לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2010, 14:21
  rpz79 rpz79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.06
שלב ב'

שלום ,

אני בן גבר בן 30.9 מצפון הארץ , בגיל 18 שוחררתי מצה"ל עקב הפרעות חרדה ו-OCD , בגיל 20 התנדבתי לשירות ובחתימת ראש אכ"א אושרה התנדבותי רק שמנעו ממני להגיע לחיילות מענינים כמו חיל האוויר או מודיעין ונאלצתי לשרת כחייל כללי בשלישות פיקוד צפון , החזקתי מעמד רק שנה וחודש בהרגשת חוסר מיצוי משוועת.
זה היה מזמן ואין טעם לדוש בכך כמובן.

לענייננו סיימתי לפני כ-9 חודשים תואר בהנדסת תוכנה ואני מחפש עבודה מאז ובמצב של היום אין אפשרות לצערי לברור יותר מידי. ידוע לי שנסגרות בפני דלתות (בעיקר בנושאים של סיווג בטחוני) הלא עוול בכפי בשל הסעיף הנפשי שבגינו שוחררתי משירות סדיר. השאלה היא האם קיים בצה"ל גם כיום דבר כזה שנקרא שלב ב' כמו שעשו בזמנו לעולים חדשים מעל גיל 30 מחבר העמים ובו ניתן לעשות טירונות ולהשתבץ למילואים ביחידה המתאימה למקצוע האזרחי שלך. במילים אחרות ועדה רפואית יכולים לראות היום שמצבי טוב להעיף לי את הסעיף הנפשי ולגייס אותי עם סיווג בטחוני כלשהו למילואים בצה"ל ?

אם כן ארצה לדעת מהו התהליך ולקראת מה אני הולך.
תודה רבה

נערך לאחרונה ע"י rpz79 בתאריך 28-06-2010 בשעה 14:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2010, 14:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpz79 שמתחילה ב "שלב ב'"

התחיל מזה שצה"ל לא מגייס אנשי מילואים ליחידות תכנה (אלא אם במקרים מיוחדים שאתה לא נכנס בהם).
הנקודה השניה קשורה לגיוס בכלל - ככלל, גיוס למילואים נעשה ליחידות מילואים, ושלב ב' הוא הכשרה למעשה ליחידות כמו תותחנים שחסרות כ"א, ולא בכלל.
אתה יכול לנסות לעבור את משוכת הוועדה רפואית ולנסות להתגייס למילואים, רק שהזמן שיקח לך לעבור את כל התהליך מותיר יתרת שירות קצרה למדי - ושוב, הקהל הוא יחידות קרביות או תומכ"ל ולא אחרות.

במידה ואתה רוצה לנסות ללכת את התהליך, אתה צריך
1. לקבל אישורים מגורמים רפואיים אזרחיים לגבי מצבך הנפשי כיום לעומת זה שלעבר.
2. לפנות לקצין העיר ולבדוק מהי יחידת האם שלך (סביר להניח שמדובר במאגר כ"א כלשהו)
3. לבקש וועדה רפואית על מנת להתגייס למילואים (יש לך פטור?)
4. לחזור שוב ושוב.

הבעיה היא שלצה"ל אין שום אינטרס לעשות את זה כי אין לו באמת מה לעשות איתך - אלא אם כן ישנה יחידה ספציפית שתרצה למשוך אותך.

נ.ב. - וועדה רפואית יכולה לשנות פרופיל ותו' לא. סיווג ביטחוני, גיוס וכדומה לא קשורים לכך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר