לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2008, 15:12
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
שלושה פצועים בפיצוץ בבסיס בחוף ראשון לציון

שלושה פצועים בפיצוץ בבסיס בחוף ראשון לציון
שלושה חיילים נפצעו קשה בינוני וקל בפיצוץ ב"מטווח 24", בסיס צבאי הנמצא דרומית לחוף ראשון לציון. מסוק שהוזעק למקום הטיס את הפצועים למרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר, לאחר טיפול ראשוני שקיבלו במקום הארוע. בצבא החלו בבדיקת נסיבות הפיצוץ
אלי סניור ואפרת וייס
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
25.02.08, 14:04
שלושה חיילים נפצעו בצהריים (יום ב') בפיצוץ ב"מטווח 24", בסיס צבאי הנמצא דרומית לחוף ראשון לציון. אחד החיילים נפצע קשה, השני נפצע בינוני והשלישי קל.
מסוק שהוזעק למקום הטיס את הפצועים למרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר, לאחר טיפול ראשוני שקיבלו במקום הארוע. מהמרכז הרפואי "שיבא" נמסר כי הפצועים הוכנסו לחדר הלם עם בואם לבית החולים. הפיצוץ אירע ככל הנראה במהלך ניסוי שנערך בבסיס. מצה"ל נמסר כי נסיבות הפיצוץ נמצאות עדיין בבדיקה וכי החל תחקיר בנושא.
הבסיס ממוקם בשטח שנמצא על חוף ימה של ראשון לציון, מדרום לחוף העירוני ולא הרחק מכמה שכונות מגורים במערב העיר. בשנים האחרונות פועלת העירייה בניסיון לפנות את הבסיס כדי לאפשר בנייה במקום. בעיתון "במחנה" פורסם אשתקד כי התגלעו פערים במהלך המשא ומתן בין העירייה ומשרד הביטחון אודות פינוי אפשרי של הבסיס והדבר מעכב את ביצוע פרויקט הבנייה האזרחי במקום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-02-2008, 15:17
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שלושה פצועים בפיצוץ בבסיס בחוף ראשון לציון"

מדהים שכל הפרטים הנ"ל עברו צנזורה. אני אפילו לא ניסתי לאשר, כי היה לי ברור שזה לא יעבור.
כנראה שגם בNRG חשבו כמוני.
זה מה שמפורסם שם עכשיו:
2 פצועים קשה בפיצוץ בראשל"צ
בפיצוץ, שסיבותיו עדיין לא ידועות, ברחוב רחבעם זאבי נפצעו שני בני אדם קשה. הם פונו לבית החולים

תומר ולמר
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/maariv.gif]
פרסום ראשון : 14:11 25/2/2008

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
פיצוץ עז החריד היום בצהריים את מערב ראשון-לציון. שני בני אדם בשנות ה-40 לחייהם נפצעו בפיצוץ באורח קשה - אחד מהם מחוסר הכרה. אדם נוסף נפצע באורח קל. נסיבות הפיצוץ נחקרות.
את הפיצוץ שמעו היטב תושבים באזור שדרות רחבעם זאבי בראשון-לציון. כתוצאה מהפיצוץ, כאמור, נפצעו שלושה בני אדם. השניים שנפצעו קשה הובהלו במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים תל-השומר. כוחות הצלה רבים עשו את דרכם למקום עם היוודע דבר הפיצוץ. עדיין לא ברור מה המקור לפיצוץ.

ישן 25-02-2008, 15:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

לא סיימתי לכתוב והתיאור במעריב הוחלף, עדיין יש טעות בשעה ולא נמסרו פרטים על הנסיבות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מדהים שכל הפרטים הנ"ל עברו..."

שני חיילים נפצעו בפיצוץ בבסיס צבאי במרכז
הותר לפרסום כי הפיצוץ שנשמע בצהריים סמוך לראשל"צ מקורו במטווח בבסיס צבאי סמוך לבסיס פלמחים. בפיצוץ נפצע קצין באורח קשה ונגד באורח בינוני. נסיבות הפיצוץ עדיין נחקרות

פליקס פריש ואמיר בוחבוט
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://news.fresh.co.il/icons/maariv.gif]
25/2/2008 15:52

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
הותר לפרסום כי שני חיילי צה"ל נפצעו היום בפיצוץ שאירע במטווח צבאי בבסיס פלמחים שליד ראשון-לציון. כתוצאה מהפיצוץ נפצע קשה קצין צה"ל, ונגד בקבע נפצע באורח בינוני. פרטים נוספים עדיין לא הותרו לפרסום על-ידי הצנזורה הצבאית, ועדיין לא ברור מה המקור לפיצוץ.
הפיצוץ אירע בסביבות השעה 14:50, כשאת את הפיצוץ שמעו היטב תושבים באזור שדרות רחבעם זאבי בראשון-לציון. שני החיילים שנפצעו הובהלו במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים תל-השומר, וכוחות הצלה רבים עשו את דרכם למקום עם היוודע דבר הפיצוץ.

ישן 25-02-2008, 16:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "בגל"צ הודיעו עכשיו ש " מדובר..."

יש בזה משהו...
בהחלט נורה RPG והוא זה שגרם לפציעה.
הוא לא היה שם לבד...
בידיעה באתר גל"ץ לא כתוב על כך כלום:
פצועים קשה ובינוני בתאונה בפלמחים

יוני שנפלד
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/glz.gif]
עדכון אחרון: 16:46 , 25/02/2008
שלושה חיילי צה"ל נפצעו ביומיים האחרונים, בשתי תאונות שונות: אתמול נפצע קשה חייל מחטיבת גבעתי, לאחר שחברו פלט כדור במהלך ניקוי כלי הנשק שלו. בצהריים נפצע קשה קצין, וחייל נוסף נפצע בינוני בפיצוץ שאירע בבסיס פלמחים, סמוך לראשון-לציון

תאונה בבסיס פלמחים: קצין צה"ל נפצע קשה ונַגָּד נפצע בינוני בפיצוץ שאירע בצהריים בבסיס הניסויים של חיל האוויר, הממוקם בקרבת ראשון-לציון. הודעה נמסרה למשפחותיהם.
גורמים בצה"ל מסרו כי החיילים נפצעו במהלך ניסוי. צוותי חילוץ והצלה של הצבא הגיעו למקום, ופינו את הפצועים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "שיבא" בתל-השומר, הממוקם בקרבת מקום. הודעה נמסרה למשפחותיהם. במקביל, פתחה המשטרה הצבאית בחקירה נסיבות האירוע.
אתמול נפצע קשה חייל מחטיבת "גבעתי", לאחר שחברו ליחידה פלט כדור, בבסיס צה"ל בצפון השומרון. הפצוע נפגע בגבו, כשחברו ניקה את הנשק. המשטרה הצבאית פתחה בבדיקת התקרית.

אם הייתי בדו"ץ הייתי מוציא טאבו על כל פרט נוסף. אני מקווה שהצנזורה תצליח לבלום את הפירסום.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 25-02-2008 בשעה 16:26.
ישן 25-02-2008, 16:33
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שלושה פצועים בפיצוץ בבסיס בחוף ראשון לציון"

שני פצועים בפיצוץ בבסיס צה"ל

יום שני, 25 בפברואר 2008, 16:00 מאת: יהושע בריינר, מערכת וואלה! חדשות
בבסיס ניסויים של צה"ל ליד ראשל"צ נפצע קצין באורח קשה ונגד באורח בינוני. הם פונו במסוק לביה"ח "שיבא". צה"ל חוקר את הארוע
קצין צה"ל ונגד נפצעו היום (שני) באורח קשה מפיצוץ שארע במהלך ניסוי בבסיס הניסויים של צה"ל בפלמחים. הודעה נמסרה למשפחותיהם. מדובר צה"ל נמסר, כי החיילים נפגעו מפגיעות הדף ופונו במסוק של חיל האוויר לבית החולים "שיבא" בתל השומר. המשטרה הצבאית החוקרת וגורמים במשרד הביטחון פתחו בחקירה לבדיקת נסיבות הארוע.

הבסיס בו אירע הפיצוץ מכונה גם בשם "מטווח 24", והוא משמש בסיס ניסויים של אמצעי לחימה של צה"ל ומשרד הביטחון. הבסיס נמצא במערב ראשון לציון, בשדרות רחבעם זאבי. הוא סמוך לשכונות מגורים ובעבר אף שקלו בצה"ל לפנות את הבסיס לדרום הארץ.

ישן 25-02-2008, 16:38
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[b][size=5][font=Times New..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יהושוע בריינר, וואלה!
מדובר צה"ל נמסר, כי החיילים נפגעו מפגיעות הדף

למה סתם לקשקש?
מדובר צה"ל לא נמסר שהם נפגעו מפגיעות הדף.
גם כי הם לא נפגעו דווקא מהדף
גם כי את סוג הפציעות שלהם (בין השאר קטיעה מלאה של הזרוע) לא יכול לגורם הדף
וגם כי זו הודעת דובר צה"ל:

קצין ונגד צה"ל נפצעו מפיצוץ שארע בבסיס צה"ל סמוך לראשון לציון

יום שני 25 פברואר 2008, י"ט אדר א' תשס"ח, 15:50
קצין צה"ל נפצע באורח קשה ונגד צה"ל נפצע באורח בינוני מפיצוץ שארע במהלך ניסוי בבסיס הניסויים של צה"ל, בשעות הצהריים, סמוך לראשון לציון.
הודעה נמסרה למשפחות הפצועים.
הקצין והנגד פונו במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "שיבא" בתל השומר.

נסיבות הארוע נבדקות.

ישן 25-02-2008, 16:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[font=Times New..."

אגב באחד מהפורמי "סקופים וחדשות" ברשת פורסם כי מדובר בניסוי שערכה יחידה מיוחדת (לא נכון) ובאחת התגובות גם נכתב שם של יחידה מסויימת.
אותו פורום מזלזל באופן בוטה בכללי צנזורה בסיסיים ואני מקווה שבעקבות העבירה הזו איזשהו שר ייזכר שיש לו סמכות לסגור כלי תקשורת עברייניים.

ישן 26-02-2008, 08:42
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "נכון, אז אפשר להירגע"

סיכומו של דבר, פרסום כל הפרטים שעלו כאן באשכול :

ציטוט:

הנשק שהתפוצץ בניסוי: שלל שנלקח מחיזבאללה

ל-ynet נודעו פרטים חדשים על נסיבות התקרית הקשה שבה נפצעו שלושה חיילים בבסיס ניסויים של הצבא ליד ראשון לציון. פצצת אר. פי. ג'י, שנלקחה שלל במלחמת לבנון השנייה, התפוצצה בעת ניסוי. מטרת הניסוי היתה לבחון את עוצמת הנשק שאיים על טנקים של צה"ל במלחמה
ynet

סיבת הפיצוץ שארע אתמול (יום ב') בבסיס הניסויים "מטווח 24" ליד ראשון לציון טרם הובררה סופית, אך ל-ynet נודעו כמה פרטים על הנסיבות שבהן התרחשה התקרית. הפיצוץ ארע כאשר קבוצת חיילים וקצינים בחנה חימוש נגד טנקים מסוג אר. פי. ג'י. הקצין שנפצע קשה בפיצוץ איבד חלק מידו.

החימוש שבו נערך הניסוי הינו נשק שלל שנלקח משטח לבנון במהלך מלחמת לבנון השנייה. נשק זה מצוי בין היתר בידי צבא סוריה ואנשי חיזבאללה בדרום לבנון, והוא נחשב איום משמעותי על כלי רכב משוריינים וטנקים. מטרת הניסוי הייתה לבחון את עוצמת הנשק ומידת יכולתו לחדור מיגון שיריון.

הניסוי נערך במסגרת מאמץ לפתח אמצעי מיגון ושיטות התגוננות בפני רקטות שחדרו את השריון של טנקי המרכבה של צה"ל במלחמת לבנון השנייה. רקטות אלה, המשוגרות על ידי לוחם בודד, נחשבות לאחד מכלי הנשק הישירים, המתקדמים והקטלניים ביותר בעולם נגד שריון ואדם. רקטות מסוג זה גם חדרו טנקים בריטים חדישים בעיראק וגרמו אבידות לצוותיהם.

חימוש מסוג זה הועבר לחיזבאללה על ידי סוריה, שקנתה אותו ברוסיה. אחרי מלחמת לבנון השנייה אמרו הרוסים שהם אינם מבינים כיצד הגיעו רקטות אישיות שכאלה לידי חיזבאללה, והודיעו שפתחו בחקירה. במערב מתאמצים עכשיו לפתח תשובה לנשק הזה.

ידו של הקצין נקטעה; אין סכנה לחיי הפצועים

הפיצוץ התרחש תוך כדי טיפול באותה פצצה, ככל הנראה ללא שליטה של החיילים שהיו מעורבים בביצוע הניסוי. צה"ל הודיע שפתח בתחקיר הארוע, המנוהל בידי זרוע היבשה.

שלושת הפצועים, נגד, קצין וחייל הובהלו במסוק לבית החולים "שיבא". מצבו של הקצין מוסיף להיות קשה אך יציב, הוא עבר ניתוח לקטיעת ידו.

מצבו של הנגד בינוני ויציב והוא מנותח בעיניו. מבית החולים נמסר כי מצבו של חייל נוסף מוגדר קל ולא נשקפת סכנת חיים למי מהשלושה. שלושת הפצועים נפגעו ככל הנראה מהרשף שנוצר בעת התפוצצות החימוש.

הבסיס ממוקם בשטח שנמצא על חוף ימה של ראשון לציון, מדרום לחוף העירוני. בשנים האחרונות פועלת העירייה בניסיון לפנות את הבסיס כדי לאפשר בנייה במקום.

מקור

ישן 27-02-2008, 09:34
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי יאיר82 שמתחילה ב "שלל חיזבאללה"

זה בטוח לא תפקידה של התקשורת, אבל עצוב לגלות שבצה"ל לא ממש לומדים לקח.
היו מקרים בעבר ש-"שלל" שנתפס - התגלה כממולכד, חבל שהגילוי עלה בפציעות לא קלות של אנשינו.
ובכל מקרה, אתם יכולים להירגע ולהיות בטוחים, שפה זורקים השערות, אבל בסבירות גבוהה שחיזבאלונים יודעים קצת יותר טוב מה קרה.
זו כמובן השערה אחת.
יכול היות שמדובר גם בתקלה נקודתית ללא שום קשר למוצאו של הנשק וסתם מדובר בזילזול בפקודות הבטיחות, זילזול ששוב עולה יקר מידי. גם זה כבר קרה.

ולגבי התקשורת - כל זמן שהבסיס המדובר יושב במקום מרכזי בעיר מרכזית במרכז הארץ, צה"ל באמצעות התקשורת יצטרך להסביר פשרן של תופעות מפחידות כגון פיצוצים, דהירות של אמבולנסים ושאר אירועים מוזרים.

ישן 27-02-2008, 23:19
  טיבורון טיבורון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.07
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "ולא רק קצין..."

שמע
א - באמת חבל המשחק אתמול לא היה צריך להגמר כמו שהוא נגמר וחבל שנשברנו ב 3 דקות האחרונות
ב- נו מה זה קשור לאיפה אני משרת..אני סה"כ חושב שלפעמים צריך לשמור על הפה ולא הכל חייבים לספר.
ג- הציבור יודע על הבסיס גם ככה אני לא מתרעם על הקטע הזה שפירטו על הבסיס , אני חושב שיכלו לצאת בהודעה קצת יותר צנועה ואני חושב שלא היה צריך לעשות כאן פסטיבל של השערות.
ד- דברים שרואים מכאן לא רואים משם ולא צריך להפוך את התרד הזה בהתקפה עלי אני בסהכ מביע דעה שמייצגת אותי כמו שאתם מביעים דעה אני מדבר בתור אזרח ללא קשר לשירותי הצבאי.

ישן 27-02-2008, 23:47
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי טיבורון שמתחילה ב "שמע א - באמת חבל המשחק אתמול..."

אוקיי-
אז דבר ראשון- עם נפגעת ממני כשאמרתי איש טכנולוגיה או חט"לוש זה לא בא בצורה מזלזלת אלא היה לציין שעצם זה שאתה שרתת ביחידה שלרוב לא מכירים והשירות בה היא מסווגת' יכול להיות שראיית העולם שלך לגבי הצבא הוא חיוב שתיקה וסיווג (ויקומו כל אותם אנשים אמ"ן עכשיו...).

אמתי בסוף ההודעה שיש לנו בעיה רצינית בתחום הצנזורה והעיתונות...
נכון' שאנחנו לא צריכיןם לשפוך לעולם את כל ודותינו' וגם הדברים היותר ברורים כגון בסיס בתוך עיר שיש עליו שלט גדול עם סמל היחידה שלך (לפחות היה בזמני) אנחנו עדיין שומרים לעצמנו את הזכות לאיזשהי אנונמיות. א-ב-לף אנחנו כן במדינה דמוקרטית' ויש לציבור את הזכות המלאה לדעת בדיוק מה שוכן אצלם בחצר האחורית ו. כל עניין זליגת מידע זה כבר נושא אחר לדיון- כאן אנחנו מדברים על ה הקו הדק שבין סיווג לזכות הציבור לדעת (שזה יכול להיות אשכול שלם בפני עצמו) וכולנו מסכימים שהיה יותר טוב עם א"א לא ידע מה זה מטווח 24 וכו אבל שוב- אתה לא יכול לצפות מהציבור שלא לדרוש' ובסופו של דבר גם לא לקבל הסבר ללמה יש להם פיצוצים וגאגקג'טים בחצר.. מדינה דמוקרטית. זכותי לדעת עם יש מתחת לבית שלי בסיס עם ציוד וחומר רעיל לא??

ישן 27-02-2008, 23:56

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "אוקיי- אז דבר ראשון- עם נפגעת..."

אין ספק שזכות הציבור לדעת..אבל שוב קיים מושג ושמו סיווג אם מותר לספר הכל אז בוא נוותר עליו.

תחשוב מה היה קורה אם בשנת 1976 היה אינטרנט ואנשים היו מתחילים לשאול מה זה 3 ההרקולסים שהמריאו באמצע הלילה ולמה הם טסים נמוך(מבצע אנטבה)ועושים רעש באמצע הלילה והיו מתחילות השערות ובטוח תמיד יש חכמולוג שגם אם מתוך טפשות וניחושים היא כותב שטות שלבסוף מתבררת כנכונה וזה היה מגיע לאנשים הלא נכונים ...יש דברים שהשתיקה יפה להם.

חייל התאבד - זכות הציבור לדעת.
פרשת נחל הקישון זכות הציבור לדעת.
מפקדים רשלנים - זכות הציבור לדעת.
פיצוץ מסתורי - לא חייבים להרחיב.

ושוב זו הדעה שלי ורק שלי

ישן 28-02-2008, 00:11

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי טיבורון שמתחילה ב "אין ספק שזכות הציבור..."

פיצוץ מסתורי הוא בדיוק הדוגמא של לכאן ולכאן-

פיצוץ בבסיס ניסויים? נכון' NOBODYS BUISNESSץ
פיצוץ בבסיס ניסויים סמוך לשכונת מגורים (ואני מדבר על קרבה של מטרים ספורים)- כאן כבר בהדיון הגדול. אני אישית כן חושב שזה זכותי אם אני מרגיש שמשהו לא בסדר קורה לי בחצר האחורת ושלום ילדי הם בסכנה מאיזה "טעות"- לי יש את הזכות המלאב לדעת מה קורה בחצר שלי. עם צה"ל רוצה לשמור על אנונמיות (וטוב שכך) שיעבירו פאקינג בסיס ניסויים מסווג (ולא סתם מסווג) משכונת מגורים!!~!!
כל עוד זה נמצא שם' ויש לך דו"צ עילג ועיתונות שחייה ונושמת טיוחים ומזלזלת בצורה חסרת בושה בצנזורה שכמעת נראה כמו תחרות מי יותר גרוע: המדיה ששמה בולבול על הצנזורה או הצנזורה של ככ מבולבלים.. מי יותר חזק בתחומו?

במדינה דמוקרטית' יש לאם ואב זכות לדעת מה צבה"ל עושה לה בחצר האחורי...

ישן 28-02-2008, 09:31
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "פיצוץ מסתורי הוא בדיוק הדוגמא..."

ציטוט:
אני אישית כן חושב שזה זכותי אם אני מרגיש שמשהו לא בסדר קורה לי בחצר האחורת ושלום ילדי הם בסכנה מאיזה "טעות"- לי יש את הזכות המלאב לדעת מה קורה בחצר שלי.

אל תיתמם. הבסיס היה שם עשרות שנים לפני ששכונת המגורים התמימה (עם האזרחים הדמוקרטים) הגיעה אליו. מה בדיוק חשב מי שקנה בית ליד בסיס ניסויים- שצה"ל יפסיק לפוצץ דברים?! אולי יעבור לנשק לייזר כדי לא להפריע למנוחת השכנים?! היה לכם בחוזה איזו התחייבות כזו מצה"ל? כשגרתי בקריות, אף פעם לא התלוננתי על בתי הזיקוק וחוות הגז במפרץ חיפה- הן היו שם לפני שנולדתי. אגב, צה"ל אפילו מוכן לפנות את הבסיס- הוא פשוט רוצה שעיריית ראשל"צ (מי שתרוויח מהעניין) תממן זאת.
ישן 28-02-2008, 17:42

קראתה בפורום...
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי winner שמתחילה ב "אסונות היו שם תמיד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי winner
ואגב, קראתי בפורום כלשהו שהקצין שאיבד יד ניסה לשחרר את פצצת ה-RPG שנתקעה במטול. אם זה נכון , זה לא מעיד על מקצועיות רבה.

אם זה נכון מה שקראת זה לא אומר כלום, מה כל תאונה שמתרחשת מעידה על חוסר מקצועיות?

שקשר לכתבים שדיברתם עליהם....הם שומעים על דבר כזה וישר מתחילים לתחקר..לא את הקצינים או בעלי התפקידים, אלה את החיילים שמסתובבים שם שאין להם מושג ולא חצי מושג מה זה סיווג והם רק שמעו את זה כי הם היו באזור...

זה לא תמיד דו"צ לפעמים זה חוצפה של כתב וישר מורידים את זה אח"כ אבל הנזק נעשה.

ישן 28-02-2008, 16:49

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] אני אישית כן חושב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אל תיתמם. הבסיס היה שם עשרות שנים לפני ששכונת המגורים התמימה (עם האזרחים הדמוקרטים) הגיעה אליו. .

את זה אני לא ידעתי- אך עדיין דוגל בעמדתי.
יש קו דק בין זכות הציבור לדעת ובין זכות הציבור לא לדעת.
במצב שבו שכונת מגורים נבנתה ממש על הגדר של בסיס מסווג אכן היו צריכים לקחת בחשבון שיהיו שם דברים שהם לא ידעו- בדיוק כל בסיס מסווג/ניסויי שעכשיו מתחילים גם לבנות בתים.

מה שהעלתי היה החוסר אכפתיות מצד המדיה וגם האי יכולת פעם לאחר פעם לאחר פעם של דו"צ לעשות אישזהו סדר. אתמול זה היה בדיחה שכל שניה משנים את הכותרת וכל זה גורם לבלבול' אי-צנזורה' ומטשטש את הגבול הזה בין הציבור לדעת לבין הציבהור לא לדעת. עם היה לנו צנזורה שעושה את עבודתה ושמצליחה לסתום לאיזה כתב צעיר מלפרסם את מהדורת חייו בכתיבת מידע מסווג עלך יחידות מסווגת וכו אז היינו במצב יותר טוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:07

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר