לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2010, 13:57
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
"סתום! אתה לא מבין שאתה רק מפריע?!"

הלכתי לקנות אוטו. יד שניה, לא חשוב מאיזה תוצרת, מרופא, לא בשבת.
המוכר רצה עליו ככה וככה, אבל אני רציתי לשלם רק ככה. התמקחנו קצת,
וכמעט שכבר סגרנו על ככה וכך, אבל אז הגיע אחי הטיפש.

"קונה אוטו, הא? הגיע הזמן" אמר אחי הטיפש, ואז פנה למוכר. "שמע, הוא
ממש רוצה את האוטו הזה".

המוכר התעלם ממנו. גם אני. ניסינו לסגור על מחיר.

"אני לא חושב שאתה מבין", הפריע אחי הממש טיפש לשיחתנו, והצביע עלי, "עד
כמה הוא משתוקק להיות בעליו של האוטו הזה. הוא חולם על זה בלילה. אין
דבר יותר חשוב לו".

"טוב, נו, זה חשוב, אבל בוא לא..." ניסיתי לתקן את הנזק.

אבל הוא המשיך. "האוטו הזה הוא כל חייו. הוא מוכן לשלם כל מחיר".

כאן המוכר כבר התחיל להתעניין. "כל מחיר?" הוא שאל.

"ברור שאני לא באמת מוכן לשלם כל מחיר", אמרתי.

"כן! כל מחיר! כל מחיר, אתה שומע?" קרא אחי הדביל בהתלהבות. "כל מחיר!
נקוב במחיר שלך, ותקבל אותו!"

"אל תשים לב אליו. הוא רק רוצה תשומת לב" אמרתי למוכר. "אז סגרנו על ככה
וכך?". לא היה זמן להגיע לעיסקה מוצלחת יותר, כי באמת רציתי את האוטו
הזה, ולא רציתי שהאהבל הקטן יחרב לי את זה.

אבל היה מאוחר מדי. "כל מחיר, אה?" המוכר אמר. "אז מה אתה אומר על 450?"

"450", אמרתי, "אין לי".

"יש לו!" צרח אחי האידיוט. "יש לו! הוא רוצה לשלם! ואם אין לו - הוא
ייקח משכנתא! ואם אין משכנתא - הוא ימכור את עצמו לזנות! זה עד כדי כך
חשוב לו!"

"אתה לא עוזר", סיננתי לעברו.

הדביל שלף מגאפון, שלט ניאון ובום-בוקס. "הוא רוצה את האוטו!" צעק ב-150
דציבל, והצביע עלי, "אין דבר שהוא לא יעשה! הוא ישפיל את עצמו! הוא יצעד
ערום ברחובות בשביל זה! הוא יוציא לעצמו עין!"

הגיעו מים עד קש. תפסתי את האידיוט בצווארון וסחבתי אותו הצידה. "סתום"
אמרתי לו. "פשוט תסתום. תסתום את הפה שלך. אתה לא עוזר בגרוש. יותר מזה
- אתה מפריע. לא ככה עושים עסקים. אתה לא יכול להבטיח הבטחות בשמי. כל
צרחה דבילית שלך רק מורידה את הסיכוי שאני אקבל אי פעם את האוטו הזה.
אתה קולט? זה. לא. עוזר".

"זאת אפשרות אחת" אמר אחי בעל הליקוי השכלי הניכר. "אני, לעומת זאת,
חושב שהסיבה שלא קיבלת את האוטו עדיין זה בגלל שעדיין לא צעקנו מספיק
חזק שתעשה הכל כדי לקבל אותו. הכל!! אולי המוכר עוד לא הבין".

"איך אפשר לא להבין?! מה אתה חושב, שכולם אידיוטים כמוך? הוא שמע אותך
צועק את זה במשך שלוש שעות. הוא הבין. אני הבנתי. השכנים הבינו. אנשים
בקוסטה ריקה הבינו. איך לכל הרוחות אתה יכול להאמין שלצעוק עוד יותר חזק
יעזור במשהו? לך הביתה!"

"בסדר, בסדר, לא צריך להתרגש" אמר הדביל. "בסך הכל ניסיתי לעזור. אני
הולך הביתה. אגב, אתה יודע מי עוד רוצה ללכת הביתה? גלעד שליט".

"להה, באמת?"אמרתי.
----------
מה דעתכם?
אני מתלבט, מצד אחד ההפגנות באמת גורמות לחמאס להעלות את המחיר מצד שני לא נראה לי שהממשלה היתה מסכימה לדרישות החמאס אילולא המשפחה.ככה שמנקודת מבטם של תומכי ה "בכל מחיר" ייתכן שהם צודקים.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 12-07-2010 בשעה 14:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2010, 16:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "איפה ראית שמישהו אומר שמשפחת..."

נתחיל בזה שהעמדה שלי שלי היא עדיין נגד העסקה
רגשות מעורבים אבל עדיין לא ממש תומך בפתיחת בתי הכלא שלנו
למרות שאחיה עם ההשלכות של זה
עדיין השנאה כלפי המשפחה הזו, המשפחה הדי מסכנה הזו מעוררת בי גועל
המשפחה הזו לא ביקשה לשחרר 2000 אסירי חמאס
המשפחה הזו ביקשה מנתניהו לשחרר עבורה את גלעד שליט
המשוואה הזו היא לא מתמטיקה לטוב ולרע
הם רוצים את הבן שלהם בבית.
הם לא רוצים אפילו לא מחבל אחד חופשי ברחובות.
זה שבמשוואה האכזרית הזו זו התוצאה זה לא מה שהם מבקשים.
אני נחרד לגלות הודעות שכאלה שמתארות אותם כסוחרי רכב שמוכנים לשלם כל מחיר עבור גרוטאה.
איך היית אתה מרגיש אם אח שלך היה מושווה לרכב משומש שמגיע אח דביל ומוכן לשלם עליו כל מחיר לסוחר מכוניות אכזר ?
שום דרמטיזיציה, רק קצת אנושיות ורגישות.

תוספת מאוחרת:
הפוסט הזה אומר לנועם שליט: סתום ! אתה לא מבין שאתה רק מפריע ?
זהו, לא צריך עוד פרשנות.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 12-07-2010 בשעה 16:45.
ישן 12-07-2010, 16:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני, בניגוד אליך, לא חושב..."

התוספת התווספה בדיוק כאשר ענית אז לא יכולת להתייחס אליה

אבל להשוות את הנסיון לשחרר את שליט לניסיון לקנות רכב משומש היא אכזרית וחסרת רגישות.
ומה אם יתחילו צרות, ומלחמה בצפון ואירן ולבנון וסוריה כמו שכולם מייחלים לצרות האלה ?
ומה אם החמאס ייצלם את שחיטתו של גלעד שליט כמו שכולם פה ראו בסרטונים שהועברו בזמנו במיילים ?
ככה עם סכין אל מול המצלמה ? כשהוא מחרחר למוות ?
במקרה כזה, איזה אפקט עדיף ? הפיגוע שלא התרחש מהאסיר שטרם השתחרר ?
או שחרור של חייל שנפל בשבי של ארגון רצחני ?

נחזור להשוואה האכזרית, גלעד שליט הוא לא מכונית משומשת, ואבא שלו הוא לא האח הדביל שדופק את העיסקה של קניית אותו רכב מעאפן.
מעאפן כמו ההשוואה וסליחה על הבוטות כן ?

john reese

ישן 12-07-2010, 16:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "נתחיל בזה שהעמדה שלי שלי היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
זה שבמשוואה האכזרית הזו זו התוצאה זה לא מה שהם מבקשים.
אני נחרד לגלות הודעות שכאלה שמתארות אותם כסוחרי רכב שמוכנים לשלם כל מחיר עבור גרוטאה.
איך היית אתה מרגיש אם אח שלך היה מושווה לרכב משומש שמגיע אח דביל ומוכן לשלם עליו כל מחיר לסוחר מכוניות אכזר ?
שום דרמטיזיציה, רק קצת אנושיות ורגישות.

זה רק אתה אמרת. אני לעומת זאת מבין את המשל קצת אחרת ממך. האח הדביל הוא כל מיני גורמים שקשרו את השחרור של שליט לכניעה לכל דרישות החמאס, ויש לא מעטים כאלה. עצם העובדה שאתה קושר את זה ישר למשפחה עצמה הוא לא הגון וחוטא בדיוק במה שאתה מאשים. בדרכך, אתה מונע (מנסה) כל אפשרות לומר דבר מפחד לפגוע במשפחה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-07-2010, 23:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה ואני הסכמנו על הודעה לפני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אתה ואני הסכמנו על הודעה לפני כמה חודשים בה אמרתי שהפרסום משרת את החמאס.
היום, אחרי כל הזמן שעבר, אני לא מוכן לשמוע השוואות בהם צועקים לנועם שליט: סתום, אתה דופק לי את העסקה על הרכב המשומש שאני רוצה לקנות.

אבל אתה היחיד שעושה את זה. יש אחד, גיסו של רוה"מ, שקרא למשפחה אגואיסטית, ואולי יש אי אילו גולשים.
אבל זה לא המצב כאן. כאן אתה היחיד שמקשר (עדיין) בין נועם שליט למושא ההודעה.
בראיה שלי, כפי שאני עוקב אחרי הסיפור, מוסר השכל נוגע לכל אלה שדורשים כניעה ללא תנאי לתנאי החמאס.
אפשר לתמוך במשפחה במצוקתה, ועדיין להתנגד לעסקת השבויים - מי שקישר בין אותם צועדים לדרישה של החמאס עושה את זה על אחריותו.

ואגב, בנוגע לשחיטה בשידור ישיר - אני מציע שתבדוק כמה זה קורה לאמריקאים, בריטים או שאר בעלות הברית. אתה תגלה שזה לא קורה יותר...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-07-2010, 03:55
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]אתה ואני הסכמנו..."

אני יודע שזה לא קורה יותר וגם מקווה ומאמין שלא יקרה, דיברתי על מה אם...

אני נכנע מאחר וכנראה אני רגיש מדי
יש מספיק דוגמאות אבל דווקא דוגמה של עסקת מכירת רכב משומש נבחרה להציג את המצב הקשה בו שרוייה המשפחה והמצב המביך בו נמצאת המדינה שבוחרת להשאיר חייל בשבי ולא לשחררו תוך התקפלות.
אפשר לחפש ולהתאמץ ולתת תאורים אנושיים, אבל דוגמה של עסקת מכירת רכב ?
גלעד שליט הוא רכב משומש ? המדינה סוחרת מכוניות ? הצבא הוא מגרש מכוניות ?
אכן ציפיתי לקצת יותר רגישות אבל במקום שבו צוהלים משמחה ומצרפים סמיילי כאשר מתים אנשים גם חפים מפשע, כנראה שאין מה לצפות יותר מדי

john reese

ישן 13-07-2010, 05:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני יודע שזה לא קורה יותר וגם..."

ציטוט:
יש מספיק דוגמאות אבל דווקא דוגמה של עסקת מכירת רכב משומש נבחרה להציג את המצב הקשה בו שרוייה המשפחה והמצב המביך בו נמצאת המדינה שבוחרת להשאיר חייל בשבי ולא לשחררו תוך התקפלות.

אתה נטפל לצורת ההצגה במקום לפואנטה. והפואנטה היא שהלהיטות של חלק מהגורמים להביא לשחרורו, היא זו שמשאירה אותו בשבי, לא רק תוך סינדול של הממשלה, אלא גם של החמאס!
לשם השוואה, אותם עיתונאים צרפתיים שנחטפו שוחררו כמעט מיד, ללא מענה לדרישות שלהם.

ישן 13-07-2010, 05:21
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE]יש מספיק דוגמאות אבל..."

אין מה להשוות עיתונאים צרפתיים לחייל יהודי - יחסי הכוחות ומאזני האימה לא נמצאים באותה סקלה בכלל

וצורת ההצגה דווקא היא הפואנטה
נגמרו הרגשות, משווים את עסקת שליט לעסקה של חתיכות מברזל
משווים את מחיר העסקה שהוא אלפי מחבלים וסכנה פוטנציאלית לבטחון/מוסר ותדמית המדינה לעוד כמה שקלים שמישהו ישלם על חתיכת פח
אתה לא יורד לסוף דעתי, או כמו שציינתי, אני נוקט ברגישות יתר
אני ממש מרגיש שהשיחה במבוי סתום מתחילתה, אני לא הייתי משתשמש במטאפורות האלה, וכולכם פה פשוט לא מביינים מה זה מפריע לי.
אין לי בעייה להיות החריג גם במקרה הזה.

john reese

ישן 13-07-2010, 13:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זה ניסיון ללמד אותך הבנת הנקרא."

נחמד שאתה מנסה ללמד אותי הבנת הנקרא, למרות שדרך ארץ קדמה לתורה, אבל מה אני כבר מצפה.
בכל מקרה, ההתפתלויות שלך סביב ההשוואה והמשל והנמשל והרמב"ם לא עוזרות לך ולא מוציאות אותך מכובד יותר, להיפך.
אם את אלוהים השוו לאבא, לעשיר למלך, זה מכיוון שמכבדים את אלוהים ומשווים אותו לדמות שהיא סמכותית, אהודה, אהובה, חזקה, שלטונית.
את גלעד שליט השווו במשל שלך למכונית משומשמת (שלא נגיד אחת מאלף ולא פרארי, למברוגני, בנטלי, סתם מכונית יד שנייה) או לחתיכת פח שניתן למצוא עוד כמוה במגרשי מכוניות אחרים, זה שאתה חרמן על החתיכת פח הזו והאח הדביל דופק את העסקה, רק מראה כמה נמוכה ההשוואה ופוגעת בנמשל או נושא ההשוואה.
אבל שחרר, אתה לא צריך לפרשן יותר את המשל, הכוונה הובנה, אפילו יותר ממה שהתכוונת אליה.

john reese

ישן 12-07-2010, 22:02
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כי אני מודע לעובדה שאז לא..."

אז על מה הויכוח בכלל ?
קראת את מה שכתבתי?
אני ציינתי שאני בעצמי בגדול נגד עסקת השחרור
אבל אני גם נגד הדמוניזציה שעושים למשפחה האומללה הזו
מעלה פה גולש מאמר דבילי על אח דבילי שמפריע לעסקה למכירת רכב ומשווה אותה לגלעד שליט
איך אתה בתור אחד שהיה נוהג בדיוק כמותם מקבל את ההשוואה המפגרת הזו ?
לא היתה ברירה אלא להשתמש במילים כמו דבילי ומפגרת בשביל להמחיש ולהדגים עד כמה נמוך יורדת השנאה אל המשפחה הזו שיכולה היתה להיות כל משפחה בישראל בדיוק כמו שהיא, משפחה אחת בישראל
עדיין לא הבנתי למה הגבת נגד הדברים שלי כאשר למעשה אתה מסכים להם

john reese

ישן 12-07-2010, 14:46
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
גלעד שליט משלם לא רק את מחיר הרגשנות האימפולסיבית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב ""סתום! אתה לא מבין שאתה רק מפריע?!""

של כמה מאלה שמניעים את הקמפיין ל"שחרורו", אלא גם מחיר מאוד כבד שהוא ה"ספיח הסודי" שבא יחד עם עסקאות ה"רוצחים תמורת גופות+סוחר סמים" המוזרות שקדמו בכלל לכל הקמפיין הנוכחי. שתי ממשלות ישראל האחרונות היו היחידות שפהגינו בו זמנית גם הגינות כלפי שליט וגם מידה מסויימת של הוגנות כלפי מדינת ישראל כגוף חי ונושם, ולא קפריזה. כמובן שהיה עדיף שיעלו את מפלס ההוגנות כלפי המדינה, אבל זה מה יש. הקמפיינרים למען שליט לא מגלים שמץ הוגנות כלפי המדינה, ומונעים בעיקר משילוב של הסחפות ריגשית-משיחית, וחוסר אחריות שלרוב מוצאים אצל בני טיפש עשרה. בתסכית שלך האח הנודניק עומד מהצד ויורה עיצות לא ראויות, במצב הקיים אין בכלל אח שיורה עצות: יותר קולקטיב בעל גודל מסויים (שהתקשורת מנפחת את גדלו מעל ומעבר ובכך שוב מוכיחה כי ויתרה מרצון על חסינות "כלב השמירה של האמת" שפעם הוענקה לה) שעומד כהמון חסר כיוון שהתלכד לשם השמעת קינה משותפת, ואולי תרפיה מחוסר האונים שנגרם מכך שגלעד שליט נחטף ומוחזק בידי אנשים קשוחים, עמידים, מרושעים, ציניים, קרי לב ובמיוחד מפיקי הנאה סדיסטית מסבלם של אותם אנשים התקבצים להלקות עצמם, לכאורה כדי להקל על אותו כאב...

התעלמות ממקור הצרה הארצי, והפניית הקינות והתקוות לעבר "כל יכול" בלתי נראה, זה מאפיין בולט של "טירוף משיחי".

ישן 15-07-2010, 11:09
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
כיצד מגדירים "מחיר"?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב ""סתום! אתה לא מבין שאתה רק מפריע?!""

האם המחיר הוא שחרור הארכי מחבלים והסכנה הבטחונית האורבת לנו כשהם יחזרו לעסוק בטרור?
האם המחיר הוא דווקא הנזק התודעתי משחרור אלף מחבלים תמורת חייל אחד והכניעה לטרור?
האם המחיר הוא שילוב של שני הנ"ל?
לי נראה שעדיין אין הסכמה בכלל לשאלת הגדרת המחיר ועד שלא תהיה הסכמה מהו המחיר אז כל דיון בשאלה מיותר.
ההנחה שלי שדווקא המחיר התודעתי הוא הדומיננטי כי בואו נודה על האמת-אנחנו יכולים לחיות עם כך שברגותי ימ"ש ושאר חבריו ישתחררו מהכלא כי עשינו את זה לפני שהם נלכדו.
אני כמובן חושב שהם לא צריכים לקבל פרס ולהשתחרר מהכלא אלא להיות מוצאים להורג,אבל אם איחרנו את הרכבת אז פשוט להרעיל אותם ולשחרר
כך נבטיח שהם לא ישובו לעסוק בטרור והם יקבלו את העונש שהיה הכי נכון עבורם

ישן 15-07-2010, 17:58
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
אני אנסה להסביר
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "כיצד מגדירים "מחיר"?"

"המחיר" שהעם בישראל מוכן לשלם הוא המחיר המיידי והמובן מאליו של העיסקה.

אם צריך קונוטציה בשביל להמחיש במה מדובר, הרי שבן אדם שמחליט לאכול ארוחה במקדונלדס, המחיר שהוא חושב עליו באותו רגע הוא ה40 ש"ח (או כמה שזה לא עולה) של הארוחה במקדונלדס. לא על ההשמנה שזה גורם וגם לא על הסיבוך הבריאותי שזה עלול להביא. הסיכונים אינם רלוונטיים למצב הנתון - אם פעם נגלה שומנים בדם, נטפל בזה אז. אם פעם נצטרך צינתור - זה בעיה של עוד כמה שנים.

התומכים בעסקה, מבחינתם אין שום סיכונים, או יותר נכון - הסיכונים אינם רלוונטיים למצב הנוכחי. במילים אחרות - הם מוכנים לשלם את המחיר המיידי מבלי לחשוב על ה"מחיר" האמיתי שאותו נשלם בעוד שנתיים, חמש שנים או עשר שנים והמחיר הזה לא כולל רק את העלות הנוכחית.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:09

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר