לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2010, 08:13
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
"כלכליסט": "אם תרצו" ממומן ע"י ארגון נוצרי, שבראשו כומר, שטען שהנאציזם זה רצון האל

"בו־בזמן שארגוני 'הקרן החדשה לישראל' שותפים באמצעות דו"ח גולדסטון להכפשת מדינת ישראל וצה"ל בעולם, 'הקרן החדשה' לוקחת חלק בפעילות משותפת עם משרדים ממשלתיים ועם הסוכנות היהודית. פעילות חיובית זו של הקרן מאפשרת לה לגיטימציה ציבורית". כך נכתב באתר עמותת "אם תרצו", עמותה שחרתה על דגלה מלחמה ב"פוסט־ציונות" וב"אנטי־ציונות", ואתמול יצאה גם למאבק באוניברסיטת בן־גוריון.

אולם מבדיקת "כלכליסט" עולה שלמרות ההשמצות נגד "הקרן החדשה" ופעילותה, המממנת העיקרית של "אם תרצו" היא לא פחות ולא יותר מאשר הסוכנות היהודית בכבודה ובעצמה.

בשנת 2009 העבירה הסוכנות היהודית 374,857 שקל ל"אם תרצו", בעוד היקף התרומות הכולל לעמותה עמד על 456 אלף שקל. הכספים שהעבירה הסוכנות היהודית נתרמו במקור על ידי ארגון נוצרי אמריקאי בשם Christians United For Israel (CUFI), שהשתמש בסוכנות היהודית כצינור לצורך קבלת זיכוי ממס בארצות הברית. ראש הארגון הוא הכומר ג'ון הייגי, שהביע ב־2008 תמיכה בג'ון מקיין במירוץ לנשיאות ארצות הברית, וגם עורר שערורייה בעקבות כמה הערות בעייתיות. בין היתר אמר הייגי שהנאציזם הוא רצון האל, שהיטלר היה חצי יהודי, שהשואה התרחשה כי היהודים התכחשו לאלוהים האמיתי וכי משפחת רוטשילד היא חלק מ"קונספירציה כלכלית". בעקבות דבריו של הייגי נאלץ מקיין להודיע כי הוא מתנער מהכומר.

תמיכת הארגון הנוצרי ב"אם תרצו" מעוררת תהייה לא רק בשל ההיסטוריה של הייגי. הסוכנות היהודית, ש־Christians United For Israel השתמשה בה להעברת התרומה, מתירה העברת תרומות לתנועות א־פוליטיות בלבד. על פי נוהלי הסוכנות תותר העברת כספים רק אם הפרויקט הממומן בתרומה הוא בעל קשר מובהק למטרות הסוכנות: עידוד עלייה, חינוך, זהות יהודית ועוד.

http://www.calcalist.co.il/local/ar...3415006,00.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2010, 10:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "שמדובר על מקורות המימון של..."

זה בדיוק הקטע - זו ידיעה ממוחזרת, מה שעושה את הממחזרים נואשים במיוחד...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-08-2010, 14:11
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב ""כלכליסט": "אם תרצו" ממומן ע"י ארגון נוצרי, שבראשו כומר, שטען שהנאציזם זה רצון האל"

התערבותם של גורמי חוץ בפוליטיקה הישראלית מימין ומשמאל היא עובדת חיים וכל התנערות או הכחשה של עובדה זו היא תמימות, צביעות או שקרנות, מימין ומשמאל. נושנות הסיפור לא מעלה או מורידה אלא אם תקנו ״אם תרצו״ דרכם ובהתחשב באפס התגובות העינייניות באשכול גם אם תקנו איש פה לא שמע על כך.

זה בסדר גמור (אם גם תמים ומתחסד) לבוא בטענות לקרן על מקורות מימונה אבל הבסדר בזה הופך לצביעות למופת כשמעלימים עין מהתנהגות מפוקפקת לא פחות של הצד השני ואומר הרבה על הגינותו ושיקול דעתו של מעלים העין.

בכל מיקרה אין מה לתפש על עצים גבוהים פה. התערבות גורמי חוץ בפוליטיקה פנימית יש, כאמור, מימין ומשמאל וישראל רחוקה מלהיות יחידה במשחק המלוכלך הזה (ובעצמה משחקת משני הצדדים, ראה התערבות ישראלית במערכת האמריקאית).

ישן 18-08-2010, 15:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אכן ממש פרו ישראלי - ג'ון הייגי הוא ידיד לעם ישראל מזה עשרות בשנים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "ממש פרו ישראלי..."

אין ראש ממשלה ישראלי ב33 שנים האחרונות שלא פגש אותו
והודה לו בחום על תמיכתו - כן, כולל רבין...
האיש מוביל לפה רבבות אוונגאליסטים מדי שנה במצעד של תמיכה
והזדהות עם המדינה, ומזרים מליונים של דולארים לפרוייקטים של
צדקה נטו שעוזרים ליהודים.

הלובי שהקים CUFI (נוצרים מאוחדים למען ישראל), הוא גוף
שמרכז תמיכה פוליטית מאסיבית עבור ישראל. האיש שמנהל עבורו
את המיזם החשוב-ביותר הזה, הוא דיוויד ברוג - בן דוד שני של שר
הביטחון שלנו ויהודי כשר למהדרין, שאינו ישראלי...

הלוואי וכל תומכי הנאצים היו כמו הייגי, ואינשאללה שאיש
מתומכי ישראל לא יהיה כמו התומכים בהקרן לשיפוץ ישראל...

אתרים של תומך הנאצים:
http://www.cufi.org/site/PageServer
http://www.jhm.org/ME2/Sites/dirmod...F0AB8552B898895
נסה לספור כמה שאלות יש שעוסקות בישראל, וכמה מהן מביעות
עויינות כלפיה או כלפי העם היהודי...
ישן 19-08-2010, 03:30
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אונגליסטים עוזרים ליהודים להשתלט על שטחים-מה שיגרום לחיסולה של מדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן ממש פרו ישראלי - ג'ון הייגי הוא ידיד לעם ישראל מזה עשרות בשנים"

"האיש מוביל לפה רבבות אוונגאליסטים מדי שנה במצעד של תמיכה
והזדהות עם המדינה, ומזרים מליונים של דולארים לפרוייקטים של
צדקה נטו שעוזרים ליהודים".

בפעולתו קיימת סתירה מובנית. מצד אחד האוונגליסטים מאמינים שכאשר עם ישראל יתרכז בארץ ישראל ויהפכו לנוצרים טובים (כלומר "יחוסלו" מנטלית רעיונית ואמונתית), יבוא המשיח ותבוא גאולה לעולם.
אבל פעולותיהם תשיגנה, בדיוק את ההיפך ותביא לחיסולה של מדינתישראל - לבלימת העליה אליה ולירידה של כל הכוחות המחזיקים כיום את המדינה כמדינה חיה נושמת וחזקה.

אני נכנס ל"מגננה" לנוכח התגובה הצפויה. כמו אורך האף, ריח השום והעיקר שכחת הוא השמוש בדם.

אגב, שמעתי באחת מתוכניות הנוסטלגיה בטלביזיה, שבשלהי הקמתה של מדינת ישראל - יצא מסר משרד החוץ בחיתוליו, שלא להכחיש את עלילות זקני ציון, במה שקשור לשליטת היהודים על העולם. דוקא טוב שיחשבו שאנו השליטים, ישנם כאלו מבין אומות העולם ובינינו, שעדין חושבים ומאמינים שכך הדבר גם היום.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 19-08-2010 בשעה 03:33.
ישן 19-08-2010, 13:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הוא ולא אחר. אני חייב להודות שאמונתך בישו מפתיעה ומעניינת כאחד...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אנחנו מדברים על אותו ג'ון הייגי?"

מסתבר שאתה נגד הייגי בגלל שלדעתו חובה לתמוך בישראל וביהודים - אבל רק עד שובו של ישו, שאז
יידרשו היהודים להתנצר או למות...
מסתבר שאתה כ"כ משוכנע בשובו של ישו, שמי שאומר לך שיתמוך בך עד אותו יום קדוש - הוא בעצם אוייב שלך...

כשלעצמי אני די מפקפק בשיבתו של אותו יהודי אומלל, ואני שמח מאוד על תומכיו המוכנים לגבות אותנו בכל
כוחם, עד לאותו יום...

אני יכול לומר לך שאני אישית אשמח מאוד על כל מסלמי שיעי שיגיד לי שיתמוך ללא תנאי בישראל, עד
לשובו של האמאם ה12, ורק אז ייצא לג'האד נגד אלה מאיתנו שיסרבו להתאסלם. אני חושב שגם לך מומלץ
לתמוך בכאלה אנשים. אין תומכים גדולים מהם (בטח לא אלה שכבר עכשיו רוצים שתושמד...).
ישן 20-08-2010, 07:02
צלמית המשתמש של Segmany

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וואו, עכשיו אני בעד הנאצים - ממש כמו הייגי (שמעז לתמוך ביהודים בלי תנאי עד קץ הדורות)"

אני לא יודע מה גורם לך לחשוב שאם תמשיך לומר את השמות פרס ורבין, אז אני אקבל את זה כמשהו לגיטימי. מעולם לא אמרתי שכל מה שפרס ורבין עשו היה נכון וצודק.

מלבד זאת, אם תקרא שוב את הקטע, תבין שהחזרה של ישו, לפי הייגי, הוא התוצאה. המטרה האמיתית היא השמדתו של העם היהודי או התבללותו ע"י מלחמת גוג ומגוג. אז לצערך הרב, אני לא מאמין בישו, אבל אני כן מאמין שיש מי שרוצה שהעם היהודי יושמד או יתבולל.

אני מציע לך לחשוב לרגע אחד איך פני הדברים היו מצטיירים אם היה מתברר, להבדיל אלפי הבדלות, שההסתדרות הציונית קיבלה תרומות מהיטלר (וכתוצאה מכך היטלר קיבל לגיטימציה ממנה) כמה שנים לפני עלייתו לשלטון וביצוע הפיתרון הסופי?

ישן 20-08-2010, 15:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מה גורם לי לחשוב? הסגידה התמוהה שלך לרבין ז"ל...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אני לא יודע מה גורם לך לחשוב..."

בכל מקרה, לפחות דבר טוב אחד יצא מתגובותיך באשכול, שרובן רצופות בשגיאות איומות - הצלחנו לגלות שרבין אינו כליל השלמות בעיניך. רק בשביל היה שווה שתפתח את האשכול הזה...

אם לדעתך נוצרי פונדמנטילסט רוצה את שובו של ישו רק כאמצעי להשמדת העם היהודי, אזי הבורות שלך לגבי הנצרות היא מזעזעת,
אפילו ביחס ללא-נוצרי הממוצע...

צר לי לבשר לך, אבל היטלר אכן קיים מגעים עם הנהגת הסוכנות,
ובזכותם עלו לארץ אלפי יהודים עם כספם. לא היה במגעים אלה
כל מתן לגיטימציה להיטלר, אלא הבאת עולים והון לארץ. באמת
כדאי שתבדוק את הדוגמאות שלך לפני שאתה מעלה אותן לכאן...

בכל מקרה, הייגי תומך בישראל ובעם היהודי יותר שנים ממה
שאתה או אני נמצאים על פני כדו"א, ואת תעודת היושר שלו
בנוגע לתמיכה בישראל, הוא קיבל מכל הנהגת מדינת ישראל
ב3 עשורים האחרונים. אלה שמנסים לנגח אותו כאנטישמי, הם בדיוק אלה שעל תמיכתם במדינת ישראל, אפשר לערער בפועל
כבר היום (ולא רק בנוגע לתחזיות יום הדין...).

עם כל הכבוד לדאגות שלך מגורלנו במלחמת גוג ומגוג - עדיף
שתפסיק להשתמש כמקור, באזהרות מפיהם של אלה שמסבסדים
את עדאלה...
ישן 20-08-2010, 15:26
צלמית המשתמש של Segmany

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מה גורם לי לחשוב? הסגידה התמוהה שלך לרבין ז"ל..."

דבר אחד נוסף יצא טוב מהאשכול הזה, גיליתי שלמרות רצף הדיונים שעשינו לאורך השנים, לא הקשבת מעולם לחצי מילה ממה שאמרתי אלא רק למה שאתה רצית להאמין בו.

מעולם לא אמרתי שרבין הוא כליל השלמות בעיני ואפילו אמרתי לך את זה לא פעם ולא פעמיים.

ההוכחה שאתה לא מקשיב נמצאת גם בתגובה הזו. לא אמרתי שהכומר רוצה בשובו של ישו כדי להשמיד את העם היהודי וזה גם לא מה שהוא אמר. הוא אמר (וזה גם מה שאני טענתי) שהשמדת העם היהודי הוא האמצעי שיחזיר את ישו כמשיח. כך שהשמדת העם היהודי הוא האמצעי להשגת המטרה.

אם היה פה רמז כלשהי לגבי תמיכתי במדינת ישראל, צר לי שעוד לא הפנמת שלא כל מי שמתווכח עם ori בפורום סקופים, אינו תומך במדינת ישראל. להזהר? הרי מבחינתך כל מי שהוא שמאלה מבני בגין בליכוד הם אלו שמסבסדים את עדאלה וזה כולל גם כל גוף תקשורת ישראלי שאינו NEWS1, ערוץ 7 או ישראל היום...

ישן 20-08-2010, 15:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ירון, הניסיון שלך לנסות לאזן את התגלית האמיתית שלי, בתגלית המופרכת שלך, הוא חביב...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "דבר אחד נוסף יצא טוב מהאשכול..."

הוא כמובן חסר ערך עובדתי - שכן על הדבקות שלך ברבין יכולים
להעיד כמעט כל מי שקורא אותך כאן לאורך השנים, והחתימות
המשתנות שלך, שאין להן אח ורע, לפחות לא באתר הזה, בעקביות
שלהן...

הקביעה ההזוייה שלך שהייגי אמר שהשמדת העם היהודי היא מה שיביא לשיבת ישו, היא בולשיט מוחלט - והיא קצת נלעגת,
בהתחשב בכך שהאיש מעורב בגיבוי פוליטי לאספקת נשק ואמצעים
שדי מעכבים את השגת היעד הזה...
היה ניתן לצפות מאדם שמתיימר להבין על מה הוא מדבר, שיגיע למסקנה המוזרה שיותר סביר שדווקא אלה שוקראים להחרים
אותנו, הם אלה שכנראה יותר בעניין של להחליש אותנו ובסופו
של דבר להשמיג אותנו...

אני לא חושב שמי ששמאלה מבני בגין הוא תומך עדאלה, ואני
יכול לנחש שזרקת את הפרובוקציה הטרולית-למדי כתגובה לכך
שהזכרתי לך שהמקור להשמצות נגד הייגי, היא הקרן לישראל
חלשה, שהיא גוף שמסייע במימון עדאלה, שתרצה או לא -
מחזיקה ברקורד קצת יותר מרשים בתחום של הזקה מכוונת
ליהודים ולישראל, מאשר הכומר ידיד ישראל, שאליו נטפלת הקרן,
ואלה שמדקלמים את שטויותיה. אגב, אני לא מאשים אותך
באהבת הקרן - אתה סתם חוזר על מה שקראת באתרים הגדולים,
שמפיצים את דפי המסרים של הקרן...
ישן 20-08-2010, 16:05
צלמית המשתמש של Segmany

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ירון, הניסיון שלך לנסות לאזן את התגלית האמיתית שלי, בתגלית המופרכת שלך, הוא חביב..."

ברור. שהרי אתה מתייחס רק ל"עובדות" שלהם אתה רוצה להאמין ואת מה שמשרת אותך ולא את מה שבאמת אמיתי. ההבדל ביני לבינך הוא שאני מנסה גם להקשיב (נכון, זה לא תמיד זה עובד). מבחינתך, כל מה שאמרתי לא רלוונטי, אלא החתימה היא הקובעת. אם היית במקומי, כנראה שהיית חושב שאורי הוא תומך ללא סייג שבהסכם להחזרת גלעד שליט תמורת מאות מחבלים עם דם על הידיים, שהרי החתימה שלו היא תמיכה בגלעד שליט. מה זה באמת משנה מה הוא אמר קודם?

הייגי אמר בדיוק את זה. זו בדיוק הסיבה שבשבילה הוא ניסה לשכנע את בית הנבחרים בתמיכה לתקיפה של ישראל על איראן. ואתה יודע מה הכי מצחיק בסיפור הזה? שאם היית באמת מקשיב למה שאני אומר אז היית שם לב שאת הכתבה הזו לא פירסמו "תומכי עדאלה" אלא דווקא אתר שאתה מוצא בו מהימן וימני... NEWS1: http://www.news1.co.il/Archive/001-D-136502-00.html

ישן 20-08-2010, 16:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

נכון, לוּ הייתי במקומך הייתי חושב את כל השטויות שאתה חושב...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "ברור. שהרי אתה מתייחס רק..."

למרבה השמחה אני לא במקומך, ולכן אני לא אוטם עיני למציאות (אני חושב שעם כל הצניעות, אני יודע יותר ממך גם על גיבוריך, כך
שמגוחך מצידך לספר לי שאתה קורא גם מה שאינך מסכים - המציאות מלמדת שאינך קורא מספיק ממה שאתה כן מסכים
עימו...).

צר לי לבשר לך, אבל להגדיר את המאמר של עומר כרמון, שמופיע בתוך אתרו של יואב יצחק, כ"ימני", משמעו להגדיר את
זהבה גלאון ויוסי ביילין כתומכי ביבי - שהרי הם מפרסמים
ב"ישראל היום"...

דווקא אתה, שכותב באתר הזה, צריך לדעת שיש הרבה בעלי
אתרים שמאפשרים לבעלי דיעות שונות משלהם, לפרסם
באתריהם...

העובדה שלדעתך, לתת לישראל נשק ולתמוך בפעולת הגנה
עצמית, משמען שהוא רוצה שישראל תושמד למען שיבת ישו,
מראה שמבחינתך אם זה מודפס - זה חייב להיות נכון.
זה שעומר כרמון הסיק מחיבור משהו שהוא טוען שכתוב בספרו
(שאני מניח שלא אתה ולא עומר כרמון טרחתם לקרוא) למשהו
שהוא עושה בפועל (קריאה לתת לישראל נשק, ולסייע בידיה
לחסל את תכנית הגרעין האיראנית - אכן מעשה שמאוד מקרב את
השמדת ישראל, בניגוד, נניח, לישישבה על התחת והמתנה
לבניית פצצה איראנית...), לא אמור לשכנע אותך שמדובר
בעובדות.

המאמר הזה, שאתה מסתמך עליו, הוא בדיחה נלעגת מצד מישהו שיודע על הייגי עוד פחות ממך. אם היה יודע שיש מישהו
שאשכרה בונה את עמדותיו על הייגי בהסתמך על מאמרו, היה
משתין מרוב צחוק...
ישן 20-08-2010, 23:11
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ואז כל מדורי הרכילות יקבלו לפתע הדלפות מהסטורית הגלישה שלך במשב"ר ו20+
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אולי כדאי שגם אני אצרוב בזכרוני את האשכול הזה"

קטעי שירה שחיברת מוצאים מהקשרם מפורום ספרות, הודעות תמיכה בקבוצת כדורגל שפורקה בפורום ספורט, רשימת חסימות בצו"ב ותמונות מרוטשות מפורום צילום...

שוה לך כל זה?

ויותר ברצינות: לאורי יש בהחלט את כלי האינטלגנציה הדרושים בכדי להיות רוה"מ טוב או סתם מנהל בכיר. הוא חריף, ישיר, בעל ידע רחב וזכרון מעולה ובד"כ גם צודק. נוסיף לכך את עובדת היותו ציוני מבלי להצטדק ואת הראיה המעמיקה שלו ויכולת הניתוח של העבר, העתיד ושל הכוחות האיזור בו אנו חיים - והרי לנו מועמד לא רע מבחינת יכולות בסיס.

מהתכונות השליליות החסרות לו בכדי לזכות בראשות מפלגה ['להשתלט' למשל על מרצ או העבודה כדוגמא...] נמנה כמובן את העדר החלקלקות הדרושה בבצוע מהלכים ערמומיים, העדר הנכונות הקלילה לנעוץ סכין בגב זה או אחר, ואת אי ההתענינות בטווית רשת של נאמנים ותומכים ע"י מילה טובה חסרת בסיס, הבטחות שוא, מינוף קשרים או סתם סחבקיות.

התכונה החיובית העיקרית החסרה לאורי בכדי להיות רוה"מ טוב היא כמובן הבשלות שחסרה לרובנו הכותבים כאן וגם לחלק מהרוה"מים שכיהנו כבר ולכן פוסלת אותנו מהתפקיד האחראי. כובד המחשבה. היכולת להתפשר ולחמוק מהפשרה, להיות ישר במידת האפשר וערמומי במידת הדרוש. לא להחפז בהחלטות וגם לא בדיבורים. לבחון שוב ושוב את דעותנו ולפקפק גם במה ומי שנראים מובנים מאליהם - ועם כל זאת לדעת הנתיב המוערך בו יש ללכת,להתעלם ממשבשי הדרך, לא לתת לטור שמאחריך לתהות לגבי יכולות הניווט שלך ולצעוד לכיוון שניתוחיך גרמו לך לחשוב שהוא הנכון.

אני חושב שלפני גיל 60-65 שנים אין אדם שמסוגל לכך. כבר ניהלנו דיון מענין על ראשי הממשלות הטובים בתולדות ישראל. כל ארבעת הקדנציות 'הצעירות' - לקו בכשלים מבין אלו שמניתי [רבין סיבוב I, נתניהו סיבוב I, ברק סיבוב I, אולמרט סיבוב I ואחרון].

אני לא רואה את עצמי כמועמד גם לאחר הגיל האמור אבל אם אורי יתמודד בבחירות 2040 ואתה תעמוד באותם ימים הרי גורל בראשות מפלגת "כח למהנדס" [הצבע א.ש.ת] ותהיו מעונינם במתווך בשכר מפולפל במו"מ הקואליציוני - אשמח 'להתנדב' ולעמוד לרשותכם.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 20-08-2010 בשעה 23:14.
ישן 18-08-2010, 19:37
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן, קרן פורד, החפצה במחיקתנו, היא גורם חוץ שזהה בכוונותיו כלפינו, לג'ון הייגי..."

למה לעצור בקרן פורד? למה שלא תכתוב שגם ג׳יי סטריט חפצים במחיקת ישראל וחסל?

זכותך לטעון שהשמאל הוזה, מטומטם, אפילו שדרכו מסוכנת, לאלמנטים מסויימים בטיעונים שלך אני אפילו מסכים, אבל לקחת את הדיון לרמת תאוריות קונספירציה ולפקפק במניעיהם של אנשים מבלי להביא שום הוכחה להאשמות החמורות מאוד הללו זה לא רציני.

אישית אני סבור שמפעל ההתנחלויות מסכן את עתיד העצמאות היהודית בא״י משום שהוא מחסל את אפשרות פתרון שתי המדינות והאלטרנטיבה המעשית היחידה היא מדינה דו לאומית שהדבר היחיד כמעט שאנחנו מסכימים עליו הוא שהיא תהיה אסון ליהודים. למרות זאת מעולם לא ראית אותי כותב פה שהמתיישבים מנסים לחסל את מדינת ישראל (טיעון שאתה יודע שקיים בשמאל הרדיקלי מאוד). ההמנעות הזו שלי לא נובעת מאיזה נימוס כלפיך אלא כי אני יודע שזהו דבר שטות ואיולת ואני לא אוהב להשתמש בטיעונים שקריים. אני סבור אמנם שהמתנחלים טועים ושהטעות שלהם חמורה, מסוכנת ומסכנת אותי ואת בני משפחתי אבל אני אף פעם לא מפקפק במניעיהם ואני בטוח שלאמונתם הם פועלים לטובת המדינה.

את אותו הדבר אני מאמין שאני יכול לומר גם על ג׳יי סטריט ועל הקרן החדשה לישראל.

נערך לאחרונה ע"י hamora בתאריך 18-08-2010 בשעה 19:42.
ישן 18-08-2010, 20:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כי החלטתי לעשות חסד עם ג'יי סטריט ולהרתייחס אליהם רק כאל אדיוטים מועילים...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "למה לעצור בקרן פורד? למה שלא..."

מכיוון שנגמרו לך הטיעונים הנורמליים, אני רואה שנקטת ב"נשק
הסודי" שלהשלומיסטים ועברת להאשמות בתיאוריות
קונספירציה. שכחת לקרוא לי מתלהם, להאשימני ברצח, ולספר לי
שהכיבוש משחית.....
ההאשמה בקונספירציות טיפה נלעגת, בהתחשב בכך שהחבר'ה שלך האשימו את גדול אוהדי ישראל (שאת אהדתו למדינה גיבו בפגישות אישיות, ראשי ממשלה
מכל הזרמים...) בתמיכה בנאצים - אבל לחלוטין לא מפתיע....

להשוות בין תרומתם ב-פ-ו-ע-ל של המתיישבים לישראל, לבין תרומתם ב-פ-ו-ע-ל של אנשי הקרן החדשה (בעדאלה, מוסאוה,
שתי"ל ושאר פיגולים) זה נלעג. הקטע המצחיק הוא שגם
בדיבורים אי אפשר להשוות - אנא מצא לי מקום שבו אנשי עדאלה מתיימרים, ולו במעט, לתרום לקימומה וביסוסה של
מדינת היהודים (כן, הגדרת זו מדינת ישראל במקור - ולא כמו
בחזונם של הקרן לשיפוץ...). ואל תגיד שעדאלה זה לא הקרן -
עדאלה זה אמ-אמא של הקרן, מתוקף העובדה שהקרן ממממנת
פעילותה.
ישן 19-08-2010, 12:35
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כי החלטתי לעשות חסד עם ג'יי סטריט ולהרתייחס אליהם רק כאל אדיוטים מועילים..."

מותר לי גם לדבר בעצמי או שאתה הולך, כרגיל, לספר לי מה אני חושב ומה אני הולך לכתוב? בינתיים ניראה שמי שניגמרים לו הטיעונים זה דווקא אתה שניזקק לשטויות הרגילות (לא קראתי לך מתלהם ולא האשמתי אותך בשום רצח) ולשלל פעלולי טקסט (או אולי צריך לכתוב פ-ע-ל-ו-ל-י-ם).

עדאללה זה לא הקרן (ביקשת קיבלת). עדאללה לקרן זה נוער הגבעות להתנחלויות, מעשה איולת, אולי אפילו פשע שהם מסרבים בעקשנות להתנער ממנו כראוי.

אתה ברצינות (ז״א ב-ר-צ-י-נ-ו-ת) רוצה לספר לי שאתה חושב שנעמי חזן רוצה לחסל את מדינת ישראל? שם לב שלא שאלתי אותך האם פעולות הקרן מסכנות את מדינת ישראל אלא האם אתה סבור שבמודע אנשי הקרן פועלים לחיסולה של המדינה הציונית?

להשוות בפועל (פ-ו-ע-ל) אי אפשר גם את מידת הנזק. מפעל ההתיישבות יצר מציאות בלתי הפיכה בא לא ניתן יותר להפריד בין שני העמים (למען ההגינות אציין פה שלא בטוח בכלל שניתן היה לבצע הפרדה כזו גם ללא ההתנחלויות ושבראיה לאחור ייתכן מאוד שזרעי הפורענות ניזרעו כבר ב1948). הפתרון של החזקת הפלשתינאים לנצח כלא-אזרחים או כאזרחים סוג ב׳ יתפוצץ לנו בפנים מהר הרבה יותר משאתה חושב. למעשה ברגע שהעולם יגיע למסקנה ששליטת ישראל ביו״ש אינה זמנית יתחיל הסוף והוא יהיה מהיר למדי, פחות מעשר שנים לדעתי. את 2000 השנים הבאות יוכל העם המטומטם ביותר בעולם לבלות בהאשמות הדדיות על מי החריב את הסיכוי היחיד שהיה לנו לזכות במקום משלנו תחת השמש. אני בטוח שאתה תככב בויכוח ההוא באותה המיומנות שאתה מפגין בדיונים בפורום הזה ואין ספק שתנצח בנוק אאוט בכל ויכוח רק שאחרי שתביס את היריבים שלך עדיין תהיה תקוע באיזה חור בלוס אנג׳לס (במיקרה הטוב) ולא יהיה לך לאן לחזור וזה בטח יעניק טעם חלול משהו לנצחון שלך, לא שזוטות כאלו יגרמו לך אי פעם לפקפק בצידקת הדרך... *

שוב, אני שונא את מה שאני כותב פה. מי ייתן ואתבדה אבל דרך בטוחה לדייק בנבואה במזה״ת היא להיות פסימי.

תורך; ספר לי איזה עוכר ישראל שלומיסט הוזה אנטישמי אידיוט מועיל בוגד אנטישמי אני...

ישן 19-08-2010, 13:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה לא עוכר ישראל, לא אנטישמי ולא בוגד...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "מותר לי גם לדבר בעצמי או שאתה..."

עדאלה הם הקרן - אתה לא יכול לממן מישהו ולהגיד שהוא זה לא אתה. המתיישבים לא מממנים את
פעילות האלימים מנוער הגבעות, ולכן אין אפילו בדל של אפשרות ליצור את הגזירה התמוהה שניסית
ליצור כאן...
שאלת אם הקרן רוצה לחסל את המדינה הציונית, ואכן פישלת (היית צריך לדבוק במונח "מדינת ישראל"
שהוא המפלט הסמנטי שלהם להאשמות כלפיהם שהם נגד המדינה) - הם בהחלט נגד הציונות, וחיסול
היסוד הציוני של המדינה הוא חיסול המדינה הציונית, גם אם ליצור שיישאר כאן יקראו בשם "ישראל".

נבואות זעם במזה"ת הן נכונות רק לגבי מה שיקרה לנו אם נתקפל. כל נבואות הזעם לגבי מה שיקרה אם
לא נתקפל - הוכחו כתעמולה מטופשת שאדיוטים מועילים, נהגו לשמוע אותה, ללעוס אותה ולפלוט אותה,
מבלי להתייחס למציאות.
השטחים נמצאו תחת "כיבוש" במשך עשרות בשנים, ואלמלא קמה ממשלת שמאל קיצוני ששינתה את
המציאות הזו והביאה כנופיות ערביות חמושות "לטפל בטרור בלי בג"ץ ובצלם", הרי שהם ובניהם ובני-בניהם
נתונים תחת "כיבוש" עד עצם היום הזה...

בקיצור, אם בא לחזות אסונות שיקרו לנו - נסה לדמיין מה יקרה אחרי ש"יסתיים הכיבוש המשחית". אז באמת יהיה לך חומר פאסימי מציאותי, ולא האגדות השדופות על כך ש"העולם לא ייתן לנו" (רבאק,
"האחד" הקדוש הוא העויין בנשיאי ארה"ב אי פעם, ואפילו הוא כשל במשימת דחיקת ישראל אל קווי
הקדוש של רודוס 1949...).
ישן 18-08-2010, 22:30
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "למה לעצור בקרן פורד? למה שלא..."

ה"טעות" של המתנחלים מאז 1967 אינה שונה מ"הטעות" של אבות הציונות והמתנחלים שהגיעו לא"י החל מסוף המאה ה- 19 ועד להקמת המדינה ולאחריה..., הם "מסכנים" אותך, את משפחתך וכל "שלומיסט" מצוי, לא יותר מאשר כל מתנחל אחר בשיך מונס, יפו, עין חוד ודומיהם... (עוולות "כיבושי" 48 לא נופלות מאלו של 67, ואם תקשיב למנציחי ומקדשי הנכבא ולפליטים מהדור השלישי והרביעי - אף עולות על האחרונות בכמה דרגות!).
תמונת השחור לבן שאתה מציג - של או מדינת דו לאומית, או חלוקה ע"י הקמת מדינה פלשתינית/ערבית נוספת - היא טועה ומטעה. אני בטוח שבחור יצירתי כמוך מסוגל לחשוב על פתרונות יצירתיים נוספים (בכ"ז מדובר על שטח זעיר של אלפי קמ"ר בין הים לירדן, לעומת מיליוני קמ"ר של אדמות המדינות הערביות שלאומיותם "עוצבה" ע"י הקולוניאליזם האירופאי...).

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

ישן 19-08-2010, 13:37
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "ה"טעות" של המתנחלים מאז 1967..."

ה"טעות" של המתנחלים מאז 1967 אינה שונה מ"הטעות" של אבות הציונות והמתנחלים שהגיעו לא"י החל מסוף המאה ה- 19 ועד להקמת המדינה ולאחריה..., הם "מסכנים" אותך, את משפחתך וכל "שלומיסט" מצוי, לא יותר מאשר כל מתנחל אחר בשיך מונס, יפו, עין חוד ודומיהם... (עוולות "כיבושי" 48 לא נופלות מאלו של 67, ואם תקשיב למנציחי ומקדשי הנכבא ולפליטים מהדור השלישי והרביעי - אף עולות על האחרונות בכמה דרגות!).
תמונת השחור לבן שאתה מציג - של או מדינת דו לאומית, או חלוקה ע"י הקמת מדינה פלשתינית/ערבית נוספת - היא טועה ומטעה. אני בטוח שבחור יצירתי כמוך מסוגל לחשוב על פתרונות יצירתיים נוספים (בכ"ז מדובר על שטח זעיר של אלפי קמ"ר בין הים לירדן, לעומת מיליוני קמ"ר של אדמות המדינות הערביות שלאומיותם "עוצבה" ע"י הקולוניאליזם האירופאי...).

כמה שתתעורר מהר יותר מהפנטזיה הנעימה שהערבים יעלמו יום אחד כן ייטב לכולנו. אתה צודק, עוולות 1948 גרועות בהרבה מאלו של 1967 אבל ההשוואה לא רק מטומטמת אלא גם מזיקה מאוד לעניין הציוני.עוולות 1948, בגלל צירוף נסיבות היסטורי, היו כאלו שיכולנו להעביר, למעשה אני סבור שהיו בבחינת רע הכרחי ולכן, למרות שאני לא מכחיש אותן, אני בהחלט מצדיק אותן (וכמובן שאין לשכוח את עוולות הצד השני).

למעשה מכל טמטומי הימין (והרשימה ארוכה מאוד) טימטום ה״דין שייח׳ מוניס כדין חברון״ הוא אולי הגרוע מכולם. כרגיל הימין צודק, הסטורית יש הרבה יותר צדק ביישוב היהודי בחברון מאשר בהתנחלות רמת אביב וחיסולה של קהיליית חברון יהיה תמיד פצע פתוח שראוי לזכור (כמו שחזקה על הצד השני שיזכור ויזכיר את אסונותיו וכך ראוי) אבל בחיים האמיתיים כדאי לו לאדם להבדיל בין אידאולוגיות ורעיונות צדק שצריכים להשאר מופשטים לבין פרקטיקה שמכתיבה את התנהגותנו היומיומית.*

אבל אל תדאג, נמשיך כך ושייח׳ מוניס אכן תהיה כחברון רק שלא באופן שאתה מקווה לו. אתה כמובן, אם תשרוד בכלל, תאשים את ה״סמול״ ״הקרן״ ושאר הבוגדים, למעשה כל שתצתרך יהיה להתבונן במראה. אתה ושכמותך עם רעיונותיכם המופרחים מסכנים את כל המפעל הציוני המפואר וככזו מסכנים את עצמכם, את משפחותיכם וכן, גם ״שלומיסט״ כמוני.

(ורק לסבר את אזניך אני כלל לא תומך כרגע בנסיגה מיו״ש כפי שהסתייגתי בזמנו מנסיגת הצבא מעזה אבל אני מעדיף כיבוש ללא התנחלויות וזאת לא משום זכויות היסטוריות כאלו או אחרות אלא בגלל שאני מאמין שאנחנו נושכים משהו שאנחנו לא יכולים לבלוע).

ישן 19-08-2010, 15:26
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
תמשיך עם המנטרה של פיסת נייר קדושה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ודאי, אם הימין לא היה מזכיר לערבים את שיח' מוניס, הם היו שוכחים אותה מזמן..."

אף אחד מלבדך איננו חושב על פיסת נייר אלא על מצב רגיעה ממשי בו כל צד מתאפק ממימוש מטרותיו, אפילו אם הוא חושב/בטוח שהצדק האוביקטיבי הוא לצידו.

נכון שגם המוסלמים/ערבים הם בני אדם וכל אחד שואף לחזור/לקבל את אדמתו, כפי שלדעתו מגיעה לו. לכן הסכסוך בינינו (יהודים/ישראלים וערבים) כמו גם סכסוכים רבים בעולם כולו, יבואו או באו (לפחות זמנית) רק תוך כדי איפוק וויתור הדדי על שאיפות ורגשות. במקרה שלנו הערבים/פלסטינאים חייבים לוותר על מימוש זכות השיבה ועלינו לוותר על מימוש אבטחת אלוהה לארץ ישראל השלימה.

לגבינו המצב הוא קריטי, מאחר וכל יום נוסף לקיום קפאון, אנחנו נמשכים אל מצולת החיסול העצמי.
ישן 20-08-2010, 20:10
  ekek ekek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.03
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, אני מודה לך על קריאתך האצילית לקיצוניים בשני הצדדים..."

משהו לגבי הייגי. אני גר בדרום ארה"ב מספר שנים והדמות הזו מאוד מוכרת באזורנו כמו גם מטיפים נוצרים אוונגליסטים אחרים. הוא אחד המטיפים היותר מפורסמים וחזקים יחד עם פאט רוברטסון ובני הין. אני חייב לציין כי הגופים האוונגליסטים אכן תומכים בישראל ללא שום סייג וההשפעה שיש לאנשים האלה על המאמינים היא עצומה, לפחות כאן. הסיבות לתמיכה בישראל הן קצת יותר מורכבות בגלל עיקרי האמונה שלהם שאכן כוללות את חזרת כל היהודים לישראל ולאחר מכן וכתוצאה מכך גם יום הדין וכו' וכו'. יש לגופים הללו ערוצים בטלויזיה שמוקדשים להטפה דתית והאמת שיותר מחצי מזמן השידור שלהם מוקדש לישראל. חלק ממה שהם משדרים הוא בסדר, חלק אחר הוא מגוחך כמו למשל הצגת ישראל כמדינה של נזקקים והומלסים שצריכים תרומות. ואנשים תורמים. אני מכיר אוונגליסטים רבים שבשבילם כל מילה של הייגי ודומיו היא בסלע והם לא שואלים שאלות. הם מאוד פרו ישראלים ורואים בתמיכה בישראל שליחות דתית. לפני כמה חודשים הלכתי בפארק עם הכלב ואישה מבוגרת עצרה אותי ושאלה אם הייתי בצבא כי לבשתי מכנסיים בצבעי הסוואה (כאן יש הרבה כבוד לבוגרי צבא על גבול הסגידה). אמרתי לה שכן אבל לא של הצבא האמריקאי וכשסיפרתי לה שהייתי בצבא הישראלי היא מאוד התרגשה ושאלה אם היא יכולה לחבק אותי כי היא תמיד רצתה לפגוש בן לעם הנבחר. אלה האנשים שמקשיבים להייגי. אם נסתכל רק על עניין התמיכה בישראל, לא תמצא חברים טובים יותר. אבל מעבר לנושא הזה, יש לי בעייה עם עמדותיהם לגבי הפלות, זכויות הומואים ולסביות וכו'. הם יכולים להיות מאוד צרי אופקים.

ישן 21-08-2010, 00:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ויותר חשוב, 2הבדלים קטנים
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני יכול להזדהות עם מה שכתבת (וכתושב ארה"ב, אכן לך זה באמת יפריע), אבל..."

1. הארגונים "מימין" הם ישראליים - "צבריים" שנוטלים מימון חו"ל, ולא הוקמו ע,י מימון חו"ל.
2. מצד ימין ישנה מודעות ברורה, כפי שאתה עצמך אמרת, כי הברית עם "האוונגליסטים" היא על בסיס מאוד ברור, ומתוך שיתוף אינטרסים מחושב. לא שמעתי מישהו מטעם הפריפריה של "הקרן לישראל חדשה" שטען שהוא לוקח את הכספים של קרן פורד למרות מה שפורד ייצג (אגב: לקרן פורד היו "עיקולים" בדרכה האידאולוגית, ואם להיות ישרים כמו סרגל הרי שהיא לא מייצגת את האנטישמיות החולנית של הנרי פורד, אלא דווקא מנטליות של חתרנות פוליטית של מאחורי הקלעים, מבית היוצר של התרבות הפוליטית של ארה"ב).

ישן 24-08-2010, 15:32
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
רשמי מבקר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב ""כלכליסט": "אם תרצו" ממומן ע"י ארגון נוצרי, שבראשו כומר, שטען שהנאציזם זה רצון האל"

למרות שידעתי על קיום האתר הזה כמקום אליו נדדו כאלו שנצרבו באתר מקביל, לא נרשמתי ולא גלשתי
בו בעבר ורשמי הינם ראשוניים ומבוססים על האשכול הזה בלבד. פעם ראשונה שמצאתי את עצמי ללא
דברים להוספה. התגובות היו בעלות תוכן ולא בסגנון טוויטר שמיועד לצבור נקודות על משפטים לקוניים.
מרגיש קצת מחוץ לזכותי לבוא ולהעביר ביקורת, אפילו היא חיובית, אבל התרשמתי, בפרט מעורי וגם
מאחרים כך שבמטוטכם, הרשתי לעצמי.

לעצם העניין (ככה זה מתחיל אצלי), תנועת השמאל למיניה, הציונים ואלו שאינם, דורשים שתרומות
תהיינה "לשמה". יש בדרישה הזו צביעות שהרי רבים מתורמי השמאל רוצים בחיסול היהדות והנתרמים
מעלימים עיין כביכול למען מטרה נעלה כזכויות מסוג זה או אחר.

נכחתי בעימות בין דרשוביץ שייצג את איפ"ק ובן עמי מ-J-STREET לאחר שדרשוביץ קינח את זרביבותו המדממת
עקב התמרונים האלגנטיים של בן עמי, דרשוויץ רצה למצוא את המשותף לשתי העמותות והציע פשרה ביניהם.
J-STREET ינתק עצמו מתנועות הסטודנטים שמגדירים עצמם כאנטי ציונים, ובתמורה, הגאון המשפטי
הציע שאיפ"ק יתנער מהנוצרים שתומכים בישראל. בן עמי, כשמאלני ותיק (אלינסקי) האשים את ישראל
בכך שסטודנטים יהודיים אינם יכולים להזדהות עימה.

כמו שנאמר, ניתן למצוא חכמה בגויים אפילו הינם מזרע יעקוב. לעומת זאת, לא נאמר במקורות
ששמאלנות מטמטמת. אפילו עורך דין תכמן מגינם של רוצחים כמו OJ הופך מוגבל תחת השפעתה.
כנראה יהודה הנשיא הותיר למידה כלשהי לניסיון והמציאות ולא נצרך להתייחס לתורת קארל ואלינסקי
במפורש בבחינת די לחכימה ברמיזה. הוא לא לקח בחשבון את החלשות הדורות ואת ההאצה בחצי
אורך החיים של התאים האפורים בהשפעת חינוך מטילדה אלוני.

אני לא יכול לשכנע כאלו שמאמינים שכל סיכסוך יכול להפטר במו"מ וויתורים. המציאות היתה צריכה
לשכנע אותם והעבר הישראלי סיפק שיכנועים למכביר. מבלי להכביד על הנושא בשיכנועים, מספיק
להיווכח שישיבת המתנחלים בגוש קטיף היתה מונעת את פרשת שליט, את שביו של גלעד לחמאס
ואת שביית בני משפחתו בידי משתפי הפעולה בעלי הקרן.

נסחפתי והעמסתי למרות שזו לא היתה כוונתי כסיפתח.

נערך לאחרונה ע"י BurningBush בתאריך 24-08-2010 בשעה 15:37.
ישן 25-08-2010, 07:54
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אתה טועה. [font=Verdana]לא..."

מי שטועה זה אתה, או שאתה לא מכיר את הדת היהודית, או שאתה לא מבין אותה.
תשאל כל רב, פיזית, לך היום לבית כנסת, חפש תלמיד חכם או רב, תגיד "שלום יש לי שאלה":
ותשאל אותו: "האם השואה היתה רצון האלוהים או שהשטן אחראי לשואה", ותראה מה הוא יענה לך.

בכלל בדת היהודית אין כמעט איזכור לשטן, הדבר הכי קרוב לזה זה "יצר הרע",
סוג של מכונת אשמה שנועדה לגרום לך להתבייש בכל דבר כיפי שאתה עושה בחיים.

יתרה מזאת, אם תשאל את אותו תלמיד חכם למה אלוהים נתן לשואה לקרות,
הוא יגיד לך שזה היה עונש על ההתבוללות שהיתה בגרמניה באותם ימים ע"ע "היה יהודי בביתך ואדם בצאתך",
בנוסף לכך, הוא גם יפנה אותך ל"חזון השואה" המפורסם בתנ"ך, שאותו עפ"י האמונה כתב לא אחר מהמאסטרו עצמו.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 25-08-2010 בשעה 07:58.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:12

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר