לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2010, 15:25
  S N U F K I N S N U F K I N אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.10
מי אני? - משחק חידות זיהוי

ראשית:

אני רוצה להגיד שאם הנושא לא כל כך קשור אז מנהלים פשוט תמחקו את הנושא.

אני פשוט לא בטוח אם זה מתאים להכניס את הנושא ואם לא,סליחה מראש.

אני יתחיל: 

ראיתי בפורומים שונים נושא מאוד מעניין. נושא החידות !

זה אמנם פורום יהדות והלכה ובדרך כלל שואלים פה שאלות הלכתיות ומקבלים תשובות,
דנים בנושאי ההלכה השונים וכדו'.
מצאתי לנכון שיהיה מעניין לעשות נושא של חידות. כמו שאתם כבר בטח יודעים:
חדים חידה קצרה ועל המשתמשים לענות.
כמובן שנושא החידות יהיה קשור להלכה,תנ"ך,מצוות וכדו'.

אני יתחיל בחידה קלה ונראה איך הנושא יתפתח:

דמות מקראית:

"ויכוח סוער ניהלתי,
ולמנהיג העם הפסדתי.
עשרי היה הגדול שבעולם(שליש),
ואני במותי לתוך הבור נעלם(יחד איתם) ."

כולם מוזמנים כמובן להעלות חידות.
בהצלחה!!

חזרה לפורום
ישן 10-08-2010, 20:48
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "ר' יוסי בן קסמא?"

אני חושב שדרוש גם הסבר

"אמר רבי יוסי בן קסמא: פעם אחת הייתי מהלך בדרך ופגע בי אדם אחד, ונתן לי שלום, והחזרתי לו שלום.

אמר לי: רבי מאיזה מקום אתה?
אמרתי לו: מעיר גדולה של חכמים ושל סופרים אני.
אמר לי: רבי רצונך שתדור עמנו במקומנו, ואני אתן לך אלף אלפים דנרי זהב ואבנים טובות ומרגליות.
אמרתי לו: אם אתה נותן לי כל כסף וזהב ואבנים טובות ומרגליות שבעולם, איני דר אלא במקום תורה.

וכן כתוב בספר תהלים על ידי דוד מלך ישראל: "טוב לי תורת פיך מאלפי זהב וכסף".
ולא עוד, אלא שבשעת פטירתו של אדם אין מלווין לו לאדם לא כסף ולא זהב ולא אבנים טובות ומרגליות, אלא תורה ומעשים טובים בלבד.
שנאמר: בהתהלכך תנחה אותך בשכבך תשמור עליך והקיצות היא תשיחך.
בהתהלכך תנחה אתך - בעולם הזה;
בשכבך תשמור עליך - בקבר;
והקיצות היא תשיחך - לעולם הבא;
ואומר: לי הכסף ולי הזהב נאם ה' צבאות." (פרקי אבות, פרק ו', משנה י')

http://www.daat.ac.il/daat/toshba/avot/6-2.htm

חזרה לפורום
ישן 11-08-2010, 11:06
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
אליעזר עבד אברהם.
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "נכון אבל צריך גם להסביר..."

הבירה הסורית כידוע היא דמשק. אליעזר מכונה "דמשק אליעזר".

משהזקין אביו, אברהם, ויצחק טרם מצא לו אישה, נשלח אליעזר בידי אברהם אל משפחתו בחרן כדי למצוא אישה ליצחק, משום שלא רצה שבנו יינשא לנערה כנענית.

אליעזר לקח עמו צידה לדרך ומתנות רבות, כלי כסף וזהב וחפצים יקרים. בפקודת אדונו הוא יצא לארם נהריים, והגיע לחרן לעת ערב. בחרן חיפש אליעזר מקום בו יוכל ללון, לאכול ולשתות, והמתין ליד הבאר שמחוץ לעיר. הוא בחר להמתין דווקא שם, ולא בעיר חרן עצמה, משום שביקש לראות מי תהיה האישה שתשקה אותו ואת גמליו. אישה זו, כך אמר בתפילתו, תהיה לשידוך מתאים ליצחק. ואכן, לאחר שהמתין זמן מה ליד הבאר, נגשה לשם נערה טובת מראה. אליעזר פנה אליה וביקש: "הַגְמִיאִינִי נָא מְעַט מַיִם מִכַּדֵּךְ", והנערה השיבה: "שְׁתֵה אֲדֹנִי... גַּם לִגְמַלֶּיךָ אֶשְׁאָב, עַד אִם כִּלּוּ לִשְׁתֹּת". מששמע תשובה זו, ידע עבד אברהם שהיא המתאימה להיות אשתו של יצחק. כאות תודה, נתן לה אליעזר "נֶזֶם זָהָב, בֶּקַע מִשְׁקָלוֹ, וּשְׁנֵי צְמִידִים עַל יָדֶיהָ, עֲשָׂרָה זָהָב מִשְׁקָלָם". רבקה הציגה את עצמה ואת משפחתה לפניו והזמינה אותו ללון בביתם.

רבקה הזדרזה לשוב לביתה ולהודיע לבני משפחתה על האורח הצפוי לבוא. משראה אחיה, לבן, את כל דברי הזהב אשר עליה, יצא למצוא את האיש וללוותו לביתם, שם זכה אליעזר לכבוד מלכים. הוא סיפר לבני ביתה של רבקה על מטרת בואו ועל אדוניו, והם הסכימו לתת את רבקה כאישה ליצחק, אך בתנאי שהנערה תסכים: "וַיֹּאמְרוּ, נִקְרָא לַנַּעֲרָ, וְנִשְׁאֲלָה אֶת פִּיהָ. וַיִּקְרְאוּ לְרִבְקָה וַיֹאמְרוּ אֵלֶיהָ, הֲתֵלְכִי עִם-הָאִישׁ הַזֶּה? וַתֹּאמֶר, אֵלֵךְ." משהסכימה רבקה להשתדך ליצחק, יצאה לדרך עם אליעזר ועם מינקתה. לפני לכתה, בירכו אותה בני ביתה: "אֲחֹתֵנוּ, אַתְּ הֲיִי לְאַלְפֵי רְבָבָה, וְיִירַשׁ זַרְעֵךְ אֵת שַׁעַר שֹׂנְאָיו".

מזל שויקיפדיה קיימים

חזרה לפורום
ישן 12-08-2010, 16:58
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
אלישע
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "למרות שקיבל"

אלישע - בן שפט מאבל מחולה. אליהו מינהו לנביא תחתיו. אליהו השליך את אדרתו אליו כאשר ראהו חורש את שדה אביו. אלישע עזב את בהמות החריש, הלך אחרי אליהו ושרתהו. בעלות אליהו בסערה השמים אמר אל אלישע: שאל מה אתן לך בטרם אפרד מעמך? ויען אלישע: "ויהי נא פי שנים ברוחך אלי". אלישע ראה עלית אליהו ויצעק: "אבי אבי רכב ישראל ופרשיו". בני הנביאים בראותם כי נחה רוח אליהו על אלישע בחרוהו לראש הנביאים והלכו אחריו.

אלישע התגורר בארץ יהודה, בהר הכרמל, ביריחו ובבית אל. לאחר שמשח את יהוא בן נמשי למלך על ישראל, ישב אלישע בעיר המלוכה שומרון, וקראו לו הנביא אשר בשומרון (מ"'ב ה' י"ג). הוא ציווה ליהוא לנקום דמי הנביאים מיד איזבל ומבית אחאב.

גדול היה כבוד אלישע בעיני העם ודבריו היו נשמעים אל המלך והשרים, כנראה ממה שאמר לאשה בשונם:
"מה לעשות לך היש לדבר לך אל המלך או אל שר הצבא" (שם ד' י"ג).
גם מצא עוז בנפשו להוכיח את יהורם מלך ישראל על פניו ויאמר לו:
"לולי פני יהושפט מלך יהודה אני נושא אם אביט אליך ואם אראך".
אלישע הציל את ישראל "לא אחת ולא שתים" כי אם פעמים רבות ממחנה ארם בהגידו ליואש מלך ישראל "את אשר ידבר מלך אדם בחדר משכבו". בחליו בא אליו מלך ישראל ויבך ויקרא: "אבי אבי רכב ישראל ופרשיו". התערב גם בהנהגת ארם, ומשח את חזאל למלך תחת בן הדד, אף כי חזה ברוח נבואתו כי יכה את ישראל. נבואתו האחרונה בטרם מותו הייתה כי שלוש פעמים ינצח יואש את ארם.

אלישע ואליהו
כמעט כל הניסים והנפלאות שעשה אליהו עשה גם אלישע תלמידו ועוד הוסיף עליו כהנה וכהנה, ואלה הם:
עבר את הירדן בחרבה.
ריפא את המים המרים ביריחו.
גירה הדובים בנערים שובבים אשר התקלסו בו וקראו: "עלה קרח עלה קרח", בניגוד לאליהו שהיה איש שעיר.

פי שניים - ברוח הקודש.

מכאן ומכאן- נשאר קרח ("יצא קרח מכאן ומכאן").

גירה את הדובים במי שזלזל בו

חזרה לפורום
ישן 22-08-2010, 07:55
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אליהו הנביא? רק בגלל ה"אש..."

בהחלט.
הסבר:
הייתי בעל תפקיד חשוב, והודחתי. - היה נביא והודח מתפקידו.
נתנו לי שלוש משימות לפני פרידתי, ומתוכן עשיתי רק אחת. אחרי מעמד אליהו בנקרת הצור, ה' נותן לו שלוש משימות: וַיֹּאמֶר ה' אֵלָיו: לֵךְ שׁוּב לְדַרְכְּךָ מִדְבַּרָה דַמָּשֶׂק. וּבָאתָ, וּמָשַׁחְתָּ אֶת חזָאֵל לְמֶלֶךְ עַל ארָם. 16. וְאֵת יֵהוּא בֶן נִמְשִׁי תִּמְשַׁח לְמֶלֶךְ עַל יִשְׂרָאֵל. וְאֶת אֱלִישָׁע בֶּן שָׁפָט מֵאָבֵל מְחוֹלָה תִּמְשַׁח לְנָבִיא תַּחְתֶּיךָ (מל"א יט). בפועל, הוא רק מושח את אלישע, ואלישע הוא שממנה את יהוא למלך ישראל, ומנבא לחזאל את התמנותו למלך ארם, ולא אליהו.
וכמובן, לגבי הרמז: אליהו עצר בימי אחאב את הגשם, והוריד אש מהשמים על שליחיו של אחאב.
יפה מאוד. תורך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 26-08-2010, 22:20
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
נכון החרדים מרבים להביא פסוק זה כנגד תרבות
בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "האמת, אני מכיר את זה כי היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
האמת, אני מכיר את זה כי היה לי חבר מאוד קרוב שהתחרד, והיינו מתכתבים על תרבות המערב וההשפעה שלה עלינו, והוא ציטט את הפסוק הזה פעם.

מה שבאופן מפתיע "חומק" מזכרונם בצטטם אותו חלקית הוא ההקשר בו הפסוק נאמר שכלל אינו קשור לאומנות כלשהי (משה נוזף בשבט ראובן וגד וחושד בהם שמא הם מתכוונים לעשות את הדברים הבאים:
לחזור על חטא המרגלים (למאוס בארץ)
לא לשרת בצה"ל

ציטוט:
א ומקנה רב היה לבני ראובן ולבני גד עצום מאד ויראו את ארץ יעזר ואת ארץ גלעד והנה המקום מקום מקנה ב ויבאו בני גד ובני ראובן ויאמרו אל משה ואל אלעזר הכהן ואל נשיאי העדה לאמר ג עטרות ודיבן ויעזר ונמרה וחשבון ואלעלה ושבם ונבו ובען ד הארץ אשר הכה יהוה לפני עדת ישראל ארץ מקנה הוא ולעבדיך מקנה ה ויאמרו אם מצאנו חן בעיניך יתן את הארץ הזאת לעבדיך לאחזה אל תעברנו את הירדן ו ויאמר משה לבני גד ולבני ראובן האחיכם יבאו למלחמה ואתם תשבו פה ז ולמה תנואון את לב בני ישראל מעבר אל הארץ אשר נתן להם יהוהולמה תנואון [תניאון] את לב בני ישראל מעבר אל הארץ אשר נתן להם יהוה ח כה עשו אבתיכם בשלחי אתם מקדש ברנע לראות את הארץ ט ויעלו עד נחל אשכול ויראו את הארץ ויניאו את לב בני ישראל לבלתי בא אל הארץ אשר נתן להם יהוה י ויחר אף יהוה ביום ההוא וישבע לאמר יא אם יראו האנשים העלים ממצרים מבן עשרים שנה ומעלה את האדמה אשר נשבעתי לאברהם ליצחק וליעקב כי לא מלאו אחרי יב בלתי כלב בן יפנה הקנזי ויהושע בן נון כי מלאו אחרי יהוה יג ויחר אף יהוה בישראל וינעם במדבר ארבעים שנה עד תם כל הדור העשה הרע בעיני יהוה יד והנה קמתם תחת אבתיכם תרבות אנשים חטאים לספות עוד על חרון אף יהוה אל ישראל טו כי תשובן מאחריו ויסף עוד להניחו במדבר ושחתם לכל העם הזה טז ויגשו אליו ויאמרו גדרת צאן נבנה למקננו פה וערים לטפנו יז ואנחנו נחלץ חשים לפני בני ישראל עד אשר אם הביאנם אל מקומם וישב טפנו בערי המבצר מפני ישבי הארץ יח לא נשוב אל בתינו עד התנחל בני ישראל איש נחלתו יט כי לא ננחל אתם מעבר לירדן והלאה כי באה נחלתנו אלינו מעבר הירדן מזרחה

לכן אמור מעתה לכל חרדי המצטט את הפסוק ומשבש את ההקשר:
"האחיכם יבואו למלחמה ואתם תשבו פה?"

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 26-08-2010 בשעה 22:23.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:16

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר