לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2010, 23:33
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אסף120 שמתחילה ב "לא גם הבעיה שהמעסיק ירצה בוגר..."

התפקיד בצה"ל?

מבין מה שציינת "מנהל תשתיות מיקרוסופט", זה מה שעושים רובים המוחלט של "מנהלי רשת" / מפעילי מחשב בצה"ל... (ה"מנהלי רשת" במרכאות נובע מכך שהעובדה שהמוצרים עובדים דרך רשת, לא אומר שאתה מנהל רשת. אני אפילו בספק שבקורס ילמדו מהו מודל 7 השכבות...)

בקורס הזה ילמדו אותך דברים מאוד מסובכים, כמו ללחוץ כפתור ימני ב Active Directory Users and Computers, לבחור אחת מהאפשרויות, ולעשות next, next, next. אה, וגם ליצור אובייקט GPO, להקליק שם על אפשרויות, ולשנות אותן.

אולי גם תלמד להתקין Exchange. כלומר, התקנה חלקה של Exchange, אתה יודע, next next next. נראה לי שאת הקטע של ההתקנות הכושלות והדברים שלא עובדים, לא מלמדים (בכל זאת, מדובר במשהו השואף לאינסוף, לך תלמד את זה...).

אני אנסח את זה כך: אם אתה לא יכול להגיע לידע הזה בכוחות עצמך על ידי קריאת מה שהמחשב כותב על המסך + עזרה קצרה מגוגל - גם קורס לא יעזור... ואם אתה כן יכול - למה לך קורס...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2010, 15:13
  makaveli_il makaveli_il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "התפקיד בצה"ל? מבין מה..."

שימי, אני מעריך מאוד את עצותיך ואני אף מאמין בהן ורואה אותן כנכונות.

לפי הבנתי, תפיסתך (ותפיסתם של מספר משתמשים אחרים בפורום) היא ללמוד את הדברים לבד (ללמוד, להתנסות, לטעות, לחזור ללמוד ולהבין מה עשית לא בסדר ובכך להרוויח ניסיון שלא יסולא בפז, וכן הלאה) - אני מאוד בעד השיטה הזו ואני אף מעז להגדיר את עצמי כאוטודידקט.

אך בעיה אחת ישנה, כאשר אני רוצה/ארצה למצוא עבודה בתחום הנ"ל, איזה ניסיון מוכח יהיה לי? מי בדיוק יעסיק אותי רק כי קראתי כמה ספרים של Wiley, Oreilly וכו'?

הדבר היחיד שהקורסים האלה כן נותנים ולמידה עצמית לא, הוא תעודה יפה ומבריקה שמהווה גושפנקה לכך שאתה מבין ויש לך ידע מוכח בנושא הנ"ל.

אשמח אם תאיר את עיני ותוכיח לי שאני טועה, אני רוצה לטעות

ישן 17-08-2010, 15:53
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי makaveli_il שמתחילה ב "ידוע לי שניתן לגשת למבחנים..."

יש חברות שמעדיפות לשלם פחות לעובדיהן, ועל כן יעדיפו אנשים עם מינימום נסיון כדי לשלם כמה שפחות. אתה יכול לעבוד בחברה כזו בשכר נמוך יחסית, וכך להשתפשף במקצוע (נניח שנה-שנתיים), ואז להתקדם לחברה אחרת שמוכנה לשלם יותר עבור מישהו עם נסיון.

תזכור שכל נסיון, אפילו כללי בתחום, רלוונטי. מעסיק חכם, לא יעניין אותו מה אתה יודע, אלא האם כשתהיה בעייה אתה תהיה מסוגל לפתור אותה, גם אם היום אתה לא יודע איך. ומישהו שעבר קורס, הוא לא בהכרח אדם כזה! (וכן, גם נסיון לא בהכרח יוצר אדם כזה. יש אנשים שפשוט לא מתאימים לתחום הזה, ולא יעזור כלום...)

קוראים לזה PROBLEM SOLVER. וזו התכונה הכי חשובה (כנראה), בתחום הזה (ובכלל בעולם המחשבים...).

לא סתם אחת השאלות הכי ידועות בראיון עבודה היא: "ספר לי על אתגר קשה שהיה לך בעבודה הקודמת, וכיצד בכל זאת פתרת את הבעייה...". המראיין רוצה לראות חשיבה יצירתית ואת היכולת שלך, בעצם, לעשות את העבודה שלך. מבלי להתקשר לתמיכה / חברת אאוטסורסינג. אם הוא היה רוצה שירותי אאוטסורסינג, הוא לא היה מראיין עובדים למשרה הזו - הוא לא צריך פקיד שפותח קריאות שירות...

האם זה פלוס - בחלק מהמקומות כן, בחלק מהמקומות אולי לא.

אולי לפעמים זה אפילו מינוס. אני, למשל, אם אראה שמישהו הלך ועשה 5 הסמכות בתחומים שונים, מיד אתהה: "למה הוא היה צריך את כל זה? האם הוא מנסה להשיג עבודה על סמך חוברת של קורס? הוא לא הצליח להגיע לידע הזה לבד? מה יקרה אם תהיה לנו בעייה שלא מופיעה בחוברת? איך הוא יתמודד איתה אם היכולת היחידה שלו להשיג ידע היא בקורסים?". מצד שני, זה אני. ואני כמובן רואה את הדברים מנקודת המבט שלי - של אדם שלא עבר אף קורס בחייו (חוץ מכמה "ימי מנוחה" קטנים ב NetApp אחרי שקנינו אחד, שבהם למדנו דברים ברמה של man page ואף פחות מכך... המעסיק רצה שאני אלך, אז הלכתי...), ולמרות זאת מצליח לפתור בעיות באופן עצמאי...

מה שאתה יכול לעשות, אם אתה לא מצליח להשיג עבודה אפילו בחברה מהסוג של אלה שרוצות מעט נסיון או בכלל לא, ואתה חושב שההסמכה היא מה שתשנה את זה, זה כן לעשות את ההסמכה, לקבל אותה, ואז (אולי) להצליח לעבוד בחברה כזו. אחרי שכבר יש לך נסיון, לא תהיה חייב לציין שעברת הסמכה בקו"ח (אבל אם המעסיק / "סיגי" ישאל/תשאל אותך האם יש לך, תוכל אז לציין שעברת XYZ...)

ישן 17-08-2010, 18:47
  makaveli_il makaveli_il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "מה זה לא שווה, זה פלוס, זה..."

שמי אופיר, השתחררתי לפני חצי שנה מצה"ל.

אני מתעתד ללמוד הנדסת אלקטרוניקה כי זה תחום שמעניין אותי מאוד, ועם זאת אני לאחרונה מתחיל לקבל cold feet מכיוון שמתמטיקה היא לא תחום חזק אצלי וזהו תואר מורכב מאוד שבמשך ארבע שנים אני הולך לנשום לאכול ולשתות מתמטיקה ופיזיקה.

כל חיי הייתי סביב מחשבים וניתן לומר שכל דבר ש"נכנסתי" אליו הצלחתי בו..
בין אם זה השטויות שילד בתיכון עושה בתחום ה"האקינג" כביכול (כולל רווח של כמה אלפי שקלים שהרווחתי בתחום למרות שזה היה תחביב נטו) ובין אם זה תקלות טכניות ויכולת problem solving ששימי ציין, אמנם לא ברמה של איש מקצוע, אבל יחסית לאנשים כמוני שאין להם ידע מקצועי מוסמך ניתן לומר שאני יודע, מבין, פותר ואוהב לעשות את זה.

עקב הסיבות הנ"ל אני שוקל לבחור אחרת מאשר הנדסת חשמל. הייתי הולך על מדעי המחשב או הנדסת תוכנה, או הנדסת מערכות מידע, אך שוב - ישנו הפאן המתמטי שאני לא טוב בו (זה אינו עניין של ביטחון עצמי, או שאולי רק קצת, כי עשיתי המון אבחונים מהילדות ועד היום שבהם נמצא שאכן יש לי בעיה בתחום).

ולכן, נראה לי שבחירה בידע מקצועי נטול תואר היא אולי פיתרון בשבילי..

שאלת מה המטרה שלי ולאן אני רוצה להגיע - ובכן לפי התפיסה שלי בנאדם שאוהב משהו וגם עוסק בו, סופו שיתקדם ויצליח ויגיע להישגים. מחשבים (ובפרט אבטחת מידע) זהו תחום שמרתק אותי ועל כן אני מעוניין להיכנס אליו מעבר לרמה שבה אני נמצא.

זה הכל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר