לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2010, 16:57
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
שאלת תם

שאלה אמיתית.
היום חזרתי עם הכלבה מטיול בפארק
פגשתי שכן ברחוב עם טלית ותפילין.
הוא ביקש ממני להצטרף למניין.
אמרתי לו שאני לא מעוניין, לא בקטע וזה לא אני ותודה וסליחה.
הוא אמר, אז רק תשב בצד, מה אכפת לך.
ואני שואל, וברצינות, מה שווה אותו מניין שבו יושב יהודי ושם כיפה על הראש ומהווה צלע עשירית בקבוצה של מאמינים ?
אני לא מאמין, לא מיישם, לא עושה שום דבר שמתקשר לדת או לטקסיות שהיא מחייבת.
האם אני שווה כמו כל אחד אחר מהמניין ?
אני שואל מאחר ואינני מבין את הקבוצתיות הזו, שבה אחד מעשר חייב את העשר בשביל לממש ולקיים את האמונה שלו ?

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

חזרה לפורום
ישן 13-07-2010, 22:48
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "תרשה לי להוסיף שבגלל טענות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mikiller
לגבי הטענות שלך .... זה גזענות !
המוח היהודי מעל המוח של הלא יהודים מאיפה הבאת את השטויות האלה תראה את ההשוואות 'השכליות' שלנו עם מדינות ותראה שאנחנו לא יותר מאמצע ..

אלה לא הטענות שלי, אני לא טענתי אותן.

אני משער שזה שטען אותן באשכול מתייחס לנתון המפורסם של חלקם היחסי של היהודים בקרב זוכי פרס נובל מול חלקם היחסי באוכלוסיית העולם... אשר להשוואה היחסית שלך בין ישראל לשאר מדינות העולם: היא קצת לא רלוונטית. קודם כל משום שלא כל היהודים בישראל. ודבר שני, אם אכן ההתייחסות היא לעניין פרסי הנובל - אז בעצם מדובר על השוואת "עילויים" - ולא כלל האוכלוסיה.

חזרה לפורום
ישן 14-07-2010, 07:19
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "[QUOTE=mikiller]לגבי הטענות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אלה לא הטענות שלי, אני לא טענתי אותן.

אני משער שזה שטען אותן באשכול מתייחס לנתון המפורסם של חלקם היחסי של היהודים בקרב זוכי פרס נובל מול חלקם היחסי באוכלוסיית העולם... אשר להשוואה היחסית שלך בין ישראל לשאר מדינות העולם: היא קצת לא רלוונטית. קודם כל משום שלא כל היהודים בישראל. ודבר שני, אם אכן ההתייחסות היא לעניין פרסי הנובל - אז בעצם מדובר על השוואת "עילויים" - ולא כלל האוכלוסיה.

גם אם זה נכון ...רצוי לשמור על צניעות הרי מבחינה היסטוריונית שהגרמנים עדין היו ברברים
וחיו על העצים אנחנו הינו עם 'הספר' חלק ידעו אצלנו לקרוא היה לנו מוסר גבוה לאותה תקופה.

אבל בוא נצייר תמונה שיש לך 4 אחים ואתה הכי חכם מכולם ולכן אמא שלך אוהבת
אותך יותר מכולם ואתה יודע את זה מסכים איתי שלא חכם להגיד לשאר האחים
אני חכם ואמא אוהבת אותי ?

חזרה לפורום
ישן 13-07-2010, 18:59
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לגנטיקה אין שום קשר לעניין..."

זאת לא היתה שאלתי
אני אינני מעונין להצטרף למניין, אינני יהודי מאמין, ואינני יהודי מתפלל.
השאלה שלי היתה דווקא בכיוון של מה שווה יהודי כמוני למניין של מאמינים.
ביקשו ממני רק לשבת ולחבוש כיפה על מנת שיגיעו לעשרה.
כלומר, כל החטאים שלי כלפי המקום (בעיני דתיים כמובן) עדיין הופכים אותי לחיוני למניין.
האם לתפילה לא צריכה להיות כוונה ? הרי ברור שגם אם אקרא מספר התפילה לא אתכוון.
אני רואה בזה סוג של עבודת אלילים, צריכים שיהיה מבנה כלשהו, צריכים צורה כלשהי, צריכים עשרה אנשים וכו'
בקיצור השאלה שלי, מה המקור ומה המשמעות של עשרה אנשים למניין כאשר אחד מהמניין לא קיים מימיו שום אקט דתי ואין לו זיקה או עניין. האם זו לא תפילת סרק ?

john reese

חזרה לפורום
ישן 15-07-2010, 17:19
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תודה עזר לי הלינק. אני עונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
תודה עזר לי הלינק.
אני עונה למקרה הראשון של אין לצרפו.
חבל שאלו שביקשו לצרפני לא ממש בקיאים.
מבחוץ בתור אתאיסט זה מגחך את הדת ומחזק את החוסר אמונה/אנטי/וכו'
זה מלמד כמה חזקים המנהגים השבלונים בלי הבנה שלהם, עדיין זה מצייר בעיני מאמינים
שנוהגים עשרות בשנים כפגאנים שמקיימים טקסים ציוריים ולא באמת מבינים מה עם עושים
קראתי את כל האשכול והגעתי למסקנה שלא זה מה שחיזק בך את הרגשת האנטי אלא חיפשת מראש את האנטי ולמעשה זרקת את החץ ורק סימנת עיגול סביבו,הרשה לי לחדש לך שגם בלעדיך הם היו מתפללים את אותה התפילה וממשים את אמונתם גם בלי עזרתך,בקשר לסיפא של דבריך יש לך עוד הרבה מה ללמוד על היהדות לפני שאתה זורק לחלל משפטים שנשמעים כמו סיסמאות נבובות של איש נטול השכלה בסיסית בכל מה שקשור במסורת של אלפי שנים שהועברה מדור לדור במשך אלפי שנים בצורה נפלאה ממש,ואבותינו שמרו עליה מכל משמר ואף מסרו את נפשם עליה,ובזה אתה מזלזל ללא הניד עפעף,שאלתך היא לא שאלת תם מאחל לך להגיע לדרגה של תם ששואל על מנת לדעת ולא על מנת לקנטר.
חזרה לפורום
ישן 28-07-2010, 23:57
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "דרך אגב, על פי ההלכה, [b]אתה..."

זה ממש לא ניצול הזדמנות, לא חסרות הזדמנויות להשתלח סתם וזה לא מה שאני מחפש.
אני באמת שאלתי מאחר ובאמת הרגשתי לא נח, חבר (שכן) ביקש ממני להצטרף, והרגשתי ממש לא בנח.
אם היה מבקש עזרה בכל דבר אחר הייתי מסייע בשמחה, אבל לקיים פולחן גורם לי אי נוחות, גם כלפי עצמי בתור לא מאמין, וגם מהצד כצופה התפלאתי על נסיונות השכנוע שלו כאשר לפי הדברים שלך אני בכלל לא ראוי להיות אחד מעשר במקרה הזה.
כלומר גם מאמינים לא באמת מבינים מה עליהם לעשות ונוהגים מנהגים ללא הבנה וללא פירוש שלהם.
צריכים 10 אז מגייסים 10, ועל זה התמיהה שלי.
וכאן באה שאלה שיכולה להשמע צינית עד מרושעת, אבל היא אמיתית, איך זה שמאמינים (לייט?) לא באמת יודעים מה עליהם לעשות ונוהגים בשבלוניות במקום להתעמק בדת.
בעיני זה מצטייר כשטחי וחובבני, אבל אולי לא כאן אלא למעלה הפתרונים, אולי אדם מאמין שעושה משהו שאינו כשר אבל הוא אינו יודע שהוא לא כשר והוא חושב שהוא עושה טוב, עושה טוב בכל זאת.
מסובך לי להבין.....

john reese

חזרה לפורום
ישן 01-08-2010, 23:51
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "דרך אגב, על פי ההלכה, [b]אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hanamer
דרך אגב, על פי ההלכה, אתה לא יכול להצטרף למניין אם אתה לא מאמין ומחלל שבת, ורק אם אין עוברי אורח דתיים, אז לוקחים כל יהודי שבא. אז חשוך את מילותיך המסיטות, ואל תאמר דברים קודם שלמדת אותם טוב.
מה שאתה אומר עכשיו זה ניצול הזדמנות שלך לרדת על אידאולוגיה מבלי לדעת מה היא.

לא מדוייק, מחלל שבת מצתרף למנין אך אינו יכול לעלות לתורה כאחד מ 7 עולים.
לגבי אינו מאמין, ישנם דעות חלוקות בפוסקים האחרונים מה נקרא אינו מאמין.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

חזרה לפורום
ישן 03-08-2010, 15:05
  tinki14  
אורח

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=hanamer]דרך אגב, על פי..."

כמה שינאה בחיי!!!!

השאלה שלו פשוטה וגם התשובה היא פשוטה.

למניין צריך עשרה יהודים.רצוי שיהיו שומרי מצוות
במידה ואחד או שניים חסרים לך אתה יכול לבקש מכל יהודי עובר אורח להצתרף למנין.
כל יהודי למה?כי כמו בשאלה שלך מה אתה שווה אם לא אכפת לך מהמסורת שלך-
בגלל שלפי התורה גם אם תמיר את דתך(הלכתי לקיצוניות) תשאר יהודי-וכמו שאמרתי כדי להגיע למניין צריך עשרה יהודים=][

האמת היא שאני רואה את המציאות הזאת ככה: רק בדרך של הגישה הזו שרד העם היהודי-הרעיון שעוטפים אותך מסביב באהבה, ולא דוחים אותך בגלל שאתה לא מתפלל כל יום, מבי לכך שתמיד אנחנו כעם נישאר מאוחדים, ולא נידחה אף אחד מאיתנו אל מחוץ לשורות, ובעצם אם תחשוב על זה תפילה משותפת היא גפם סוג של אירוע חברתי- אז בעצם בסופו של דבר מה שאני מנסה להגיד: לא לא משנה אם אתה יהודי מומר יהודי חילוני או סתם יהודי שעבר ברחוב-בכל מקרה אתה יהודי, ונוחכותך נחשבת=]
יום טוב ומקווה שעזרתי=]
חזרה לפורום
ישן 09-08-2010, 00:22
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=hanamer]דרך אגב, על פי..."

מומר להכעיס אינו מצטרף למנין כמו גם מין ואפיקורס. המקורות להגדרתו של מומר נמצאים ביור"ד סימן ב' סימן ר"נ סימן רנ"ב בחושן משפט סימן רס"ו ורפ"ג אבן העזר מ"ד ועי' בדעות שהביא הטור שם, ובאורח חיים שפ"ה בכל המקומות הללו מבואר כי מומר להכעיס או מחלל שבת במזיד שהוא ככופר בכל התורה או מי שהוא מין או אפיקורס יצאו מכלל דיני ישראל לגבי הדינים המבוארים במקומות אלו. (לגבי קידושין הדבר תלוי במחלוקת ולמעשה בודאי נוהגים להתייחס אליו כנשוי. כנזכר בכמה מקומות בשו"ע עי' שם בסי' כ"ו .)
לגבי מי שעובר עבירות לתיאבון ישנו חילוק לגבי מקצת הדינים וצריך לעיין בכל מקום לגופו.
אינני חושב שרצוי להאריך בענין זה ולכן השארתי את הדברים לעיון. בכל מקרה לא פשוט כלל שמחלל שבת לתיאבון מצטרף למנין. ומחלל שבת להכעיס בודאי שאינו מצטרף. ישנם הרבה שו"תים שכותבים כן עי' לדוגמה בשו"ת רב פעלים ח"ב או"ח י"א.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 09-08-2010 בשעה 00:27.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר