לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2010, 21:32
  Ramibenshlomo Ramibenshlomo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.10
לימודים בזמן הצבא וייעוץ כללי

היי,
אני בלבטים ממש גדולים לגבי עתידי.
אני סגור לגבי איזה תחום אני מעוניין ללמוד - הנדסת תוכנה/ מדעי המחשב.
אני לא סגור לגבי איפה ומתי.
העניין הוא כזה : אני חייל, מתכנת בצבא (לא תוכניתן.. מתכנת שחור).
הבגרות שלי כוללת מקצועות חובה עם ציונים טובים אך מתמטיקה 4 יחידות עם ציון לא משהו בכלל (הייתי עצלן וחבל שכך), וללא פיזיקה.
לפני שאני מחליט על אוניברסיטה מול מכללה, אני צריך לדעת מה לעשות עם מה שיש כרגע.
האם לבנות על מכינה בעתיד? או לשפר בגרות במתמטיקה ולעשות בפיזיקה?
מבחינת איפה ללמוד, פחות קריטי בשבילי , כי אני אגיע לעבודה עם ניסיון מהצבא.
אבל בכל זאת, הבנתי שגם במכללות יש דרישה לבגרות בפיזיקה ומתמטיקה ברמה גבוהה. (שוב, או מכינה).

בשנה האחרונה של הצבא חשבתי לעשות משהו לכיוון הלימודים.. האם זה יהיה פסיכומטרי, השלמת בגרויות, או אולי קורסים באוניברסיטה הפתוחה?
אני אובד עצות לגמרי. אשמח לייעוץ
תודה
חזרה לפורום
ישן 24-08-2010, 22:14
  psychomatrix psychomatrix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ramibenshlomo שמתחילה ב "לימודים בזמן הצבא וייעוץ כללי"

הי רמי,
ראשית, אני מאחל לך שהשנה האחרונה בצבא תעבור לך מהר!
לגבי הפיזיקה, אני נוטה להסכים עם המגיב הקודם - עד כמה שידוע לי, בגרות בפיזיקה אינה בהכרח נדרשת לתארים שציינת. אני למשל, למדתי מדעי המחשב/ביואינפורמטיקה בבן גוריון ולא נדרשתי לכך (אך באמת שילמתי על כך בקורס מבוא בסמסטר א'). במחשבה שניה, נראה לי שההמלצה הטובה ביותר, היא פשוט לברר מה דרישות הקבלה באופן פרטני, מול כל מוסד שאתה רואה כפוטנציאלי. למה לעסוק בניחושים? מה זה מונטה קרלו כאן? (יש מצב שתיזכר בשאלה הזאת כשתהיה בקורס אלגוריתמים...).
לגבי פסיכומטרי - אם יש לך אפשרות לבצע בזמן הצבא, אז לדעתי זה יכול להיות ניצול מעולה של הזמן. אחרי הצבא, יש לרוב האנשים נפילת מתח מטורפת והדבר האחרון שרוצים לעשות, זה להיכנס מיד לעוד מסגרת. חוץ מזה, למה לבזבז זמן אזרחות, אם אפשר בצבא? עם זאת, אני רוצה לסייג את דברי - הכנה לפסיכומטרי היא משימה נכבדת, הדורשת השקעה רבה, גם בזמן וגם במאמץ. אמרתי השקעה רבה? אז אני רוצה לתקן את עצמי - רבה מאוד! על מנת שלא תעשה חצי עבודה ובסוף יצא שכרך בהפסדך, חשוב שתוודא שיש לך את הזמן והכוחות הנפשיים כדי להשקיע את העבודה הנדרשת. במידה ותלמד בקורס, מדובר (ברוב המקרים) על כ-3 חודשים, מפגש אחד או שניים בשבוע (בד"כ כ-5 שעות למפגש) ולפחות 3-4 שעות תרגול ביתי ביום, בחלק הראשון של הקורס. בשלב המרתון, המתקיים בחודש האחרון, נערכות עד 3 סימולציות בשבוע וזמן התרגול הביתי יכול בקלות להגיע ל-6 שעות ביום, לפחות! כמובן שלא כל התלמידים אכן עומדים במכסות התרגול האלה, אך למי שמעוניין להגיע למבחן בכושר שיא (ולגמור עם זה אחת ולתמיד), אלה המכסות המומלצות. זה קשה ותובעני, אך טוב לאין ערוך מלזרוק עוד זמן (וכסף) על מועד נוסף, בידיעה שלא באמת נתת הכל...
קח את זה בחשבון כשאתה מחליט מה לעשות בשנה האחרונה (ואל תיבהל ממה שתיארתי - זה בהחלט אפשרי והרבה תלמידים רציניים, שעבדו כמו שצריך, כבר קיבלו את הציון שהיו צריכים).
אגב, אני יכול להעיד מנסיוני, שבמקרים מסוימים, ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד יכול לחולל קסמים. כשאני רציתי להירשם ללימודים בבן גוריון, לא עמדתי בדרישות הקבלה של האוניברסיטה (בגרות במתמטיקה לא משהו... מוכר? ). לפי הנהלים, הייתי אמור לבצע בחינת קבלה פנימית, אך היות וציון הפסיכומטרי שלי היה ממש גבוה, ויתרו לי עליה. זה היה צ'ופר רציני ביותר! כמובן שאי אפשר לבנות על זה, אבל זכור את זה כשתלמד לפסיכומטרי - שווה להשקיע הכל, בלי ויתורים עצמיים ולקבל את הציון הגבוה ביותר שאתה יכול.
לסיום - תחליט מה שתחליט - יש דברים שאם תתחיל איתם כבר היום, יחסכו לך הרבה זמן ומאמץ מאוחר יותר ויאפשרו לך להגיע לציון גבוה יותר: אני ממליץ לך בחום להתחיל לקרוא עוד היום ספר טוב באנגלית ובמקביל להתחיל ללמוד אוצר מילים בעברית. אני משאיר לך קישור למשחק מגניב, שיעזור לך לעשות את זה בכיף.
שיהיה לך המון בהצלחה!

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:44

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר