לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-08-2010, 23:16
  idan b.y idan b.y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.08
בקר-מקודד-בטריה ושלט.

שלום לפורום.
יש לי בעיה ואני צריך עזרה.

אני צריך לבנות שלט שישדר למערכת.
תיכננתי שלט המבוסס על מקודד ומפענח HT. הבעיות שיש:
בשלט צריך להיות 19 מתגים. בגלל שאין בסדרה מקודד שיכול לקודד כזו כמות אמרתי שאני אשים איזה רכיב בסגנון 74922(קורא מקלדת) ואותו אני אחבר למקודד ואז ישדר אותו. מפה לפה משם לשם לא הסתדרתי עם זה, הובילו אותי, והובלתי את עצמי להשתמש עם בקר קטן וזול שאיתו אוכל לקלוט את המתגים,לקודד לשדר וכל מה שאפשר.
אז מה הבעיה שוב?
יש לי מגבלה שאני חייב להשתמש בבטריה הקטנה (לא מכיר את השם המקצועי) כמו שיש בלוח אם של מחשב. (זו שמוציאה 3.3). אני לא יודע כמה זרם היא מסוגלת לספק. האם היא תוכל להחזיק לי את הבקר? המליצו לי (באחד האשכולות) על בקר: PIC16F876.
כמובן שהבקר יפעל אך ורק בלחיצה.

אם כן, הבעיה נפתרה. בקר קטן שכל המתגים והאינפרה מחוברים אליו והבטריה מחזיקה אותו.
אם לא, מה אני עושה?

תודה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2010, 20:09
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי idan b.y שמתחילה ב "אין בעיה שיילך לישון. מקובל...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idan b.y
העניין הוא גם שהוא יישן הוא צורך הספק. השאלה תוך כמה זמן הבטריה תתרוקן אפילו שהוא יישן. זה כל העניין.

כמובן שאי אפשר לומר תוך כמה זמן הבטרייה תתרוקן מבלי שנידע מה הקיבולת שלה :/
לבטריה שדיברת עליה קוראים RTC/CMOS battery ולפי מה שהבנתי מכאן, CR2032 היא הנפוצה. לפי העמוד הזה (בטבלה למטה), הקיבולת שלה זה 220–225 מילי-אמפר.
אז בהנחה שהצרכן היחידי הוא המיקרו-בקר (ולפי זה שכתבת ש- "במצב המתנה הוא צורך 60nA"):
קוד:
220mA / 60nA = 3.66E6 hours =152E3 days

תוכל לראות כאן עוד בטריות CMOS.

עריכה:
בחישוב של הזמן, שכחתי שזה שעות ולא שניות, אז שים לב.. עכשיו זה כבר מתוקן
גם, בזמן שאתה מנצל את הסוללה - המתח עליה יורד... לכן צריך לקחת את זה בחשבון - כלומר זה יהיה פחות מ- 152k ימים...

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 12-08-2010 בשעה 20:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:45

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר