לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2010, 10:55
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
תלוי בגירסא
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "מסכים. במיוחד לאור העובדה..."

כי טילי מייוריק יש מכל מיני סוגים חלקם מונחי טלוויזיה, אחרים מונחי לייזר.

Maverick A model is the basic model and use an electro-optical television guidance system.
Maverick B model is similar to the A model, although the B model can identify and lock onto targets.
Maverick D electro-optical guidance replaced with an imaging infrared system.
Maverick E model use a laser designator guidance system optimized for fortified installations.
Maverick F model use an infrared guidance system optimized for tracking ships.
Maverick G model essentially has the same guidance system as the D with some software modification that enables the pilot to track larger targets. The G model major difference is its penetrator warhead, while the basic models employ the shaped-charge warhead.

בהמשך לדברים לעיל - נחמיה, אשמח אם תביא את הכתבה במלואה ולא רק ציטוטים מהזיכרון. מעבר לכך - השטלחות בכותב היא מעט מגוחכת - כאשר מתברר שלכותב כנראה יש יותר ידע ממה שיש לך (ומבלי לדעת כלל שמי ומה מדובר), מה גם שהדברים ראו אור בפרסומים רשמים (שנגנזו), ויתכן שהכותב שאב את המידע מהם.

באשר ל-F-15 ול-F-16 - הרי אלו נכנסו לשרות בצה"ל לאחר שכבר נכנסו לשרות בחילות אוויר אחרים, והחלטת הרכש שלהם נעשתה לאחר סיום טיסות הניסוי ולא כמו במטוס ה-F-35.

במטוסים אחרים (כדוגמת המיראז') ח"א היה מעורב מאד כבר בשלבי הפיתוח, וכך הידע וההיכרות עם המטוס - היו פחות מבגדר נעלם, שלא לדבר על כך שהמטוסים היו הרבה פחות טכנולוגיים, היו יותר פלטפורמות לנשיאת מערכות חימוש ופחות ממערכות סנסורים מעופפות.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 15-08-2010 בשעה 11:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2010, 17:51
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "תלוי בגירסא"

צחי תסלח לי - אני לא השתלחתי בכותב. דיברתי על רדידות.
אתה יוצא משום מה מנקודת הנחה שלכתב יש ידע מקיף משלי (אני מסופק, בטוחני שאתה וגיל בנפרד יודעים יותר מהכתב הצבאי הממוצע על חיל האוויר) על סמך ניחוש שלך ממה שכתוב בכתבה שלא קראת.
אין שום סיבה לסמן בלייזר מטרה גדולה בעידן הספייס והפופאיי , שלא לדבר על הטענה בשימוש בחימוש ישן למדי כמו מאווריק עם סימון לייזר (אני בספק אם היה דגם כזה בישראל אי פעם), ואני אזכיר שאת הכור בעיראק תקפו עם ש"כ וגם שם דיברו על סימון לייזר ועוד כל מיני אגדות שהתבררו כלא נכונות. גם אין סיבה לסכן לוחמים בקרקע בעידן הסימון העצמי (שכזכור קיים שנים רבות..). סימון קרקעי טוב למקרים מאוד מסויימים.

אגב, ישראל עד היום לא הודיעה שהיא תקפה או מה הותקף.

ישן 15-08-2010, 18:12
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אשמח אם תביא פרטים"

פרטים על מה?
אין לי בידיים פרטים על סוגי החימוש של חה"א מלבד תמונות מתערוכות, תמונות מפע"מ שצולמו על ידי ניר ויערי, ותמונות בבטאון.
לי לפחות ברור לחלוטין שאם יש חימוש שלא מתאים לתקיפת מטרה קשה מאוד, זה מאווריק.
ברור לי גם שאין סיבה להשתמש בהנחיית לייזר קרקעית (וזה בדיוק מה שנכתב בכתבה) - כי לכור היה נ"צ ידוע ויש לחה"א כיום חימוש סופר מדוייק ומתקדם לשימוש מטווח רחוק...

אגב, הטענה המקורית שלך שאפה למצב רע יותר, שבו הרדידות מגיעה למסקנה שאמצעי עתיק יומין שימש למשהו במקום אמצעים ידועים ומוכרים על מטוסי החיל המתקדמים ביותר...

ישן 15-08-2010, 18:52
  משתמש זכר sza sza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.03
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "פרטים על מה? אין לי בידיים..."

קראתי את הכתבה הנ"ל בידיעות אחרונות של השבת ומזכרוני רציתי להוסיף שהיא מתבססת (וכנראה גם נכתבה כקידום מכירות) על הספר "המוסד- בלה בלה בלה בלה" ספר חדש בהוצאת ידיעות ספרים (כמדומני)...

לא נראה לי רציני, סתם מישהו שרצה לגרום לאנשים להגיד "וואי איזה מגניב". (ואפילו גרם לגיסי להגיד את זה...)

הם הפליגו הרבה מעבר לביסוס עובדתי כשהם טענו שאת עוזרו של אסד הרגו 2 צלפי שייטת13 שהגיעו בצלילה מיאכטה של איש עסקים ישראלי שהורידה אותם מס' קילומטרים משם עם רובי צלפים מכוסים בנרתיקים אטומים למים כשהם לבושים שחורים, בבית הקיט שלו בצפון סוריה, וניצלו את המהומה כשכל משפחתו לא הבינה מה קרה כדי לברוח בנתיב מילוט ידוע מראש. יותר מידי פרטים מטובלים בסרטי צ'אק נוריס בשביל להיות אמיתי...

אני לא יודע מה היה או לא, אבל אני חושב שמוקדם מידי בכדי שיתפרסם מידע מהימן על מה היה שם.

אולי בעוד כ10-20 שנה.... שנזכה!

נערך לאחרונה ע"י sza בתאריך 15-08-2010 בשעה 18:57.
ישן 13-08-2010, 17:51
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
קצת איזון רבותי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "ידיעות אחרונות, כתבה מיום חמישי 12/8 על ה-F-35"

מכיון שמקורות הכתב במקרים רבים הם בחו"ל, ומכיון שמושגים ומשמעויות משתבשים בתרגום לעברית, נכתבים ונאמרים לפעמים דברים שפרושם שונה בכל שפה.

מקורו של המונח "מבצעי" באנגלית הינו: "Operational".

מטוס או כלי אחר יכול להיות Operational מבלי שראה אי פעם אויב או השתתף בלחימה או בקרב. כשנכתב באנגלית כי מטוס זה או אחר היה operational כבר בשנת תרפפ"ו אין הכוונה לכך שהשתתף בגיחות להשמדת מטרות או צילם יעדים מעל שטחי אויב וכיוב'..... הכוונה הינה כי קיימת הצטידות וכי עבר את כל (מרבית) הבדיקות הנדרשות והראויות ואושר ל- deployment ולשימוש מבצעי.

הערות הראשוניות שהבאת אולי נכונות הן עובדתית אבל אינן קשורות למתן כינוי "מבצעי" בארץ או בחו"ל לפלטפורמה זאת או אחרת.

בחינת הדברים בצילום הכתבה שהבאת, מראה כי "...יכולת מבצעית מוכחת.... ונסיון בשטח..." כדברי הכתב, אינם בהכרח בזירות מלחמה. קיימים סוגי מטוסים רבים בעולם המסווגים כ"מבצעיים" (במובן המקורי של המילה - ראה לעיל) שלא התקרבו לשטח אויב מעודם.

כך שבנקודה הזאת לומר כדבריך: "....איזה קישקוש..." מוגזם מאד ידידי.

אינני בא לסנגר על הכתבה אלא לומר שאם יוצאים נגדה ברצינות, עדיף להיתפס לנושאים ולנקודות שמהותם הינה העיקר. אחרת יוצא שאתה מחליש מאד את עמדתך הכוללת. בבחינת שכרו בהפסדו.
ישן 15-08-2010, 19:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kufxh שמתחילה ב "שוב רדידות עיתונאית"

מי ראה את התמונה של פרס בטקס ברומניה?
פורסמה בעיתונות המודפסת ביום ו' הקרדיט לAP ומן הסתם התמונה נמצאת גם באינטרנט.
מצידי הנשיא נמצאים גם אנשי צוות אוויר.
חפשו את מי טישטשו. זה יהיה מצחיק (בייחוד בידיעות אחרונות).

ישן 18-08-2010, 06:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "התמונה מידיעות"

אלו האנשים שמקיפים את פרס:
מפקד חיל האוויר, טייס מסוק יסעור, מכונאי מוטס בכיר, קצין 669, מפקד הגף הטכני של טייסת היסעור, מכונאי מוטס נוסף, קצין טכני, קצין האחראי על אימונים משותפים של חיל האוויר עם חיילות אוויר נוספים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר