לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2010, 19:00
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Didd שמתחילה ב "לפי ynet האימון בכלל היה מסע..."

עדכון עד כאן (Ynet) :

ציטוט:

חבריו של החייל הנעדר: הוא פתח בריצה ונעלם

משעות הבוקר מחפשים אחר לוחם סיירת מטכ"ל שנעלם בעת אימון באזור יער חרובית שבדרום. במהלך התרגיל הביע החייל חוסר שביעות רצון מהמצב. בצה"ל גוברת ההערכה כי הרקע להיעלמותו הוא אישי וכי הסיכויים שנחטף קלושים
חנן גרינברג וטובה דדון

החיפושים אחר לוחם צה"ל שנעדר מאז שעות הלילה (יום ה') נמשכים באזור יער חרובית שבדרום. באזור זה נערך הלילה אימון של סיירת מטכ"ל. בתחילה דווח כי החייל נעלם במהלך אימון אישי, אולם בהמשך התברר כי התרגיל שנערך היה מסע שבו לקחו חלק כמה חיילים.

מפרטי האירוע עולה כי בעיצומו של מסע שהחל הלילה ונמשך יותר מ-20 ק"מ, ניתק עצמו החייל מהקבוצה ופתח בריצה מהירה לתוך היער, כשבחוץ חושך מוחלט. כעבור כמה דקות, משלא שב, החלו חבריו לנשק לחשוד כי דבר מה אינו כשורה ופתחו בסריקות שהתרחבו במהלך הבוקר.

במהלך המסע הביע החייל באוזני חבריו כמה אמירות ששידרו חוסר שביעות רצון שהוא חש מהמצב. אחרי שנעלם, החיילים סרקו כשני קילומטרים ולא איתרו אותו. בד בבד, הוחלט לבנות פרופיל אישי של החייל, באמצעות שיחות עם צוות המפקדים וחבריו לשירות ומחוצה לו. בצה"ל מעריכים כי הסיכוי שנחטף קלושים וייתכן כי הוא מתבודד במקום מסוים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/2674768/1_wa.jpg]

החיפושים ביער חרובית. צה"ל והמשטרה הקימו חפ"ק (צילום: רועי עידן)

בתחילה דווח כי החייל הנעדר יצא לאימון עם מכשיר אלקטרוני שאמור לשדר אותות לגבי מקום הימצאו. במקרה חירום, אמור המכשיר האלקטרוני לשדר אותות ולספק מידע על מיקומו של החייל.

ראש המועצה האזורית יואב, רני טריינין, שיער חרובית נמצא בתחום השיפוט שלה, סיפר ל-ynet כי המועצה מעורבת בחיפושים משעות הבוקר המוקדמות. קב"ט המועצה, סייר המועצה ומתנדבים רבים יצאו לסייע בחיפושים אחר החייל.

יותר מ-2,000 בורות בשטח

קב"ט המועצה, נתן בר, אמר ל-ynet כי "מדובר בשטח בעייתי וקשה, שיש בו בורות, מהמורות ומערות. פעם עשו מיפוי לאזור והפסיקו אותו אחרי שהגיעו ל-2,000 בורות בשטח. זה מסובך לאתר מישהו שנופל לבור. עומק הבורות יכול להיות עשרות מטרים או כמה מטרים".

לדבריו, "מעט מאוד מכירים את השטח הבעייתי הזה. גם המחפשים מכירים היטב את הבעייתיות של הבורות, המערות והמהמורות שיש באיזור". בעל השטח בו נעלם החייל, מאיר המאירי מבאר טוביה, סיפר כי כבר משעות הבוקר המוקדמות סילקו אנשי צה"ל את העובדים הבדואים מהשטח והרחיקו באמצעות צו אלוף עיתונאים וסקרנים.

המשטרה ביקשה את עזרת הציבור ופרסמה תיאור של החייל. גובהו 175 ס"מ, מבנה גופו רזה ופניו מאורכות. כל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש ליצור קשר עם תחנת המשטרה, באמצעות מוקד 100 או בטלפון 08-8608444. יער חרובית משתרע על-פני כ-8,000 דונם והוא ממוקם בגבולה המערבי של שפלת יהודה.

לפני כשנתיים וחצי נהרג חייל צה"ל במהלך ניווט. לוחם סיירת מטכ"ל, סמ"ר תמיר נבואני נהרג לאחר שנפל מצוק בגובה של כ-15 מטרים, במהלך אימון ניווט בדרום. החייל נהרג כשהיה לבדו, במהלך אימון "ניווט בדד" הנערך כחלק מתקדם של מסלול ההכשרה ביחידה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2010, 20:09
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
התהיה הראשונה והעיקרית.. הגעת כ"כ רחוק, (הבנתי שזה בשלב מאוד מתקדם במסלול)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "לוחם סיירת מטכ"ל שנמלט במהלך אימון ונעדר למשך יממה שב אל בית הוריו"

מדוע הוא בחר בדרך הזו?

הרי לא ישתנה כלום. וחייל בסיירת הוא כבר לא יהיה. אז עוזבים מרצון..

מעבר לכך, שהוא כבר עבר דברים פרכים אימונים קשים מאוד וגם טרטורים אז למה להשבר לקראת הסוף?!

ישן 22-07-2010, 21:09
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "התהיה הראשונה והעיקרית.. הגעת כ"כ רחוק, (הבנתי שזה בשלב מאוד מתקדם במסלול)"

אפשר להניח הנחות ולנחש ניחושי מפה ועד הודעה חדשה.

למשל:
אתה כועס, עצוב וממורמר.
הבית של סבא וסבתא בטווח ראיה.
הבית של ההורים במרחק דקות נסיעה...

או שבכלל קרה משהו אחר לגמרי...
נניח, מישהו חלם שהוא בסרט ג'י. איי ג'יין ועכשיו צריך לברוח כי החברים מלפני דקה הם האויבים מעכשיו.
האנשים שמחפשים, דווקא מהם צריך להסתתר.
מכשיר האיתור שנועד כדי לעזור לך הוא הדבר שהכי מסכן אותך וכו'

ואפילו סתם מעשה קונדס, איזו שטות של רגע.

כשבכל תסריט משתלבים סוללה שנגמרת או בור...

עדיף לא להתעסק בניחושים. שום דבר טוב לא יצא מהם.

ישן 23-07-2010, 11:15
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "לוחם סיירת מטכ"ל שנמלט במהלך אימון ונעדר למשך יממה שב אל בית הוריו"

עושים לו רצח אופי מטורף בתקשורת. בתור חייל אתה רוצה להאמין שהצבא נותן לך איזושהיא חסינות והגנה, ושלא יפרסמו בתקשורת פרטים ותמונה. אני לא מבין איך לא עוצרים את זה.
לכל אחד היה הרבה רגעים במסלול שהוא רצה לזרוק הכל ורצה לרוץ הביתה, יש אנשים שיכולים להתמודד עם זה וכנראה שפה היה מכלול חוויות ואירועים שגרמו לו לזרוק את כל הדברים וללכת, מפה ועד לתאר בוואינט שהוא לא יוצא מהבית, עם פרסום תמונה ופרטים זה בזיון ואני לא מבין איך דו"צ מאפשר לזה לקרות.
ועוד יותר מרתיחה העובדה, שהכתבים שם, ששמחים כ"כ מהפרשייה הזאת מעולם לא עמדו ברבע מהמצבים הנפשיים הלחוצים שאנחנו עברנו במסלול.
אני פשוט רואה את הטוקבקים והכתבות ומתבייש.

נערך לאחרונה ע"י Aharron בתאריך 23-07-2010 בשעה 11:17.
ישן 23-07-2010, 11:34
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "עושים לו רצח אופי מטורף..."

א- יותר טוב שלא תזדהה בשם הפרטי שלך ובתפקיד הצבאי שלך, בייחוד בפורום אינטרנטי פומבי שכתוב ב-PHP
ב- 12 שעות הוא נחשב כנעדר. התמונה פורסה על מנת לנסות לאתרו ולא על מנת לפגוע בו. מהדיווח הראשוני עד שחרור התמונה עברו כמה שעות טובות וכנראה מהסיבה הזו.
ג- לחצים נפשיים יש לכולם. כל אחד מתמודד עמם בדרך שלו, חלקם יותר טוב חלקם פחות טוב. אני מסכים איתך שגם לוחמים במטכ"ל הם בסופו של דבר אנושיים ויכולים לחוות שבירה בדיוק כמו לוחם של כפיר שתקוע 8-8 במחסום במשך חצי שנה. יש נטטיה לתקשורת להתייחס ללוחמים בסיירת כסופרמנים חסיני כל. א-ב-ל עדיין מותר להעביר ביקורת (עניינית ורלוונטית- מטוקבקים אני סולד בדיוק כמוך)

ישן 23-07-2010, 12:34
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "עושים לו רצח אופי מטורף..."

לחצים נפשיים זה טוב ויפה, אבל יש דרך לעשות דברים. אדם שקם באמצע אימון ומחליט פשוט לעזוב הכל באמצע ולהיעלם, כשהוא יודע שההיעלמות שלו תעורר פניקה ויחפשו אותו - לא ראוי להיות לוחם. לא בסיירת מטכ"ל ולא בשום מקום אחר. מסכים איתך שזה לא אומר שהוא בנאדם פחות טוב, או מנוול או בר השוואה לפושעים במדינה, אבל מרכיבי אופי של לוחם פשוט אין לו. וזה שהוא התקבל לסיירת מטכ"ל והתחיל מסלול ממש לא אומר שיש לו אופי של לוחם. אופי של לוחם נמדד בדיוק ברגעים האלה שלא ישנת ימים כמו בנאדם, שחם לך, שאתה הולך מרחקים עם משקלים כבדים על הגב, שלא אכלת יותר מפרוסת לחם בארוחה כבר כמה ימים וכו' - כי אלה המצבים שתעמוד בפניהם במצב של לחימה אמיתית. ומי שנשבר כשמתאמנים על המצבים האלה ישבר קרוב לוודאי (או יתפקד בצורה לא מספקת ומסוכנת לעצמו ולחבריו בכוח) גם ברגע האמת - כשהכדורים ישרקו והחברים יפלו מסביבו.
ישן 23-07-2010, 13:09
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לי אלא להצדיק אותך
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "[font=Verdana]לחצים נפשיים זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko
לחצים נפשיים זה טוב ויפה, אבל יש דרך לעשות דברים. אדם שקם באמצע אימון ומחליט פשוט לעזוב הכל באמצע ולהיעלם, כשהוא יודע שההיעלמות שלו תעורר פניקה ויחפשו אותו - לא ראוי להיות לוחם. לא בסיירת מטכ"ל ולא בשום מקום אחר. מסכים איתך שזה לא אומר שהוא בנאדם פחות טוב, או מנוול או בר השוואה לפושעים במדינה, אבל מרכיבי אופי של לוחם פשוט אין לו. וזה שהוא התקבל לסיירת מטכ"ל והתחיל מסלול ממש לא אומר שיש לו אופי של לוחם. אופי של לוחם נמדד בדיוק ברגעים האלה שלא ישנת ימים כמו בנאדם, שחם לך, שאתה הולך מרחקים עם משקלים כבדים על הגב, שלא אכלת יותר מפרוסת לחם בארוחה כבר כמה ימים וכו' - כי אלה המצבים שתעמוד בפניהם במצב של לחימה אמיתית. ומי שנשבר כשמתאמנים על המצבים האלה ישבר קרוב לוודאי (או יתפקד בצורה לא מספקת ומסוכנת לעצמו ולחבריו בכוח) גם ברגע האמת - כשהכדורים ישרקו והחברים יפלו מסביבו.

אני אולי לא מתקרב לקרסוליו מבחינת היכולות שלו, אבל אני בהחלט מרשה לעצמי לשפוט ולומר שכלוחם בסיירת הוא לא יכול לשרת. אני לא רוצה לחשוב על מצב שבו הוא עושה סצינה דומה בעורף האויב (והיות והוא יודע שאין לו לאן לברוח שם, אז המצוקה הנפשית כפולה ומכופלת!!) כשגם ככה בהרבה מקרים הפעולה לא מתנהלת לפי התכניות שלא לומר מסתכבת.

ישן 23-07-2010, 14:04
צלמית המשתמש של רועי AZ

הציטוט רק מחזק את דבריי.. .
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "[b]"המסלול בסיירת מביא אל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלון5560
"המסלול בסיירת מביא אל קצה גבול היכולת"

מאות לפניו עמדו בכל הדרישות ובכל המצבים וגם במצבים המסובכים והמורכבים ביותר בזמן אמת והתגלו במלוא עוצמתם עוזם ויכולותיהם.. סצינה כזו זה הסיוט של כל מפק"צ או מפקד פעולה. (וכבר היו מקרים שחיילים שקשקו בעיצומו של מבצע)

ישן 23-07-2010, 14:34
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
מזכיר לי משהו
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "[font=Verdana]לחצים נפשיים זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko
. אדם שקם באמצע אימון ומחליט פשוט לעזוב הכל באמצע ולהיעלם, כשהוא יודע שההיעלמות שלו תעורר פניקה ויחפשו אותו - לא ראוי להיות לוחם.

בקמ"ט בשנת 1988 שני מוקיונים חתכו להם במהלך ניווטים - ונמצאו לאחר כיום וחצי, בביתם אם אני זוכר נכון. חוץ מהעובדה ששאר הפלוגה הייתה צריכה לחפש את צמד השוטים, ולהפסיד חמשוש בקורס מפקדים (שזה אירוע נדיר בפני עצמו), השניים לא סיימו את הקורס אלא במחזור אחריו - והפכו למירב הבושה מט"קים בצה"ל. (אחד התגלגל לגדוד מבצעי והשני להדרכה.)
ישן 23-07-2010, 16:03
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
כמה דומה, אבל כמה שונה...
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מזכיר לי משהו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
בקמ"ט בשנת 1988 שני מוקיונים חתכו להם במהלך ניווטים - ונמצאו לאחר כיום וחצי, בביתם אם אני זוכר נכון. חוץ מהעובדה ששאר הפלוגה הייתה צריכה לחפש את צמד השוטים, ולהפסיד חמשוש בקורס מפקדים (שזה אירוע נדיר בפני עצמו), השניים לא סיימו את הקורס אלא במחזור אחריו - והפכו למירב הבושה מט"קים בצה"ל. (אחד התגלגל לגדוד מבצעי והשני להדרכה.)

הדגמת בדיוק את הבעיה, בהשוואה למקרה הנוכחי:

"שני מוקיונים חתכו להם במהלך ניווטים - ונמצאו לאחר כיום וחצי"

שני חיילים (לדבריך מוקיונים), מול חיל אחד ביחידה מובחרת (שהיה ראוי להערכה גדולה, עד אתמול..)
נמצאו לאחר כיום וחצי, נמצא אחרי פחות מ-24 שעות
לא פורסם בתקשורת (יש להניח), פרסום שלילי בתהודה ארצית ברמה הגבוהה ביותר
לא נענשו מבחינה ציבורית ועתידם מחוץ לצבא (שוב סביר להניח), רצח אופי ברמה לאומית (בחו"ל כנראה יסלחו לו...)

כמה דומה (לכאורה), ואיזה הבדל בתוצאה, והכל "בזכות" צורת ההתיחסות של צה"ל לענין
ישן 23-07-2010, 13:50
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

מישהו בצה"ל ירד מהפסים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Aharron
עושים לו רצח אופי מטורף בתקשורת.

כל הטיפול בפרשיה הזו מצביע על פאניקה בלתי מוסברת (וכדאי שמישהו בצה"ל דוקא יתן הסברים על כך):

קודם כל, דובר צה"ל מוסר הודעות שיקריות שמשודרות (אתמול) לאורך שעות ארוכות ברדיו (חיל שהיה בניווט בדד נעדר, וזאת בשעה שיודעים בצה"ל שהוא לא היה בניווט, לא היה לבד וכו').

במקביל, מתפרסם הפלאיייר שהוצג לעיל - לא ברור ע"י מי.
אם פורסם ע"י צה"ל, שוב שידור פאניקה על גבול ההיסטריה, ואיך פרסום הפרטים והתמונה מסתדר עם זה שבאותו זמן, בשידורי הרדיו מסתירים את הפרטים?
אם הפלאייר פורסם שלא באישור/ידיעת צה"ל, הרי שזה מחדל מסוג חמור עוד יותר.

ולבסוף, התרת הפרסום היום בכלי התקשורת באופן שזה נעשה. פרסום פרטי החיל שנמצא, תמונתו, ופרטים נוספים בנסיבות הענין, אכן מהווה לא פחות מרצח אופי לחיל מסיירת מטכ"ל.
מתקבל הרושם הברור שצה"ל לא ממש מעונין להגן על החיל בפני הפרסום הפוגע הזה, והדבר מעורר תמיהה גדולה.
ישן 23-07-2010, 14:29
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
מה אתה מגן עליו?

מה שהוא עשה זה חוסר אחריות ממדרגה ראשונה.
יכול היה לפנות ולהגיד - לא יכול יותר , יעלה על ג'יפ יחזור ליחידה וישטוף כלים.
הבית קרוב אז בורחים הביתה לאמא ואבא.?? מה זה כאן גן ילדים?
מעבר לכך שזה מראה על פינוק, זו הפרת פקודה להשאר בשטח ועל הפרת הפקודה והבריחה משירות צבאי וחוסר האחריות לומר לאן הלך - עליו להשפט לתת את הדין וללכת למקום אחר.
זה עונש לעוף מהיחידה וזה מה שצריך להיות.

לאחרים: הצבא לא שידר שום חרדה או פניקה.
כשאחד כזה בלילה הולך, וכולם יודעים שהזאבים משחרים לטרף לקחת עוד שבוי צריך לחשוף הכל, גם את פניו של המלאך הזה, הבן של אמא שברח.
ברח.
זה הכל.
אפשר לחשוב שיש מאחוריו מינימום 500 משימות ש"פניו" לא צריכים להתגלות ברבים. כשמחפשים אחריו כמו אילן סעדון ואבי סספורטס ז"ל? מה אתם בכלל מגינים עליו?
מעניין למה מגינים עליו.

ישן 23-07-2010, 15:38
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "מה אתה מגן עליו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noamlaw
מה שהוא עשה זה חוסר אחריות ממדרגה ראשונה.
יכול היה לפנות ולהגיד - לא יכול יותר , יעלה על ג'יפ יחזור ליחידה וישטוף כלים.
הבית קרוב אז בורחים הביתה לאמא ואבא.?? מה זה כאן גן ילדים?
מעבר לכך שזה מראה על פינוק, זו הפרת פקודה להשאר בשטח ועל הפרת הפקודה והבריחה משירות צבאי וחוסר האחריות לומר לאן הלך - עליו להשפט לתת את הדין וללכת למקום אחר.
זה עונש לעוף מהיחידה וזה מה שצריך להיות.

לאחרים: הצבא לא שידר שום חרדה או פניקה.
כשאחד כזה בלילה הולך, וכולם יודעים שהזאבים משחרים לטרף לקחת עוד שבוי צריך לחשוף הכל, גם את פניו של המלאך הזה, הבן של אמא שברח.
ברח.
זה הכל.
אפשר לחשוב שיש מאחוריו מינימום 500 משימות ש"פניו" לא צריכים להתגלות ברבים. כשמחפשים אחריו כמו אילן סעדון ואבי סספורטס ז"ל? מה אתם בכלל מגינים עליו?
מעניין למה מגינים עליו.

הוא אמנם ברח וצריך לעוף מהיחידה וגם להענש. העונש צריך להיות במסגרת הצבאית ולא ברצח אופי בתקשורת ! (נועם, חשבתי שאתה איש חוק)

ולכן אני מגן עליו, ובמובן הזה בלבד, ומאשים את התקשורת (בסיוע הצבא) בהשחרת (והלבנת) פניו כאילו היה בוגד האומה. הוא לא ! והעונש שלו הוא לא העמדתו לעמוד הקלון בכיכר העיר !
הוא רק חיל ביחידה מובחרת מאד, שלא עמד במשימה, וצריך להענש על כך, אבל רק על זה.

מצד שני, צה"ל מצידו כן נתפס לפאניקה (מיותרת כמובן), ועל כך הערתי בעיקר: דובר צה"ל משקר, מכניסים את הציבור לחרדות, ולא מטפלים במקרה באופן הנכון, וזאת בלשון המעטה.

רק דוגמה קטנה להיסטריה בתגובת צה"ל. אתה טענת: "שאחד כזה בלילה הולך, וכולם יודעים שהזאבים משחרים לטרף לקחת עוד שבוי"

הרי בצה"ל ידעו שהוא ברח מיוזמתו. זה חיל שמאומן להתחמק מזאבים, מצויד בנשק ואמצעים, יודע לנווט, מסתובב באזור יחסית רגוע (לא על גבול הצפון, ולא על הגדר בעזה), ועברו שעות ספורות מבריחתו.
אז בהחלט צריך היה לחפש אותו, אבל להיתפס לכזאת היסטריה זה כבר דבר אחר לגמרי, ולהתיר את דמו לתקשורת אחרי שהוא נמצא, זו כבר נקמנות ובטח לא העונש הראוי לו.

רק לשם השוואה (שאתה הזכרת), סספורטס ז"ל וסעדון ז"ל עלו על טרמפים ובצה"ל ידעו על כך, וידעו את משמעות הדבר, ולמרות אז לא נהגו בצורה כזו. להזכירך, כל הארוע הנוכחי הסתיים תוך פחות מ-24 שעות.
ישן 23-07-2010, 16:05
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "[QUOTE=noamlaw]מה שהוא עשה זה..."

אומר רק זאת, ואני בטוח שהוא ילד טוב עם ערכים [קצת מבולבל].
גם עם נשק וציוד [והבנתי שהוא פשוט קם והסתער לכיוון החושך..]
לבד, באזור רגוע "יחסית" יש כל מיני גורמים, יפול לבור, יתייבש, ישבור רגל, יאבד הכרה ואיזה מישהו ימצא אותו ויגרור אותו למחסן בפרדס, או לתא מטען ברכב שלו ושתשכח ממנו.
אכלנו מספיק מרורים מפרשת שליט שלא נגמרת ותקועה לנו כמו עצם בגרון.
לדעתי צה"ל לא שיק רולא כלום. לפעמים מפרסמים גם דיס אינפורמציה.
ואחרן: לא עשו לו רצח אופי.
הוא ביצע פעולה , שיידע לקחת אחריות עליה ולאכול ממנו את כל הקש.
אני מתבייש במה שעשה ואפילו היה בלחץ פסיכולוגי כזה או אחר.
ראיתי מספיק חבר'ה עולים על נ.נ. או ג'יפ ונפרדים מחבריהם לשלום בשל סיבות כאלה ואחרות אבל מה שהוא עשה זה לא יסלח.
והוא הפר את החוק.

ישן 23-07-2010, 15:30

טל ענבר- לא רואה כל סיבה להתנגחות. לא אמרתי שבגלל שהם לא עברו חוויות דומות אסור להם להתעסק במקרה. לא אמרתי שאסור להעביר ביקורת, כולם יכולים להעביר ביקורת עניינית ובצורה מכובדת.
אבל במקרה שעושים כמעט פסטיבל, אישי, סביב לוחם שכשל במהלך משימה. ולא משנה אם הוא לוחם על(ואולי ההילה והתדמית היא כזאת, אבל למי שהיה בסיטואציות האלה ברור שזה שטויות), זה לא לעניין.
אני לא יודע אם אתם יודעים באיזה שלב הם נמצאים בשירות שלהם, אבל בואו נגיד שהם עברו דבר או שתיים. הלוחם הזה כנראה חווה כל מיני דברים, וזרק הכל. הוא לא מתאים לשרת? זה לא אתם תקבעו, יקבעו את עתידו אלו שיודעים את התמונה המלאה, שיודעים ממה נבע המעשה ויש להם את הסמכות המקצועית.
שכתב בא- וכותב ש"החייל לא יוצא מהבית" ומסביר שכמה סיבות אישיות כנראה הובילו למהלך, שעושים לו ניתוח אופי בתקשורת זה משהו שמי שהיה בסיטואציה יזהר לעשות , ולכן העיסוק הפולשני בנושא בידי מי שלא טעם את החוויה הזאת מרתיחה אותי.

FiReBall - לא אמרתי שלא צריך לדווח. יש דרך לדווח ויש דרך לגלות טפח ולהסתיר טפחיים. וכמו שאמרתי לטל ההתעסקות הפולשנית והאישית לא במקום.

lior432 - א. לא הזדהיתי בשמי הפרטי ובטח לא בתפקיד הצבאי שלי ולא מהיחידה שממנה אני בא.
ב.לא דיברתי על תמונה, דיברתי על ההתעסקות האישית כמו שכתבתי לקודמך.
ג. הביקורת לא עניינית ורולוונטית.

assaf tolko - תגיד, מה אתה יודע? אתה יודע מה קרה במקרה? אתה יודע מה הוביל למקרה?
אני לא מצדיק אותו, אני לא שולל אותו. ההתעסקות שלך בו לא עניינית כי אתה לא יודע באיזה שלב הוא היה, אתה לא יודע את פרטי המקרה האמיתיים, אתה לא יודע מה הפרופיל שלו, אתה לא יודע כמעט כלום על המקרה. אז ממך שנראה כאדם רציני, אני מצפה שלא תהיה קל על המקלדת ולא תשפוט בהינף יד על פי דיווח תקשורתי-מגמתי מי ראוי להיות לוחם באיזה יחידה. האמירה על המצבי קיצון נכונה, וכנראה שכל מי שעבר סיטואציות דומות מבין את החשיבות של אימוני קיצון. מפה להשלכה של החוויות שלך והמסקנות שלך על מקרה שאתה מכיר מדיווח כ"כ חיצוני ומגמתי צריכות להיות מאוד זהירות, ספקניות ומכבדות.

noamlaw ולכולם -
אני מגן עליו מסיבה פשוטה. כמו שאני, בורג במערכת הצבאית כולה, בורג שלא משנה באיכות המשימות שעלי לבצע- אני עדיין בורג, ולא יכול להביע את עמדתי כאדם פרטי אלא ליישר קו עם המערכת, כי יש לי אחריות כלפיה. ככה למערכת צריכה להיות אחריות כלפי!
לא הגיוני שדובר צה"ל משחרר אחריות ונותן לכתבים להתעסק בפרטים האישיים של חייל. לתקשורת יש מגמה מסויימת שדורסת את כל מי שמסביבה בשביל האינטרסים שלה. אני כמעט בטוח מהיכרותי עם כמה מקרים כאלה שהרבה מהפרטים לא מדוייקים, שלמעורבים הסיטואציה מצטיירת אחרת מאוד. לכן אני מגן עליו! אני לא יודע מה היה שם, אני לא שופט אותו. מי שיקבע את עתידו ביחידתו יהיו המוסמכים על כך שיודעים את פרטי האירוע כמו שצריך, ולא איזה זב-חותם שיושב מול המחשב ושופט את כל העולם.
מנסיון אישי, כאחד שחווה במסגרתו מקרה שהתעסקו בחייל בלי הגב של המערכת החייל מרגיש אבוד, שאין מישהו שדואג לו ושהוא מתייצב מול "העולם הגדול" חסר כל. המערכת חייבת לוודא שלא מתעסקים בפרטים שלא לעניין בחיילים שלה. התוצאות הרסניות- האמינו לי.

לביקורת אשמח.

נערך לאחרונה ע"י Aharron בתאריך 23-07-2010 בשעה 15:32.
ישן 23-07-2010, 16:03

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "[U]טל ענבר[/U]- לא רואה כל..."

מה אני יודע אהרון? אני אגיד לך מה אני יודע - אני יודע שחייל שקם באמצע אימון, לוקח את הרגליים שלו הביתה והולך - לא יכול להיות לוחם. לא בסיירת מטכ"ל ולא בשום מקום אחר!

אני אגיד את זה שוב - מאוד יכול להיות שהיו לו את הסיבות שלו לעשות מה שעשה, ומאוד יכול להיות שהן היו סיבות כבדות משקל, אבל ככה לא פועלים! אפשר לשבור ניווט ולעלות בקשר, אפשר להודיע שאתה לא יכול להמשיך יותר ולחכות שיבואו לפנות אותך, אפשר אפילו לעשות כתובת אבנים שיהיה כתוב בה "נשבר לי!" בסגנון SOS אם הוא רוצה. חיילים פורשים ממסלולים ביחידות מובחרות חדשות לבקרים וזה לגיטימי וטבעי לחלוטין. אבל לקחת את הרגליים ופשוט לערוק זו התעלמות מכל פקודה בספר ופרט לכך - חוסר אחריות משווע, מצופה מחייל בסיירת מטכ"ל שידע להבין שמעשה כזה יגרור פניקה מכל העולם ואחותו.

ולא התעסקתי בו אישית, אני לא יודע איך קוראים לו ואני לא יודע מה הסיפור האישי שלו ואני בטח לא טוען שצריך לתלות אותו בכיכר העיר. אני רק אומר שלוחם הוא לא צריך להיות, בלי קשר לשלב בו הוא נמצא בשירות שלו ובלי קשר למה הוא חווה או לא חווה עד עכשיו. לי אישית יצא לראות לוחמים שהיו לוחמים מצויינים עד נקודה מסויימת ופשוט נשברו באמצע סיטואציה ספציפית בנקודת הזמן המסויימת הזאת. חוסר התפקוד שלהם פוגע בהם, בלוחמים שמסביבם ומסוכן לכוח. ומעכשיו אתה לא יודע אם ניתן לסמוך על הבנאדם הזה להבא בסיטואציות דומות או אפילו מסוכנות יותר. אני לא מדבר על לוחם לא מקצועי - את זה אפשר לשפר. אני מדבר על לוחם שכשל ברמה הערכית כמו פה, אני מדבר על לוחם שמעדיף לא להסתער עם חבריו ורק לטמון את ראשו בחול, אני מדבר על לוחם שחוטף התקף חרדה ומתחיל לאכול סרטים וכו' - שים לב שבחלק מהסיטואציות האלה אי אפשר אפילו להאשים את הלוחם ישירות, אך עדיין השורה התחתונה שהלוחם יהווה סכנה ונטל לשאר הכוח בכזה מקרה.

ד"א, אני לא מנסה לרמוז שמי שהוא לוחם הוא אדם יותר מוצלח ממי שלא. יש פשוט תכונות אופי שנדרשות מלוחם, כמו שיש תכונות אופי הנדרשות מרופא, טייס ומורה. לרוב לא כולם מתאימים לעשות הכל.
ישן 23-07-2010, 16:46

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "[U]טל ענבר[/U]- לא רואה כל..."

אסף - שוב, אני לא אומר שהוא מתאים לשרת או לא מתאים לשרת. אני נזהר להגיב בעניין שאני לא מכיר. כנראה שמעורבים פה הרבה גורמים ולכן אני לא מבין את הקפיצה הזאת להתעסק במי מתאים להמשיך באיזה יחידה. אם היה לכם את הנתונים אולי היה פה משהו ענייני, אבל ברגע שחסרים המון פרטים זה נגרר מהר מאוד לדיון אישי בחייל וזה בזיוני.

נועם - אין פה שום קשר. לא דנתי בזה שפורסמו פרטים בשביל לקדם את החיפושים. הגבתי על הפולמוס מסביב לאישיות שלו בלי ששום גורם צהל"י מתערב בו כמו שצריך ומונע את רצח האופי של החייל.
אם הוא היה מסתבך הייתי רוצה שיחזירו אותו בדרך זו או אחרת, לא הייתי רוקד על הדם של חייל שכשל במשימה. בדיוק כמו שאני לא דן מה המחדלים בחטיפת גלעד שליט, אלא מתעסק בפרטים, בענייניות איך להחזיר אותו. התקשורת פשוט שופכת את דמו של הבחור.

את הנקמה בבזבוז הכסף הרב תשאירו בצד, תנו לגורמים ביחידה לעשות את העבודה שלהם מבלי לשפוך ארס על בחור ממלח הארץ.
ישן 23-07-2010, 17:59

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "אסף - שוב, אני לא אומר שהוא..."

אהרון, אני מבין את מה שאתה אומר אבל עדיין דעתי היא שאדם כזה לא יכול להמשיך ולהיות לוחם. אני שוב מדגיש שאני לא קובל כנגדו אישית (חוץ מזה שלדעתי מה שהוא עשה זה חוסר אחריות מהפן של הלחץ הציבורי של היעלמות חייל) ואני משוכנע שמכיוון שלא מדובר פה באיזה סמרטוט שעושה יומיות ומוציא פטורים כל יומיים שהיו לו סיבות כבדות משקל לעשות את אשר עשה. כל זה טוב ויפה אך לדעתי לא משנה את השורה התחתונה.

זה פורום פתוח ורציני ולכולנו מותר להביע דעה אם היא מובאת בצורה מנומקת ולא מתלהמת. אני כותב את מה שאני כותב מנסיוני כלוחם בצבא, בוודאי שלא הייתי בסיירת מטכ"ל ולא עברתי את האתגרים שהבחור עבר במסלול. כל זאת לא מונע ממני להביע את דעתי בנושא זה,שהוא מעבר לאותו בחור X ביחידה Y שעבר את מאמץ Z. ואדון לוחם במיל' - אני לא צריך להיות מומחה כדי להביע דיעה. אם תגובות בפורום היו מתבססות על אנשים שמעורים בסיטואציה הספציפית של כל אשכול ו/או חוו בדיוק את מה שנושא האשכול עוסק בו - מספר התגובות בפורום היה שואף לאפס. אם זה רצונך, לך פתח לך פורום מומחי צבא וביטחון שכל הקלדה במקלדת שלהם קדושה - שיהיה לך בהצלחה.
ישן 23-07-2010, 16:01
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
לא אכפת לי מה הוא עבר.

הוא עבריין (נפקד) שסיכן את חייו, הלחיץ את המדינה כולה, היה יכול להחטף (ארגוני מחבלים ומפגעים בודדים שמעו בתקשורת כמו כולנו שהוא נעלם באמצע אימון באיזור ידוע ושהוא לבדו), בזבז משאבים צבאיים ואזרחיים רבים וגם פגע באימון של חבריו לצוות.

מרגע שפורסם שמו ותמונתו בגלל מעשה שלו (פרסום התמונה והשם לא נעשה ככל הנראה בכוונת זדון, ממש כמו שהפרסומים הראשונים על ניווט הבדד נעשו כנראה כדי להגן עליו), אין לו על מי להלין אלא על עצמו.

כשלא רוצים או לא יכולים עוד עושים דבר פשוט וזה ללכת למפקד ולומר לו "לא יכול, נמאס לי", יש רבים וטובים שעשו את זה לפניו, ויש רבים שהיו במקומות אחרים ועשו לפניו את מה שהוא עשה.
יש לי השוואה לחיילי גדוד צה"לי מסויים, אבל מפאת רגישות חלק מחברי הפורום אני אחסוך את זה.

אגב, הוא לא לוחם אם הוא לא סיים מסלול, ממש כמו שצוער בקורס טיס הוא לא טייס, וכמו שחייל שסיים בה"ד 1 אבל לא השלמה הוא לא קצין.

האם המעשה שעשה הוא בגדר דבר שניתן לסבול? את זה יחליט מי שישפוט אותו. כבר ראיתי ברחנים שיצאו בלא כלום כי היה להם צידוק טוב, אבל אף אחד לא אמר להם "אוי מסכנים, בואו ותקבלו נשיקה וחיבוק", פשוט חסכו מהם עונש נוסף.

ישן 23-07-2010, 16:29
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לא אכפת לי מה הוא עבר."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
מרגע שפורסם שמו ותמונתו בגלל מעשה שלו (פרסום התמונה והשם לא נעשה ככל הנראה בכוונת זדון, ממש כמו שהפרסומים הראשונים על ניווט הבדד נעשו כנראה כדי להגן עליו), אין לו על מי להלין אלא על עצמו.

האם המעשה שעשה הוא בגדר דבר שניתן לסבול? את זה יחליט מי שישפוט אותו. כבר ראיתי ברחנים שיצאו בלא כלום כי היה להם צידוק טוב, אבל אף אחד לא אמר להם "אוי מסכנים, בואו ותקבלו נשיקה וחיבוק", פשוט חסכו מהם עונש נוסף.

נחמיה,

אתה אומר שהפרסום לא נעשה בזדון, וגם מצדיק פרסום דבר שקר של דובר צה"ל בטענה שזה נעשה כדי "להגן" על החיל
איך אתה קובע את כל "העובדות" האלה? על מה אתה מסתמך?

ואם אנחנו מסכימים שלא מגיעה לחיל נשיקה וחיבוק, האם אתה חושב שמגיע לו רצח אופי בתקשורת (בחסות דובר צה"ל)?

נערך לאחרונה ע"י צנחן77 בתאריך 23-07-2010 בשעה 16:32.
ישן 23-07-2010, 16:58
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "אתה מערבב שני דברים"

מה לעשות, הוא עבריין. זה שהוא היה במסלול ביחידה התנדבותית לא הופך אותו למיוחד. גם לא זה שהוא היה בשבוע קשה בצורה שאני כנראה לא יכול לדמיין (אבל זה לא משנה, כי לכל אחד מאיתנו נקודת שבירה שונה, ורמת הקושי שאנחנו חווים משתנה מאוד לאור הקשיים שחווינו עד היום. יכול להיות שמבחינתי הקושי הכי גדול היה היום הראשון בטירונות 02 כשהייתי צריך לפרוק את הקיטבגים, ויכול להיות שמבחינתי זה קושי מטורף שהביא אותי לרצון להעלם ולברוח - כבר ראיתי כמה דברים בחיים שאישית נראו לי קלים עד כדי גיחוך אבל למי שעבר אותם הם זכורים כחווייה נוראית גם כמה שנים אחרי).
איפשהו, כולנו עבריינים (היום חציתי כביש שלא במעבר חציה, לדוגמה), וכדאי להכיר בזה לפני הכל. עימאד פארס שיקר שקר קטן יחסית ועף מהצבא - והוא עשה הרבה יותר מהבחור שעליו אנחנו מדברים. צ'יקו תמיר שיקר קצת יותר ועשה עוד עבירה, ועף מהצבא. גם הוא עשה יותר. יש עוד הרבה דוגמאות, של אנשים שעשו הרבה פחות וספגו הרבה יותר.

אתה יוצא מנקודת הנחה שלפיה דו"צ פרסם את התמונה והשם על מנת להשפיל אותו. או שדו"צ יכול למנוע את הפרסום - אבל הוא לא יכול, אין לו עילה חוקית...

ישן 23-07-2010, 13:22
צלמית המשתמש של Lycans
  Lycans Lycans אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06

כל אלו ששופטים אותו כאן - אסור לכם! אם נניח שאולי הוא עבר התקף חרדה, שזה דבר נוראי ביותר ואני לא מאחל אותו לאיש וברגע שיש לך משהו כזה בין אם אתה סופרמן, בן אדם רגיל או או-הו לוחם בסיירת מטכ"ל זה יכול לגרום לך לפעול בניגוד לכל דבר הגיוני ואתה עושה הכל כי לברוח בפני ההרגשה הזו (או מה שלדעתך גורם לזה).
זאת רק תיאוריה לאולי מה שיכול היה לעבור עליו אבל לדעתי חייבים פשוט לדעת מתי לא להגיד כלום כי כל המוסיף גורע והעיקר שהוא בריא ושלם.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.angelfire.com/ga2/kttenkaboodle3/images/stbern.gif]

ישן 23-07-2010, 13:55

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "כל אלו ששופטים אותו כאן -..."

אין לי בעיה - מאוד יכול להיות שהוא עבר התקף חרדה. בכל מקרה זה לא משנה את מה שרשמתי - הוא לא יכול להיות לוחם. ואם את התקף החרדה הבא הוא יחטוף באמצע מבצע במדינת אויב? או אפילו "סתם" במעצר שגרתי בשטחים? אתה רוצה להיות לידו כשבמקום לחפות עליך הוא יתחיל לאכול סרטים?

שוב - אני לא טוען שלבנאדם לא היו סיבות "מוצקות" (כי יש לי בעיה עם הניסוח מוצדקות, לגיטימיות וכו') לעשות את מה שעשה, אך בכל מקרה אסור לבנאדם כזה להיות לוחם מכיוון שאסור שהוא יהיה בסיטואציה בה לחימה שלו היא ההבדל בין חיים ומוות, בין אם שלו או של חבריו לכוח.

בדיוק בשביל זה קיים המסלול ובדיוק בגלל זה מותחים אותך לקצה גבול היכולת - כדי לראות מי יכול לעמוד בזה ומי לא.
ישן 23-07-2010, 20:47
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
זה הפך להיות ב-ד-י-ו-ק כמו האשכול על זו שנטשה

שוב לוקחים חצאי אמיתות ואמירות לא בטוחות, שוב לוקחים חייל/ת ספציפי/ת ומשפדים אותו/ה, שוב אנשים שלא יודעים מה היה (לא משום שהתקשורת לא מדווחת - אלא בדיוק משום שהתקשורת מדווחת, וכולנו יודעים כמה צריך לקחת בערבון מוגבל!) מבקרים ומחליטים מה נכון ומה לא, ושוב אנחנו מגיעים לאמירות כלליות חסרות בסיס עובדתי - מהסיבה הפשוטה שהבסיס העובדתי לא ידוע לנו (בכל אופן - כמעט לכל מי שכותב כאן)!

אז אם יורשה לי לעוץ עצה - חכו. נשימה עמוקה וכוס מים (או עראק, מה שעושה לכם טוב). הכי חשוב - החששות הכבדים שהיו לגבי השאלה האם משהו נורא קרה לו התבדו. עכשיו אין חובה להתחיל לשפד - אפשר פשוט להניח לזה ולאפשר לצה"ל לעבוד בשקט. לי לא ברור (בלי קשר לשאלה אם הוא "עבריין" או "קדוש" וכל מה שבאמצע - זה לא משנה לעצם העניין) מדוע אני צריך לראות תמונה גדולה של הבחור בחזית העיתון הבוקר, אפילו אם בחצות הליל התפרסמה תמונה קטנה שלו ברשת (זאת אומרת, ברור לי שמדובר בתאוות הדם התקשורתית, אבל לעזאזל - גם אם מותר - לא יכלו להתאפק?). ובאותה מידה - למי זה עוזר ולמה זה עוזר או תורם בדרך כלשהי שאנשים כותבים כאן בפורום מה צריך להעשות בחייל פשוט שהעובדות לגביו אינן ידועות די צרכן.

חלאס. הוא בריא ושלם. מי שצריך לבחון מה היה ולהחליט מה העונש יחליט. העניין לציבור הסתיים לפני כמעט 24 שעות.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:48

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר