לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2010, 21:06
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
כמה שאלות על נבחרת "ישראל" בכדורסל

לאחר שצפיתי במשחק הכדורסל בין ישראל לאיטליה היום התעוררו לי כמה שאלות:1.מה ישראלי או יכול לייצג את ישראל בנבחרת שבאמצע האולם יש פרסומת של טיב טעם שמחללת שבת מוכרת נבלות וטריפות וחזיר בשבת קודש ובעקרון נגד כל מה שבקדושה,2.כל רבע או פסק זמן בחורות חצי ערומות עולות לפרקט על מנת לבדר את הקהל,3.איך יכול להיות מצב שיהודי שומר תורה ומצוות יכול להזדהות עם דבר כזה או אם נבחרת כזאת,ואיך אפשר (ליהודי שומר תורה ומצוות)לצפות במשחק בצורה כזאת,4.האם לדעתכם בעקבות מה שכתבתי יש ליהודי שומר תורה ומצוות סיבה לצפות במשחקי הנבחרת בצורה כזאת או שספורט זה לא לדתיים. 5.האם לדעתכם זה מכוון או שזה בתמימות ללא מחשבה מוקדמת.תזכו למצוות וכל טוב.
חזרה לפורום
ישן 18-08-2010, 10:47
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "כמה שאלות על נבחרת "ישראל" בכדורסל"

1. אתה מבלבל בין ישראליות ליהדות. אולי לאדם דתי הדת היא קודם כל לאום, ויש לה זיקה חזקה לזהות הלאומית (וגם אז, לאו דווקא למדינת ישראל), אבל לאדם חילוני (ברמות כאלו ואחרות) היהדות היא תרבות, שאליה הוא קשור לפי טעמו, ולרובם קיומה של חנות שמוכרת בשר לא כשר לא מפריעה להם, גם אם הם עצמם לא יקנו בה, והדבר ודאי שלא פוגע בישראליות שלהם או במידת הזדהותם עם המדינה.
כיום, ישראליות בעיקר מוגדרת ע"פ עצם המגורים או הלידה במדינה. בגלל שיש לך שחקנים ערבים בנבחרת ישראל אדם יהודי לא יכול להזדהות איתה? הרי הערבים האלה הם ישראלים בדיוק כמוך.
2. שוב, לרוב האנשים דבר כזה לא מפריע, להפך. וזה ממש לא קשור לרמת ההזדהות שלהם עם המדינה או אפילו עם היהדות, כפי שהם רואים אותה.
3. יהודי שומר תורה ומצוות יכול בקלות לאהוב נבחרות כזו, כי גם לו לא מפריע שיש אנשים שקונים בטיב טעם, והוא לא מרגיש פחות קשור אליהם בגלל זה. יהודי הוא יהודי גם אם הוא אוכל טרפות. לגבי הצניעות- זה תלוי באדם. יש מי שמזפזפ בזמן הזה, ויש מי שפשוט לא מסתכל. זכור שהצפייה עצמה היא בקבוצה, והרקדניות אינן חלק מהקבוצה, לא השחקנים או המאמנים הביאו אותן לשם, ולא הם נהנים מהן.
4. תשובתי למעלה
5. כנ"ל 4

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 18-08-2010, 18:51
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "1. אתה מבלבל בין ישראליות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
1. אתה מבלבל בין ישראליות ליהדות. אולי לאדם דתי הדת היא קודם כל לאום, ויש לה זיקה חזקה לזהות הלאומית (וגם אז, לאו דווקא למדינת ישראל), אבל לאדם חילוני (ברמות כאלו ואחרות) היהדות היא תרבות, שאליה הוא קשור לפי טעמו, ולרובם קיומה של חנות שמוכרת בשר לא כשר לא מפריעה להם, גם אם הם עצמם לא יקנו בה, והדבר ודאי שלא פוגע בישראליות שלהם או במידת הזדהותם עם המדינה.
כיום, ישראליות בעיקר מוגדרת ע"פ עצם המגורים או הלידה במדינה. בגלל שיש לך שחקנים ערבים בנבחרת ישראל אדם יהודי לא יכול להזדהות איתה? הרי הערבים האלה הם ישראלים בדיוק כמוך.
2. שוב, לרוב האנשים דבר כזה לא מפריע, להפך. וזה ממש לא קשור לרמת ההזדהות שלהם עם המדינה או אפילו עם היהדות, כפי שהם רואים אותה.
3. יהודי שומר תורה ומצוות יכול בקלות לאהוב נבחרות כזו, כי גם לו לא מפריע שיש אנשים שקונים בטיב טעם, והוא לא מרגיש פחות קשור אליהם בגלל זה. יהודי הוא יהודי גם אם הוא אוכל טרפות. לגבי הצניעות- זה תלוי באדם. יש מי שמזפזפ בזמן הזה, ויש מי שפשוט לא מסתכל. זכור שהצפייה עצמה היא בקבוצה, והרקדניות אינן חלק מהקבוצה, לא השחקנים או המאמנים הביאו אותן לשם, ולא הם נהנים מהן.
4. תשובתי למעלה
5. כנ"ל 4
כפי שעניתי בתשובה 9 לאום לא חייב להיות דוקא בהקשר דתי,לי לא מפריע או משנה אם יהיה שחקן לא יהודי בנבחרת מהסיבה הפשוטה שהוא אזרח המדינה כמוני ויכול לייצג אותה אותה,אבל הנבחרת עצמה כקולקטיב אמורה לייצג את כל הציבור בישראל,וכאשר יש את התופעות שציינתי מה שבעצם קורה זה שעל חלק לא קטן בציבור הם בעצם מצפצפים ואומרים תזרום עם זה טוב וגם אם לא זה לא ממש חשוב,ובכן אני לא מסוגל לזרום אם זה או לזפזפ או לעצום את העיניים ולא לראות דברים שבתור אדם יהודי פשוט פוגעים בי,זאת נבחרת ישראל היא אמורה לייצג את כולנו ובפרט שאני לא חושב שהרקדניות אם יהיו או לא ישנו יותר מידי למי שבא לראות כדורסל כנ"ל לגבי הפרסומת של אותה רשת לא כשרה באמצע המגרש,לי זה נראה כמו חוסר רגישות ודרך אגב בגלל זה הפסקתי לצפות במשחקים של מכבי ת"א בכדורסל למרות שאני יודע שאין ממש קשר בין השחקנים לתופעות שציינתי אבל לארגון יש גם יש קשר ולי בתור יהודי מאמין אין את היכולת לעשות את ההפרדה הזאת,נו טוב לפחות נשאר לי את הכדורגל
חזרה לפורום
ישן 22-08-2010, 19:51
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אז בוא תסביר לי איך זה מזיק..."

אז מזיק לעמו, מה שברור הוא שהתורה לא נאמרה סתם - אם אדם אוכל לא כשר זה מזיק.
ומתוך וויקפדיה בערך "כשרות":
"טעמים שונים ניתנו לאיסור אכילת בעלי חיים. הרמב"ם סבר כי כל החיות שנאסרו בתורה תזונתם גרועה ומשפיעם על האדם מבחינה בריאותית לרעה (מורה נבוכים, חלק ב', פרק מ"ז). כך הייתה גם דעת האברבנאל וספר החינוך (מצוה עג)‏[4]. לעומתם סבר רבי יצחק עראמה כי אכילת חיות שאסורים בתורה משפיעים לרעה מבחינה נפשית, "מאטימים של הכח השכלי, מולידים שיבושי דעות ובולמוס של תאוות נכריות ובהמיות" (עקידת יצחק ויקרא, פרשת שמיני, שער ס דף ל"ג ע"ב, ל"ח ע"ב). הרמב"ן שילב את שתי הגישות גם יחד וסבר כי גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה נפשית ישנה השפעה שלילית על האדם האוכל בשר חיות שנאסרו בתורה".
חזרה לפורום
ישן 27-08-2010, 00:35
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
מה נסגר פה?
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני חושב שככה אתה דווקא מוריד..."

אמרו לי כמה פעמים שבית המדרש של הגוש הוא איך נאמר...קצת "פתוח" אבל בחייאת...
קודם כל:מעבר לשאלה של כפיה דתית,אם יהודי עושה חטא זה רע,זה רע לא רק לו אלא לעולם כולו ולכל עם ישראל וזה צריך להפריע...זה כ"כ בסיסי שאני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל להסביר...אני מניח שזה מופיע בכמה שיעורים באמונה.מעבר לזה,אם אני באמת מאמין שיהודי הוא אח שלי ובאמת אוהב אותו,אז אני לא יכול לראות אותו הורס את עצמו עם חטאים ולא להיות עצוב (שוב פעם,בלי להכנס לכפיה דתית).
עוד משהו:כל דבריו של ישעיהו ליבוביץ' צריכים בדיקה אחרי בדיקה שהרי הוא היה כופר מוצהר ביסודות תורתנו הקדושה ולתמוך בשיטות שלו זה בעייתי אבל נגיד...כואב להגיד ריה"ל? ריה"ל סובר (בעיקר בכוזרי ראיתי) שאין טעם למצוות,פשוט אין,וכשאתה אומר "ריה"ל סובר" בבית המדרש (כפי שהיה בעם ישראל דורות אחרי דורות,אני באמת לא יודע מה נסגר עם הגוש) זה הרבה יותר חזק מאשר "ליבוביץ' הכופר סובר".
הערה:אני לא בא להתנגח ח"ו בבנאדם ספיציפי אבל יותר מדי שיטות מצאתי שלענ"ד הם רחוקים מאוד מהתורה ומהדרך שבה ת"ח שבעם ישראל מתנסחים ועל מי הם סומכים.

חזרה לפורום
ישן 27-08-2010, 09:01
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "מה נסגר פה?"

חחח תרגע, הגוש לא נוראית כמו שנראה לך. קודם כל, אין בגוש שיטה הגותית, כל אחד בונה לעצמו גישה. אני דווקא מאוד מתחבר להרבה דברים שליבוביץ' אמר, וזו לא הגישה הכללית של הגוש (הרב מדן לא סובל אותו, אם זכרוני לא בוגד בי, אבל נראה לי שזה גם קשור לדעות פוליטיות. באופן כללי הוא לא אהוב שם במיוחד, אני די יוצא דופן שם בקטע הזה).
לגבי ריה"ל: אני, בלשון המעטה, לא ממש מתחבר לגישתו של ריה"ל, ולספר הכוזרי בכלל, ולכן לא למדתי את כל הספר. אם אתה אומר שריה"ל אמר את זה, אחלה. אני לא הכרתי את זה משם.
אתה מזכיר את הביטוי "כפיה דתית" שאני לא הזכרתי. ללכת מדלת לדלת ולשדל אנשים להניח תפילין זו לא כפיה דתית, ובכל זאת אני נגד הרעיון. אתה מניח, כמו כולם, הנחה פשוטה שכבר השבתי עליה כמה פעמים, ולכן הפעם (כדי שזה יהיה מעניין) אני אשיב בכתב מודגש: כולם כאן מניחים שלעשות חטא זה מעשה שמזיק (לעם או לאדם) בצורה אובייקטיבית. אני לא חושב כך. אני לא חושב שאדם שלא אוכל כשר מזיק לעצמו או לעולם או לכל אחד אחר. הוא פשוט לא עושה את המעשה שה' דורש ממנו. מאחר שלבקש ממנו לעשות משהו שהוא לא מאמין בו זה חסר טעם, אני מעדיף שיעשה את מה שהוא מאמין בו ויחטא, וכשירצה (אם ירצה) יחזור בתשובה.
אני מבין את מי שחושב אחרת, אבל אני באמת מאמין שעיקר ההוייה של המצוות הן לטובת עשיית רצון ה' והדבקות בו, ולא לטובת האדם או העולם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 27-08-2010, 09:56
צלמית המשתמש של maorhag

אז ככה
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "חחח תרגע, הגוש לא נוראית כמו..."

קודם כל גם אם לא משם הקטע עם טעמי המצוות מחלוקת הרמב"ם וריה"ל מופיע עוד בבגרות במחשבת בתיכון...לא שאני מצפה ממישהו לזכור משהו מזה
וכן,אני חושב שחטא מזיק,לא מבחינה של "עשיתי חטא עוד שניה יפול עלי עץ" כי זה פשוט לא נכון,אבל חטא גורם רע בעולם,הסתר פנים של הקב"ה וכל התרחקות מהקב"ה גורמת רע...אולי תרחיב את המבט שלך כי לא ממש הבנתי:הרי כל התנ"ך מלא בחטאים והתוצאות שלהם (בד"כ התוצאות הן הרג,חורבן וכו') הגמרא מביאה מקרים בודדים שבגללם חרבו ערים (אקמצא ובר קמצא חרוב ירושלים אתרנגולא ותרנגולתא חרוב טור מלכא, אשקא דריספק חרוב ביתר ועוד)
ואם חטא לא גורם רע,אז מה המשמעות של כל השכר ועונש?
ועוד שאלה:מה פירוש עיקר המצוות הן לטובת עשיית רצון ה'? יוצא שהקב"ה מרוויח ממה שאנחנו עושים? לא יעלה על הדעת....הרי כבר הרמח"ל כותב בכמה מקומות שהמצוות הן הן אלו שיובילו את האדם לתכלית השלמות ולטוב האמיתי וכו'

חזרה לפורום
ישן 25-08-2010, 16:00
צלמית המשתמש של maorhag

אז בוקר טוב אליהו
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "לא, זה לא מפריע לי, כי אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
לא, זה לא מפריע לי, כי אני מכבד את זכותו לעשות זאת.
הגישה הזו, של ההצטערות על חטאי אחרים, נראית לי כמגיעה ממקום של התנשאות- של אחריות שיש לי על מעשיהם של החילונים, ואני מצטער שהם עדיין לא מתנהגים כפי שהייתי רוצה.
אני לא חש כך. אני חש שזכותם לעשות עם חייהם מה שהם רוצים, ואם הם בוחרים לאכול חזיר- שיבוסם להם.
אם זה אידיאלי? אולי לא, אבל זה ממש לא מפריע לי.

יש לך אחריות (לא אתה ספיציפית אבל בגדול) על כל עם ישראל...ואם עם ישראל עוד לא הגיע לרמה שכולם שומרי תורה אז זה עצוב
מותר להם לעשות מה שהם רוצים? ומה עם כמה דברים שאמר אחד שנקרא הקב"ה וביניהם "שמור את יום השבת" וכו'? זה שהם לא מאמינים בזה עוד לא אומר שזה לא מחייב אותם

חזרה לפורום
ישן 27-08-2010, 07:24
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לא כל מה שאנחנו לא יודעים..."

אמר ר' חנניא בן עקשיא:
"רצה הקדוש ברוך הוא לזכות את ישראל, לפיכך הרבה להם תורה ומצוות, שנאמר: ה' חפץ למען צדקו יגדיל תורה ויאדיר."

דבר אחד אתה שוכח, הקב"ה הוא זה שברא את העולם
הוא זה שברא את האדם
הוא זה שבחר מה טוב לו ומה רע לו
גם אם תניח שיש היזק כלשהו באכילת מזון לא כשר, המצב הוא כך כי הקב"ה קבע זאת
כלומר, גם לפי הדעה שלך, מזון שהוא אינו כשר הוא לא כזה כי הוא מזיק מטבעו (שהרי הקב"ה יכל באותה מידה לעשותו שלא יהיה כזה), אלא כי מראש הקב"ה החליט שיהיה לא כשר ומכיוון שאינו כשר הפכו כביכול למזיק
הגרירה היא הפוכה

אבל אם זה כך, אם מראש הכל תלוי באמת בבחירה של אלהים, ב"קפריזה" שלו, למה לך להוסיף הנחות מיותרות על היזק ערטילאי שאין לך מושג מה הוא?
כמו שאמרתי קודם, עצם אי-קיום המצוות מזיקה מבחינת הדת

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:20

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר