לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2010, 16:49
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
על תמימות ומשוא פנים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה יודע להגיד שהאלוף לא חבר..."

ידידי אם אתה מאמין שהוא נכח שם מתוקף היותו בן דוד או חבר של מי מהנוכחים שם, אתה באמת בחור תמים (שזה לא דבר רע בפני עצמו)... לא מדובר בחתונה ולא בבר מצווה אלא באירוע מסחרי שמיועד לקדם מוצרים ועסקים של החברות הללו... למיטב ידיעתי ראש אכ"א אינו אחראי לרכש פלזמות או פקסים (מתוצרת פנסוניק) וגם לא על קווי התמסורת (של בזק) ועל כן עצם נוכחותו של מי שאחראי על שיבוץ כ"א בצה"ל באירוע כזה לצד אילי הון (שלרבים מהם צאצאים בגילאי גיוס או טרום גיוס) היא טעם לפגם ושיקול דעת לקוי... יבוא יום ואחד מ "החברים החדשים" יבקש ממנו לשבץ/להתחשב/לסמפט את בנו/אחיינו הארטיסט/העדין/המשתמט/האסמטי כעורך ראשי בבמחנה או אפסנאי בשלדג... ראש אכ"א צריך כידוע להיות חף ונקי משיקולים ו/או חשד כזה, לקבל את החלטותיו ללא משוא פנים וללא גחמות... על כן אני הייתי אומר ל "בן דוד" שלי שהזמין אותי ביודעין לאירוע פרטי-מסחרי תודה רבה ידידי אך אני מוותר כדי שלא להעמיד את עצמי במצב לא נוח... ואולי בכלל אני הוא התמים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2010, 20:43
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בשנת 2000 הייתי בקבע ראשוני בתחצ"ן,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]נשמע סיפור ראוי..."

וישראל זיו בתפקידו דאז כקחצ"ר, ו(אז)תא"ל גרשון הכהן בתפקידו כראש תוה"ד, רצו לשלוח אותי לקורס קצינים אג"מי, ומשם לקריירה צבאית ועיסוק בנושאי תו"ל וצרות אחרות.

רק שהתגלעה הבעיה, תחת איזה תקן בדיוק שולחים אותי - כי בכל הצבא אין בדיוק מקצוע כזה של היסטוריון בחובה\קבע ראשוני, שלא לדבר על 'כלבוייניק בתחומים צבאיים שונים שאף-אחד לא יודע בוודאות איפה מתחילה ואיפה נגמרת הגדרת התפקיד שלו'.

הלכו שניהם אל השלישות האחראית על העניין, והצהירו שכל אחד מהם ישמח לתרום כל תקן שיידרש כדי לשלוח אותי לקצונה.

העניין, בנוהל הרגיל, טיפס מעלה-מעלה, כי אף-אחד לא הרגיש שהחריגה המוזרה הזו בסמכותו. בסוף זה הגיע לסמכות העליונה - ראש אכ"א (מסתבר שזה היה יודקה שגב).
חכינו, חכינו, ובסוף - ב-12 בספטמבר 2000 אם אני זוכר נכון, שלושה ימים לפני תאריך השחרור מקבע ראשוני ובעוד ישראל זיו בנסיעה רשמית בחו"ל - קיבלנו מכתב, בכתב יד, מאת ראש אכ"א, שמסביר שהוא לא מוכן לשלוח אותי לקורס קצינים, כי הוא לא השתכנע שהחריגה מוצדקת, ויש חשש לבזבוז כספי צה"ל - כי מי יודע אם אעבור מבד"'קים, ואם כן, אולי אפול במהלך הקק"צ!
ולפיכך הוא מורה לא להאריך לי את השירות ולו כזית, ולשחרר אותי מיד בתום הקבע הראשוני.
וכך הלכתי לי לבקו"ם ב-15 בספטמבר כמדומני, ושבועיים לאחר מכן פרצו מהומות ספטמבר 2000, אבל לא בגלל זה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 08-07-2010, 22:29
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
זה שהרבה יותר קל להפעיל אנשים למטה בפירמידה,
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יופי, מצאת את החריגה. תשמע,..."

לא גורע מהשפעתו של זה שעומד בראש הפירמידה - כשמתחשק לו. מדיניות יכולה להיות ממוסמסת, אבל תמצא *מעט מאוד* מקרים קונקרטיים בהם מפקד בכיר ניסה להפעיל השפעה בצורה ממוקדת - כמו שיכול לעשות ע' רמ"ד וידוא נקירה באליקים - ונכשל כי למי שלמטה לא התחשק. מפקד מז"י אולי לא יכול לגרום לכך שצה"ל יצטייד במשגר טנקים מתנייע אוטונומי, אבל אם הוא ירצה שסמל ראשון מוסטפה רבינוביץ' יועבר לבסיס פלוני, זה יקרה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 08-07-2010, 23:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כמו שאמרתי מההתחלה, בעולם..."

ממש לא, ויש לי כ"כ הרבה דוגמאות לכך מהשירות שלי...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-07-2010, 03:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ראית את ראש אכ"א מנסה לדחוף..."

ראיתי כל מיני אנשים ש"הזיזו" את הילדים שלהם משירות קרבי, תו"כ עירוב הרמות הגבוהות ביותר.
היה לי גם חיכוך עם ראש אכ"א בנושאים אחרים, כולל אישור פרטני לחייל מילואים לחרוג מ-60 יום בשנה - וגם זה קרה. התפיסה שלך היא לא נכונה, בכל האמור ליכולת של קצין בכיר זה או אחר לנייד כ"א.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-08-2010, 05:34
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
אתה יורה לכל הכיוונים לפעמים בלי הצדקה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "תרבות השנור הצה"לית מובילה לחיכוך מיותר נוסף של קצינים בכירים עם גורמים מסחריים"

זה שיש תרבות שנור זה נכון, בחלק מהמקרים ללא צורך ולעיתים כן, אבל חשוב להבין שגם החברות האלו יותר משמחות לתרום ליחידות שונות בצה"ל ולמטרות אזרחיות שונות (כגון בתי חולים ועמותות שונות לסיוע לנזקקים), מה לעשות שבעולם הזה אין באמת אלטרואיזם, מדובר ביחסי ציבור מעולים לחברות בגלל שמדובר בפעילות שהציבור מאוד מעריך ולשם שינוי בצדק.
בסופו של דבר התחושה, לפחות שלי, היא שהתקציבים בצה"ל למרות גודלם, לא תמיד מספיקים לנוכח גודל ומורכבות המשימה.

מה גם שלתרומות בכלל יש ערך נוסף שאינו כלכלי, אלא ערכי ורגשי (לא רק בישראל ולא רק בכל הקשור לצה"ל אול לצבא בכלל), חיזוק הקשר ותחושת השייכות של ארגונים ושל יחידים (בעיקר מחו"ל) שמרגישים שהם תורמים ומשתתפים בהגנה על המדינה.
בגלל זה קיימת תופעה של יהודים רבים שאינם פודים את האג"ח שקנו מארגון הבונדס.

בכל הקשור לראש אכ"א מכיוון שאנו חיים במדינה קטנה הסבירות שלקשר משפחתי או חברות כפי שנכתב פה כבר יותר מסביר ובכל מקרה לא הצלחת להסביר מה כ"כ רע בזה.
לא ניתן ולא צריך לבודד את קציני צה"ל מבחינה חברתית.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 01-08-2010 בשעה 05:42.
ישן 01-08-2010, 13:03
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "תרבות השנור הצה"לית מובילה לחיכוך מיותר נוסף של קצינים בכירים עם גורמים מסחריים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong1
מילא תורמים יהודים עשירים מעבר לים שמצפונם מחייב אותם, מדוע צבא עם תקציב בטחון של 55 מיליארד שקלים בשנה ממשיך בלי בושה לשנורר גרושים מארגונים מסחריים... ובתמורה המנכ"לים ויתר הוונאבניז זוכים לתמונות סחבקיה עם מפקדי השייטת, שלד"ג ודובדבן... מעניין איך האמריקנים היו מגיבים לתמונה של מפקד הסילס מסתחבק עם יו"ר ועד עובדי גרייהאונד... רק בישראל...

אתה מוזמן להסתחבק עם מפקדים ולוחמים בסילס באירוע הקרוב של קרן היחידה, אם תבחר לתרום לה:
http://www.halfmoonbaygolf.com/seals/index.html

לנוחותך: פירוט של מה מזכה אותך כל היקף של תרומה:
http://www.nswfoundation.org/society.htm
בתור חבר כסף, זהב או פלטינה אתה זכאי להשתתפות באירועים סגורים בהם תוכל להתבשם במינגלינג עם סילס.

בדקתי, והקרן (הראויה) הזו תומכת גם בהנצחה, סיוע למשפחות חללי היחידה, שיקום פצועים וכד' אבל גם בסיוע ללוחמים פעילים ולמשפחותיהם.

אז כן, יבואן פועלים זרים מאריזונה שלא שירת בצבא ויצואן שמוכר ציוד להוגו צ'אבס יכולים להתחכך בלוחמים ומפקדים בסילס אם יתרמו כסף למשפחות אותם לוחמים ומפקדים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר