לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2010, 16:58
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "רק באותה מידה שבה חב"ד תורמים..."

להשכללה כללית- חסידות חב"ד היא חסידות שנואה מאוד בכל העולם החרדי ברמה כזו שיש חרדים ששונאים אותם יותר מאשר הם שונאים אותך בתור חילוני וזה עוד מימי הגאון מוילנה, מי שרוצה בעצמו בא לחב"ד ומתעניין בעניינים יהודים פשוטים כמו תיקון מזוזות ובדיקת תפילין , אני פעם אחת באתי להביא את המזוזות שלי לבדיקה (יש חילונים כאלה..) , וזהו, לא אמרו לי תחזור בתשובה או בוא ללמוד בישיבה.. אבל בתור חייל פעם קיבלתי את העלון של המשיחיים הללו ובירור כתוב שם שהדרך היחידה היא של ישוע ולנסות להמיר אותי מדתי, חב"ד האגנדה שלהם היא רק לעזור בכל עניין יהודי להבדיל משאר הזרמים הדתיים ששמו חומה בינם לבין ההחילונים, מישהו כופה עלייך להניח תפילין גם אם שאלו אותך באמצע הרחוב? האם בתי חב"ד בחול נפתחו על מנת להחזיר אנשים בתשובה? המטרה שלהם שאתה בתור יהודי גם בסוף העולם אם תרצה, תוכל לאכול אוכל כשר או לעשות חג כלשהו באווירה יהודית , אנחנו מדינה יהודית , עוד מעט תגיד שגם בית כנסת שנפתח בכל שכונה הוא חממה להחזרה בתשובה, השנאה העצמית שלך לדת היהודית שבני העם מהדת הזו יושבים במדינה שלך גורמים לך להשוות בין חסידות יהודית ולבין ארגון שרוצה לחסל את היהדות .

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 06-07-2010 בשעה 17:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2010, 19:18
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "להשכללה כללית- חסידות חב"ד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
להשכללה כללית- חסידות חב"ד היא חסידות שנואה מאוד בכל העולם החרדי ברמה כזו שיש חרדים ששונאים אותם יותר מאשר הם שונאים אותך בתור חילוני וזה עוד מימי הגאון מוילנה, מי שרוצה בעצמו בא לחב"ד ומתעניין בעניינים יהודים פשוטים כמו תיקון מזוזות ובדיקת תפילין , אני פעם אחת באתי להביא את המזוזות שלי לבדיקה (יש חילונים כאלה..) , וזהו, לא אמרו לי תחזור בתשובה או בוא ללמוד בישיבה.. אבל בתור חייל פעם קיבלתי את העלון של המשיחיים הללו ובירור כתוב שם שהדרך היחידה היא של ישוע ולנסות להמיר אותי מדתי, חב"ד האגנדה שלהם היא רק לעזור בכל עניין יהודי להבדיל משאר הזרמים הדתיים ששמו חומה בינם לבין ההחילונים, מישהו כופה עלייך להניח תפילין גם אם שאלו אותך באמצע הרחוב? האם בתי חב"ד בחול נפתחו על מנת להחזיר אנשים בתשובה? המטרה שלהם שאתה בתור יהודי גם בסוף העולם אם תרצה, תוכל לאכול אוכל כשר או לעשות חג כלשהו באווירה יהודית , אנחנו מדינה יהודית , עוד מעט תגיד שגם בית כנסת שנפתח בכל שכונה הוא חממה להחזרה בתשובה, השנאה העצמית שלך לדת היהודית שבני העם מהדת הזו יושבים במדינה שלך גורמים לך להשוות בין חסידות יהודית ולבין ארגון שרוצה לחסל את היהדות .

מסכים אתך לכל מילה גם אם אני מתנגד לדרך החבד"ית אך לא לחב"ד עצמם.
מי שמקבל עזרה הומניטרית ב"יד שרה" או ב"עזר מציון"" לא מקבל שיכנוע להמיר את דתו ליהדות ואפ' לא לחזרה בתשובה. ושני ארגונים הומניטריים אלו נוסדו ע"י חרדים.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 07-07-2010, 06:24
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אף אחד רציני לא טוען שחב"ד עוסקת בגיור
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מה ההבדל? תגיד לי יקירי ממתי..."

אבל חב"ד וקבוצות אחרות ביהדות החרדית בהחלט עוסקת במה שניתן להגדירו כ"מסיונריות פנימית". כלומר, הקבוצות האלו עוסקת במשיכת יהודים חילוניים אל המסגרת הדתית. כשזה נעשה באופן יזום ונמרץ מדי, באמצעות טובות הנאה כאלו ואחרות (לדוגמא, בתי ספר וגנים שבהם ניתן לקבל גם ארוחות), על ידי איומים והטעיות או תוך פניה לקטינים (שהניסיון מלמד שחזרה שלהם בתשובה עלולה ליצור מתחים קשים ואף קרעים עם ההורים), הרי שזה נתפס מבחינת האוכלוסיה שמעונינת באורח חיים חילוני כמסיונריות לכל דבר, על כל השלילי שבכך. אישית אין לי בעיה עם נסיונות לעודד התקרבות של חילונים לדתם היהודית ואני עצמי לקחתי בכך חלק מהצד המתקרב, אבל כשעושים שימוש בכלים הפסולים הנ"ל, זה מעורר התנגדות. צריך לקחת זאת בחשבון ולא להשתולל כשחילוניים מסויימים עורכים השוואות למסיונריות הנוצרית.
ישן 08-07-2010, 22:32
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אני חושב שגם בית הכלא הוא מיסיון שצריך להלחם על זהותו
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "אני מבין שאתה לא ממש מגדיר את עצמך בתור יהודי"

עובדה. אפיקורסים גמורים הופכים שם לצדיקי הדור (ע"ע רבי מנחם אדרי).
אי לכך ובשל העובדה שהכלא הוא הגורם שיהודי חילוני אוכל שרצים טריפה ונבלה הופך ליהודי כוישר למהדרין, מתהדר בתואר רב בצאתו מהכלא, בתחפושת של צדיק, הרי שצריך לסגור שערי הכלא ולהכריז ת"ק על ת"ק פרסה כי המקום ארור הוא וכל המתקרב שם את נשמתו בכפו.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ועוד עניין קטן על המסיון:

הַמִּתְנַגְּדִים וְהַמְבַזִּים וְהַמְחָרְפִים יִרְאֵי הַשֵּׁם זֶה מֵחֲמַת שֶׁמְּקַבְּלִים תּוֹרָה מִתַּלְמִידֵי חֲכָמִים שֶׁאֵינָם כְּשֵׁרִים שֶׁהֵם נִקְרָאִים שֵׁדִין יְהוּדָאִין
ישן 06-07-2010, 17:06
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ש"ס לא (לפחות ממה שאני יודע),..."

אם אינך , בדת היהודית דווקא מאוד מקשים להתגיירות, אמנון יצחק נגיד שאין לי כל כך סימפטיה אליו,הוא בעל ארגון רשמי להחזרה בתשובה , אליו אתה יכול לבוא בטענות אבל חזרה בתשובה היא לא המרת דת אלא התחזקות בדת שבמקרה שלנו הוא גם הלאום במבחינה דתית להבדיל מין "היהודים המשיחיים" שרוצים להפוך אותך לסוג של נוצרי חדש שמאמין בבשורה על פי יוחנן ושאר חבריו. בתור בן לקבוצה לאומית קטנה (במונחים של מליונים אנחנו מאוד קצת) אי אפשר להרשות לעצמנו שזה יקרה . זה כבר ממש מזעזע איך אנשים בשם "הנאורות" שונאים כל דבר שקצת יש בו הלאומיות וההגדרה עצמית שלנו בתור יהודים.

ישן 07-07-2010, 08:37
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "קודם כל זה היה בחו"ל(ולכן אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
מה שאתה אומר זה שקר.

ציטוט:
נכון שיש גם נוצרים,

תחליט- או שאני משקר, או שאתה אומר את אותו הדבר שני אומר - אתה לא לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
לא אמרתי שחב"ד שואפים לגייר את כל הגויים, ולא אמרתי שרב מי שנמצא שם לא נולד יהודי. כל מה שאמרתי זה שאני מכיר מקרה אחד של בחורה נוצרייה, שנכנסה לבית חב"ד ויצאה משם שטופת שכל לחלוטין, בימים אלה היא חיה אורח חיים חרדי, ומסיימת את תהליך הגיור שלה.
וכן, תהליך הגיור שלה לא היה יותר קצת או פשוט משל כל אדם אחר, ואני מניח שהיא הייתה צריכה לעבור מבחנים רבים בדרך, אבל הרצון שלה להתגייר הגיע מבית חב"ד, וזו בעייני מיסיונריות.

ישן 07-07-2010, 20:32

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני מבין שקצת קשה לך, אז אני..."

ציטוט:
אני מבין שקצת קשה לך, אז אני אמקד אותך..

בצבא לימדו אותי שקשה יש רק בלחם, כך שאני לא צריך את העזרה שלך.

ציטוט:
זה כמובן שקר, חב"ד לא פונים לנוצרים, אפילו לא במקרה היחיד שנתת, הבחורה הגיעה לבד לבית חב"ד(משמע היא זו שיזמה את הפניה)

וגם המיסיון עליו מדובר לא פונה לאף אחד אלא אנשים באים אליהם. הם מחלקים פליירים? גם חב"ד מחלקים פליירים (ולא, הם לא בודקים אם חתכו לך את הבולבול לפני שנותנים לך פלייר).

ציטוט:
זה שלדבריך שטפו לה את המוח, זה אתה החלטת..

אתה יכול לקרוא לזה איך שאתה רוצה, בתכלס התוצאה של מה שהם עשו זהה לתוצאה אליה שואף להגיע אותו מסיון, רק בכיוון ההפוך.

ישן 07-07-2010, 20:44
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=The_Equivocator]אני..."

ציטוט:
וגם המיסיון עליו מדובר לא פונה לאף אחד אלא אנשים באים אליהם. הם מחלקים פליירים? גם חב"ד מחלקים פליירים (ולא, הם לא בודקים אם חתכו לך את הבולבול לפני שנותנים לך פלייר)
.

ההנחה היא שבארץ אמורים להיות יהודים(וערבים), לרוב מאוד קל להבחין בין יהודי לערבי(בייחוד יהודי אשכנזי, שזה הקהל שחב"ד פונה אליו), בחו"ל לא תראה חב"ד מחלקים פליירים(אלה אם כן מדובר בשכונות יהודיות).

המסיונרים הנוצרים בינגוד לכך מחלקים מכל, ולכולם. הבדל נוסף הוא שבפליירים שמחלקים, הנוצרים יש קריאה להתנצרות(כך שהפליירים מיועדים באופן ברור למיסיון), בעוד שהפליירים של חב"ד קוראים יהודים לשמור על השבת(לדוגמה), וככאלה מיועדים ליהודים.

ציטוט:
בצבא לימדו אותי שקשה יש רק בלחם, כך שאני לא צריך את העזרה שלך.

תמיד כאן לעזור
ישן 11-07-2010, 09:42
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
מי אמר שחב"ד לא עוסקים בפעילות מיסיונרית?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "מרכז מיסיון במסווה הומאניטארי בלב תל אביב"

"המשיח הביא אותנו כדי שנדוג ילדים מהמועדון"
לפני כמה חודשים נפתחה ישיבת חב"ד בדיוק קומה אחת מעל המועדון הוותיק "הצוללת הצהובה". המטרה: לנסות לצבוע את הצוללת בשחור. שליח חב"ד מהישיבה: "המשיח שלח אותנו לתפוס כל אחד שרק אפשר לתפוס". צפו בתיעוד של כנס בו מספר השליח איך הוא ואנשיו יוצרים קשרים עם הנערים

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...3916692,00.html

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 11-07-2010, 23:36
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "החזרה בתשובה אינה מסיון. קהל..."

מיסיון אכן נפוץ יותר בנצרות, אך ההגדרה אינה מחייבת או מגבילה מסיון אך ורק לנצרות. מיסיונריות יכולה להיות גם לאיסלאם, וגם ליהדות. אני כמובן התכוונתי לנערים שהם חילוניים, כלומר לפי ראייתי - חסרי דת...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ויקיפדיה
מיסיוןלטינית: missio - שליחות) – פעילות להפצת דת או אמונה מסוימת (בדרך כלל נוצרית) בקרב בני דת אחרת או בקרב חסרי דת. מיסיון הוא גם ארגון, תנועה או גוף העוסקים בפעילות זו וכן כינוי למקום שבו הם פועלים. פעילות מיסיונרית קיימת בחלק מהדתות. בתקופות מסוימות הייתה הפעילות המיסיונרית חובה דתית בחלק מהעדות הנוצריות ובאסלאם.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%99%D7%95%D7%9F

עריכה: אה, אני מבין איפה היה הבילבול - מבחינתי מה שחב"ד עושים זו המרה של השקפת עולם... אתה צודק כשאתה אומר שהנערים החילוניים ממילא יהודים כך שלא ממש ניתן להמיר את דתם ליהדות, אבל במישור המעשי לטעמי יש כאן אלמנטים של המרת דת, אמנם לא בדיוק במובן הנפוץ של המושג...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 11-07-2010 בשעה 23:41.
ישן 12-07-2010, 09:00
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "דת היא מערכת אמונות, ותינוק..."

יש בזה משהו - אבל במציאות רוב החילונים בישראל מאמינים באלוהים ברמה זו או אחרת, רק לא מקיימים (או שמקיימים באופן מוגבל מאוד) מצוות, ולכן אם יבוא אליהם חב"דניק כזה שינסה להחזיר אותם בתשובה, אין פה ממש אלמנט של המרת דת פר-סה ולכן התיאור "מיסיון" הוא לא נכון או לא מדוייק מספיק, וזו היתה כוונתי.
אם מדובר במועדון של אתאיסטים (יש כזה דבר?) אז "מיסיון" הוא מונח שמתאים פה.

ציטוט:

ישן 12-07-2010, 09:17

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "יש בזה משהו - אבל במציאות רוב..."

תשמע, 42% מהאוכלוסיה היהודית במדינת ישראל מגדירים את עצמם חילונים (וזה אחרי שנתנו להם את האופציות - חרדים, דתיים, מסורתיים-דתיים, מסורתיים-לא כל כך דתיים, ורק אז חילונים).
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1169114.html
אם אתה מוריד את ה-20% החרדים והדתיים (אותם אין מה להחזיר בתשובה) אתה נשאר עם רב חילוני, שאני מניח שאחוז לא מבוטל ממנו לא מאמין באלוהים.
העניין הוא שהתפיסה של הסוגיה הזאת בישראל היא שונה, וגם אם תשאל אדם שלא מאמין באלוהים, אוכל שרצים, לא שומר שבת, ולא דרך בבית כנס מימיו, מה הדת שלו, סביר הלניח שהוא יגיד לך שהוא יהודי בדתו, בעוד שבמציאות לא דת ולא נעליים... לך תבין.

ישן 12-07-2010, 09:11
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "דת היא מערכת אמונות, ותינוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
דת היא מערכת אמונות, ותינוק שהרגע נולד לא מאמין בשום דבר.
גם הטענה שאדם הוא בן הדת היהודית כי הוא נולד להורים יהודים זו טענה דתית, שאדם שאינו דתי לא אמור לקבל אותה.
תחשוב על המצב הבא - קם לו איזה כומר בבוקר, ומחליט שכל בני האדם נולדו נוצרים, ומטרתו היא להחזיר אותם בתשובה (לא להמיר את דתם, שכן הם כבר נוצרים). אז הוא יוצא לו למסע ברחבי העולם "להחזיר בתשובה" את כל הנוצרים האבודים. מיסיונר או לא מסיונר?
ידידי איך שלא תנסה להפוך את זה יהודי שנולד יהודי ישאר יהודי ואם הוא יבחר שלא להאמין הוא יכונה בשם יהודי לא מאמין ואם הוא יחליט שהוא חתול הוא יכונה בשם יהודי שחושב שהוא חתול,דרך אגב גם הלוחמים הכי גדולים כנגד הדת לא התכחשו ליהדותם ואפילו היו נעלבים אם היית מכנה אותם בשם חסרי דת ואין לזה שום קשר לדוגמת הכומר הגוי שהבאת משום שאפילו הוא אינו יכול לטעון טענה שהיהודי הוא לא יהודי ועדיין לא שמעתי טענה כזאת מאף מיסיונר,מה שהוא כן ינסה לעשות זה להמיר את דתו של אותו יהודי וזה ידידי נקרא מסיונריות כל השאר פילפולים בעלמא.
ישן 12-07-2010, 10:03
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]דת היא..."

עכשיו אתה כותב שטויות... "דרך אגב גם הלוחמים הכי גדולים כנגד הדת לא התכחשו ליהדותם ואפילו היו נעלבים אם היית מכנה אותם בשם חסרי דת" - מאיפה הבאת את השטות הזו? מי אלה "הלוחמים הכי גדולים כנגד הדת"? והאם הם רק יהודים (אני אתן לך רמז דק - לא)? אז איך הם "לא התכחשו ליהדותם"? ועל פי מה נמדדת היהדות שלהם (תן לי לנחש - ההגדרה היא דתית)? וממש עברת "לוחם לוחם" ושאלת אם הוא נעלב אם קוראים לו "חסר דת"? משעשע משהו

אז מה שאתה אומר בעצם במשפט "יהודי שנולד יהודי ישאר יהודי ואם הוא יבחר שלא להאמין הוא יכונה בשם יהודי לא מאמין ואם הוא יחליט שהוא חתול הוא יכונה בשם יהודי שחושב שהוא חתול", זה שאם אני עכשיו ממציא דת שנקרא לה "דת הקוברה", לצורך העיניין, בה נקבע שכל מי שנולד זכר הוא בעצם מאמין באל השמש, ולפחות פעם אחת ביום הוא צריך לאכול חתול, אז אתה בסופו של דבר - איך שלא תהפוך את זה - בן לדת הקוברה - רק שאתה לא מאמין בה.
זה נראה לך הגיוני?

ציטוט:

ישן 12-07-2010, 11:00

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]דת היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיכאל חי
ידידי איך שלא תנסה להפוך את זה יהודי שנולד יהודי ישאר יהודי ואם הוא יבחר שלא להאמין הוא יכונה בשם יהודי לא מאמין.

יכונה על ידי מי?
אתה תכנה אותו "יהודי לא מאמין", ואני אכנה אותו "אתאיסט שמיכאל חי מאמין שהוא יהודי".
בוא אשאל אותך שאלה כזאת - ביהדות הדת נקבעת על פי האם, ובאיסלאם על פי האב. מה דינו של ילד שנולד לאם יהודיה ואב מוסלמי? לפי היהדות הוא יהודי, ולפי האיסלאם הוא מוסלמי. אתה תגיד שהוא יהודי, כי אתה מאמין בדת היהודית, אבל אתה חייב להכיר בכך שזו הגדרה שמבוססת על הדת, ושלאדם שאינו מאמין בדת, אין שום סיבה לקבל את ההגדרה הזאת.

ישן 12-07-2010, 17:47
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=מיכאל חי]ידידי איך שלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
יכונה על ידי מי?
אתה תכנה אותו "יהודי לא מאמין", ואני אכנה אותו "אתאיסט שמיכאל חי מאמין שהוא יהודי".
בוא אשאל אותך שאלה כזאת - ביהדות הדת נקבעת על פי האם, ובאיסלאם על פי האב. מה דינו של ילד שנולד לאם יהודיה ואב מוסלמי? לפי היהדות הוא יהודי, ולפי האיסלאם הוא מוסלמי. אתה תגיד שהוא יהודי, כי אתה מאמין בדת היהודית, אבל אתה חייב להכיר בכך שזו הגדרה שמבוססת על הדת, ושלאדם שאינו מאמין בדת, אין שום סיבה לקבל את ההגדרה הזאת.
גם אדם שלא מאמין בדת לא יכול לשנות את ההגדרות של הדת שהוא משתייך אליה רוצה או לא רוצה מאמין או לא מאמין זה כבר עניין שלו,בכל מקרה אני באתי להסביר מה ההבדל בין יהודי לא מאמין שחוזר בתשובה ומתחיל לקיים מצוות ששיכות לדת שלו ובין יהודי שח"ו מחליט להמיר את דתו,ולכן עצם ההגדרה של מסיון נקראת בשם המרת דת מדת כזאת לדת אחרת ושמירת מצוות של הדת שאליה האדם נולד אליה לא,ואפילו אם האדם יקום בוקר אחד ויחליט שהוא חסר דת זה לא ישנה את הדת ואת הגדרות הדת שאליה הוא שייך.
ישן 12-07-2010, 18:06

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]יכונה על..."

תראה, אני יודע שקשה לאדם דתי (אתה דתי, נכון?) להתבונן על סוגיות כאלה מנקודת מבט חילונית, אבל נראה לי שהסברתי את עצמי די טוב, ואתה עדין מסרב להבין.
אני מבין שלפי הגדרת הדת היהודית אני יהודי, ולא משנה מה אני אעשה אני אשאר יהודי. מה שאתה לא מבין הוא שההדגרות שהדת היהודית מגדירה לא מעניינות אותי. אני לא שואף לשנות את ההגדרות האלה – אדרבא, כל הדתיים מוזמנים לראות בי כשייך לדת שלהם, אבל אני לא רואה בעצמי כזה. לכן, כשבא אדם ומשכנע אותי להצטרף לדת היהודית (אפילו אם מבחינתו אני כבר יהודי), בעייני הוא מיסיונר, שכן הוא מנסה לשכנע אותי להצטרף לדת שאני לא רואה את עצמי כחבר בה. אני מבין שאותו חב"דניק לא רואה בעצמו מיסיונר, כי מבחינתו אני כבר יהודי, אבל איך הוא רואה את עצמו זה כלל לא משנה.
אם מחר אני אקים דת חדשה, שלפי הגדרתה כל האנשים בעולם שייכים אליה, בין אם הם מכירים בזה ובין אם לא, ואבוא אליך הביתה ואנסה לשכנע אותך לחזור בתשובה, ולקיים את מצוותיה של הדת החדשה שהקמתי, שאליה אתה שייך בין אם זה מוצא חן בעייניך ובין אם לא, האם אני אהיה מסיונר?

ישן 12-07-2010, 18:35

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "ברגע שתקים לעצמך דת או כת משלך"

ציטוט:
תקים מדינה שמוגדרת מדינת דת הקוברה ומישהו יבוא לשכנע את ילדיך לעבור דת תקרא לו מסיונר

רגע, שינו את ההגדרה של מדינת ישראל ל"מדינת הדת היהודית" ושכחו לספר לי.
אז לפי ההגיון הזה גם אדם שינסה לשכנע אזרחים מוסלמים או נוצרים להמיר את דתם ליהדות במדינת ישראל הוא לא מיסיונר, נכון? אנחנו הרי מדינת הדת היהודית...

ציטוט:
זה המצב במדינת ישראל שמוגדרת כמדינה יהודית ומי שמחזיר בתשובה יהודים הוא לא מסיונר.

ממה שאני יודע, מדינת ישראל מעולם לא נדרשה להגדרה של מיהו מיסיונר ומי לא, אז איך אתה יכול לקבוע ש"זהו המצב במדינת ישראל"? מבחינתי הוא כן מסיונר.

ישן 12-07-2010, 19:14

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האם ההגדרה של חסר דת מוכרת..."

אני, באופן אישי, אלך לרב.
אני אוהב את המסורת היהודית, ונראה לי שאפילו אם נישואים אזרחיים היו חוקיים במדינה (ואני בעד) הייתי בוחר לעשות חופה. אין לי בעיה עם זה שרב יחתן אותי, אבל מאוד מפריע לי שאין לי ברירה אחרת.
עם זאת, יש לי חבר שאביו יהודי ואמו מוסלמית - למי הוא ילך? מה הדת שלו לפי המדינה?
אני לא יודע איך המדינה מתייחסת להגדרת הדת של אדם. אני לא חושב שהמדינה צריכה בכלל להתעניין בכך. ברב המקרים היא לא נדרשת להתייחסות כזאת. אבל יש מיעוט של מקרים (נישיאים, גירושים וכו') שבהם יש ערבוב בין דת ומדינה שיוצר מצבים אבסורדיים ומיותרים בעייני.

ישן 12-07-2010, 19:36

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "המדינה היא זו שמגדירה את..."

החוקים היחידים שמדברים על מיסיונריות (וגם הם לא מזכירים את המילה מיסיונריות כלל), אותם סעיפים 174א ו-174ב, מנוסחים בצורה די עמומה, ולא עונים על השאלה האם חב"דניק שמשכנע אדם שמגדיר את עצמו כאתאיסט לחזור בתשובה הוא מיסיונר או לא.

אגב, לגבי שאלתך קודם: "האם ההגדרה של חסר דת מוכרת במדינה?" התשובה היא כן -
http://www.news1.co.il/Archive/001-...ml?tag=20-28-19
הבעיה היא שהגוף שמחליט האם אדם הוא חסר דת או לא הוא בית הדין הרבני, שככל הנראה לא יכיר בי כחסר דת, גם אם אני מכיר בעצמי ככזה.
והנה האבסורד - לפי מדינת ישראל אני יהודי בדתי. אם אני רוצה אני יכול להמיר את דתי לכל דת אחרת, והמדינה תכיר בזה. אני יכול להיות נוצרי או מוסלמי כאוות נפשי, אבל אם אני לא מעוניין באף דת, זה כבר אסור. מבחינת המדינה אני יכול לוותר על הגדרתי כמשתייך לדת היהודית רק לטובת דת אחרת. ישראל 2010...

*

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:23

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר