לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2010, 03:19
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "זה בכל העולם, לא רק בארץ...."

קונסולות משחקים נחשבות ליותר סקסיות לגיימרים (מסיבה מאוד לא ברורה).
אתה תראה טונות של פרסומות ל PS3 או XBOX360, אבל מתי ראית פרסומת ל PC של גיימרים?
אין דבר כזה...
זה לא סקסי, אפילו שרוב הגיימרים (לפחות אלו שאני מכיר), מריצים את המשחקים שלהם על PC ולא קונסולה.
על אופנה צריך לשלם, ואם כבר קנית בפול כסף מכונה שיודעת (כמעט) רק להריץ משחקים, אז המדיות שלה יהיו יקרות יותר.
היופי במחשב הוא שהכל נגיש יותר, פשוט יותר... המכונה חכמה יותר ומסוגלת לעשות הרבה יותר מקונסולה, ולכן יש לך אין ספור אפשרויות עבור משחקים (מה שמוזיל את העלות שלהן בחנות ביחס לקונסולות, וגם יש לך אפשרות להוריד מהאינטרנט במחיר נמוך עוד יותר).

לדעתי, השורה התחתונה - עניין של מיתוג ואופנה.
ברור שבתאכלס, כל עוד יש פראייר שמשלם על זה, כפי ששימי אמר - יהיה מי שיתמחר את זה גבוה.
זהו מיתוג.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2010, 12:35
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE]אתה תראה טונות של..."

יש לא מעט סוני מאחורי מחשבים (אמנם ניידים, אבל אנחנו גם משתמשים בהם כמכונות משחקים).
אבל מחשבי PC זה משהו שקשה יותר לחברות להרוויח עליו. התחרות היא לא על מערכת שלמה, אלא על כרטיס מסך, או זיכרון, או דיסק או לוח אם, או כל רכיב שהוא, במערכת, שיספק ביצועים גבוהים יותר.
לקנות מערכת משחקים מוכנה מראש זה קל. קל לשווק את זה, לעצב את זה ולפרסם את זה.
מחשבי PC, זה כבר מסובך יותר.. כל אחד בוחר לעצמו את החלקים ממגוון חתיכות ובונה לעצמו כמו בלגו, את המערכת שלו...
לך תפרסם כרטיסי מסך, לוחות אם, זיכרונות ושאר חלקים בטלויזיה... זה פחות סקסי...

ישן 13-07-2010, 13:07
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אז אולי אתה לא רואה פרסומים..."

זה כמו ש HOT מפרסמים את עצמם בערוצים של עצמם.
סבבה, כבר קנית משחק, אז יש לך פרסומת של nVidia... זה משעשע.
אני אומר שהפרסומות של קונסולות הן יותר אגרסיביות מאשר פרסומות ל PC.
למעשה, לא קיימות פרסומות ל PC, אלא לחלקים. ברור ש ATi יפרסמו את עצמם, והם יהיו גאים להגיד שהמשק "שקר כלשהו" ירוץ הכי טוב על הכרטיסים שלהם - זהו שוק בלתי מבוטל והוא מגלגל ים כסף... אבל - הם יפרסמו הרבה פחות ממה שמיקרוסופט מפרסמים את XBOX. המדיה של ATi קטנה יותר. פחות תפוצה.
בארץ אתה רואה פחות פרסומות (אבל רואה - במיוחד בעיתונים), אבל מה שהולך בארה"ב זה מטורף. יש לך פול פרסומות של קונסולות ושום פרסומת ל"מערכת PC לגיימרים" (אלא אם חנות ספציפית עושה סוג של מבצע או משהו).

ישן 13-07-2010, 12:46
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "פיתוח לקונסולה יותר פשוט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
פיתוח לקונסולה יותר פשוט מפיתוח ל-PC, ויכול מאוד להיות שגם יותר זול בגלל זה.

היתרון הגדול של קונסולה לעומת PC הוא שהמפתח יודע בדיוק על איזו חומרה המשחק
הולך לרוץ, ובדיוק איזה קוד ירוץ על המכונה חוץ מהקוד שהוא כותב. ב-PC יש מגוון רחב
מאוד של חומרה אפשרית, שצריך לעבוד מולו, לפתח מולו, ולבדוק מולו. בנוסף (וזה חשוב
לעניין ביצועים, לדוגמה), ב-PC רצות אינספור תוכנות על המחשב במקביל למשחק, ואין
למפתח דרך לדעת מהן יהיו (לפחות פעם, היו ממליצים בספרוני התמיכה של משחקים
"לסגור את כל התוכנות האחרות לפני הרצת המשחק"; הדגשה שלי).

אתה צודק שמסובך יותר לפתח ל PC, אבל מאז ומעולם פתחו ל PC.
מה שדי סותר את טענת האשכול כי משחקי קונסולה יקרים יותר.

אין בזה שום הגיון אמיתי, מלבד מיתוג הקונסולות כאיכותיות יותר, וקושי (אולי) בהפצת משחקים לקונסולה.
צעד מאוד חשוב שחברות משחקים עושות (או עשו, ו/או צריכות לעשות) הוא הורדת מחירי המשחקים כדי לגרות שחקנים לרכוש את המשחקים שלהם במקום להעתיק בצורה פיראטית.
כאשר מחירי המשחקים מרקיעים שחקים - השחקנים מתפתים יותר ויותר להעתיק את המשחקים מבלי לשלם.
חרף ההגבלות בתוך המשחק לחשבון לא חוקי, הדברים הללו נפרצים והגירוי האפקטיבי היחיד שנותר לחברות המשחקים הללו הוא להוריד מחיר כדי לגרות את הלקוח לקנות.

אני חשוב שבקונסולה, אנשים נוטים לקנות את המשחקים כי הם מראש קנו קונסולה בשביל זה (כלומר, כבר שרפת סתם כסף על מכונה שיודעת רק לשחק, בניגוד ל PC, אז אתה בטח גם תקנה את המשחקים שלה ולא תצרוב).

ישן 13-07-2010, 15:46
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "בכל שוק שבו יש פרייאר שמוכן..."

אני מניח שאחת הסיבות למחיר גבוה יותר של משחקי קונסולה על פני משחקי PC הוא בגלל שוק המשחקים המשומשים (בעיקר בארה"ב, שם חנויות כמו GameStop מוכרים משחקים יד שניה).
הפרש המחיר בין משחק PC למשחק קונסולה הוא בערך 25%, וזה גם מחירו של משחק משומש בממוצע.
השוק הזה קיים מפני שבניגוד לישראל, רוב שחקני הקונסולות האמריקנים הם לא פיראטים ולא משתמשים בצ'יפים / משחקים צרובים / דיסקים ניידים ושאר ירקות.
הם קונים את המשחק ומוכרים אותו ב25% מהמחיר.
זאת אחת הסיבות שמשחקים להורדה בלבד הם זולים משמעותית ממשחקים שבאים פיזית על דיסק עם קופסה (סיבה נוספת זאת עלות ההפצה, חנויות retail ושאר עלויות ביניים)
לPC, לעומת זאת, אין שוק למשחקים משומשים. אם היה, אז משחקי הPC היו יקרים יותר בעוד משחקים להורדה בלבד שלא ניתן להעביר / למכור יד שניה היו נשארים זולים יותר.

סיבה נוספת שמשחקי קונסולה הם יקרים יותר היא שכדי לפתח משחקים לקונסולות, צריך לקנות API, קיטים לפיתוח ועלויות פיתוח נוספות שלא קיימות בעולם ה PC.

אותן עלויות, אגב, קיימות גם לפיתוח אפליקציות לIphone. את זה אני אומר בהקשר להודעה של "שימי", שצוחק על ה"פראיירים" שכנראה במוקדם או במאוחר, הוא יהפוך לאחד מהם...
ישן 13-07-2010, 16:34
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "אתה אומר בעצם ששימי יהיה חייב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
אתה אומר בעצם ששימי יהיה חייב לקנות iphone?

לא חייב, אבל בסופו של דבר לרוב האנשים יהיה מכשיר סלולרי "חכם" שעובד לפי המודל העסקי שApple יישמו.
לי אין Iphone ואם הייתי קונה מכשיר שכזה היום, הייתי בוחר באחד ה googlephoneים, אבל אני לא חושב שמי שקנה Iphone הוא פראייר.
זה מוצר שמתאים לקהל יעד מסויים שמוכן לשלם את המחיר הגבוה משמעותית תמורת חוויה ושירותים טובים יותר.
באותה מידה, אפשר להגיד שמי שקונה מכונית יוקרה אירופאית ולא רכב קוריאני זול הוא פראייר.
לי, אגב, יש יונדאי ישנה ופלאפון Nokia שקניתי לפני כחצי שנה ועלה לי חצי מהIphone ואני לא מפסיק לקלל אותו מאז.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 13-07-2010 בשעה 16:56.
ישן 14-07-2010, 07:50
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=DeepSpace]אתה אומר..."

לי יש נוקיה שעלה לי 600 שקל (היום מוכרים אותו חדש ב 300) והוא עושה את העבודה מצויין.
גם מסך צבעוני, גם BT, גם תומך ב MP3 ואפשר לשים שם שירים כצלצול, והכי חשוב - יש לו משחק snake.
עושה את העבודה שלו בצורה מצויינת.
אני לא חושב ששימי חייב שיהיה לו smartphone.
גם אני לא והרבה אנשים נוספים כמו אמא שלי, שגם הנוקיה שיש לה, זה הרבה מעבר למה שהיא צריכה.

אתה לא תמיד מקבל שירות טוב יותר ואיכותי יותר בגלל שאתה משלם יותר.
משחקי קונסולה זו דוגמא נהדרת לחוויית משחק פחותה שעולה יותר, בדיוק כמו ה iPhone שנותן פחות מהמתחרים שלו (Nexus One) ועולה יותר.

מזמן הפסקנו להגיד "מה שעולה יותר הוא טוב יותר". יש מיתוג, יש שיווק והמודל העסקי של אפל מתוכנן כך שהיא תרוויח הרבה כסף.
אם היא רוצה לשמור על יוקרה ולהציף את השוק במכשירים סלולריים יקרים, זה עניין שלה, אבל אל תתבלבל ותחשוב שהטלפון שלהם טוב יותר מטלפונים זולים יותר...

ישן 14-07-2010, 12:56
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לי יש נוקיה שעלה לי 600 שקל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
לי יש נוקיה שעלה לי 600 שקל (היום מוכרים אותו חדש ב 300) והוא עושה את העבודה מצויין.
גם מסך צבעוני, גם BT, גם תומך ב MP3 ואפשר לשים שם שירים כצלצול, והכי חשוב - יש לו משחק snake.
עושה את העבודה שלו בצורה מצויינת.
אני לא חושב ששימי חייב שיהיה לו smartphone.
גם אני לא והרבה אנשים נוספים כמו אמא שלי, שגם הנוקיה שיש לה, זה הרבה מעבר למה שהיא צריכה.

גם הטלפון שלך שיש בו features כמו BT ותומך בMP3 היה בעבר "הרבה מעבר למה שצריך". כשהמחיר קצת ירד וBT וMP3 הפכו לסטנדרט, כבר לא ניתן להשיג טלפון סלולרי ללא הדברים האלה.
לפני כ10 שנים, היה לי Samsong Slim שהיה דק, פעל מצויין ועשה כל מה שרציתי, והיום הוא היה יכול לשרת את אמא שלי מצויין אם לא הייתי מחליף אותו בטפשותי באיזה NOKIA סטנדרטי לשנת 2003, אבל היא מיעוט בקרב המשתמשים והתעשיה הולכת לקראת הצרכנים שמזינים אותה - אלה שמוציאים כסף ומוכנים להחליף מכשיר כל שנתיים עבור מכשיר טוב או חדשני יותר.
אבל ה samsung slim השחור-לבן שלא עושה כלום חוץ מלצלצל ולשלוח SMSים לא מתאים לי היום. הדרישות השתנו והעולם השתנה. היום אני צריך סנכרון עם ה outlook (דבר שכל פלאפון עושה היום), אבל אני גם רוצה מצלמה איכותית, נגן מדיה איכותי, לצפות בוידאו, wifi, לגלוש באינטרנט עם ממשק נוח ואפילו לעשות פעולות בבנק.
אני לא חייב את זה, אבל זה נוח, זה הופך להיות הסטנדרט, ובעתיד לא יהיה אפשר למצוא פלאפון בלי כל אלה. במיוחד עכשיו כשכולם מעתיקים את המודל שAPPLE יישמו ראשונים. OVI STORE למשל
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
אתה לא תמיד מקבל שירות טוב יותר ואיכותי יותר בגלל שאתה משלם יותר.
משחקי קונסולה זו דוגמא נהדרת לחוויית משחק פחותה שעולה יותר, בדיוק כמו ה iPhone שנותן פחות מהמתחרים שלו (Nexus One) ועולה יותר.

אתה יכול לשלם הרבה ולקבל מעט. למשל ה N95 המחורבן שקניתי בזמנו ומאז אני לא מפסיק לקלל את הקניה שעשיתי. גם בעולם הקונסולות היו כשלונות יקרים, כמו ה3DO למשל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
מזמן הפסקנו להגיד "מה שעולה יותר הוא טוב יותר". יש מיתוג, יש שיווק והמודל העסקי של אפל מתוכנן כך שהיא תרוויח הרבה כסף.
אם היא רוצה לשמור על יוקרה ולהציף את השוק במכשירים סלולריים יקרים, זה עניין שלה, אבל אל תתבלבל ותחשוב שהטלפון שלהם טוב יותר מטלפונים זולים יותר...

APPLE לא מרוויחה הרבה כסף בגלל שהטלפון שלה יקר. היא מרוויחה הרבה כסף בכלל שהמודל העסקי שלה הוא מעולה: אתה קונה מכשיר סלולרי במחיר סביר (ואני מסכים שיש מכשירים חזקים בהרבה מבחינת חומרה במחיר זול יותר) אבל ממשיך לקנות אפליקציות לאורך כל התקופה שאתה מחזיק בו. ומה שנהדר עוד יותר זה שאת האפליקציות מפתחים אנשים אחרים ולא APPLE אבל הם עושים על זה כסף.
ורק כדי לחזור לנושא העיקרי של האשכול והפורום - זה בדיוק מה שעושות חברות הקונסולות - עושות כסף על ידי מכירת אפליקציות (משחקים בעיקר) שחברות אחרות מפתחות דרך הפלטפורמה שלהם וגורפות את הכסף.

אז למה המחירים של משחקי קונסולות גבוהים יותר ממשחקי מחשב? בגלל שבארה"ב מוכרים אותם לאחר השימוש והצרכן מקזז את הסכום הזה מהמחיר המקורי של המשחק.
משחקים שלא ניתן להעביר הלאה כמו משחקים להורדה הם זולים יותר, לפחות כמו משחקי PC.
זאת מגמה שרק תגבר עם השנים ולא מעט משחקים, בעיקר לקונסולות אבל גם למחשב כבר לא יוצאים בגרסה פיזית אלא רק להורדה דרך הרשת / Xbox Live / Wii Ware / PSN. זה מאפשר לקבוצות מפתחים קטנות יותר להיכנס לביזנס ולא משאיר אותו רק לענקיות תוכנה כמו EA וכו'.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 14-07-2010 בשעה 12:59.
ישן 14-07-2010, 23:07
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אז אתה צופה שמשחקי קונסולה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
אז אתה צופה שמשחקי קונסולה יהיו זולים יותר עם הזמן, בגלל המגמה של איפשור הורדת המשחקים דרך האינטרנט במקום לקנות דיסק פיסי עם קופסא וחוברת הפעלה מודפסת...

משחקי קונסולה כבר זולים יותר היום - משחק downloadable כמו wiiware עולה פחות ממשחק WII רגיל. אני מניח שכך גם המצב עם הקונסולות האחרות.
כיום משחק שכזה הוא קטן בדרך כלל ממשחק רגיל וגם עלויות הפיתוח שלו נמוכות בהרבה, אבל זה לא אומר שהוא פחות טוב.
כנראה שבעתיד ימכרו גם משחקים "רגילים" שאפשר לקנות בחנות להורדה. זה לא יהיה פשוט כי אף חברה לא רוצה להיכנס לתחרות עם הקמעונאים, שהם השותפים העסקיים שלה, אבל בסופו של דבר, זה בלתי נמנע.
אין שום סיבה שהצרכן ישלם מחיר יקר יותר רק בשביל קופסת פלסטיק וחוברת. אנחנו משלמים מחיר נוסף על ה"גיור" שלהם, עלויות משלוח, תמיכה, הפצה ושאר ירקות שנוספים למחיר של המוצר כשהוא מגיע לארץ. בסופו של דבר כולנו נקנה את אותו המוצר, להורדה, באותו מחיר כמו כל העולם, כמו שחלקנו עושים כבר היום דרך שרת Steam, והוא יהיה נמוך יותר ממה שאנחנו משלמים היום על משחק שקונים בחנות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:28

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר