לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2010, 20:20
  dor_darhari dor_darhari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hadas18 שמתחילה ב "משטרה צבאית"

א' את לא מתגייסת לבד.. הגיוס של משטרה צבאית הוא דיי גדול..
את תחלקי את החד עם עוד המון בנות ככה שאין לך מה לדאוג..
הטירונות של הבנות יותר קלה משל הבנים מכל הבחינות ככה שלא צריך להיות לך קשה במיוחד..

בעיקרון יש בנות במעברים אבל זוהי פלוגת מסלול, כלומר הם מתגייסים ועושים טירונות 03 וקורס של מאבחנים ביטחוניים ביחד. וגם מי שהולך לשם יודע על זה לפני הגיוס..

אז אם את לא יודעת שאת מיועדת לזה אז לא נראה לי שאת תגיעי לשם, אבל שוב יש אפשרות.

עקרונית תמיד תשאפי להגיע לתפקידים הכי טובים, חוקר פלילי במצ"ח או רכזת מודיעין..
שיהיה בהצלחה ואם יש לך שאלות לגבי הטירונות עצמה את מוזמנת לשאול פה או בפרטי..
(פשוט עברתי אותה..)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2010, 12:42
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי idanmos שמתחילה ב "..."

אני מעדיף את זה

כלומר מבחינת עיסוקים, המשטרה הצבאית עוסקת בשיטור כלפי חיילי צהל, שיטור תנועה שוב כלפי נהגים צבאיים, שמירה על בתי כלא צבאיים, בדיקות בטחוניות במעברים, לכידת עריקים וכמובן מצ"ח שחוקרת מיני עבירות של חיילי צה"ל

עכשיו אני מבין את הצורך והנחיצות מבחינת צבאנו לחלק תלונות לחיילים לא מדוגמים, ולעצור חיילים שמשתמשים בסמים, או לא נותנים זכות קדימה.

עכשיו השאלה שלי היא מבחינה אישית , בתור חייל במצ"ח, איך אתה שלם עם עצמך כשיש חיילים בצהל שתורמים תרומה משמעותית לבטחון מדינת ישראל בתפקיד שלהם, בעוד אתה תפקידך הוא לחקור אותם אם הם חלילה עישנו איזה ג'וינט בחופשת סוף השבוע? וחבריך תפקידם לתת להם תלונה באם הם חלילה וחס יצאו לביתם עם הדיסקית בכיס, או שכחו לצחצח נעליים.

כאילו, חייל שחבר שלו הולך להיות טייס קרב, ואותו שלחו לאכוף הופעה ומשמעות, או לנגוש בחיילי צהל, איך אתה מציע לו להתמודד ולקבל את יעודו הצבאי?
ישן 24-08-2010, 22:59

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני מעדיף..."

א. אני שלם עם עצמי כי אני לא עושה משהו שאני לא צריך לעשות.. יש לי תפקיד כמו כל אחד אחר בצבא ואני עושה
אותו על הצד הטוב ביותר שאני יכול לעשות.

עכשיו בואו נבהיר משהו.., מעטים החיילים שמקבלים דוח מ"צ על זה שהם לא גילחצו את הנעליים שלהם.
יותר מזה מבחינת העקרונית, אתה לא יכול לקבל דוח מ"צ על גומיות בנעליים/ דיסקית. אלו עבירות קלות, וע"מ
שתוכל לקבל דוח על עבירה כזו אתה צריך שבאותו רגע נתון יהיו לך שלוש כאלה.

יותר מזה יצאה פקודה חדשה שלא יתנו דוח על מה שבר תיקון. למשל אם חייל מסתובב עם חולצה בחוץ ושוטר צבאי פונה אליו שיסדר את זה והוא מכניס את החולצה למכנס אז הוא לא יקבל דוח. לעומת זו אם הוא יפנה את הגב שלו ולא יהיה לו אכפת אז הוא כן..

עכשיו אני יפנה לצד שלי שזה עיניין החקירות. בתור חוקר מצ"ח אני יכול להגיד לך שיש חיילים שלפעמים אני מתבייש שהם יושבים מולי על מדים. יש חיילים שגונבים נשק ומוכרים אותו לפלשטינים. בסופו של דבר הנשק הזה פוגע בנו!.. ובחברים שלי ושלך שהתגייסו ורצו לחזור חמשוש הביתה.

יש חיילים שגונבים רימונים שמוכרים אותם לכל מיני עבריינים. בסופו של דבר הרימונים הללו משמשים לפיגועים של משפחות הפשע.. מי נפגע?.. אה כן אזרחים חפים מפשע.

ונכון יש את אלו שמעשנים סמים.. מתחילים מג'וינט בסופ"ש ולאט לאט זה הופך לפעמיים בשבוע ובסופו של דבר זה גם קורה בבסיס, או לפני פעילת מבצעית. תחשוב שאתה יוצע עכשיו למעצר של מחבל כשחבר שלך מסטול מהתחת בגלל שהוא עישן איזה קססה עשר דקות לפני שיצאתם או שהוא הפיל ראש מבאנג 20-30 דקות לפני שיצאתם. תנחש לבד לאן זה יכול להוביל.. ואז מי נפגע?. החברים שלו..

תאמין לי שאני שבתור חוקר מצ"ח אני שומר.., אני שומר עליך מפני החבר שלך שישאר צלול.. שומר על דודים שלך שלא יבוא איזה מחבל ויעשה פיגוע ירי עם הנשק שאותו רב"ט גנב.. אני שומר על ההורים שלך שיוכלו להסתובב חופשי ברחוב בלי שמשפחות הפשע יפוצצו את הרימון שאותו סמל גנב לפני שבוע..

חבר שלי במעברים שומר עליך כדי שהמחבל המתאבד הבא לא יכנס למדינת ישראל, כדי שלא יכנסו שב"חים למדינת ישראל...

חבר שלי הוא זה שכיוון את התנועה ופינה צירים בזמן עופרת יצוקה, כדי שמשאיות תחמושת יוכלו לעבור ולהביא אספקה לקרביים. כדי שבסופו של דבר הם יוכלו לשמור על כולנו..

חיילי המשטרה הצבאית הם חלק מצבא ההגנה לישראל!!.. גם אנחנו אותם לובשי צ'קלקות על הכתף שומרים על מדינת ישראל. נכון אנחנו לא קרביים, ואנחנו עושים את זה בדרך טיפה אחרת אבל אנחנו עושים את זה ועם זה אי אפשר להתווכח!!..

נערך לאחרונה ע"י dor_darhari בתאריך 24-08-2010 בשעה 23:03.
ישן 24-08-2010, 22:38

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי hadas18 שמתחילה ב "היי רציתי לדעת עוד משו..."

תראי מקשיבים כן.. אבל לא תמיד מה שהחייל רוצה מסתדר עם מה שהמערכת צריכה..
את עושה את הטירונות רגיל.., לקראת הסוף יעשו לכם יום שבו יסבירו לכם על כל התפקידים ואתם תמלאו
איזה תפקיד אתם מעוניינים ללכת אליו.
אלו התפקידים שניתן לדרג:
1. מד"כ - מדריך כלואים, סוהרים בבית כלא צבאי.
2. מא"ב - מאבחן ביטחוני, מעברים.
3. שו"ת - שיטור ותעבורה.

בנוסף יהיה לכם יום הערכה שבו יבחנו את כולכם לא משנה מה הנתונים האישיים שלכם ואם אתם רוצים או לא
אם אתם מתאימים לתפקידים הבאים:
4. חוקר פלילי במצ"ח - לחקור את מגוון העבירות הפליליות בצה"ל.
5. רכז מודיעין.
6. מש"ק הערכה - מקבלים אליהם את המידע המודיעיני ומעבדים אותו.
7. בלשים - לוכדי עריקים או בלשי מצ"ח שתפקידם.

בנוסף יהיה לכם ראיון לאלה שמתאימים לשב"ס (שרות בתי הסוהר) להיות סוהרים במתקני כליאה
אזרחיים. בד"כ בבתי כלא שבהם יש אסירים ביטחוניים.

בעיקרון אם תעשי למפקדים שלך את המוות בטירונות ולא ישבצו אותך לאחד מהתפקידים שדורשים מיון (4-7)
אז הם יכולים להתנקם בך ולא להמליץ עליך לתפקיד מסויים שאת רוצה..

המפקדים לא מחליטים איפה לשים אותך אבל גם הם ממלאים חוות דעת לשיבוץ שלך וגם המ"מ שלך ממלא חוות דעת כזו. יש הרבה אנשים שזה מציל אותם ובזכות שהמפקדים והמ"מ המליצו עליהם לתפקיד שהם רצו אז הם קיבלו אותו.
ישן 25-08-2010, 20:32

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי hadas18 שמתחילה ב "תודה ועוד כמה שאלות.."

בעיקרון זה ישמע מאד פלצני.. אבל תהיי את!!..
אל תנסי להיות בולטת כי את תהיי יותר מידי בולטת..
אל תנסי להיות להראות את עצמך כי אז תראי נדחפת שלא יודעת לעבוד בצוות..
אל תנסי להיות חכמה כי אז תראי מתחכמת..

לעומת זאת יש כאלה שהם בולטים מידי והם לא יודעים לעבוד בצוות והם מתחכמים בתשובות שלהם והם בכל
זאת עוברים.., זה בגלל שלפעמים צריך כאלה לתפקיד מסויים..

אני ידגים לך את זה על חוקר למשל.. אין דמות אחת של חוקר.. יש ערכים, קווים מנחים, כללים שמעצבים את הדמות.. אבל בסופו של דבר כל חוקר הוא אחר, כי מאחורי כל חוקר עומד אדם אחר..
לכן את לא צריכה לעשות שום דבר, אם את מתאימה אז את מתאימה והם כבר יאתרו אותך..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hellfrost תמשיך להתחכם.. עוד תגיע רחוק..
ישן 26-08-2010, 00:50
  BELTZUSH BELTZUSH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי dor_darhari שמתחילה ב "בעיקרון זה ישמע מאד פלצני....."

דור אני חושב שדווקא עכשיו זאת הייתה תגובה כנה ולא מתחכמת.

אגב, אני מעריך את מה שאתה אומר, ואתה מדבר דברים יפים וכנים.

אך אם יורשה לי, מטרתי בסה'כ היא לנסות לשפר במשהו את מישהו.

חבר שלי יקר נחקר ברגעים אלה במצ'ח, הוא נחקר על דבר שאנסה לתאר אותו בפשטות ככל שניתן-

הוא נחקר על זה שבהיותו קצין בכיר בפלוגה (לא רלוונטי מה) הוא ערבב את המערכת ובחר לעזור

לחייל יקר שידע שעישן ג'וינטים כשהיה בחופשה בבית, אותו חייל הפסיק עם זה עוד לפני הבדיקה

וכשהגיעה הבדיקה לא היה מנוס מלהחביאו.

אנסה להסביר לך מה הבעייתיות. אתה פוגע כרגע בקצין בכיר שכל חטאו היה להגן על חייליו.

נכון, מערכתית הקצין הזה אוויל שכנראה יגרום לחייל לעשן שוב. בפלוגה הוא נחשב כמלך, חיילים

ילכו אחריו בכל משימה שיבחר ולעולם לעולם לא ימרו את פיו (מה שקשה מאוד להגיע בפלוגת חפ"שים וותיקה)

הוא הקצין המוביל בגדוד.

אתה, אדם בוגר לכל הדעות, צריך להבין שהצבא הגדול נגדכם, שונא מ.צ ואין מה לעשות.

מעטים הם אלו כמוני וכמוך שרואים את התמונה בשלמותה ומעריכים עבודתכם. על כן, מה שנכון לעשות

הוא לחפש בכל חור בבדיקות האלה, למצוא כל חייל שמתחבא במכולה או לאדע איפה, אבל בטח

ובטח שלא לפול על אנשים שניסו לערבב את המ.צ, כי בגדודים זו מצווה. בהצלחה.
ישן 29-09-2010, 16:51
  Starship_Trooper Starship_Trooper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי hadas18 שמתחילה ב "התלבטות..."

היי, דבר ראשון גילוי נאות: עוד לא התגייסתי. אני חושב שאת צריכה לחשוב עם עצמך מה את רוצה יותר ולבחור עכשיו. יש לי חבר במעברים, ומדובר בהרבה מאוד משמרות ארוכות, זה תפקיד קשה. מצד שני אם את לא רוצה לשבת במשרד כל היום, את צריכה לקחת את זה בחשבון. את צריכה לחשוב מה יותר מושך אותך וללכת על זה.

לי בעצמי היתה התלבטות דומה בין תפקיד משרדי לתפקיד שטח: בין קרבי לעתודה. התחרטתי על הבחירה בעתודה ואני מתגייס בנובמבר לחיל השיריון. רוב הסביבה שלי אומרת שזאת טעות, אבל אני שמח שאני הולך עם הלב שלי. בהצלחה ואני מאחל לך שתגיעי להחלטה נכונה, רק את יכולה להחליט, אל תתני לאנשים אחרים להחליט בשבילך.

ישן 29-09-2010, 22:03
  hadas18 hadas18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.10
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Starship_Trooper שמתחילה ב "היי, דבר ראשון גילוי נאות:..."

אוף אני באמת לא יודעת מה לעשות, אני כל הזמן במחשבות על זה...
עוד לפני שהתגייסתי רציתי משו קרבי, שיתן לי הרגשה של סיפוק בשנתיים שלי בצבא..
ובגלל שבהתחלה נקבע לי פרופיל של 64 לא יכולתי קרבי ועכשיו אחרי שאני יודעת שאני מתגייסת למשטרה צבאית אז אמרתי, אולי למעברים ואז כבר העלתי פרופיל ל97 כדי להגדיל את הסיכויים להיכנס לשם..
ולפני כמה ימים בא אלי הביתה חייל ממשטרה צבאית להסביר לי על התפקידים והוא דיבר איתי על מצח חקירות בילוש וכל הדברים האלה ובהתחלה ירדתי מזה כי הקבא שלי נמוכה- 49 והוא אמר שאפשר להיכנס לשם גם עם זה..
אבל אני באמת לא יודעת.. כי מצד אחד מעברים זה תפקיד מספק כי אתה יודע שכשאתה עומד שם אתה נותן את כל כולך וזה בסגנון קרבי וזה מה שאני מחפשת אבל אני גם חושבת מה? כל השנתיים זה רק שמירות? ואם זה מודיעין ובילוש זה יותר לעבוד עם פרופילים של חיילים וחקירות וגם זה מעניין אבל זה סביבה שונה..
אוף מה לעשות?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:53

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר