לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2010, 00:44
  tinki14  
אורח

מבולבל לקח איתו את הסליחה

מה שמשנה זו לא הדרך בה אתה הולך, זה איך אתה הולך.
אז הלכתי לי ככה ברחוב, בצעדים קלים-דוגמנית מסלול-אין מה להגיד.אני מרימה את הראש למעלה, זוקפת את הגב, וכולי ביטחון, ושמחה ואין שום דבר שיפיל אותי.
ואז ראיתי אותו, עומד שם, מולי, והכל בתוכי התפרק. הדמעות כבר בעיניים, וכל מה שאני רוצה לעשות, זה בכלל לברוח למקום אחר, ולשכוח את עצמי. החלטתי להתעמת איתו. צעדתי קדימה, כולי נחישות מנופצת, ובמקום ללכת ישר ולהגיד לו את כל מה שרציתי כבר כל כך הרבה זמן, עשיתי עיקוף מאחורי התחנה והתיישבתי רחוק ממנו, על שפת המדרכה. מה קורה לי? מה זה שמונע ממני לצרוח עליו שנתתי לו כל כך הרבה, והוא החזיר לי כל כך מעט?
התרוממתי מהמדרכה. אני לא ידלה קטנה. זאת אומרת-ניראה לי, זאת אומרת, לא בגיל לפחות. ניגשתי לאחד מהבחורים שעמדו לצד התחנה וביקשתי סיגריה. לא הייתה לו מצית-הייתי חייבת להדליק מהסיגריה שלו-מה אני עושה בכלל, שאלתי את עצמי.כולי רועדת, החרטה, ותחושת האשמה מחלישות אותי אפילו יותר מהסיטואציה שאני נמצאת בה. נעמדתי בדיוק מולו, כן, כן! ככה!ישר מולו!שיראה, שיבין לאן הגעתי! שידע שהכל באשמתו! הדיכאונות, הכישלונות, העובדה שבכל הזדמנות אני רק מחפשת איך לאבד את עצמי, לדפוק את הראש.שיראה שאני אפילו מעשנת-לא בכאילו, שואפת לריאות, מכניסה רעל לתוך הגוף. שיראה וידע. אולי זה לא יזיק.
בסוף בתוך שהוא תוקע בי מבט של תוכחה, הוא עלה לאוטובוס ונסע הבייתה.
שום הערה, שום פעולה-כלום. ממש בונקר.
כי בסופו של דבר,זו לא הדרך בה אתה נפגע מאחרים, מה שמשנה זו הדרך שבה אתה פוגע בעצמך.
ואם אתה פוגע בעצמך כדי לפגוע באחרים, זה יחזור אליך-בגדול.
התעוררתי בבית החולים, באישפוז-כניראה ששתיתי יותר מידי.והוא לא בא לבקר אותי, גם לא נתן בי מבטים של תוכחה, הוא נישאר בבית שלו, לקח ממני ביחד איתו את הסליחה.
חזרה לפורום
ישן 18-08-2010, 03:09
  tinki14  
אורח

התבססתי פה על סיפור אמיתי לגמרי,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמתחילה ב "לקח איתו את הסליחה"

ככה בערך האישיות של הבחורה-רגע אחד היא בעננים והכל מושלם אבל מספיקה הערה אחת והיא מתפזרת.
אבל זה לא ציינתי שהדמות ממש בכתה, הדמעות בעניים לא "ברחו" החוצה..זתומרת שזו לא הייתה התפרקות מוחלטת, הייתה בה סוג של שליטהף מבין?

בכללי אני בכלל מתפלאת שהצלחתי לכותוב יותר משורה כי אני ממש גרועה בלכתוב סיפורים, זה לא עושה לי את זה יותר..

טוב אתה אמרת את זה בעצמך, אז אין מה להרחיב:

" מעניין מאוד שסיבה שהבחורה עומדת מול הבחור בכוונה תחילה כדי שיראה מה הוא גרם לה לא כל כך ברורה.יתכן בכדי שירגיש רגשות אשמה אבל אולי זה רצון גדול לתשומת לב והתיחסות שלו או שאולי רצון לחוסר התיחסות ופגיעה נפשית באותו אדם.
בהחלט מעניין."

תמיד כיף לקרוא את התגובות שלך, אתה מנתח את הכל-אם הייתה לי אפילו שמינית מהבסלנות שלך הייתי בנאדם מאושר ניראה לי

מעניין אבל שלא שמת לב לזה שבמשפט הראשון התייחסתי בעקיפין לחיצוניות- הדרך בה אתה הולך(מבחינת החיים,הבחירות שאתה עושה בחיים) איך שאתה הולך(מה שאתה מקרין החוצה, החיצוניות, ולאו דווקא הפנימיות, וזה לא מראה באמת על מה שבפנים-מי אמר שהיא בכלל בעלת ביטחון כמו שהיא מראה?אולי הכל כאן הצגה?)

אבל אני מניחה שאולי זה מובן רק לי , בגלל שאני כתבתי את זה....

נערך לאחרונה ע"י tinki14 בתאריך 18-08-2010 בשעה 03:15.
חזרה לפורום
ישן 18-08-2010, 11:51
  S N U F K I N S N U F K I N אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.10
אני יודע שמדובר בסיפור אמיתי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שמתחילה ב "התבססתי פה על סיפור אמיתי לגמרי,"

זה לא כל כך הובן לי ממה שכתבת. אבל עכשיו אחרי שאת מסבירה את עצמך אני מבין.
(בעצמך אמרת שלא ציינת את זה)
טוב מאוד שהייתה שליטה זה מראה על אופי.

תודה על המחמאה
אני ממליץ לך בחום לנתח כל יצירה שאת קוראת גם אם זה לוקח המון זמן, זה נותן סיפוק רב.
חוץ מיזה שבפן האנושי זה נותן כמו שאמרת לאדם סבלנות ורוגע (אין לי לאן לברוח).
אני אדבר איתך על זה בהזדמנות (אם את רוצה).

האמת ששמתי לב, ורציתי להחמיא לך על זה. אבל שכחתי. מאוד יפה שאת רושמת משפט\רעיון ומתבססת עליו משהו שלא עשיתי,יפה מאוד.
אבל כמו שאמרת קשה לי להתייחס לזה כי אני לא מכיר את הסיפור שלך וזה דבר שרק את אמורה להבין(ואולי חברות קרובות שלך או חברים).

דבר נוסף,
רשמת:
"(מה שאתה מקרין החוצה, החיצוניות, ולאו דווקא הפנימיות, וזה לא מראה באמת על מה שבפנים-מי אמר שהיא בכלל בעלת ביטחון כמו שהיא מראה?אולי הכל כאן הצגה?)"

כן זה לגמרי נכון. הבנתי למה את מתכוונת.
אבל המקור שהתבססת (מה רשמת בשורה הראשונה) ש:
"מה שמשנה זו לא הדרך בה אתה הולך, זה איך אתה הולך"
לא כל כך נכון אם בכלל.נראה שהעיקר זה החיצוניות ואין ערך לפנימיות כל עוד אחרים לא רואים אותה.אני לא מסכים עם המשפט הזה. תמיד האמנתי באמת 'ושכולם יקפצו לי' אני ילך בדרך שאני מאמין גם אם זה לא נוח להם.וכלפי חוץ זה נראה שונה מהאמת.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

אני לא רוצה לסטות מהנושא אבל זה קשור אז אני אוסיף את כהערה כאן ורק תקראי ואין צורך להתייחס ולגרור את הנושא לכיוון הזה (רק תעני לי בכן ולא עם הסבר קצרצר).
אברהם (יאיר) שטרן אדם שאני מאוד מעריץ (כן,ההוא בחתימה) אמר פעם :
דבר אחד ברור: דרך כשרה, שסופה כישלון, פסולה היא; דרך "פסולה", שסופה ניצחון, כשרה למהדרין. זה הדבר היחיד שאני לא מסכים איתו (אפילו שטענו את זה נגדי פעם והתחלתי להסביר באריכות מה היה כוונתו האמיתית ונראה לי שיום אחד אני יבדוק את זה יותר לעומק).
ואני עכשיו מקשר את זה למקרה שלך, האם המשפט הזה קשור למה שרשמת במשפט הראשון?

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר