לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2010, 15:35
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי A2x שמתחילה ב "מתלבט איזו חצובה לרכוש"

לחצובות יש 2 מאפיינים עיקריים שצריך להתחשב בהם.
א. משקל
ב. ביצועים

אם הצילומים שלך דורשים הליכה מאוד מאומצת (טיולי טבע של קילומטרים על קילומטרים), כדאי לשים את משקל החצובה בעדיפות גבוהה. במידה ואתה מצלם בלוקיישנים שלא דורשים הליכה מאומצת (כי אפשר להגיע ממש קרוב עם האוטו), כנראה שהמשקל צריך לקבל עדיפות נמוכה.

ביצועים - לכל חצובה (ובעיקר ראש החצובה) יש את היכולות שלה לאפשר לך לצלם ביתר נוחות.
רגליים נפרדות יאפשרו לך גמישות גבוהה בשטח בעל קרקע לא מאוזנת (איזור סלעי, נחלים).
ראש כדורי מאפשר לך נוחות גבוהה בקימפוז וחוסך להזיז הרבה את הרגליים כדי לקבל את הזוית הרצויה.
מצד שני, ראש מסילה הוא אחד הטריקים הטובים ביוצר לצילומי מאקרו. הוא כמעט ולא תורם בשום דבר בצילומי נוף, אבל מצד שני, גם הראש הכדורי לי באמת עוזר יותר מדי במאקרו (לא כמו המסילה).

לכל ראש יש את היתרונות והחסרונות שלו...
בדוק עם עצמך כמה משקל אתה יכול להעמיס עליך. לרוב חצובות קלות יהיו יקרות יותר (במידה והן עשויות מתכת ולא פלסטיק), ובדוק האם אתה רוצה להחליף את הראש הרגיל של החצובה בראש כדורי או ראש אחר שיתאים לך יותר למשימות שלך.

מבחינת העדשות שאתה רוצה לקנות, הן די כבדות. אתה צריך לשים לב שהחצובה שלך תעמוד במשקל של הגוף + עדשה + פלאש.
לרוב, חצובות בטווח המחיר שציינת בהחלט יעמדו במשימה, אבל צריך לשים לב...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-08-2010, 17:49
  A2x A2x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לחצובות יש 2 מאפיינים עיקריים..."

כרגע לדעתי הראש שאני רוצה לקנות מתאים לי, במידה ובעתיד הוא יגביל אותי אני יחליף אותו.

א. אין לי תקציב מעבר לזה, כיוון שאני מתכנן למכור את התיק לקנות אחד אחר שמתאים לי.
יצאה בערך שאני רוכש את המצלמה והחצובה עם הראש ב750\800 שקל - לפי מה שאני מבין זה סכום ממש טוב לחצובה ברמה כזאת.
אם רוכשים בנפרד העלות של הראש עם החצובה 1200 שקל.

בדבר מאקרו, אני כניראה ירכוש עדשת מאקרו לקראת סוף החודש אני חושב על 105\150MM של סיגמה. - אני יבדוק בזמן המתאים מה מתאים לי..
^
אם אני יראה שהראש שלי מגביל בצורה שקשה לי לעבוד אז אני ירכוש ראש מסילה, אבל אני מאמין שאפשר להסתדר.

בנוגע למשקל, החצובה שוקלת כ2.3 קילו זה הרבה לאדם שהוא לא נייד? והאם אפשר לרכוש בסכום הזה חצובה קלה יותר ואיכותית?

יש אתר שאני יכול לקרוא בו ביקורות על חצובות?

אגב אם יש עדשה אחרת שהיא עדיפה עד 800 שקל אז אשמח להמצלצות.

נערך לאחרונה ע"י A2x בתאריך 04-08-2010 בשעה 18:13.
ישן 04-08-2010, 22:23
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי A2x שמתחילה ב "כן אני מסכים איתך. אני מדבר..."

חצובה יציבה זו חצובה שמפסקת רגליים רחב, ושוקלת הרבה.
כמה שתפסק רחב יותר, וכמה שהיא תהיה כבדה יותר - היא תהיה יציבה יותר ותתנגד בקלות לרוח או זרם מים (אם תחליט לשים רגל אחת בתוך נחל).
רגליים נפרדות הן MUST בקטע הזה.
זה שיש רגליים נפרדות - לא אומר שהיא טובה מאוד למאקרו. חשוב שהצוואר שלה (המוט המרכזי) יוכל להתפרק.
כך, הוא לא יתקע בתוך האדמה ויפריע לך לקבל תמונות מזוית מאוד נמוכה, וכשתצטרך גובה, תוכל להשתמש בו כהגבהה.

מצד שני, אם אתה רוצה לרדת ממש נמוך למאקרו - כנראה שחצובה קטנה תעשה את העבודה בצורה יעילה אפילו יותר, מבלי שתצטרך לסחוב חצובה של 3 קילו + לשלם עליה 700 שקל.

הגורילה פוד היא המצאה גאונית למי שמצלם מאקרו שקרוב מאוד לאדמה. היא יורדת ממש נמוך, היא יציבה בטירוף, נוחה לתפעול (לא צריך לזרוק את הרגליים הענקיות שלה רחוק), היא קלה מאוד לנשיאה ומהירה מאוד בפריסה בשטח - ולא פחות חשוב - זולה משמעותית מהחצובות המקצועיות והגדולות.

On the other hand - לצלם איתה חשיפה ארוכה מעל נחל, כשהרגליים של החצובה פרוסות כל רגל על סלע אחר - יהיה בלתי אפשרי איתה.
שוב - שיקולים של 'מה אתה הולך לעשות עם החצובה?'

ישן 05-08-2010, 01:33
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי A2x שמתחילה ב "המטרה שלי: חשיפה ארוכה בטבע,..."

אין שום קשר...
עדשת מאקרו לא תעזור לך לצלם את הדברים שאתה רוצה (שציינת).
בשביל זה, אתה צריך חצובה גבוהה (לא גורילה-פוד).

עכשיו - גם מאקרו דורש שימוש בחצובה (בד"כ) אבל מאקרו צריך חצובות מסוג אחר. התנאים והדרישות של מאקרו - שונות מאוד מצילומי חשיפה ארוכה על נחלים, ים, טבע ונוף...

שוב, תחשוב מה אתה רוצה לצלם...
אל תתרגש להכנס מהר מדי לרכישת ציוד. יש לך את כל החיים לרכוש אינסוף ציוד, ואל תתרגש מדי מהציוד שיש לשכנים שלך בקורס.
תאמין לי - ראיתי אינספור 'צלמים' עם ציוד כבד מאוד שלא יודעים לצלם בשיט, והם מדפיסים את התמונות שלהם בענק כאילו שהם אמני-על בעוד שלדעתי האישית, חבל על הצבע ונייר הצילום שמתבזבז לריק.
ובאותה נשימה - ראיתי אנשים מוכשרים בטירוף שמביאים תוצאות מרהיבות מציוד בסיסי ואף פחות מזה.

יש לך ציוד טוב. הוא בסיסי, אבל הוא טוב.
חצובה בהחלט תכניס לך תחום חדש של צילום (חשיפה ארוכה) אז כדאי באמת ללכת לכיוון הזה.
חכה בינתיים עם עדשות ובלאגנים...
חשוב שתקח איתך את החצובה למסעות שלך... זהו כלי מאוד מאוד שימושי, גם ביום יום.
כדאי שלא תהיה כבדה מדי... הרבה צלמים קונים חצובות מקצועיות ששוקלות המון, ואז מתבאסים לקחת אותן איתם בגלל המשקל ואז הם לא יצאו נשכרים מהעניין....

ישן 06-08-2010, 12:20
צלמית המשתמש של Narxx

כמה תשובות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי A2x שמתחילה ב "הלכתי לשם לפני כמה ימים..."

א. להפוך את המוט זו טכניקה מאוד בעייתית.
צילמתי פעמיים בלבד מאקרו ע"י הפיכת את הראש. פעם בסטודיו ופעם בטבע - ובשני המקרים זה היה מאוד לא נוח.

ב. בנוגע למוט המדובר, ישנן חצובות בהן אותו מוט מתפרק ל 2 חלקים כך שגובהו יכול להתקצר מאוד ולהועיל בצילום בגובה נמוך.
אולי, במקום לחפש חצובה אחת שעושה הכל - קח לך 2 חצובות? חצבה אחת לשימוש כללי וחצובה אחת לצילומים נמוכים בלבד.
הייתי ממליץ על הגורילה פוד כחצובת מאקרו לצילומים נמוכים. יש לה אלף יתרונות שאין לחצובה הגדולה.

כך תוכל תמיד להחליט באיזו חצובה לבחור עבור כל מסע.
אם מדובר על יציאה לחשיפות ארוכות בלילה - קח את הגדולה.
אם מדובר בצעידה ממושכת לתוך יער, נחלים וכו', תוכל לקחת את הגורילה ולצלם איתה מאקרו...

לחפש חצובה אחת שעושה הכל - נראה לי כמו משימה מאוד קשה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:00

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר