לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2005, 13:27
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nadavt26 שמתחילה ב "יש לי כמה שאלות בנושא היהודים בין 2 מלחמות עולם"

גם אם היית כותב עבודה מושלמת, עם השגיאות האיומות שלך בעברית, הייתי נותן לך 60. טפל בזה, כי אתה עושה עלי רושם אדם ברמה, וחבל שיירדו לך נקודות.

אז הנה התשובות לשאלותיך:
1. שלוש המדינות הקולוניאליסטיות בין שתי מלחמות העולם הן ברזיל, צפון קוריאה וקונגו-ברזוויל. היו כמובן עוד, כמו ארה"ב, רוסיה ויפן, אבל מקובל לראות בשלוש אלה את העיקריות כיום, משום שההשפעה שלהן היתה רבה יותר במוקדים הרגישים ביותר בעולם.

* ברזיל שלחה מתיישבים לאיזור האיגווסו עד שסיפחה אותו מידי מקסיקו. היא ניסתה לכפות את הפורטוגזית על המדינות השכנות, והצליחה חלקית. אולם ההתערבות הבריטית באיי פוקלנד שמה קץ למגמה סופית ב-1982, והם נאלצו לסגת. בעקבות המפלה שלהם, אגב, הם העתיקו את הבירה מריו-דה ז'נרו לברזיליה.

* צפון קוריאה ניצלה את העובדה שמעבר לגבול שלה על טיבט יש ריכוז גבוה של קוריאנים. היא ניצלה את מגמות האירידנטה שלהם, מימנה תאי טרור מקומיים וניסתה להשתלט על החבל. אבל הכוחות של הדלאי לאמה הקודם בלמו אותה בעזרתם האדיבה של הסינים. מאז, שולטת סין בטיבט.

* מנהיג קונגו אידי אמין ניסה לכרות ברית אזורית עם קיסר אתיופיה ועם מוסולני במטרה להשתלט על המושבות הגרמניות לשעבר של טוגו ונמיביה. הוא ביצע טרנספר ענק לשבטי הקוזה והקיקויו המקומיים כדי ליישב באדמותיהם את אנשי שבטו, הזולו. השבטים האלה נדחקו למושבת הכף, עוררו את זעמם של המתיישבים הלבנים - וכך נוצר האפרטהייד.

2.בין שתי מלחמות העולם שלטה בריטניה במספר מדינות באפריקה, ובראשן ניז'ר, צ'אד ואתיופיה, וכן במקומות כמו אוסטרליה. הבריטים נחשבו כובש אכזר ביותר. באוסטרליה, למשל, הם העלימו את אוכלוסיית האבוריג'ינים באמצעות כלבי דינגו. מה שקרה זה, שהם היו מאלפים את הכלבים האלה להגיע למחנות של הילידים ולחטוף את התינוקות שלהם. רק באמצע שנות ה-80 התגלה הדבר, כאשר דינגו חטף תינוק של משפחה לבנה ליד איירס רוק. זה סיפור נורא ידוע. בעקבות השערוריה, ראש הממשלה מרגרט תאצ'ר, הלא היא "גברת הברזל", נאלצה להתפטר. מאז ועד היום מפלגתה, הליברל-דמוקרטים, לא מצליחה להתאושש. בדרופ אפריקה הם אף היו אכזריים יותר. במהלך מלחמות הבאסוטו ב-1903, הם הקימו בעזרת האפריקנרים את מחנות הריכוז הראשונים בתולדות האנושות עבור השחורים. כ-20 אלף מתו ככה במשך שנתיים.

3. הגישה הצרפתית באה לידי ביטוי בתחום התרבות. הבימאית הידועה לני ריפנשטאל שמתה לפני שנה בגיל 101 היתה אחת הדמויות המרכזיות בהפצת התרבות הצרפתית. היא ייסדה בקולוניות הצרפתיות לשעבר כגון ניגריה, הודו ואורוגוואי אגודות תרבות וקולנוע, והכשירה דורות רבים של אומנים. פן שני בשליחות התרבותית הוא השימוש בשפה. במלגשיה, למשל, הפכה הצרפתית לשפה המאחדת בין הקבוצות האתניות השונות עד כי מעטים הם התושבים שיודעים את שפתם המקורית. בניגוד לבריטניה, צרפת פיצתה את הילידים שדרסה, ונתנה אזרחות גורפת לכולם. זו הסיבה שיש בה כל כך הרבה זרים כיום. לפי התחזיות, בעוד 20 שנה יהיה בה רוב ערבי, ואז תוכל להצטרף רשמית לליגה הערבית.

4. הקולוניות בצפון אפריקה היו סיפור שונה. כיוון שהן היו קרובות לצרפת, פה הצרפתים היו פחות נחמדים. הם שלטו ביד רמה באוכלוסייה המקומית באמצעות מתיישבים לבנים ובעזרתם האדיבה של היהודים. היא אף הביאה בשנות ה-30 לקרתגו וקירינה (ערים יווניות עתיקות בתוניסיה של היום) מתיישבים מחצי האי הפלופונסי שסבל מרעב קשה כתוצאה מפטריה מסתורית שתקפה את הגידול העיקרי שלהם - תפוחי אדמה. למרבה האירוניה, אותם מתיישבים גורשו רק עשור קודם לכן על-ידי הטורקיה מאזור תרקיה ומקדוניה. בקיצור, יישוב מתיישבים לבנים בצפון אפריקה כדי לשמור על האינטרסים הצרפתים היה המאפיין הראשון, ואילו המאפיין השני היה פיתוח החקלאות הימית, שגרמה מהפכה גדולה במגרב. כלובי הדגים יכולים היו לכלכל עתה את האוכלוסיה, שהתבססה עד כה על דיג לא מקצועי ולא יעיל. כתוצאה, הכלכלה באזור החוף התחזקה, שבטים של ברברים מאזור הסהרה נדדו לחוף, וגרמו חיכוכים רבים עם האוכלוסיה המקומית ועם המתיישבים. ההמשך ידוע: הברברים הקימו את ה-FLN, והניסו את הצרפתים מצפון אפריקה.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

נ.ב. - היסטוריה זה מקצוע מטומטם. אני חושב שזה לא מעניין מה קרה בעבר וזה לא חשוב. אותי הכריחו ללמוד אבל זיינתי אותם: האחים הגדולים שלי והחברים שלהם עזרו לי לעשות את העבודות האידיוטיות אלה, ובזכות זה אני די טוב בזה עכשיו. זו הסיבה שאני שמח לעזור לאנשים אחרים ששונאים את המקצוע הארור הזה (שלא עוזר לך בדבר בחיים).

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 18-04-2005 בשעה 13:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר