לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2010, 11:14
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
שמואל הספרי: אני מעדיף שמחזותיי לא יוצגו באריאל ומעבר לקו הירוק

היכל התרבות החדש, המוקם בימים אלה בעלות של כ-40 מיליון שקל בעיר אריאל שבשומרון, מעורר פולמוס בעולם התרבות והפוליטיקה הישראלי, עוד בטרם הושלמה בנייתו. ההיכל החדש, שייחנך בנובמבר, הוא למעשה אולם המופעים היחיד מעבר לגבולות הקו הירוק, שיכול לאכלס הפקות רחבות היקף.

עד עתה נודע כי ההצגה שתפתח את האולם תהיה "פיאף" של תיאטרון באר שבע, וכמו כן, הפקות תיאטרון נוספות שהוזמנו ויציגו באולם, שיכיל 540 מקומות ישיבה, נרכשו גם מתיאטרון הבימה, הקאמרי והחאן הירושלמי, כך פורסם ב"הארץ". ברשימת ההצגות שכבר הוזמנו על ידי היכל התרבות באריאל יהיו גם "הרוזן ממונטה כריסטו", "לרקוד ולעוף", "המסילה לדמשק", "תעלולי סקאפן" וכן הצגות ילדים כמו "סבא טוביה" ו"הקץ של העץ".

תנועת "אומץ לסרב", המורכבת מלוחמים במילואים הקוראים לסיום הכיבוש ומסרבים לשרת בשטחים, יצאה אמש (ד') בקריאה למנהלי התיאטרונים וארגוני השחקנים, בבקשה שלא יופיעו באריאל. "אין זה מעשה של אנשי תרבות להופיע בפני קהל שבשל מקום מושבם, מיליוני אנשים סובלים משלטון צבאי מדכא השולל מהם כבוד אנושי, חופש תנועה וזכויות אדם בסיסיות, וזאת עוד לפני שדנים בשלילת יכולתם לקיים חיי תרבות ורוח כלשהם.

"יש משהו בלתי סביר בכך שאנשים יבואו לצחוק וליהנות מהצגות של הספרי ומולייר, תוך התעלמות מכך שמסביב אנשים חיים תחת עוצר וסגר. בכיבוש לא משחקים", אומרים בתנועה ל-ynet ומדגישים, "אנחנו קוראים לאנשי התיאטרון בישראל ובכלל זה למחזאים, במאים, שחקנים, צוותי הפקה, מוזיקאים ושאר האמנים העובדים איתם, שלא לעלות על במת היכל התרבות באריאל. זוהי במה של קלון למדינת ישראל, לאמנות ולתרבות בארץ".

קריאתם של אנשי תנועת "אומץ לסרב" זכתה אתמול לרוח גבית מצדו של המחזאי שמואל הספרי, שאמר בתגובה לדברים: "אני שומע על זה לראשונה מ-ynet ולמען האמת אני מרגיש לא בסדר עם זה. כל עוד אין הסכם על חלוקת הארץ והחלטה ברורה איזה מהיישובים ייכללו בתחומי מדינת ישראל, אני מעדיף שמחזותיי לא יוצגו מעבר לקו הירוק.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3944127,00.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2010, 13:17
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני מניח כי לא נעשה שימוש במושג פשיזם בשל אי התאמתו לאנשים הפועלים במקרה זה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "למה אף אחד לא קורא לאנשי..."

הפאשיזם נהג בכוחנות מכח 'הלאום' וכאן התועבה יונקת כוחה מתוקף העדפת 'לאום אחר' במקרה הטוב או נרקסיזם צרוף ואופורטוניזם במקרה הסביר יותר.

הפאשיסטים באיטליה לדוגמא שימרו יחסית את יהודית ארצם לפחות עד שלב רפובליקת סאלו כלומר אחרי ככלות הכל הראו איזו שהיא זיקה למה שהוגדר כבני הלאום שלהם. הנאצים ימ"ש קודם לכל יצרו את ההפרדה בין היהודים הגרמנים לבין העם הגרמני ורק אז פנו לטבח. לעניות דעתי קניבליזם לאומי ורצח המונים ע"י בני עמם התבצע יותר בחסות הבולשיבזם מסטאלין ועד פול פוט. מדוע? אולי מקרה ואולי לא.

בכל מקרה שיטת החרמות עדיין רחוקה מאוד מאלימות ממשית ובל נשכח כי טיפוסים מסוגו של הויברגר אינם היחידים העושים בה שימוש. זה בולט כי כרגע הכח בתחום הזה מצוי בידיהם.

המסר המנומס שצריכה המדינה להעביר הוא כמובן: "זכותו של מר Y לבטא דעותיו מחוץ לעבודתו. באם מעונין תאטרון X להמנע מהופעה במקומות בהם יושבו באופן חוקי ורשמי אזרחים ישראלים - תכבד המדינה את החלטת צוות התאטרון ותאלץ למשוך את כל כספי תמיכתה בו בין אם ישירים ובין אם כאלה המועברים דרך הרשות המקומית או כהקלות מס".

אני חושב שעל טיפוסים כמו הנ"ל נאמר באופן תאטרלי: "אפילו מטאטא יורק"
ישן 27-08-2010, 22:45
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "שמואל הספרי: אני מעדיף שמחזותיי לא יוצגו באריאל ומעבר לקו הירוק"

מעניין את הסבתא (חנה)
ההקצבות לתאטרון ממשרד התרבות מותנת ואף תאטרון לא יעז להפר את הכללים,כל שחקן חתום על חוזה הכולל סעיפי עונשין על אי הופעה או ביטול, מכך אנו למדים שהם יופיעו גם יופיעו לאן שישלחו אותם.
ולא הייתי מגזים בחשיבות החותמים,חלקם הגדול כבר "פסה" וכשרונם כבר התדלדל.

חלק נכבד מתוכם הם מבית היוצר של תאטרון חיפה מתקופת סובול שדעותיהם באות כבר בשנים.

בקיצור הספרי רק "יעדיף" (אין לו סיכוי להתנות מחזה בסעיף הגבלה כזה) תבורי לא ירצה אבל יצא כי "החוזה מחייב" ופינס תוודא ליד רכב ההסעות שכולם עלו ע"מ לא להסתבך.......

גם פתר (מצפן) וגם תבורי (שלום עכשיו) שלחו בזמנו הצגות לפסגת זאב ומועצה אזורית בקעת הירדן למרות מחאות שחקנים.

ונורמן עיסא עד כמה שאני זוכר פשוט פוחד להופיע מעבר לקו הירוק בלי קשר לדיעה פוליטית .

ישן 27-08-2010, 23:13

יש ברשימה גם שחקנים מעולים.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "מעניין את הסבתא (חנה) ההקצבות..."

זכותם לחשוב ההפך מההפך של ההפך כאוות נפשם. כמו שאיני מתעניין בשיכותו הפוליטית של בעל המכולת השכונתי וכמו שלא אחרים את הזגג שתומך בחד"ש או שקורא 'ברוך הגבר' כך לא מענינת אותי שייכותם הפוליטית של השחקנים כל זמן שיעשו מלאכתם היטב ויספקוה כמתבקש לכל דורש.

אם נחשב בנית היכלות, הקלות בארנונה ותמיכה שנתית הרי שרוב תקציב התאטראות מגיע מקופת הציבור ולכן מקום בו יושב הציבור כחוק זכאי להנות ממלאכתם של עובדי הגוף המתוקצב. עקרון השכר תמורת עבודה תופס לגבי תאורנים, כרטיסנים וגם כוכבים או כוכבים לשעבר.

לא טוב? לא כסף... אני מניח כי בשעת המבחן יביטו מנהלי התאטראות הצבוריים בקופה המדלדלת ואולי גם בנערי האוצר האורבים להם ויבינו כי מצבם אינו מאפשר להם לזלזל בלקוח העיקרי שלהם: כלל אזרחי מדינת ישראל.

ואם יעלו חוכמולוגים מהם על הבימה באריאל ויקיימו מיצג מחאה פרובוקטיבי - יחטפו תביעת נזיקין אישית ממשלמי הכרטיסים וילמדו שהשמש אינה זורחת משום איבר בגופם ושעל כל מרפקן או בעל קשרים שהגיע לקדמת הבמה יש עוד עשרה מוכשרים מבוגרי בית צבי שישמחו לדחוף אותו מעדנות ולקבל משכורת ומחיאות כף במקומו.

מחאה שיעשו במודעות בהארץ או בבלעין ביום שישי אחה"צ. עבודה כמו כל שכיר או אזרח שהם אינם טובים ממנו במאומה יתכבדו ויעשו במקום ובזמן שהמעסיק יאמר להם.
ישן 28-08-2010, 15:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
יש פתרון פשוט לכל תופעת ההחרמות הנלעגת הזו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "שמואל הספרי: אני מעדיף שמחזותיי לא יוצגו באריאל ומעבר לקו הירוק"

"אמן" שממומן/מסובסד ע"י המדינה ומסרב להופיע/להציג היכן שהתאטרון הממומן שלו התחייב להופיע,
יצטרך למצוא מקורות פרנסה שאינם ע"ח משלם המסים.

העניין הזה חוזר על עצמו כל פעם מחדש: גורמים שהמדינה מממנת אותם מרגישים שיש להם זכות
להחרים את המדינה, במסגרת אותו מוסד שממומן מכספי הציבור.

אין לי שום בעייה שהספרי לא ייקח את משפחתו לנופש בשומרון, אבל אם מחזותיו מוצגים בתאטרון
שמתוקצב גם מכספי המסים של אנשים שגרים באיו"ש, אז הוא יצטרך לבלוע את השנאה שלו ולהשלים עם
העלאת המחזה גם שם. אם יסרב - יורד המחזה שלו, ושיתכבד ויחפש תאטרון שלא ממומן מכספי הציבור.

חרם על מוסדות ציבור הוא פריבילגיה שרשאים לה רק כאלה שלא עושים זאת באמצעות מוסדות אחרים
שמתוקצבים בידי הציבור.

לתאטרון שלא מקבל שקל מהמדינה מותר להחרים את מי שיחפוץ, וכך גם ל"אמנים" הפתטים שכתמיד
נגררים כעדר זה אחרי זה לעוד הצהרה "אמיצה ונחושה"...

לא צריך לפטר איש מהם. המדינה צריכה להפסיק לתקצב אותם. אגב, לדעתי היא צריכה להפסיק לתקצב
אותם גם לולא היו כ"כ "אמיצים ונחושים". מדינה לא צריכה לממן תחביבים. זה כולל "תרבות" וזה
כולל ספורט.

על המדינה לתקצב חינוך, ביטחון, רווחה, בריאות, וזהו.
לראות עוד טקסט שהספרי הצליח לתרגם מהביביסי (מי שראה את פולישוק, חייב לראות את "in the loop" - הדמיון הוא יותר ממדהים...) זה בסדר גמור - אבל אין סיבה בעולם שאנחנ נסבסד את זה.
אם הוא כ"כ מוכשר - שינסה להתמודד בשוק החופשי. לא ראיתי שברודווי מתוקצבת ע"י הממשל....
ישן 28-08-2010, 18:53
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
החברה האלה חוצפנים ברמות על

שנים שאנחנו מממנים את תעשיית הקולנוע, קרנות, מילגות סיבסודים ונעליים ואכן, לא מעט במאים ושחקנים למיניהם, זכו בפרסים יוקרתיים כאשר נושאי הסרטים כמעט תמיד היו, "שמאל רך" עד "שמאל קיצוני" שאינם מחמיאים לנו בגרוש.
אנחנו בכספנו, מממנים את הנזק התדמיתי שמכרסם בנו כבר הרבה זמן.

עכשיו מגיע תורם של חלק משחקני התיאטרון באשר הם, שהחליטו להדיר רגליהם ולא להופיע בפני תושבי אריאל או השומרון בכלל.
ואני חשבתי שהשמאל נעים יותר, הרי הוא כואב את "כאבם של הפלסטינאים".. אז חשבתי שבוודאי יהיה גם קשוב לבני עמו שגרים בשומרון מתוך נאמנות אין קץ למדינה. עצם התיישבותם של האנשים בשומרון מאפשרת לפחות לכולנו לחיות "נחמד" ולשחקנים שבינינו, להופיע בכיף ברחבי הארץ.
אחרי הכל, המדינה, היא היא ששלחה את המתיישבים לקו הירוק.

כשאנחנו קוראים על במאים ומפיקי סרטים ש"עושים לנו נפשות" בחו"ל, או על שחקנים שאינם רוצים להופיע בשומרון.. או אפילו קוראים את הכתבות והמאמרים בעיתונות וברשת.. ובכלל כל אלה שעוסקים בתקשורת, נדמה לנו שאכן יש כאן שמאל ענק שמייצג את רוב העם.
אממה, פני הדברים שונים לחלוטין ומדובר בקומץ השייך לשמאל ושולט בתקשורת (נכון, לא כולם) ובעוד קומץ שלעומת הימין (או אלו שאינם מתקשרים) היה אפשר לכנותו "גרופיס" בשל מימדיו האמיתיים.
הקומץ הזה, מכתיב ומעודד פעילויות, שלפחות מנקודת מבט שלי, עושות לנו נזק עצום מחוץ למדינה ובתוכה ועכשיו גם מדובר במעשה מכוער ולא "אומנותי" לחלוטין.
חוצפנים!

ישן 28-08-2010, 22:23
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לפחות חלק מהטענות של אנשי התיאטרון לגיטימיות

אריאל שטח כבוש גם לפי שיטת ישראל ולכן לגיטמי לסרב לעבוד בו. כמובן שאז זה בדיוק כמו עובד של כל חברה שמסרב לעבוד במקום כלשהו והסנקציה נגדו בהתאם...אם השחקנים מוכנים לשלם במשרתם עבור העיקרון-כל הכבוד. משום מה נראה לי שזה לא יקרה (מעבר אולי לשניים שלושה פסיכיים במיוחד שבין החותמים) ומקסימום כמה מהם יפתחו איזו מחלה מיסתורית ערב הופעה באריאל. אותו דגם פחדני מוכר של שביתה איטלקית.
ואגב, בין חותמי ההצהרה יש לא רק אושיות תיאטרון עצומות כמו מיכאל כורש () ומשתמטים מקצועיים כמו איתי טיראן אלא גם שם אירוני משהו-ירדן בר כוכבא. אירוני משום שמדובר בביתו של משה ז"ל שפיקד על חטיבה 45 את כבשה במלחמת ששת הימים חלק ניכר מהשומרון.
ישן 28-08-2010, 23:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זו סמנטיקה נטו - עובדתית, ישראל בחרה שלא להחיל את החוק האזרחי על איו"ש"

אז בחרה לא להחיל את "החוק האזרחי" על יו"ש? אז מה?
הטענה לעיל הייתה ש"זו [שטח כבוש] הגדרתה החוקית היבשה". הטענה לא הייתה שדה-פקטו ישראל מתייחסת לחלקים מיו"ש כשטח כבוש בהוראתו באמנות ז'נבה, אלא שזו "ההגדרה החוקית" של השטח.

בנוסף, סמכותו של צה"ל - גם בשטחים - נובעת מ"החוק האזרחי", ו"החוק האזרחי" הוא שבסופו של דבר מאפשר ל"חוק הצבאי" לפעול בשטחים.

אגב, על הגולן הוחל "השיפוט והמנהל" הישראלי (כלומר, מה שניסית לרמוז עליו במושג "החוק האזרחי"), אבל זה לא שינה את מעמדו החוקי או את "הגדרתו החוקית היבשה" מבחינת שאר העולם. (והיה איזה ראש ממשלה שמאלני מנייאק באותה תקופה שאמר שבכוונה זהו הניסוח ואינו נוגע בשאלה האם מדובר ב"שטח כבוש" או ב"שטח מסופח" או ב"שטח ריבוני")
ישן 29-08-2010, 00:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אלכס, אתה מתחפר עמוד עוד יותר בסמנטיקה:
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אז בחרה לא להחיל את "החוק..."

נכון שהחוק הצבאי נגזר מזה האזרחי וכפוף לו - אבל עובדתית
הייתה בחירה מודעת שלא להחיל את החוק האזרחי על איו"ש,
ומאז ועד היום היא נשלטת באמצעות צווי אלוף.
אין כאן עניין של חיווי דיעה על כך, אלא ציון עובדה.

רמה"ג אכן מעולם מעולם לא סופחה לישראל, אלא רק הוחל עליה החוק הישראלי ב1981, בדומה למה שנעשה בי-ם ביוני 1967
(סיפוחה המלא של י-ם התבצע רק ב1980 עם קבלת חוק היסוד
בנושא). עם זאת, החלת חוק אזרחי היא שונה במהותה מהשארת
שלטון צבאי - אפילו באקט הפשוט של מסירת תעודות זהות
כחולות לתושבים, והכפפת האוכלוסיה לצווים אזרחיים ולמשרד
הפנים, במקום למושל הצבאי ולאלוף הפיקוד.
ישן 28-08-2010, 22:45

מי זה מיכאל כורש והאם מדובר בקרוב של ההוא מ'ההצהרה'?
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לפחות חלק מהטענות של אנשי התיאטרון לגיטימיות"

ראיתי באשכול כי יש מי שחושב שהתאטראות יכולים להתקיים ללא תמיכה ממשלתית ובין השורות מזהה אפילו מזימה קפיטליסטית של הזרמת כסף לאשני שמאל בוהמיינים כדי לדכא אותם מבחינה פוליטית

תקציב המדינה לתאטרון בארץ נע בין 80 ל99 מיליון ש"ח בשנה בשנים האחרונות. תאטרון הבימה למשל מקבל כ20 מיליון ש"ח בשנה.
http://www.nrg.co.il/images/tarbut/taktziv_tarbut.doc.
אם מישהו רוצה לראות בתאטראות 'עסק פרטי חופשי ומהפכני' הרי שלסכום זה יש להוסיף כמובן את ערך הקרקע עליה ישובים בתי התאטראות, הקלות בארנונה, עזרה עירונית בשיפוצים ואולי אפילו הקלות כאלה ואחרות במיסים.

צוותי התאטראות היום הם גדולים ביחס לעבר. ההפקות יקרות יותר והציוד מתוחכם יותר. נתח גדול מהכרטיסים לא נמכר במחיר מלא אלא כמנויים ומבצעי הנחה 'מיוחדים'. - מחיר הכרטיסים לבדו לא יכול לשאת על כתפיו את עלות אחזקת התאטראות.

כמובן כי מאחר ותאטרון זהו סוג חשוב של בידור ותרבות - ראוי כי המדינה לא תתן למוסדות הללו לקרוס אבל מי שלא רוצה לשחק שנה אחר שנה מונולוג של פלשתינית כבושה או קלגס ציוני מיוסר בפסטיבל עממי צריך להתפשר קצת עם מי שמממן אותו. להתפשר משמעותו הנוהל הרגיל של לעבוד איפה שהבוס סיכם איתך לעבוד. אם יש לליצים סעיף בחוזה המתיר להם לסרב לעבוד מעבר לקו הירוק - ראוי כמובן לבחון חוזה חדש במועד תפוגת החוזה הקודם ועד אז להפנות את התקציב למישהו אחר שיותר מעריך אותו.

לגבי בתו של בר כוכבא - חבל. קרה כבר בהסטוריה שלנו שהאב עסוק כל כך בלבנות מדינה שהוא אינו מוצא זמן להנחיל לילדיו את המשמעות שמאחרי מעשיו.

הנה, מצאתי משהו על כורש http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...5%D7%A8% D7%A9

את ההיכל אני חושב שבכלל עוד לא בנו אבל לפחות הפעילו קצת את המרשתת
ישן 28-08-2010, 22:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה סוג חשוב של תרבות ואמנות רק אם יש לזה ציבור שמוכן לצרוך את זה
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מי זה מיכאל כורש והאם מדובר בקרוב של ההוא מ'ההצהרה'?"

אם הם לא מצליחים לממן את עצמם, כנראה שאינם חשובים מספיק
לציבור...

הגיע הזמן לקביעת סדרי עדיפויות נורמליים במדינה הזו (אין
משמעות לסדר) :
1. בטחון (חיצוני ופנימי).
2. חינוך.
3. בריאות.
4. רווחה.

אלה הדברים שמדינה חייבת לספק לאזרחיה - ואין סיבה בעולם
שתספק מעבר להם.

אין דבר נלעג יותר מאשר עוד "אמן" שיוצא לחו"ל ע"ח המדינה,
מספר במסיבת עיתונאים אחר מסיבת עיתונאים אודות קשייו
במלחמתו בכיבוש ובפאשיזם הנפוצים כ"כ בחברה הישראלית...

הגיע הזמן שהמדינה הזו אשכרה תעשה חסד עם אותם "אמנים"
ותפסיק להוציא אותם שקרנים: הם טוענים שהממסד לא עוזר
להם? הגיע הזמן שהממסד אכן יתחיל לעשות זאת...
ישן 30-08-2010, 04:45
מנהל

שירה וספרות לסוגיהם, ודומני שגם לדידך יש שירה וספרות ראויים
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יודע מה זה "טקסט ספרותי מסובך", אבל אם הכוונה לפסאודו-שירה שמלמדים כיום..."

אני חושב שכל הורה מעוניין שהילד שלו יקרא ספרות ויבין מה שהוא קורא. ולמה בעצם? האם כולנו חיים בטעות? אני סבור שהקריאה נותנת לנו עומקים של הבנה, חשיבה ודימיון. צריך לסייע לקיום של תרבות ראויה (עם דגש על "ראויה") כי זה מקדם את היכולת של הכלל. ובכלל, דומני שההשקעה של המדינה ברוב מוסדות התרבות היא שולית. התיאתראות והתיזמורות הן חריג מבחינה זו ולגביהן צריך גם לזכור שיש עניין תדמיתי מסויים. ולגבי הספורט אתה בוודאי תסכים שיש למדינה אינטרס בכך שהאזרחים יעסקו בספורט שכן זה קשור באופן ישיר לבריאות, ואפילו לביטחון (כושר גופני של המתגייסים והמילואימניקים). אני מבין שאתה מבקר את המימון לספורט התחרותי, אבל קח בחשבון שחלק ניכר מהמימון הזה בא מכספי הטוטו ושכאשר יש הצלחה ישראלית בענף ספורט זה או אחר זה מעודד נוער וילדים לעסוק בו. מיעבר לכך, הצלחה ספורטיבית יש לה ערך מוראלי לא מבוטל לציבור הישראלי, כמו לכל ציבור אחר.
ישן 28-08-2010, 22:47
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מה הקשר בין ההקשר המשחתי של ירדן בר כוכבא ובין
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לפחות חלק מהטענות של אנשי התיאטרון לגיטימיות"

הרשות שיש לה לטחוב את חוטמה אל הרבה מעבר לתחומי הג'וב שלה? אבא שלה כבש, אבל זה לא נותן לה זכויות או חובות. מאחר ופירות ביאושים בצורת "ילדים של" כבר יש לנו כמו זבל, ועוד מחלציהם של גדולי הדור, אני חושב שהרלוונטיות של הרקע המשפחתי שלה קלושה עד לא קיימת.

בכל מקרה לעניין היות אריאל בשטח "כבוש" לכולנו ברור שהטיעון הזה חרטא ברטא. השומרון נכבש מאת ממלכת ירדן: שכבשה אותו, בניגוד להחלטות האו"ם, אחרי שבריטניה (לפי החלטת או"ם) פינתה את הארץ. כל זאת תוך כדי לחימה מול הגוף המדיני היחיד שירש את בריטניה, והיה לגיטימי עבורו להחזיק בחלקים של הארץ הזו. איש מהאינטלקטואלים האלה לא מדבר בכלל על "הפסקת הכיבוש" בצורה של החזרת השטח לירדנים, או הבריטים: זו מכבסת מילים. הסיפור כאן הרבה יותר פשוט, ושימוש בטרמינולוגיה שמקובלת על שליש ציפורן רגל ימין, בהונה רביעית, של הגוף המכונה "אזרחי ישראל", היא צחוק מהעבודה. זה בדיוק כפי שהתערבות במדיניות שיבוץ תלמידים בעמנואל הייתה "עשיית סדר וצדק בבלאגן של החרדים העתיקים האלה" בעוד שהמכתב של "אם תרצו" לבן גוריון (גם אם נאמץ את הבנת הנקרא ההיסטרית של צד שמאל) היא "בריונות ואיום על החופש האקדמי".

השולט בטרמינולוגיה, נמצא בעמדת השפעה רצינית על המציאות.

ישן 29-08-2010, 02:30
מנהל

בעיני זו אירוניה מעניינת, או קיי? אתה לא חייב לאהוב את זה
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מה הקשר בין ההקשר המשחתי של ירדן בר כוכבא ובין"

כמו שאירוני שהנכד של בגין הוא פעיל שמאל קיצוני או שהנין של טרוצקי הוא (או לפחות היה) פעיל ימין קיצוני באחת ההתנחלויות.
מעבר לכך, זכותה של בר כוכבא "לתחוב את אפה" בעניינים אלה בדיוק כמו שזכותך.
ומה זה המשגל מוח הזה על "טרמינולוגיה"? ישראל בפועל מתייחסת לאיזור איראל כאל שטח כבוש, גם אם יש לה (ואני מאלה שחושבים שיש לה) זכויות על האיזור הזה מכאן שימחת תורה. המשמעות המאוד לא טרמינולוגית היא בין השאר שערבי שנולד וחי קילומטר או שניים מאריאל לא נהנה מזכויות של אזרח ישראלי שמהם נהנים תושבי אריאל ונמצא תחת שליטה צבאית ישראלית.
ישן 29-08-2010, 07:53
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא מוצא שום דבר אירוני בכך שילדים
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בעיני זו אירוניה מעניינת, או קיי? אתה לא חייב לאהוב את זה"

של קרייריסטים מוצאים דרכם למחוזות הזויים. לכל היותר מעניין אותי איך זה שבארה"ב "ילדים של" מסתבכים עם קראק ונהיגה בגילופין בדיוק כשאבא מקבל מינוי חשוב, בעוד שבארץ הם עושים שטויות אחרות. מי שיצא לו לראות "רצועה" מחיי משפחת על כזאת, יודע שאלה תאים משפחתיים די שונים מהרגיל.
ואת עניין ההקשר בין בר כוכבא ג'וניור ואביה אתה העלית, לא אני, וברור לך שבהקשר המסויים זה משתמע כאילו אתה מותח קו בין "בית אבא" ובין לפחות חלק מהלגיטימציה שיש/אין לה בעניין זה. לבר כוכבא עצמה יש קיום עצמאי מספיק זמן, ועבור מספיק פעילות, בשביל להבדיל אותה מבן של בני של בגין שרוב פרסומו בא מזה שהוא מתעקש לא להיות מפורסם למרות שהוא "הנכד של בגין". אני זוכר את בר כוכבא כבר לפני שני עשורים, וההיכרות שלי עם עולם התרבות הישראלית כבר אז הייתה רופפת. אז נכון שאת פריצת הדרך היא השיגה בזכות הקדשת מופעי סטנד אפ לעיסוק בטאבו הקדוש של "נשים מפליצות", אבל מסתבר שקריירה היא עשתה מזה (מסתבר שהיא לא נעלמה).
אגב, "רשות" יכולה גם להיות הגדרה מהתחום האתית, ולא זכויות יסוד של החוק. העובדה שאמנים פעם לאחר פעם נוטלים לעצמם מנדט לשחק את תפקיד המוכיח בשער בהחלט מצריכה דיון במנהגם זה.

ישן 30-08-2010, 16:52
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
ואם בכל זאת דנים בהויברגר
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כנס לויקפידיה ותקבל רשימת הצגות שבהן כיכב ומככב"

היו ימים, מה התחדש מאז?

אגב, אין לי דבר וחצי דבר נגדו באופן אישי או כשחקן.
כל מה שצץ לי הוא האופורטוניזם של שחקנים "להשתייך למילייה כלשהו".
זה אמור גם לשורה גדולה מאד של שחקנים אחרים ולאו דווקא אליו.

אני בטוח שביום שנצטרך לחפור שוחות ולקשט חלונות בפסי דבק, הוא יתגייס כמו כולם.
כמו שעשו נטורי קרתא בימי ההמתנה למלחמת ששת הימים ובמצוקות העתים שפקדו את עם ישראל.

לי יש עם זה בעיה אחרת, בימים כאלה שכל העולם עורך לנו דה-לגיטימציה, קמים לנו מתוך העם הזה אויבים מבית. אותי מעניין מדוע אנשים כמוהו ואחרים לא מפגינים בשייח מונס, באולמות בקיבוצים היושבים על אדמות ערביות (אם כל כך חשוב להם הנושא).

מישהו כבר אמר פעם "בעת ההיא המשכיל יידום", כנראה שמדובר בחבורה של שוטים שיוצרים שרשרת של שוטים

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
ישן 29-08-2010, 06:03
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שמואל הספרי: אני מעדיף שמחזותיי לא יוצגו באריאל ומעבר לקו הירוק

בהקשר לההעדפה - זוהי זכותו של כל אדם להצהיר על העדפתו.

באשר ל"החרמה" - כל עוד מדינת ישראל שולטת בשטחים הכבושים, אזרחי מדינת ישראל וכמובן כלל תושבי השטחים, זכאים לקבל כל מה שהמדינה מעניקה לאזרחיה ולנמצאים בתוכה.
כמו שמדינת ישראל מחויבת להעניק בטחון ושאר השרותים - כן אין למנוע מהיושבים בשטחים הכבושים, תרבות, בידור וכו', במיוחד כאשר מדובר בגוף הנתמך ע"י המדינה.
מהצד השני אני מקווה שיוזמנו מגוון הצגות ולא תופעל "צנזורה" לגבי הצגות שאינן מפרגנות להתנחלויות ולמתנחלים, בלשון המעטה.

כמובן שהייתי מעדיף שהמצב יהה אחר ומדינת ישראל תפסיק שליטתה בשטחים הכבושים וההצגות שתגענה לשם, תהינה במתכונת של הצגות תאטראות ישראל בחו"ל.
ישן 29-08-2010, 23:09
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "היחס שנונתים לו ולדומיו הוא..."

להיפך ראוי לפרסם ולהפיץ כמה שיותר את רשימת המחרימים, כדי שציבור רחב וגדול יהיה מודע להצטרפותם לחרם, כדי שיוכל להגיב בחרם נגדי. קשה לצפות מממשלת הימין(??) הרופסת, שתאזור עוז לפעולה מעשית מעבר לברברת, כנגד המחרימים (החדשים והוותיקים- באקדמיה ובתקשורת), אך נוצרה כאן הזדמנות פז לפעולה אישית, ללא צורך בהתארגנות והפגנות, של כל אזרח - שמתנגד לעירוב עמדות פוליטיות במוסדות תרבות ואמנות הנתמכים בכספי ציבור, כדוגמת יוזמת החרם הנוכחי - ע"י הפעלת החרמת אישית של כל מופע ואירוע תרבות, שמשתתף בו אחד המחרימים. נראה לי שהצבעה ברגליים (החרמה אישית נגדית), יכולה לעצור הסחף המתמשך בחרמות של "עוכרי המדינה היהודית", שחצו כבר מזמן כל קו אדום בהתנהלותם היהירה והפוגענית.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:33

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר