לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2010, 20:54
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
סקר שאלה: מה עמדתכם לגבי קרבות שוורים?

לכאורה, יהיו מי שיגידו: "אומץ של האדם מול בעל החיים", "שואו מרתק ומדהים".
אבל בפועל, לדעתי?:
אכזריות והתעללות לשמה בבעל חיים חסר ישע.
לפעמים רואים בטלוויזיה כיצד אחד השוורים נועץ את קרניו באיזור חלציו של המטאדור ומוציא אותו
סופית מוועד הורים, או במהלך פסטיבל שחרור השוורים ברחוב בספרד, כשהשוורים משתוללים ותוקפים בני אדם...כשאני רואה את זה, אני מרגישה סוג של שמחה לאיד: מגיע להם, זה מה שאתה מקבל כשאתה מנצל את עליונותך על בעלי החיים!
אלו מקצת הדברים שהשור עובר לפני שהוא מועלה לזירה:
הנחת משא כבד על שריריו על מנת להחלישם
קבלה של חומרים משלשלים שהופכים אותו לחלש
החזקתו במשך 48 השעות הקודמות לקרב בעלטה ולעיתים אף שפשוף חומרים על עיניו, כך שהשור
עולה לזירה כמעט עיוור, ובל נטעה לחשוב שהוא נמשך אל הצבע האדום! הוא נמשך רק אל התזוזה שמול עיניו!
על הזירה, השור עובר במשך זמן רב תיזוז רב מפה לשם שנועד להתישו, וזה עוד לפני שעולים הפיקאדורים והמטאדורים עם החיצים והחרבות, ומתחילים את ההתעללות האמיתית!
שלא לדבר על מה שהסוסים המשמשים את הלוחמים עוברים!
כשהייתי לפני כ-3.5 שנים בספרד, המדריך של הקבוצה שלי סיפר לי שכשאנשים מקבוצות שלו מבקשים ללכת לראות קרב שוורים, הוא נותן להם שקיות בגלל כל הדם שנשפך שם! (אני, ראוי לציין, מעולם לא נכחתי בקרב שוורים וגם לא רוצה להיות! too cruel!)
מצרפת קישור:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%A8%D7%99%D7%9D
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2010, 23:21
צלמית המשתמש של idanmos
  משתמש זכר idanmos idanmos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.05
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "מסכימה אתך שיש כאלו שיטענו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27
מסכימה אתך שיש כאלו שיטענו שאולי יש צביעות מסויימת בלהיות אוכל בשר ואוהב בשר מצד אחד, ונגד
קרבות שוורים, למשל, מצד שני. אך עם זאת, אני פשוט לא מצליחה להבין איך כל כך הרבה אנשים
מאז ועד היום, ספרדים וגם תיירים בספרד, פורטוגל ודרום אמריקה, מצליחים לשאוב כזו הנאה מ"ספורט" כזה אכזרי, לראות את מסכת העינויים, ההשפלות והכאב שהשור המסכן הזה עובר עד למותו (ולפעמים, כשהקרב נגמר, השור אף נגרר החוצה מן הזירה על האדמה כשהוא עדיין לא מת!
אני בפירוש מייחלת לכך שהתופעה הזו, בדומה לעוד תופעות אכזריות רבות אחרות, תחלוף מן העולם.

גם אני מייחל, כמו הצביעות של השמאל בישראל...

ישן 24-08-2010, 09:43
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אם כך אז אתה המתחסד.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי idanmos שמתחילה ב "איזון, אין לי בעיה לאכול בשר..."

אי אפשר להאשים אותי, ולו בשמץ חיבה לדת.
ואני האדם האחרון שיטען שיש לקיים מנהג זה או אחר בגלל שאנחנו יהודים, וזו מצווה דתית ו-"איפה בכלל הנפש היהודית שלך??".
אבל, וכאן האבל הגדול, נכנסת השאלה האם תרנגולת שהוקרבה במנהג כפרות ונאכלה אח"כ סבלה יותר מתרנגולת שנשחטה מראש לצרכי מאכל (ועל השאלה הנ"ל לא ענית, חבל).

שור שנטבח במלחמת שוורים סבל, ללא כל ספק, יותר מאשר שור שנשחט למאכל, ולכן אין זה משנה אם בסוף אוכלים את השור לאחר מכן או שעושים קישוטי חג מולד מאיבריו הפנימיים, הדבר, לדעתי פחות, פסול, וזה הסעיף שעלול (במידה ויתברר שתרנגולת שנשחטה בקרב מנהג הכפרות) לשלול את ההשוואה שעשית בין מנהג הכפרות ומלחמת השוורים.

ישן 24-08-2010, 23:38
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ברשותך לא אמשיך לדרדר את האשכול כפי שאתה מנסה לעשות"

כמו שאמרתי (ואני אנסה להיות זהיר יותר כדי שלא יפרשו את דבריי כמשהו אחר),
אנשים עם אופי מסוג מסויים (לא חשוב שמות), רואים בסאדיזם בידורי כספורט,
כי בגלל האופי שלהם והחינוך שלהם או הסביבה שלהם, וואטאבר,
יצר האמפתיה והרגש שלהם שואף לאפס, ואין להם חמלה או ערך לסבל ולכאב של מישהו או משהו אחר.

לכן, אתה רואה בהתעללות בבעלי חיים גבורה, בעוד שאני רואה את זה כחרפה,
לכן אתה רואה בזה ספורט, בזמן שאני רואה בזה אכזריות סאדיסטית לצורך בידור,
ובגלל זה אתה מי שאתה ואני מי שאני - (ושרון, זה כל הפואנטה שניסיתי להציג בעצם,
אם אתה רואה בזה משהו מעבר למה שזה, זה כבר לא בידיים שלי).
ישן 25-08-2010, 00:18
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "מביך לקרוא שאתה חושב שרצח זה בסדר והתעללות זה לא."

הטיעון הזה מטופש מעצם היסוד, עצם ההשוואה עצמה מעליבה לכל אדם אינטילגנטי.
בעוד שצמחונות מטעמים אידאיים היא עליונות מוסרית ראויה להערכה,
אכילת בשר אינה בשום אופן ברת השוואה להתעללות סאדיסטית ברברית וממושכת לצורך בידור.
אני לא אציין את היתרונות באכילת בשר כמו למשל תוספת חיונית של B12 למערכת הגוף, כי אפשר לחיות גם בלי זה,
אבל אני דוחה בבוז ובשאט נפש את הקונספט המגוחך, האווילי והמטופש הזה
שהמתת חיה לצורך תזונה היא רצח. רצח מיסודו נעשה ללא סיבה מוצדקת ע"ע קרבות שוורים,
אכילת בשר היא לא רצח, והיא גם לא טוהר מוסרי מושלם. אבל ההגזמה (אולי המכוונת במקרה הזה)
של עצם השוואה הנלוזה בין שיסוף ודקירות חוזרות ונשנות של חיה אל מותה האיטי המייסר והכואב לצורך תשואות הקהל,
לבין המתתה בתוך שניות עד דקה, כדי לאכול ולא מעבר לזה - פשוט לא ראויה, והיא! אם כבר,
זו שמביכה לקריאה - או לפחות אמורה להביך כל מי שמעט שכל בקודקודו בזמן שהוא קורא זאת.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 25-08-2010 בשעה 00:22.
ישן 24-08-2010, 14:35
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ממש לא."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
בבמקרה הראשון ניתן לצמצם למינימום הכרחי את הפגיעה בבעלי החיים מבלי לפגוע בתוצר הסופי (ונחש מי מהמתנגדים הגדולים לתמוך בצעד זה? נכון, ארגוני זכויות בעלי החיים), להפך, רוב הסיכויים שהדבר ישביח עשרות מונים את איכות התוצר הסופי.

מסכים עם זה. אבל זה לא מה שהופך מחאה נגדות קרבות שוורים לרלוונטית ומחאה נגד תעשיית הבשר ללא רלוונטית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
במקרה השני, אין שום אפשרות לצמצם את היקף ההתעללות מבלי לפגוע באופן אנוש במהלך האירוע, ואם יצליחו לעשות זאת, לא תהיה לי שום התנגדות לקיומו.
(לדוגמא, יש לי בעיה עם מלחמות גלדיאטורים למוות, כפי שהיה מקובל בעבר, אבל אין לי שום בעיה עם משחקי גלדיאטור עם נשקים שאינם פוצעים ושיאנם מובילים למוות).

כן כי אפשר למצוא דרך לאכול בעלי חיים מבלי להמית אותם
ישן 24-08-2010, 16:05
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני נגד התעללות בבעלי חיים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
אני נגד התעללות בבעלי חיים, וכפי שאת הרשת לעצמך להגדיר הגדרות שונות ומשונות, כך אני מגדיר שהרג בעל חיים לא נחשב כהתעללות במידה והדבר נעשה בצורה המהירה ביותר וככל שניתן לא כואבת.

וכאן אני בהחלט יכול להרשות לעצמי לקבוע כי בעצם אכילת בשר אין בהכרח התעללות בבעלי חיים אך במלחמת שוורים יש התעללות, ומכאן לצאת כנגד התעללות בבעלי חיים ולא כנגד אכילת בעלי חיים.

מי לכל הרוחות אמר שרצח זו התעללות?? מתי ראית שאמרתי את זה? שוב אני צריכה להסביר לך מושגים..?
אתה טוען שרצח זה מעשה בסדר והתעללות זה לא בסדר, אתה שומע פה שמץ של הגיון?
כן, בטח, מותר לרצוח (ואם אתה כל כך רוצה - "להמית") אבל אסור להתעלל.. מה פתאום.. זה התנהגות
לא בסדר.. זה אסור! אבל "להמית" מותר.. ברור....... הגיוני, מה?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-08-2010, 16:20

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עם כל הכבוד, לא כל מה שאני כותב בא לסתור את מה שאת כתבת."

שוב, דוגמאות לא קשורות לחיים. בוא רגע נדבר על המקרה שאנחנו דנים בו 100 אלף הודעות ולא תביא
לי מקרים לא קשורים במ"מ למה שמדובר פה, אפשרי?

אם כדי לשרוד היית צריך להרוג בע"ח, הייתי אומרת לך.. וואלה, צודק, או שאתה חי או שהוא חי..
בשביל לחיות עושים דברים. אבל פה זה לא המקרה. אתה בוחר שיהיה אפשר לרצוח חיות כדי לענג
את גרונך ולא יותר מזה. ואז, יש לך חוצפה לבוא להגיד "אסור להתעלל! זה לא בסדר!" למה? כי לא יצא
לך מזה כלום. אין לך איטרס לראות התעללות. אבל.. בשביל לענג את גרונך אתה קורא לרצח הזה "סיבה מוצדקת"

ובוא ספר לי מה זו צביעות אם זו לא צביעות?

ישן 25-08-2010, 13:33

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "את אומרת שאין הבדל בין הרג..."

אתה מנסה להסיק יותר מדי מחשבות ככה סתם..
אם נרדים בן אנוש כך שהוא לא ירגיש במהלך השחיטה כולם, זה יהיה בסדר?
בן אנוש זה בעל חיים.

אני אומרת ששני המעשים אינם נכונים, ואם מישהו יוצא נגד התעללות בשוורים (גם אני נגד זה) אז
אסור גם שיאכל חיות לענג את גרונו, מכיוון שהוא יכול לחיות בלי בשר (וראינו את זה על צמחונים שחיים טוב)

אני נגד התעללות, אני נגד המתה.. אבל אני עדיין אוכלת בשר, לכן אני לא יוצאת נגד זה בצרחות והפגנות, לא פותחת אשכולות הפגנתיים כאשר אני אוכלת בשר. זו נקראת צביעות.

אני נותנת לאנשים שבאמת יכולים להגיד מילה בזה - שידברו הם.

מה שאנשים אומרים כנגד זה שמותר להמית אבל אסור להתעלל כי נוח להם לאכול בשר אבל להתעללות
אין להם שום אינטרס, אז למה לא.. נהיה נגד, לא יוצא לי מזה כלום.

ישן 27-08-2010, 03:57
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "כנראה שיש לך בעיה בהבנת..."

אני חושב שיש לך בעיה עקרונית עם קבלת נוכחות הבשר במנת היום של בני-האדם.
בני-האדם הינם יצורים חיים מסוג יונקים אשר מהלכים את האדמה אלפי שנים.
החל משחר קיומנו, אנו יונקים טורפים (בדומה לנמרים, אריות, חתולים, זאבים, צבועים וכו').
יש בנו את כל מה שעושה יצור לטורף.
הבחירה שלנו להיות אוכלי בשר היא לא בחירה אג'נדית כלשהי, אלא הבחירה הטבעית כמה שאנו באמת.
הגוף שלנו בנוי לאכול בשר, והוא בנוי בצורה פיזיולוגית כזו שיאפשר לנו לצוד, והוא לא בנוי בצורה כזו שיאפשר לנו לברוח מטורפים.
כמו לכל היונקים הציידים, העיניים שלנו ממוקמות בקדמת הגולגולת ולא בצידיה (ע"מ לאפשר מיקוד מדוייק יותר במטרה, בניקוד לצמחוניים אשר צריכים עיניים בצידי הגולגולת כדי לאתר ביתר קלות טורפים האורבים להם).

צמחוניים לא חיים כל כך טוב כמו שאת מתארת. לרוב הם משתמשים בתחליפי בשר מודרניים שמספקים להם ברזל וויטמין B-12 ורבים מהם אפילו לוקחים כדורים כדי לאזן את המחסור ברכיבים המצויים בעיקר בבשר.
כלומר, לו הייתי חי לפני 700 שנה, ורציתי להיות צמחוני - היה לי קשה מאוד להרכיב מנות שיספקו את כל הצרכים שלי).

מי שבוחר, מטעמים אדיולוגיים, להיות צמחוני - סבבה, אבל אין לזה שום קשר לטבע שלנו. הפוך, זה יהיה מעשה מאוד מנוגד לטבע שלנו.

איננו "מענגים את גרוננו" עם בשר. בשר הוא חלק עיקרי בתפריט שלנו, כמו בתפריט של כל יצור טורף אחר.
לא בחרנו להיות טורפים ולא בחרנו להיות אוכלי בשר.
את יכולה להאשים את הטבע ואת האבולוציה בקטע הזה. אם לא מתאים לך, את מוזמנת לבחור להיות צמחונית, אבל רק אם תביני שזו בחירה לא טבעית - וכי אכילת בשר היא הכרח של הגזע שלנו לשרוד. הגזע שלנו שרד עד עכשיו בזכות אכילת בשר - ולא למרות אכילת בשר.

אני נגד התעללות. אני חושב שחיה ששוחטים אותה, צריכה למות בסבל מינימלי, ואני מרגיש זעזוע וכאב אמיתי כשאני רואה חיה סובלת סבל רב וממושך - כאילו היה מדובר בבן-אנוש.

ישן 28-08-2010, 13:28
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני חושב שיש לך בעיה עקרונית..."

בשביל הפרוטוקול, התגובה שלך מלאה שגיאות אנטומיות ואנתרופולוגיות.

קודם כל, אנחנו ממש לא כמו אריות, נמרים וצבועים, אנחנו יותר כמו פרימטים אחרים (מן הסתם), כמו חזירי בר
ושאר בעלי חיים ששייכים לקבוצה בשם "אוכלי כל". המשמעות של הדבר היא לא מרדף אינסופי אחרי בשר ציד,
אלא אכילת בשר כשזה מזדמן. זה חשוב כי בני אדם יכולים להתקיים על מגוון גדול של מזון, דבר שטורפים לא
מסוגלים לעשות בהיעדר בשר. טורפים אנחנו לא.
דבר שני, האנטומיה שלנו היא ממש לא אנטומיה של טורף. לכל משפחת הפרימאטים למעט קיפופים יש עיניים
הפונות לחזית. המטרה של הראיה הבינקולארית לא קשורה לציד, אלא להערכת מרחק, בשל העובדה כי קרובי
המשפחה שלנו חיו אי שם בעבר (ובהווה) על העצים, וכדי לזנק מענף לענף רצוי לדעת באיזה מרחק הוא נמצא.
העיניים של אוכלי העשב נמצאות בצדדים משום שאין להם שום צורך בראיה בינקולארית מחד, ויש להם צורך
לכסות שטח גדול ככל הניתן מאידך. לו היו צריכים להעריך מרחקים בצורה טובה - גם אצלהם הברירה הטבעית
הייתה מעדיפה ראיה בינקולארית. העובדה היא שצורך כזה לא התקיים במידה שתצדיק התפתחות כזו, ולכן
כיסוי שטח גדול ומיקום העיניים בצדדים הועדף על ידי הברירה הטבעית. (בתהליך ארוך וסחר כוונות, לרוב).

דבר שני, בקשר לחברות אנושיות וצריכת בשר.
בני אדם צרכו בשר כל אימת שהזדמן להם, מהטעם הפשוט שהוא מזין יותר מצמחיית בר.
אם המין האנושי על סוגיו וזניו מתקיים כבר כמה מליוני שנים, הרי שהחקלאות ה"מודרנית" קיימת כ-13 אלף שנים
ופיתוח של זנים מזינים יותר קיים פחות. גם אם ניקח למשל מיני זרעים ושאר גידולי אדמה כמו בוטנים, סויה ושאר
ירקות, שלהם ערך תזונתי גבוה מאד, הרי שבכל מקרי ב-99% מהזמן שקיים המין האנושי, המזון הזה לא היה
בנמצא ולכן ההעדפה של בשר על פני פירות וצמחים פחות מזינים ברורה.
מעשר לזה, גם בחברות אנושיות מפותחות יותר מאז שחר ההסטוריה (אם לא רוצים לדבר על האדם הקדמון של
לפני 100 אלף שנים), הרי שצריכת הבשר הושפעה ישירות מגודל האוכלוסיה ומהמצאי של בשר, ויכולת ההתחדשות
של המשאב הזה.
אם ניקח למשל שבטים באמזונס, גינאה, אינדונזיה וכו', הרי שצריכת הבשר שם גבוהה, כיוון שגודל האוכלוסיה נמוך,
בשר קיים בשפע בקרב חיות הבר והחקלאות לא התפתחה למימדים "מערביים" בגלל היעדר משאבים טבעיים
(צמחים שניתן לביית) ולא בגלל היעדר יכולת.
מצד שני, במדינות כמו סין והודו צריכת הבשר נמוכה לאין שיעור (גם בחלקים מאפריקה, אגב) כי גודל האוכלוסיה
ובעיות השטח לגידול וחלקאות אינם מאפשרים גידול צאן ומקנה בכמות שתאפשר להאכיל אוכלוסיה גדולה כל כך.
לכן ישנה העדפה לגידולים חלקאיים (כמו אורז וסויה) שלהם ערך תזונתי נמוך יותר, כי יש ביכולתם לכלכל אוכלוסיה
גדולה בהרבה מזו שהיית יכול לכלכל לו גידלת על השטח הזה עשבים למקנה ולצאן.
נטען שאחת הסיבות לקדושתה של הפרה בדת ההינדית היא בדיוק העובדה שלא ניתן לקיים חברה כזו על אכילת בשר
בהמות, דבר שיפגום בטווח הארוך גם בפוריות הקרקע (לאחר שהפרות תעלמנה), ולכן הדבר הושרש בדת.
(הרבה יותר קל לשכנע כך אנשים לא לאכול בשר מאשר להסביר להם בצורה הגיונית).

השורה התחתונה היא שבני אדם צרכו בשר כל אימת שהזדמן להם במשך מאות אלפי שנים (בטח יותר, אבל אז
נתחיל להתווכח על האם אוסטרלופיתקוסים הם בני אדם או לא), והצמחונות היא המצאה מודרנית.
אנחנו לבטח מעכלים בשר יותר טוב מצמחים, אבל הגידולים המודרנים לא נופלים באיכותם ובערך התזונתי שלהם
מאלו של בשר.
כל הגל הניו אייג'י הזה של מוסריות ו"בשר זה רצח" נכון לפרק זמן כל כך קצר שזה קצת מצחיק להכניס אותו לדיון
שעוסק בקיום מין בן מאות אלפי שנים.
יש טיעונים אחרים, עמוקים ומושרשים יותר בעד ונגד צריכת בשר, לדעתי.

"ומותר האדם מן הבהמה אין, כי הכל הבל"

נערך לאחרונה ע"י Au79 בתאריך 28-08-2010 בשעה 13:32.
ישן 24-08-2010, 19:50
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
..
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "עזוב עזוב.. אתה פשוט אנטי לכל..."

מצטער לבשר לך, אבל אין לי שום דבר אישי נגדך ולא הגבתי לך רק כי זו את
אני מעלה את הסוגיה הזו בפני כל צמחוני המעלה טענות על חוסר מוסריות בהרג בע"ח לצורך אכילה
(ויעידו על כך המשתתפים בויכוח הצמחונות שהיה בצ'אט לפני שנה)

אני לא מבין למה את מחפשת תירוצים כדי לא להשיב לטענות עצמן
אם אין לך מענה, אם את צריכה עוד לחשוב על זה, אז פשוט תגידי, את לא צריכה לנסות להפיל עליי את האשמה
עד עכשיו כל הודעה והודעה שלך הייתה לגופו של טוען

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 24-08-2010 בשעה 19:54.
ישן 24-08-2010, 15:58

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כלומר, את מודה בכך שלך אין..."

אני נותנת מילה בעניין שאתה חושב שיש לך מילה בעניין.
ואתה יודע למה לי יש מילה בעניין? מכיוון שאני בצד השני של המשוואה.
אם מישהו רוצה לתת מילה נגדי למה שאני אומרת, שיהיה צמחוני.
(ובשביל הפרוטוקול - אני לא אומרת מכיוון שאני יודעת שזה לא נכון גם לרצוח וגם להתעלל, לפחות אני לא צבועה)
אני לא טוענת שמותר לרצוח ואסור להתעלל, זה אתה טוען, שכחת?
אני לא אעז להגיד דבר כזה, כי זה לא נכון. אם אתה אוכל בעל חיים מת, אסור לך להגיד מילה על התעללות בבעל חיים.

אם הייתי טוענת שמותר להתעלל ומותר לרצוח אז היתה לי מילה בעניין, כרגע יש לי מילה בעניין אחר והעניין הוא - שלך לא תיהיה מילה בעניין.
היה גם מותר לי לתת את המילה שלי, כי שוב - אני בצד השני של המשוואה.

אם אתה בצד הזה של המשוואה, אתה חייב להיות גם צמחוני.

ישן 24-08-2010, 09:23
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
טוב, לא צריך ממש להתלהב ממני: אני סאדיסט לא קטן, פשוט בד"כ בעד
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "[font=Verdana]1000+ !! בדיוק..."

הצד הפחות אהוד...

לדוגמא חוץ מהשור, אני גם מאוד אוהב לראות צפונבונים מדושנים שהג'יפ שלהם נתקע קשות באיזו שלולית פתע בנחל בערבה... המופלצים האלה עם הג'יפים היקרים שנותנים להם תחושה שהם אנשי שטח, יושבים בחוץ על הבירכיים עם התחת הלבן בשמש ומסתכלים על המכונה באותו מבט של מטדור שמבין שהשור עומד לדפוק אותו. לעבור לידם ברגל, ואז עשרים מטר הלאה משם לתת למי שאתך מכה על הכתף כאילו אחרי בדיחה טובה, זו הנאה סאדיסטית טהורה. זו לא כל המהות של הסרט "אווטאר"? (חוץ מלעשות כסף...) לתת לצופה הרגיל פורקן לרגשות הסאדיסטיים כאשר אלה שרגילים להיות החזקים "נדפקים"? זו בדיוק הסיבה שאנשים בעד השור במלחמת שוורים. ממש לא אהבת חיות.

ישן 24-08-2010, 15:24
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "ברוטב עגבניות עם..."

הוא מת בכל מקרה.
אבל היי אני בעד השור בכל זה...

איש נכנס למסעדה מזמין מה שמזין, רואה בשולחן לידו יושב אחד אוכל שני גושי בשר גדולים.
שואל את המלצר "מלצר מלצר, תגיד לי מה האיש ההוא אוכל?"
עונה לא המלצר " זה מהקורדיה דל טורוס - הקרבות שוורים, בייצי שור"
למחרת חוזר אותו איש לאותה מסעדה, ניגש עליו המלצר שואל מה הוא רוצה להזמין
האיש עונה לו "זוכר מה שהאדון אתמול אכל, אני רוצה אותו דבר"
יושב מחכה, מחכה, ואז מביאים לו צלחת גדולה עם שתי אשכים קטנות ואומללות למראה.
שואל האיש את המלצר "תגיד לי מה זה הדבר הזה, אתמול הביאו לזה שאכל בו שתי בייציי פר ענקיות, מה זה הדבר המצ'וקמק הזה?"
עונה לו המלצר "מצטער אדוני, אבל היום השור ניצח"

----
וסטייק לא צריך רוטב.
ישן 24-08-2010, 19:42
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "את טועה ד"א חיות שמגדלים אותן..."

אתה סגור על מה שאתה כותב? לא, כי אני עבדתי בחקלאות בע"ח. גם בעדר של 600 חולבות, הרפתן מכיר כל פרה
ופרה, עוקב אחרי מצבה, דואג שלא יהיה לה חם מדי או קר מדי, שיהיה בלוק מלח, שהשקתות ינוקו כל יום, שהאוכל
יהיה מזין ומספיק, שפעם בשבוע היא תעבור ביקורת אצל וטרינר, תחוסן נגד מה שאפשר לחסן, פעם או פעמיים בשנה
תעבור טילוף כדי שהציפורניים לא יציקו, ובאופן כללי דאגה אמיתית. יש להן מקום לרוץ, לבעוט, לשחק אחת עם השניה
ובסה"כ חייהן ברפת טובים.
פרות שמגודלות לבשר - אלה אפילו לא רואות רפת יום בחים שלהן... הן חיות בחוץ, במרעה, כעדר.
כנ"ל לגבי כבשים. החיה היחידה שמגודלת לצרכי אדם בתנאים קשים יחסית אלה תרנגולות, וגם ענף הלול עובר
טרנספורמציה אדירה בשנים האחרונות...

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 25-08-2010, 13:39

בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "אתה מתכוון "לא עושה אנשים..."

זהירות - ספויילר!

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 25-08-2010 בשעה 14:24. סיבה: מרחיב את הדף
ישן 24-08-2010, 03:15
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
דעה שנויה במחלוקת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "שאלה: מה עמדתכם לגבי קרבות שוורים?"

מצד אחד, כמובן שמדובר בספורט אכזרי שלא משאיר הרבה סיכוי לשוורים. בהחלט לא פשוט לצפייה.
מצד שני, אני חייב לציין שיש משהו מאוד מרשים ואפילו יפה (לדעתי) בדבר הזה על אף אכזריותו.

אם היו שואלים אותי אז כמובן שהייתי בעד להפסיק את הספורט לאלתר, אבל לא אכחיש שזה מאוד
מרתק אותי לפחות לצפות בדבר כזה. אגב, למי שלא יודע - השוורים לא נזרקים. הם כמובן נלקחים
למסעדות ולא "מבוזבזים" לחינם (לא שזה אמור לנחם מישהו אבל לפחות הם לא נזרקים לזבל).

יש איזו בדיחה שאולי רבים מכירים: איש אחד נכנס למסעדת המטאדורים הגדולה וביקש להזמין ביצי
שור. המלצר אמר לו שכל רגע הקרב אמור להסתיים והשור יועבר למסעדה. עבר כך וכך זמן והאיש
ממתין. בסופו של דבר מגיע המלצר עם הצלחת. ומה רואה האיש? שתי ביצים קטנטנות כאלה מחייכות
אליו מבעד לצלחת. אז הוא שואל את המלצר: "מה זה? למה הן כל כך קטנות?!". המלצר ענה: "הפעם
השור ניצח..."

ולגבי ה"שמחה לאיד" שלך - זה חולני לחשוב ועוד יותר לכתוב.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 24-08-2010 בשעה 03:18.
ישן 24-08-2010, 10:04
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אין בכך שום צביעות.
בתגובה להודעה מספר 216 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "כמובן שיש צדק בדבריך, ואלוהים..."

זו דרך הטבע שחיה א' הורגת ואוכלת חיה ב'.

הסלידה שיש לך ממלחמת השוורים היא מהתעללות בשור הנעשית לפני הריגתו.
בנסיון של שיפ להשוות בין מלחמת שוורים לתעשיית הבשר יש מן האמת, מפני שכמו בכל תעשייה, מנסים למקסם רווחים והדבר בה על חשבון תנאי הגידול והמחיה של החיות טרם השחיטה.

אבל, הצביעות הגדולה היא של ארגוני זכויות בעלי החיים אשר משתמשים וממנפים את מצב החיות בתעשיית הבשר על מנת להטיף לצמחונות.

אני בטוח שאת תעדיפי לשלם קצת יותר עבור בשר איכותי יותר מחיה שגודלה בכבוד לפני שהוקרבה למען תאוות הבשרים שלך, גם אם משמעות הדבר שתאכלי פחות בשר.

ישן 24-08-2010, 10:37
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 218 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "העלית כאן רעיון באמת מעניין..."

תעשיית הבשר, כמו כל תעשייה, מנסה למקסם רווחים.
ניתן להשפיע עליהם רק בשני דרכים:
א) חקיקה בנושא. לכאורה, הפתרון המתבקש. אך אבוי וחקיקה מבוצעת ע"י חברי הכנסת, ולתעשיית הבשר, כמו כל תעשייה עתירת ממון, יש לוביסטים שלוחצים על חברי הכנסת.
ב) יצירת נישה של בשר איכותי ויקר יותר. לשם כך צריך לשכנע יזמים בתחום שאכן יש קהל צרכנים שיהיה מוכן לשלם מחיר גבוה יותר ולקבל בתמורה בשר נקי יותר (תרבואתית ומצפונית).

תגובות מאנשים הקשורים לארוגני בע"ח היו, ללא יוצא מן הכלל, בסגנון "בשר זה רצח" והתנגדות אידיאולוגית לקיום אוכלי בשר הומנואידים על אותה פלנטה כחלחלה ירקרקה הנקראת "ארץ".

ישן 24-08-2010, 12:52
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

רצח הינו אסור על פי החוק, ותעשיית הבשר פועלת בחסות החוק
בתגובה להודעה מספר 222 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=stoned]מרתיח אותי..."

משמע, מעבר לכל ספק, הריגת חיות לשם מאכל אינה רצח והביטוי הנ"ל הינו דמגוגיה של ארגונים המתימרים להיות למען זכויות בעלי החיים ובפועל דואגים בעיקר לקידום האג'נדה (השנויה מאוד מאוד מאוד במחלוקת) שלהם.

מעולם לא טענתי שארגונים אלו צריכים לתמוך באיכלת בשר, אולם מן הראוי שהיו פועלים למען צימצום נזקים.

ברגע שהם מסרבים לפעולות אשר היו מצמצמות באופן ניכר את העוול שתעשיית הבשר עושה כלפי בעלי החיים רק בגלל שהדבר היה גם מצמצם באופן ניכר את מלאי הטענות שלהם למען צימחונות, הרי שיש בכך התחסדות וצביעות השועקות השמיימה.

אם הטענות שלהם היו מבוססות על הדיון המוסרי האם מותר לבני האדם להרוג חיות לצורך מאכל או לא, דיינו.
אם הטענות שלהם היו כוללות גם תמונות של תהליך שחיטה, על מנת להיות בטוחים שמושאי טענותיהם מודעים להליך ההופך את בעל החיים לסטייק שהוא מקבל במסעדה, דיינו.

אולם ברגע שהטענות מתבססות על מצב גידול החיות, תוך כדי הצגת תמונות שהן פועל יוצא של סירובם הנחרץ לשיפור תנאי גידול בעלי החיים, ובמיוחד תוך כדי שימוש במוטיב השואה, ושימוש בנתונים תברואתיים שהם פועל יוצא של אותה שיטת גידול, הרי שהם איבדו את כל הרלבנטיות שלהם.

אני לא אקים עמותה, אני אמשיך לאכול בשר, עם כל הצער שבדבר, ואצטער על אכזריותם של אלו אשר האידיאולוגיה המטורפת והמעוותת שלהם מונעת מהם לשפר את תנאי בעלי החיים.

ישן 24-08-2010, 14:12
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 223 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "רצח הינו אסור על פי החוק, ותעשיית הבשר פועלת בחסות החוק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
משמע, מעבר לכל ספק, הריגת חיות לשם מאכל אינה רצח והביטוי הנ"ל הינו דמגוגיה של ארגונים המתימרים להיות למען זכויות בעלי החיים ובפועל דואגים בעיקר לקידום האג'נדה (השנויה מאוד מאוד מאוד במחלוקת) שלהם.

זו מכבסת מילים, אין הבדל מהותי בין רצח להריגה, מוות זה מוות, ומאחר שזה לא דיון משפטי, שניהם זהים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
מעולם לא טענתי שארגונים אלו צריכים לתמוך באיכלת בשר, אולם מן הראוי שהיו פועלים למען צימצום נזקים.
...
אני לא אקים עמותה, אני אמשיך לאכול בשר, עם כל הצער שבדבר, ואצטער על אכזריותם של אלו אשר האידיאולוגיה המטורפת והמעוותת שלהם מונעת מהם לשפר את תנאי בעלי החיים.

אתה שוב טוען שהם, הלכה למעשה, צריכים לתמוך בהרג חיות, ומסייג את דבריך.\

ישן 24-08-2010, 15:21
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

כפי שכבר כתבתי (ואתה, בכוונה תחילה כדבריך, התעלמת),
בתגובה להודעה מספר 226 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "אין שום צביעות? איך אין שום..."

המכנה המשותף היחידי בין הריגת חיה לשם אכילה ובין מלחמת שוורים הוא מות החיה בסוף, שהיא, בפני עצמה, לא מוגדרת על ידי ועל ידי רוב אוכלוסית העולם בתור התעללות.

במלחמת שוורים יש התעללות לפני ההרג והיא חלק בלתי נפרד מהאירוע.
בתעשיית הבשר יש, לצערי הרב, התעללות בצורת הגידול (אם כי קיימות חריגות, כמו בתעשיית העוף האורגני).

התנגדות לקיום מלחמת שוורים היא מאוד פשוטה מכיוון שאין דרך למנוע את ההתעללות מבלי לשנות לחלוטין את אופי האירוע.

מצד שני, אפשר, וצריך, לשאוף לרפורמה בתעשיית הבשר על מנת למנוע התעללות כתוצאה מתנאי גידול לא הולמים, תפקיד, שלעניות דעתי, ארגונים למען בעלי חיים היו אמורים להוביל (אם הם לא היו עסוקים בלהטיף לצימחונות).

אז מי כאן הצבוע?

ישן 27-08-2010, 04:13
צלמית המשתמש של y.e.f
  משתמש זכר y.e.f y.e.f אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.09
בתגובה להודעה מספר 230 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב ""אסור להתעלל, מותר להמית" הסבר"

כן, מותר להמית אסור להתעלל, אבל היה יותר טוב אם לא היו צריכים להמית.

כשאני כותב "מותר להמית" אני לא מתכוון שאת יכולה להרוג כל חיה, איך, איפה ומתי שבא לך.

יש סיבות שאפשר לקבל ויש שלא.
להמית כדי לאכול, אפשר לקבל, כמובן שצריך לשאוף לגרימת כמה שפחות סבל לבע"ח.

להכות חיה, לתקוע בה סכינים ולכרות לה את הרגליים, רק כדי לגרום הנאה לאנשים סאדיסטיים,
לא מתקבל ואסור שיתקבל!

כמובן שמי שמקבל, או לא מקבל, הם האנשים שמקבלים חינוך שונה וחיים בתרבויות שונות ולכל אחד ראיית עולם שונה.
זה לא אומר שאפשר לקבל התעללות כי היא נמצאת בתרבות כזו או אחרת, פשוט צריך לגרום להם לזנוח את החלק הרע שבתרבותם.
ישן 24-08-2010, 09:56
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

את זה תגיד לכל אותם ארגונים שאמורים, לכאורה, לשמור על זכויות בעלי החיים
בתגובה להודעה מספר 215 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "מה לגבי התעלללות בחיות..."

(כמו PETA, אנונימוס וכו') אשר מעדיפים, מתוך אג'נדה צמחונית, להשקיע את מירב האנרגיה בלהסביר לנו, אוכלי הבשר, עד כמה זה לא מוסרי להרוג בעלי חיים למאכל, עד כמה הבשר (או הדג, ע"ע האשכול בפורום מדע) לא בריאים בגלל זיהום, אנטיביוטיקה ושאר גורמים, ועל הסבל אותו עוברת החיה במערכת הבשר המתועשת.

מבחינתם העולם הוא בינארי, או שאתה מוכן, אידיאולוגית, לקבל את הרעיון בו הורגים חיות למאכל, ואז, באופן אוטומטי אתה תומך בתעשיית הבשר, או שאתה מתנגד לכך ולכן אתה צמחוני.

חבל שאין אף ארגון שמכוון לפתרון הביניים, להקים תעשיות בשר נקיות יותר, הומאניות יותר, שמפיקות בשר איכותי יותר תוך כדי מזעור אי הנוחות הנגרמת לחיות.

מן הסתם יהיה מדובר בבשר יקר יותר, שבהתחלה יהיה מנת חלקם של העשירים, אולם כמו כל טרנד, הדבר יפעפע אט אט כלפי מטה, ואני בהחלט חושב שיהיו רבים ממעמד הביניים שיעדיפו לאכול פעם בשבוע בשר איכותי שהחיה שהוקרבה למענו לא גודלה בתנאים מחפירים מאשר לאכול יום יום זבל תעשייתי.

ישן 27-08-2010, 03:09
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "שאלה: מה עמדתכם לגבי קרבות שוורים?"

הרג בעלי חיים לשם מאכל הוא חלק מהטבע, כולל האנושי. אין לי בעיה עם גידול או ציד למטרת אוכל, כן יש לי בעיה עם ציד כספורט ועם התעללות מכוונת בזמן הגידול/טבח.

מלחמות שוורים אינן ציד או אפילו ציד ספורטיבי בעיני, אלא סתם התעללות. לא צפיתי מעולם למעט בפופולריזציה של הקרבות בסרטים, ולא אצפה.
האם זה מטריד אותי? בעולם בו מיליוני בני-אדם נרצחים/משועבדים ועוברים התעללויות שונות ומשונות, קיום קרבות שוורים או חיות אחרות לא ממש מטריד את מנוחתי . כמובן שלא בדיוק אזיל דמעה אם ה"לוחמים" יסבלו קשות כתוצאה מה"קרב".

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 27-08-2010 בשעה 03:12.
ישן 27-08-2010, 03:36
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

my two cents

1. הטענה שבני אדם חייבים לצרוך X בשר בשביל בריאותם.
אם נצא מנקודת הנחה שזו טענת אמת, מה בדיוק הקשר בין הצורך לצרוך X בשר למען הבריאות,
לבין כמויות הבשר האדירות שכל אדם מערבי אוכל בשביל ההנאה שבדבר?
על האש זה בשביל הבריאות?
לאכול בשר מטוגן זה בשביל הבריאות?
כשהולכים למסעדת בשרים וחוגגים על הגופות (סליחה, זה מה שזה), זה בשביל הבריאות?
איפה בריאות ואיפה המערב?
אם אתם רוצים לאכול בשר בשביל הבריאות, תתיעצו עם תזונאית ותבררו איזה בשר הכי בריא לאכול, וכמה בשר בן אדם צריך באמת בשביל לחיות בריא, ושיהיה לכם לבריאות.

2. זה הטבע לאכול חיות.
א. לא כל מה שבטבע אנחנו חייבים לחקות, והדוגמאות רבות.
ב. בטבע, מעטות החיות שהורגות חיות אחרות בקצב שאנחנו הורגים, כנראה שקצב דומה ימצא בים בעיקר.

3. הטענה שהרג חיה גרוע באותה מידה כמו התעללות-והרג חיה. (נדמה לי שהועלתה טענה כזו)
תלוי אם שואלים את החיה שמתעללים בה. אני מניח שהיא תעדיף שלא יתעללו בה, ולכן טוב עושים האנשים שדואגים לשלום החיות, גם אלה שהם יאכלו, וגם אלה שהם לא יאכלו.

כידוע - מי שמתאכזר לחיות, סופו שיתאכזר לאנשים.

ישן 27-08-2010, 04:10
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 247 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "my two cents"

1. בני-האדם אכלו בשר מאות ואלפי שנים אחורה, מבלי להתייעץ עם תזונאית קלינית.
אין צורך לנפח את זה מעבר למה שזה... בשר הוא מרכיב הכרחי במנת היום של בן-האדם, הזקוק לרכיבים הנמצאים בו בשפע.
ישנו בשר איכותי יותר, וישנו בשר איכותי פחות... ישנן שיטות הכנה של בשר שהן מזינות יותר, וישנן שיטות שהן מזינות פחות... אפשר להתווכח על העקרון הזה כמה שרוצים, אבל הנקודה היא שבכל מקרה - כשאתה אוכל בשר, אתה מרוויח את הנקודות ההכרחיות להמשך קיום תקין של הגוף שלך.
זה לא משנה אם מדובר בסטייק, בשר טחון, עוף, דגים, כבד או לבבות, סינטה או אנטיריקוט, מבושל או צלוי - חשוב לאכול בשר. ואם לא כל יום, אז לפחות כמה פעמים בשבוע... אחרת יהיה לך מחסור בברזל ותאלץ להשלים עם כדורים.

2. א. אתה חושב שהטבע היה קיים פה לפנינו, ואז פתאום הופענו בטבע וחיקינו אותו?
מצחיקול - אנחנו חלק מהטבע, והתפריט שלנו הוא תפריט שאיפשר לגזע שלנו לשרוד אלפי שנים אחורה.
אנחנו לא מחקים את הנמרים והאריות, אבותינו הקדמונים אכלו בשר ממוטות ואנטילופות, אלפי שנים אחורה... זה הטבע שלנו - הגוף שלנו בנוי כך שהוא צריך בשר... זו לא המצאה של ה 100 שנה האחרונים ושל החלקאות והבשר המתועש... אלו רק עונים על צורך שהיה קיים משחר קיומנו.
ב. זה נכון. בני-האדם הורגים הרבה יותר חיות עבור בשר מכל יצור חי אחר על הפלנטה. מצד שני, קצב הגידול של הגזע שלנו הוא גם המהיר ביותר ע"ג הפלנטה. ישנו יחס בין קצב הגידול שלנו, לכמות הבשר שאנו צורכים, ומכאן נגזרת כמות בשר גדולה יותר של חיות שצריך לשחוט.
אפשר לדבר הרבה על הביזבוז, דרכי הגידול המחפירים והתיעוש הנורא (והזיהום של הכדור שלנו בעקבות זה), אבל זה נושא אחר.

3. אני חושב שאם הורגים יצור, צריך לעשות את זה מהר. סבל זה לאכזרים. מה נותן להתעלל בחיה, מלבד סיפוק יצר אלים ונוראי?
אם יצור קרוב לסיום חייו, עדיף שימות ללא יסורים מאשר עם התעללות כואבים ונוראית.
כתבתי גם בהודעה לטלי, חיה שמתעללים בה - זה כאילו מתעללים בבנאדם... אני לא רואה הבדל - כואב לי על כל יצור שמתעללים בו.

ישן 27-08-2010, 04:22

אני מגיבה לך פה ולא למעלה
בתגובה להודעה מספר 248 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "1. בני-האדם אכלו בשר מאות..."

יכול להיות שבשר זו מנה הכרחית לאדם, למרות שאפשר לשרוד גם בלעדיה. אבל - אם כבר משתמשים
בתירוץ הזה, למה באמת שלא תבררו מה היא המנה המינימלית שניתן לאכול כדי שזה יהיה תקין לגוף
כדי למנוע הרג מיותר של חיות?

למה אתה חושב שאנשים מחליטים לאכול בשר זה לא ע"מ לענג את החך? אתה באמת חושב ככה?
אתה באמת מנסה להתחשב בחיות כמה שיותר ומנסה להציל כמה שיותר? אם כן, למה אתה באמת לא
בודק כמה אתה צריך לאכול כדי לשרוד?

כתבתי כאן באחת התגובות שאם בנאדם היה צריך את הבשר כדי לשרוד הייתי מקבלת את זה, ונניח הוא
באמת לא יכול לשרוד ללא מנת בשר מסויימת ללא כל תוספים מלאכותיים או תחליפים, אם כל כך כואב לך
על החיות, תבדוק כמה מינימום אתה צריך לאכול ותאכל את זה בלבד ותגיד לי גם שכל מי שפה שהתדיין
איתי עושה את אותו הדבר ואז אני אקבל את התירוץ הזה, כי זה ברור שכולנו פה לא ממש יודעים מה היא
המנה הרצויה בשביל שהגוף יוזן מספיק.

ואתה בעצמך אמרת שאתה משווה בני אדם לחיות, למה לרצוח אותן זה בסדר להתעלל זה לא? במקום
להגיד כמה זה הכרחי (מה שלא מחייב, שוב), תאכלו מינימום כדי שיהרגו פחות.

ישן 27-08-2010, 07:36
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
לא קראתי את כל הדיון שלכם, אבל בוודאות
בתגובה להודעה מספר 249 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "אני מגיבה לך פה ולא למעלה"

הריגה מהירה לצורך מזון לא דומה כלל להתעללות. גם כשבעלי חיים כמו אריות או נמרים צדים - הם עושים
את זה בצורה המהירה ביותר ואינסטיקטיבית הם תוקפים את הגרון, כדי לחסום את צינור הנשימה של
הקורבן (יש מקרים בודדים שטורפים התחילו לאכול קורבן לפני שהוא מת אבל זה כבר נושא אחר שלא קשור).

התעללות היא לא לצורך בסיסי והכרחי. התעללות איננה הכרח בשום מצב. אוסיף גם שכפי שמתן טען בהודעותיו
- אנחנו לא הרביבורים (צמחוניים) או קרניבורים (טורפים). אנחנו אומניבורים (אוכלי כל) וזה לא מבחירה. לא
נראה לי שלפני אלפי שנים היו כל מיני הומו ארקטוס עם אידיאולוגיות של צמחוניים. הם אכלו בשר לא כי היה
קל להשיגו (היו צריכים לצוד וזה היה יותר מסוכן מאשר לקטוף צמחים) - אלא כי היו חייבים אותו לתזונה שלהם.

זה מאוד לא קשור ברגשות\דעות\אידיאלים - בשר זה חלק בלתי נפרד מתזונתו של האדם. זה שיש כאלה
שהחליטו שבשר זה רצח וכל מיני דברים שונים - זכותם, אבל זה עדיין לא אומר שבשר אינו רלוונטי. ההיפך
הוא הנכון. זה חלק מהטבע ואנחנו, בני אדם, חלק מהטבע.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 27-08-2010 בשעה 07:41.
ישן 27-08-2010, 13:44
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 255 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "אם היית קורא את כל הדיון,..."

אם שינית את זה להמתה אזי הטיעון שלך נופל, היות והמתה מותרת בתנאים מסויימים.

אסור להמית בני אדם, אבל יש יוצאי דופן- שוטרים וחיילים למשל בעת הצורך. אבל זה לא אומר שמותר להרוג אותם בכל דרך שרוצים. אמנות בינלאומיות קובעות סוגי נשק שאסור להשתמש בהם מכיוון שהם גורמים סבל מיותר. אז כן, עצם העובדה שהמתה מותרת לא הופכת אותה לחסרת מגבלות.

זה גם נכון לעוד מקרים- אסור להגביל את חופש התנועה של אדם, אבל למדינה מותר לבצע זאת תחת תנאים מסויימים, למשל אם האדם פושע מורשע ואז הוא נכלא.

יש מדינות בארה"ב בהן מוטל עונש מוות. ועדיין- (נדמה לי שזה כתוב בחוקה) לא כל צורת המתה מותרת, ענישה אכזרית ומיותרת אסורה שם (כך למשל ניצלו כמה אנשים עם פיגור קל ממוות, היות ובית משפט השתכנע שהמתתם היא אכזרית מדי).

וזה נכון גם לאוכל- אסור להרוג בע"ח , מותר תחת מגבלות מסויימות. גם גידולם כרוך במגבלות מסויימות.

ישן 27-08-2010, 18:44
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
אולי די עם הטיעונים הילדותיים האלה
בתגובה להודעה מספר 261 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "[QUOTE]יכול להיות שבשר זו מנה..."

אי אפשר לבדוק מה היא המנה המינימאלית מהסיבה הפשוטה, שתזונאים לא באמת יודעים מה היא הכמות המינימאלית הדרושה. מאגר הידע האנושי הוא מאוד מוגבל בכל מה שקשור למדעי החיים, ואני אדגים עם דוגמא מתחום התזונה. פעם אמרו שצריך לאכול הרבה דגים. כמה שיותר, יותר טוב, כי בדגים יש הרבה חלבונים ואומגה 3 שזה שומן בריא. לאחר מחקר מסויים שנערך, התברר שדגים מעבר לכמות מסויימת גורמים לנזק (יש בהם חומר מסויים שבכמות זניחה לא פוגעת בגוף, אבל צריכה מוגברת של דגים מגבירה את כמות החומר הזה בגוף וגורמת לנזק), אז צריך להגביל את עצמנו ל-2 מנות דגים בשבוע לכל היותר.

בנוסף לזה, מי שמכיר את תחום הרפואה (תזונאים זה לא בדיוק רופאים, אבל זה קרוב והעיקרון תופס גם לגביהם), יודע כמה צביעות יש בתחום הזה. כל אחד טוען משהו אחר לחלוטין וסותר את האחר רק כדי לעשות דווקא. לפעמים זה לא לעשות דווקא אלא מתוך שיקולים כלכליים, כמו הדוגמא ששרוקי נתן לגבי פירמידת המזון. מספיק שתלכי לשלושה רופאים שונים (או לשלושה תזונאים שונים לצורך העניין) עם אותה השאלה, רק כדי לראות את באופן ממשי על מה אני מדבר. תזונאי אחד יגיד לי שאני צריך לאכול מנה בשרית אחת בשבוע, השני יגיד לי 2-3 מנות בשבוע והשלישי יגיד שצריך מנה אחת בכל יום בשבוע כדי לקבל מהבשר את כמות החומרים הנדרשת.

גם אם היתה אפשרות לדעת מה המנה המינימאלית הדרושה, אז הייתי אוכל פחות בשר ומרגיש יותר רעב, כלומר הייתי מגביר את אכילת הצומח. איזה סיבה יש לי לתעדף בע"ח על פני צומח? שניהם יצורים חיים. אני באמת ובתמים לא רואה סיבה לתעדף בע"ח על פני צמחים.

אף פעם אי אפשר לדעת מה המינונים החיוניים לניהול אורח חיים בריא. המפתח בתזונה נכונה זה לאכול כמה שיותר מגוון ולהקפיד על מאזן קלוריות שווה. זאת אומרת לצרוך כמות קלוריות יומית זהה לזו שאנחנו מוציאים, אלא אם כן אנו רוצים להשמין או לרזות, ואז צריך לשבור את המאזן בהתאם. זאת אומרת שלהפחית בצריכת הבשר רק בגלל רחמים כלפי בע"ח זה לא רעיון טוב, כי אז התפריט שלי לא יהיה מגוון.
ישן 28-08-2010, 16:06
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 266 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "נעים מאוד - "המלצות" יצא לך..."

מה גורם לך לחשוב שלא יצא לי לשמוע המלצות? ומה גורם לך לחשוב שאני לא מכיר את התחום הזה לעומק? אם כבר נכנסים לזה, אז יש לי הרגשה שאני מכיר את התחום הזה מספיק טוב, ובטוח לא פחות מרוב המתדיינים בדיון הזה.

שרוקי נתן לך תשובה יפה, מה שאני בעצם כבר אמרתי בהודעה הקודמת. כל ההמלצות האלה סותרות אחת את השניה. הינה שיעור בסיסי בלוגיקה - כאשר יש כמה טיעונים שסותרים אחד את השני, רק אחד מהם נכון. עכשיו לכי תנחשי איזה מהם הוא הנכון.

ואת לא ענית לי לשאלה בסיסית ששאלתי אותך. איזה סיבה יש לי לתעדף בע"ח על פני צמחים? לפני כן הטיעון שלך היה שאכילת בשר היא לא הכרחית ואכילת צמחים היא כן הכרחית. עכשיו הטיעון הזה נפל, אז מה תהיה התשובה שלך עכשיו?
ישן 28-08-2010, 04:01
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 249 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "אני מגיבה לך פה ולא למעלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom
יכול להיות שבשר זו מנה הכרחית לאדם, למרות שאפשר לשרוד גם בלעדיה. אבל - אם כבר משתמשים
בתירוץ הזה, למה באמת שלא תבררו מה היא המנה המינימלית שניתן לאכול כדי שזה יהיה תקין לגוף
כדי למנוע הרג מיותר של חיות?

אני באמת שלא יודע מה היא אותה כמות, אבל אין לי ספק שאני אפילו אותה לא מכסה. אני לא אוכל מספיק בשר. אני מאוד נהנה מבשר, ואם יש לי אפשרות לאכול מנת בשר הגונה (מסעדה / חתונה / על האש) אני אהנה מאוד, אבל ככה, ביום יום, ברגיל - אני כמעט ולא אוכל בכלל בשר. משתדל, אבל לרוב לא יוצא.

ציטוט:
למה אתה חושב שאנשים מחליטים לאכול בשר זה לא ע"מ לענג את החך? אתה באמת חושב ככה?
אתה באמת מנסה להתחשב בחיות כמה שיותר ומנסה להציל כמה שיותר? אם כן, למה אתה באמת לא
בודק כמה אתה צריך לאכול כדי לשרוד?

שוב, טלי, אנשים לא "מחליטים" לאכול בשר. הטבע בחר עבורנו שבשר הוא חלק מהמנה היומית.
אם כבר, השאלה היא הפוכה - למה את חושבת שאנשים מחליטים לא לאכול בשר?
אני נהנה לאכול בשר וזה טעים לי כי אחרת, הגזע שלנו לא היה שורד.
אנו נמשכים למאכלים שטובים לנו (ברמת העיקרון) כדי לשרוד. היום נראה לך שהכל ברור וידוע כי יש מדע ומחקרים והיום אפשר לדעת בדיוק כמה לאכול ומה לאכול כדי להיות בריאים.
אבל לפני 500 שנה - איך אנשים ידעו מה לאכול?
הם פשוט אכלו מה שטעים להם, וזה היה מספיק מזין וטוב כדי שהם ישרדו למשך כל הדורות. וכן, טלי, הם אכלו בשר.

ציטוט:
כתבתי כאן באחת התגובות שאם בנאדם היה צריך את הבשר כדי לשרוד הייתי מקבלת את זה, ונניח הוא
באמת לא יכול לשרוד ללא מנת בשר מסויימת ללא כל תוספים מלאכותיים או תחליפים, אם כל כך כואב לך
על החיות, תבדוק כמה מינימום אתה צריך לאכול ותאכל את זה בלבד ותגיד לי גם שכל מי שפה שהתדיין
איתי עושה את אותו הדבר ואז אני אקבל את התירוץ הזה, כי זה ברור שכולנו פה לא ממש יודעים מה היא
המנה הרצויה בשביל שהגוף יוזן מספיק.

כבר העלית את הנקודה הזו, התייחסתי אליה למעלה.

ציטוט:
ואתה בעצמך אמרת שאתה משווה בני אדם לחיות, למה לרצוח אותן זה בסדר להתעלל זה לא? במקום
להגיד כמה זה הכרחי (מה שלא מחייב, שוב), תאכלו מינימום כדי שיהרגו פחות.

הבנתי עכשיו שהדיון בעצם מדבר על בעד או נגד בשר ולא על בעד או נגד התעללות.
למעשה, הדבר היחיד ששנינו לא מסכימים עליו, הוא ההגדרה של "התעללות".
לדעתי, התעללות זה גרימת כאב וסבל כאשר אפשר להמנע מזה (כלומר, המטרה מלכתחילה לא הומנית וגם הדרך לא הומנית - למשל, להרביץ לחיות בשביל ההנאה - או, לשחוט חיות לצורך אכילה, בצורה כואבת במיוחד, כאשר ישנן שיטות מהירות יותר וכואבות פחות).
לדעתך, כפי שאני מבין, עצם הריגת החיה היא התעללות.
אני חושב שחיות ובני-אדם חווים כאב בצורה מאוד דומה. אם אדם שרוי בתרדמת, וינתקו אותו מהמכשירים, הוא פשוט ימות ללא כאבים. אני לא חושב שהמתה מהסוג הזה היא התעללות בבני-אדם.

אני מתאר לעצמי שבכל זאת, לא הכל כזה אופטימלי ושיש מידה של כאב בשחיטה של החיות, אבל זה משהו שצריך לטפל בו בנפרד, ובטח שאני לא אפסיק לאכול בשר רק בגלל שיש משחטות שעובדות בצורה לא נכונה. לכל היותר, אחרים את המוצרים של אותה משחטה... אבל מטבעי אני אוכל בשר, מעצם קיומי בן-אנוש... אני בהחלט לא מתכוון לשנות מתכון שהכתיבה לנו האבולוציה אלפי שנים, בגלל משחטה כזו או אחרת... זו הגזמה.
התעללות היא גרימת כאב וסבל

ישן 28-08-2010, 12:48

בתגובה להודעה מספר 269 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[QUOTE=RedBlossom]יכול להיות..."

קודם כל, מה אכפת לי איך לכל הרוחות מלפני 500 שנה אכלו!? למה על כל דבר שעשו אז אתה עושה
היום? נהפוכו, הטכנולוגיה מתקדמת, אתה לובש בגדים ולא סחבות, אתה חי בבניין ולא באוהל ועוד
הרבה דוגמאות רבות וטובות. זה שהם "פשוט אכלו" סבבה והכל. אתה רוצה לשמור על ראש קטן?
תשמור, אבל זה לא תירוץ מספק ל- למה אתה מרשה לעצמך לאכול כמה שבא לך ולהתעללות אתה
אומר לא. זו נקראת צביעות, כי אם לא אכפת לך למזער את מנת הבשר שלך כדי שיהרגו פחות חיות
אבל כן אכפת לך שלא יתעללו בהן, אז זו כבר צביעות.

עשית מבני אדם חיות פרא שלא מבינות כלום מהחיים שלהן, שהן עושות הכל לפי אינסטינקים - אתה טועה
פעם, אולי זה היה נכון, אבל מוח האדם זה מוח משכיל, יש בימינו טכנולוגיה מתקדמת, מדע מתקדם,
מחקרים על כל פיפס קטן, אנשים משכילים, לאנשים יש ידע. זה שאתה בוחר שלא יהיה לך ידע בכוונה
מראש כדי לפתור את עצמך מזה, זו צביעות. אז בבקשה תחסוך ממני "טבע" "פעם מלפני 500 שנה"
וכל מני שטויות כאלו.
"אבל לפני 500 שנה - איך אנשים ידעו מה לאכול?" מה אכפת לי~?~?! אנחנו עכשיו אחרי 500 שנה או לפני!?

אתה מביא לי טיעונים שהם באמת תירוצים, בודק לי מה היה לפני 500 שנה (למה שמהנדס בניין לא
יבדוק מה היה מלפני 500 שנה ויחקה את מה שהיה? תענה לעצמך על זה, אולי ייצא מזה משהו...)

אני אוכלת בשר כמה שבא לי (ולפרוטול מעט מאוד) ואני לא באה וצועקת "אל תתעללו בחיות!!! אוי לא!!!
אבל תהרגו אותן, זה בסדר.. אני רעבה."

ואני מרגישה שסיכמתי את זה יותר מ50 סיכומים, אז אם אין לך טענות מקוריות יותר מזה שזה "טבע"
האדם והאדם לא מבין כלום מהחיים שלו, עדיף שלא תכתוב. אם כן, אולי תקבל תגובה

ישן 28-08-2010, 19:30
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 272 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "קודם כל, מה אכפת לי איך לכל..."

ציטוט:
קודם כל, מה אכפת לי איך לכל הרוחות מלפני 500 שנה אכלו!? למה על כל דבר שעשו אז אתה עושה
היום? נהפוכו, הטכנולוגיה מתקדמת, אתה לובש בגדים ולא סחבות, אתה חי בבניין ולא באוהל ועוד
הרבה דוגמאות רבות וטובות. זה שהם "פשוט אכלו" סבבה והכל. אתה רוצה לשמור על ראש קטן?
תשמור, אבל זה לא תירוץ מספק ל- למה אתה מרשה לעצמך לאכול כמה שבא לך ולהתעללות אתה
אומר לא. זו נקראת צביעות, כי אם לא אכפת לך למזער את מנת הבשר שלך כדי שיהרגו פחות חיות
אבל כן אכפת לך שלא יתעללו בהן, אז זו כבר צביעות.

יש לך בעיות קשות עם הבנה תחבירית, לצערי. אני לא בא לרדת עליך, אלא להסביר לך (למרות שקשה לי להאמין שתביני או שתקבלי את הטענה שלי) מדוע את לא מבינה למה אני כותב את הדברים שאני כותב.
הסיבה שכתבתי מה קרה לפני 500 שנה וגם לפני 5000 שנה היתה פשוטה, קצרה ואחת בלבד:
הוכחה כי אנחנו צריכים לאכול בשר כדי לשרוד, וגם להסביר לך מדוע אנו אוכלים מה שטעים לנו.
זה הכל. אם לא הבנת את זה, חבל. אני לא אסביר את זה שוב. הסברתי את זה הכי פשוט שהצלחתי.

ציטוט:
עשית מבני אדם חיות פרא שלא מבינות כלום מהחיים שלהן, שהן עושות הכל לפי אינסטינקים - אתה טועה

לא, אני לא טועה, אני לא הסברתי שככה חיים היום, אני הסברתי שטבע האדם במאכל בשר, גם אם זה לא מוצא חן בעינייך. זו עובדה שאי אפשר להתווכח עליה.

ציטוט:
פעם, אולי זה היה נכון, אבל מוח האדם זה מוח משכיל, יש בימינו טכנולוגיה מתקדמת, מדע מתקדם,
מחקרים על כל פיפס קטן, אנשים משכילים, לאנשים יש ידע. זה שאתה בוחר שלא יהיה לך ידע בכוונה
מראש כדי לפתור את עצמך מזה, זו צביעות. אז בבקשה תחסוך ממני "טבע" "פעם מלפני 500 שנה"
וכל מני שטויות כאלו.

אנחנו גולשים לנושאים לא רלוונטיים. התרבות שלנו מתפתחת - נכון. המדע מגלה יותר דברים, והטכנולוגיה מתקדמת. אין קשר בין התקדמות הטכנולוגיה לשינוי הביולוגיה של גופנו. הגוף שלנו בנוי כך שהוא צריך לצרוך בשר.
אפשר היום, כאמור, למצוא תחליפים, אבל הם מסובכים ולא תמיד מספיקים כדי להזין את הגוף.
לכן, מאכל בשר אינו יכול להחשב כהתעללות (המאכל עצמו) אלא כהכרח קיומי גרידא.

ציטוט:
"אבל לפני 500 שנה - איך אנשים ידעו מה לאכול?" מה אכפת לי~?~?! אנחנו עכשיו אחרי 500 שנה או לפני!?

עניתי על זה למעלה. אפשר לשנות את אורך החיים בהתאם לנורמות תרבותיות, אבל מהלך זה יחרוג מדרך הטבע ועלול לגרום לסיבוכים אם בכלל יצליח. בכל מקרה, אדם שבוחר לאכול בשר, עושה מה שהטבע מורה לו לעשות ע"מ לשרוד (כמו לשתות מים, לנשום חמצן, להתרחק מאש, לפחד לטפס לגבהים מאוד גדולים [במיוחד ללא הגנה כלשהי] וכו').

ציטוט:
אתה מביא לי טיעונים שהם באמת תירוצים, בודק לי מה היה לפני 500 שנה (למה שמהנדס בניין לא
יבדוק מה היה מלפני 500 שנה ויחקה את מה שהיה? תענה לעצמך על זה, אולי ייצא מזה משהו...)

את מדי מזלזלת בתגובות שלי (ולא רק בשלי).
עשי לך מנהג - אם אני מכבד את התשובות שלך, נסי לכבד את התשובות שלי.
אם אין מה לענות, לא חייבים - אבל בטח שלא לזלזל.
אני לא מתרץ שום דבר. אם הטבע אומר לי לאכול ולשתות כדי לשרוד, זה מה שאני אעשה.
באותה השפה שלך, אני יכול להגיד לך "בזכות המדע והטכנולוגיה - למה שלא תחברי את עצמך לחשמל, תטעיני את הגוף שלך בחשמל וכך תקבלי אנרגיה מבלי בכלל לאכול שום דבר? הרי, לאכול זה כל כך 10,000 שנה אחורה... [האמת, כמה מליונים, אבל לא נהיה קטנוניים]. תתחברי לחשמל ותפסיקי לאכול בכלל - לא חיות ולא צמחים).
בלתי אפשרי, נכון?

ציטוט:
אני אוכלת בשר כמה שבא לי (ולפרוטול מעט מאוד) ואני לא באה וצועקת "אל תתעללו בחיות!!! אוי לא!!!
אבל תהרגו אותן, זה בסדר.. אני רעבה."

זכותך.

ציטוט:
ואני מרגישה שסיכמתי את זה יותר מ50 סיכומים, אז אם אין לך טענות מקוריות יותר מזה שזה "טבע"
האדם והאדם לא מבין כלום מהחיים שלו, עדיף שלא תכתוב. אם כן, אולי תקבל תגובה

אני לא באמת צריך את התגובות שלך.
מצידי, אל תגיבי בכלל. זה פורום וכל אחד רשאי להביע את דעתו.
אני לא מנסה לשכנע אותך בשום דבר.
נראה כי חלק גדול מתחום המדע נסתר מעיניך ורציתי לתת לך כמה תשובות לדברים שאתה לא מבינה בהם.
את יכולה להקשיב וללמוד, ואת יכולה לא להקשיב ולא ללמוד.
לי, זה בוודאי שלא משנה.

אסף - בנוגע להודעה שלך, אתה צודק - ההודעה שלי לא היתה מדוייקת.
בני-האדם צריכים לאכול *גם* בשר וההשוואה לטורפים לא היתה מדוייקת - אם כי גם טורפים לעיתים משלימים חוסרים ע"י אכילת צמחייה.
אבל אתה צודק, ומדוייק יותר להגיד שאנו אוכלי כל (אם כי בניגוד לחזירים, בני-האדם נועדו לצוד. חזירים אוכלים חיות שכבר מתו - עד כמה שידוע לי).

ישן 28-08-2010, 19:45
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 273 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[QUOTE=RedBlossom]קודם כל, מה..."

"נועדו לצוד" זו יומרה רצינית. בני אדם כנראה לא בחלו בפגרים ונבלות (במצב טוב, אגב, אנחנו לא מעכלים טוב
בשר מרקיב).
היכולת לצוד היא תוצאה של שילוב יתרונות שנגזרים ממטרות אחרות.
לא חושב שיש לנו איזושהי מעלה שמטרתה היא ציד בלבד. אנחנו בעל חיים חלש, מאד לא עמיד לפגעי הסביבה
ובעלי חיים אחרים, העור שלנו רך ופגיע, המוח צורך כמויות אדירות של חמצן, שרירי הלסת מנוונים.
אחד הדברים היחידים שיש בו עדיפות לבני אדם על פני בעלי חיים אחרים (כשזה נוגע לציד) הוא כושר יוצא מן
הכלל. נדירים בעלי החיים שמסוגלים לרוץ 20 ק"מ בלי להתפגר.

מה שכן, אכילת בשר הייתה ועודנה משהו שהמין שלנו עושה כבר כחצי מליון שנים (ה-Homo לסוגיו) ולא גחמה
גסטרונומית כמו שחלק מהאנשים מנסים לטעון. הוא מתעכל טוב יותר ממזון צמחי, מזין יותר ולמען האמת גם
נחשק יותר, לא משנה באיזו תרבות. גם תרבויות שבהן יש עדיפות למזון מן הצומח (בגלל סיבות שפירטתי
בתגובה החופרת למעלה) היו מעדיפות מזון מן החי לו זה היה בנמצא.
ישן 28-08-2010, 19:59
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 274 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב ""נועדו לצוד" זו יומרה רצינית...."

המבנה הפזיולוגי שלנו אכן מאפשר לנו לצוד גם ללא התירונות שיש לטורפים האחרים.
כל אחד, הצליח לשרוד את האבולוציה בזכות הכישורים היחודיים שלו.
נמרים ואריות צדים לבד... זאבים ובני-אדם צדים בקבוצות. צבועים צדים בלהקות...
כל חיה שהיא חלשה יותר, מתגבלת על החולשות שלה ע"י מינוף במקום אחר. בני-האדם מינפו את האגודלים שלהם, ואת ההליכה הזקופה להחזקת כלים אשר הכפילו את עוצמת מכותיהם.
אין לסת חזקה - אבל אבן במשקל 5 קילו במהירות של 40 קמ"ש, תרסק גלגלת של כל יונק בעל מימדים בינוניים.
הכנת כלי הציד בשלב מאוחר יותר מינפו את יכולת הציד קדימה ולבסוף, עידן החקלאות הביא את האדם לא להיות תלוי כלל בעונות השנה, ובשפע המשאבים שהשנה הביאה.

בני-אדם נועדו לצוד.
הם לא מהירים כמו נמרים, ולא חזקים כמו דובים - לא בעלי ראיה של חתולים או חוש ריח של זאב - אבל עם האגודלים שלהם, הם יודעים לקבל מהסביבה הרבה יותר כוח. הרבה יותר מכל יונק אחר.

ישן 28-08-2010, 20:27
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 276 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "לא הוכחת בשום מקום שהם נועדו..."

שניכם טועים.

אין דבר כזה "ייעוד לציד", אלא אם כן אתם מאמינים ב"תכנון תבוני" מכל סוג שהוא (אל, ניסוי של חייזרים, וכו'). אסף, מה שלהבנתי ניסית להגיד הוא שלטורפים של ממש יש מגוון רחב של מאפיינים אנטומיים ופיזיולוגיים שמאפיינים אותם (ואולי אפילו אינם נובעים בהכרח מקיומו של אב קדמון משותף, אלא ממשהו שדומה להתכנסות אבולוציונית 'לצורך' ציד). אבל התכנסות אבולוציונית איננה "ייעוד".

לבני-אדם כנראה יש יתרונות אחרים שמועילים מאוד לציד. אמנם אין מדובר ביתרונות שייחודיים לציד, אלא ביתרונות כלליים שציד הוא רק אחד הדברים שהם מאפשרים. אני אשתמש ב'תבונה' כשם קוד ליתרונות האלה שכוללים בין השאר את היכולת להעביר מסרים מורכבים באופן מיידי (שפה), את היכולת לשמר ידע מורכב בין דורות רבים (הכתב) ואת היכולות ההנדסיות של האדם (ייצור כלים במחשבה תחילה, בניגוד ל"שימוש בכלים" במובן שנצפה אצל מספר פרימטים, שרחוק מאוד ממה שעושה האדם).

ה'תבונה' האנושית מאפשרת ציד מורכב יותר, עד לרמות המוניות (אם כי בבירור קדם-תעשייתיות), כמו לדוגמה דיג באמצעות רשתות, ומצד שני, נדמה לי שנטען שהתזונה הבשרית העשירה בחלבונים היא אחד הגורמים העיקריים שאפשרו את ההתפתחויות הגופניות שיש לייחס ל'תבונה' הזו.
ישן 28-08-2010, 20:27

בתגובה להודעה מספר 282 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "יעילים מאד, על זה אין..."

זה לא חקלאות, חקלאות זה אותו דבר עם צמחים.
כשמגדלים חיות למאכל יש לזה שם אחר.

ד"א גם בלי לגדל חיות, בני אדם הם הצייד היעיל ביותר בעולם.
אתה צודק בזה שבני אדם הם לא טורפים, אלא אוכלי כל, פשוט כי לבני אדם באמת יש דיאטה מאוד רחבה, ביחוד בחברות שונות. ובכל זאת אנחנו הציידים הכי מוצלחים על כדור הארץ, אנחנו יחסית חזקים, ויש לנו כושר גופני מעולה, אנחנו יודעים לבנות כלי ציד, רשתות, מלכודות, חניתות, אלות, קשתות, מקלעים (לא רובה, רוקטקה) ויותר מזה אנחנו יודעים להפעיל טקטיקה כשאנחנו צדים כלהקה, אנחנו יודעים לערוב, אנחנו יודעים להבריח את הטרף שלנו לתוך מערב, או לתוך מלכודת, ויותר חשוב מזה אנחנו לומדים ויכולים להפיק מסקנות לוגיות כשאנחנו נכשלים.

אני רוצה לראות להקת אריות שעושה את זה...
ישן 28-08-2010, 20:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
יודע איך קוראים למשרד בארץ שמתעסק בדבר הזה שיש לו שם אחר? משרד החקלאות...
בתגובה להודעה מספר 283 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "זה לא חקלאות, חקלאות זה אותו..."

חקלאות (מן המילה הארמית חקל שפירושה "שדה") היא מגוון של פעולות שונות אשר מכוונות לייצור מזון, מספוא, סיבים, עורות ומוצרים אחרים, על ידי גידול צמחים ובעלי חיים או יצירה מכוונת של תנאים לגידולם, לרבות חקלאות ימית. החקלאות היא אחד מתחומי העיסוק הקדומים של האדם, ומהווה שכלול של פעולות איסוף מזון, ציד בעלי חיים ודיג פרימיטיבי. להיסטוריה של החקלאות הייתה זיקה חזקה להיסטוריה האנושית והשינויים בחקלאות היוו גורמים משמעותיים בתמורות חברתיות שחוותה האנושות, כולל התהליך של התמחות בפעילות מסוימת. התפתחות החקלאות, מראשיתה ועד עתה, איפשרה להגדיל במידה רבה ביותר את כמות המזון העומד לרשות החברה האנושית, ובכך גם את גידול האוכלוסייה בעולם לממדיה הנוכחיים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...%90%D7%95%D7%AA
ישן 27-08-2010, 10:37
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 248 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "1. בני-האדם אכלו בשר מאות..."

1. אין ויכוח על כך שבני אדם צריכים כמות מסוימת של בשר למען בריאותם, וכתבתי את זה בהודעה הקודמת, אני חולק על כך שנקודת המוצא הזו מובילה למסקנה שאדם צריך לאכול כמות עצומה של חיות במהלך החיים שלו.
אני לא אומר את זה רק בשל טובת האדם, אלא בעיקר בשל טובת החיות.
הרי לא מדובר רק בשיקול תזונתי אלא גם בשיקול מוסרי של לקיחת חיים, שצריכה להיעשות בזהירות רבה. כיום מתייחסים לחיות כמו עוד מרכיב להפקת מזון בתעשיה, תרנגול אינו חשוב יותר מתירס במובן הזה שאם בני אדם יפתחו תרבות לפיה אוכלים אפרוחים בבוקר בצהריים ובערב, התעשיה תספק את זה. וזה לא רחוק שנות אור מהמציאות, ואם התעשיה תגדיל את קצב הריגת החיות זה לא יהיה אירוע שיפתח מהדורות חדשות, כי לאף אחד לא אכפת כמה חיות הורגים (גם אם נדמה להם שאכפת, הם בכלל לא ידעו על כך).

2. דיאטה אינה קשורה רק לטבע אלא גם לתרבות, באותה מידה יכלת לקבל את המרכיבים התזונתיים שאתה צריך מאכילת בני אדם אחרים, וכפי שצוין, בני אדם אוכלי-כל, גם אם תיקח דברים אחרים מהתזונה שלהם אתה תפגע בהם, זה לא שהם חיים על טהרת הבשר, לא כל בני האדם ארגנטינאים.

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 27-08-2010 בשעה 10:40.
ישן 27-08-2010, 13:39
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 286 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "1. אין ויכוח על כך שבני אדם..."

יש לי בעיה עם הפירמידה שלך. נכון שהיא יצאה בהמלצת ארגון דיאטנים אמריקאי או משהו כזה, אבל שמעתי יותר מקול אחד שטוען שהפירמידה נכתבה כך עקב הלובי של מגדלי החיטה והתירס בארה"ב, לובי עצום.
יש הרבה קולות במדע שקוראים לעבור לתזונה עשירה בחלבונים ומעטת פחמימות, כפי שאני עשיתי אגב. אני אוכל עוף 3-4 פעמים ביום, עם טונה במים, ביצים ומוצרי חלב דלי שומן. את הפחמימות הורדתי כמעט לחלוטין, ואני במצב בריאותי מעולה, מכל הבחינות (פרט לנפשית, אבל זה לא קשור).

אין לראות בהודעה זאת ייעוץ רפואי או תזונתי.

ישן 29-08-2010, 07:58
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

המילה "רצח" בהקשר הזה

היו כאלה בדיון שטענו שזו דמגוגיה לקרוא להרג חיות רצח, שזו הגזמה כי מבחינה משפטית רצח מוגדר כך או אחרת.

במקרה, עלה היום מקרה של רצח חתולים לכותרות, וגם שם נעשה שימוש בשורש ר.צ.ח.
אני בספק שמישהו היה מטקבק שם שלא מדובר ברצח בנימוק שאלה חתולים, לא אנשים,
כפי שעשו כאן כשהיה מדובר בחיות שנחשבות למזון.

אזהרה: רוצח חתולים מסתובב באזור המרכז
עשרות חתולים שנלקחו לאימוץ נעלמו, ככל הנראה לאחר התעללות קשה - אבל הענייו שמטריד אפילו יותר הוא שכולם אומצו על ידי אותו אדם, אב לשלושה מרעננה. "הוא אמר לנו שהוא רוצה גור חתולים עבור אחייניתו", מספרים דרור ובת זוגו שמצאו גור חתולים וחיפשו לו בית חם, "פגשנו אותו ברמת גן ומסרנו לידיו את החתול. למחרת הוא התקשר ואמר שהגור שרט אותו והוא רוצה להחזיר אותו. כשקיבלנו את הגור בחזרה חשכו עינינו: הוא היה מעולף בארגז, היה לו דם על הפנים, הוא לא הגיב ולא אכל. הווטרינר טיפל בו טיפול חירום והחזיר את הגור בן החודש וחצי לחיים".
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&loc=2&tmp=5610

ישן 29-08-2010, 10:56
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חיות מחמד זוכות לפריבילגיה ממנה שאר בעלי החיים לא זוכות והיא "האנשה".
בתגובה להודעה מספר 291 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "המילה "רצח" בהקשר הזה"

זה לא "פייר", לא "הוגן", אבל אני מניח שגם אתה חוטא בכך בצורה מסוימת (מבחין בין בעל חיים מסוג אחד ובעל חיים מסוג אחר, ובוודאי בין הרג אורגניזם מסוג אחד ואורגניזם מסוג אחר).

הכתבה הנ"ל, אגב, רק ממחישה את דברי ואת דברי רוב הכותבים באשכול בנוגע ליחסם להתעללות בבעלי חיים, אם מעשים אלו היה נעשים גם על חיה המיועדת לשחיטה מתוך כוונה להתעלל בהם, עדיין היו מזדעזעים מכך.

ובנוגע לכותרות אתר אינטרנט וטוקבקים, הם לא מהווים בסיס ראוי לדיון. יצא לי לראות אתר תקשורת אינטרנטי שבכותרתו הופיעה המילה "מתנחבלים" וגם הטוקבקים לא היו "אוהדי מתנחלים" בלשון המעטה, האם זה הופך את המתנחלים למתנחבלים?

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 29-08-2010 בשעה 11:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:21

הדף נוצר ב 0.38 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר