לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-08-2010, 20:23
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אלי18 שמתחילה ב "אם יחליטו לנקוט בצעדים נגד החייל יש לכם מושג מה יכולים לעשות לו?"

אלי, צלמים הנם השיניים של "כלבי השמירה של הדמוקרטיה".
אולי הם חוצפנים, אולי הם מטריפים אותך, אבל הם עושים את מה שהם צריכים לעשות.
הם מפריעים לך? בקש מהם בנימוס לזוז הצידה. לחטוף מצלמות, למחוק תמונות, להכות צלמים עושה הרבה, הרבה יותר נזק.
אם אין לך מה להסתיר - מה אכפת לך?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2010, 14:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "[font=Verdana]מה שאתה אומר..."

אממ... לא. עיתונאי שנוקט בפעולה כנגד החוק, צריך להענש לפי החוק. אם הוא שווה משהו, הוא גם יהיה מוכן לעמוד באיום הזה. זו הסיבה שכל העיתונאים הנכבדים קפצו במקרה של קם. לא ממש אכפת להם ממנה, אבל הם חוששים ממימוש הסעיף שמונע החזקה של מסמכים סודיים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-08-2010, 08:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "הבעייה במקרה הזה היא לא איך..."

זאת במידה והעיתונאי לא דחף/תקף את החייל ראשון (קורה לעיתים יותר תכופות ממה שאתה חושב).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-08-2010, 08:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "הכל טוב ויפה (ואני זוכר היטב..."

נכון - ועדיין, חייל הוא לא שק חבטות של כל אחד. יש סחף כבר די הרבה זמן לכל מיני פעילים קיצוניים (משני הצדדים) להתלבש על תעודת עיתונאי בשביל לקבל פטור מהתנהגות שלא תיסבל מכל אזרח אחר. בסופו של דבר, עיתונאי או לא, אם אתה תתקוף חייל, המינימום שיקרה לך זה נטרול מהיר, כפי שנראה יפה בסרטון. העיתונאי לא חטף בעיטות, לא אגרופים, לא קסדה לראש ולא קת לפרצוף.
זו בדיוק התגובה הנדרשת מחייל שנמצא במצב הזה.

ישן 12-08-2010, 08:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "אז אם אני מבין אותך נכון, אתה..."

אני מסכים (למרות שלא ברור לי לשם מה לקח את הטלפון).
אני גם לא הייתי סומך על דובר צה"ל יותר מדי בעניין הזה. יש להם נטיה לנסות למזער נזקים, גם על חשבון עמוד שדרה.

ישן 12-08-2010, 11:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=אושרי ארביב]בתכלית,..."

יש רצוי ויש מצוי. ככלל, תלונות נגד אזרחים ישראלים או זרים על הפרעה למילוי תפקיד נתקלות באדישות של המערכת המשפטית, ואפילו שוטרים מבקשים מאיתנו לא להגיש תלונות, כי זה בזבוז זמן שלהם, כי זה יסגר בכל מקרה (חוסר עניין).

בקו הראשון שלי בתור מ"פ, המח"ט הגיע לשיחה עם המפקדים לפני הקו ואמר להם שהמשימה שלהם היא גם לאתר רכוש ישראלי גנוב, ושלטובת העניין יש משטרה המצומדת לחטיבה.
רוב המפקדים הוותיקים לא התייחסו לדבר הזה, בגלל ההבנה שמדובר בדברים ריקים. אבל מש"ק בעל מוטיבציה ותמימות אחד, עצר במשימה של מחסום פתע, רכב גנוב (יקר למדי) והזמין משטרה. מותר לציין שהשוטרים הגיעו 7 שעות לאחר הזריחה (9 שעות לאחר הדיווח), מילאו דו"ח ושילחו את הפלסטיני לדרכו. אחרי זה, אף אחד לא העיז לחשוב על נסיון לאתר רכוש גנוב.

אירוע בו מתיישב קירב לקצין בפלוגה שלי סכין לטווח קרוב ומסוכן (5 ס"מ מהעין) טוטא מתחת לשטיח, וחוץ מדיווח בתקשורת, לא נעשה באמת דבר, למרות שהוגשה תלונה. אז במקרה הזה החבר'ה היו ילדים טובים ולא הגיבו בחריפות, אבל העובדה היא שלא ניתן להם גיבוי (אני, למזלו של אותו אחד, כבר עזבתי את הפלוגה לחו"ל...)

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 12-08-2010 בשעה 11:17.
ישן 12-08-2010, 13:21
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
חולק עליך לחלוטין
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "תתפלא כמה מידע מועבר מפה..."

(אפילו בעניינים שהם מאוד קריטיים לנפשו של הישראלי - כמו זה שמחיר טיסות סדירות רק עולה ככל שמתקרבים למועד הטיסה - אין מנגנון הטמעת ושיתוף לקחים בקרב אזרחים), אבל מאחל בהצלחה למי שינסה את מה שאתה אומר...

מציאות אזורי הספר העצומים, והמתחדשים, של ישראל הגדולה מעמידה את המילואימניק בפני מגוון בלתי נדלה של משימות שטומנות בחובן זרעים של חיכוך בינו ובין אזרח פלוני. אתה אף פעם לא יודע מאיזה סוג של נודניק קורץ האזרח מהסוג הקנטרן (וכמובן צריך, אין מה לעשות, גם לזכור שיש אזרחים רבים שהם לא רנטרנים מקצועיים, ועדיין תבוא עמם במגע), ומילואימניק שילך לתביעה עמם, אלא אם הוא במקרה עו"ד, יבלה הרבה מזמנו היקר במחוזות שהוא לא רוצה להיות בהם. למען האמת מוטב לו שיקדיש "יום מילואים אזרחי" אחד בהתנדבות, בתיעוד מעיק של אותם קנטרנים, והאפקט של מה שיעשה יעלה בעשרות מונים על כל לקח שעשויים אלה ללמוד עקב תביעה. בכלל בקו השטחים השקט הראשון שלי, לפני חמש שנים (אחרי שורת קווים ברצועה, שם אין קנטרנים משום שטווח קולו של האדם קטן בהרבה מטווח הפלשט והבארט), למדתי ששליפת סלולארי בפוזת "אני מצלם תאונת דרכים שקרתה בדרך לעבודה", יכולה לנטרל 99% מהטיפוסים הקנטרנים שאתה עשוי להתקל בהם. זה פשוט מוריד אותם מהפסים שמישהו מעז לעשות להם, מה שהם עושים לאחרים.

היה אפילו איזה קו שמח"ט הגזרה המליץ לנו לעשות זאת.

ישן 12-08-2010, 13:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "חולק עליך לחלוטין"

+1.
מצער אותי שלא עשיתי את זה בעצמי, אבל אני בהחלט חושב שפק"ל מצלמה הפך להיות החשוב ביותר למילואימניק הממוצע בכל אינטראקציה שלו עם גופים חיצוניים אזרחיים, אבל גם צבאיים.

ישן 12-08-2010, 08:45

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "[QUOTE]"על פניו, נראה שבאירוע..."

עצוב כמה שזה נכון... וניחא אירועים "זעירים" כאלה, אבל כבר בפרשות כמו מוחמד א דורא ואחרות דובר צה"ל התגלה כבעל מנטליות של ילד היורה פבלובית "סליחה זה לא בכוונה, אל תענישו אותי" אפילו אם הרוח בכלל הזיזה את הווילון שהפיל את האגרטל...

אגב הוראות שיכולות "להספג" במוחו של המילואימניק (כולה מהנדס אלקטרוניקה, סטודנט למשפטים או מעצב תעשייתי: ממה לא מישהו שיכול להתמודד עם הוראות...) סיפור קטן שחזר על עצמו עבורי לפחות פעמיים בשנתיים: במסגרת האל"ל/ת נשלחים קומץ חיילים ("הקצאה") למין אימון של חצי שעה בסימולטור ממוחשב, המופעל לחלוטין בידי חברה אזרחית ואזרחים. מי שלא מכיר: המתקן מדמה, באמצעות מדיה קולנועית אינטראקטיבית, כמה מצבי אמת העשויים לחול ביעד בו עתידים החיילים "להחזיק קו". אני לא יודע כמה מזה כלול ב"מנדט" של המתקן, אבל כל המשתתפים (אחוז זניח מבין חיילי הגדוד) ציינו בציניות שהסימולטור האזרחי היה המקום היחיד שבאמת "דיבר" אליהם בשפה שניתן להבינה, להטמיעה ולהעביר אותה לפסי מחשבה מבצעית. כל שאר ה"מדיות" הצה"ליות שנועדות להעביר "הוראות" הן לחלוטין בלתי ניתנות לעיכול והן לכל היותר כס"תח. ולמה זה עצוב? כי חברה אזרחית לא אמורה להיות זאת, אפילו אם כ"משיח על פי תומו", שבעצם מזכירה לחייל שברוב רובם של המקרים מכונית שפורצת מחסום בשעות הקטנות של הלילה בעצם נהוגה בידי אדם רגיל, בעליל לא מחבל, שנתקף פאניקה. זה לא המנדט שלה, ולא הסיבה שלשמה נשכרה. ובכל מקרה רק קומץ אנשים נחשפים לכך, מה שאומר שהשאר הם אנשים ש"לא נוהגים לפי ההוראות", רק פשוט לא נתפסו למצבים שבהם הם מעשית יהפכו לכאלה.

ואם נחבר לכך מניפולטורים מומחים מן הסוג ששורץ ב"שטחים" ("פעילים" משתי הקצוות, עיתונאים, זרים שבאים ל"סאמר סקול מיט דה אי.די.אף"), נקבל מצב שבו אין שאלה של "האם אתה מפר הוראות", רק שאלה של "האם ימצא מי שיגרום לכך שתראה ככזה".

ישן 12-08-2010, 09:27
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "|מדוכא| עצוב כמה שזה נכון......"

בקו האחרון שלי לפני שנתיים יצא לי לראות הוראות פתיחה באש. אני אומר "יצא לי לראות" כי אף אחד לא טרח לחלק לנו את הספרונים באופן מסודר, פשוט היו כמה זרוקים בחמ"ל. התקף שיעמום פתאומי גרם לי לעיין באחד הספרונים האלה. הוא כלל כעשרה עמודים מלאים באותיות קטנות, שהתחברו למשפטים בשפת עורכי דין, לא נתונים להבנה , שינון וביצוע. כל מצב התחלק למספר מצבים, למשל היתה הפרדה בין ארוע באזור הגדר, ארוע באזור מיושב, ארוע באזור ציר תנוע וכו, וכו. כל מקרה כזה התחלק לתת-מקרים, ואלה התחלקו שוב.
ואם נסכם: יצאתי בהרגשה חזקה שהוראות אלה נועדו לדבר אחד, לכסת"ח את הפיקוד. במידת הצורך תמיד ניתן לטעון שהחייל הפר את ההוראות ובכך להפיל עליו את האשמה. כל ההוראות בפועל ניתן לצמצם למשפט אחד: אל תיתפס, ואם נתפסת, אל תתלונן.
ישן 12-08-2010, 10:44

אני לא מתיימר לרדת עד לרמת ביקורת על "אותיות קטנות"
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "בקו האחרון שלי לפני שנתיים..."

או בכלל בירוקרטיה, שהיא תמיד כסת"ח של כל גוף. הכוונה שלי הייתה שאפילו באופן הכללי, ובנודע לתסריטים הסבירים ביותר, יש התחמקות ברורה ממתן הוראות ברורות. בעבר זו הייתה פחות "בעיה"... למה? פשוט כי באזורים וזמנים מסויימים לא היה מי שיבדוק לעומק ("כמו שתיאר הטור הסאטירי של יונתן גפן משנות השבעים "חיילי צה"ל פיזרו את ההפגנה בירי באוויר: 2 מפגינים נהרגו"). אז אם גוף מסורבל, ולחלוטין לא משטרתי, כמו צבא היה יכול להתנהל בתחום אפור, ובמצב שבו בפועל כולם קיבלו זאת כמציאות (ובשנות ה-70 זה היה מצב ברוב העולם), "זה מה יש".

הבעיה היא שכיום צה"ל מתמודד בסביבה רוויית תיעוד מדוקדק, ולרוב קנטרני ומניפולטיבי, אבל ממשיך להתנהל כלפי עצמו כאילו מדובר על קיץ 1989 בגבליה. ואז כאשר במצבים בלתי אפשריים מחדר העריכה יוצא קליפ MTV שלא נראה טוב במיוחד (במקרה הנ"ל הבתולה הקדושה נוטרלה, ולא ממש חוללה כפי שהיא טוענת, אבל גם נטרול עשוי להיות לא ראוי במקרים מסויימים), דו"צ (שוב) נתפס עם המכנסיים למטה, וצריך להוכיח שאין לו אחות. זו מסורת ארוכת שנים של פקודות לא ברורות במופגן: כמו עם פרשנות פקודת תסריט חניבעל המפורסמת, שמאז שהפיתיה בדלפי שלחה את מלך לידיה "להלחם ולהרוס ממלכה גדולה", לא היה משפט כך סתום ומרובה פרשנויות.

ומתי אתה מבין את זה היטב, גם אם במקרה אתה לא מקדיש מחשבה לאירועים שחווית? כאשר בא איזה אזרח יוצא צבא ודרך איזה סרט עלילתי בסגנון GTA בעצם מצליח להבהיר לך שאם אתה לא תקפיד לסדר את המחסום פתע כמו שצריך, יש סיכוי מסויים שנסרין מדהריה, ושלושת ילדיה, גם ידרסו אותך בחושך וגם יחטפו כמה קליעים ורסיסי פח בגב. והבעיה היא שמר אזרח קונטרקטור בכלל לא שם בשביל להגן על נסרין, אלא לחדד מוכנות מבצעית.

וכל זה לא קשור לאירוע המדובר כאן, אלא דווקא לקחים ממקרים אחרים.

ישן 12-08-2010, 11:37
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
כמה נקודות חשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חנית רפאים שמתחילה ב "צה"ל מצטלם רע-צפו: כתב "הארץ" התעמת עם חיילים והוכה"

כל הנ"ל מתייחס באופן כללי ולא לאירוע הספציפי.

א. אין לחייל סמכות כלפי אזרח שלא בתוך שטח המוגדר כשטח צבאי (בסרט נאמר שהם בתחום שטח C)
ב. לחייל (כמו לכל גורם בחתי מוסמך אחר) אין סמכות החרמה של רכושו של אזרח אחר
ג. לחייל אין סמכות להזיק לרכושו של אדם אחר (ובכלל זה - מחיקת תמונות מצולמות)
ד. אין מניעה לצלם חיילים ו\או כל אזרח אחר - למעט אנשי שב"כ (מתוקף חוק השב"כ)
ה. בעקבות פרשה קודמת - הוציא השר משה שחל, בהיותו שר משטרה, הנחייה האוסרת עיסוק בחומר עיתונאי מבלי קבלת אישור ישיר של שר המשטרה.
ו. למרות ש"חסיון עיתונאי" אינו סטטוס מוגדר בארץ - הרי שהוא חל כנורמה (ע"ע מסמך גלנט) ולכן חל חסיון עיתונאי על כל חומר הנמצא ברשות עיתונאי (כולל מידע במצלמתו, תיקו, טלפונו וכיוב') עד לפסיקת בימ"ש בנושא.

לגופו של עיניין (ויתכן שבעריכה או צילום אחרים זה יראה אחרת):
1. מי התחיל קודם - נושא שאינו רלוונטי לחלוטין.
2. מה נכתב בעיתון ואולי אפילו ע"י אותו כתב - אינו רלוונטי לחלוטין להתנהלות היחידה וצה"ל.
3. לחייל יש זכות להגנה עצמית במידה שהותקף - אך בנוכחות שוטר - נראה לי שסמכות הפעולה היא של השוטר בלבד ומן החייל נדרש איפוק גדול שבעתיים שמוגבל ליכולתו (מפקדו?) להגיש תלונה אצל השוטר
4. אין לחייל כל זכות לגעת ברכושו של הכתב ובוודאי שלא למחוק תכנים.
5. במידה שיש לחייל בעייה עם התכנים המצולמים (נגיד - אם הוא גם איש שב"כ כמצויין לעיל) - עליו לפנות למערכת באמצעות צה"ל

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 12-08-2010 בשעה 11:42.
ישן 13-08-2010, 01:35
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אני אתייחס ברצינות
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "א. אני חושב שאתה טועה. בשטחים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
א. אני חושב שאתה טועה. בשטחים יש לצבא סמכויות של משטרה. אחרת הצבא לא היה יכול להציב מחסומים ולבצע מעצרים.

צריך לעשות אבחנה בין "שטח צבאי סגור" לשטח שבאחריות הצבא או המנהל האזרחי. לא בכל סיטואציה יש לצבא סמכות מלאה כנגד אזרחים, בפרט לא בנושאי שיטור שהרי אם כך - מדוע יש למשטרה את מחוז ש"י?
כנגד אזרחים - מפעילים את המשטרה (שים לב להבדל שבין אזרחים לתושבים)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
ו. זה מגוכך. עיתונאי הוא לא מעל החוק. אם מותר לבצע חיפוש על אזרחים ולמנוע מהם גישה לאזורים מסוימים, ברור שזה נכול גם לבי עיתונאים.

מותר לבצע בידוק (למשל לחפש בכליו של אדם אחר פריטים חשודים) אבל אסור לעשות שימוש (למשל לקרוא מסמכים או לעיין בתמונות שלא לדבר על מחיקת קבצים) - לכך כבר דרוש צו.

כמו שאתה אומר - החוק שווה לכולם ולכן מה שתקף לגבי אזרחים - תקף גם לגבי עיתונאים (שגם הם אזרחים), אבל זה נכון גם להיפך - כלומר מה שאתה אוכף על עיתונאים - אתה צריך לאכוף גם על אזרחים במידה שווה. אינך יכול למנוע תנועה מעיתונאי רק בגלל שזה מה שהוא, בעוד שלכל השאר אתה מאפשר תנועה חופשית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
5. מערכת של? אל ג'זירה?

גם. אם זה המקרה, שהרי במהלך פעילותם - הם כפופים לחוקי המדינה המארחת. כך למשל הם מסקרים גם אירועים בתוך צה"ל ומגישים את החומר לצנזורה ומלווים ע"י דו"צ....

כידוע לך - לא מדובר באירוע שבו היו מעורבים גורמי אל ג'זירה.

ישן 13-08-2010, 22:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "נדרש איפוק? מי הדורש והיכן זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שקר כלשהו
נדרש איפוק? מי הדורש והיכן זה מצוין?.

מדינת ישראל. בחוקיה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שקר כלשהו
מעבר לכך, לאן נעלם המונח "כוח סביר"? בסרטון מוצג נטרול זריז בלי שום מימד של "ענישה פיזית". משיכה, תיקול, אובדן שיווי משקל ונחיתה רכה לקרקע המציאות. בראייתי, תגובה מושלמת. עיתונאי שמעוניין להמנע מאבק דרכים, מומלץ לו לוותר על תקיפה של קצין

מהסרטון עולה כי "הכוח הסביר" הופעל למנת "לנטרל בזריזות" את העיתונאי לפני שתקף מישהו וזו כבר פאזה אחרת לגמרי. סלח לי אבל בסצנריו שבו אתה תוקף אנשים בלי סיבה, ממני לא תקבל גיבוי, מקסימום גינוי.

מה עשה העיתונאי כדי להרוויח את החרמת הפלאפון והניסיון למחוק את התמונות - לא ברור. על פניו לא נראה שהייתה סיבה לנטרל אותו.

ישן 14-08-2010, 13:55
  שקר כלשהו שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.08
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=שקר כלשהו]נדרש איפוק?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
מדינת ישראל. בחוקיה.
וקונקרטית - חוק, סעיף?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
מהסרטון עולה כי "הכוח הסביר" הופעל למנת "לנטרל בזריזות" את העיתונאי לפני שתקף מישהו וזו כבר פאזה אחרת לגמרי. סלח לי אבל בסצנריו שבו אתה תוקף אנשים בלי סיבה, ממני לא תקבל גיבוי, מקסימום גינוי.

מה עשה העיתונאי כדי להרוויח את החרמת הפלאפון והניסיון למחוק את התמונות - לא ברור. על פניו לא נראה שהייתה סיבה לנטרל אותו.
ההנחה הסמויה שלי, היא שהעיתונאי תקף ראשון. ודאי שאני לא מעודד אף חייל לתקוף עיתונאי בלי סיבה, זה טיעון דמגוגי, כאשר התגובה שלי היתה מאוד ממוקדת בעניין הדרישה לאיפוק שהוצגה כאן. בניגוד אליך, אני רואה בסרטון את העיתונאי אוחז בקצין לפני שהוא מנוטרל. להזכירך, כל זה תחת חקירה. אני לא זקוק לגיבוי, ודאי לא שלך (יש קשר היררכי בינינו ואני לא יודע?), אבל תודה על הכוונה הטובה.
בעניין הפלאפון, אין שום הצדקה. אבל גם זה לא מתיר את דמו של אף חייל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:06

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר