לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2010, 13:25
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
"בקפה קפה מחלקים עלוני דת";"אזור חילוני" וככה עובדים עלינו

בקפה קפה מחלקים עלוני דת עם החשבון

לקוח שסיים לאכול ארוחת בוקר בסניף הרשת באזור חילוני בראשל"צ, קיבל עם החשבון עלונים ובהם תפילות וברכות. הרשת: "מדובר בבית קפה כשר למהדרין. כחלק מהשירות, נהנה הקהל מתפילות ומברכות רבנים מפורסמים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3918188,00.html

סיפור שבהחלט מקרב את סף הגועל נפש אליו אנו קרובים כל כך במסע השיסוי המאסיבי (והפחדני בעליל) כנגד דתיים וחרדים. מקרב אותנו גם קרוב מאוד לאותה נקודה זכורה לא לטוב בתולדות ארה"ב שבה אנשים הפילו עצמם במדרגות בכדי לתבוע במליונים בתי עסק, ואולי אפילו לכתוב ספר על זה.

אני מניח שאני לא היחיד שחש תחושת גועל נפש מרמת השקריות בחלק הפרשני של הכתבה, אבל אישית יצא לי גם להכיר את המקום.... כמה עובדות, בניגוד לשטויות של הכאילו עיתונאים של YNET:

1. רחוב סחרוב אינו "אזור חילוני" - הוא בעצב בכלל לא אזור מגורים אלא אזור תעשיה קלה ומסחר. המבקר הממוצע שם אינו מסוג אחיד, אבל בוא רק נגיד שה"חילוני הנאור" אינו חיה מצוייה מאוד שם. למען האמת מנסיוני הוא יגיד על מקום כזה "איכס, מלא &^%$$%$". שתי שיפודיות ענק כשרות, בורגר ראנץ' כשר ואפילו קופי-בין בקניון הזהב כשרים: מבחר גדול למדי של בתי עסק כשרים בשביל "אזור חילוני".

2. בית הקםפה המדובר, כמעט מאז פתיחתו לפני 3 שנים, הוא מקום כשר למהדרין, מרובים בו לקוחות חרדיים ודתיים (מי הרשה להם לצאת מהגטו? מה הם בכלל יודעים מה זה קפה?) וזה מאוד בולט. מדובר על מיקום ד-פ-ו-ק בפינת רחובות סואנים, ועל פינת מבנה קניון כושל שהפך למחסנים וחנויות זניחות. ממש לא המקום הקלאסי שה"חילוני הנאור" ישב בו (הוא ישב באר-קפה, או במרפסת הזולות של ארומה בקניון הזהב, 100 מטר משם). האמת שבקושי רואים אותם שם. יצא לי כמה פעמים להמלט מגשם פתאומי לסניף, ולשתות על הבר, והיה תמיד ברור שלמקום ציוויון דתי.

3. עושה רושם שה"תעמולה הדתית" שייכת ממילא לסניף המסויים הזה, לא לרשת כולה (שבנויה על זכיינים, אגב, ואני מניח שכולם זוכרים זאת מאותו פיאסקו נמהל העולב בארומה ת"א). מילא שהלקוח הוא קנטרן ומציק, אבל YNET פשוט עשו (במודע לדעתי) עבודה עלובה (כמה מפתיע).

ומה זה שונה מאלף ואחת כתבות אחרות שאין בינם ובין זו שום שוני מבחינת יחס ה"עובדות/הכפשות ללא עובדות") - שבמקרה אני מכיר את המקום והסביבה. לא מכיר את הלקוח, ומקווה לא להכיר.

עכשיו ברור שיקומו אנשים ויוכיחו באותות ובמופתים שאפילו ש YNET קצת נסחפו, עדיין יש כאן בעיה. לצערי אין לי תקווה לפנות להגיון שלהם. אני מקווה שהשאר יאמינו למה שכתבתי וילמדו עוד יותר טוב להזהר מהפובליציסטיקה של אתרי החדשות, במסווה מדורים מקצועיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2010, 14:29

אני לא מזהה את ברכת המזון: היא אינה מעניינת אותי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אוי ואבוי!"

אני אדם שאין בו אמונה, וזה המצב (לא גאה, לא מתבייש, אבל חייב להיות ישר ולהודות בכך). הייתי קורא לעצמי בחופשיות "אתאיסט" לולא הסטיגמה של "אתאיסט" כסוג את אקטיביסט ברברן, ולא סתם אדם שאין בו אמונה באל.

מה שכן אני כן מזהה שקרנים: אני בטוח שהמתלונן משקר, שהוא לא מופתע, שהוא יודע איפה הוא ושיודע שזו לא מדיניות של "קפה קפה" אלא של הזכיין (לדוגמא את סרט הפירות הקרים החביב עלי ב"קפה קפה רישון רח' הרצל" (גם כשר ומלא דוסים, אגב) לא מגישים בשום קפה קפה אחר שביקרתי בו... ולמה? כי אלה מנות שתלויות בזכיין! ואיך אני יודע? כי שאלתי את המלצרית). אני גם בטוח בכך ש YNET יודעים שהם עושים עבודת תעמולה, ולא הבאת עובדות: זה אפילו שקוף יותר מהרגיל.

זו הסיבה שאתה בכלל מדבר לחירשים עם הנסיון החיובי להאיר את עינינם בקשר למהות ברכת המזון, וכו' - קרא את החתימה שלי, יותר ויותר היא הופכת לנכונה גם עבור ישראלים רבים שגרים בישראל וניזונים מתקשורת ישראלית. אתה לא צריך לשכנע אותם שזו ברכה תמימה ולא מסיונריות: הם יודעים את זה. הם הרי המציאו את כל הבלוף מלכתחילה.

ישן 12-07-2010, 17:16
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לקוח ניג'ס התלונן, ynet עשו סלט ותיבלו במנה יפה של שנאה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""בקפה קפה מחלקים עלוני דת";"אזור חילוני" וככה עובדים עלינו"

א. שימו לב שהלקוח לא התלונן רק על הברכות (שימו לב, אשר יצר וברכת הדרך אינן ברכת המזון!) אלא גם על העלון של הגברת וגה.אפשר לראות את זה גם מנוסח התגובה של הרשת. כלומר, הלקוח לא אהב את זה שמניחים לו הרבה עלונים על השולחן. זה לגיטימי, הוא בא לשתות קפה ולא כדי לקרוא את מה שהרשת רוצה שיקרא. מצד שני, רוב האנשים הסבירים היו מניחים לעניין או מקסימום מספרים לחבר. הניפוח של הסיפור הזה לכדי עלילה של כפייה דתית מעיד על טרדנות מסוימת. (מצד שני, אני לא שולל ש- ynet פשוט המציאו את העניין.

ב.ברשת כשרה או כשרה למהדרין - תלויה תעודת הכשר. יש עליה חתימות של רבנים . למה הלקוח לא התלונן גם על זה? הרי גם את העלון וגם את התעודה לא הכריחו אותו לקרוא. אז למה ynet מפרסמים? סתם כי יש להם אלרגיה לכל דבר שיש לו ריח של יהדות, אלא אם כן זה משהו נורא אלטרנטיבי ואיני.

ג. איפה מועצת העיתונות???!!!*

*אני סתם צוחק איתכם, מועצת העיתונות מסייעת עכשיו לאילנה דיין להכפיש את סרן ר'. בדיוק בשביל זה המציאו את המועצה. כדי שתקשורת מונוליטית - ששלטת בה דעה אחת ויחידה תזכה להגנה מפנסיונרית של גוף שלטוני אחר - שפלא פלאים - גם בו שלטת בלעדית אותה עמדה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-07-2010, 21:43
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אהבתי את תובנת הקרץ הנאור על עיקרי הדת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""בקפה קפה מחלקים עלוני דת";"אזור חילוני" וככה עובדים עלינו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לקוח נודניק מקפה YNET
"גם בסניף עצמו אין אלמנטים של דת. לא רואים שם חמסות או צלמי באבות תלויים על הקיר" .

מעניין אם ככה הוא גם מאפיין סממני דת כשהוא נכנס למשרד של הבירוקרטוס-חנפנוס הממשלתי ומוצא על הקיר ציורים של יונים גדולות אוכלות עלי אספרגוס [מישהו ראה פעם יונה אוכלת זיתים, מה היא בטברנה? עוד מעט תרצו שתנגב טחינה. יונה היא יצור צפוני לחלוטין!] ותמונה גדולה של הבאבא-נובלוס.

לא טוב? אל תשתה שם קפה יותר ותתגמל מישהו שלא מטריד אותך עם ניירת מיותרת. כשמנסים לשלוף אותי ממחשבותי למען מסע תעמולה כלשהו באמצע משהו שאמור להיות הנאה עליה שילמתי - אני פשוט מתרחק מהעסק לזמן מה. זהו כוחו של הצרכן. לזכיין פרטי יש זכות מלאה להיות מוכן להפסיד לקוחות בגין הדרך והאוירה בהם הוא בוחר לעצב את מסעדתו כל זמן שאינו מסית או עובר על החוק ואם הוא בכל זאת מרוויח מכך - אז יופי לו. הרי אם היו שמים על השולחן תמונה של מהרישי יוגורט וסיסמה הודית בתרגום נח"לאי לדרך הנכונה לשלווה + עיסקה של איסתא לטיול לקוסומוי - הנ"ל לא היה מתלונן.

ובקיצור נמרץ נאמר ללקוח מהכתבה: נהנת? ספר לחברך / לא נהנת? לך תמצא מישהו אחר לבלבל לו את המוח.

ישן 12-07-2010, 22:35
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
עכשיו שמתי לב למשפט הזה.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אהבתי את תובנת הקרץ הנאור על עיקרי הדת"

ממש משעשע. מצד אחד הוא מתלונן ששמו לו עלוני דת על השולחן, מצד שני הוא מתלונן שאין תמונות של רבנים על הקיר.

"באמת, איזה מן בית קפה זה! אפילו כפייה דתית הם לא יודעים לעשות כמו שצריך?! שני עלונים עלובים על השולחן? זה הכל? ועוד עם תמונה של סוזן וגה? ולא כיסו אותה בשביל הצניעות? מחללי שם שמים ברבים! טפי, פרזיטים. לפחות היו שמים איזה חמסה קטנה של הבבא - MRI מרחובות! ככה בקושי יש לי על מה להתלונן! אפילו לנג'ס ולקטר לא נותנים כמו שצריך בארץ הזאת! "

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-07-2010, 11:55

היום בבוקר עברתי שם (הבנק שלי שם, למי ששואל)
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אהבתי את תובנת הקרץ הנאור על עיקרי הדת"

ורואים בבירור מעל הסניף מין שלט לבן בצורת "כתר" ועליו רשום בגאון שהמקום בהשגחת "בג"צ בית יוסף וכו' וכו'". הייתי מצלם, אבל לא רק שאני לא חושב שהקוראים פה צריכים את זה, אלא שגם איזה לבנבן עם תיק משרדי שמצלם בית עסק באזור תעשיה יכול להתפרש בכל מיני צורות, ולך תדע מי נועץ בך מבט.

תראה אני מבין שעבדו עליו ולא שמו את כל הסממנים שפעם בחוק חייב לעסקי מזון לשים כדי שהרגישים ידעו לאן להכנס, ולאן לא (תמונה גדולה של החכם חנוכה נחנק עם פיתה במזללות של עמח'ה, תמונה גדולה של "מורי" רוכן מעל 6 ילדים תימנים לומדים תורה, במקומות של אוכל תימני אסלי, סטיקר "כשהמצב ח-א צריכים להתפנות" דבוק ע לקופה רושמת בדוכן קפה של ג'אנק-סלבס וכל מיני רדיקלים דמיקולו, וכו' וכו'): אבל הוא חייב להבין שלמגינת ליבם של אייטולות המחשבה אשכרה צומח פה דור של אנשים שדי נשבר להם להיות מקוטלגים, שלא חושבים שלתת כרטיס "ברכת מזון" לאיזה פלצן זה עלבון בשבילו. למען האמת אני חושב שאולי ראוי להתחיל לדחוף כאלה יותר, לפחות איפה שאני גר.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 13-07-2010 בשעה 11:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:38

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר