לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2010, 19:34
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jj9763 שמתחילה ב "מה הסיבה שהצבא הישראלי מקים את בסיסיו בלב אוכלוסיה אזרחית ?"

1. "הצבא הישראלי" ?? נשמע כמו ביטוי מערוצי טלוויזיה מהצד השני של הגבול.

הקריה נמצאת בתל אביב בדיוק מאותה סיבה שהפנטגון נמצא בוושינגטון, מטה נאט"ו נמצא בבריסל, המטכ"ל הסורי בלב דמשק וכל מטה צבאי מרכזי כמעט בעולם בבירת המדינה.
זאת מהסיבה הפרקטית שלמטות מרכזיים של צבאות יש ממשקים רבים עם הדרג המדיני ומשרדים ממשלתיים נוספים על בסיס יום יומי.
עכשיו תחשוב על לנסות להקים את מטה הפיקוד של צה"ל בנגב, אפילו היום זה מסובך ומסורבל לקיים ממשקים עם הדרגים האזרחיים המקבילים שלא לדבר על שנות ה 40.

רוב בסיסי צה"ל לא נמצאים בקרבת אוכלוסיה אזרחית, בעיקר לא בסיסים של יחידות לוחמות, אבל מדינת ישראל היא מדינה קטנה וערים רבות צמחו במשך השנים לעבר בסיסים שבמקור לא היו קרובים אל הישובים האלו.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 19-07-2010 בשעה 19:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-07-2010, 11:21
  שקר כלשהו שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "זה בכלל חוקי להשמיץ עובדי..."

האם חוקי להונות את הצבא במיליונים? לכאורה.

על מה יצא קצפכם על הברנש, אלוהים יודע. גם אם ניכרת הטיה פוליטית בניסוח של דבריו (אצל מי לא, בעצם?) בסה"כ הוא מעלה סוגיות מוסריות ראויות לדיון.
קצת סובלנות לא תזיק במקום הזה. ירידה לפסים אישיים (מסך ב800 שקל? בטוח עבריין מס), פגיעה בשמו הטוב (ברור שע"ב 2-3 הודעות אפשר כבר לכנות אותו הסוכן "קוניאק"), איומים למיניהם (אני מבין שהעיתונאי אלי סניור חסום בפורום הזה? אגב, הנה שם להגיש נגדו דיבה, אם חיפשתם) וכמובן, הגדיל לעשות ההוא שפסק שמדובר בערבי (בטח תלמיד בית הספר לעברית של משמרות המהפכה).

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3912107,00.html
למי שמתעצל לחפש על מה מדובר.

לפותח האשכול, מתי ראית טק"קים על הגגות של תושבי תל אביב?
ישן 20-07-2010, 11:36
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
על זה נאמר
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "האם חוקי להונות את הצבא..."

"הפוסל - במומו פוסל".

אצלך אין קורטוב של סובלנות לדברי אחרים בפורום.

לעצם הענין - הבעיה היא עם הסגנון של הבחור.

ראה - "הצבא הישראלי" - כאילו איזו ישות מרוחקת ובלתי קשורה.

בהתחלה הוא כתב "למה מקימים בסיסים ביישובים" (או משהו בסגנון) ורק לאחר הערתי שינה את הכתוב. כאילו מדי יום מקימים בסיסים בתוך יישובים. ומה? בסיסים? בקריה יש מצבורי נשק סודיים? - כולה משרדים. אבל תשובות לגבי זה הוא כבר קיבל.

את הזוהמה שהוא משליך על כלל אנשי הקבע - אתה מקבל? אין באנשי הקבע נוכלים מאשר יש בממוצע הכללי של תושבי ישראל. אולי אפילו הרבה פחות. הטלת דופי בקבוצת אנשים ללא כל ביסוס - זה "הוצאת דיבה". קל לעשות זאת כאשר מתחבאים כמו שפנים מאחורי כינוי עלום.

איני יודע על איזה תקן אתה נחלץ לעזרתו. "קול המוסר"?

ישן 20-07-2010, 13:10

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "על זה נאמר"

כאמור, הניסוח שלו בעייתי (קרא לזה הסגנון).
אני לא רואה שום בעיה בהתייחסות לצה"ל כיישות מרוחקת ובלתי קשורה. כנראה כך הוא מרגיש, זו זכותו המלאה ואני תמיד "אחלץ להגנה" על זכות זו. הפורום אינו גוף פדגוגי וכך גם אתה ואני. הייתי שמח לו לא היו תופעות כאלה בחברה הישראלית וכולנו היינו מתאחדים מאחורי צבא העם, עובדתית, אנחנו חיים בחברה פלורליסטית.
בשבילי ובשבילך צה"ל הוא אנחנו ואנחנו מרכיבים את צה"ל. גם אנשים מחוץ למסגרת מחשבתית זו יכולים ורשאים לבקר את צה"ל (או אם תרצה, אותנו).

נקודתית, הביקורת שלו לגיטימית לחלוטין. גם אני חושב שהוא טועה, אבל אני אגן על זכותו לטעות. לא תמיד מוכרחים לתקוף אישית ולהתלהם ובטח שזה לא משכנע במיוחד.

אני לא ראיתי זוהמה כלפיי כלל אנשי הקבע. דבריו נאמרו בהקשר מאוד ספציפי ואנשי הקבע עליהם כיוון מוגדרים היטב בפתיל אחר. מישהו (efekt) זרק אמירה לא ברורה באוויר ובהקשר הזה גם הגיע הרפש שהוטח. שוב, הניסוח מעורפל, אין ספק שכותב נאומים גדול הוא לא יהיה. יתכן שמדובר בבן טיפש עשרה או בסתם טיפש. אם הוא יחליט להרחיב את הביקורת שלו כלפיי כלל אנשי הקבע, כמובן שאני אסתייג. אם זה לא ברור, אז נחרצות, עם התלהמות ושאר הכלים הרטוריים. מלכתחילה, לא היה צריך לזרוק רמזים מפתילים אחרים ו/או לבלוש אחרי הודעותיו, אפשר היה להתייחס לגופו של עניין ולא לגופו של אדם.

אין לי תקן. אני "אחלץ לעזרת" כל מי שארגיש מותקף שלא בצדק. אני ממליץ לך לברר היטב, על אף שאתה בטוח שאתה יודע, מהי סובלנות ומהי דוגמטיות. אני אומר זאת בלי שמץ ציניות או זלזול, מפני שכנראה אתה מפספס את העיקר. שמורה לך זכות התגובה האחרונה, מבחינתי הדיון מוצה.
ישן 20-07-2010, 20:42
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "כן, אני פלספן. אני גם יודע..."

בן אמוץ אומנם לא היה זיאולוג,אבל זה לא מונע מהשפן להמשיך להיות סמל לפחדנות,כפי שהשועל הוא סמל לערמומיות. (וגם הנחש)

התמרדות נגד המוסכמות הללו היא מגוחכת ולא ממש לעניין.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 20-07-2010 בשעה 20:45.
ישן 20-07-2010, 21:29

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "בן אמוץ אומנם לא היה..."

אני לא מורד בשפה. כאשר תקרא לי "שפן", אני לא אגיד לך "אבל הוא בכלל לא פחדן!" או אשחק אותה שאני לא מבין על מה אתה מדבר (כי אין לי פרווה)
לא ברור למה אתם מתעקשים להתעלם מכך שהשאלה היא מדוע ולא האם.

לתת הסברים מעולם החי לדימויים שבסיסם טעות שהשתרשה, זה מגוחך. אין הסבר למה שפן הוא סמל הפחדנות, כי הוא לא באמת פחדן. לעומת זאת, העורב באמת חכם, הנחש ערמומי בגלל הסיפור התנ"כי ("והנחש היה ערום"), גם לשועל יש הסבר אסוציאטיבי (טורף שנראה כחוש), לדמעות תנין יש הסבר ביולוגי שקשור לעפעף התחתון שלהם וכו'.

גם אם יש הסבר למטבע הלשון "שפן", הרי שהוא לא מעולם החי, לכל היותר מהפולקלור.
שים לב שהגבתי לטענה ספציפית שאינה נכונה עובדתית (תגובה #19)
לצערי, כל תגובה שלי הופכת לויכוח שברובו עקר. כנראה הבעיה אצלי ואני צריך להתיישר עם המוסכמות בפורום. להבא, אשתדל להתאים את עצמי לקו המחשבה הנכון.
ישן 20-07-2010, 07:29
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jj9763 שמתחילה ב "מה הסיבה שהצבא הישראלי מקים את בסיסיו בלב אוכלוסיה אזרחית ?"

כדי להקים בסיס צבאי, אתה צריך קרקעות בבעלות המדינה.

עם עזיבת המנדט הבריטי, הופעל הנוהל המשפטי החביב המכונה "ירושת מדינות" לפיו כל הרכוש של הריבון הקודם עובר בירושה לריבון החדש. כך מדינת ישראל קיבלה לידיה קרקעות שעליהן ישבו בסיסים, בניינים ומתקנים אחרים של המנדט הבריטי (למשל - מצודות טגרט).

מכיוון שזה היה הכי זמין והכי זול, השתמשו ב"ירושות" האלה כדי לשכן כל מיני מוסדות מדינה - משרדים ממשלתיים, תחנות משטרה וגם בסיסי צבא - בחלק גדול מהמקרים היו במקומות הללו לא רק קרקעות שהמדינה קיבלה בחינם, אלא גם תשתיות - מסלולי נחיתה, בניינים, מטווחים וכו'.

הערים גדלו מאז, ומפעם לפעם המדינה מקטינה את שטח הבסיסים שכעת מוקפים בבנייה אזרחית, מוכרת את הקרקע ליזמים פרטיים ומשלשלת את הרווחים לכיסה - כך למשל חלק מהקרייה, בו ישבו צריפים בריטיים מתפוררים על קרקעות יקרות במיוחד, פונה והוקם בשטחו בניין משרדים גדול ונאה וכן מתוכננים לקום שם מגדלי-יוקרה.

ישן 21-07-2010, 09:54

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]אבל שם זה..."

למעשה, כבר בהבנות ענבי זעם החיזבאללה טרח להבדיל בין "שיגור" או launching או בערבית إطلاق (איטלאק) שמבחינתו זה להשתמש במתחמים אזרחיים כבסיס יציאה לפעולה, ובין ירי, או firing או בערבית اطلاق النار (איטלאק-אנ-נאר) שמבחינתו זה לירות מתוך מתחם אזרחי.

למרות שהנוסח העברי של ההבנות דיבר במפורש על "נקודות מוצא להתקפות" הרי שחיזבאללה התעקש שהתרגום הקובע מבחינתו לנוסח האנגלי של launching grounds for attacks הוא اطلاق النار ולא إطلاق , מה שאומר שהוא הסכים לכך שהוא לא אמור לירות מתוך ריכוזי אוכלוסיה ותשתיות אזרחיות (בסוף גם הגיעו להסכמה שמתחם אזרחי שכזה זה עד רדיוס של 100 מטר מבית מיושב) אבל בהחלט עמד על "זכותו" להשתמש במתחמים אזרחיים כבסיסי התארגנות, יציאה לפעולות ומקום לסגת אליו.

ישן 21-07-2010, 10:06

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "אז הם בעצם לא מתכוונים לירות..."

במלחמה האחרונה, וכנראה גם בעתיד, הם מתכוונים לירות ועוד איך. גם בתקופת ענבי זעם הם עשו את זה.

מצד שני, מבחינת הרטוריקה שלהם, הם גם יאמרו שהם מכירים בזה שזה אסור וגם יכחישו שהם עושים את זה. אבל כשיצטרכו, הם ישתמשו במגינים אנושיים ועוד איך.

אגב - לפי:
Michael N. Schmitt, "Human Shield in International Law", Columbia Journal of
Transnational Law Vol. 47 No. 1 (2008) Pp. 292-338

אם מישהו מתנדב להיות מגן אנושי, הוא הופך להיות שותף בפעולה לוחמתית ומאבד את ההגנות שיש לאזרחים. מצד שני, נטען שם גם שמכיוון שדי קשה לדעת אם מישהו התנדב או שהכריחו אותו, אז צריך להחמיר ולצאת מנקודת הנחה שהכריחו אותו, מה שמשאיר אותו עם ההגנות הללו - שווה קריאה, ואמור להיות נגיש בגוגל סכולר.

נערך לאחרונה ע"י עבדול אלהזרד בתאריך 21-07-2010 בשעה 10:10.
ישן 20-07-2010, 19:46

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]בשטחים זה..."

אני די מצטט מהזיכרון את סייבל, אבל יש כמה נקודות בנושא:

א) השטחים הם מקרה יחודי שבו אין לך ממש ריבון קודם.

ב) לפיכך ובהתאם לזאת, כל המוכר והרגיל בענייני "שטחים כבושים" הופך לדי עמום שם.

ג) מכיוון שישראל לא סיפחה את השטחים, אחד הצידוקים בדבר נוכחות ישראלית בשטחים הוא עניין הצורך המבצעי - התנחלויות הוקמו תוך שימוש בנימוקים אסטרטגיים (יש ספר די ישן של אריה שליו בנושא, ובסוף שנות השבעים האידאולוגיה הפכה גלוייה יותר והנימוק המבצעי הושמע פחות), ובהפוך-על-הפוך, זה היה אחד הטיעונים ששימשו להצדקת פינוי ישובים בהתנתקות (ובעוד הפוך על הפוך, בשנות התשעים היו קריאות לסרב לפנות בסיסים צבאיים בשטחים).

ד) מכיוון שבניגוד לטענה המושמעת תדיר בחוגים פרו-פלסטיניים, אין איזה ציווי קטגורי לפיו כל מה שממזרח לקו הירוק יעבור בהכרח לריבונות פלסטינית והיקפה של ריבונות כזו, אם בכלל, יקבע במשא ומתן, כל עוד נמשך הסטטוס-קוו ישראל יכולה לנקוט באמצעים שנראים לה יעילים כדי לנהל את השטח המוחזק, ובכלל זה הקמת בסיסים, העברתם או פירוקם. מכיוון שהעברת אוכלוסיתך-שלך לשטח כבוש (גם אם הכיבוש במקרה הזה הוא יוצא דופן, כאמור כי אין ריבון קודם מלבד העות'מאנים בערך) משמשים שני הנימוקים הבאים:

1. אזרחים ישראלים מתיישבים בשטחים מרצונם החופשי ולא מועברים לשם על ידי הממשלה.
2. אזרחים אלו בוחרים להתגורר במעטפת התומכת בבסיסי הצבא (שלגיטימי שיהיו שם) ועל אדמות שאינן בבעלות פלסטינית (כאן מתחיל הבלגן של מאחזים לא חוקיים, כי הממשלה מאז הניינטיז לא בדיוק מאשרת בניה חדשה).

אם במצב רגיל בסיס צבאי מוקם מתוך שיקול של קרבה למרכזי אוכלוסיה שישמשו למגורי כוח האדם שלו וכמעטפת לוגיסטית, בשטחים זה הפוך - הבסיס הצבאי מהווה "עוגן" או מרכז כובד להתיישבות.

אם בימים הקרובים אשים את ידי על עותק של הספר של סייבל, אנסה להביא ציטוטים טובים יותר.

ישן 20-07-2010, 21:46

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "יתכן, אבל ההצדקה המשפטית..."

ירדן סיפחה את איו"ש, אבל הסיפוח הזה לא הוכר (חוץ מע"י בריטניה ופקיסטן). מצרים לא טרחה לספח את עזה.

בריטניה "ירשה" את השליטה בפלסטינה-ארץ-ישראל מהעות'מאנים, שנעלמו.

בעיקרון, בשטחי א"י המנדטורית היו אמורות לקום שתי מדינות, יהודית וערבית, אלא שהערבים, באותו טוב טעם אסטרטגי שגרם להם לתמוך בנאצים ואח"כ בסובייטים, דחו את הרעיון וממילא פרצה אח"כ מלחמה.

המצב הזה גם הופך לחוקי לגמרי כל מיני דברים שלפי החוק הישראלי אסור אבל לפי דין הריבון הקודם (בריטי/עות'מאני) מותר לגמרי, כמו להרוס ולאטום בתים וכיו"ב.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:43

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר