לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2010, 20:31
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
למה לדעתכם "המוזיקה הלא מזרחית" קורסת?

זה כמובן לא סוד שהזמרים המזרחיים לוקחים בקלילות את כל המצעדים, את כל ההופעות, את כל
המכירות - את כל הכסף. מאידך, הזמרים "האחרים", כמו מירי מסיקה, איה כורם, קרן פלס, אריק
ברמן ואפילו אנשים כמו מתי כספי ודומיהם - לא קיימים (או לא ממש מצליחים).

מה הסיבה שלמשל מתי כספי הולך ועושה פרסומות מבזות כי הוא לא ממלא מתנ"ס, ומנגד - ילדון כמו
דודו אהרון ממלא את קיסריה? בטוח יהיו שיכנסו למגננה ויכתבו שהתוכן המזרחי הוא זבל, אבל מה זה
משנה בסופו של דבר אם "זמרי רימון" לא מגיעים לאחוזון של הגל המזרחי? (מי יקפוץ על טיעון ה"זה
יעבור בסוף"?).

המחשבה עלתה לי בעקבות תוכנית בערוץ 2 בה גל אוחובסקי אירח שלושה אנשים מהתעשיה שדנו
בעניין. בעל מועדון הבארבי שהיה אחד מהמתארחים אמר שהבעיה היא כי שלא כמו הזמרים המזרחיים
שעבדו קשה כל השנים והלכו יום יום להופעות תוך שאספו מעריצים ברגליים - אנשים כגון קרן פלס,
שאנשים עשו עבורה הד תקשורתי גדול - לא בנתה יסודות אמיתיים אלא יותר התלהבות רגעית.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 28-08-2010 בשעה 20:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2010, 21:42
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הייתי בעוונותי בהופעה של שרית חדד (הופעה באירוע פרטי)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "למה לדעתכם "המוזיקה הלא מזרחית" קורסת?"

ויום אחריה בהופעה של עברי לידר (אירוע פרטי). חדד קיבלה 50 K ש"ח (כולל הכל) לחצי שעה, ולידר 15K לשעה. לשניהם, כולל הסגנונות שלהם אני אדיש בותה מידה. מה שכן היה ברור: את לידר באים לראות כדי לראות "גיג" של מוסיקה. את חדד באים לראות כדי לקבל חווית "חפלה". זהו ההבדל הבסיסי, והסיבה להבדלים במתכונת ההופעות ובהצלחה (בלי להכנס לעניין שכש"חיים אפרוחי הזמיר" ממלא את קיסריה, 10 השורות הראשונות זה מוזמנים) .

מעבר לכך צריך לזכור שהמוסיקה הים תיכונית היא לקהל שלה "ארוחה מלאה", בעוד שהישראלית "האחרת" היא כמו החרמון לגולש הלא עארס: הולכים כי זה מה יש, ורק כי אין זמן/כסף לטוס לחוות את הדבר האמיתי.

ישן 29-08-2010, 04:43
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי idanmos שמתחילה ב "הכל לפי רוח התקופה. פעם לא..."

זה קצת אחרת... פעם המוזיקה המזרחית לא התקבלה יפה ברדיו, וכמעט ולא השמיעו אותה.
אם אתה זוכר מאיפה צמח אייל גולן, למשל - הוא הגיע לרדיו בזכות אתניקס.
היו הרבה מריבות על הנושא הזה והאשימו בגזענות (כפי שתמיד עושים בישראל) עד שהרדיו (כצעד של אפליה מתקנת / חילופי עורכי מוזיקה / אחר / מחק את המיותר) התחיל להשמיע יותר ויותר מזרחי.

למעשה, תמיד היה קהל למוזיקה המזרחית - פשוט היה קשה לראות אותו.
היום כשהקהל יודע לצעוק, הוא גם מקבל יותר חשיפה ובעצם, המצאיות מראה מה ההעדפה הכנה והאמיתית של הציבור בארץ.

אגב, זה לא שהמוזיקה הלא מזרחית לא ממלאת את קיסריה... ספציפית אני חושב שמתי כספי הוא כבר מיושן, אבל דווקא האיחוד של משינה, והאיחוד של תיסלם פיצצו את קיסריה יפה מאוד.
יזהר אשדות מופיע כבר תקופה ארוכה עם המופע האירי (משובח, אגב - הייתי פעמיים) בהצלחה ונראה כי כל אחד שרוצה לשמוע את הסגנון שלו - מוצא מה לשמוע.

בהמשך לתגובה שנכתבה למעלה - לרוק ישראלי יש אלטרנטיבה - רוק לועזי.
כלומר, אני מניח שחלק גדול מאלו שהלכו להופעה של מטליקה, היו הולכים גם להופעות של היהודים, אבל אי אפשר ללכת לכולם (וההופעה של מטאליקה היתה מאוד מוצלחת).

יש בארץ טעם טוב, רק שיש אחלה מוזיקה גם בלעז.
המכנה המשותף הנמוך ביותר, בקרב כלל הישראלים, הוא המוזיקה הפשוטה - זו עם הלחן הגרוע, המקצב הממוחשב והמעצבן, המילים חסרות העומק וחוסר כשרון אמיתי בשירה.
כמו שנאמר - אנשים פשוטים אוהבים פשוט, וכנראה שיש יותר אנשים פשוטים מאנשים מתוחכמים.

ישן 29-08-2010, 10:16
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "למה לדעתכם "המוזיקה הלא מזרחית" קורסת?"

נתחיל דווקא במה שעיצבן אותי במה שכתבת - אמנם מתי כספי עושה פרסומת לביטוח, אבל אני מזכיר לך שאיתו עושים את הפרסומת גם אבנר גדסי ובועז שרעבי.

ומפה זה מוביל גם לתשובה שלי - לא מדובר בזמר מזרחי, הזמר המזרחי עומד באותו מקום כמו כל האחרים, שלמה בר הוציא עכשיו דיסק מצויין, אתה בקושי שומע השמעות שלו ברדיו (בטח לא ברמה של קובי פרץ למיניהם), שלומי שבת זוכה להרבה פחות השמעות, עמיר בניון עושה בעיקר פרובוקציות כדי להישאר בכותרות, אבל את המוסיקה האמיתית כמעט ולא שומעים.

בידיוק כמו שלפני כמה שנים שלטה תקופת יוצאי רימון (שלדעתי הם לא פחות גרועים ממה שהולך היום) וכל שיר ברדיו נשמע כמו שיר של קרן פלס (בעיקר כי את רובם היא כתבה) א עכשיו שולטת תקופת זמרי החפלה - כל קשר בינהם לזמר המזרחי הוא מעליב, זה כמו להגיד שקרן פלס עושה רוק.

אז למה הם מצליחים יותר מיוצאי רימון? בגלל סגנון המעריצים.
שניהם פנו למכנה משותף משותף מאוד נמוך (לא נמוך מבחינת מי הקהל ששומע, אלא נמוך מבחינת נושא שנוגע לכמה שיותר אנשים), בדרך כלל שירים דביקים על אהבה. הדבר יוצר קהל מאוד גדול של אנשים ששומעים אותם - בין אם זה בגלגלצ ובין אם זה ברכישת דיסקים.
ופה מגיע ההבדל האמיתי (והיחיד) מבינהם - הקהל שהוא מעבר לאוהב את השירים, זה שגם הולך להופעות. הקהל ה"מעריץ" של יוצאי רימון הוא כאלו שאוהבים לשבת בפאב שקט ולשמוע את המוסיקה בעוד זמרי החפלה כשמם כן הם, הקהל שלהם אוהב דברים בומבסטיים - המון אנשים, המון צבעוניות תחושה של "יוקרתיות".

מדובר בודאות בהצלחה חולפת, לאט לאט הם ידעכו ותגיע הצלחה ענקית אחרת, זה יכול לבוא מכל סגנון מוסיקה, אי אפשר לדעת מה תהיה ההצלחה המטורפת הבאה.

ישן 29-08-2010, 20:00
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07

מאותה סיבה שמוזיקה הודית מצליחה בעיקר בהודו, מוזיקה סינית אך ורק בסין ומוזיקה ערבית נשמעת בארצות ערב.

"מוזיקה מזרחית" היא מוזיקה ים-תיכונית שמתאימה יותר לצביון החברה הישראלית. זה קשור לשקיעה הדמוקרפית של הציבור האשכנזי-חילוני ולניכור של הציבור הזה מרוב העם במישור התרבותי והפוליטי. אבל בעיקר זה בגלל שכמו כל יצירה אנושית שהיא חייה ואותנטית ולא מאובנת יש למוזיקה קשר הדוק לנוף, מזג האוויר והליכי הרוח של הארץ. ומוזיקה האירופאית\אמריקאית היא זרה פה, תמיד הייתה ותמיד תישאר. כבר היום לדעתי אפשר לומר שהמוזיקה הכי איכותית שמיוצרת בארץ היא מוזיקה מזרחית (ואני אשכנזי שגדל על מוזיקה אמריקאית, דרך אגב).

ועוד דרך אגב, מוזיקה ישראלית-מזרחית מאוד אהובה על הציבור הערבי, אפילו בתחומי הארץ שנחשבים עוינים במיוחד למדינה. תכנסו פעם לחנות תקליטים ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. יש שם דו-קיום נפלא בין שרית חדד וכוכבי הזמר הערבי. לא תמצאו שם את אריק אינשטיין וחוה אלברשטיין.
ישן 30-08-2010, 00:33
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01

לדעתי זה נובע דווקא מהתפתחות טכנולוגית. בעבר זמרים היו יכולים להתפרנס ממוזיקה וממכירת דיסקים. כיום לא. אין אף אמן כיום שיכול להתפרנס ממכירת אלבומים. אף אחד היום לא קונה אלבומים. המוזיקה ה"אשכנזית" התבססה ברובה על מכירות ופחות על הופעות. זה לעומת המוזיקה המזרחית, שתמיד מכרה את עצמה בזול (ע"ע "זמרי קסטות"). בתקופת טרום האינטרנט (עידן הצריבות) זמרים מזרחיים מכרו הרבה יותר עותקים חוקיים בגלל המחיר הזול של אלבומיהם.
זמרים מזרחיים גם מופיעים בפני קהלים קטנים כמו חתונות ומועדונים זעירים. זו אמנם הכנסה קטנה, אבל היא קבועה. הם מופיעים כל ערב. זמרים אשכנזיים לא עושים את זה, ולכן ההכנסות מהופעות הן חד פעמיות וגדולות יחסית, אך הסכום הכולל נמוך יותר.
גם טיב המוזיקה; מוזיקה מזרחית קלה לשמיעה ולריקוד, ולכן היא תתאים לחתונות. זמר כמו אביב גפן למשל, לא יכול לעשות חתונות כי זה יצא עסק עצוב למדי. לכן כשבוחרים אמנים הולכים על המכנה המשותף הנמוך ביותר, כדי להגיע לכמה שיותר בידור וחפלה, וכמה שפחות מוזיקה.
אפשר להוסיף לנושא גם את תחנות הרדיו; זה הזמן לגלות שקהל מזרחי לא מקשיב לגלגלצ, אלא לתחנות אחרות. גלגלצ לעומת זאת, מקדמת אמנים כאוות נפשו של מנהל הפלייליסט, ומתעלמת מאמנים אחרים/מרצון המאזינים. פעמיים בשעה יש "מזרחי תורן" שזה קובי/משה/פרץ/אפללו/שבת המהווה כיסוי תחת לאיזון עדתי. די מיותר אגב, כי מי שרוצה מוזיקה כזאת, הולך לתחנות שנותנות לו מוזיקה כזו כל הזמן.

לסיכום, אשכנזים לא הפנימו את מהפכת אי מכירות התקליטים, ואי עשיית כסף גדול בהופעות, לעומת הזמרים המזרחים, שפשוט עושים את מה שהם עשו עד עכשיו. המזרחים מצליחים להתפרנס ממוזיקה, האשכנזים לא. המזרחים עושים עוד מוזיקה, האשכנזים לא.

ישן 30-08-2010, 05:54
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
כי רוב המוזיקה משעממת להחריד

רוב הזמרים נשמעים כמו ילדי פסטיבלים שהתחלף להם הקול, והכל נשמע כמו חיקוי קלוקל לרוק שמעבר לים. המוזיקה המזרחית (המזרחיות כבר אינה רלוונטית) היא מוזיקה שפונה למכנה משותף רחב (נמוך) עם טקסטים בנאליים ואינפנטיליים ומלודיות קליטות. משהו שמח או עצוב ולא מתוסבך שקל להזדהות איתו.

המוזיקה הלא מזרחית מנסה להיות מתוחכמת, וכשהיא נכשלת נותר רק המותג - הזמר - שיחצ"ניו מנסים לעצב באופן מושך. אבל מותג לא מחזיק הרבה זמן כשבעורפו נושף מותג חדש שיצא מאותו פס יצור.

מתי כספי, גם לפני שהפך למכונת שמאלץ, לא הצליח למלא את קיסריה לאורך זמן, ובעצם מי כן? (שלמה ארצי הוא היוצא מן הכלל היחיד פחות או יותר). במדינה קטנה כמו ישראל אין מקום להרבה "גדולים", ולכן גם אומנים מוכרים וידועים (וטובים לפעמים) מופיעים בבמות הגדולות זמן מה ואז עוברים למקומות הקטנים. במוסף השבת הם יסבירו שהפורמט החדש והאינטימי מתאים יותר לחומר החדש שלהם, אבל האמת היא שהם מעדיפים להצליח ב'צוותא' מאשר להיכשל בקיסריה.

הפופ/רוק הלא מזרחי בעבר זכה לעידוד ממסדי, ולעומתו הזמר המזרחי צונזר באכזריות. אנשים פשוט התביישו ללכת להופעות של זמרי הקסטות, ואומני פופ ורוק זכו לעדנה מסויימת (אם כי אף פעם לא הצליחו לקיים את עצמם באמצעות המוזיקה). כשהטאבו הוסר, הקהל החל להצביע ברגליים.

על פי רוב אין מה להצטער. רוב בוגרי רימון נופחים פחות או יותר את אותו חומר משמים.

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 30-08-2010 בשעה 06:00.
ישן 30-08-2010, 08:00
צלמית המשתמש של jolynana
  jolynana jolynana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.03
אני אענה לך בפראפראזה על דבריו

של חלוץ הדור החדש של המוסיקה המזרחית אייל גולן
נכון סטייק זה טעים אבל את הלא יכול לאכול סטייק כל יום לפעמים בא לך פרוסת שוקולד
ככה גם עם המוסיקה הזאת היא קלילה , היא באה טוב עם הכפיים עם הריקודים (נסה לרקוד בחתונה את "שבתות וחגים" של יהודית רביץ) . ואם נמשיך את הדימוי אז הרבה יותר קל להכין פרוסה עם שוקולד
במרכיבים לא יקרים ומאוד פשוטים להכנה . אני חושב שמשה פרץ הסביר פעם איך הוא כותב שיר הוא חושב על מילה מרכזית בפזמון ובונה סביבה חרוזים והקשרים .
הבעיה שאנשים לא מבינים שפרוסה עם שוקולד\מוסיקה מזרחית זו לא תזונה מאוזנת כשאתה אוכל רק זבל זה אולי טעים אבל אתה לא מקבל את הדברים שאתה צריך ולא רק רוצה.
על פי החלטת המושבעים הצודקת והכוח שהופקד בידי ע"י המדינה אני שולח אותך בזה למאסר בלי אפשרות לחנינה לכל החיים !
חיים ? מה אתה מתכוון חיים ? אין לי חיים !
ילד , הנשמה שלך מוטב כי היא שייכת לישו ,מממממ... כי הישבן שלך שייך לי !

ישן 30-08-2010, 08:22
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
שילוב של מספר גורמים.

א) ישנה דגרדציה באיכות הדור הצעיר.
ב) אין אלטרנטיבה "פופית" (מוסיקה שמחה, מקפיצה, בלי יותר מדי תוכן או מחשבה) ישראלית למוסיקה המזרחית.
ג) המוסיקה המזרחית נכנסה חזק לנישה הקלילה והקופצנית, ובעצם הפכה לפופ בסגנון מזרחי (הוותיקים יותר זוכירם שבעבר היא התבססה בעיקר על שירי דכאון כבדים).
ד) בקרב אלו שלא מחובבי המוסיקה המזרחית ישנו נתח לא קטן שחושב שמוסיקת פופ היא לא איכותית במיוחד (אם כי מוכן "לזרום" איתה במצבים מסוימים), לעומת חובבי המוסיקה המזרחית אשר רובם אוהבים את ה"פופ המזרחי" ללא תנאי וחושבים שהיא שיא האיכות.

כל הסיבות הללו, גם יחד, מובילות למצב בו יש, כרגע, יתרון רגעי למוסיקת הפופ המזרחי במצעד הפזמונים.

ישן 03-09-2010, 15:06
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

קרן פלס לא בנתה את עצמה? קרן פלס היא זמרת ואחת היוצרות המובילות בתעשיה. יש לה 15 להיטים לפחות, שהיא כתבה ושרה בעצמה ושירים רבים, שהיא כותבת לאמנים אחרים.
יותר מזה הדרך שלה למעלה הייתה קשה מאוד ולא נתנו לה עזרה או פירסום בקלות, ככה שבחרת בדוגמא לא נכונה. קרן פלס עברה דרך יותר קשה מהזמרים, שקשורים למוזיקה המזרחית, בדרך למעלה. תחפש בגוגל איזו דרך היא עשתה וכיצד התייחסו אליה בדרך למעלה ותבין שהיא עבדה על זה הרבה שנים.

אגב העובדה שזמרים לא מצליחים לא קשורה לעבודה שהם שרים מזרחית או מוזיקה עברית, אלא זה קשור לאמרגן שלהם, כבר פירסמו כמה פעמיים כיצד ניתן לשווק זמר, בא האמרגן משלם למקום או לערוץ ואז נותנים לזמר זמן שידור בערוץ 24 לשם הדוגמא.

קח לדוגמא את מאיה בוסקילה ושרית חדד, לפני שמאיה בוסקילה הגיעה, היו נותנים לגברת שריד חדד להופיע בכל מקום בטלויזיה ומשמיעים אותה ברדיו, אבל כאשר בוסקילה הגיעה עם האמרגן הנכון, היא קיבלה את כל החשיפה ושריד חדד נעלמה וכאשר בוסקילה עזבה את האמרגן שלה, פוף שרית חדד קיבלה את כל החשיפה הזאת מחדש מיד והיום לא תראה גברת בוסקילה, כי האמרגן שלה פחות טוב.

ככה שהמוזיקה הלא מזרחית לא פשטה רגל, יש לאמנים הלא מזרחיים אמרגנים פחות טובים זה הכל.
בכל הנוגע לזמרים, שעושים פרסומות זולות, זה בגלל שהם מבוגרים ומעבר לשיא ותוכל למצוא שם גם שני אמנים מהמוזיקה המזרחית בפירסמות הזולות.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 06-09-2010, 00:05
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
תופעה חדשה :החמיאדה - זמרי רוק שעושים שמח בחתונות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3948148,00.html

ציטוט של אפרת גוש "אני מתכוונת להיות זמרת החתונות הבאה של ישראל".

ובהתייחס לאשכול :

(כמעט) כל כותבי השירים הישראלים של הדור הנוכחי - מייצרים זבל. זה לא קשור לסגנון בכלל. ההבדל הוא שיש כמה מהזמרים האחרים (אביב גפן למשל אהמ אהמ) שמבלבלים את המוח בטענות שיש להם חומר איכותי - והקהל לא קונה את זה.

למזלם של הזמרים המזרחיים, הקהל שלהם לא דורש מהם יותר. לרוע מזלם של הזמרים האחרים הקהל שלהם פשוט מפסיק להאזין למוסיקה הישראלית שהם מייצרים.

ולסיום, הנה שיר שאני מאוד אוהב. אין לי מושג לאיזה ז'אנר הוא שייך. המילים אמנם פשוטות ולא פלצניות אבל הן בהחלט גורמות לך גם לחשוב וגם לשמוח.

אשליות/ניסים סרוסי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 06-09-2010 בשעה 00:12.
ישן 08-09-2010, 15:30

תוצאות המצעד של גלגלצ מראות נתונים שונים לגמרי

זמר השנה: אברהם טל
זמרת השנה: אפרת גוש

השירים:

1 אברהם טל - אורות
2 היהודים - אצלך בעולם
3 גלעד שגב - אישה מהשמיים
4 אברהם טל - מחוזקים לעולם
5 אפרת גוש - אה אה אה
6 הדג נחש - שיר נחמה
7 גידי גוב - אני אוהב אותך חזק
8 דודו אהרון - תגידו לה
9 אביתר בנאי - לילה כיום יאיר
10 רוני דלומי - תן
11 בעז בנאי - מרוב אהבה שותק
12 שלומי שבת - שתדעי
13 יהודה פוליקר - אל תלכי עכשיו
14 אמיר דדון - אור גדול
15 ישי לוי - האחת שלי
16 משה פרץ - אשמור עלייך
17 קרולינה - אף אחד לא בא לי
18 הדג נחש - אני מאמין
19 דודו טסה - מעליות (בהופעה)
20 הדג נחש - עוד אח אחד
21 דנה ברגר ואיתי פרל - הנה באתי הביתה
22 משה פרץ - מהשמיים
23 עילי בוטנר עם קובי אפללו - מכתב לאחי
24 אייל גולן - מי שמאמין
25 הראל סקעת - מילים
26 ליאור נרקיס - ערב טוב
27 כנסיית השכל - על מה את חולמת
28 חן אהרוני ואסתי גינזבורג - נשימה
29 ירמי קפלן - כמה את צודקת
30 דני סנדרסון - אתה לבד
31 אייל גולן - רק מתגעגע
32 יהודה פוליקר - יום עצמאות
33 מוש בן ארי - זיכרון אחד מושלם
34 גלעד שגב עם דין-דין אביב ויהודה קיסר - נועדנו
35 בלקן ביט בוקס - Move It
36 התקווה 6 - כל יום מחדש
37 גבע אלון - The Wind Whispers
38 ליבי - תני לי אוויר
39 שי גבסו - שמור על האמונה
40 בלקן ביט בוקס - My Baby

300,000 הצבעות לאורות של אברהם טל.
אמנם מוסיקת החאפלות מכניסה יותר כסף, ולכן כנראה גם מקודמת יותר על ידי חברות מיסחריות בתקופה שקשה להרוויח ממוסיקה (חברות הסלולר, קשת וכו...), אבל הציבור, מסתבר, עדיין מעדיף מוסיקה אמיתית.

ישן 10-09-2010, 10:38

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "גלגל"צ זה כלום"

תשובה לך ולסנאי - לא החבר'ה בגלגלצ מדרגים את המצעד, הדירוג מתבצע באינטרנט עם פירסום ראוי שנטחן במשך זמן רב.

צריך לזכור שגלגלצ היא התחנה עם הרייטינג הכי גבוה בארץ (אישית אני שונא אותה, אבל זה לא משנה את העובדה), ההצבעה הייתה בynet, גם אם אתה לא אוהב אותו, הוא עדיין האתר הכי נצפה בארץ.

אין דרך מושלמת לדרג "מה הציבור באמת אוהב", הדבר הזה שאתה קורא לו מוסיקה מזרחית (ובכך מעליב את המוסיקה המזרחית) שהוא חיקוי עלוב של פופ יווני מכניס הרבה מאוד כסף להרבה מאוד חברות מסחריות, הבולטות שבהן הן חברות הסלולר שמרוויחות מההורדות וקשת שמרוויחה מערוץ הפרומואים שלה (24).
בסופו של דבר הקהל העיקרי שלהם הוא עדיין בני נוער ובזה הם לא שונים מהיי פייב ואדם.

לעומת זאת, מצבה של המוסיקה המזרחית האמיתית, האיכותית, נמצאת במצב רע כמו כל האמנים האחרים: שלומי שבת לא נמצא בפיסגה שהוא היה בא לפני כמה שנים, בועז שרעבי עושה פרסומת לחברת ביטוח בידיוק כמו מתי כספי, עמיר בניון לא הוציא שום שיר ראוי השנה, אייל גולן מצליח כי הוא פשוט עלה על הרכבת שמצליחה עכשיו, אבל הוא ממש לא שר ברמה שהוא היה שר פעם, שלמה בר הוציא אלבום מדהים שכמעט לא זכה להשמעות (חוץ משיר אחד בגלגלצ), שרית חדד אחרי העלמות מוחלטת יצאה עם שיר מביך מאוד, על זהבה בן אפילו אין כבר מה להגיד.

בקיצור, הפופ היווני זוכה עכשיו להצלחה רבה עכשיו, בידיוק כמו שלפניו היו כל יוצאי רימון ולפני זה כל הלהקות היפ הופ - זה הצלחות תקופתיות שבאות ומתרסקות באותה מהירות.

ישן 11-09-2010, 01:28
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
פה אתה טועה, כי אתה חושב שמצעד אינטרנטי הוא הקובע
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "תשובה לך ולסנאי - לא החבר'ה..."

רבים אנשים לא נכנסו מעולם לאתר של גלגל"צ ודירגו משהו בחייהם. מדובר במצעד שנכנסים אליו
בעיקר ילדים יחסית צעירים שמשפיעים על התוצאות. הפעמים היחידות שאני נכנסתי למצעד הזה
היו כשרציתי לדעת שם של שיר או זמר - וגם אז לא הצבעתי.

שורה תחתונה, הם "קובעים" את המצעד הזה לא ע"פ קנה מידה אמיתי של מספר האזנות\רכישות
אלא ע"פ מספר מצומצם של אנשים שכן מצביעים באינטרנט - והם מעטים עד מאוד (הרי אפילו אם
יהיו לגלגל"צ 80 אחוז האזנות - איך אתה יודע איזה שיר אנשים אהבו? הרדיו לא מודד את זה,
האינטרנט כן - והוא לא אמין).

שוב, שלא יחשבו שאני אנטי גלגל"צ. אני דווקא מאוד אהבתי את השיר של אברהם טל, אבל להפוך
אותו לשיר הטוב ביותר, ואת עפרט גוש לזמרת השנה - זה היה פשוט בדיחה לקריאה.

ישן 10-09-2010, 01:44
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09

דעתי:

אני חושב שזה מין המראה של המדינה העניין הזה- אני זוכר שפתחו את ערוץ 24 היה כל מיני סוגי מוזיקה והיום 95 אחוז זה רק מזרחית ותוכניות רדודות כאלה ובלילה בקושי זורקים עצם למוזיקה אחרת , תסתכלו בעצמכם על כל האנשים ברחוב שהם מראיינים וההודעות על המסך- ערסים ופאקצות אוהבים את זה והם מצביעים ברייטיניג ובאסאמסים והחברות הגדולות מרוויחות מיזה הרבה כסף, ישי לוי בעצמו אמר שהמוזיקה המזרחית היום זה לא משהו אמיתי מהלב ונהייה ממסוחר מאוד. אנשים מעדיפים דברים שטחיים יותר ו"שמחים" יותר, תראו אני לא נגד המוזיקה, אני גם יעדיף בחתונה שלי משהו קצבי ושמח יותר מאשר שלום חנוך או מוניקה סקס , אבל להפוך את זה למיינסטרים.. לפי דעתי זה לא טוב אבל זו רק דעתי.. כי ביחד עם זה באה תרבות של זוהר , אנוכיות, תאוות בצע.., אני זוכר איך אהבתי לשמוע את אייל גולן בהתחלה שלו , בחור פשוט שפרץ , היום הוא כזה עם האף למעלה חש מעצמו שזה מגעיל אותי בטירוף וכן המיינסטירם בארץ בנוי מתרבות הרינגטונים והמוזיקה השמחה והלא מדכאת ואי אפשר לעצור את זה כי זה מה שהולך, יכול להיות שאולי גם פעם זה היה ככה אבל הממסד האליטיסטי יותר שלט על התכנים והפרסום אבל היום בריבוי כלי התקשורת והבמות לחשיפה , הרייטיניג שולט ולא העדה או המחזיק בחוטים כי כולם רק רוצים כסף.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 10-09-2010 בשעה 01:47.
ישן 11-09-2010, 03:53
  BELTZUSH BELTZUSH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05

מאיר אריאל זכרונו לברכה נפטר לפני 11 שנה,

שלום חנוך מוציא שיר אחד לעשור,

אריק סיני לא זז,

יהודה עדר, כנ"ל

אריק איינשטיין בסרטים עם עצמו וכבר שנים לא מופיע.

אלון אולארצ'יק/קוטנר/רונית שחר - בספק אם מישהו בגילאי 20- מכיר.

חברה האנשים הטובים במוזיקה שלנו הפסיקו ליצור,

אותם אנשים שהיית מתחבר למילים עצמן, לשפה המתוחכמת, לשנינות ולאורגזמה בלהבין שיר עד תומו,

לא מראים לנו את זה יותר. אני מחפש מילים, לא לחן, וכבר שמעתי את כל המילים.

הנק' אור היחידה שלי בשנה האחרונה היא שולי רנד והספר 'עצמאי בשטח' של מאיר אריאל שפרסם שירים שמעולם

לא יצא לנו לראות, והוא בכלל מת!(אגב, מופע מחווה ב19.9 בחוות רונית)

אם מישהו יבחר להגיב לי, שלא ישתמש בשלמה ארצי,משינה,אביב גפן, היהודים וכו' וכו' כי הם לחלוטין לא

באותו סטנדרט.
ישן 11-09-2010, 18:48
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי BELTZUSH שמתחילה ב "מאיר אריאל זכרונו לברכה נפטר..."

הזהר בלשונך, כפי שאומרים אצלנו בקיבוץ:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
התעלם מהצילומים, זו פשוט ההקלטה הטובה ביותר שמצאתי ביוטיוב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נתן יונתן
לא נפרח כבר פעמיים, והרוח על המים,
יפזר דממה צוננת על פנינו החיוורות
שמה בין איבי הנחל, בשעה אחת נשכחת,
זכרונות אזוב שלנו מתרפקים על הקירות.

בלי תוגה, כפופי צמרת, בלוריות שיבה נבדרת
באשר יפות התואר, בין שריקות העדרים.
תפנוקי גוון ירטיטו, בלכתן לרחוץ בזרם
נכלמים נשפיל עיננו, אל המים הקרירים.

לא נוסיפה עוד לנוע, משתאים נביט ברוח
איך הוא יחד עם המים, מפרקים את הסלעים.
תאנה חנטה פגיה, והנשר היגע -
אל קינו חזר בחושך מדרכי האלוהים.

הרדופים שלי, כמוני, וכמוך שכל ימייך,
את פרחי האור שלנו את פיזרת לכל רועה.
לא עופות מרום אנחנו, ואל גובה השמיים,
גם אתם, גם אנוכי - לא נגיע כנראה.

רק בהר על קו הרכס מישהו מוסיף ללכת,
מן הואדי והאבן, לרכסים, אל הרוחות.
עד אשר בכסות הערב, יחזור נוגה אלייך,
עם פכפוך פלגים, עם רחש הרדופים ליד החוף.

http://www.mp3music.co.il/lyrics/579.html

ואני שואל את כולם, איפה לעזאזל תמצאו כזה במוזיקה מזרחית?
וזו דוגמא כל כך קטנה משלל שירים אמיתיים אשר במקרה נכתבו / הולחנו / בוצעו ע"י אזכנזים.
מאיר אריאל הוא משורר מופלא שאני אישית מעריץ. כפי שאחד הגולשים בפורום צילום פעם תאר אותו כשנסענו למסע צילום ברחבי הארץ, כשהדיסק שלו מתנגן באוטו "מתנה אהבים עם השפה העברית".

מי שמשמח אותו "בלבלי אותו, אל תעשי לו חשבון" - על הכיפאק.
באמת, אין לי שום דבר נגד אנשים עם טעם גרוע ונמוך במוזיקה, אבל אל תשוו לי את הרמה של זה לרמה של זה. זה לא מבזה את האמנות הגבוהה אלא אתכם.

תודה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:39

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר