לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2010, 12:31
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
יש לי ניחוש
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "F-35 1.3 טון B-2 23 טון אבל..."

הוא מנסה לבדוק אם בתור "משאית פצצות" לא יותר יעיל לרכוש מעט מטוסי B2 במקום הרבה מטוסי F35

הנה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבעיה היא שמטוס קרב רב תכליתי כמו הF35 הוא לא "משאית פצצות"
ונתוני המחיר לא כוללים עלויות אחזקה ופיתוח
מה שמעלה את המחיר של הB2 ל-2,100 מליון דולר (2.1 מילארד) ואת המחיר של הF35 במידה לא ידועה (הפיתוח עוד לא הסתיים)

מקורות למחירים:
http://en.wikipedia.org/wiki/Northr...mman_B-2_Spirit
http://en.wikipedia.org/wiki/F-35_Lightning_II
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 30-06-2010 בשעה 12:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-06-2010, 13:57
צלמית המשתמש של yairbe5
  משתמש זכר yairbe5 yairbe5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.09
אוקי אני אנסה לענות לשניכם
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "יש לי ניחוש"

קודם כל אני רוצה להודות לכם על התשובה המהירה וכן זה היתה בדיוק כוונתי
לפי דעתי "משאית פצצות" הוא המושג המתאים ביותר לתיאור מטוס הקרב בעשור האחרון שימו לב שבעשור האחרון הליחימה של הצבאות המערביים התנהלה בעיקר נגד אירגוני טרור שהתבצרו להם בתוך מדינות עולם שלישי והתחילו להתנהג כמו הממשלה והצבא באותה מדינה למדינות הללו אין חילות אוויר אשר מסוגלים להתחרות אם חילות אוויר מערביים ואין להם הגנה אווירית אמיתית מה שהופך את מטוס הקרב ל"משאית פצצות"מכיוון שכמעט כל המבצעים שמוטלים על מטוסי תקיפה כרוכות בהטלת פצצות על מטרות קרקעיות ללא סיכון אמיתי מצד הקרקע אין שום סיבה להחזיק צי ענקי של מטוסים אשר מצטיינים במשימות אשר כרוכות בהסתננות על תוך המרחב האווירי של מדינת אויב מבלי להתגלות אך כושלים כשמדובר במשימות פשוטות (יחסית) של הפגזת יעדים מרובים
לגבי קרבות אוויר צריך לזכור שרוב מדינות אויב הבינה כבר מזמן שהטילים והרקטות עדיפים לצרכים שלהם ולכן חילות האוויר שלהם במצב מחפיר ולחילות אוויר מערביים לא דרוש מטוס חמקני כדי להפיל פאנטומים ומיג 21 ואפילו מטוסי המיג 29 שלהם הם לא יריב ראוי לטילי פיתון 4\5 וAIM9X
לסיכום לדעתי בהתחשב בעובדות הללו יש לF-35 מקום בחילות האוויר אבל לא שמטוס קרב עיקרי הוא מתאים בהרבה לליוי משימות של מפציצים חמקניים בדומה לליוי של הF15 במבצע אופרה
לדעתי צבא ארצות הברית זקוק לעוד מפציצים כבדים כמו הB2 אשר משתלמים יותר כלכלית (היחס הוא בין כושר נשיאה לעלות יחידה) ומסוגלים לבצע משימות ארוכות יותר ובצורה יעילה יותר
ישן 30-06-2010, 14:49
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yairbe5 שמתחילה ב "אוקי אני אנסה לענות לשניכם"

דווקא במשימות הנפוצות בעשור האחרון נגד ארגוני טרור שנטמעים במדינות כושלות, אני לא רואה הרבה מתארים שבהם בגיחה בודדת מוטלים 22 טון פצצות אלא להיפך - הגישה של מינימום נזק לבלתי מעורבים מעדיפה טונאז' נמוך על נשק מדוייק ששיאה בפיתוח חימוש ייעודי לחיסולים ממוקדים.
אני משער שגיחה של F-35 עם SDB בתצורה חמקנית מתאימה לרוב המתארים האלו וזולה הרבה יותר מגיחה של B-2.
מלבד זאת, מערך גדול יותר מאפשר יותר גיחות בו"ז או סבבי גיחות, במיוחד אם ה B-2 לא פורס לשדות קדמיים יותר ומבלה חצי יום באוויר בדרכו למטרה. פריסת ה B-2 לשדות רחוקים בלבד גם משפיעה מאוד לרעה על הרלוונטיות שלו במשימות counter insurgency שבהם זמן חיות המטרה וסגירת מעגל קצרה הן פרמטרים קריטיים.
ישן 30-06-2010, 15:26
צלמית המשתמש של yairbe5

חלק נכבד ממה שכתבתי נשען על העובדה שאין שום צורך בהוצאת המטוסים הישנים יותר משירות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "דווקא במשימות הנפוצות בעשור..."

מטוסי הדור 4.5 יכולים לבצע את עניין התקיפות הכירורגיות בסיכון נמוך בצורה יעילה מאוד העובדה שהם יכולים לשאת יותר פצצות אומרת שהם יכולים להתמודד אם הרבה מצבים מבלי הצורך לחזור לבסיס להתחמש ואז למאת לעוד גיחה מטוס F-15\16 יכול לצאת למשימת חיסול בכיר ואז גם להפציץ משגרי רקטות או בונקרים מבלי הצורך לחזור לבסיס לחימוש
הסיבה ההגיונית היחידה לקניית הF35 היא לגיחות במדינות מרוחקות אם מערך נ"מ טוב כמו איראן למשל הB2 שניתן לחמשו במגוון פצצות (אני מעריך) יכול להשאר זמן רב מעל המדינה גם לאחר סיום המשימה זה אומר שאם שארית הפצצות הוא יכול להשמיד מטרות מזדמנות למשל לאחר השמדת מסלול המראה הוא יכול להתפנות לתקיפה של משגרי טילים בגלל יכולת הנשיא האדירה שלו ובגלל יכולתו להשאר באוויר זמן רב הוא יכול להשמיד המון מטרות ולכן הייתי אומר שכמה עשרות מטוסי B2 מסוגלים לשתק מדינה כמו איראן מי מחינה צבאית בלי שום בעיה
ישן 30-06-2010, 14:38
צלמית המשתמש של yairbe5

עסקה חלופית
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "יש לי ניחוש"

עזוב לרגע את המשתנים עמו עליות לוגיסטיות אם נתחיל לחשב את כל אלה נצטרך גם לחשב את עלות אימון הטייסים והערכות שונות בוא נתרכז במה שאנחנו יודעים
עלות הB2 היא בערך מיליארד דולר
עלות הF35 היא בערך 200 מיליון דולר
מה שאומר שעלות העסקה הנוכחית היא 500 מיליארד דולר בוא נעבוד קצת אם המספר הזה
נתחיל בצמצום הקניה של ה F35 מ2500 ל 1250אם ה250 מיליארד הנותרים קונים 250 מטוסי אגב 250 מטוסי B2 מסוגלים לשאת 5750 טון לעומת 3250 טון אשר מסוגלים לשאת 2500 מטוסי F35 הרווח מעסקה כזאת הגדלת יכולת הנשיאה וטווח ההתקפה של ח"א שלך ללא הגדלת התקציב שלך מטוסי הF35 יכלים לשמש כמטוסי לווי ביחס של 5:1 כעת יש לך כוח קטן יותר קל יותר לניהול ובעל יכולות גבוהות יותר
ישן 30-06-2010, 15:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי yairbe5 שמתחילה ב "עסקה חלופית"

לא - מה שיש לך זה פחות כוח שיכול לעשות משימות מגוונות ואתה תקוע עם כוח שיודע להוריד פצצות וזהו.
זה אותו הגיון שאומר שעדיף לרכוש מאות מפציצי B-26 במקום 2 טייסות מיראז'....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר