לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2010, 19:55
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
המלצה גיבויים, גיבויים - ושוב פעם גיבויים!

מי שזוכר זוכר, ומי שלא - יכול לנבור בהיסטוריה של הפורום, לפני מספר שנים איבדתי כמות מסויימת של צילומים בגלל גיבויים לא טובים.
מאז, אני שומר הכל ב 2 העתקים, כשכל העתק נמצא בכונן קשיח נפרד.

השבוע, מת לי אחד הדיסקים הישנים שהחזיק את כל הצילומים שלי מ 2004 ועד אמצע 2009 (כונן של 250GB).
לו לא היו לי גיבויים, הייתי בערך הבנאדם הכי מבואס בעולם כרגע.
מבלי להתבלבל, לקחתי את הדיסק השני, ומייד התעתקתי את כל תוכנו ל 2 דיסקים אחרים (שכרגע מהווים את הגיבוי המלא של כל הצילומים שלי מ 2004 ועד היום).

ברגע שאחד הדיסקים מת, פשוט קונים דיסק חדש באותו הנפח (ואם הטכנולוגיה קפצה 3 דורות מאז, אפשר לקנות פשוט 2 דיסקים חדשים בנפח מרובע באותו המחיר) ולשפוך את התוכן מהדיסק התקין, לחדש(ים).

חברה' - לא לחכות עם זה.
עדיף שתוציאו עכשיו עוד 400 שקל על דיסק חיצוני חדש מאשר להוציא 3000 שקל על שיחזור מדיסק דפוק, או לדפוק את הראש בקיר בגלל שאיבדתם את כל מה שצילמתם עד היום.

אין דבר יותר מדכא מהסאונד המונוטוני הזה, של התיקתוק הבוקע מתוך דיסק שרוט.
עוד היום - בדקו בזאפ בנוגע לחנות המוכרת דיסקים בזול בסמוך למקום מגוריכם, והשקיעו את המינימום הזה בגיבויים.

המלצת השף

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2010, 12:50
צלמית המשתמש של Thedarkdragon
  משתמש זכר Thedarkdragon Thedarkdragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Thedarkdragon שלח הודעה דרך MSN אל Thedarkdragon
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גיבויים, גיבויים - ושוב פעם גיבויים!"

בהחלט נקודה טובה, אני על בשרי חוויתי מוות של הרדיסקים... זה ממש לא כיף. ממש במקרה היו לי גיבויים.
אבל מה שלא אהבתי זה שאמרת לחפש חנות שמוכרת בזול וזה חשוב להדגיש שעדיף להשקיע בהאריסקים כמה שקלים יותר. כי אם קונים בזול בסוף נדפקים חזק. אני קניתי פעם הארדיסק 3.5" של מקסטור, אחרי 3 חודשים הוא מת... החליפו לי אותו לגרסה חדשה יותר של מקסטור... גם היא מתה אחרי כמה חודשים.. החליפו לי ל"חברה חדשה" SEAGATE, שאחר כך גיליתי שזה בעצם אותו המקסטור. וגם זה מת אחרי כמה חודשים. באותו רגע הבנתי שאני עובר להארדיסק נייח ולא נייד, של WESTERN DIGITAL.

בנוסף אני משתמש בהארדיסק מחברת TRANSCEND שכולו בנוי נגד זעזוים ופגיעות ומה לא. אומרים שהוא בנוי לפי תקן אמריקאי צבאי חח

קיצר ממליץ אם קונים הארדיסק אז לקנות משו איכותי ולא לחסוך =]

ישן 16-08-2010, 13:53
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Thedarkdragon שמתחילה ב "בהחלט נקודה טובה, אני על בשרי..."

כנראה שאין לך מזל... Seagate הם חברה מצויינת.
במקרה 2 הדיסקי גיבוי הנוכחיים שלי הם של Seagate ויש לי עוד אחד של WD לגיבוי מידע אחר שהוא לא תמונות.
הם עובדים נפלא, ללא תקלות, וגם אם אחד מהם יקרוס - אקנה דיסק חדש חלופי במקומו.
כיוון שהמטרה של הדיסקים הם להיות מחוברים למחשב רק בזמן עבודה עם הקבצים, הם לא צריכים להיות כל הזמן בעבודה, ולכן 'איכות הדיסקים' לא תורגש רוב הזמן.
אני לא יודע אם מוכרים היום דיסקים גרועים... מהנסיון שלי עם דיסקים, כל היצרנים טובים, וגם על WD שמעתי שנדפקים להם דיסקים, אפילו שנהוג היה לחשוב שהם הכי טובים.
עניין של מזל.

ישן 20-08-2010, 22:19
צלמית המשתמש של Thedarkdragon
  משתמש זכר Thedarkdragon Thedarkdragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Thedarkdragon שלח הודעה דרך MSN אל Thedarkdragon
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "כנראה שאין לך מזל... Seagate..."

האמת שהלוואי ויכלתי לחשוב כמוך...
במקרה ביום שהחזרתי את הSEAGATE האחרון, העובד מעבדה התחיל לעשות לי בעיות, וממש למזלי עמד מאחורי גם מישהו שבא להחזיר דיסק בדיוק כזה (יצאנו על העובד ביחד חח..). כשהוא ראה שאני מחזיר אותו הדבר בול, הוא סיפר שהוא עובד באוניברסיטה (לא זוכר איזו) במחשוב שם, והם קנו שם בערך 50 דיסקים כאלה שמתוכם כבר 25 הלכו לעולמם והוחזרו לחברה..
נראה לי יותר סיכוי שלך יש מזל טוב עם הדיסקים האלה ולא שלי יש מזל רע איתם
אתה יודע שלSEAGATE היה פעם מקרה של פס ייצור שלם שיצא בלאי?

ישן 16-08-2010, 23:25
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גיבויים, גיבויים - ושוב פעם גיבויים!"

כבר כמה שנים שיש לי מערך גיבוי כפול:
הראשון, תיקיות במחשב, אשר מסונכרנת עם כונן 2.5", אשר שימש גם לעבודה נוחה על מחשבים אחרים (במכללה) וסנכרון של כל השינויים עם המחשב.
השני, שני כוננים קשיחים 3.5", אחד בבית ההורים והשני בדירתי בירושלים, איתם אני מסנכרן את המחשב בתדירות של פעם בשבוע לפחות.

מאז שהתחלתי עם מערך הגיבוי הזה, הטעות המצערת היחידה שקרתה לי היתה טעות אנוש, שאינה קשורה לכשל טכני או בעיות חומרה, אשר הביאה למחיקת כל קבצי ה-RAW מהופעה שצילמתי והשאירה אותי עם ה-JPG-ים המומרים בלבד.
לכן עם כל החשיבות שיש למערך גיבוי נכון, חשוב גם להשמר מטעויות אנוש, לחשוב פעמיים לפני כל פעולה בלתי הפיכה.

ישן 19-08-2010, 13:27
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Kobmyster שמתחילה ב "אפשר המלצה על תוכנת גיבוי..."

מאוד פשוט - קוראים לזה 'המוח האנושי'.
כשאתה פורק את כרטיס הזיכרון שלך - תעתיק אותו פעמיים לשני מקורות איחסון פיסיים שונים.
טה-דה!

התוכנות החכמות יותר יודעות לקחת מתוך תיקיות שכבר גובו, את הקבצים החדשים שעדיין לא עברו גיבויים, ולבצע גיבוי מלא לכל התוכן החדש מאז הגיבוי האחרון.
אני עובד בשיטה די פשוטה של יצירת תיקיה עם תאריך הצילום + מתאר נושא מסויים.
דוגמא:
קוד:
10-08-09 - Keren and Roni Wedding 10-09-09 - Studio Dana

בשיטה הזו, אני נותן שם לכל סשן צילומים ומכניס אותו לתיקיה ואותה מעתיק ל 2 דיסקים שונים.
זה מציל לי לכל הפחות את חומר הגלם שלי כפי שיצא מהמצלמה. במידה ואני עורך תמונות ושומר תמונות ערוכות, אני צריך לגבות גם אותן ידנית. ואם אני מתעצל / שוכח, אז הלכו העיבודים - אבל חומר הגלם, שורד.
אם תעבוד מסודר ותזכור לגבות כל שינוי שלך, אתה לא צריך תוכנה חיצונית שתאלץ לסמוך עליה.

ישן 22-08-2010, 00:27
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ישנן שיטות יותר זולות לבצע..."

נניח שיש לך מחשב ייעודי שעושה רק את זה, ומשום מה קנית במיוחד רכיבים סופר חסכוניים - הוא יצרוך בערך 100 וואט.

1 קוט"ש = 55 אג' אאל"ט

עשר שעות עבודה = 1 קוט"ש

בחודש יש בממוצע כ 730 שעות. כלומר 73 קוט"ש. כפול 55 אג'. יוצא 40.15 ש"ח. כל חודש. וזה, כאמור, אם יש לך מחשב שצורך רק 100 וואט. (אל תשכח, אם אתה מחליט לחשב את הצריכה, שבנוסף לצריכת כל הרכיבים, יש את אי הנצילות של ספק הכוח, שמאיידת עוד אלו ואלו וואטים לאוויר בתור חום שלא מנוצל לכלום - ושאולי גם ממזגים אותו - שזה עוד משהו שצריך להוסיף לחישוב...)

כמובן, אתה יכול לבנות מחשב ייעודי עם מעבד סופר-חסכוני בחשמל, אבל זו תהיה בנייה מיוחדת ויש סיכוי לא רע שיקרה יותר... כמובן שלאורך זמן תהיה זולה יותר, כי בונים רק פעם אחת. מה שכן, כונן חסכוני בחשמל ואמין (ודיסקונקי זה לא ממש, מה שמשאיר אותך עם SSD בלבד...), יעלה לך בזוזים רבים...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר