לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2010, 00:16
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מדענים: סיירת מטכ"ל עורכת טקסים עם יריות ותאורה באתר טבע מוגן בנגב, ומפחידה את חיות"

עוד מאותה כתבה (לא ממש תואם לכותרת ...)

ציטוט:
ברשות הטבע והגנים ערכו בדיקות של השטח שבו מדובר לפני מתן אישור לקיים את הטקס וגם במהלכו, והגיעו למסקנה שלא ייגרם כל נזק ממשי לטבע. להערכת אנשי הרשות, השימוש בירי ובאמצעי התאורה הוא בהיקף מצומצם והפעילות נעשית בשעות שבהן ניתן לעתים גם למטיילים לשהות באתרים. האתר מספק את התשתית לשאר שלבי הטקס ואם זה יועבר לאתר אחר, הנמצא בתחום שטח אש, סביר להניח שיהיה מדובר בשטח שבו יהיה צורך לפרוס תשתיות וייגרם לו נזק גדול הרבה יותר, מבלי שהרשות תוכל להטיל מגבלות על כך. ברשות גם רואים בחיוב את העובדה שהסיירת בוחרת לערוך את הטקס באתר של מורשת וטבע.

או במילים אחרות, קבוצת מדענים משועממים מאוניברסיטת ת"א, שאין להם חיים, החליטו להיכנס לעיתון ...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2010, 07:30
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "עוד מאותה כתבה (לא ממש תואם..."

אין שום סתירה. הכותרת מסתמכת על אמירות של מדענים מאונ' תל אביב (שיש סיכוי לא רע שחלק מאנשי הרשות בכלל למדו אצלם), והציטוט שהבאת הוא תגובת רשות הטבע והגנים. למי אתה מאמין זה ברור. מדוע אתה בוחר להאמין להם - זה כבר לא כל כך ברור לי. האם נשמע לי הגיוני שפיצוצים מפחידים חיות? באופן מוזר כן. שים לב שפרט לזה שהרשות טוענת ש"השימוש בירי ובאמצעי התאורה הוא בהיקף מצומצם" (אז זה פוגע פחות בחיות? הן מבינות שלא מדובר במלחמה אלא רק טקס? זה לא נעשה כשהחיות ישנות בין 2 ל 4?) הטיעון שלהם לא קשור לשאלה העיקרית. ושאלת האלטרנטיבה לא מסתיימת במעבר לשטח אש שדורש עבודות תשתית נרחבות, יש עוד אפשרויות לעשות טקסים יפים ומכובדים, שאני מניח שכולנו בעדם בסופו של דבר.

ועוד דבר - לדבר בצורה מנומסת על מדענים מאונ' תל אביב או מכל מקום אחר לא עולה כסף, אין צורך להיות חצוף ובוטה בכדי לטעון משהו.
ישן 21-06-2010, 08:32
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "עוד מאותה כתבה (לא ממש תואם..."

ד"ר יוסי לשם הוא בטח לא מדען משועמם שמחפש לעשות לצה"ל צרות .

הוא הקים את המרכז לחקר נדידת ציפורים בלטרון, עבד או אולי עוד עובד מול חיל האוויר בנסיון למנוע מפגשי ציפורים מטוסים. שאצלינו במדינה שהיא צוואר בקבוק של נדידת ציפורים זוהי סכנה ממשית שגבתה חיי טייסים וגרמה המון נזק לחיל האוויר.

נחמד מצידה של הרשות להסכים לקיום הטקס, אינני מכיר את הנפשות הפועלות כיום בשמורה הזו ( אני די בטוח שהבנתי על איזו שמורה מדובר), אבל מניסיוני מול הרשות לא תמיד שמירת השמורה פרופר עומדת מול עיניהם.
בצדק או שלא בצדק ( ואני לא בא לשפוט) ישנם גורמים ברשות שמוכנים להרוס קצת כדי להכניס כסף לקופת הרשות, ארוע בגן לאומי עולה כסף לגוף החוגג, הרשות משוועת לכסף , סיירת כזו זה שני ארועים קבועים בשנה לזמן רב .
מסקנה: אולי החיות יפחדו קצת אבל הם יחזרו כי כאן יש מים (לדוגמא), אבל יהיה עוד כסף לשימור,שיחזור,תחזוקת שבילים ואולי גם בורקס לפועלים שעובדים בחום הנגב (ושוב אני לא בא לשפוט).

עדיף שיפרסו תשתית חשמל ל15 ק"מ בשטח אש מאשר שגוזל אחד של עוף בסכנת הכחדה יפול מהקן למותו כי האם נבהלה מפצצת תאורה.

בע"ח יודעים טוב מאוד איפה הם בטוחים והם באים לחיות בשמורות כי הם מבינים שמשום מה בשטח הזה לא יורים בהם.
אני בטוח שסיירת מטכ"ל תמצא את הדרך לערוך טקס מכובד באתר ארכאולגי אחר בשטח אש.

וכל הכבוד למסיימים!

ישן 21-06-2010, 11:30
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "ד"ר יוסי לשם הוא בטח לא מדען..."

יש שמורות מסויימות (אני מחפש דרך עדינה להגיד את זה) שהפקחים שלהן מטעם הרשות שירתו בסדיר ומשרתים במילואים בתחום אותה השמורה. הפקחים האלו לפעמים הם דור שני ליחידה מסויימת (לא סיירת מטכ"ל) ולרשות.
באותן שמורות הפקחים והיחידה הם ה"שריפים" ומתנהגים כאילו השטח "שייך לאבא שלהם" כולל הפרות בוטות של כללי ההתנהגות בשמורת טבע כשהתירוץ לנסיעה מחוץ לשבילים והדלקת מדורות בשטח השמורה הוא "פעילות מבצעית".
יוסי לשם מבין דבר או שניים בשמירת טבע ונוף, חוץ מכל תאריו ותפקידיו, ראוי שנציין את העובדה שהוא שימש בתפקיד מנכ"ל החברה להגנת הטבע.

ישן 21-06-2010, 11:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "ממש לא משועממים. כבר אין..."

מצד שני, גם המדענים מסכימים ששמורות הטבע הנמצאות בשטחי אש - כולל השטחים העמוסים מאוד בירי של צאלים, הן השמורות ביותר (ושטחן הוא גדול מאוד).
זה עדיין לא אומר שום דבר לגבי המקרה דנן, אבל יש מספר צדדים למטבע הזה. אני לא יודע באיזה שטח אש מדובר, אבל ברור שניתן לבצע טקס כזה בפגיעה פחותה בשטח אש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-06-2010, 12:43
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מצד שני, גם המדענים מסכימים..."

לדעתי (כמדריך טיולים) ההבדל בין שמורות כאלו הוא מה נשמר .

סביר להניח ששמורות בשטחי אש נקיות יותר מעטיפות של במבה ושאריות של מדורות .
דבר שיכול להציל את חייהם של בעלי חיים ( הם אוכלים את העטיפות ונחנקים).
מצד שני לדעתי הם בורחים משם בגלל קולות הירי ולכן בחולות צאלים לא תראה יותר מצבי או שועל פעם ביומיים.

מה שכן נשמר במקומות כאלו זה בעלי חיים קטנים כמו חיפושיות נחשים מכרסמים וכו' , שטורפיהם ברחו בגלל הירי.
מה שממש לא נשמר שם זה נסיעה בצירים, שריפות , רעש בלילה , ונקיון מבחינת שלדות רק"ם,מטרות,שלדות רק"ם שהן מטרות וכו'.

(כן אני יודע שנחשים ומכרסמים הם לא תמיד חברים טובים )

ישן 21-06-2010, 12:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "לדעתי (כמדריך טיולים) ההבדל..."

יש ויש מהכל. אני יכול לומר שיחסית לנחל צין או המכתש, אתה צודק. אבל עדיין, באופן כללי, יש עושר רב יותר באיזור שטחי האש, וכמובן כתלות במה שמתבצע (ברוב שטחי האש של חלוצה, אין תנועה מחוץ לצירים).
זה לא אומר שהד"ר הנכבד טועה, אבל צריך לומר שיש גם ברכה בעובדה שחלק נרחב מהשמורות אינו נגיש לקהל הרחב בגלל היותן שטחי אש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 23-06-2010, 11:12
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תגדיר "טבע שמור"?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מצד שני, גם המדענים מסכימים..."

בכל מקום בו פעילות אינטנסיבית של אדם ישנו תהליך מזורז של הכחדות מיני חיות מסויימות, ועליית זנים אחרים - שלפעמים הם "חמודים" ומאוד אהובים כשהם נלכדים באלומת פנסי הג'יפ של המ"פ... הם גם בהחלט "חיות בר", אבל העובדה שהם שורצים בכמויות היא פרי אבולוציה המושפעת מהאדם, לא "שמירת טבע". חתולים ועורבים מוכרים היטב כמיני "בר" שבחסות האדם מכחידים זנים שלמים של חיות ועופות (וזוחלים) החיות בפריפריה של המקומות בהם אנו חיים, וגם באזורים בהם האדם מצוי, אבל לא חי (שטחי אש) ישנם הזנים ש"רוכבים" על החלל שמותיר האדם כשפעילותו מצמצמת נוכחות של זנים אחרים. זו לא "שמירת טבע" אלא יצירת סביבת מחיה של זנים "נגזרי פעילות אנושית", או לפחות שגשוג של זנים כאלה. זה כולל שועלים, דורבנים ועוד יצורים "פוטוגניים" שהסתגלו לכל "שגעון" של האדם.

מעבר לכך: קשה מאוד לכנות את המצב בשטחי צאלים כ"שמירת טבע". צא לדרום ירדן, והמיוחד מזרחית ל"אוטוסטראדת המדבר" ותוכל לראות איך היה אמור להראות צפון הנגב, או יותר נכון איך נראה טרם 1982 - מה ההשפעה של "אין ג'יפים" בשטח. מצד שני אחרי כמה זמן תשים לב שאין ציוץ ציפורים בכלל, לא נפגשים לעולם בשפני סלע ואפילו גללים של צבאים ויעלים זה חזון נדיר. (בציד, לשמחתינו, אנו דווקא לא מצתיינים).

בעולם שבו כדבר שבשגרה מחנכים ילדים בגיל גן למחזר ולא לבזבז משאבים (ללא קשר לעלות, אלא מסיבות אקולוגיות) אולי הגיע הזמן שגם ה"ילדים הגדולים" יתבגרו כבר ויבינו שאין שום דבר מרשים, או מאתגר, בכך שאונסים איזה שטח גבעי ומפיקים בו כמה סצנות סטייל הוליווד.

מה שכן מרגיז בסיפור הזה זו ה"רכיבה", שוב, על גבו הכפוף של צה"ל, ללא הפגנת אומץ בפעילות מול גופים, או קבוצות, אחרות שממש בתחום זה מעשיהן גרועים פי כמה - וגרוע מכך הן הרבה יותר מקושרות לכסף ורווח, ולכן ציניות. יש שיגידו ש"קודם על צה"ל, ואחרי שימתקצעו יתחילו "לטפל" גם באחרים" - ואני מרשה לעצמי לגחך.

ישן 23-06-2010, 11:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "תגדיר "טבע שמור"?"

אני מדבר על מגוון מינים ויציבות של המערכת האקולוגית. בהשוואה לאיזורים אחרים בנגב, ובמיוחד לשמורות חולות אחרות, חולות חלוצה הן בין השמורות ביותר.
קרום הקרקע שמור ביותר, אוכלוסיית חסרי החוליות ובעלי חוליות הקטנים נמצאת במצב טוב יותר. בעלי החיים הגדולים יותר סובלים - כן.
זה לא אומר שהמצב הוא "ראשוני" ואני בספק אם יש בארץ איזור כלשהו שלא נמצא בשטח אש שנמצא במצב הזה.

ישן 23-06-2010, 11:42
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
איפה שיש צה"ל, אין מתנחלים בדואים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני מדבר על מגוון מינים..."

איפה שאין מתנחלים בדואים אין קישוש שיחים להסקה, פיזור פסולת באופן נרחב מאוד (כולל פסולת אורגאנית שמחזקת מינים מסויימים ומחסלת אחרים) ועוד הרבה היבטים. גם פעילות המין הטורף המכונה "ישראליקום ג'יפאיסטיקום נובורישיקום" מצומצמת, יחסית - זה נכון. ובכ"ז זה "הרע במיעוטו" ולא הצדקה לכך שצה"ל יוסיף פעילויות "פוגעות" נוספות שאין להן זיקה לאימונים.

אין לי אישית בעיה עם זה שקצינים של חיל הים, ומשפחותיהם משתזפים על המפרצון בעתלית, ואני לא (אגב: מי שיש לו קשרים בחיל הים, ויכול לעזור לי להצתרף לאיזה סיור במבצר שאולי מסיבה מסויימת יוצא, אודה לו מאוד...) מאחר ולא מדובר על פעילות "אקסטרא" שפוגעת במשאב. אני גם חושב שלא מעט מהפעילות "לסילוק" צה"ל משם היא יותר קנטרנית, ופחות צודקת. ובכ"ז היה עדיף שצה"ל היה מראה קצת גמישות ומוצא את שביל הזהב לאפשר סיורים במקום, בצורה מוגבלת ואולי רק בשלושת הרגלים - כמו עם שטחי אש מסויימים בדרום. מי שלא מתגמש עם רוח קלה, בסוף נשבר מרוח סערה. זה גם המקרה עם כל מיני טכסים צה"ליים שהאשכול הזה דן בהם.

ישן 22-06-2010, 21:57
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אם לא רוכבים על הסוסים, אולי..."

ובכן, אתה בטח לא תסכים עם מה שאכתוב וגם אני לא בטוח שאצליח להעביר את מלוא המסר בכתיבה, מבלי לעוות את המחשבה.
חלק מהאתוס הצה"לי והייחודיות הישראלית נמצאת היכולת לחשוב ולפעול "מחוץ לקופסא".
במקרים רבים זה מוביל ל "או צל"ש או טר"ש". במקרים אחרים - לתקלות בטיחות ולנפגעים. לפי ההקשר והענין.

ביחידות מיוחדות, בהן החשיבה "מחוץ לקופסא" היא נורמה ודרישת יסוד, הגוון האפור הוא השולט.

בצה"ל, ככל שרמת החייל נמוכה יותר - שחור ולבן הן הצבעים היחידים שקיימים. ודאי בתחום הבטיחות.

ביחידות רבות, מביאים את הבטיחות לקצה הגבול ואף מעבר לכך. (ניווט בדד, משקלים, מרחקים, שעות שינה וכו'. בכל אלה יש פקודות נפרדות לסוגי היחידות ורמות ממונות יכולות לשנות מהפקודות הרגילות).

ככל שרמת הפרט גבוהה יותר, סומכים עליו יותר, מעמיסים עליו יותר ומביאים אותו אל הקצה. אני בטוח שגם בתרגילים רמת הבטיחות היא בהתאם. מחסנית או מחסנית וחצי לא תמיד נשמרות - ובהגדרה.

מנגד - "הפורקן" ופריקת המתח (הנדרשים כל כך) הן בהתאמה ליכולת ולכישורים. סתם "פריסה" לא תתאים בסיום המסלול הקשה והתובעני.

זה ההסבר שלי. (בלי קשר לשמורת הטבע, לחיות, לפקחים ולמרובעים)
ישן 23-06-2010, 13:24
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "תגובה לך ולסלעי. "מחוץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
על מנת להגיע לשם, מאפשרים ביחידות המיוחדות להתאמן באופן חריג מ"הספר" וחריגה מכללי הבטיחות הרגילים שנכתבו במקחצ"ר, מז"י ושות'

אה ,כן. שמעתי על זה. נדמה לי שזה קרה בדובדבן ובעוד כמה יחידות מיוחדות שהתאמנו באופן חריג מ"הספר". זה שיש סרגל מאמצים מאושר ששונה ללוחמים ביחידות מסויימות מאשר ללוחמי חי"ר רגילים לא אומר שחרגו משום ספר. ההתלייה הזאת בין סרגל המאמצים באימון ובין שטותניקיות מחוץ למסגרת האימון מיותרת וקטלנית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
בכל זאת, סיום מסלול בסיירת מטכ"ל לא יכול להסתיים ב"עלה קרב" 3 פעמים עם אלונקה...

הם תמיד יכולים לסיים את זה כמו בסיירת יעל שבה נהרג לוחם במסיבה שבה היתה גם כן פריקת עוול "מבוקרת".

אבל למה להשוות בין יחידה ויחידה. בוא נשווה בין טובי בחורינו ובין אנשים שעושים את אותו הדבר באזרחות. מה יקרה לאדם שישתלט על שטח ציבורי ויסלול שם כביש גישה מתוך נוחות? מה יקרה למארגני מירוץ אולטרא מרתון שיעשו זיקוקים להנאת משתתפי המירוץ בלי אישור מכבי אש? למעשה, קח כל דבר שקשור בחשיבה מחוץ לקופסא שכוללת חריגה מסמכות, תשליך אותה לחיים האזרחיים ותראה איך תביעה מתגלגלת לכיוון שלך. לוחמים ומפקדים ביחידות מיוחדות מקבלים מספיק סמכות ואחריות גם ככה עם מינימום של הבנה והכנה לקראתה. תתן להם גם לחרוג מהמסגרת בטענת חשיבה מחוץ לקופסא וכל מה שתקבל זאת ערימה של וח"קים ועוד כמה לוויות מיותרות.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר