לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2010, 23:37
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי S N U F K I N שמתחילה ב "מכיוון שעשית רק 3' יח"ל"

ציטוט:
ספרים מומלצים לדעתי שיש בהם את ההסברים הכי טובים אלו הספרים של בני גורן.

אלה ספרים מומלצים?!
אלה ספרים גרועים(ללמוד מהם לא מומלץ בכלל, רק לתרגל, וגם אז מדובר בתרגלים לא הכי טובים, אם כי מספיק טובים בכדי להכין אותך לבגרות), למעשה כל הספרים בארץ הם זבל, לא סתם כך אנחנו בשנים האחרונות נמצאים בתחתית הסולם בכל הקשור למדעים(כישלון טוטאלי במבחני פיזה), המורים תת-רמה, הספרים תת-רמה.

אפשר ללמוד אולי מספרים של גבי יקואל, שם לפחות ההסברים ברמה סבירה.

אם אתה רוצה ללמוד לבד הדרך הטובה ביותר זה לנסות ולהשיג מחברת מחבר שעבר מכינה באחת האונברסטאות(תל אביב\בן גוריו\טכניון בעדיפות ראשונה), וללמוד את החומר משם(אולי אפשר למצוא סיכום כזה באינטרנט, למרות שכרגע ניסיתי למצוא ולא מצאתי).

השאלה היא למה אתה רוצה לשפר מתמטיקה? אם המטרה בסופו של דבר להיתקבל לאיזה מוסד לימודים, כאשר יש לך כוון מה הוא אותו המוסד, ומה המקצוע אותו אתה רוצה, בייחוד אם יש לך יותר ממקצוע אחד אותו עליך לשפר, הדרך הכי טובה זה לדעתי לגשת למכינה קדם אקדמית באותו המוסד.
באם מתמטיקה זה באמת המקצוע היחיד אותו אתה צריך לחזק, למידה עצמית זה הדבר הכי משתלם(לא רק מבחינה כספית), אלה גם מהבחינה כזו שזה יכין אותך היטב ללמידה במוסדות להשכלה גבוהה(שם נדרשת יכולת למידה עצמית). ואם אתה מתקשה באיזה נושא ספציפי תמיד תוכל לקחת מורה פרטי למספר שעורים\לבקש עזרה.

במידה ואתה חש שאתה עדיין לא מוכן ללמודים באופן עצמאי ומתמטיקה זה באמת המקצוע היחיד שאתה רוצה\צריך להשלים(מכינה קדם אקדמית עשויה לעלות כסף לא קטן 7000-15000 ש"ח) אפשר לעשות קורס בכל אחד מהמכונים המוכרים(לחמן\אנקורי\גבע\..) לא נראה לי שיש הבדל קריטי..

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 19-08-2010 בשעה 23:56.
חזרה לפורום
ישן 20-08-2010, 00:56

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "1. הספרים של בני גורן מעולים,..."

כן אנחנו חזקים במתמטיקה! ממש חזקים!
עובדה אפילו משהו היום מדליה במתמטיקה(לינדנשטראוס).

מדינת ישראל זו אחד המדינות הנחלשות שיש במדעים באופן כללי(ובפרט במתמטיקה).
אומנם הרמה של 5 יחידות היא סבירה(סבירה ולא יותר מכך), אין לי שמץ של מושג כמה תלמדים שמסיימים תיכון מסיימים 5 יחידות עם ציון סביר(80+), אבל אני מניח שמדובר(בהגזמה) ב10%, שזה משאיר אותנו עם 90% אהבלים במקרה הטוב.
בהתחשב בעובדה ש5 יחידות זה אומנם רמה סבירה אבל לא יותר מכך(החומר מכיל הרבה נושאים), אבל מבנה הלימודים לא מעודד חשיבה מתמטית יצרירתית, למעשה יש דיכוי בכל החשוב לחשיבה ייצרתית. לתת לתלמיד 5 יחידות הממוצע(זה שקיבל מעל 80 בבחינה), תרגיל שהוא קצת חורג מגבולות הנלמד ודורש יצרתית, ונקבל תוצאות עגומות ביותר.

הנה קצת על ה"הישגים" של תלמידי ארץ הקודש.
http://en.wikipedia.org/wiki/Progra...dent_Assessment

ואם זה מעודד, גם האמריקאים לא מככבים בלשון המעטה..
ציטוט:
ביצים,
תפסיק לבלבל אותם.

אגב למי שהיה צריך הוכחה נוספת למצב החינוך במדינת ישראל.

אם להחליף אותך באיזה מקק בספראי, ייקח לאנשים הרבה זמן לשים לב.
תסלח לי על ההתבטאות החריפה , אבל אתה לא יכול לפנות כך אל אנשים, גם אם אתה מאחורי המקלדת בפורום אינטרנטי.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 20-08-2010 בשעה 01:25.
חזרה לפורום
ישן 20-08-2010, 01:56
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "כן אנחנו חזקים במתמטיקה! ממש..."

תעשה טובה, מבחן שמתקיים פעם ב-3 שנים לבני 15 וכל מדינה בוחרת תלמידים מייצגים,
חרטא בעליל,
מה גם שיש מדינות כמו רוסיה שבכלל לא מופיעות בטבלה, זה רק מראה עד כמה "טבלת ההישגים" שלך רלוונטית.

אין פה שום קשר להצלחה האקדמאית של ישראל בתחומי המדע, יש להשוות את ההישגים האקדמאיים שלנו ביחס לגודל האוכלוסיה מול מדינות אחרות.

משרד החינוך שלנו בהחלט כושל, זה כן פוגע בתלמידים.. אבל זה לא נכון להגיד שאנחנו חלשים במתמטיקה.
סתם דוגמה: המורה שלי למתמטיקה לשעבר (עולה מרוסיה), דיבר איתנו הרבה על כמה שהרמה בארץ גבוהה לעומת מדינות אחרות, וחברים שלו מחו"ל מסכימים איתו.

ציטוט:
אין לי שמץ של מושג כמה תלמדים שמסיימים תיכון מסיימים 5 יחידות עם ציון סביר(80+), אבל אני מניח שמדובר(בהגזמה) ב10%, שזה משאיר אותנו עם 90% אהבלים במקרה הטוב.

אז אם קיבלתי 79 ב5 יחידות או 100 ב-4 זה עדיין אומר שאני אהבל?

ציטוט:
3 יחידות זה בדיחה עצובה!

3 יחידות זה מוצא של ילדים שלא חזקים/מתחברים לתחום המתמטיקה, לדעתי זה דווקא יפה
שמאפשרים בישראל הזדמנות ומכירים בשוני של התלמידים. ברוב המדינות האחרות זה לא קיים.
(אני לא מדבר על ערסים מטומטמים שלא רוצים ללמוד, אלא על כאלה שבאמת מתקשים).

ברוח הדברים שנכתבו פה על ידך אי אפשר להתעלם מהפוציות וההתנשאות שאתה מפגין,
משהו אומר לי שאין הרבה אנשים שמחבבים אותך.
חזרה לפורום
ישן 20-08-2010, 02:18

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "תעשה טובה, מבחן שמתקיים פעם..."

ציטוט:
תעשה טובה, מבחן שמתקיים פעם ב-3 שנים לבני 15 וכל מדינה בוחרת תלמידים מייצגים,
חרטא בעליל,
מה גם שיש מדינות כמו רוסיה שבכלל לא מופיעות בטבלה, זה רק מראה עד כמה "טבלת ההישגים" שלך רלוונטית.

רוסיה לא מופיעה בטבלה, כי מה לעשות היא לא בין 31 המדינות החברות בOECD.(מה שיותר מפליא שלא שמת לב שגם ישראל לא נמצאת בטבלה..), בכל אופן המבחנים נערכים גם ברוסיה(מקום 40+) מה שמאוד הגיוני, לאור מה שקרה מאז פרוק ברית המועצות(החינוך ירד באופן פלאי!)

ציטוט:
אין פה שום קשר להצלחה האקדמאית של ישראל בתחומי המדע, יש להשוות את ההישגים האקדמאיים שלנו ביחס לגודל האוכלוסיה מול מדינות אחרות.

בוודאי שיש, אומנם קשר לטווח היותר רחוק, אם התקצבים לא יוגדלו באופן משמעותי, הרמה טיפול ועוד איך טיפול.

ציטוט:
משרד החינוך שלנו בהחלט כושל, זה כן פוגע בתלמידים.. אבל זה לא נכון להגיד שאנחנו חלשים במתמטיקה.
סתם דוגמה: המורה שלי למתמטיקה לשעבר (עולה מרוסיה), דיבר איתנו הרבה על כמה שהרמה בארץ גבוהה לעומת מדינות אחרות, וחברים שלו מחו"ל מסכימים איתו.

המורה שלך יכול לדבר עד מחר.. בפועל הרמה סבירה רק ב5 יחידות, וגם כאן כאמור מדובר ברמה סבירה הרבה חומר יחסית, אבל החומר בנוי בצורה לוקה בחסר, ואין עידוד לחשיבה יצירתית. דווקא ברוסיה(של לפני שניים שלושה עשורים), הייתה מתמטיקה ברמה גבוהה.

ציטוט:
אז אם קיבלתי 79 ב5 יחידות או 100 ב-4 זה עדיין אומר שאני אהבל?

גם אם נכשלת בשלוש יחידות זה לא אומר שאתה אהבל, אבל זה אומר שהידע המתמטי שלך לוקה בחסר.
ציטוט:
3 יחידות זה מוצא של ילדים שלא חזקים/מתחברים לתחום המתמטיקה, לדעתי זה דווקא יפה
שמאפשרים בישראל הזדמנות ומכירים בשוני של התלמידים. ברוב המדינות האחרות זה לא קיים.
(אני לא מדבר על ערסים מטומטמים שלא רוצים ללמוד, אלא על כאלה שבאמת מתקשים).

אולי לא כל אחד יכול לעשות 5 יחידות, אבל לכל הפחות 2\1 מהתלמידים יכולים לעשות 5 יחידות ולוהציא ציון של מעל ל80 מדוע אנחנו עומדים על פחות מ10% אם כך?

ציטוט:
ברוח הדברים שנכתבו פה על ידך אי אפשר להתעלם מהפוציות וההתנשאות שאתה מפגין,
משהו אומר לי שאין הרבה אנשים שמחבבים אותך.

כך זה שנגמרים הטעונים, מתחלים לדבר שטויות.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 20-08-2010 בשעה 02:27.
חזרה לפורום
ישן 20-08-2010, 02:58
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]תעשה טובה, מבחן..."

ציטוט:
בוודאי שיש, אומנם קשר לטווח היותר רחוק, אם התקצבים לא יוגדלו באופן משמעותי, הרמה טיפול ועוד איך טיפול.

אם כך אז האקדמיה שלנו מצליחה אפילו יותר ממה שחשבת, אם מגיעים סטודנטים עם בסיס חלש
בגלל משרד החינוך, ובכל זאת יש הישגים מכובדים.
לא יודע אם הרמה תיפול, אני מדבר על המצב עכשיו.

ציטוט:
אולי לא כל אחד יכול לעשות 5 יחידות, אבל לכל הפחות 2\1 מהתלמידים יכולים לעשות 5 יחידות ולוהציא ציון של מעל ל80 מדוע אנחנו עומדים על פחות מ10% אם כך?

אולי כי זה פשוט לא נכון?
אולי כי אתה סתם משער השערות ומתייחס אליהן כעובדות?
במדינות אחרות 1/2 מהתלמידים יודעים מתמטיקה ברמה כמו של 80+ ב5 יחידות אצלנו?
הבל הבלים, נניח שאנחנו עומדים על 10% או פחות, עד שלא תוכיח שבמדינות אחרות המצב יותר טוב
הטיעונים שלך סתם זרוקים ללא שום תכלית.

וכן שמתי לב שישראל לא בטבלה :\ איך הגעת למסקנה שלא?
ציטוט:
רוסיה לא מופיעה בטבלה, כי מה לעשות היא לא בין 31 המדינות החברות בOECD.

גם ישראל:
ציטוט:
Countries invited (on 10 May 2010[7]) to join the OECD, but not yet members:

http://en.wikipedia.org/wiki/Organi...and_Development

ציטוט:
כך זה שנגמרים הטעונים, מתחלים לדבר שטויות.

לא, פשוט מגעיל אותי לקרוא הודעות פוציות, מצטער, הייתי חייב להעיר על זה.

חזרה לפורום
ישן 20-08-2010, 03:19

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "[QUOTE]בוודאי שיש, אומנם קשר..."

ציטוט:
אם כך אז האקדמיה שלנו מצליחה אפילו יותר ממה שחשבת, אם מגיעים סטודנטים עם בסיס חלש
בגלל משרד החינוך, ובכל זאת יש הישגים מכובדים.
לא יודע אם הרמה תיפול, אני מדבר על המצב עכשיו.

הרמה האקדמית בארץ גבוהה? יש שלושה מוסדות עם רמה באמת גבוהה(עברית+טכניון+וייצמן ואני מדבר על תארים מתקדמים+רמת מחקר), כך שלא ממש קשה למצוא סטודנטים מברקים, גם במצב הקיים(סה"כ צריך למצוא כמה מאות כאלה בשנה), ועוד כמה אלפים שהם סתם חזקים.
אבל אם רמת החינוך טיפול עוד יותר(למרות שלא חושב שייתנו לזה לקרות), לא יוכלו למצוא גם את המספר אלפים הללו.
ציטוט:
אולי כי זה פשוט לא נכון?
אולי כי אתה סתם משער השערות ומתייחס אליהן כעובדות?
במדינות אחרות 1/2 מהתלמידים יודעים מתמטיקה ברמה כמו של 80+ ב5 יחידות אצלנו?
הבל הבלים, נניח שאנחנו עומדים על 10% או פחות, עד שלא תוכיח שבמדינות אחרות המצב יותר טוב
הטיעונים שלך סתם זרוקים ללא שום תכלית.

אתה יכול לבדוק בברית המועצות..
הסיבה האמתית לכך שהחינוך ברמה כל-כך ירודה, זה שמשהו בסופו של יום צריך לנקות גם רחובות, אבל בשנים האחרונות עושה רושם שמשהו איבד את הצופן, והרמה הפכה פשוט לבלתי נסבלת בעליל.

ציטוט:
וכן שמתי לב שישראל לא בטבלה :\ איך הגעת למסקנה שלא?
גם ישראל:

אי אי אי... מה יהיה?
אם היית קורא, היית מבחין שבטבלה רשומים רק ארצות שהם חלק מOECD, וזאת למרות שבמבחן עצמו משתתפות גם מדינות מחוץ לארגון הOECD(במבחן משתתפות כ60 מדינות)

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 20-08-2010 בשעה 03:29.
חזרה לפורום
ישן 20-08-2010, 12:43
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]אם כך אז האקדמיה שלנו..."

ובר אילן? אוני' תל-אביב?

בכל מקרה, בצורה יחסית לכמות האוכלוסיה בישראל קיימים גם מוסדות הלימוד... אתה לא מצפה שיהיו בארץ מס'
מוסדות מצליחים כמו בארה"ב, וזו דוגמה מצויינת כי לארה"ב יש המון מוסדות לימוד עם סטודנטים מבריקים, אבל בצורה יחסית לאוכלוסיה שם המס' הזה לא רב.

ציטוט:
הסיבה האמתית לכך שהחינוך ברמה כל-כך ירודה, זה שמשהו בסופו של יום צריך לנקות גם רחובות,

יחסית לאחד שרשם כבר 3 פעמים 'טיפול' במקום 'תיפול' נראה שהתפקיד יותר קרוב אליך ממה שאתה חושב.
אתה ממשיך להתנשא על כל מה שזז.

ציטוט:
אם היית קורא, היית מבחין שבטבלה רשומים רק ארצות שהם חלק מOECD, וזאת למרות שבמבחן עצמו משתתפות גם מדינות מחוץ לארגון הOECD(במבחן משתתפות כ60 מדינות)

כן, לא היה לי כוח ממש להתעמק בשמות הארגונים ב4 בבוקר... ועדיין לא מובן לי,

בשביל מה הבאת טבלה שכביכול משווה הישגים כשישראל בכלל לא אמורה להופיע בה?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר