לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2010, 17:39
  דורון 2 דורון 2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.10
ללבני..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "למה מוגזם?..."

הסיבה שאמרתי מוגזם היא שאם היה מדובר בטילי נ"ט אז סביר מאוד להניח שזה נכון , הרי טילי נ"ט יותר נפוצים וקלים להשגה , ואפשר לראותם בכל ארגון טרור.
טילי נ"מ קצת יותר מסובך להשיג יש עליהם יותר פיקוח ויותר עיניים מודיעיניות מנסות לעקוב אחרי טילים כאלו מכיוון שהם שייכים להגדרה של מפירי איזון.
אכן לארגונים שונים יש כאלו טילים אך במספר מועט.
אז לפי דעתי אם מציאת טילים כאלו הוא באמת נכון , ואני חושב שכן , כמות הטילים שנתפסו לא מתקרבים למספר הזה .
אני מבסס את מה שאמרתי על הערכה שלי בלבד ללא שום מידע כל שהוא , בראיה של אבולוציית ארגוני הטרור במשך השנים , אני מקווה מאוד שאני לא טועה...
שיהיה לכולם אחלה שבוע....*
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2010, 21:30

ניתוח קטן...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "הוא שנאמר..."או שכן, או שלא"..."

אני אני חושב שזה כבר ידוע שטילי נ"מ מיושנים אבל עדיין מסוכנים נמצאים בידיי החמאס ובטח בידיי החיזבאללה , לחמאס יש בודדים ולכן צהל מרשה לעצמו להפעיל את חיל האוויר באופן חופשי באופן ייחסי לאיום , אם היה קיים מידע שטילים חדשים הגיעו לאזור או שנמצאים עשרות טיליי נ"מ מסוגים שונים , פעילות חיל האוויר ובפרט המסקרים היה יורדת פלאים עד נעלמת (ראה לבנון) . זהו סממן טוב למדידת איום הנ"מ מעזה . מה שבטוח ארגונים שונים אלו ישדרגו עצמם עם הזמן , יתחמשו בצורה מאיימת יותר עד כדי כך שיבוא יום נקום בבוקר והפלא ופלא , נלמד , שארגונים אלו כבר השיגו אב"כ וטילי נ"מ מעניינים לנו את התחת . ונראה לי שזה כבר קורה....
כמובן זו דעתי האישית והבלתי מלומדת אלא ניתוח חובבני הניזון מהתקשורת..
ישן 29-08-2010, 17:10
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי דורון 2 שמתחילה ב "ניתוח קטן..."

אתה מניח הרבה הנחות.

חיפוש מהיר העלה שתי תוצאות:
הראשונה: אמיר בוחבוט מדווח בעופרת יצוקה על ירי טילי נ"מ לעבר מטוסי חיל האוויר
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/838/440.html
והשניה: מופז מדווח לממשלה ב-2005, כשרהב"ט, שכנראה הוברחו סטרלות לעזה
http://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/107398

אם תשים לב לתמונה בכתבה של בוחבוט, תראה מסק"ר משגר טיל מגובה רב מאוד (קשה להבחין בפרטים שלו, זה חיתוך גדול של התמונה בסבירות גבוהה) ומשחרר תוך כדי זה נור הטעיה. צולמו עוד תמונות רבות של מסוקים משחררים נורים באופן קבוע מעל עזה.
המסקנה הפשוטה היא שחה"א מתייחס לעזה כאל איזור מאויים בטילים - אחרת אין סיבה לטוס בגובה רב ואין סיבה לשחרר נורים.
לטייס אין יכולת להבדיל בין סטרלה לבין סטינגר. הוא בכלל לא מקבל התראה על נעילה - הוא מזהה את הטיל (אם יש לו מזל) אחרי השיגור וממש לא אכפת לו האם הטיל מיושן או חדיש.

מסק"רים פעלו בלבנון... טייסים קיבלו צל"שים... להבנתי הסכנה האמיתית שם היתה (כמו שגם האמריקאים גילו בווייטנאם) שנק"ל מסוכן מאוד לכלי טיס שמבצעים סיוע בגובה נמוך.
והיסעור כנראה הופל מטיל נ"ט (יש על זה ויכוח בתקשורת כבר שנים...), ואז בכלל אין משמעות לכמה מתקדם הטיל הזה או ההוא.

ישן 29-08-2010, 19:16

נחמיה היקר...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אתה מניח הרבה הנחות. חיפוש..."

אתה צודק בכל מה שאמרת ורק מחזק את דבריי , לא אמרתי שלא קיים סוג כזה של חימוש בעזה , אמרתי שיש אבל בודדים , גם 20 יחידות נכנסות להגדרה של בודדים , וזה עדיין רחוק מ- 190.
אם תשים לב , הגבהים שחיל האוויר משחק בהם עלו עם השנים וכיום קשה לראותם בעין בלתי מזויינת מעל עזה כמו בלבנון. זה נכון שעם השנים חימוש מתקדם נופל לידי ארגונים אלו כולל טילי נ"מ מתקדמים ואף אחד לא יוכל לעצור את זה.
אבולוציית ארגוני הטרור וחימושם ממשיך , אז גם אם היום אין חימוש מסוג מסויים , מחר יהיה .
הנקודה החשובה יותר שאמרתי שיבוא יום ונשק אחר יגיע לאזור (אב"כ , יכול להיות שהוא כבר פה , צפון?)
וטילי נ"מ יהיו חלק ממכלול של בעיות אבל חלק קטן יחסית לאיום החדש שנוצר.
אל לנו לשכוח שאב"כ בידי אירגונים אלו יהיה קטסטרופה מכיוון שהוא יהיה מיועד לפגיעה באזרחים.
נ,ב
אם היו יותר טילי נ"מ בזירה היית שומע על ירי כזה לעבר כל מסוק או מטוס שחג בשמי עזה או לבנון ולא מידי פעם .
לראייה , כמה דוגמאות אתה יכול להביא על שימוש בטילי נ"מ מהשנים האחרונות?
הרי כל ירי כזה יזכה בפרסום די נכבד , לא ?
ישן 29-08-2010, 19:49
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דורון 2 שמתחילה ב "נחמיה היקר..."

לחמאס גם יש רקטות ארוכות טווח יותר ממה שהוא שיגר עד היום. בנוסף לטילי נ"מ.
הנקודה היא שגם החמאס מבין שיש כללי משחק ולא מנסים להפיל מסוקים סתם ככה כי זה ירגיז את הציונים ועלול לפגוע במטרה הסופית (לשחוק את ישראל בעימות ראש בראש, לדוגמה).

זה יהיה מאוד תמים מצידנו לחשוב שיש להם כמה עשרות בודדות של טילי נ"מ, אם הם התחילו להכניס אותם לרצועה כבר ב-2005 (לפני הסגר הימי, למשל). אני סבור שיש להם עשרות רבות אם לא מעל מאה טילים שמחכים להזדמנות להפצה בכלל הרצועה בשעת הצורך. אני גם סבור שמי שמאחסן את הטילים לא יודע שאלו טילים, אולי הוא חושב שאלה רקטות. אולי כבר השמדנו במקרה "רקטות" כאלו.

אב"כ - קיים כמה שאפשר. הרבה יותר קשה לפתח נשר כימי מתקדם תחת סגר ממה שנראה לך.. אפילו אתה בישראל לא תוכל להשיג מרכיבים רבים ללא אישורים מיוחדים (אבא שלי היה צריך לעבודת מחקר אוניברסיטאית חומר שנחשב לרכיב מרכזי בחל"כ מסויים. למותר לציין שהוא לא קיבל אותו ולא משנה שהוא עובד מחקר מאוניברסיטה ידועה..). בכל מקרה את מה שהם יכולים להבנתי הם כבר ניסו לפחות פעם אחת עם פצמ"ר - יתקן אותי לבני אם אני טועה.

בכל מקרה זאת התפתחות טבעית לחלוטין של אמל"ח בשטח שלא בשליטתך הישירה אבל תחת כיבוש "למעשה".

ישן 29-08-2010, 10:47
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אז מצרים תפסה 200 טילי..."

להערכתי מדובר בהמשך של מבצע הסריקות של כוחות הביטחון המצריים בעקבות ירי הרק"ק על אילת ועקבה לפני כשלושה שבועות. אני מציע לחכות ולראות מה באמת נתפס שם, כרגע יש כמה גרסאות, שזו של YNET היא הקיצונית שבהן - טילי נ"מ. לפי ערוץ 7 מדובר ב-190 טילי נ"ט + 10 פצצות (?) נ"ט.
עושה רושם שרוב הידיעות מצטטות אחת את השניה.
הגרסה שנראית לי הכי מפורטת והגיונית כרגע היא של סוכנות הידיעות הוותיקה והרצינית AFP, שמציינת שמדובר בהמון תחמושת ישנה שתוכנן לחלץ ממנה חנ"מ:

ציטוט:
Egyptian police in the Sinai Peninsula have seized 190 rockets from which the explosives were to have been removed for smuggling into the Gaza Strip, a security official said on Saturday.The rockets, as well as landmines and 1,500 rounds of ammunition, were found in several caches and date back to Egypt's wars with Israel, namely the 1967 Six-Day war and the 1973 Arab-Israeli conflict, the official said.

There were no immediate reports of any arrests linked to the find.

According to the security official, smugglers planned to extract explosives from the weapons and sell it to Palestinians in the Hamas-ruled Gaza Strip.

ישן 29-08-2010, 20:08
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לא טילים ולא בטיח...אלה פגזים ישנים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי volli שמתחילה ב "דיווח: מצרים מנעה הברחת מאות טילים נגד מטוסים לעזה"

גם המצרים מודים בכך, משהו נסחף שם יותר מדי. אלה פגזים ישנים בתוך זבילים ממלחמות ישראל-מצרים.
הדמיון המזרחי בהשפעת החום והלחות...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 31-08-2010, 18:19
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
כוחות הביטחון המצריים איתרו עוד שלושה מצבורי נשק בסיני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי volli שמתחילה ב "דיווח: מצרים מנעה הברחת מאות טילים נגד מטוסים לעזה"

מצרים איתרה עוד שלושה מצבורי נשק בסיניפורסם: 31.08.10, 19:01

כוחות הביטחון המצריים איתרו שלושה מצבורים חדשים של חומרי נפץ ואמצעי לחימה בסיני - כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

על פי הדיווח, בעשרת הימים האחרונים אותרו בין היתר כ-150 טילים נגד מטוסים, 30 פגזי ארטילריה וכמות גדולה של תחמושת. מצבורים אלה, ובמיוחד הטילים, נאגרים כדי להוציא מתוכם את חומר הנפץ ולהבריח אותו במנהרות לרצועת עזה.

(רועי נחמיאס)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3947063,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 07-09-2010, 15:22
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
מצרים: נחשפו טילים נגד מטוסים בדרך לרצועה

07.09.10 - 15:39
כוחות הביטחון של מצרים חשפו לאורך הגבול עם רצועת עזה עוד 11 מחסנים ובהם כלי נשק וחומרי נפץ המיועדים להברחה לרצועה

כוחות הבטחון של מצרים חשפו לאורך הגבול עם רצועת עזה עוד אחד עשר מחסנים ובהם כלי נשק וחומרי נפץ המיועדים להברחה לרצועה. בין השאר נמצאו יותר מרבע טונה של טי אן טי, פצצות, פגזים וטילים נגד מטוסים. נחשפו גם שתי מנהרות להברחת מכוניות. קשבתנו סיוון כהן מוסרת כי בשבועות האחרונים נמצאו במחסנים לאורך הגבול עם רצועת עזה מאות טילים נגד מטוסים.

http://www.iba.org.il/bet/?entity=673543&type=1

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:56

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר