לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2010, 22:32
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
סקר סטודנטים יקרים, היכן אתם גרים?

הבה נארגן לנו אשכול שיוכל לסייע לקוראי הפורום בכל הקשור למה שמסביב ללימודים.

1. היכן אתם לומדים?
2. היכן אתם גרים? (מעונות? אילו? דירה? או שאולי אצל ההורים? צפוף? יש פרטיות? כמה שירותים? מקלחות? מישהו אמר מרפסת שמש? מעלית? מחסן? כמה זמן הליכה עד למוסד בו אתם לומדים? או שאולי אתם נוסעים? כמה נוח זה? בעל הבית עושה צרות? אמא חופרת? כמה זמן אתם גרים שם? מתכננים להמשיך? ספרו קצת על המגורים ועל מה שמסביב..).
3. שותפים: כמה? בנים\בנות? הכרתם קודם? כיצד מסתדרים כיום? יש אינטריגות כרוניות?
4. ניידות: מחזיקים רכב? אופניים? מטוס פרטי? תחבורה ציבורית? או שאולי הכל ברגל?
5. מה לדעתכם חשוב בבחירת המגורים? על מה לא תתפשרו? (פרטיות? קרבה לפקולטה? קרבה לסופר? קרבה לתחבורה ציבורית? השותפים? המיטה? גודל החדר? המעלית? ...)
6. האם אתם מרוצים מהסידור הנ"ל? אם לא, כיצד אתם פועלים לשינוי?

כל פרט נוסף שתרצו לשתף...

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 29-08-2010 בשעה 22:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-08-2010, 12:48
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אומנם אני כבר לא סטודנט אלא נמצא בהתמחות, אבל השיקולים נשארו זהים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "סטודנטים יקרים, היכן אתם גרים?"

1. עד לפני חצי שנה למדתי באוניברסיטת חיפה, היום אני מתמחה בלשכה המשפטית של גוף גדול בירושלים.
2+3. בשנה הראשונה ללימודים שכרתי דירה בחיפה ביחד עם שותפה. בתחילת שנה ב' עברתי לקיבוץ של חברה שלי, לדירה שלה. לאחר כשנה וחצי חברה שלי קיבלה דירה יותר גדולה בקיבוץ ועברנו אליה לשנה. היום אני שוכר דירה בירושלים, ביחד עם החברה.
כשגרתי בחיפה, זה היה בשכונת רוממה, 5 דקות נסיעה ברכב. כשגרתי בקיבוץ, מדובר היה בנסיעה של כ-15 ברכב. היום בירושלים אני גר במרחק 10 דקות הליכה מהעבודה.
בעלי הבית שלי אף פעם לא עשו בעיות, לא בחיפה ולא כאן בירושלים. הם היו (ועודנם) בסדר גמור - לא מציקים, נחמדים, הגיוניים.
4. אני מחזיק ברכב. אף פעם לא היתה לי בעיית ניידות כי הרכב שייך לי. היום חברה שלי עושה בו שימוש, משום שהמקום שבו היא מתמחה נמצא בקצה השני של ירושלים והיא לא חובבת תחבורה ציבורית.
5. סביבה נעימה, נגישות לתחבורה ציבורית (במידה ואין רכב), מרכז מסחרי/שירותים סמוך, דירה במצב סביר (לא צריך ארמון, אבל גם לא חורבה).
6. את הדירה בחיפה אהבתי מאוד - גרתי סמוך למרכז מסחרי, 5 דקות נסיעה מהאוניברסיטה, 5 דקות נסיעה ממרכז חורב, רחוב יחסית שקט, דירה די גדולה ובמצב מצוין.
את המגורים בקיבוץ גם אהבתי. אומנם את הדירה הראשונה לא כל כך אהבתי כי היא היתה קטנה עם מיני מטבחון, אבל הדירה השניה היתה כבר נורמלית, עם מטבח סביר, מזגן חדש ומרפסת. גם הסמיכות (2 דקות הליכה) להוריה של חברתי היוותה יתרון.
אגב, המגורים בקיבוץ חסכו לי לא מעט כסף, אני מדבר על מאות שקלים בכל חודש (כפול שנתיים וחצי...).
לגבי הדירה שבה אני מתגורר היום: אני מת עליה. סלון גדול, חדר שינה ענקי, מטבח "אמיתי", גינה ציבורית מתחת לבית, מרחק הליכה מהעבודה וממקומות בילוי, תחבורה ציבורית קרובה, ובכלל השכונה נחשבת לדי יוקרתית.

לדעתי בדברים האלה אסור להתפשר. זה לא שווה לגור בדירה חדשה אבל בשכונת פשע, או ההיפך. צריך לשלב את מצב הדירה עם מצב השכונה והשירותים שמסביב. נגישות היא עוד קריטריון אסור להתפשר עליו.
מה זה שווה לגור בבית גדול ומאובזר, בשכונה שקטה, אבל במרחק של כמעט שעה נסיעה באוטובוס (כולל החלפת קו באמצע)? אם יש רכב, אז אפשר להתפשר מעט בנקודה הזאת. לי למשל, אם לא היה רכב, כנראה שלא הייתי עובר לגור בקיבוץ של חברה שלי. 15 דקות הנסיעה ברכב הופכות לכחצי שעה באוטובוס, וזה מבלי להתייחס להמתנה אליו בבוקר בכביש הראשי או אחה"צ באוניברסיטה, המתנה שלעיתים אורכת 10, 30 ואפילו 45 דקות.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 30-08-2010 בשעה 12:51.
ישן 30-08-2010, 15:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "סטודנטים יקרים, היכן אתם גרים?"

1. University of Queensland
2. בבית קרקע נחמד במרחק סביר (15 דקות נסיעה, 30 דקות אופניים). יש גינה, אבל זה הבית היחיד בשכונה בלי בריכה...
3. משפחה
4. רכב ואופניים - תלוי במזג אויר.
5. נוחות ומחיר. אי אפשר למצוא דירה נורמאלית בפחות מ-1250 דולר לשבוע. לפחות בדירה הזו אנחנו משכירים יחידה תחתית לסטודנטים לטווח קצר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-08-2010, 15:35
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04

1. היכן אתם לומדים? טכניון
2. היכן אתם גרים? בדירה שכורה, 20 דקות הליכה מהטכניון, ליד כיכר זיו למי שמכיר את חיפה. מדובר בדירה של שני חדרים ו"סלון" (יותר נכון מבואה). הדירה יחסית ישנה, אבל גם המחיר בהתאם מה שמאפשר לי להחזיק אותה למרות שאין לי עבודה כרגע.
הדירה גם לטעמי במקום מצוין - מרחק הליכה מהטכניון, יש סופר ליד הבית, פאב וחצי, בתי קפה ככה שרוב הדברים שאני צריך ביום יום הם מרחק הליכה של פחות מ-5 דקות. וגם הגרנד קניון במרחק של רבע שעה הליכה...בנוסף יש תחבורה ציבורית לכל מקום בחיפה ככה שזה לא בעיה אם צריך להתנייד.
אני גר בדירה כבר כמעט שנתיים. כרגע אין לי תכניות לעבור, אבל זה בעיקר בגלל המצב הכלכלי, אני מקווה שאחרי שאני אמצע עבודה ואתייצב קצת לעבור לדירה טיפה יותר מרווחת ועם מזגן...
3. אני גר עם שותפה אחת מהפקולטה למתמטיקה (קורה), לא הכרנו מקודם. אנחנו מסתדרים ככה ככה.
4. שקלתי לקנות מטוס פרטי, אבל אין לי כל כך איפה להנחית אותו, אז בינתיים אני בעיקר משתמש ברגליים להתנייד.
5. מה לדעתכם חשוב בבחירת המגורים? על מה לא תתפשרו? פרטיות? קרבה לפקולטה? קרבה לסופר? קרבה לתחבורה ציבורית? השותפים? כל אלה. אם כי הפעם נפלתי בשותפים...
6. האם אתם מרוצים מהסידור הנ"ל? אם לא, כיצד אתם פועלים לשינוי?
אני מרוצה מהדירה, קצת פחות מהשותפה, אבל כרגע אני בעיקר ממתין לשינוי במצבי הכלכלי לפני שאני אעשה שינויים אחרים.
ישן 30-08-2010, 15:43
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

כמה טיפים:
*שותפים - זה לא בהכרח דבר טוב לעבור עם חבר טוב או חברה טובה (אני לא מדבר על בני זוג), אם השותף יהפוך לחבר טוב אז סבבה, אבל צריך לדעת שתמיד עלולים להיות ריבים ואפילו חבר טוב מהצבא יכול להתגלות כשותף מהגיהנום (קפדן מידי, מלוכלך מידי, מרעיש מידי ועוד...). צריך גם לדעת להגדיר מראש גבולות ותפקידים: מי מנקה, כמה מנקים, האם קונים במשותף או כל אחד לעצמו, פרטיות ועוד.

*ובאותו הקשר: אל תצאו מנקודת הנחה ששותפה תהיה נקייה יותר משותף, כבר שמעתי מכמה אנשים שהשותפה שלהם היא הכי מטונפת בבית (לא עושה כלים, לא מנקה אף פעם וכו) ומדובר לעיתים באנשים שהם לא ממש נקיינים בעצמם.

*מערכת יחסים עם שותפה זה יכול להיות בעייתי, בשביל זה יש לה חברות

*מיקום: אם אין אוטו ואין תחבורה ציבורית באזור לשקול פעמיים לפני שלוקחים את הדירה, יש אנשים שמסתדרים עם זה, יש אנשים שמהר מאוד מבינים שזה מגביל אותם מאוד ואז הם כל פעם תלויים באחרים שיבואו לאסוף אותם.

*להיות מחושבים מבחינת יכולת השקעה, צריך לקחת בחשבון תמיד שתקופת לימודים היא תקופה שלעיתים גורמת לחור גדול בארנק, אני מכיר אנשים שלקחו דירה בתחילת שנה כי חשבו שיוכלו לממן אותה, ובמהלך השנה נכנסו למינוסים ונאלצו לקחת עבודות שהפריעו להם מאוד בלימודים.

*במיוחד במעונות, לא להתבייש לדפוק בדלת רנדומלית ולשאול אנשים מה דעתם, לפני שנתיים האחראי על הדירות הכניס כמה אנשים לדירה שלי לראות אותה, כל פעם לקחתי אותם בשקט הצידה ואמרתי שיחזרו אחרי שהוא ילך ואני אספר להם הכל, רק מעטים החליטו לנצל את ההזדמנות הזאת וזה טמטום מוחלט, יש דברים שאני לא אגיד לפני האחראי (אז עוד שקלתי להישאר שם) אבל כן הייתי רוצה להגיד להם, לא כדי לשכנע אותם לא לבוא אלא שידעו הכל.

*מגיעים להירשם למכללה או אוניברסיטה? תתפסו סטודנט רנדומלי ותשאלו אותו מה האפשרויות מגורים, הוא בטוח כבר מכיר את האזור יותר טוב ממכם.

*מטבח - אם אתם מבשלים מטבח קטן זה סיוט, במיוחד עם שותפים, גם עדיף כיריים גז מחשמל (לא בכל מקום מותר לשים גז)

*אם גרים במקום חם אז חשוב לבדוק אפשרות של הוספת מזגן במידה ואין ואתם מתכננים להישאר בדירה יותר משנה ואם לא אז הימצאות של אזור למידה ממוזג, תקופת מבחנים של סמסטר ב' נופלת בתחילת הקיץ, לא תמיד נוח לסוע למכללה ולפעמים אין שם מספיק מקום ללמוד בתנאים מתאימים לכם, לפעמים יש מועדוני סטודנטים בקרבה למגורים.

ישן 30-08-2010, 17:27
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile

2. היכן אתם גרים? בית שכור, שלושה חדרים על חצי דונם ביקנעם - גרה לבדי כך שאין בעיית פרטיות.. בערך 20 דקות נסיעה ברכב, שעה וחצי באוטובוס. בעל בית שלא רואים או שומעים. גרה כאן כבר שלוש שנים. כשאסיים את התואר, אעבור לגור בעיה"ק תובב"א.
3. שותפים: גרה לבד. בעבר, בירושלים, גרתי עם עוד שותפה שהיא חברה מאד טובה שלי, ועוד שותף מתחלף במשך ארבע שנים.
4. ניידות: תחבורה ציבורית או ברגל
5. מה לדעתכם חשוב בבחירת המגורים? על מה לא תתפשרו? לא אתפשר על מטבח ונגישות לתח"צ, ושהדירה עצמה לא תיראה כמו חורבה. אה, וחובה חלונות. הייתה לי חברה ששכרה דירה שהייתה חצובה לתוך הר, היה קצת מדכא.
6. האם אתם מרוצים מהסידור הנ"ל? אם לא, כיצד אתם פועלים לשינוי? מרוצה ולא מרוצה. סה"כ הבית סבבה. מצד שני - מחכה כבר לעבור לירושלים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 31-08-2010, 16:41
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02

2. היכן אתם גרים? (מעונות? אילו? דירה? או שאולי אצל ההורים? צפוף? יש פרטיות? כמה שירותים? מקלחות? מישהו אמר מרפסת שמש? מעלית? מחסן? כמה זמן הליכה עד למוסד בו אתם לומדים? או שאולי אתם נוסעים? כמה נוח זה? בעל הבית עושה צרות? אמא חופרת? כמה זמן אתם גרים שם? מתכננים להמשיך? ספרו קצת על המגורים ועל מה שמסביב..). גר בדירה ליד הטכניון. בערך 10 דקות הליכה עד הפקולטה עצמה (3 דקות עד שער הטכניון). בעלת הבית נחמדה, לא שומעים ממנה יותר מידי...
3. שותפים: כמה? בנים\בנות? הכרתם קודם? כיצד מסתדרים כיום? יש אינטריגות כרוניות? בן ובת. לא הכרנו קודם לכן, את הבחורה כמעט ולא רואים, כך שאינני בטוח כיצד אני מסתדר עימה השותף עשר מבחינתי, אין תלונות.
4. ניידות: מחזיקים רכב? אופניים? מטוס פרטי? תחבורה ציבורית? או שאולי הכל ברגל? אופניים ורכב. על אף שלא קל לרכוב על אופניים בחיפה ההררית...
5. מה לדעתכם חשוב בבחירת המגורים? על מה לא תתפשרו? (פרטיות? קרבה לפקולטה? קרבה לסופר? קרבה לתחבורה ציבורית? השותפים? המיטה? גודל החדר? המעלית? ...) לעניות דעתי, קרבה לפקולטה והפרטיות הם קווים מנחים עבורי. רק כדי לסבר את האוזן, יש לא מעט מעונות בטכניון (אולי רובם) עם מקלחות משותפות לבניין שלם, שני אנשים בחדר עם מיטות כמעט צמודות. את הצבא שלי כבר סיימתי... אין צורך להמשיך אותו גם בלימודים. מה גם שבלתי אפשרי לקיים קשר רומנטי במקרה כזה.

ישן 15-09-2010, 14:30
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08

1. אוניברסיטת תל אביב
2. עתודאי בן 20, גר עם ההורים. פרטיות יש(לקראת תקופת המבחנים בעיקר). חוץ מזה זה נוח שאני לא צריך לדאוג לחשבונות/אוכל וכד'.
3. המשפחה הם השותפים... אז אין משהו שאני לא מצפה לו אחרי 20 שנה.
4. אוטובוס. אני גר בנס ציונה אז הנסיעה לאוניברסיטה אורכת בין שעה לשעה וחצי שזה סביר אם הנסיעה היא ליום לימודים שלם. אם הנסיעה היא להגשת עבודות או לסידורים אז נסיעה של שלוש שעות בשביל שהייה של 5 דקות באוניברסיטה מעיקה מן הסתם.
5. אם אין קרבה לאוניברסיטה אז לפחות שתהיה קרבה לתחבורה ציבורית ככה שלא צריך להתאמץ הרבה בשביל להגיע לאוניברסיטה...
6. לא לגמרי מרוצה מהקטע של הנסיעות, אבל זה נסבל.

נערך לאחרונה ע"י Scattered mind בתאריך 15-09-2010 בשעה 14:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:08

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר