לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2010, 11:23
  משתמש זכר mt999 mt999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ShAuN שמתחילה ב "סמכות של קצין"

בסמכותו של הקצין לתת לך שבת, אבל צריך עילה לכך. אם הוא נתן לך ככה שבת, הוא קצין בזיוני ואני לא חושב שהוא ראוי לדרגות שלו. אני מאמין שיש פה מקום לקבול את הקצין. אבל אני חושב שמה שהיה יותר מתאים לקצין לעשות לדעתי הצנועה, היא להגיד שכולם ישארו שבת עד שימצא הצדיק שיתנדב...
משהו שלא קשור אך לדעתי חשוב, איך הגעתם למצב שבמחלקה עצמה אף אחד לא מוכן להתנדב?! ידוע שהתקופה בא אתה נמצא, היא תקופה לא קלה (אני מניח בטירונות או אימון מתקדם), ובסוף שבוע מתיש כולם רוצים לצאת הביתה, אבל איך אין אף אחד שלא מוכן לתת את השבת שלו בשביל החברים שלו? אנשים שאמורים להלחם צד בצד וכשאתה צריך לסמוך עליהם במאה אחוז שיחפו עליך ואפילו אם צריך לסכן את החיים אחד בשביל השני, לא מוכנים לגלות רעות ולוותר על שבת אחת בבית... עצה שלי שתעלה את זה לתשומת לב המחלקה שיעשו חשבון לעצמם...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2010, 11:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "בסמכותו של הקצין לתת לך שבת,..."

אין מקום לקבול את הקצין על שלילת חופשה ( על הדרך שבה הוא עשה את זה - כן, אבל לא על השבת עצמה).
לא מדובר כאן על שלילת חופשה, מכיוון שיש צורך בכך.

מעבר לזה, זו טעות לסמוך על מתנדבים בנושא הזה בשלב הזה. יש מספרי מוות, וצריך להוציא את העניין מהמחלקה. פתרון אחר, שחבר שלי עשה, הוא פשוט להשאיר את כולם שבת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-08-2010, 11:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "בטח שצריך להשאיר את זה..."

יש ויש. לא תמיד יש כזו הבנה אצל חיילים בהכשרה. מהמחזורים אותם אני ראיתי, יש מיעוט קטן שמוכן להתנדב (ואגב, אלא בד"כ אלה, שאין להם כסף בבית ומעדיפים להקל על ההוצאות).

חלק מהטירונות היא יצירה של לכידות, וזה חלק מהעניין. הפתרון של המ"מ לא היה נכון, לא רק בגלל הצורה שבה הוא עשה את זה, אלא בגלל שהוא לא השכיל להבין שזה נושא שצריך ואפשר למנף אותו לנושא הלכידות. אני גם לא מאשים אותו בזה - מ"מ עוסק בעיקר בלכבות שריפות, וכנראה האינסטיקט של הקצין הזה, בנושא הזה, לא משהו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-08-2010, 14:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "יכול להיות שלמ"מ גם לא הייתה..."

אני לא חושב. ה"בעיה" שאני מכיר היא שהשארה של יותר מ-8 חיילים דרשה בזמנו השארות של מ"מ\סמ"ח.

ישן 06-08-2010, 13:18
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ShAuN שמתחילה ב "הנושא הזה סטה לגמרי מהתכלית שלו"

בלי לחפור יותר מדי בסיפור עצמו: למפקד שלך יש זכות להשאיר אותך שבת בלי סיבה ובלי משפט, כי זה לא עונש, אלא צורך. עזוב שטויות. לקבול אתה תמיד יכול, ועל כל דבר. רק חשוב שתבין משהו אחד על מנגנון הקבילות - חלק משמעותי ממנו הוא למטרות כסת"ח ("הו עכשיו יש לנו נציב קבילות, אז אנחנו בסדר"; וזה לא ייחודי לצבא), ונקח"ל לא באמת "יעניש" מישהו או "יפצה" אותך באיזושהי צורה. במקרה הטוב יגידו לך "וואלה, גבר, אתה צודק. כל הזין בצבא." - אם זה מה שיעשה לך את היום, תקבול בכיף...

בקיצור:
  • הכל היה מותר
  • אתה יכול לקבול, אבל לא יצא לך מזה שום דבר (חוץ מאולי הרגשה טובה מזה שמישהו יגיד לך שצדקת)
  • מצד שני, אם תקבול, מי שתקבול נגדו יכול גם לא כל כך לאהוב אותך אחרי זה...
  • מעכשיו תדע להקטין ראש ולתת יחס זהה לזה שאתה מקבל
ישן 06-08-2010, 13:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ShAuN שמתחילה ב "הנושא הזה סטה לגמרי מהתכלית שלו"

יש לך בעיה בהבנה. אין קשר בין השארתך שבת, לבין עונש. זה לא חייב להיות קשור אחד לשני, ויש לו סיבה טובה.
לגבי הצורה - אכן יש בעיה, אבל לקרוא לזה השפלה? הגזמת.
מה שאני מציע לך לעשות, הוא ללכת לקצין שלך ולהזכיר לו שאתה התנדבת לעשות שבת, וכך גם אחרים - ויש כאלה שלא, וזה לא הוגן.

ישן 06-08-2010, 16:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש מ"פ, יש מג"ד..."

ללכת למ"פ על "כבר התנדבתי פעם שעברה והמ"מ נידב אותי שוב הפעם"?
אמנם לא הייתי לוחם, אבל אינני משוכנע שהמ"פ (שלא לדבר על המג"ד) יראה בעין יפה
תלונה כזאת, כי זה נראה לכל הפחות קצת קטנוני. מה השלב הבא, ללכת לאלוף כי המ"מ
עשה לו פרצוף לא יפה?

מה שאתה הצעת לו היה ללכת לקצין שלו ולהזכיר לו שהוא התנדבת לעשות שבת, וכך גם
אחרים - ויש כאלה שלא, וזה לא הוגן. אז הוא עשה את זה, ונראה שהקונספט של הגינות
שהתייחסת אליו לא כל כך מעניין אותו. אם הוא יתלונן לדרג שמעליו, פתאום אותו מ"מ יהיה
בנאדם "הוגן" יותר? (או שאולי הוא יחפש איפה לקרוע לו ת'צורה?)
חוץ מזה, ההצעה שלך כשלה. זהו, נגמר. ואם גם ה"מ"פ/מג"ד" יחשבו שאין כאן בעיה של
"הוגן", הוא צריך להגיע לרמטכ"ל? לשלוח ללשכת שהב"ט מכתב בנושא? להגיש בג"ץ?
ישן 06-08-2010, 16:35
  משתמש זכר mt999 mt999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "ללכת למ"פ על "כבר התנדבתי פעם..."

אם אתה חושב שמישהו דופק אותך, מן הסתם עדיף לפנות לרמה גבוהה יותר בשביל לקבל מענה לבעיה שלך, כמו שאם למישהו יש בעיה במוצר שהוא קנה ומקבל יחס מגעיל מהמוכר הוא יפנה למנהל המשמרת, או אם מישהו קיבל גזר דין שהוא לא מרוצה ממנו מבית המשפט השלום הוא יגיש ערר למחוזי. ככה זה עובד בעולם הזה. מתחילת הטירונות הסבירו לי שאם אני צריך משהו אני פונה למ"כ שלי, ואם הוא לא מסוגל לספק לי את מה שאני צריך אני אפנה אח"כ לסמל ואם גם זה לא עוזר אז למ"מ והלאה. מי יותר גבוה מהמ"מ? המ"פ, אז מן הסתם אפנה אליו. בינתיים המ"פים שהיו לי היו אנשים נגישים שיכולתי לדבר איתם בצורה יחסית פתוחה, אני לא רואה סיבה למה שמ"פים אחרים לא יהיו כאלה...
ישן 07-08-2010, 12:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "נפלא עבורך. מה אתה מצפה שהמ"פ..."

מה שהמ"פ עושה בדרך כלל הוא לחנוך את המ"מ ולהבהיר לו מה המשמעות של פעולה מעין זה למוראל היחידתי. בד"כ זה גם עובד. זה אולי לא יעזור לבחור עכשיו, אבל זה לא יקרה בעתיד לו ולאחרים.

ישן 06-08-2010, 14:37
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי shayetet13 שמתחילה ב "זה בדיוק מה שלא בסדר בצבא שלנו"

הבעיה היא לא שהוא צריך להישאר שבת. הבעיה האמיתית היא שיש חיילים סמרטוטים ויש קצינים סמרטוטים אף יותר שמשתפים איתם פעולה. אני אמנם לא חייל קרבי והכל אצלי בקנה מידה יותר קטן אבל אני במצב דומה לצערי. מה שמצער אותי שגם אחרי 5 שיחות יזומות עם הקצינה שלי זה לא עוזר. לפניה היתה לי קצינה, שראתה שאני מתנדב כל הזמן להישאר ולעשות מעבר למה שאחרים עושים, והיתה מספיק הוגנת בפעמים אחרות להגיד "מישהו צריך לסגור והפעם זה לא יהיה ????(אני)", בלי שאמרתי לה מילה בנושא. לעומת זאת החדשה עוד מעיזה להטיף לי שאני בצבא ואני אסגור כמה שצריך וזה לא מעניין אף אחד מה עשיתי עד עכשיו. הקטע המצחיק הוא שההטפות האלה באו כמה ימים לפני שהיא קיבלה תורנות בשבת והיא מייללת ליד המפקדים שלה כמו ילדה קטנה "לא רוצה, לא רוצה, אין מצב שאני עושה שבת. לא, לא, לא!"

לא סובל סמרטוטים...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:26

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר