לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2010, 00:38
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
מוזיקה,וצלילים העוזרים ללימוד

דבר שגיליתי ואני חייב לחלוק את זה עם שאר עמיתי הסטודנטים,כי אין מצב שהדבר הזה נעלם ונמוג לו באוויר הצח.

מתישהו זמן מאוד רב אחרי שהתחלתי ללמוד,התחלתי תהליך של איבחון קשב וריכוז,וכן,גיליתי שאני בין האנשי סגולה שיש להם תחת עם קוצים,ולמעשה,לשבת וללמוד מעבר ל5 דקות זה עינוי סיני.ניסיתי את כל השטויות שאמרו לי,ללמוד עם אנשים,לאכול אומגה 3 כאילו אני בעצמי דג,דיאטה,חדר כשר,שינה טובה ושאר ירקות.השינוי שזה הביא לי היה בדיוק 0.1 אחוז,ולא עזר לי יותר מדי לעבור את המבחנים.

איכשהו התגלגלו לי ליידים מאמרים הנוגעים למוזיקה וקשב וריכוז,אבל הם קשורים גם לכל הסטודנטים שנשבר להם לשבת ולדחוס חומר של 4 שנות לימוד בבית ספר לתוך שבוע הכנה לפני מבחן.קראתי מאמרים על מוזיקת "בארוק" ומוצארט,שעוזרים לשבת יותר זמן.ניסיתי,עזר לי קצת,לא יותר מדי.וויולדי ומוצארט עזרו לי אולי לשבת טיפלה יותר על הספר,אבל מתישהו תחושת המועקה הייתה גוברת על כל סימפוניה.

אז גיליתי משהו שנקרא צלילים בינאורלים,אשר כביכול מעודדים גלי מוח שונים.הרעיון הוא שבכל אוזן אתה שומע קצב קבוע,כאשר הקצב שונה בכל אוזן,וההפרש הזה איכשהו מעורר גלי מוח שונים.
http://en.wikipedia.org/wiki/Binaural_beats

אני די סקפטי,במיוחד לגבי דברים כאלו.אבל ,איך הייתי מופתע,או כן.לאנשים שיש להם קשב וריכוז,או לאנשים שפשוט מעבירים שעות על חרישה בנושאים,שהם ,איך להגיד את זה..משעממים כמו חדו"א,גלי ביתה שלהם נמוכים (אוקי,אין לי מושג מה אני אומר ומה כל זה אומר,אני פשוט בערך מספר מה שקראתי).יש טבלה של גלי מוח שם בוייקיפדיה.איפשהו מצאתי צלילים בינאורלים של גלי ביתה,ונתתי לזה סיכוי.

יא אללה,ישבתי חצי שעה על התחת עד שנגמרו הצלילים באמפי.שמתי את זה עוד פעם,וישבתי עוד חצי שעה.מה הולך פה?!?ברגע שגיליתי את הצלילים האילו,אני מספיק יום יום ללמוד בהספק שבחיים שלי לא עשיתי.אין אפס-הדבר הזה עובד מבחינתי.כמו שיקוי קסם.אחת הסיבות אגב שלדעתי מוזיקת בארוק לא השפיעה עלי יותר מדי,כי היא מעוררת גלי אלפה,שגורמת לרלקסציה.אך כידוע,ללימודים אינטנסיבים,ולימודים לאנשים שיש להם קשב וריכוז משום מה דווקא צריך עירנות מוגברת ופעילות קוגנטיבית גבוהה מהרגיל (לכן נותנים ריטלין שהוא ממריץ לילדים שיש להם קשב וריכוז,למרות שדווקא היה צפוי שהפעולה תהיה הפוכה).

עם הדבר הזה לא רק עובד עלי ,אלא על יתר הסטודנטים,שיום יום סובלים מבחילה מתמשכת אחרי ישיבה אינסופית על עוד מקצוע משעמם-פשוט תחפשו את זה באינטרנט.פשוט תורידו את זה,ואתם חייבים לנסות(בסטראו!!) תסתכלו על זה ביוטיוב,תקראו על זה,יש תוכנות שעושות את הדברים האלו (כמו brainwave generator) . אולי זה רק אני,אולי זה אפקט פלציבו.

אבל עם זה עובד,פשוט תנסו את זה!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר