לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2010, 20:23
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "באותו דיון אמרת שפיגועים לא..."

ניסיתי לייצר ויכוח תאורטי בו לא משנה האם יש או אין פיגועים
מכיוון שכנראה גם לך וגם למי שעמד מולי בויכוח אין את היכולת לשפוט מוסכמות בלי לערב רגשות ומציאות הויכוח נגרר והגיע למשפט הזה שללא הקונטקסט שם אותי באור רע מאד.
אתה מן הסתם קראת הודעה או שתיים שלי שלא מסכימות עם ההודעה הזו.
לא רק לא מסכימות, אלא יוצאות כנגד פיגועים וכנגד פגיעה בחפים מפשע, מה עוד ישראלים בני עמי.
מה שאתה עושה פה, ונסית לעשות גם שם זו הצקה מיותרת.
אמרתי לך, אם אתה רוצה לפתוח את הדיון, תיגש לתחילתו, אל תמצא שורה בודדת ותפתח סביבה הצקה מיותרת.
אם עדיין לא הבנת, שלח הודעה בפרטי, אתה יכול לצרף גם טלפון, אשמח להסביר שוב ושוב עד שתבין.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2010, 05:12
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "גם אני לא מבין - מעניין אותך..."

מה במילה תאורטי אתה לא מבין ?
ברור שמעניין אותי והציטוט הבא מתייחס גם אליך
ציטוט:
אתה מן הסתם קראת הודעה או שתיים שלי שלא מסכימות עם ההודעה הזו.
לא רק לא מסכימות, אלא יוצאות כנגד פיגועים וכנגד פגיעה בחפים מפשע, מה עוד ישראלים בני עמי.

בויכוח תאורטי לא באמת משנה מה קורה במציאות ,כי הוא תאורטתי. OK ?
אני צריך להסביר גם מה זה תאוריה ?

עכשיו, בגלל שאמרתי לצורך הויכוח שלא באמת משנה כמה פיגועים יש (כי אי אפשר לדבר פה עם אף אחד בתאוריה, כולם תקועים במה שקורה באמת) הפך המשפט הזה למשפט ניגוח מיותר.
אז אני נגד פיגועים, ואכפת לי שלא יהיו פיגועים.
אם צריך אני מוכן לנקד, ובהודעה הבאה גם לצייר, ובהודעה שאחרי זה לשיר את זה.
אבל חאלס, שחררו, אתם מביכים את עצמכם.
אתם לא כאלה סתומים נכון ?
אז גם אני לא.
ואני תמיד נגד פיגועים ,ומי שקרא הודעות שלי יודע את זה.
אז מה ההתממות המיותרת והמציקה הזו ?
אני אמשיך ואכתוב ואענה בסבלנות, כנראה יש פה מקרה קשה של חוסר יכולת הבנת הנקרא.
עצוב.

john reese

ישן 31-08-2010, 06:40
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אהה, אז אתה נגד פיגועים ומגנה את הקיצוניים בשני הצדדים?:) ממש כמו חנין..."

ואתה לא נגד פיגועים ומגנה את הקיצוניים בשני הצדדים ?

באמת תהיתי מתי תצטרף למדרגה המעצבנת הזו
אני הוצאתי משפט מתוך הדברים של אלכס, בדיוק הודעה אחת מתחת לדברים שלו
לא שיניתי את הקונטקט, אלא פשוט הדגשתי את הציניות והרשעות שבדבריו. ושיתקן אותי אם אני טועה, האם הוא התכוון לעוד עשרות מילים ששכח לכתוב ? או המזל טוב המהדהד מציין בדיוק את מה שהוא חושב על משפחת שליט ???!!
לעומת מתושלח שלקח הודעה מאשכול אחר, בו היו עשרות הודעות והציב אותה כמשפט בודד ומייצג.
אני לא יודע אם אני נהנה או לא מההתעסקות הילדותית הזו במילים, אבל אני מניח שאתם נהנים אז אני זורם איתכם, אם אני משעשע אתכם אז סבבה.

אתה למעשה אמרת:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
איש לא חושד בך שאתה תומך בפיגועים

אז אם אשתמש בציטוט הזה, נראה כאילו הכל בסדר ומי שחושד בי, שוגה, טועה ואתה מספק לי מטריית חסינות לחשדות עתיידים, לא ?

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 31-08-2010 בשעה 06:44.
ישן 31-08-2010, 17:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
טוב, תשובה קצרה, והבהרה:
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[b]ואתה לא נגד פיגועים ומגנה..."

מישהו הסביר לך שהוצאת דברים מהקשרם היא גרועה באמצעות
מתן דוגמא מטקסט שלך. במקום להפנים זאת פתחת בויכוח מיותר.
כעת החלטת להרחיב את היריעה ולהשתמש בטקסט שלי שהוצא
מחוץ להקשרו, בתור חתימה - מבלי לבקש רשותי (ואצלנו לא נהוג
לעשות דברים כאלה - ואם אדם מתלונן על כך שהשתמשו בדבריו
כחלק מחתימה של מישהו אחר, שלא על דעתו - המשתמש נדרש
להסיר הטקסט מחתימתו לאלתר).

דבר זה מביא אותנו להבהרה: אני לא התרתי לעשות שימוש בדברים שלי שהוצאו מהקשרם בתור חלק מחתימתך, ומכיוון
שלך ולי יש כבר סידור שבמסגרתו אנו מקפידים באופן נוקשה על
תרבות דיון בפורום, באמצעות אכיפה חסרת פשרות של החוקים
כלפיך, הרי שאני מקצה לך 3שעות שעות מרגע שליחת הודעה זו, להסרת הטקסט מהחתימה, והימנעות עתידית משימוש בטקסט
שלי או של כל גולש אחר, מבלי לקבל על כך אישור בכתב.
במידה ולא תעשה כן, אתה תצא לחופשה בת שבוע, שאם גם
בסופה יופיע הטקסט, אתה תצא לחופשה בת שבועיים.

אתה ואני נצליח במשימה לבער את חוסר תרבות הדיון.
למותר לציין שאין כאן מו"מ. במידה והחתימה שלך תישאר כמות
שהיא עד ל22:00 - אתה תצא לחופשה.
ישן 31-08-2010, 06:59
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אני מאמין שהבנתי אותך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מה במילה תאורטי אתה לא מבין..."

אין לי ספק שאתה נגד פיגועים - חסוך לעצמך את הויכוח העקר עם מתנגדיך בעניין. הבעיה בתפישה שאתה מציג, וזו בעיה שמשותפת להרבה אנשי שמאל, היא שזו תפישה מוסרנית וצדקנית. תפישה שמכירה בזכות קיומה של ישראל, אבל שוללת מישראל כל כלי להגנה על ריבונותה. מגנה את הטרור הפלשתיני ובאותה נשימה משחררת את הפלשתינים מאחריות מוסרית למעשיהם (כן, כעם, לא רק כבודדים). מתיימרת להבין את המורכבות של המציאות בשטח, ובאותו זמן מצמצמת הכל למילה אחת - הכיבוש - כאילו שבמילה הזו מקופל הכל והסכסוך לא התחיל הרבה קודם לכיבוש, וכאילו הסכסוך אינו יותר מעימות טריטוריאלי בין הקולוניאליזם לילידים. תפישה ש"מבינה" את הרגשות של הישראלים ודורשת מהם להתעלם מהן. מרוממת את האתוס הלאומי הפלשתיני, ומבטלת את האתוס היהודי ושורשיו הדתיים. ובעיקר, תפישה שגורסת שהצד הישראלי "החזק" הוא שצריך לוותר עוד ועוד ועוד והתמורה תגיע באורח קסם בהמשך - כאילו מבחינת הצד השני יש סוף לדרישות, וכאילו התאוריה הזאת לא התנפצה מספר פעמים אל קרקע המציאות.

אתה משתומם מדוע לא מבינים אותך ואת עמדתך המוסרית, והתשובה היא פשוטה - לעמדה הזאת אין אחיזה במציאות, וגם אין דרך להפוך אותה לדבר מציאותי. הפרטים הקטנים הללו, כמו ביטחון, ודמוגרפיה וצביון יהודי, ו(אוי לאוזניים שכך תצילנה)גם כבוד וחוסן לאומי וכו' הם הרבה יותר חשובים מהתמונה הכוללת. כשאתה מתעלם מהם, או מגמד אותם, בשם איזה אידאל נשגב, לא נישאר דבר מהעמדה שלך פרט להתנשאות קנטרנית.
ישן 31-08-2010, 18:43
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אני לא יודע מה מצפון חושב - אני קורא מה שהוא כותב"

ואולי אני אחד מחבריך הטובים ???

לא הומוס ולא שמאלנוס, יש פה חמש מילים שהוצאו מהקשרן ועליהן נבנה אשכול מכוער וחסר טעם.
תבדוק הודעה מתחתי את תשובתי אליך.
כל מה שאתה קורא פה לא מייצג מאומה פרט להתכתשות מיותרת שאין לה התחלה ואין לה סוף.
בפעם המי יודע כמה ואולי האחרונה, המשפט הזה לא נאמר בהתרסה, הוא נאמר..
יודע מה ? תקרא למטה את התגובה, מתחיל לעייף אותי לחזור על עצמי ולהסביר את עצמי לאנשים שלא בטוח מעונינים באמת להבין.
דו שיח של חרשים קלאסי.

john reese

ישן 31-08-2010, 14:00
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אני מאמין שהבנתי אותך"

יווו, זה הרבה יותר פשוט מזה
אני מעולם לא תמכתי בפיגועים.
הציטוט לקוח מתוך ויכוח סיזיפי עם גולש בפורום אחר.
אני ניסיתי להוציא ממנו הודאה שכיבוש זה רע.
הוא אמר: אבל יש פיגועים.
אני ניסיתי להוציא את הויכוח מהמציאות שלנו, ולדבר על מוסריות נטו של כיבוש.
לא הצלחתי, מאחר ותמיד צצה הבעיה הישראלית שלנו עם הפיגועים (שלא היו תמיד וכל הזמן באותה תדירות מן הסתם)
לבסוף נאלצתי לכתוב משפט כמו שצוטט פה שאומר: לא אכפת לי כמה פיגועים יש, האם כיבוש זה דבר מוסרי .
אבל כאשר אתה מדבר עם קירות, אתה שומע את עצמך ונבהל לפעמים (זה נקרא הד).

הויכוח בכלל לא היה על נושא הפיגועים, הלגיטימיות שלהם וכו'.

הויכוח נגרר למקום שאנחנו כובשים בגלל הפיגועים, וזה הופך את הכיבוש למוסרי.
ממש הביצה והתרנגולת.

john reese

ישן 28-08-2010, 20:31
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אביבה שליט לא שמעה על החמאס: "היכולת לשחרר את גלעד בעיקר בידי רוה"מ המתגורר ממול""

יש פה 2 הורים שמוכנים לעשות הכל בשביל להחזיר את הבן שלהם. הם לא אויבי העם ולא צריך לנחור כלפיהם בבוז כי עד שאתה לא נמצא בנעליים שלהם אתה לא יודע איך זה מרגיש כשבשר מבשרך שבוי בידיים של זרים.

אם הייתי במצב שלהם סביר להניח שהייתי פועל כמוהם כי כשזה סרט האימה שלך אז דברים כמו שיקולים לאומיים עפים מהחלון.

יחד עם זאת, אין מה לעשות. מדינה לא יכולה לשחרר לחופשי כמות חסרת פרופורציה של אסירים עבור אדם אחד וזה לא בגלל שחייו של אותו אחד חסרי חשיבות אלא בגלל ששיחרור מאסיבי יעודד הישנות של חטיפות ובגלל שזה יסכן חיים של אנשים אחרים ובגלל שאי אפשר לגזול את הצדק שניתן למשפחות שכולות שנפגעו מחלק מאותם אסירים.

אני לא מבין איך זה שיש ממשלה עם כל כך הרבה מרכיבי ימין ועדיין אין חוק שקובע חד משמעית שישראל תשחרר רק 1 תמורת 1. מהר מאוד הצד השני יבין שחטיפות הן לא כלי מי יודע מה.

ישן 28-08-2010, 21:44
  S N U F K I N S N U F K I N אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.10
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "יש פה 2 הורים שמוכנים לעשות..."

אני מסכים איתך שההורים שלו במצב שאנו לא עומדים בו.
מהסיבה הזו אני גם נזהר לא לצאת או לפגוע בכבודם בדיון עם אנשים ונוהג בכפפות של משי.
יחד עם זאת הם לא מבינים שמדינה צריכה לפעול משכל ולא מרגש - בעייה חמורה.
הבעיה העיקרית בסיפור, אלפי מפגינים מגלים רגש לפני שכל וגורמים להד תקשרותי עצום שמסייע לחאמס (והעובדות היבשות: קלטת תמורת מחבלות - לא נתפס!).
ההורים שלו היו מתייאשים מהר מפגיעה מילולית ברה"מ ודברים דומים אם העם לא היה איתם,במקום זאת הם היו מאחדים את העם ויוצאים נגד החאמס (הפסקת כניסת דברים לעזה,הפצת שמות המחבלים וכ'ו) - דבר שהיה הרבה יותר תורם ממה שקורה בפועל שרק מזיק.

אני לא חושב שכול הורה שהיה במצבם היה מגלה 'פחדנות' כזו.
יש הרבה הורים שלא היו מקריבים את העקרונות שלהם תמורת מקרה אחד (ואני חס וחלילה לא מזלזל במקרה) , ישנם הורים שהיו מבינים ש 1000 מחבלים יהרגו המון אזרחים שרובם כמובן יהודים .
ובנם למרות שנשלח בשליחות העם לא שווה יותר מיהודי אחר (אני מצטער אם אני טיפה בוטה).

ישן 28-08-2010, 22:18
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי S N U F K I N שמתחילה ב "אני מסכים איתך שההורים שלו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hanan21
הבעיה העיקרית בסיפור, אלפי מפגינים מגלים רגש לפני שכל וגורמים להד תקשרותי עצום שמסייע לחאמס

יש פה עניין של כשל בהסברה לציבור הישראלי. בצד אחד יש את ההורים שמתקשרים עם הציבור באינטנסיביות באמצעות כל מצלמה ומיקרופון שמכוונים אליהם ובצד השני יש וואקום. אין פוליטיקאים שמסבירים לציבור בהיגיון וברגישות שעם כל הרצון הטוב, אי אפשר לבצע את העסקה מסיבות א', ב' ו-ג'.

נתניהו, בשביל להוריד מעצמו את הלחץ הציבורי בעניין הזה, היה צריך להפעיל אנשים מטעמו שינהלו הסברה איכותית יותר. הקונספט הנוכחי של "הדרג המדיני ישתוק והמשפחה תעלם לאט לאט" לא מחזיק מים.

ישן 28-08-2010, 23:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אי\זה לחץ ציבורי ואיזה נעליים? יש כאן כמה עורכי חדשות שמחזיקים את הסיפור...
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=hanan21]הבעיה העיקרית..."

כל זמן שהם נחושים לגבות עסקה בכל מחיר - לא משנה כמה
"הסברה" יעשה ביבי - עדיין הוא יוצג בתור האיש הרע שמונע את
שחרורו של גלעד...

כל הנסיונות להסביר שכיום אפילו הויכוח על מספר הרוצחים כבר אינו קיים בפועל, אלא רק השאלה האם נשחרר אותם למקום שממנו
יותר קשה לחזור לפגע - הושתקו במכוון ע"י אותה קבוצה פיצית של
אנשים שיושבת על השיבר של המידע.

צריך להבין, נכון שהיום המידע זמין בהרבה בזכות האינטרנט,
אבל למעלה מ90% מהציבור עדיין צורך את המידע ממספר מאוד
מצומצם של כלי תקשורת (ערוצים 1, 2, 10, רשת ב', גל"צ,
ידיעות, מעריב, הארץ, וואלה, ווינט, אנרג'י, נענע), ומספר מקבלי
ההחלטות בגופים אלה - הוא קטן מאוד והומוגני מאוד.

ההבדלים שמאפשרים לנו לדעת שיש מציאות מעט שונה מ"ביבי הרשע שממשיך להחזיק את גלעד בשבי", קשורה באתרים עצמאיים ברשת, ויותר מכך, בהופעתו של "ישראל היום", שמאפשר לביבי לשפוך את עמדותיו, בלי פרשנות שמסבירה לנו כמה הוא מזיע ואוכל נקניקיות...
ישן 28-08-2010, 22:22
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
תפסיק להיות חסר קשר למציאות
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "תפסיק להיות חסר רגישות"

אביבה שליט בהחלט אחראית לחלק מה"מצב שנוצר" - לחלק של הסיסמאות המגוכחות, יחד עם בעלה והקופירייטרים שלהם. אמנם איננה אחראית להרבה חלקים אחרים ב"מצב שנוצר", כמו ההתחממות הגלובאלית, תוכנית הגרעין האיראנית וחטיפתו של גלעד שליט, אבל היא בהחלט אחראית למה שיוצא מהפה שלה; ואם היא אינה אחראית - מי כן?

בחודשים האחרונים הסיסמאות שלהם נהיו מגוכחות, עלובות, וחצו את גבול הלגיטימיות, אפילו אם נניח שזה לגיטימי עבור המשפחה להאבק למען שחרור בנה, "בלי קשר למחיר".

רק בשבוע האחרון הופיעו שתי הסיסמאות העלובות הבאות בעיתונות, מצוטטות מפי אביבה ונעם שליט:
  • "מה ברק מתעסק במסמך גלנט ובמינוי הרמטכ"ל? שידאג לגלעד."
  • "מה שרה דואגת לילדי העובדים הזרים? שתדאג לילד שלנו - גלעד."
להילחם למען שחרורו של גלעד שליט - בוודאי; למחות על כל שהעולם לא פסק מלכת - מגוחך ונקלה.
ישן 28-08-2010, 23:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אביבה שליט עושה מה שנכון לגמרי מבחינתה - לוחצת על מי שלחץ עליו יכול להביא לשחרור בנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אביבה שליט לא שמעה על החמאס: "היכולת לשחרר את גלעד בעיקר בידי רוה"מ המתגורר ממול""

אי אפשר לבוא אליה בטענות - אבל בהחללט ניתן יהיה לבוא
בטענות אל הקבוצה שמקיפה אותה שעושה שימוש ציני בבנה כדי
לנגח את ביבי - ואפשר יהיה לבוא בטענות לכל דמות ציבורית
שתיכנע ללחץ המלאכותי שמייצרת הקבוצה שהקיפה את משפ'
שליט, ותקבל את העיסקה המטורפת שמציע חמא"ס.

מבחינת משפ' שליט, רק לחץ על ביבי יכול להביא לעסקה
שבמסגרתה ישוחרר גלעד. לציבור יש כל הזכות שבעולם לחזק את
משפ' ולתבוע מהממשלה לעשות כל מה שנדרש כדי ללחוץ על חמא"ס לשחרר את שליט - שלא במסגרת של עסקה מופקרת,
מהסוג שחמא"ס מציע.
ישן 29-08-2010, 22:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "kא כתבתי שמה שהיא עושה הוא נכון לגמרי אובייקטיבית - אלא נכון לגמרי מבחינתה..."

אני מרגיש כאילו אני מדבר לאוויר. "נכון אובייקטיבית" הוא מושג חסר-ערך בדיון הזה. "נכון מבחינתה" של אם לחייל חטוף הוא לקרב את שובו. הפגנה מול מעון ראש-הממשלה אולי תורמת להשגת מטרה זו ואולי איננה; עריכת מסע נוסח ויקי כנפו אולי תורמת למטרה זו ואולי איננה; הפצת סטיקרים והקמת אתר אולי תורמים ואולי אינם תורמים. כל אחד מהצעדים האלה אולי "נכון מבחינתה" ואולי איננו נכון. כדי להכריע בשאלות הללו יש לבחון כל אמצעי כזה. סיסמה נוסח "תפסתי את שר הביטחון ממנה רמטכ"ל כשיש לו דברים חשובים יותר לעשות כמו לדאוג לבן שלי" או נוסח "תפסתי את אשת ראש הממשלה דואגת לילדי העובדים הזרים כשיש לה דברים חשובים יותר לעשות כמו לדאוג לבן שלי" אינן תורמות למטרה הזו, ואולי אף פוגעות בה.

חבל שלדעתך ביקורת על מספר צעדים בלתי-מוצלחים שקולה בעיניך לעשייתו של אדם אויב.
ישן 29-08-2010, 22:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אלכס, לשפה וסגנון יש משמעות - הסגנון שלך בכתיבתך עליה, היה מעבר לביקורתי
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אני מרגיש כאילו אני מדבר..."

עליך להבין - אנחנו לא באמת יודעים כמה ממה שנעם ואביבה
שליט אומרים, אכן יוצא מגרונם שלהם, ולא מפי יחצ"נים ששכנעו
זוג הורים נואש וחרד, שהדבר יקרב את שובו של בנם.

נכון, גם אני סבור שהיעצות שהם מקבלים ומיישמים, הן עצות
אחיתופל, אבל צריך לדעת לעשות הפרדה גם בין ההורים לבין
החבורה הצינית שסביבם - וגם בין מה שטוב להורים (החזרת
גלעד עכשיו בכל מחיר), לבין מה שטוב למדינה (השארת הרוצחים
המנוולים בכלא).

צריך לעשות את ההפרדות הללו - ומשמעותן היא שאין תוחלת, אין טעם, והכי חשוב - אין הצדקה מוסרית, לתקוף את ההורים,
ולא משנה מה הם אומרים, ועד כמה זה נראה לך מזיק ומיותר. האחריות להתעלם מדברים מוטלת על כתפי האנשיםפ שנבחרו
לשם כך. אם הם ייכנעו לתביעות של משפחת שליט - אז עליהם
את הצריך להתגולל. הורים לשבוי יכולים וצריכים לתבוע שכל
מאמץ לא ייחסך לשם כך. תפקיד הוא ממשלה הוא לוודא שהמאמץ שיושקע בנושא, לא יביא לנזק גדול מהתועלת שבהשבת הלוחם להוריו.
ישן 29-08-2010, 22:34
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אלכס, לשפה וסגנון יש משמעות - הסגנון שלך בכתיבתך עליה, היה מעבר לביקורתי"

הסגנון הוא ביקורתי שלילי (יכולה להיות גם ביקורת חיובית). אם אתה חושב שלכתוב שפלוני
משתמש בסיסמאות מגוכחות זה מה שעושים לאויבים, אני חושב שאו שאתה תמים מאוד, או
שתופתע לרעה במידה משמעותית כשתפגוש אויב אמיתי...

כבר התייחסתי למעלה לעניין הקופירייטרים וכן ציינתי ש"הופיעו שתי הסיסמאות העלובות
הבאות בעיתונות, מצוטטות מפי אביבה ונעם שליט" (לא שמעתי את אביבה או נעם שליט
משתמשים בהן - אלא כתבים כאלה ואחרים ייחסו אותן להם).

אין לזה שום השפעה על הביקורת על הסיסמאות (אם באו מפי פעלולני יח"צ ולא מהורים
כואבים זה רק מחזק את הביקורת השלילית על השימוש בהן), ובכל-מקרה, אם אכן ייחסו להם
דבר שלא אמרו או שהם מתנגדים לו, בידיהם היכולת למחות ולתקן. כנראה שכמעט אין כתבים
בארץ שינתקו שיחה שבה יאמר להם "מדברת אביבה שליט, ובעיתון המתחרה ייחסו לי דברים
שלא אמרתי". להזכירך, בתקופה מוקדמת יותר, דאגו אביבה ונעם (או שמא היח"צנים שלהם?)
להדגיש שהם סומכים על הממשלה, שהב"ט וכו'.

לשאר הדברים, כמו לדוגמה הרמיזה שקהילה אזרחית אינה צריכה להיות אחראית, ויש להטיל
את כל האחריות והאשמה על "מקבלי ההחלטות", אין צורך להתייחס כאן, כי אינם משמעותיים
לעניין.
ישן 29-08-2010, 08:28
  viv77 viv77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.10
דעתי על פרשת שליט:

אסון נפל על משפחת שליט, והם מנסים לתקן את המצב.
עד כאן אפשר להבין וגם לאהוד אותם.
אבל - מסתבר שהתיקון למצבם יסכן ממשית וכנראה יבטיח הרג של עשרות ואולי מאות אזרחים - גם ילדים.
בנוסף לכך זו תהיה הצלחה צוהלת לחמאס, תגבור עצום ליוקרתם ונזק קשה להרתעה (הגוססת) של ישראל.
בנוסף לכך אסור לשכוח שחיילים רבים הוקרבו למען תפיסת הרוצחים הללו.
האם יש להם זכות מוסרית (או אחרת) לדרוש זאת? לדעתי לא.
בינתיים הם נותנים יד לקבוצה קיצונית של השמאל שמטרתה לפייס את הערבים ולפעול נגד הממשלה.
בתמורה הם מקבלים מימון נדיב (מה מקורו?) ולחץ ורעש ונוכחות אינסופית בתקשורת.
האם כל זה יסייע להחזרת בנם? יש הטוענים שההיפך יקרה. יש גם סלידה מהאופן בו משמיצים אנשי מטה שליט את המתנגדים לעיסקה, מהאופי הדמגוגי של הצגת הענין ומהסחטנות הרגשית.
שורה תחתונה? לדעתי פעילות מש' שליט מזיקה הן לענינם ובעיקר למדינה. ומי הסייען הראשי? כמובן התקשורת הנבזית שלעיתים נדמה שהיא נשלטת בידי גורמים עויינים לישראל.
ישן 29-08-2010, 21:24
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
נסחפת. ואולי הם אנשים נואשים שחרב עליהם עולמם?
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "[QUOTE]עד כאן אפשר להבין וגם..."

תראה, גם אני חושב שהם טועים בדרך ובשותפים לדרך בה בחרו. אני גם חושב שהם המשלמים יותר מכולם את מחיר הטעות הזו. אני לא שותף למחמאות שמעריפה על דרכם התקשורת המוטה אבל בהחלט חושב שהם ורק הם רשאים לפעול כמה שנראה כדברים שציינת ובכל זאת - יסולח להם כי על חיי בנם הם נאבקים.
הפוליטיקאים ופוליטיקאים למחצה הסובבים אותם - עושים שימוש ציני בחיי שליט באג'נדות שונות משחרור מחבלים ועד ניגוח הממשלה והם לא ראויים להנחות.

הממונים על שלום הצבור ועל קיום המדינה [ולא פרט מתוך המדינה] חייבים לעמוד כנגד הדרך בה מובלים הורי שליט ע"י החמאס והשמאל הקיצון ואם הם ימעדו ויסכימו לעסקה מופקרת - הרי שלהם לא יסולח.
ישן 31-08-2010, 18:24
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אתה פשוט גיבור מקלדת."

זאת תגובה לטלי, ישראלה ותבור. אני לא מאמין שאביבה ונועם שליט הם אנשים טיפשיים או שהצער מערפל להם את השכל. בשנתיים הראשונות אחרי החטיפה הייתי מוכן לראות אותם כהורים שהדאגה לבנם גרמה להם לאבד את הראייה השפויה בקשר למצבו של גלעד כקלף מיקוח בידי חמאס. עבר מספיק זמן כדי שנעשה לי ברור שהם פועלים בקור רוח ומבינים היטב את ההשלכות של עסקת שבויים עם החמאס. ברור לי שהם פועלים מתוך מודעות שעסקה כזאת תביא לנזק מדיני כבד לישראל וקרוב לוודאות גם לרצח של עשרות ישראלים. ולמי שזה לא ברור לו, יש לנו כבר נתונים סטטיסטיים להוכיח ששחרור מחבלים מביא לאובדן חיים בצד שלנו. אז התמימות כבר אינה יכולה לשמש כתירוץ. לכן, כשאביבה שליט נואמת המסר שאני שומע מאחורי המילים היפות והמרגשות הוא כזה: החיים של בני שווים יותר מהחיים של עשרות ישראלים, כולל החיים שלך ושל משפחתך. ואין לי ברירה אלא להתייחס אליה כאל מישהי שאומרת את הדברים בדיוק במילים האלה.

וכן, אני מוכן להגיד שאם זה היה בני הייתי פועל אחרת. אך גם אם אני טועה והייתי מרגיש ופועל בדיוק כמוהם, אז הייתי עושה את זה מתוך אגואיזם ורוע ולא מתוך צער ואהבה יתרה. אם בעתיד אני אחליט לעודד את בני להתגייס לצה"ל אני אעשה את זה בידיעה שתפקידו לסכן את עצמו למען אזרחי ישראל, ולא להפך. כאשר אזרחים נאלצים לשמש כמגן אנושי לחיילים בעיניי זה לא סתם עיוות של נורמה חברתית אלא זה עיוות בסיסית של הקוד המוסרי שעליו מושתתת החברה.
ישן 31-08-2010, 19:10
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "זאת תגובה לטלי, ישראלה ותבור...."

בוא אני אזכיר לך מה אמרה בתיה ארד ז"ל:
"אנחנו יכולים ללמוד הרבה מהחיזבאללה, שם אין בג"צ או יפי נפש. שם אין יוסי ביילין או זהבה גלאון שיטיפו מוסר", אמרה בראיון לחדשות הערוץ השני.

"כל רגע אני חושבת אך ורק מה קורה איתו. אני לא מייחלת לאף אם או משפחה שתעבור סיוט כמו שלנו. אנחנו עומדים בתיאום עם המערכת - אבל היא חוזרת על הטעויות לאורך כל הדרך. הגיע הזמן שיפתחו את העיניים ויתאימו את המושג למזרח התיכון ולא לשוויץ. אנחנו צריכים ללמוד מהחיזבאללה איך הם עובדים. שם אין יפי נפש כמו אצלנו. הם תמיד לוקחים את היוזמה בידיים, תמיד מובילים ולא נגררים כמונו", אמרה.

הגיע הזמן שמדינת ישראל תיקח את היוזמה לידים, פעם הביאו הנה כמה קצינים סורים בשביל להכריח את הסורים לבצע חילופי שבויים, מדינת ישראל נטשה את היוזמה לטובת התבכיינות, וככה אנחנו נראים - בכיינים.
ישן 31-08-2010, 07:51
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש פה כמה אנשים שהתחלקו לגמרי על השכל

כל אימא שאיננה מטורפת שיעית או רוח רפאים של אזרחית ספרטה הייתה נוהגת בדיוק כמו אביבה שליט. רק מי שמעולם לא היה הורה מסוגל בכלל לבוא בטענות לאימא שתעשה הכל שביכולתה למען חיי ילדיה. לאביבה שליט אין טעם להפעיל לחץ על החמאס, אם כי היא עושה הרבה מאוד גם בכיוון זה. היא כן יכולה לקוות, מניסיון העבר (ניסיון מר לדעתי) שכתוצאה מלחץ ראש הממשלה הישראלי יכנע ויסכים לויתורים שיובילו לשיחרור בנה. אגואיסטית? העובדה היא שהרבה חושבים (אני לא אחד מהם), מביניהם אנשים שקולים מאוד ובעלי רקע ביטחוני רב מכל אחד מאיתנו כאן, שהעיסקה היא דבר שנכון לעשותו. מי שמפנה את הביקורת לו לאביבה שליט הוא לא רק מלמד על אטימותו שלו אלא גם פוגע במאבק ההסברתי נגד עיסקה מהסוג המוצע משום שתקיפת משפחת שליט מרחיקה את המתנדנדים. צריך לתקוף את העיסקה עצמה, את מי שמקדמים אותה בקרב "המטה" ואת הפוליטיקאים שמוכנים לקבלה.
ישן 31-08-2010, 16:42
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
גם אנו כאן וגם כל ההמולה סביב גלד שליט איבדה את הפרופורציות שלה
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש פה כמה אנשים שהתחלקו לגמרי על השכל"

צודק מי שסבור כי תפקידה של האם להלחם בעבור השבת בנה בעוד בחיים בטרם יעלם אל תוך האין סוף.
ובעצם מי אנחנו שנוכל לשפוט אם שחרדה לגורל בנה.
מצד שני צודק גם מי שחושש שאם יתיר את המחבלים הוא בעצם מתיר את דמם של חפים מפשע שיהרגו מידי המרצחים הללו.

אבל אני חושב שהמאבק הגם שהוא צודק, היה צריך להתנהל על מישור אחר. על המידתיות בין החזקתו בשבי של גלעד שליט לבין התנאים המפליגים להם זוכים אסירי ומרצחי החמאס והפתח.

המלחמה הבלתי פוסקת של הזוג שליט על החזרת בנם לא תשא לדעתי שום תוצאות, אם המרצחים הללו ימשיכו להנות מכל ההטבות הללו. אחד לא יהיה מוכן לחתום על מה שעלול לקרות אם ישוחררו המרצחים הללו.

בינתיים כל "ההחמרות" שהוחלט עליהן הן בדיחה ולו לאו וכל אותם תומכים בשחרורו של גלעד היו צריכים להפנות את כל המרץ ללחץ על הממשלה להחמיר באופן משמעותי את תנאי הכליאה.
ישן 31-08-2010, 16:51
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
זה לא סותר מה שכתבתי ובסך הכל אני מסכים איתך. פרט לנקודה אחת
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "גם אנו כאן וגם כל ההמולה סביב גלד שליט איבדה את הפרופורציות שלה"

נסיון העבר מלמד שהדרך היחידה של בני המשפחות להביא לשיחרור חטופים/שבויים ישראליים (בהנחה שאין אופציה לפעולה צבאית) הוא דרך לחץ על ממשלת ישראל לקיים עיסקה. ברוב המקרים עיסקה לחלוטין לא פורפורציונאלית ומזיקה לטווח ארוך (ולא כל כך ארוך). משפחת שליט והגופים סביבה בהחלט פועלים גם להחמרת תנאי אסירי החמאס אבל כולנו יודעים שהתועלת מכך תהיה בסופו של דבר שולית.
הנקודה האחרת לגמרי היא טובת הכלל וזה עומד בניגוד מובנה לרצונות של משפחת שליט ביחס לבנה. טובת הכלל דורשת עמידה עיקשת על עקרונות מסוימים בעיסקה על מנת להבטיח שתוצאותיה לא יסכנו אותנו ובמידת הצורך פשוט אי קיום עיסקה כלל. הטענות שלנו צריכות להיות לא כלפי משפחת שליט שעושה את תפקידה הטיבעי בסאגה אלא כלפי ממשלת ישראל במידה שהיא לא עושה את תפקידה שלה, שהוא השמת טובת הכלל על פני טובת היחיד, גם מול לחצים כאלה ואחרים. הממשלה הנוכחית, אגב, בינתיים למיטב הבנתי לא נכנעה וזו נקודה לזכותה.
ואני מוסיף
אין אימא שתוותר על בנה. לפחות לא אימא אנושית.
ישן 31-08-2010, 18:27
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אין כאן הבעת סתירה אלא הבעת תמיהה!
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה לא סותר מה שכתבתי ובסך הכל אני מסכים איתך. פרט לנקודה אחת"

לי לא ברור עד היום איך עם ישראל נרדם בשמירה!
אסירי הטרור נהנים באופן שוטף מהקלות והטבות. החופש להתארגן בכלא, הסכמים עם ראשי וועדי האסירים על מנת להבטיח שקט. ביקורי משפחות, שיחות טלפון, אפשרות ללמוד, אוכל על פי דרישה, שירותי רפואה וסעד וכל ההטבות שלפעמים אני שואל את עצמי אם זאת לא מדינת טרור המוקמת בחסות בתי הסוהר של מדינת ישראל.
הניסיון הוכיח שהאוריינטציה הקיצונית שהם זוכים לה בכלא רק מכשירה אותם בתור מנהיגים קיצוניים כאשר הם יוצאים לחופשי.
אני בעד שחרור גלעד שליט ואת זה כבר כתבתי בפורום. יש דרך לטפל בכל הפורעים הללו ולהגיע אליהם, אם יחזרו לסורם.
אבל בעוד הם יושבים בכלא ונהנים מהטבות גלעד נמק באיזה שהוא חור שאולי פעם נדע בדיוק מה עובר עליו.

המלחמה צריכה להיות על הכבדה כזאת שיחשבו טוב טוב אם שווה להם לא להתפשר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:29

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר