לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2010, 23:55
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
אם Home plug, אז כדאי שתדעי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "אני רציתי את התקן N רק בגלל..."

שאם יש לך בית תלת-פאזי - זה לא עובר פאזה, היינו - אם שקע אחד בפאזה אחת והשני באחרת - זה לא יעבוד. בנוסף - אני לא יודע איפה או ממי בזק קיבלו את ההוראות שלהם לתיפעול המוצר הזה, אולם כדאי שתדעי שהם (ומה שהתומכים משתמשים בו) מעט שונים ממה שמגיע עם המוצר עצמו. יש לי אותו (האמת - השאלתי מידיד, שזמנית מסתדר בלי). כנראה שאצלי תשתית החשמל אינה איי-איי-איי, שכן נורת הסינכרון בציוד אדומה, כמעט בין כל שני שקעים. רק בשקעים ממש קרובים אני מקבל ירוק (קישור פנימי של 105Mbps ומעלה). זה כן פתרון מאד נוח במקום קישור אלחוטי ואסטטי מאד. אני צריך לדעת. אצלי כל הבית מרושת ב RJ45.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2010, 11:05
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "קיתי TPLINK אחרי המלצה..."

באיזה פורומים?

ניתוק באפליקציות כמו אימיול מצביע הרבה פעמים על נתב זבל, שכדי שיעלה שקל וחצי, שמו לו כמות זיכרון אפסית, ואין לו מקום בטבלת ה NAT, או לחלופין, המעבד שלו חלש מאוד, ולכן לא מסוגל לטפל בכמויות המידע ה"מטורפות" יחסית לכוחו. ואז הוא מאט למהירות אפסית, ובאיזשהוא שלב, ה watchdog שמזהה שכלום לא מתפקד, דופק ריסט לנתב...

בקיצור, נסה להגביל את מספר החיבורים באימיול למשהו קטן (כמו נניח - 10 חיבורים) - ותראה אם הבעייה נמשכת.

כמו"כ נסה לחבר עם כבל. אם גם עם כבל מתנתק (ויש לי הרגשה שזה מה שיקרה), האלחוטי הוא פשוט לא הבעייה כאן...

ישן 20-07-2010, 00:11
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

יש לי רק דבר אחד להגיד לך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "נפתרה בעיית ניתוקים וקליטה של שנים."

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אני לא מאמין באלחוט. טכנולוגיה אקראית במקרה הטוב. יש לי הרגשה שהמלך עירום ואין אף אחד עם האומץ לקום ולהגיד "לא עובד - צריך לפתח טכנולוגיה אלחוטית אחרת לגמרי". כנראה כי כבר העולם מוצף במוצרי Wi-Fi. יש לי נתב בזק שאני משתמש בו כ AP בלבד וגם זה - רק כשנחה עלי המוזה ואני רוצה לגלוש מול MTV/מופע שנות ה 70'. אז נכון, אני עובד עם ציוד מעט יקר מהרגיל. אני יודע ששימי לא אוהב אותם אבל יש לי נתב סיסקו 2811 ושני סוויצ'ים Catalyst 3548. לצרכים שלי זה מספיק

בכ"א - אני שונא אלחוט. נדמה כי זה עובד לפי מצב הכוכבים בשמיים (ובטלוויזיה) ולפי הפנג שואי של החדר. ככה זה. את ה Ethernet פיתחו Bob Metcalfe ו David Boggs, אי שם לפני כמעט 40 שנה והאלחוט הביתי - קיים רבע מהזמן הזה ולכן כזו היא גם רמת האמינות של האחד מול השני. ככה זה גם עם USB מול PCI. אני מאמין כי USB טוב רק להתקני איחסון חיצוני ופתרונות חירום. לא לחומרה שמחוברת על בסיס קבע. שמע לי - עדיף לעמול קצת ולמשוך כבילת רשת בבית, מאשר כל הזמן לחשוב "למה זה לא עובד?".

ישן 20-07-2010, 05:45

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "יש לי רק דבר אחד להגיד לך"

"ה WiFi של שימי" עובד מעולה ללא תקלות. אולי הבעייה אצלך היא בציוד ש"שימי לא אוהב אותם" זה ששילמת הרבה כסף על מוצר רק בגלל לוגו שיש עליו, הופך אותך לכל היותר ל... פרייאר - אל תסיק מציוד מסויים על בעייה בטכנולוגיה. זה כמו שתגיד שכשחם, נניח, 45 מעלות, "סוויצ'ים מתחילים לדפוק ריסטרטים", למרות שבפועל, יש רק ציוד אחד בעולם שיש לו את המגבלה הזו: סיסקו. אפילו Edimax, שאני באופן אישי לא אגע בהם עם מקל, לא יעשה את זה.

כל עוד שאתה לא מנסה להשתמש ב WiFi מעבר ליכולותיו המוגדרות (מרחק ותווך - קרי - אל תשים את המשדר בתוך ממ"ד שהוא חוסם קליטה מצויין שגם סלולרים מתקשים בו - ותצפה לקלוט מקומה אחרת), ובוחר ביצרן סביר (D-Link / 3Com) - זה פשוט עובד.

אשר ל USB - הדבר היחיד שלא פועל שם כמו שצריך, אלו מודמי ה ADSL המעפאנים. אבל אל תטעה, הבעייה היא לא הטכנולוגיה. הבעייה היא שה"מודם" בעצם יושב בתוך דרייבר במערכת ההפעלה "חלונות" - המודם הוא לא באמת מודם, הוא יותר ממשק אל הקו. יש דברים שצריכים להשאיר לחומרה לעשות, בייחוד שאתה משתמש במערכת הפעלה כל כך לא אמינה. אותו דבר לעניין ה Software RAID שסובל מביצועים מזעזעים בחלונות (ולא מחובר ב USB, כידוע לך). יש דברים שצריך פשוט לעשות בחומרה.

ישן 20-07-2010, 21:08
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

אני לא משתמש ב WIFI של סיסקו
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב ""ה WiFi של שימי" עובד מעולה..."

אני משתמש בנתב מעפאן של D-LINK שבזק מחלקת ויש לי מספיק שנות נסיון כתומך רשתות ביתיות עם ציודים של המון יצרנים, כדי לדעת שזו טכנולוגיה אקראית. לפחות בעיני. נראה כי אין הסבר מדעי לאיך לגרום לזה לקלוט. ה AP שלי נמצא במרחק של 10 מ' מהמחשב. אין לי ממ"ד. הדבר היחיד המפריד הוא דלת עץ פשוטה ובכל זאת יש לי רק שני פסי קליטה. דווקא הציוד של סיסקו (נכון - לא למשתמש הביתי מבחינת מחירים, אבל אני קונה ביד שנייה בהפרש של כ 50% ממוצר ביתי חדש) לא נזקק לעולם לאיתחול, בניגוד לכל הנתבים שטיפלתי בהם, אבל הציוד שלי הוא קווי בלבד. מתחתי CAT5 מהחדר לפינת האוכל ולסלון. אני מאמין ש 6 שנות נסיון בתמיכת רשתות ביתיות הן מספיקות. יש נתבים שהלקוחות חוזרים איתם עם בעיות קליטה שוב ושוב, כמו נפילה דרסטית באיכות הקליטה, במרחק של 5 מ' ויותר. לעומת זאת אנשים אחרים עם ציוד זהה טוענים כי מעולם לא הייתה להם בעייה. ייתכן ואיכות הייצור אקראית ולא הטכנולוגיה. ד"א, אני לא קניתי את הציוד בגלל הלוגו, כי אם בגלל הנסיון שיש לי איתו. דווקא ציודי ה WIFI שלהם גרועים למדי - אני מדבר על הציודים שלפני הרכישה של LINKSYS. אם אני לא טועה - זו גם הסיבה שהם רכשו אותה, שכן טכנולוגיית האלחוט שלהם לקתה בחסר. אני גם יודע שיש נתבים של ג'וניפר וחברות אחרות שהן איכותיות יותר, אבל לא מצאתי את זה ב Yad2, מה גם שנסיון עם הציוד שלהם יכול להיות מתורגם לרווח מוניטרי. אין מה לעשות - יש פתרונות טובים יותר ואתה לא אוהב אותם, אולם זה מה שמנהלי רשתות/בעלי עסקים רוכשים בהמוניהם וממשק ה WEB שלהם לא איי-איי-איי ולכן הם צריכים מישהו שינהל אותם. טרם קרה לי שסוויץ' כלשהו הביא לי ריסטרטים, למרות שאצלי בחדר זה מגיע "רק" ל 38 מעלות (אבל זה מהרגשה אישית בלבד) והסוויץ' הישן שלי הוא אדימקס (להגנתי אומר, כי הוא נרכש לפני כעשור, בטרם ידעתי יותר, אולם הוא משרת אותי בנאמנה עד היום). תסכים איתי, בנוסף, ש 45 מעלות לא טובות במיוחד לאף ציוד תקשורת/מיחשוב. נ"ב: למה אתה כל כך לא אוהב אותם?

לגבי USB - מקלדות ועכברים לא מחברים ב PCI ולכן אין בעייה לחברם ב USB במקום. אני מתכוון באמת בעיקר למודמי ה ADSL הזוועתיים שבזק (וגם חלק מהספקיות בשעתן) חילקה. גם כרטיסי רשת ב USB - הם לא פתרון של קבע ואני די בטוח שלא תתקין דבר כזה על שרת Production, אלא תעדיף משהו ב PCI/PCI-E בגלל צורת ההתממשקות שלו אל המעבד/זיכרון. כך גם כרטיסי קול. יש כאלה ב USB, אולם אני סבור שהגרסאות הפנימיות שלהם עדיפות, כשמדובר ברכיב שהוא מעל לדרישות מינימליות ותסכים איתי שיש סיבה ש SAN מתחבר עם כרטיס HBA ולא כ HD חיצוני ב USB...

ישן 20-07-2010, 22:14

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "אני לא משתמש ב WIFI של סיסקו"

ואיזה כרטיס רשת מתחבר ל "D-Link המעפאן" ? יש שני צדדים לכל חיבור WiFi... מיקומי אנטנות? הפרעות מגורמים סביבתיים (בייחוד טלפונים אלחוטיים) ? "כלובי פאראדיי" בתווך ?

אשר לטמפרטורות, כן, אני מסכים שזו לא טמפרטורה אידאלית לעבודה. אבל זה קורה. לפעמים יוצא שאתה אפילו עובד עם ציוד בשטח, ולפעמים בשטח יש טמפרטורות כאלה, ומה לעשות, אין חדר תקשורת ממוזג. אני מצפה ממוצר שעולה כמו שעולה המוצר של סיסקו, שיהיה עמיד לפחות כמו כל המוצרים האחרים שעולים רבע מחיר ממנו. אבל אני בהחלט מוכן לקבל את זה שאני המוזר כאן. זו סיבה אחת שאני לא אוהב אותם. הסיבה השנייה הוא ממשק הקונפיגורציה שלהם. אני מוצא אותו בלתי נסבל, משום מה. זה מתחיל ב conf t המעצבן (שמה לעשות, כל פעם שוכחים אותו... אלא אם כן אתה עובד רק עם סיסקו, ואז אתה כנראה מתוכנת מראש להקליד פקודות מיותרות סתם). המשך בקונפיגורציה שהולכת לאיבוד כי צריך לעשות write (לצערי 3com במתגי ה Enterprise בשנים האחרונות שלהם, העתיקו קונספט מעצבן זה... חבל, טעות מצידם.), המשך בכך אשכרה צריכים ללכת לעשות CCNA בשביל להפעיל את הקופסאות שלהם. המשך בבאגי אבטחה השכם וערב שגורמים לדברים נוראיים. וכל זה בא עם מחיר פרמיום. בשבילי זה סיבה מספיק טובה להעדיף לא לעבוד איתם. מצד שני, אני גם לא חובב את מוצרי מיקרוסופט כמו שאתה בוודאי יודע (מפליא - אבל הסיבות דומות! )

אשר לאיטיותו של USB מול גישה ישירה ל BUS - הדבר מובן. אבל בעיות יציבות אין בטכנולוגיה. זה רק המודמים הדפוקים שנזק חילקה, והבעייה פשוט לא קשורה ל USB. אתה אולי לא מכיר, אבל בזק חילקה גם, בהסטוריה שלה, מודמים כאלה שהם PCI. והיו גם מודמי ISDN שהיו PCI. וכולם סבלו מאותה הבעייה בדיוק. פשוט משום שה BUS הוא לא הגורם, אלא מימוש של מודם במע"ה חלונות. זה הכל. וכן, זה רק בחלונות. ואני אומר את זה משום שאני עושה משהו דומה בלינוקס (ממשקי E1 שבהם כרטיס הממשק הוא די "טמבל" והכל קורה בתוכנה...), ושם זה עובד נהדר, ללא תקלות, ללא תקיעות, וללא הפעלות מחדש, במשך חודשים רבים.

ישן 22-07-2010, 01:26
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

מדובר בשני מחשבים ניידים שונים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ואיזה כרטיס רשת מתחבר ל..."

הראשון - מחשב ACER בן 4 עם מתאם A/B/G של INTEL והשני - מחשב נייד בן פחות משנה של LG עם כ. אלחוטי של BroadCom. אני קולט את השכנים יותר טוב. ברוב המקרים, כשעבדתי בתמיכה, היה מדובר ביותר ממחשב אחד.

הקטע של Conf t זה קצת קטנוני, אבל נכון - לא הדבר הכי הכרחי, מספיק שהמוצר יידע איזו פקודה רשמת כדי לדעת אם זו הגדרה או סתם פינג. שנית - ב CCNA - לפחות חצי מהקורס היה ללמוד על מושגים כלליים מעולם התקשורת: חלוקה לרשתות, מבנה ה IP ומסכת רשת המשנה, 7 השכבות, VLAN, פרוטוקול IP בגרסה 6, טכנולוגיות קישור ל WAN וכד'. להגדיר את המוצר מגדירים ב CLI ולכן צריך ללמוד אותו (דוקא הייתי מצפה מאיש לינוקס שיעדיף אותו על GUI, שצורך לא מעט זיכרון ולא תמיד יכול לתת כל כך הרבה גמישות ואפשרוית). לגבי עבודה בטמפ' גבוהה - אתה צודק. אתה מצפה ממוצר פרמיום שיידע לקבל תנאי קיצון, לפחות לזמן מוגבל, אבל 45 מעלות?!? אתה מקים רשת בשדה עגבניות? כמה פעמים מגיעים ל 45 בצל? לגבי שמירת קונפיגורציה - זה כמו כתיבת מסמך. אתה לא יכול להתלונן שלא לחצת על Ctrl-S ולא נשמר המסמך. כך גם הגדרות הנתב. יש מקרים שאתה רוצה לזרוק מה ששמרת. זה כמו כפתור "החל" (אני מאמין שגם ב Gentoo יש דבר כמו זה ). חורים באבטחה יש. כל ההבדל הוא - איך החברה המיצרת מטפלת בהם ומתייחסת למי שגילה אותם. במקרה הזה - סיסקו הפסידו ובגדול. ראה המקרה של לפני 5 בערך, כשחוקר אבטחה גילה חור גדול ולכן החרימו את ההרצאה שלו ואף הביאו לפיטוריו.

לגבי מודמי PCI (גם הספקיות חילקו אותם, לפחות 012, בה עבדתי). לא נתקלתי בכל כך הרבה מהם, אולם היו איתם פחות בעיות בהתקנה. אמולציית תוכנה של חלונות היא הסיבה שמודם ה V.90 שלי הוא של USR ובחיבור סריאל ולא WINMODEM.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:19

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר