לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם אתם בעד החזרת ילדי העובדים הזרים למדינות המקור שלהם?
כן, אני חושב שבאופן כללי הם לא צריכים להישאר בישראל 57 78.08%
לא, הם נולדו כאן וזכותם להישאר ולקבל אזרחות 13 17.81%
לא יודע\לא אכפת לי 3 4.11%
מצביעים: 73. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2010, 20:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אם אפשר "להחזיר" שטחים למישהו שמעולם לא החזיק - ודאי שאפשר להחזיר מהגרים לארצם...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "איך אתה יכול "להחזיר" את מי..."

הניסיון להציג את המצב כאילו עוקרים ילד מארצו, הוא ספין חסר
ערך, שכן הילד אולי אינו מכיר את ארץ מוצאו (גפ את הארץ הזו הוא לא כ"כ מכיר, אגב, מכיוון שהוא בן 5 ומטה...), אבל הוריו
מכירים גם מכירים את אותה ארץ...
לילד בן חמש אין "מולדת" במובן הקלאסי של היטמעות בחברה
ובסביבה. להורים, לעומת זאת, יש ויש ארץ מולדת (וכך גם לילדים
בשנות העיצוב - בעיקר גיל העשרה המוקדם), והשימוש בילדים
הוא בסה"כ ניסיון נואש של אותם טורדנים, כפי שכינה אותם גל
בתבונה, לוודא שיישאר מי שייכבס להם את התחתונים בשכר
נמוך משכר מינימום - ולא יעלה על דעתו לגור אצלם בשכונה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2010, 21:27
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אם אפשר "להחזיר" שטחים למישהו שמעולם לא החזיק - ודאי שאפשר להחזיר מהגרים לארצם..."

אורי, בוא לא נכניס את הויכוח על עתיד יו"ש למיטה החולה מספיק של מדיניות ישראל כלפי עובדים זרים. אני בטוח ששרה נתניהו לא חושבת על "החזרת" שטחים לאף אחד ואני לא מאזכר אותה כקנטרנות אלא ע"מ להראות שהויכוח על ילדי הזרים לא יכול או צריך להיות מחולק בהתאם לעמדות ה"ימין/שמאל" הישראליות הרגילות.

אני לא יודע על טורדנים (ואני חולק גם על דעתך שגל מתנהג בתבונה רבה באשכול המסוים הזה) ותחתונים מלוכלכים אבל נידמה לי שרוב העובדים הזרים עוסקים בכלל בחקלאות ובסיעוד ושבסיעוד ישנה בעיה אמיתית מכיוון שהישראלים מסרבים לעסוק בתחום (וכל מי שטיפל אי פעם בהורים/סבים במצב קשה יודע כמה קשה ההתנסות הזו).

אני לא בטוח בכלל שבגיל חמש, רק שנה לפני כיתה א', אחרי מספר שנים בגן ילדים ישראלי וכשהילד שולט כבר מספיק בשפה ע"מ לתקשר בצורה שבכל פעם מפתיעה את המבוגרים מחדש, אני לא בטוח שבגיל הזה אין עדיין יותר מניצני הכרת הסביבה ותרבותה. אני סבור שהטיעון שלך היה משכנע יותר אם מדובר היה בילד בגיל שנתיים.

ישן 14-08-2010, 21:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

על סמנטיקה חסרת ערך יש לענות בסמנטיקה חסרת ערך. אתה נטפלת למילה "להחזיר"...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אורי, בוא לא נכניס את הויכוח..."

והדגמתי לך איך במחנה הפסאודו-נאור משתמשים בה ללא הרף,
בצורה ה-ר-ב-ה פחות נכונה...
שרה נתניהו היא אדם שמותקף ללא הרף בידי עיתונות אנ"ש,
וכנראה שהיה לחוץ לה לראות פעם כמה מלים חיוביות מודפסות
עליה בעיתון שהוא לא ישראל היום. זו לא הייתה שעתה היפה, אבל
מכיוון שבכל מקרה אין לה שום מעמד רשמי, ומכיוון שכמות
ההשמצות עליה כ"כ מופרעת, אפשר להניד ראש בהבנה לניסיון
האומלל שלה לקבל כותרת חיובית, לשם שינוי...
עם כל הכבוד לשרה, היא מייצגת אותי עוד פחות ממה שחנין
זועבי מייצגת אותך...

בדרום ת"א אין עובד אחד שעוסק בחקלאות, וגם באילת וערד
כמעט שאין כאלה. הבעייה הדמוגרפית אינה התאילנדים שחיים
כאן לבדם, ללא משפחות, ומחזיקים את המושבים בחיים. הבעייה
היא החמולות שנוצרו לנו ביישובים עירוניים - וכן, רוב הבלתי
חוקיים חיים מעבודות-יום, שכוללות את נקיון בתיהם ותחתוניהם
של אותם תושבי צפון-העיר, שנורא מודאגים מהשואה החדשה
שהגזען המרושע אלי ישי זומם לבצע...
אגב, מובן מאליו שלא רק החרדה לגורל התחתונים ונידיון הבית טורדת את מוחם של הטורדנים, אלא גם הסיכוי לאבד אלקטוראט
פונטציאלי שמוכיח עצמו במערב כבלוק הקולות הנאמן ביותר
לשמאל -המהגרים. בארה"ב הנושא החם ביותר ההגירה הבלתי
חוקית, והג'האד הפתטי שמקדש אובמה נגד תושבי אריזונה המרושעים שהגיעו למסקנה שהגיע הזמן לעצור את השטפון
המקסיקני שמאיים להטביע אותם. אצלנו, כתמיד, השמאל מחקה
את החברים במערב, וכתמיד עושה זאת באופן גרוטסקי יותר:
ההגיערה המקסיקנית לא תמחק את ארה"ב, בעוד שהגירה
אפריקנית שרובה מסלמי - בהחלט-בהחלט מהווה איום קיומי
לטווח הלא-ממש-רחוק

לא יודע מה אתה מכיר בנוגע לזרים בני החמש - אבל כמעט אף
אחד מהם לא ראה פנים של גן ישראלי...
יש להם גנים מאולתרים משלהם, ועד לכניסה לביה"ס אין להם כמעט שום מגע עם ישראלים (שבין כה וכה, נדחקים החוצה
מאותן שכונות...). הקשר שלהם עם התרבות ישראלית, הוא
בעיקר הטלוויזיה - והגם שאין לזלזל בזה, הרי שילד בן חמש
ישכח את העברית תוך חצי שנה, ויפטפט בחופשיות בשפת אמו -
אותה הוא מבין, בין כה וכה.
ישן 14-08-2010, 22:04
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "על סמנטיקה חסרת ערך יש לענות בסמנטיקה חסרת ערך. אתה נטפלת למילה "להחזיר"..."

ואיך בדיוק מייצגת זועבי אותי?

אתה לא מסוגל להעביר שלוש הודעות בלי השמצות חסרות תוכן?

זכותי המלאה להעלות פה את הגברת נתניהו, אני מעולם לא התנגחתי בה או השתמשתי בה ע"מ להתנגח בראש הממשלה. יתרה מזו, קשה לי להאמין שבעניין טעון כל כך פוליטית יצא מכתב כזה ללא ידיעתו או הסכמתו של בנימין נתניהו שלפחות כשמדובר בטיפול בתקשורת הוא רחוק מלהיות טיפש או טירון פוליטי.

ההבדל בין "גירוש" ו"החזרה" הוא לא סמנתי אלא מהותי ובמיוחד כשמדובר בניסוח שאלה ואל תנסה אפילו לספר לי שאתה לא יודע כמה רגישה סוגיית ניסוח השאלות במשאלי עם למיניהם. הנסיון להציג אותי, שוב, כדמגוג, הוא, שוב, פשוט לא נכון.

העובדות לא כל כך תומכות ב"ג'יהאד המקסיקני" שמאיים "להטביע את ניו מקסיקו" אבל הואיל ומדובר באדם שהושווה להיטלר על נסיון (מוצלח יותר או פחות) לתקן את מערכת הבריאות החולה מאוד של ארה"ב שום דמגוגיה לא תפתיע אותי בעניין הזה, רק חבל לי שאדם רציני כמוך משתמש בטיעון פסול כל כך.

מכל מקום אותי מעניין הרבה יותר למי יש אינטרס ביבוא עובדים זולים לישראל ואני לא בטוח בכלל, כפי שכתבתי באשכול שכן, שיש מתאם בין קבוצת המתנגדים לגירוש לבין מיבאי העובדים.

ישן 14-08-2010, 22:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הסמנטיקה לא קשורה ב"גירוש" אלא בביטוי "החזרה", אליו נטפלת...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ואיך בדיוק מייצגת זועבי..."

כמעט כל המתנגדים להשבת המהגרים לארצותיהם, משתמשים
בביטוי "החזרה", בנוגע לשטחי איו"ש. מה לעשות.

באשר לשרה - עמדתה חסרת משמעות, והמניעים לה הם, כאמור,
תקשורתיים-יחצ"ניים, עם או בלי ידיעתו של ביבי, שסביר להניח
שידע ואישר (מותר לבעל לפרגן לאשה, שהפכה לשק חבטות
תקשורתי בגלל נישואיה לו, להשיג כותרת חיובית אחת...). היא
לא מייצגת אותי בדיוק כפי שחנין החביבה לא מייצגת אותך. מכיוון
שטרחת להעלות אותה כאיזשהו סוג של טיעון, הסברתי לך, תוך
שימוש בדוגמת-זועבי, מדוע אין תוחלת בלנסות להסביר לי תוך
שימוש בטיעונים "אפילו שרה" - מה לעשות, אני לא קובע עמדות
לפי מכתבים ששרה כותבת, או שביבי כותב, או שכל אחד אחר
שאינו אני, כותב...

לא כתבתי ג'האד מקסיקני אפילו פעם אחת, אלא ג'האד של
"האחד", שנועד לבטל חוק של אריזונה (לא ניו מקסיקו - בניו
מקסיקו כבר מאוחר מדי להעביר חוק כזה - המהגרים ניצחו...),
מתוך הבנה שהדמו' זקוקים נואשות לקולות ההיספניים לקראת הקטסטרופה האלקטוראלית הממשמת ובאה בנובמבר הקרוב...

מכיוון שאני לא צורך את המידע שלי על הדמוגרפיה בארה"ב רק
מNBC\CBS\ABC\CNN\MSNBC\הטיימס\הפוסט ושאר ירקות,
אלא אשכרה בודק את מה שהם מפרסמים שם - אני יודע שבדרום
מערב ארה"ב יש אכן הצפה חסרת תקדים של הגירה בלתי
חוקית, שנבעה מאכיפה לקוייה להחריד במשך שנים. הכמות של
המהגרים הלא-חוקיים במדינות אלה, היא כזו שרובן נמצאות (או
עברו) בסמוך לנקודת האל-חזור מבחינתן - ולתושבים זה די
מפריע (זה לא מקרה שהדמו' באריזונה, שמושלת מטעמם, ג'נט
נפוליטאנו, הייתה מאוד פופולארית ממש עד למינוייה למזכירה
לבטחון המולדת), כבר לא מהווים גורם במדינה זו, והתקוות שלהם לזכות שוב בתפקיד המושל (שעבר לסגנית הרפובליקנית)
או לתפוס את מושב הסנאט של מקיין - פשוט לא קיימות.

שם, כמו פה - אלה שמשלמים את המחיר של ההגירה הבלתי
חוקית - מוצגים כגזענים, בעוד שאלה שמנצלים אותה לתועלתם
האישית - מציגים עצמם כנאורים.
ישן 14-08-2010, 22:42
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הסמנטיקה לא קשורה ב"גירוש" אלא בביטוי "החזרה", אליו נטפלת..."

בוודאי שאני לא הבאתי את שרה נתניהו כטיעון שאם כך אמרה אשת ראה"מ אזי אורי צריך מייד ליישר קו, אני נותן לך "קצת" יותר קרדיט והיה נחמד לו היית משיב באותו הקרדיט, הדוגמה של שרה הייתה, כפי שציינתי מלחתחילה, להראות שקוי השבר בעניין הזה אינם בהכרח ימין/שמאל.

אתה פותר את מכתב שרה כנסיון להשיג כותרת חיובית, אני בספק כי, אם כפי שאתה טוען רוב מוחלט בעם תומך בגירוש הרי שהכותרת החיובית הזו עלולה לעלות למשפחת נתניהו ולמה להם כותרות חיוביות בעיתונות שבשום פנים ואופן, לפחות לשיטתך, לא תציג אותם באור חיובי?

אני מתנצל על הטעות בציטוט בעניין ה"ג'יהאד". רשלנות שלי (ואגב, ה"אחד" הוא כבר לא כל כך "אחד").

אחרי הקול ההיספני רצות שתי המפלגות, ובצדק. זו טעות (ואני בטוח שאתה יודע זאת טוב ממני) לחשוב שההיספנים מצביעים כמו השחורים (90% לדמוקרטים). ההתפלגות ההיספנית עומדת בד"כ על משהו כמו 70-30 לטובת הדמוקרטים אבל בבחירות 2004 זכה בוש להישגים יפים בקהילה, אולי אפילו למעלה מ40%. ככל שהמפלגה הדמוקרטית הופכת לליברלית יותר כך קשה להיספנים שנותים מבחינה דתית ומוסרית להיות שמרנים להזדהות איתה. אגב, למרות שנכון שרוב מוחלט של המהגרים הלא חוקיים בארה"ב הם היספאנים הרי שבסופו של דבר ההישתלבות ההיספאנית בארה"ב מוצלחת בהרבה ממקבילתה השחורה.

כל מה שאמרת בעניין המקורות זה שאתה מסתמך על מקורות אחרים ממני. לגיטימי. אל תספר לי על בדיקות, לא אתה ולא אני היינו בגבול מקסיקו ארה"ב וראיינו מסתננים ושוטרים כך שאצל שנינו זה רק עניין של "למי אנחנו מאמינים" ולכל אחד מאיתנו העדפות שונות.

ישן 14-08-2010, 23:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

קווי השבר הזה הם באופן כמעט בלעדי ימין-שמאל, אחרת שרה לא הייתה טורחת עם המכתב...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "בוודאי שאני לא הבאתי את שרה..."

מכיוון שכפי שציינת, בבית ראה"מ הם די בקיאים בתקשורת - גם
הם הבינו למה אנ"ש מצפים - והמכתב נשלח בהתאם...
הויכוח הוא תמונת ראי מוחלטת לויכוח על עקירת מתיישבים
בתמורה לחתיכות נייר קדושות עם הפלסטינים...

רוב העם מתנגד לאשרור מעמדם של מהגרים לא חוקיים - אבל למי
באנ"ש בדיוק אכפת מה רוב העם חושב? אם שרה רוצה כותרת
חיובית, ממש לא יעזור לה שרוב העם חושב כמוה. היא צריכה
שאחד מתוך כמה תריסרי עורכים יחשוב כמוה...

ההיספנים אכן לא מצביעים כמו השחורים - אבל הדמו' תלויים
בהם ה-ר-ב-ה יותר מהרפו' שמחזיקים ברוב מוחלט ומאסיבי
בקרב כל הקבוצות הלבנות (מלבד, כמובן, היהודים החכמים...).
הרפו' זקוקים להם - אבל הדמו' לא יכולים בלי רוב מוחץ בקרבם.
אובמה ניצח בקליפורניה רק בזכות הקול המקסיקני.

לא כתבתי שאני מסתמך על מקורות שונים משלך - אלא על
מקורות רבים משלך, מכיוון שאני לא קורא רק את אלה
שמצביעים נכון, אלא גם את האדיוטים המועילים שמצביעים
ל"אחד" ולחבר מרעיו...
בכל מקרה, הסיבה היחידה לג'האד של אובמה על אריזונה, היא
הצורך שלו לגייס היספנים לקראת נובמבר - וכאן, כתמיד,
מעתיקים בשמאל בהתלהבות כל מעשה איוולת שנועד לקדם אינטרס
פוליטי קצר טווח ע"ח האינטרס ארוך הטווח.
ישן 14-08-2010, 21:10
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "דווקא בגלל תגובות כאלה כתבתי במפורש להחזיר למדינות המקור שלהם"

אחד הדברים הראשונים שלמדתי בארה"ב היה שבכל דיון על הגירה אם מישהו מביע התנגדות לקבלת מהגרים במוקדם או במאוחר מישהו אחר ישאל אותו כמה דורות הוא בארה"ב. הטיעון בו השתמשת הוא בערך אותו הטיעון בו משתמשים הערבים כנגדנו.

במקום לטפס על עצים אפשר לומר גלויות ובפשטות שהישראלים חרדים מהצפת מדינתם בזרים שביכולת ההשתלבות שלהם, הזדהותם ונאמנותם העתידית הם מפקפקים. אני שותף לחרדות הללו ומקבל לחלוטין שרצוי לסגור את שערי המדינה רק שאני סבור שפתרון גרוש הילדים הוא פתרון שלטווח הארוך הוא מזיק ומסוכן לחברה הישראלית ולכן הייתי מעדיף שיוותרו הפעם ושיתרכזו במניעת הישנות הבעיה בעתיד כשהפתרון היחיד שאני רואה הוא בצמצום יבוא עובדים זרים למינימום ההכרחי ועדיף שלאפס (אגב, ממילא מספר העובדים הזרים בארץ כיום נמוך בהרבה משהיה לפני עשר שנים).

ישן 14-08-2010, 21:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הנה כתבה מגלובס - יש עוד ועוד נתונים כאלה. האמת פשוטה - כמעט שאין "פליטים אמיתיים"
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "יש לך נתונים ממקור אמין על..."

http://www.globes.co.il/news/articl...000537623&fid=2

מה לעשות, דארפור נמצאת בצד הרחוק של סודאן, וכדי להגיע משם
לכאן - צריך לעבור דרך השטח של אלה שהפכו את דארפור למקום
כ"כ לא נעים (זה בערך כמו שיצפו מטוטסי שנמלטים מהוטו
רצחניים, להמלט על חייהם, דרך שטח ההוטו - או לצפות
מיהודים בפולין להמלט מהנאצים דרך ברלין...)...
האמת פשוטה - הטורדנים הם גזענים באינסטינקט: הם רואים שחום עור, וישר הופכים אותו ל"פליט מדארפור", גם בגלל שזה נותן אופציה לכפות את השארתו כאן - וגם בגלל שאין להם מושג
ירוק בנוגע לעובדה ש"לא כל הכושים הם אותו הדבר".

ככה זה, אלה שזועקים הכי חזק סיסמאות נאורות, הם בדר"כ
גדולי המחזיקים בדיעות קדומות, ושקועים בבורות מנוונת...
ישן 14-08-2010, 21:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר הלאומים הוא ב-ד-י-ו-ק כמו האו"ם - יישות אימפוטנטית ואפולוגית לפיוס התוקפנים
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חבר הלאומים לא היה בעל הסמכות..."

לאו"ם אין בדל של כוח צבאי - הוא תלוי באופן מוחלט בנכונות של
מדינות להתחייב לשגר חיילים, ועל סמך תקדים הג'נוסייד ברואנדה
(שבוצע לנגד עיניו של כוח או"ם, שהגורם המרכזי בו, גדוד צנחנים
בלגיים, פונה אחרי שעשרה מחייליו נרצחו), ניתן לקבוע שחיילי
האו"ם, הם בעיקר פוטו-אופ חסר משקל במקרה הטוב, ותופעה
מגעילה במקרה הרע (לפי הערכות של האו"ם עצמו, שליש מהזנות
בקוסובו סובבת את כוח האו"ם במקום...).

לנו כמובן זה צריך להיות מוכר יותר מאשר לאחרים - זוכר את
חטיפת והריגת שלושת לוחמי ההנדסה בהר דב? חיילים הודיים
צילמו את האירוע כולו, ובמקרה הטוב סתם ישבו בחסור מעש...
ישן 15-08-2010, 06:31
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אך איך איך איך הצטברו כל שונאי האדם בפורום ה"נכבד" הזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "האם אתם בעד החזרת ילדי העובדים הזרים למדינות המקור שלהם?"

המחיבים את הגירוש הם קבוצה, שהיהדות האמיתית רחוקה מהם כרחוק מזרח ממערב. אנשים ללא כל רגש אנושי ושהזכרון היסטורי (החיובי שלנו ביחס לגר והשלילי נגדינו שגורשנו בנערינו ובטפינו מכל מקום בו נולדנו בו) נמחק כלא היה.

אני בוש בשרי ממשלת ישראל שיתנו (אם ? ) ידם למהלך מביש כזה כנגד מאות ילדים חסרי ישע, שכל אשמתם היאשנולדו בארץ הקודש, שהפכה למשאת נפשם ותקוותם.

כולי תקווה, שהעצה הרעה תופר ויוחזר כבודה של מדינת ישראל.

אין זה פוטר את הממשלה מלהכין נוהל מחייב של דרך התאזרחות לברלית מתחשבת ולא רק באמצעות אישור ההמסד הרבני הארכאי - שבינו לבין תורת ישראל הצרופה אין כל קשר.
ישן 15-08-2010, 21:28
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
יפה נפש שכמותך
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אך איך איך איך הצטברו כל שונאי האדם בפורום ה"נכבד" הזה"

מי אתה שתקרא לנו שונאי אדם??!! התקשורת משתמשת בילדים האלה כדי לגעת בעצב הרגיש של החברה שלנו. ובספינים ירודים ושעברו קו אדום ברור הם שולחים רמזים בין הילדים האלה שעומדים סך הכל בפני כרטיס טיסה הביתה (כן, כן לביתם איפה שמשפחתם וחייהם האמיתיים נמצאים ) על חשבוננו, עם ארוחה חמה במטוס הכל כלול. ומעיזים להשוות בין הסבלנות שאנחנו מפגינים למעשה הנפשע שעשו הוריהם כדי להתאזרח, לבין גירוש היהודים למחנות ההשמדה בתקופה הנוראית ההיא של השואה. גועל נפש!

כמעט כל המשפחה של אמי נספתה בשואה. אין לה דודים, סבים, בני דודים, כלום! סבתא שלי ז"ל, לעולם לא אשכח את המספר הנורא על פרק ידה.. ואתה וחבריך בתקשורת מעיזים לעשות השוואה בין אלה ואלה?!
אני מתבייש בשם סבתא שלי שהילדים המסכנים האלה מנוצלים על ידי התקשורת כדי להכפיש את זכרה.

אם חלילה היה מדובר בפליטים הנמצאים בסכנת חיים במולדתם, כמו שאנחנו היינו לפני 70 שנה שהבריטים השפלים לא נתנו לנו להיכנס במעברות, אז אין לי ספק שמדינת ישראל ועמנו החם היה נותן להם מחסה עד ישכך הזעם. אבל זה לא המצב. סך הכל מהגרים שרוצים לעשות יותר כסף ולחיות קצת יותר טוב מהמדינה בא באו.

כך שאתה מוזמן לארח אותם אצלך בבית אם כל כך אכפת לך. הילדים האלה לא חוקיים ואין להם מקום כאן. לא ייתכן שכל עובד זמני שבא ממדינות נחשלות ינצל חורים במערכת ויביא ילדים כדי להתאזרח. אם לא נחזיר את הילדים האלה והוריהם למולדתם, (כן, אם לא ידעת יש להם מולדת משלהן) אז נפתח צוהר לגלים של מהגרים ממדינות נחשלות שישמעו שישנה מדינה קטנה ועשירה בשם ישראל שנותנת לכול החפץ אזרחות. ומהר מאוד ישראל תוצף דמוגרפית במהגרים ממדינות נחשלות שיביאו איתם פשע , יפגעו בכלכלה שלנו ובסופו של תהליך יהפכו את המדינה הזאת למדינת עולם שלישית.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 16-08-2010 בשעה 16:18.
ישן 15-08-2010, 09:45

טענותיך לא רק שאינן נכונות וזדוניות אלא גם אינן עניניות
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ממשיכים ביבוא עובדים זרים כי אתה וחבריך לא מוכנים לעבוד בעבודות של עובדים זרים"

טענתי היא לא לגבי הצורך שנוצר להבאת עובדים זרים בגלל שבארץ קיים מעמד רחב של אוכלי חינם, אלא מדוע היום כאשר ישנם "עודפי" עובדים זרים מדוע משיכים ביבוא ?

באשר לידים השארותם בארץ והפיכתם לאזרחים מן המנין, רק תשפר את מעמדם, תבטיח את קיומם בכבוד ותאפשר להם שדרוג מעמדם, כפי שקים לגבי כל יד ישראלי החפץ בקידום.

מענין לאיזה עתיד אתה דן את הילדים, בתמיכתך בגרושם מן הארץ.

אני תומך בל הליך חוקי ותקין. אבל גם החוק חייב להיות כזה שהציבור יכול לעמוד בו.
נגד חוק דרקוני של גירוש ילדים אף אחד ינו יכול לעמוד. אם בני ישראל בהיותם במצרים היו שומרים על חוקי פרעה, היום לא הינו דנים בעיה זו, מאחר ולא היינו קיימים. ככה זה נמשך בכל הדורות, לטוב או/ו לרע ועם ישראל חי וקים. היום ישנם החושפים ציפורניים ועושים לאחרים מה שניסו לעשות לנו ללא הצלחה. אני מקווה שגם במקרה דנן לא יצלחו ה"רעים" והנחשלים.

ישן 15-08-2010, 10:01
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אז קדימה, תפסיק להיות "אוכל חינם", תצא מהמקום הממוזג והנעים ממנו אתה כותב את דבריך
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "טענותיך לא רק שאינן נכונות וזדוניות אלא גם אינן עניניות"

וצא לעבוד כפועל בניין, חקלאי, או סועד קשישים, וכל זאת בעבור שכר מינימום.

אני בטוח שאתה פשוט רץ לבצע זאת, וכמובן אל תשכח שעליך לשאוף שגם ילדיך יעבדו במקצועות כאלו.

מדהים איך אתה, במסווה של רחמנות, מגלה אכזריות רבה עד לאין קץ.
אתה מוכן במחיר של מניעת גירוש 400 הילדים להרוס את החיים לאלפי ועשרות אלפי ילדים אחרים אשר חיים מהכספים שהוריהם או קרובי משפחתם מרויחים בעבודתם כאן, כי הפועל היוצא של החלטה אומללה זו היא הפסקת העסקת עובדים זרים (אלא אם אתה מתכוון שעלינו להביא גם אותם ארצה?).

כשנשליך את ילדי העובדים הזרים לירקון, מצד אחד, נמנע מהעובדים הזרים לעזוב, מצד שני, ונמנע מתשלום על עבודתם, אז תהיה הקבלה כל שהיא לסיפורי יציאת מצרים.

ישן 15-08-2010, 10:32

לא נהוג בפורום להשמיץ כותבים - אפילו קיים עונש חמור של חסימה
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אז קדימה, תפסיק להיות "אוכל חינם", תצא מהמקום הממוזג והנעים ממנו אתה כותב את דבריך"

לכן לא תקבל מענה על כתב השטנה כנגדי.

רק אתייחס כללית. כל אדם ימצא את פרנסתו בהתאם לכישוריו וכשרונותיו, כל עוד מצוי מקום עבודה זמין בתחומו. אם הגיעו מים עד נפש, אין לפול כנטל על הציבור, אלא למצוא ולעסוק בכל מלאכה זמינה. כל מלאכה מכבדת את בעליה, אין מלאכה בזויה. הבזוי הוא ההתעלקות על הציבור.

כל אדם שואף באופן טבעי להגיע לתעסוקה הולמת ( זאת הנחשבת בעינך כמכובדת ) - לא כל אחד מתאים ומוכשר לכל מלאכה ולא כל מלאכה זמינה לכל. רבים וטובים באצנו בחרו ובוחרים בעבודות כפיים ולא נרתעים מכל עבודה, למרות כישוריהם ה"מופלגים". זאת איננה בושה - זוהי התרוממות הרוח.
ישן 15-08-2010, 13:35

כשאני פיניתי זבל בלול וברפת אינני יודע היכן "התגוללת" אם בכלל
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כלומר, אתה לא מוכן לעבוד בעבודה כזו, ובוודאי שלא תרצה שילדיך יעבדו בה"

אתה בהחלט צודק וכתבתי זאת, שאני מעדיף שכל אחד יתפרנס על פי כשוריו ויכולתו. אבל אם אין ביכולתו להשיג עבודה על פי שאיפותיו ורצונו, עליו לעבוד בכל עבודה מזדמנת ולא להפוך כעלוקה על הציבור מרצון.

אני מניח שאתה גם מסכים שלא כל אחד יכול להיות רופא, עו"ד מהנדס וכו' וישנם כאלו שכשרונותיהם מתאימים לעבודות כפים. ישנם גם כאלו שמילדותם מופנים לחינוך בו לא יהיו מסוגלים למלאכות הדורשות כישורים וידע, מעבר למה שניתן להם בבתי הספר.

כל אדם חייב לשאוף לבטא את מלוא יכולותיו ולהתפרנס בכבוד גם כאשר אינו יכול למלא את מלוא שאיפותיו מסיבות מסיבות שונות.
ישן 16-08-2010, 13:56

גיור של עולים לא יהודים
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה] תנאי קבלת..."

עולים לא יהודים כוללים ערב רב של אנשים. האם הגיור מכשיר אותם ? כיצד תגיב עם ישובו לארצם/ארצנו פליטים שברחו מאז הקמת מדינת ישראל - יסתופפו תחת "שלמת הרבנות" ויהפכו ליהודים כשרים. נכון שזוהי פנטסיה, שלעולם לא תקרה - אבל זוהי גם כן אפשרות.

מדוע גיורם של עובדים זרים, יאפשר להם לקבל אזרחות ? האם הם יהיו טובים יותר לעומת אלו שיעברו מבחני קבלה ללא המרכיב הדתי הלכתי? במיוחד אותם הצאצאים הלומדים במסגרות חינוך ישראליות והופכים לישראלי גמורים לא פחות מאלו שנימולו ?

אני מסכים שהנושא כבד ומרכב ואין לו פתרון חד חד ערכי או חד חד משמעי - אבל לדעתי הגיור, לבטח איננו נותן את התשובה הנכונה.
ישן 16-08-2010, 23:07
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
ישי על גירוש הזרים: "אתם צבועים; אני נאבק על המפעל הציוני"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "האם אתם בעד החזרת ילדי העובדים הזרים למדינות המקור שלהם?"

שר הפנים בגלי צה"ל: "ישנם עלונים שכתוב עליהם 'בייבי ויזה', כלומר מי שמסתנן לארץ ומביא ילד יקבל ויזה. אני לא מגרש ילדים אלא מחזיר את ההורים שבאו לכאן שלא כחוק ורוצים לטשטש את המפעל הציוני במדינת ישראל"

(מאתר גלובס)

התקשורת השמאלנית נוהגת להשמיץ את השר ישי וללגלג עליו, אבל זה לא משנה במאומה את העובדה שהוא לא מפחד לקום ולהגיד את האמת.

אותה תקשורת שמאלנית לא בוחלת באף אמצעי על מנת להציג את האג'נדה המתחסדת שלה, כולל להשוות את חיילי צה"ל למשת"פים של הנאצים, בכתבה מיולי 2009 על המסתננים מאפריקה.
(

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.)

ישן 17-08-2010, 05:59
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
דן, צר לי אבל אתה באמת מדבר שטויות
בתגובה להודעה מספר 160 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הוא לא מפחד לקום ולהגיד את האמת ומציג את מדינת ישראל במערומיה"

עם כל הכבוד אף אחד מהעובדים האלה לא מתקרב לרמה של עבדות. הם באו לכאן לתקופת זמן קצרה לשם עבודה בלבד. לא לשם הקמת בית יהודי כשר, לא לשם הישארות לנצח, אלא כדי להרוויח כסף ולעזוב. אנחנו לא מדינת פליטים. יש לנו אולי הכי הרבה צרות מכל מדינה אחרת בעולם הזה - וממש לא מתאים שנוסיף לבעיות עוד צרה של עובדי זרים, אנשי נחשלים, שדורשים שיקום וטיפול. אנחנו לא מעון.

ישי צודק במאת האחוזים ואני מקווה מאוד שהוא לא יישבר - יש הרבה כוח שמופעל עליו מטעמים צבועים ואינטרסנטים, אבל אף אחד לא באמת דואג למדינה. מה אנחנו צריכים אזרחי מדינות עולם שלישי? אנחנו עברנו את העידן הזה בהיסטוריה שלנו - לא צריך להתחיל אותו שוב ועוד בגלל אנשים שלא היו אמורים להישאר פה מלכתחילה.

ישן 17-08-2010, 07:13

הם באו לכאן לתקופת זמן קצרה לשם עבודה בלבד
בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "דן, צר לי אבל אתה באמת מדבר שטויות"

הכל טב יפה ונכון.
המדינה התרשלה בתפקידה ובשמירתה על החוק שהיא בעצמה חוקקה. מפצעון קטן אותו הזניחו, הגענו לנמק המחייב כריתה. אבל כל זאת לא על חשבון 1200 או אפילו 400 ילדים על לא עוול בכפם.

עובדים זרים מממשיכים להקלט לא כל הפרעה, לטובתם של בעלי ענין ומקורבים העושים על גבם קופון.
דבר ראשון חייבים להפסיק את היבוא. אינני חס על אלו ה"מיללים", שהמחסור בכוח אדם פוגע במקור פרנסתם ו/או בנוחות/יכולת חיים עצמאית. הם הם חלק מהמחדל. אם בעובדה שלא דוחו מידית ל"בריחת" העובד הזר, שהוקצה להם ו/או בעובדה שהעסיקו עובד זר ללא רשיון.

היום לא נותרה ברירה אלא ל"הלבין" חלק מהמקרים, כפי שנהוג במקרים אחרים (מס הכנסה ואפילו עסקות טעון למניהן), ולהכניס סדר בנושא.

ואחרון אחרון אם לא הראשון, היא דרך התבטאות המתנשאת והמתלהמת כפי שנשמעת מפיו של שר הפנים ומאצבעותיהן של מרבית הכותבים בפורום. אין לי מילה אחרת להגדרה למעט גזענות לשמה ושנאת האדם.
אני מקווה שלא פגעתי בחוקי הפורום הנכבד ולא נתתי עילה לסותמי הפיות להפעיל את סמכותם.
ישן 19-08-2010, 06:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הם באו לכאן לתקופת זמן קצרה לשם עבודה בלבד"

סליחה -
אני "מהגר עבודה" לאוסטרליה, קרי אני נמצא באוסטרליה לטובת תעסוקה לפרק זמן מסויים. הבת שלי היא כבר אוסטרלית לכל דבר - היא חיה כאן יותר זמן מאשר בארץ. אני הולך להשאר כאן עוד בערך 6 שנים (אם לא יותר), כך שהילדים שלי, כולל אחת שתוולד כאן, יהיו אוסטרלים.
מגיע לי אזרחות אוסטרלית בגלל זה? לא. מגיע להן אזרחות אוסטרלית בגלל זה? לא. אם אני לא אוציא תושבות או אזרחות, אני אדרש לצאת את אוסטרליה. האם אני יכול להשאר כאן יותר זמן? כן. רק שאני אהיה מפיר חוק, אפילו אם אשאר כאן שנים.
הילדים האלה הם ילדים של נתינים של מדינות אחרות וככאלה יש להם אזרחות באותו מקום. אם ההורים לא הצליחו להתאזרח, הם ידרשו לחזור לארץ המוצא שלהם. בדיוק כמוני.
זה לא משהו חדש, זה לא משהו יחודי למדינת ישראל - זו מדיניות ההגירה בכל מדינה בעולם, אבל רק בארץ הפכו את זה (שוב) לאיזה אידיאולוגיה מעוותת. אם מהגרים בלתי חוקיים שנשארו יותר זמן מהמותר היו עושים הפגנות כאן, הממשלה האוסטרלית היתה מברכת על כך - הם היו אוסרים ומגרשים צ'יק-צ'ק את כל מפירי החוק וחסל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-08-2010, 11:21
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 160 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הוא לא מפחד לקום ולהגיד את האמת ומציג את מדינת ישראל במערומיה"

עבדות? הרשה לי לגחך.
צא וראה אותם בארצות המקור שלהם ותיווכח עבדות מהי.
בין אם שכרם פה גבוה ובין אם הוא נמוך בהשוואה לישראלים, הוא עדיין גבוה כמה מונים משכרם במדינת המקור שלהם
וזו הסיבה שלשמה באו. כמובן שחלקם לא בוחלים בשום דרך כדי להגר הנה, ומוכנים אף להביא ילדים, שלמרות הכל
עתידם אינו מובטח.

זה שהמדינה התרשלה והזניחה זה נכון, אבל אין שום סיבה לחלק מתנות ואין שום מניעה לדחות את יישום החוק.
הם קיבלו דחייה בהחזרתם לארץ המקור, שיגידו תודה ועכשיו שיפעלו לפי החוק.

ואני שמח שפינית זבל ברפתות לפני חצי מליון שנים. השאלה היא אם היית מוכן שילדיך, נכדיך וניניך יעשו זאת עכשיו
או שלשיטתך הם כבר נעלים בהרבה על שאר בני האדם ולכן יש צורך בכל מיני פראים מעבר לים שיעשו את העבודה
הזו עבורם. (או פראים מקומיים, כאלו מעיירות פיתוח ובלי בגרות מלאה).
ישן 17-08-2010, 13:28

אני מאחל לכולם להיות לפחות ביל גייטס
בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "עבדות? הרשה לי לגחך. צא וראה..."

אבל מהלעשות יש רק אחד כמותו.

כל אדם חייב לשאוף להגיע לשיא יכולתו, לנצל את מלא הפוטנציאל שלו ובכפוף לאפשרויות.
אבל גם כל אדם חייב לכלכל את עצמו ולא לחיות על חשבון הציבור. נושא העובדים הזרים החל כאשר כאשר נוצר מצב של חוסר עובדים למרות שמדינתנו מלאה במובטלים ובאוכלי חינם.
העיקרון של עבודת כפיים, שהיה נחלתם של המשכילים דוקא הפך להיות מבוזה ולא מכובד. עד כדי שנוצרה שכבה בציבור, שבסיוען של ממשלות ישראל, מוכנות לחיות "חיי רעב" ומצוקה ולהנחיל אותם לצאצאיהם ואינה מוכנה "ללכלך" את ידיה. רק עבודה קשה ומסירות, תוכל לחלצם מהמצוקות אליהן הם נכנסו ובעיקר שלא לגרור את צאצאיהם אחריהם.
קיימות דוגמאות רבות של אנשים שהגיעו למדינת ישראל חסרי כל ועשו הרבה על מנת שצאצאיהם יצליחו ל"התרומם" ולאפשר להם טווח בחירה רחב יותר עבור עסוקם.

לשאלה האישית אין כאן מקום. מה שאני מצפה מהכלל אני מצפהגם לצאצאי.
בהקשר לפראים שמעבר לים או מקומיים - מי שחשב שעבודת כפיים היא עבודה לפראים הוא מסוג האנשים שלא הייתי חפץ להיות בקרבתם. מפאת כבוד הפורום לא אגדיר אותם במפורש.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:30

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר