לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2010, 07:53
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דאגלאס שמתחילה ב "טיל ירוט עם רש"ק מתפצל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דאגלאס
למה טילי ירוט כמו החץ נורים בזוגות כנגד המטרה ולא משתמשים ברש"ק מתפצל או אפילו בסגנון של פצצת מצרר? הרי זה יכסה טווח הרבה יותר גדול? האם זה בגלל שהמטען יהיה קטן מדי לפוצץ את המטרה?

זה לא יכסה טווח יותר גדול אלא נפח יותר גדול. אבל בטילים מודרניים ניתנת חשיבות לדיוק הפגיע ולא לנפח, כי דיוק הרבה יותר קריטי כשמדובר במטרה נקודתית וקשה כמו רש"ק של טיל בליסטי.

פצצות מצרר משמשים במקרים שחשוב לכסות שטח גדול יותר (שימושים אופייניים הם למשל פצצונות נ"א ונ"ט, פגיעה במסלולי המראה או פיזור מוקשים) ולא לפגוע בצורה מדוייקת במטרה, מה שלא רלוונטי מערכות נגד טילים בליסטיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-09-2010, 01:17

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "המינוח "מצרר" לא מתאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
המינוח "מצרר" לא מתאים (טכנית, למצרר אין הנעה עצמית, כי זה בפשטות צבר של פצצות), אני מציע שתשתמש במינוח רש"ק מתפצל.

רש"ק מתפצל אם מערכות ביות והנעה נפרדות לכל אחד מהם? אני חושב שזה יעלה בצורה משמעותית את המחיר ויקטין את הדיוק (בגלל המימדים הקטנים יותר של מערכות ביות סופית) או יגדיל את המימדים ומשקלים של המטע"ד ולכן גם של הטיל. לדעתי עדיף כבר לשגר 2 או 3 מיירטים קטנים וזולים יחסית ובכך לשפר את הסיכויים ליירוט מוצלח.

דרך אגב, האם מישהו יכול להגיד מה בערך היחס בין גידול המטע"ד של הטיל לגידול הטיל עצמו? אני מניח שהוא לא לניארי.

ציטוט:
להבנתי זה מיותר כי הבעיה היא כנראה לא פספוס בטווח קצר של מספר מטרים מעבר לטווח הרסס, אלא פספוס מוחלט בניתוח נתיב הטיל.

יכול להיות גם וגם. במקרה של מיירט קינטי טהור אפילו פיספוס קטן מכשיל את היירוט. בינתיים מיירטים קינטיים הוכיחו את עצמם בניסוים, אבל אני לא בטוח שהם נבדקו מול מטרות המתמרנות בצורה אגרסיבית. ככל שיגדל מספר הטילים הבליסטיים עם רשק"ים מתמרנים, כך אפשר לצפות למקרים רבים יותר של פיספוסים קרובים, לדעתי.

ישן 02-09-2010, 00:59

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דאגלאס שמתחילה ב "אם משתמשים במטען רסס זה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דאגלאס
אם משתמשים במטען רסס זה לא אומר שמצרר יספק תשובה מועילה יותר?

בטילים מיירטים בעלי רשק נפיץ נעשה שימוש בפיצוץ מכוון לעבר המטרה. כלומר אם המיירט פיספס בכמה מטרים (או בכמה עשרות מטרים, עם מדובר ברשק גדול) את המטרה, הפיצוץ המכוון (כלומר יצירת אלומת הרסיסים מכוונת לעבר המטרה) מהווה כמין ביות סופי נוסף שממקד את האנרגיה הקינטית של הרסיסים באיזור המטרה. פצצות מצרר, לעומת זאת, עושות עבודה בדיוק הפוכה - מפזרות את האנרגיה הקינטית של הרסיסים (במקרה שמדובר במטען רסס) על פני שטח (או, במקרה שלנו, נפח) גדול יותר, מה שלא רלוונטי למטרה בודדה, קשה וקטנת מימדים כמו רש"ק של טיל בליסטי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:04

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר