לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2010, 00:33
צלמית המשתמש של שמול'ץ
  משתמש זכר שמול'ץ שמול'ץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
העלאת תמונה ממש לDB
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YogiBear שמתחילה ב "העלאת Image לDB"

דווקא טוב להשתמש image בתור שדה.

הDB מצפה לקבל ממך byte[] ז"א הDB מפרש אצלו ש imeag זה מערך של ביטים .

תוסיף לדף שלך פקד FileUpload של asp

כדי לקבל מהfileUpload את הbyte[] אתה פשוט שואב אותו בפקודה FileUpload1.FileBytes לתוך byte[] שתיצור או שתכניס אותו יישר לתוך הDB (את הFileUpload1.FileBytes) לתוך פקודת הINSERT שלך .

אני לא מבין למה אתה כותב ממש INSERTS למיניהם?
יש היום כלים שעושים את העבודה הזו בשבילנו כגון DataSet הישן לעבודה מול בסיסי נתונים או הADO.NET Entity Data Model (מVS2010 או בעדכון sp1 לVS2008)שממש הופך את כל הDB לישויות שניתן להתייחס בקלות. עבודה עם אחד הכלים האלו תעשה לך את החיים קלים (לדוגמא במקרה שלנו הוא היה אומר לך שהוא מצפה לקבל בתור תמונה מערך של ביטים ואת ההמשך הייתה מסתדר לבד (איך להמיר תמונה שמעלים לביטים...)

מקווה שלא חפרתי (התרגשות של תגובה ראשונה שלי בנושאים האלו)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2010, 14:19
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ayalshimoni שמתחילה ב "שמע אבל אם הוא ישמור מצביע..."

כן, בהחלט אין ספק שלהעביר הלוך-חזור מידע מול DB שהוא BLOB-ים עצומים של מגה-בייטים וצפונה עבור כל תמונה, זה בהחלט רעיון גאוני...

once upon a time, המציאו אפליקציה מסויימת (שמעתי שקוראים לה "שרת Web") - שכל מה שהיא ידעה, זה לקבל שם קובץ, לשלוף אותו ממערכת הקבצים, ולזרוק אותו במהירות שיא אל הלקוח (בייחוד עם דברים חכמים שיש היום בקרנלים של מערכות הפעלה מתקדמות - כלומר - כל אלה שאינן "חלונות"...)

אין ספק שלערבב עוד 2 שכבות שמדברות אחת עם השנייה בדרך אל התמונה, זה גאוני. אם כל האתר שלנו איטי כי כתבנו אותו ב NET. על MS-SQL, למה באמת לעשות חצי עבודה? למה שהתמונות יעלו מהר? שגם הן יהנו מהאיטיות!

גם אי אפשרות לחלק את גודל המידע שהתמונות יתפסו (שעם הזמן יגיע לגיגות, וטרות), בין מקומות שונים - בכלל - תפיסה גאונית. איזה כיף זה לגבות קבצים בגודל 1TB... ועוד לא דיברנו על המקום הנוסף שמבוזבז, ועל ה Storage ההרבה יותר יקר בד"כ, שאותו צריך, עבור מסד הנתונים.

וכמובן, CDN - בכלל מילה גסה.

לסיכום - אצטט את אחת התגוובת שקראתי בדיונים שאליהם קישר hellfrost, קצרה וקולעת:

Data Base - For Data
File System - For Files

(ראית איזה יופי? בשם של הטכנולוגיה כתוב למה היא מיועדת!)

* גילוי נאות: כותב שורות אלה בנה מיני-אפליקציה המאחסנת קבצים, עשרות/מאות גיגה-בייטים שלהם, ובחר באפשרות מערכת הקבצים (וכמובן שה metadata בתוך ה DB כדי לאפשר חיתוכים מהירים במערכת החיפוש...). המערכת הזו רצה באתר שאתה גולש בו כעת, וממנה מוגשות כל התמונות שנטענות מהר... (פשוט משום שהיא לא קיימת כשכבה מיותרת בין שרת ה-Web למערכת הקבצים...)

ישן 01-09-2010, 14:31
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כן, בהחלט אין ספק שלהעביר..."

1. מה זה משנה אם אתה מעביר BLOB ברשת, או קובץ ברשת, איפשהו אתה חייב לטעון את הקובץ ולהוציא אותו, וזה לא ממש משנה איך הוא מגיע לשרת.
2. שימוש בFILESTREAM, ישמור תכלס את הקבצים, כאוספי קבצים בתוך תיקיות.
3. כן זה מגדיל את גודל הDB, אבל אין מה לעשות זה המידע שאתה שומר, והוא בד"כ גם ככה מופרד לקבצים בגדלים יותר סבירים.

4. בסופו של דבר לשמור את הקבצים בDB, נותן לך אחידות בצורה שאתה ניגש אליהם, אחידות בגיבוי, ואחידות באבטחה והרשאות, לפעמים יש יתרונות גם בביצועים(לפעמים חסרונות).

למרות שאם הייתי בונה אתר או אפליקציית WEB כנראה הייתי מעדיף לזרוק את התמונות לדיסק. מצד שני אם הייתי בונה Middle Tier בישביל משהו יותר מורכב, כנראה הייתי זורק לDB. בכל מקרה ממש אין פה פתרון קסם יותר נכון.
ישן 01-09-2010, 14:43

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. מה זה משנה אם אתה מעביר..."

1. משנה מאוד. להלן נתיב הגישה לקבצים בסביבה שלך:

דפדפן -> שרת ווב -> מנוע אפליקציה -> אפליקציה נטענת ומאותחלת -> כל הזבל שמגיע מסביב וצריך לעבד נטען גם הוא [דגש: סעיף זה רלוונטי רק בסביבות NET/Java.] -> אפליקציה פונה ל DB (שהרבה פעמים ירוץ על שרת נפרד, בייחוד כשהאפליקציה שלך כבדה מדי לרוץ עם DB, ע"ע NET/JAVA. שוב) בהתבסס על הפרמטרים שהתקבלו בבקשת ה HTTP -> ה DB מבצע Lookup ושליפה של הנתונים -> ה DB מכין את הנתונים לשליחה, ומחזיר אותם על חיבור ה TCP בינו לבין שרת ה Web -> שרת ה Web -> האפליקציה פורסת את הנתונים לתוך משתנה, בודקת מה גודלם ומה מאפייניהם, ופולטת את כותרי ה HTTP המתאימים -> האפליקציה מחזירה את הכל ביחד אל שרת ה Web -> שרת ה Web מחזיר לדפדפן.

עכשיו נשווה לשיטת מערכת הקבצים:

דפדפן -> שרת ווב -> שרת ווב מקבל נתיב -> פותח קובץ ישירות -> משתמש בפונקציית סיסטם מהירה כגון sendfile64() ושולח ישירות מה FD של הקובץ אל ה FD של ה socket.

מינימום העתקות. מקסימום ביצועים. מידע לא עובר סתם בין שרתים. הורדה דראסטית של כמות ה Single point of failure האפשריים. מאפשר ביזור ברמת DNS ושימוש קליל ב CDN-ים.

איך אומרים: Seems like a no-brainer to me, לא?

2. כלומר משתמשים באותה שיטה שאני משתמש בה, רק שיש עוד שכבת תרגום מיותרת באמצע? גאוני!!!

3. ודאי שיש מה לעשות. להשתמש במערכת קבצים כדי לאחסן קבצים...

4. לא רואה איזה "אחידות" יש לך שאני לא יכול לממש במערכת הקבצים, צר לי. אם אתה עובד נכון, יש לך אחידות. אם אתה מתכנת גרוע, לא משנה מה תעשה, יצא לך זבל של קוד. יתרונות ביצועים ב DB? לא ברור לי איך זה אפשרי טכנית בהתחשב בזה שאתה ניגש לפחות לאותה כמות של מידע, ורק מוסיף עוד שכבות בדרך.

ישן 01-09-2010, 15:16

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "1. משנה מאוד. להלן נתיב הגישה..."

אתה חושב רק על תרחיש אחד, של אתר אינטרנט, מאוד רדוד במורכבות, וזה ממש לא התרחיש היחיד.
אני לא אומר שלשמור את הקבצים בFS זה לא נכון, זה פתרון טוב, לדברים מסויימים, אני רק אומר שהוא ממש לא היחיד, ויש פתרונות שיותר מתאימים לדברים אחרים.

לפני שאני עונה עניינית על מה שכתבת, אני לא מבין את הקטע שלך עם .NET ו JAVA, אתה רוצה שאני אביא בנצ'מרקים שבהם שתיהן לוקחות את PHP? אתה מודע לזה שJAVA יכול להגיע לביצועים יותר טובים מC++?
ומה זה "כל הזבל מסביב" אם אפשר לשאול?
יש יתרונות לכל פלטפורמה, וכמות האפליקציות שכתובות בJAVA וב.NET רק מראה כמה הזלזול שלך מגוכח.

1. שני התיאורים שלך לא נכונים. ושניהם יכולים לקרות בPHP .NET JAVA ASP או פייתון.
הראשון הוא:
דפדפן -> שרת ווב -> מנוע אפליקציה (שב99.9999% מהזמן כבר טעונה) -> אפליקציה פונה לDB טוענת את כל מה שהיא צריכה -> שרת ווב (שנמצא באותה עולם עם האפליקציה) -> חזרה לדפדפן.

השני הוא:
דפדפן -> שרת ווב -> מנוע אפליקציה -> אפליקציה פונה לDB ועושה מה שהיא צריכה -> אפליקציה מחזירה לשרת ווב את הדף, ונתיבים לקבצים שצריך לדפדפן -> השרת ווב טוען ומגיש אותם עצמאית.

בכל מקרה קורה פחות או יותר אותו דבר, הקובץ נטען, עובר ברשת, ויוצא מהשרת ווב, ובצורה מאוד דומה, אם כבר אז רוב ההבדל נמצא באחסנה.

2. כן אבל חוץ מלהציק למנוע של הDB זה לא מזיק יותר מידיי, זה לא משנה אם אתה מוסיף IO דרך הDB, או דרך השרת עצמו, הנזק זהה...

4. אחידות, כי הכל נטען באותה דרך לאותו מקום באפליקציה. אבל האחידות היא בעיקר באדמיניסטרציה, אבטחה והרשאות, כן אתה יכול גם לעשות הרשאות לקבצים, אבל אם אתה כבר מטפל בהרשאות בDB, אז יותר קל לטפל בזה גם שם. וגם יש אחידות בגיבוי, רפליקציה נניח?

רוב השיקולים הם יותר בתוך המערכת, מה מאוחסן יותר יעיל, מה יותר נוח לגבות, אני ממש בספק שמישהו בחוץ יראה הבדל בביצועים...
ד"א מה אם טרנזאקציות, עבודה מול הDB נותנת לך טרנזאקציות...

שוב, זה לא שיש פתרון נכון, לאתר WEB, הפתרון של לשמור על הדיסק נראה לי עדיף, אבל זה ממש לא התרחיש היחיד....
ישן 01-09-2010, 15:45

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אתה חושב רק על תרחיש אחד, של..."

אתה חושב שדפדפן הוא לא שם גנרי ל"לקוח HTTP", ושהפתרון שהצעתי לא גנרי ומתאים לכל אפליקציה. לא חסר היום מוצרי תוכנה שמדברים אחד עם השני ב HTTP בלי שום קשר לאתרי אינטרנט... והמגמה הזו רק מתחזקת כשדברים עוברים למחשוב ענן.

הקטע שאתה לא מבין הוא איך המנוע של השפות מתחיל לפרש את האפליקציה, ומה נאלץ להיטען בשתי הנ"ל מול כל טכנולוגיה אחרת. יש סיבה לצריכת הזיכרון המטורפת של שני הנ"ל, ולעובדה שבין instance-ים של בקשות שונות נגרר מידע. זה הזבל שמסביב שעליו אני מדבר.

כמות האפליקציות שכתובות בשתי הנ"ל בהחלט מוכרת לי. בייחוד בישראל, מדינת הגאונים.

1. איכשהוא פספסת את ה overhead בגישה ל DB שכאמור יושב בד"כ על מכונה אחרת ואפילו לא בהכרח על אותו LAN. או בכוונה, או ש... ?

2. אתה כאילו טוען שיצירת הקישורים בצורה חד פעמית במהלך יצירת הדף, קיימת רק כשניגשים אליהם ישירות קבצים, אבל נעדרת משום מה דווקא כשבונים אותם מ DB? אתה רציני? הסנריו-אים שלי דיברו על ה overhead בהורדת קבצים, כחלק מרינדור של דף (או לצורך העניין, שליפת מידע על ידי אפליקציה גם אם זה לא אתר אינטרנט). זה לא משנה את העובדה. בשיטה שלך אתה חייב לעבור באפליקציה ולעבור overhead מול DB, שיכול להיות אדיר ככל שה dataset שלך גדל. בשיטה שלי ("שלי" ? מודה, גם פייסבוק משתמשים בזה. אדיוטים שכמותם...) , אתה פשוט חוסך overhead. לחסוך overhead זה תמיד רעיון טוב. בייחוד שהוא לא באמת תורם למשהו.

2. זה כן משנה, כי יש לך IO הלוך וחזור מיותר בין האפליקציה ל DB. זה דורש משרת האפליקציה לבצע הרבה יותר טראנזקציות ממה שהוא צריך - ולחינם. אולי אתה חושב על אפליקציה שניגשים בה גג לקובץ אחד בשנייה. אני מדבר איתך על אתר אינטרנט שמספק גישה למאות/אלפי קבצים בשנייה וצפונה. אתה באמת חושב שיש איזשהוא מצב שבו זה רעיון טוב להעמיס את כל התעבורה הזו דרך האפליקציה שלך ודרך ה DB, עם כל רוחב הפס הנלווה, השיהוי, וכו', רק כדי ש... מה בעצם?

4. אשר להרשאות, אמרת בעצמך, אפשר דרך מערכת קבצים (איפה שרלוונטי...). אם אתה רוצה ברמה אפליקטיבית, אפשר לעשות סוג של security by obscurity, על ידי כך ששמות הקבצים יהיו בלתי אפשריים לניחוש (כמו סיסמאות) מלכתחילה, ואז רק מי שניגש לדף שנוצר על ידי המערכת ששמרה את הקבצים, ידע את מיקומם, וכך תנהל את ההרשאות אליהם. ושוב אני מפנה למערכת הקבצים האדירה של פייסבוק.

מה מאחסן יותר יעיל? מערכת קבצים
מה יותר נוח לגבות? האמת שמערכת קבצים. בייחוד אם ה DB שלך הוא MS-SQL. ושוב, אומר את זה אנוכי הקטן בתור בנאדם שעובד בתחום ה IT, ואחראי, בין השאר, על גיבוי של שתי הצורות...

ודאי שיראו הבדל בביצועים. וככל שיש לך יותר מידע ויותר טראנזקציות, יראו יותר הבדל. שוב, יש הבדל בין אפליקציה שמשרתת 5 משתמשים, לאחת שמשרתת מאות, אלפים, ועשרות אלפים. באופן כללי אני אומר, שכל דבר שה scaling שלו מסובך ברמת קושי עולה ככל שהוא גדל, הוא כנראה פתרון גרוע. מה לעשות, scaling בקלות הוא דבר שרוב האנשים מוצאים כעדיף...

אשר לטראנזקציות, תעשה טראנזקציות ב DB ברמת ה metadata. אל תמחק קבצים (או תמחק אותם באופליין אם בא לך). תן שם חדש לקובץ אחרי שינויים, ואת הישן תפנה בזמנך הפנוי, אם בכלל תפנה. בד"כ ממילא יש דרישות ל archiving (שמעת על Sarbanes–Oxley?), אז אתה לא הולך למחוק בכל מקרה..

צר לי, אבל כפי שאמרתי בהתחלה, יש מעט מאוד מקרים שבהם זה הגיוני לשמור BLOB-ים אדירים של מידע. והמקרים המועטים האלה, גם הם בעיקר בשל תירוצים יותר מאשר סיבה אמיתית. מה לעשות, אם שמירת קבצים ב DB הייתה הדרך היעילה ביותר, מערכות קבצים היו לא קיימות.

לא מפתיע שמיקרוסופט דוחפת את הכיוון הזה עם ה FileStream הזה שהזכרת. הם כבר ניסו פעם להפוך את מערכת הקבצים ל DB. רעיון מגוחך. קראו לזה WinFS. אתה זוכר מה קרה לזה בסוף? (אל דאגה, אני בטוח שבדרכם ל-ויסטה2 [סליחה, התכוונתי למילניום3], עוד יהיה resurrection לקשקוש הזה...)

ישן 01-09-2010, 20:36

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה חושב שדפדפן הוא לא שם..."

קודם כל אני חושב שהפתרון שהצעת אולי סביר לכל שימוש, אבל הוא ממש לא בהכרח האופטימלי.

1. אין שום OVERHEAD בגישה לDB, לפחות לא משהו עקרוני או מהותי,למצוא ולקרוא קובץ, זה עקרונית אותו דבר כמו למצוא שורה ולקרוא אותה, ברמה העקרונית לפחות, ועם קבצים קטנים, של פחות ממגה, כנראה הDB יהיה קצת יותר יעיל. עקרונית שתי השיטות פועלות דומה, פעם אחת מערכת הפעלה של מכונה מוצאת קובץ ומגישה אותו ברשת לשרת ווב, ובשיטה השניה, DB מוצא רשומה ומגיש אותה ברשת לשרת ווב. ובדיוק כמו שהשרת DB כנראה לא יושב על אותו מחשב, אז כנראה גם הstorage שבו יושבים הקבצים לא יושב על אותו מחשב, ובשתי השיטות הקובץ בסופו של דבר מועבר לשרת על הסיב(האופטי).

2. תראה אני לא בטוח שאנחנו מדברים על אותו דבר. מה שאני משווה בראש זה שתי פריסות:
א. שרת ווב, שגם מריץ את האפליקציה, מאחוריו יושב בשרת אחר DB, וכל התמונות מאוחסנות בDB.
ב. שרת ווב, שגם מריץ את האפליקציה, מאחוריו יושב בשרת אחר DB (ובכל זאת רוב המידע, לאו דווקא בנפח, אבל רוב המידע שצריך להביא נמצא בDB), בנוסף וכנראה באותו Storage שיושבים בו הקבצים של הDB, בתקייה אחרת יושבות כל התמונות, והDB שומר רק את ה URIים שלהם.

אז כמו שאני מבין את זה אתה לא חוסך שום OVERHEAD פעם אחת הDBMS קורא מהדיסק, ומגיש לשרת ווב, ופעם שניה ההוקוס פוקוס שמפעיל שרתי איחסון, קורא מהדיסק ומגיש לך את זה גם ברשת. זה שהDBMS גם קורא מהדיסק, והוא כאילו שלב ביניים אבל אני לא חושב שהוא יותר מידיי מזיק...
ובכל מקרה אתה תלוי בDB בישביל לדעת איזה תמונה להביא.

4. אני אגיד לך מה נורא קוסם לי בשיטה של לדחוף הכל בDB, קודם כל אני יכול לסגור לחלוטין את השרת שלי, חוץ מה DBMS, אני צריך לטפל בהרשאות בDB גם ככה, אני צריך לטפל ברפליקציה לDB גם ככה, אני צריך גיבוי חם לDB גם ככה, ומהאפליקציה אני גם ככה ניגש לDB. אז זה טוב בזה שאת כל הבעיות שלי אני פותר במקום אחד, שזה לאו דווקא יותר טוב, אבל בטוח יותר נוח...

ד"א יש במאמר של מיקרוסופט בדיקה מבחינת ביצועים מה עדיף לעשות, והם אומרים שהחל ממגה לקובץ עדיף במערכת קבצים, פחות מרבע מגה עדיף בDB, ככה שלפעמים הDB יותר יעיל באיחסון... שוב לפעמים...

ד"א דווקא בגלל CDN השיטה של לשמור נתיבים יותר קוסמת, כמו שציינת.

אבל שוב, מה שאני אומר, זה הכל שיקולים לשם ולשם, אין פתרונות קסם. וממש אין פתרון אחד נכון לכל הבעיות. ולכל פתרון יש חסרונות ויתרונות.

לגבי הWINFS, הם פשוט הבינו שמערכת קבצים זה גם ככה DB, רק שהוא היררכי, ו scheme free, בניגוד לרלציוני. אז אם פשוט מוסיפים לו INDEXING אפשר להגיע לפחות או יותר מה שהם רצו להגיע עם WINFS בהרבה הרבה פחות עבודה. אבל היי Microsoft Research צרכים לעשות תיזות... יש אפילו מערכות קבצים שהן עם דברים בכיוון של טרנזאקציות אההם Journaling...

נערך לאחרונה ע"י hellfrost בתאריך 01-09-2010 בשעה 20:57.
ישן 02-09-2010, 13:50

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי asx שמתחילה ב "אמרת דברים נורא כללים שלא..."

DBMS זה Data Base Managment System.... כאליו SQLSERVER, MySQL וכאלה, אין הבדל בצורה שאתה צריך לגשת לDB של טרה, או של מגה.

זאת שאלה מסובכת השאלה שלך: האם גישה לDB יותר גדול תהיה יותר איטית מלDB קטן? כן, ברור, השאלה בכמה ולמה.
בסופו של דבר DB גדול יותר צריך לעבוד עם קבצים יותר גדולים, הוא צריך להעביר יותר מידע ממקום למקום, הוא צריך להביא יותר דברים מהאחסון(שבד"כ לא נמצא באותו שרת עם המסד נתונים) . וכמות שורות זה משהו שמעניין DBMS הרבה יותר מהנפח שהן תופסות, על כמה שורות צריך לעבור בישביל לענות על שאילתה מסויימת, ויותר חשוב מזה איך אפשר לעבור עליהן.

בסופו של דבר בישביל לענות על השאלה שלך צריך לבדוק את זה , וגם אז התוצאה של הבדיקה תהיה רלוונטית רק לתרחיש מסויים. עקרונית גודל של אוביקטים בתוך הDB לא צריך להשפיע יותר מידיי על מה שקורה בתוך הDBMS כשאתה מבצע שאילתה, בטח אם האוביקט עצמו הוא לא חלק מהשאילתה... אבל שוב במסביב הDB יצטרך להעביר דברים יותר גדולים ממקום למקום.

אין תשובה של כן או לא, אם זה מה שאתה רוצה...
ישן 02-09-2010, 14:17

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי asx שמתחילה ב "הבנתי אותך. אתה אומר בעצם..."

גם לא, לשנות קובץ גם לא יותר מידיי תלוי בגודל שלו, בסופו של דבר הDB יודע איפה כל דבר נמצא בקבצים שלו...
זה יותר ישפיע בטעינות והעברות וכאלה.
ד"א אם אתה משתמש באינדקסים בצורה נכונה, אז גם כמות שורות זה לא מה שיהרוג אותך.

אם אתה רוצה תעיין שוב באשכול, יש יתרונות לכאן ולכאן, להרבה מאוד שימושים כנראה הייתי בוחר בשיטה של לשמור בDB לינקים לקבצים שנמצאים במערכת קבצים.מצד שני, יש יתרונות גם לאלטרנטיבה....

אני אגיד לך מה הבעיה, אין לשום דבר פתרון "נכון", לכל בעיה יש פתרונות מתאימים יותר מתאימים פחות, אם יתרונות כאלה או אחרים. החוכמה היא לדעת להעריך אותם, אם צריך לבחון אותם, ולבחור, ולא לחפש כללי אצבע...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:45

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר