לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2010, 10:36
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
שאלה למה נותנים לאנשים "לנהוג" באופניים בכבישים ?!

נכנסתי לYNET וראיתי שיש עוד אחת מכתבות ה"רוכב אופניים נהרג בכביש" .

בכל יום, כשאני נוסע ברכב לעבודה הלוך-חזור אני נתקל באורחים הבלתי רצויים האלה שחולקים איתי את הכביש. בכל יום אני צריך לסטות קלות מהנתיב שלי לנתיב שכן תוך הסתכנות קלה בפגיעה ברכב שנוסע בו כדי לוודא שאני חולף על פני אותו רוכב/ת אופניים מבלי לפגוע בו.

אופניים לא מתאימות לכביש ואין מקום להשוות אותם לרוכבי האופנועים. האופנועים משתלבים בתנועה במרכז הנתיב ונוסעים במהירות מקבילה אלי בעוד שרוכבי האופניים נוסעים באופן קבוע לאט ובצמוד למדרכה (אם כבר, אז שיסעו על המדרכה!) ככה שאתה נאנס לחלוף על פניהם ועל מנת שלא יפגעו אתה סוטה לצד הנגדי ואח"כ נותן מבט במראה כדי לוודא ש"המכה הקלה בכנף" הייתה "חיכוך" גוף הרכב עם הרוח ולא חיכוך גוף הרכב עם הרוכב שעף לקיבינימט והתרסק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-08-2010, 11:55
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=op9090]החוק היבש אומר..."

כמה שגיאות בהודעה אחת.....
קודם כל א במקום י, אבל יש עוד מלא שגיאות.
רוכבי אופניים הם לא פריקים ולא קמצנים, הם כלי רכב עירוני הגיוני ומשתלם לצרכים של המשתמש.
תזכור את הנקודה שהתעלמת ממנה בהודה אחרת שלי, אם כל הפריקים של כדור הארץ היו עולים על רכב מנועי, היית צריך לצאת מהבית חצי שעה קודם (לפחות) ולהתקשר לבוס שלך מדי יום לדווח שאתה מתעכב למרות שיצאת חצי שעה (לפחות) מוקדם מהבית.
חוצמזה כמה זמן מעכב אותך רוכב האופניים ?
כמה זמן אתה לא מצליח לעקוף אותו ?
אני נוסע על כל כלי הרכב, אופניים, קטנוע, קורקינט ורכב מנועי, על פי כל רכב אני נוהג משנה זהירות ומתחשב ברכבים האחרים. כאשר אני ברכב אני זוכר שלפעמים אני רכוב על אופניים ונוהג בזהירות למרות שלפעמים רוכב האופניים לא עושה כן.
אין מה לעשות צריך להתחשב כי אין מקום לכולם.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 13-08-2010, 10:56
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "למה נותנים לאנשים "לנהוג" באופניים בכבישים ?!"

קודם כל זה החוק.
אופניים על פי החוק מקומם על הכביש.
זה שזה מסוכן ומסכן זו בעייה אחרת.
אם נניח בצד לרגע את העובדה שלא מעט רוכבי אופניים עושים מה שבא להם ונוסעים באדום, ירוק, צהוב ושחור ולא מסתכלים, אתה צריך להתחשב בהם נקודה.
אתה אכן צריך לסטות קלות ולהתחשב בהם, כי זה מה יש ואלו החוקים הכתובים וגם החוקים הלא כתובים, צריך להתחשב ולדעת להסתדר, וקבל עוד נקודה:
אם אתה גר בעיר גדולה, תהפוך כל רוכב אופניים לנוהג ברכב ותבין שאתה רוצה שאנשים ירכבו על אופניים. יהיה לך יותר מקום לסע וגם לחנות.
הטענה שלך צריכה להיות מופנית למדינה ששנים מזניחה את הדו גלגליים. הממונעים והלא ממונעים.
וכל זה בלי קשר לנהגים האכזריים שצופרים כמו משוגעים ונוסעים כמו משוגעים ולא רוצים להתחשב באף אחד רק להספיק לגנוב את הצהוב הבא.

john reese

ישן 13-08-2010, 11:49
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]קודם כל זה..."

אם היה חוק כזה היית צריך לכבד אותו.
מכיוון שאין חוקים כאלה (עדיין) הסדין אדום הוא סתם התגרות.

חוקי התחבורה (דווקא) הם חוקים דיי הגיוניים ואם ממלאים אחריהם התנועה בדרכים הופכת להרמוניה די מושלמת.
אם אף אחד לא יחנה בטווחים המצוינים בחוק לפני ואחרי מעברי חצייה וכו'. צמתים וכו', שדה הראייה יגדל פלאים והתאונות ירדו בהתאם.
אם אנשים יעצרו לפני מעברי חצייה מספר הולכי הרגל הנדרסים ירד, אם הולכי רגל לא ירדו באדום, מספר הנהרגים ירד עוד.
אם רכבים ישמרו מרחק, אם רכבים יתנו זכות קדימה, אם רכבים יצייתו לתמרורים וכו' וכו' וכו'
אני לא מדבר על חוקים בכלל, אני מדבר כרגע על חוקי התנועה בלבד.
כל עוד אין חוק שאומר שאתה צריך לדרוס *עדה כלשהי* עם הרכב שלך, אני לא רואה סיבה לא לקיים את חוקי התנועה.

john reese

ישן 13-08-2010, 14:31
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
הבעיה העיקרית היא שהם, כמו שאר רוכבי הדו גלגלי, חושבים ש"מגיע להם" מפני שהם מצילים את
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "למה נותנים לאנשים "לנהוג" באופניים בכבישים ?!"

העולם מפקקים, ובעצם צריכים להשתחוות בפניהם.
למען האמת, להבדיל משאר רוכבי הדו גלגלי, היות והם לא משתמשים כלל בדלק, הרי שהם "אקולוגיים", ובכלל, מן הראוי שתתן להם את ביתך, בכורתך, הבתולה.

בתור הולך רגל, הם נתקעים בך ללא הרף.
בתור נוהג רכב, הם תמיד יסעו באמצע הנתיב כשנוח להם, אבל ישתחלו כשאתה לא יכול (מה שתמיד מציב אותם בקדמת הדרך כאשר הרמזור מתחלף מאדום לירוק, דווקא כדי לעצבן אותך).

אגב, אני, אישית, מסרב לתת זכות קדימה לעבריינים על אופניים/אופנועים אשר מנסים לחצות מעבר חצייה בעודם רכובים על כלי הרכב שלהם. החוק קובע בבירור שרוכב רכב שכזה צריך לרדת מהרכב וללכת לצידו במידה והוא מעוניין לעבור במעבר חצייה להולכי רכב.

ישן 13-08-2010, 15:54
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הנה עוד מקרה של חוק תנועה בלתי אפשרי.

וגם כאן, כמו בסיפור מצלמות המהירות , הבעייה היא שהמדינה חושבת שהיא יכולה לחוקק מה שהיא רוצה,שהיא תתיר לרוכבי אופניים לנסוע בכבישים בינעירוניים ורחובות סואנים ושכולם יתיישרו עם החוק ולעזאזל המציאות שקובעת שאם כולם יהיו אדיבים ומנומסים כלפי הרוכבים הללו - יהיו פקקים מפה ועד להודעה חדשה ולא רק מר בינג לא יגיע לעבודה - אלא כולם.

וגם כאן הפתרון פשוט מאוד - המדינה רוצה לאפשר לאופניים לנוע בכבישים? בבקשה - שתסלול נתיבים מיוחדים לשם כך - שתבנה תשתית שתתמוך בתנועת אופניים ועד שהיא תעשה את זה - שלא תתיר לרוכבים לנסוע היכן שאין שבילים מוסדרים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-08-2010, 23:26
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
מסכים לחלוטין, רציתי לפתוח על זה אשכול אבל הקדמת אותי

פשוט מגוחך לראות רוכב אופניים שנמצא על כביש ראשי יחד עם מכוניות. הם אפילו עומדים
לעיתים ברמזורים. זה מגוחך וזה מסוכן והם מסכנים את חייהם וגם את שלנו. עדיף כבר
שירכבו על המדרכות, שם גם אם יש התנגשות בין אדם לרוכב אופניים - הרוג לא ייצא מזה.
בכביש, ליטוף הכי קטן של מכונית רוכב אופניים והוא ימצא עצמו מרוח על הכביש או עמוק
עמוק בוואדי.

פשוט מגוחך שאנחנו צריכים להסיט את הרכב מהמסלול שלו תוך סיכון עצמי כי אותו רוכב
שחושב שיש לו אופניים עם מנוע פורשה - יסע לי באמצע הכביש תוך שהוא גורם לפקקים
ומסכן את כל משתמשי הכביש.

פשוט מגוחכים - תרכבו על המדרכות, הן מספיק רחבות בשביל אופניים.

עוד משהו קטן, לא פעם ולא פעמיים צפרתי לרוכב אופניים כשהוא על כביש ראשי והאידיוט
עוד קילל אותי ואת שאר היושבים ברכב (קללות שמזכירות את אימא שלנו). מה הוא רוצה בדיוק?
שאני א סע על 10 קמ"ש בכביש ראשי? שאני אעקוף אותו תוך סיכוני האישי וסיכון שלו? בגלל רוכבים
כאלה אני ועוד נהגים אחרים עלולים לאכול אותה בגדול.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 13-08-2010 בשעה 23:32.
ישן 14-08-2010, 05:21
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ממש לא משנה אילו דוגמאות אתה תביא"

הנהג אוכל אותה רק אם הוא אשם
לא משנה אם יש לו רכב במשקל600 או 2600 ק"ג
מגיע חוקר וקובע מי אשם זה לא אוטומטי
מה שכן מי שאוכל אותה זה רוכב האופניים שגם אם הוא אשם וגם אם לאו הוא זה שבדר"כ נפגע ונפגע קשה.
ומכיוון שנהרגו כבר 10 רוכבים אופניים בשנה האחרונה, צריך לשים לב יותר ולא להעיף אותם מהכביש.
אני יכול להניח שרק לפני כמה שנים בטח התמרמרת ופחדת שיעלו את גיל הנהיגה ל 18 ואף ל 19 כמו שדיברו בזמנו , כי זה פוגע בך ומרחיק לך את הרשיון בגיל צעיר.
רצו לעשות את זה כי היו הרבה תאונות של צעירים נהגים חדשים (לא צעירים "צעירים")
לא חכמה לסלק את המפגע בלי להתמודד.
אני נוהג מספר שנים בערך כמו הגיל שלך, ומעולם לא היתה לי בעיה עם אופניים.
היו בעיות עם אופנועים, רכבים אחרים, רכבי שטח, אוטובוסים, מוניות, מוניות שירות, הולכי רגל, אבל לא זכורה לי ולו בעיה אחת שקשורה אלי בתוך רכב ולרוכב אופנים.
אני שומע פה טרוניות כאילו רוכבי האופניים אשמים במצב התנועה, ודווקא הם שאחראים לקצת דילול של הרכבים נאשמים קל כל קשה. די תמוה.
רוכבי אופניים הם לא עניים, מסכנים, משוגעים וכו' כמו שמנסים להציג אותם ולזלזל בהם.
יש מספיק רוכבים בערים, שיש להם כלי רכב והם בוחרים לרכוב באופניים משיקולי עומס וחנייה.
אבל רק בישראל הכל יהיה הפוך, במקום להודות להם בצורה של התחשבות בהם בכביש, שונאים אותם ולא מוכנים לסובב עבורים את ההגה אפילו קצת כי זה אונס אותם לנהוג בזהירות

john reese

ישן 17-08-2010, 02:40
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
צר לי, אבל אי אפשר להתקין מנוע באופניים
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "אולי בכלל הפתרון נמצא בחיוב..."

אופניים לא יכולים להגיע למהירות שראויה לכביש. זה לא יעזור לאף אחד. ועם על הכבוד נהג מכוניות פשוט ירצחו במכוון רוכבי אופניים מרוב שיגעון. זה מזכיר לי ניסוי שעשו חבורת סטודנטים. הם נסעו בכביש 1 במהירות המקסימלית המותרת (100 קמ"ש) בשורה ובעצם חסמו מעבר של כל מכונית אחרת - משמע, כולם היו צריכים לנסוע במקסימום של 100 קמ"ש (המהירות המותרת).

בוא נאמר שהתוצאות היו פקק ענקי ומטורף. הכבישים לא בנויים לכלי שיאט את נסיעת כלי הרכב. אופניים לא מתאימים לכביש וזה הכל. שישימו פנסים, שישימו אפוד זוהר, שישימו פוסטר של בריטני ספירס - לכביש הם לא מתאימים.

ישן 17-08-2010, 15:01
צלמית המשתמש של salak
  salak salak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
אפשר גם אחרת

חזרתי עכשיו מטיול בסלובניה.
באלפים היוליאנים המכוניות חולקות את הכבישים עם מאות זוגות אופניים של תושבים, תיירים וספורטאים.
בפעם הראשונה שנסעתי אחרי אופניים בכביש הררי התעצבנתי שהרוכב לא מיהר לפנות לי את הדרך. אח"כ שמתי לב שהנהגים פשוט מאיטים, ממתינים ועוקפים רק כשאפשר, ולעולם לא צופרים לרוכבים.
אחרי כמה שעות של נסיעה זה הופך לטבע שני. אתה מודע לקיומם של הרוכבים, מאט באופן כללי, נכנס למצב רוח סטואי ונהנה מהנוף.

אני קורא לרוכבי האופניים שבינינו לצאת, למרות הסכנה, לכביש. לתפוס נתיב מרכזי ולהתעלם מן הצפירות.
רק לחץ ציבורי יעלה את המודעות למצבכם, יכריח את הרשויות לסלול נתיבי אופניים ויגרום לנהגים לשים לב שיש חיים בשוליים.

הכביש לא שייך למכוניות יותר מלאופניים. לא מתאים לנהגים לנסוע לאט - שיקחו רכבת.

ישן 19-08-2010, 08:06
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
נסיעת אופניים על כביש עירוני היא מסוכנת. אבל בכביש בינעירוני המצב רע יותר

בכביש הבין עירוני אין לרוכב האופניים כל אפשרות לזהות את הרכב הבא מאחור ולבצע פעולת התגוננות או מניעה כלשהי. ירידה של רכב לשולי הכביש בהסח דעת או בתנאי ראות לקויים פשוט יכולה לגזור את דינו של הרוכב למוות.

מצד שני - נסיעת אופניים על המדרכה במהירות ובמסה של מבוגר - מסוכנת להולכי הרגל.

אם צריך לבחור מי מהשלושה יוותר על זכות התנועה בדרכים [הולך רגל, מכונית, אופניים] - מובן כי במצב הנוכחי האופניים צריכות להיות הקורבן ולרדת מהכביש. ההתיחסות התעבורתית לכלי רכב שאינם מכונית היא ארכאית בשל העומס בדרכים והמגוון המשתנה ודורשת עדכון. אבל גם את המצב הנוכחי בשטח צריך לשנות ע"י תכנון ובנית מסלולי אופנים הנבדלים מהכביש ומהמדרכה היכן שעוד אפשר לעשות זאת. לצד חלק מהכבישים המהירים יש דרכי שרות שיכולות לשמש כבסיס לדבר. היכן שאי אפשר ליצור מסלול נפרד - כדאי אולי ליצור רשת של צירי רוחב ואורך לאו דווקא על בסיס רחובות ראשיים בתוך הערים שם תוגבל מהירות תנועת מכוניות ל30 קמ"ש [מה שלא יפגע בדירי הרחוב אך יהפוך אותו לפחות מושך לנהגים אחרים] ולהגדירם בשילוט ובחוק ככבישים עם עדיפות לאופנים.

קורקינטים, סקטים ורולרים - מקומם בפארק. טרקטורונים מקומם בשדה לשרות החקלאי.
ישן 19-08-2010, 09:34
צלמית המשתמש של salak
  salak salak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
הפוך גוטה, הפוך
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "נסיעת אופניים על כביש עירוני היא מסוכנת. אבל בכביש בינעירוני המצב רע יותר"

אם האופניים ירדו מהכביש המצב יונצח.
בכל העולם יש מגמה של מעבר מרכב לאופניים.
ברור לכולם שזה טוב לבריאות הרוכב, טוב לסביבה, מוריד פקקים, רע למדינות מייצרות הנפט, וטוב להולכי הרגל (שלא נהרגים מפגיעת מכוניות).
המטרה צריכה להיות שהאופניים ישמשו גם לנסיעות לעבודה ולמוסדות הלימוד לא רק לרכיבות של סופ"ש בשבילים.
במדינות מערב אירופה יש רשת מפותחת של שבילי אופניים וגם לנו מגיעה כזו.
אם הרוכבים ירדו מהכבישים לא יהיה שום לחץ לבנות רשת כזו. (שהיא תשתית די זולה לרוב).
במקום זה צריך על פי חוק לגזול נתיבים מהמכוניות ולתת אותם לאופניים.
הפקקים שיווצרו יגרמו לנוסעים לשקול מעבר לאופניים או למצער ייצרו לחץ לבנות נתיבי אופניים לצד הכבישים.

הנה קופנהאגן - לראות ולקנא.

נערך לאחרונה ע"י salak בתאריך 19-08-2010 בשעה 09:49.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:13

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר