לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2010, 15:23
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אין שום עליהום ולא לשחק את הקוזאק שנגזל
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא מעריץ גדול של דרך..."

מגוון הידיעות באתר עומד ביחס של כמעט 90% בהשוואה לידיעות על הנזקים בעת האחרונה הנגרמים על ידי חוגים חרדים קיצוניים ו/או התלהמויות בנוסח קריאות של הרב עובדיה (אילו רצה להשמיע את דבריו בפני קהל שומעיו היה עושה זאת בחדרי חדרים. מאחר והוא מתנהג בשקיפות מכוונת - מה הפלא??)

מעבר לכך,

מאחר ומדובר בהתייחסות אל החילוניים כאל "טיפשים, עגלים, חמורים וכו'" , הרי שיש להתבונן על הצד השני ביראת כבו, כיצד הדת משמשת נר לרגליהם וכיצד הם מתנהלים בתוך עדתם באופן המוסרי ביותר.
אבל בהא תליה
מתברר שהם לא בדיוק נופת צופים.
הדת לא בדיוק נר לרגליהם בהמון תחומים, אך בכישרון גדול מסתירים מעינינו זוועות שאינן נופלות מזוועותיהם של "החילונים הטיפשים והחמורים".
ואנחנו צריכים לעמוד מנגד ולהחריש?
אם רוצים לשמור על מידתיות - צריך להראות למי שחושב שהדת היא "קרנות המזבח" שלכל סטייה חברתית/מינית, תהיה במה חופשית לדון בה.
אי אפשר לכבס את הכביסה המלוכלכת בתוך העדה.
מי בכלל היה שומע על פרשיה כמו עמנואל, שחרדים עושים "סלקציה", זאת לימין וזאת לשמאל.
מי בכלל היה שומע כי בתוך העדה החרדית מסתובבים פדופילים עם רישיון להמשיך ולעסוק בהתחככות בילדים.
כמה ילדים וילדות גדלים עם נפש פצועה, אך מפחד הנידוי הוריהם מסרבים ללכת ולקבל טיפול. הסיבה שכיום יותר ויותר מתלוננים ונחשפים היא החשיפה בעיתונות.

רב כמו עובדיה מעודד לנתץ מצבות ואילו רבנים יוצאים להרוג את עצמם במאבק על מנת לשמר את קדושת המתים. האם זה נשמע לך הגיוני.

בקיצור טוב שיש פורומים כאלה ולא פורומים מטעם מר ניצן אור.
צריך לכתוב בכל מקום באותיות גדולות שהעדה החרדית היא לא מקשה אחת ובה מתחוללים פשעים לא פחות חמורים מכל קהל ועדה אחרת.
אגב, לא זכור לי שאי פעם חילוני קרא לתלמידי האולפנות והישיבות "חמורים" , למרות שיש סיבות טובות להאמין כי לא יצא מרבים מהם דבר והם יפלו על כתפיהם של אחרים בעדה שעובדים כמו "חמורים" ומפרנסים בכבוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2010, 19:53
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אין שום עליהום ולא לשחק את הקוזאק שנגזל"

אתה בכלל ניסית להבין את מה שכתבתי, או שהשנאה עיוורה אותך לגמרי?
כאשר חרדים מבצעים פשעים בשם הדת, או מתוקף היותם חרדים, נכון ואף חשוב לציין כי מדובר בחרדים.
כאשר חרדי דקר בירושלים צועד במצעד הגאווה, היה זה חיוני לציין כי מדובר בחרדי.
כאשר חרדים הציתו פחים במחאה על פתיחת חניון ספרא, היו חשוב לציין שמדובר בחרדים.
אך כאשר שני נערים ביצעו פשע, שאינו קשור כלל להיותם חרדים, אין שום סיבה לציין את זה שהם חרדים, כמו שאם הם היו מרוקאים, רוסים או הומואים לא היה צריך לציין את זה.
בכל הנאום הארוך והדמגוגי שלך לא מצאתי צידוק אחד לציין את נטייתו הדתית של סוחר סמים.

ישן 10-07-2010, 16:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מדוע שלא תכתוב גם "חילוני רצח אשתו"?"

אני לא מדבר על המקרה הזה כשהתברר שהמבריחים לכאורה אינם חרדים כלל. גם אני וגם אתה מדברים על עניין אזכור המגזר בכותרת. העובדה שאינם חרדים התבררה בכלל לאחר זמן מה ממקור אחר.

אני לא בא להתנגח איתך. שאלתי שאלות על כותרות שבהחלט ניתן למצוא בעיתונות. מה דינן?

ולשאלתך- אם באתר של ערוץ 7 או חדרי חרדים תהיה כותרת של "חילוני רצח את אשתו", זאת תהיה דוגמא זהה לשאלה שלי- האם כשאין קשר בין המגזר/עדה/דת וכו' למבצע הפעולה אני כמביא הידיעה צריך לשנות את הכותרת?

ישן 10-07-2010, 17:02
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אני תמיד חושב שקצת שיקול דעת יכול לפתור הרבה בעיות
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא מדבר על המקרה הזה..."

לא צריך להתנהג כמו רובוטים "כי זה כתוב ב@$@#$".

חרדי בא לידי ביטוי בכותרת כשמדובר למשל בוויכוח על נסיעה בשבת, או למשל חפירת קברים או
גניבת גופה של חרדי עקב התנגדות לנתיחה. גניבה, אפילו רצח ואונס לא קשור להיות האדם חרדי,
אלא להיותו סוטה ודפוק כאדם.

אני יותר מתנגד למוסר הכפול שנוצר - כשמדובר בערבים, או שכותבים צעירים או בני מיעוטים. אז מה
קורה פה? או שהולכים בדרך הישר, או שצביעות מוליכה אותנו (אני מדבר בעיקר על העיתונות).

בקיצור וכדי שלא לסבך יותר מדי, אני בסך הכל מבקש קצת שיקול דעת. פה פלמינג העתיק את הכותרת
מעיתון, אבל בהודעת המשטרה לא היה כתוב חרדים כלל, אלא "בני ישיבה לשעבר" (מה שלא הטריד
את ישראל היום).

עכשיו שאלה: מה קשור היות השניים חרדים (הם לא, אבל נניח) לכך שסחרו בסמים?

ישן 10-07-2010, 20:11
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]מעורבותם של..."

אני לא יודע לגבי סחר בסמים, אם כי ניתן לטעון שאחד מהכלים של האיסלאם במלחמתו במערב הוא הסם- חברה מסוממת היא חברה חלשה יותר. האיסלאם הרי רואה במערב חברה מנוונת, מושחתת ולא מוסרית. הסם הוא נשקם. ראה ייצוא ההרואין מאפגניסטן, הסמים מלבנון וכו'.

אבל הדוגמא הבולטת ביותר היא דווקא מעשי אונס. בוא ונוציא לרגע מעשי אונס בתוך המשפחה, ונלך על מעשי אונס המבוצעים כלפי קורבן לא מוכר. 90% מהמקרים אם לא יותר (אני בכל אופן חיפשתי פעם ולא מצאתי) בהם האנס הוא ערבי, הקורבן אינה ערבית. הוצאתי מעשי אונס מחוץ למשפחה מסיבה פשוטה- על מעשים כאלו החברה הערבית לא תעניש את האנס (כמו בחברות סגורות נוספות, ראה למשל מגזרים שונים אצל החרדים או הקיבוצים). אבל אם ערבי יאנוס אישה מהכפר שלו, השיר סירסנוך יא מוחמד כבר לא יהיה רק של הפלמ"ח.

אונס הוא כלי ידוע במאבק לאומני, הוא נועד לא רק לספק יצרים של אדם, אלא גם להראות עליונות והשפלה כלפי הלאום האחר. ראה למשל הרוסים בברלין, הערבים בארץ בזמן המנדט והטורקים.

בקצרה- אם בחור ערבי יחליט לתפוס מישהי בסמטה חשוכה, היה בטוח שהוא יילך לבצע את זה לא בכפר שלו. מכאן שמתערבבת כוונה לאומנית באופי המחורבן של אותו אנס.

ישן 10-07-2010, 21:25
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
לא היה כאן מקום לשיקול דעת מצידי מסיבה פשוט, לא היה מקור אחר שיסתור את ההודעה
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הוא מתכוון לומר"

אילו היה מקור אחר בידי, לא הייתי מכפיש קהל של"מ ומדביק את המילה חרדים.

כל הידיעות שלנו נלקחות בצורה כזאת או אחרת ממקורות עיתונאים ולדעתי כל מה שנותר לנו לעשות הוא להפוך אותם לאמינים, ברגע שיש מקור לידיעה.
הצבע שהוסיף העיתון הוא בהחלט על אחריותו ועל כך אני מיצר. לא הייתה כל כוונה.

יחד עם זאת, ברגע שכותבים שאחד מהם הוא תושב כפר חב"ד, מהיכרותי עם המקום היטב, לא זכור לי שנתקלתי שם בתושבים שאינם שומרי מסורת. לכן הקשר היה ברור.

אם באה הזמה מצד המשטרה, היה על מישהו לציין זאת בפירוש ולהביא מקור לכך ואז הייתי מבקש לגנוז את הידיעה, מכיוון שהגיעה ממקור לא אמין. בפועל לא נעשה דבר כזה.

שרוקי,מעלה טיעונים נכונים בהחלט.
כאשר בן מיעוטים מבצע פשע - מצניעים את הזהות,
כנ'ל לגבי פשע שמבוצע בעדות אחרות, עד שהאמת יוצאת לאור.

חרדים תופסים כותרות מסיבה פשוטה, כי מהם משום מה מצפים להתנהגות נורמטיבית אחרת וכל חריגה מעוררת מייד רייטינג.
מה לעשות?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:05

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר