לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2010, 19:46
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי remolus שמתחילה ב "עצתכם בכיוון לימודים"

במקרה שלך, מאוד לא ממליץ.
לימודי הנדסאים בעיקר מועילים לקבוצות הבאות:
1. כאלו שלא מתכננים או לא יכולים להתקבל ללימודי הנדסה מכל סיבה שהיא.
2. צעירים לפני צבא שרוצים להגדיל את הסיכויים לקבלת תפקיד טכנולוגי.

לפי הבנתי, אתה לא משתייך לנ"ל. כלומר, אתה אחרי השירות הצבאי ואתה כן מתכנן ללמוד הנדסה.
תתפלא, אבל הקשר בין לימודי הנדסאי ללימודי הנדסה כמעט ומקרי. כלומר, מתעסקים בחומר דומה, אך בלימודי ההנדסאי הרמה מאוד נמוכה, ניגשים לחומר בצורה מאוד שטחית בלי הבנה מעמיקה של החומר (ביחס ללימודי הנדסה של אותו המקצוע). כלומר, לימודי הנדסאי כמעט ולא יתנו לך יתרון כלל במהלך לימודי ההסמכה לתואר ראשון, וגם אם כן, לאחר כשבוע-שבועיים של הסמסטר אתה תתאזן עם שאר הסטודנטים.
הזמן וההוצאות בלימודי הנדסאי פשוט לא משתלמים עבור מי שעוד מתכנן להשקיע זמן וכסף כפולים ומכפולים ללימודי הנדסה. התמורה שתקבל עבור לימודי הנדסאי נמוכה (עבודה במקצוע, נניח?) והזמן שתשקיע בכל הסיפור הנ"ל פשוט לא כדאי.
ממליץ לך ישר לגשת ללימודי ההנדסה (לאחר השלמת הבגרויות, הפסיכומטרי וכל מה שנדרש) בלי להתעכב יותר מידי בלימודי ביניים (הסמכות כלשהן, MCITP, CCNA, לימודי הנדסאי וכדו').
אם אתה קצר במזומנים והסיבה שאתה מעוניין להיות הנדסאי טרם לימודייך באונ'\טכניון, לדעתי, יותר משתלם להיות מתדלק (ואני מקצין) מבלי לבזבז זמן בלימודי ביניים, מאשר האלטרניטיבה. חשוב לזכור שלא מעט סטודנטים עובדים במקצוע מאמצע התואר, בשכר כפול משל הנדסאים...

אם תצטרך עזרה בבגרויות, פסיכומטרי, היכן ומה ללמוד וכו' - שתף אותנו...

בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 01-09-2010 בשעה 19:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2010, 20:58
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
שנה טובה

ובכן, אני אהיה קצת יותר זהיר מהתגובות שקיבלת כאן. אני מסכים עם מרבית הדברים שנאמרו כאן. זה נכון שהרמה יותר נמוכה, שהשכר פחות כדאי וכו'.

אני לא מסכים עם שי בכמה מישורים:

1. זה לא נכון שהנדסאי לא נותן יתרון בלימודי ההנדסה. אולי במחשבים זה שונה, בהנדסת מכונות זה נותן הרבה מאוד יתרונות ולרוב גם מקצר את לימודי ההנדסה בקבלת פטורים.

2. היתרון המרכזי בלימודי הנדסאי, לעניות דעתי, הוא שהלימודים ממקדים אותך לתפקיד מוגדר באותה תעשייה, שבה אתה יכול להתרשם ממקום טוב אם זה באמת המקצוע שאתה מעוניין למקד בו את ההשכלה שלך. בתור מהנדס מכונות, אני התחלתי ישירות לימודי הנדסה בסוג של הימור. לא באמת ידעתי מה זה כי מעולם לא עבדתי במפעל - ידעתי רק ממה ששמעתי מאנשים והלימודים היו קשים אבל בסדר וכשנכנסתי לתעשייה קיבלתי את שוק חיי כי זה היה שונה מהתיאוריה. המזל שלי שבחרתי נכון - אני מכיר הרבה שבחרו לא נכון ומצטערים על זה. היתרון המרכזי הוא כרטיס כניסה לאותה תעשייה שבה יכול להיות שתמצא תפקידים מאתגרים אחרים בתחום ההנדסה שמושכים אותך הרבה יותר ממקצוע הליבה שלמדת בהנדסאי.

לכן, לימודי הנדסאי מועילים גם לאוכלוסיה הזו. דרך אגב, יש לי סיפור קצר, לא כל כך דומה - אבל הרעיון אותו רעיון. זה סיפור על קרוב משפחה שלי שהלך ללמוד הנדסת מכונות ובמקביל חיפש עבודה. הצליחו לסדר לו תפקיד של שליח בחברה לראיית חשבון כך שתשלב לו עם הלימודים. אחרי חודשיים ואחרי סימסטר א' מאוד מוצלח של ממוצע 87, הוא החליט לשנות את הלימודים וביקש לעבור למחלקה לכלכלה וחשבונאות, רק משום שהיה בתוך התעשייה הזו והתעניין לגביה.

מה שכן, אני כבר מזהיר אותך. הלימודים בהנדסה יהיו קשים בכל מקרה, גם אם תלך ללמוד הנדסאי ותקבל כמה פטורים, עדיין - הלימודים לא קלים בכלל. אם תלך ללמוד הנדסאי, התואר שלך במצטבר יכול להיות של 5 פלוס שנים (2 הנדסאי ועוד 3 לפחות הנדסה), שלא לדבר אם תעבוד במשרה מלאה ואז התואר בבראודה יתפרס לך על סימסטרי קיץ גם וזה יכול להיות מאוד מאוד מתיש - קח את זה גם בחשבון.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה ואם יש שאלות - אני כאן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-09-2010, 16:47
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "שנה טובה"

ציטוט:
1. זה לא נכון שהנדסאי לא נותן יתרון בלימודי ההנדסה. אולי במחשבים זה שונה, בהנדסת מכונות זה נותן הרבה מאוד יתרונות ולרוב גם מקצר את לימודי ההנדסה בקבלת פטורים.

במחשבים זה שונה, אבל נניח בהנדסת חשמל, זה יכול להקל בצורה משמעותית, כמה קורסים(אם כי זה זניח, ובטח לא שווה הזבוז זמן של שנתיים).

ציטוט:
2. היתרון המרכזי בלימודי הנדסאי, לעניות דעתי, הוא שהלימודים ממקדים אותך לתפקיד מוגדר באותה תעשייה, שבה אתה יכול להתרשם ממקום טוב אם זה באמת המקצוע שאתה מעוניין למקד בו את ההשכלה שלך. בתור מהנדס מכונות, אני התחלתי ישירות לימודי הנדסה בסוג של הימור. לא באמת ידעתי מה זה כי מעולם לא עבדתי במפעל - ידעתי רק ממה ששמעתי מאנשים והלימודים היו קשים אבל בסדר וכשנכנסתי לתעשייה קיבלתי את שוק חיי כי זה היה שונה מהתיאוריה. המזל שלי שבחרתי נכון - אני מכיר הרבה שבחרו לא נכון ומצטערים על זה. היתרון המרכזי הוא כרטיס כניסה לאותה תעשייה שבה יכול להיות שתמצא תפקידים מאתגרים אחרים בתחום ההנדסה שמושכים אותך הרבה יותר ממקצוע הליבה שלמדת בהנדסאי.

אז זהו, שאני לא יודע על איזה פתורים אתה מדבר.., פעם אכן היו פתורים משמעותיים(לפחות בבן גוריון), אבל מתחילת שנות ה2000, אין אפילו לא פטור אחד(אולי מאיזה מעבדה שטותית), וכך זה לפי מה שאני יודע בכל האונברסאות, וכנראה גם במכללות, שוב פעם, כולם רוצים לעשות כסף.
ישן 05-09-2010, 20:26
  kcout kcout אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE] 1. זה לא נכון שהנדסאי..."

אתה צודק כשאתה כותב שכולם רוצים לעשות כסף. בדיוק בגלל זה המכללות כן נותנות פטורים לקורסים אחדים והאוניברסיטאות לא. באוניברסיטאות אין לימודי הנדסאים, ואין להם שום סיבה לתת פטורים להנדסאי שלמד במכללה. המכללות לעומת זאת רוצות למשוך אנשים למסלולי ההנדסאים, אז הן מכירות בתעודת הנדסאי לצורך מתן פטורים בלימודי ההנדסה שלהן. כך הן מרוויחות פעמיים: הפטורים ללימודי הנדסה מאפשרים להם לשווק טוב יותר את מסלולי ההנדסאים, שמעניקים השכלה ותעודה חסרי ערך. והעובדה שהנדסאים מקבלים פטורים אחדים בלימודי הנדסה במכללות נותנת לאלו שנוכחו לדעת שהנדסאי זה מקצוע נחות והחליטו להתקדם בחיים תמריץ ללמוד הנדסה במכללה דווקא, למרות ששם הלימודים והתואר נחותים ביחס לאוניברסיטאות ולטכניון. (גם תנאי הכניסה הנמוכים יותר של המכללות עוזרות להן כמובן)

הדבר דומה לחנות שמעניקה למי שקונה מוצר נחות כלשהו שהיא מוכרת, שובר הנחה למוצר נחות אחר, אם אותו לקוח ישוב אליה לרכוש גם אותו.
ישן 02-09-2010, 21:06
  kcout kcout אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.09

אני מסכים עם מה ש-idanmos כתב ועם מה ש-Shai כתב, מלבד החלק הבא:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
לימודי הנדסאים בעיקר מועילים לקבוצות הבאות:
1. כאלו שלא מתכננים או לא יכולים להתקבל ללימודי הנדסה מכל סיבה שהיא.
2. צעירים לפני צבא שרוצים להגדיל את הסיכויים לקבלת תפקיד טכנולוגי.

האמת היא שלימודי הנדסאים אינם מועילים לאף אחד שניגש אליהם. היחידים שלימודי הנדסאים מועילים להם הם המכללות, שעושות קופה על כל מי שלומד במסלולים האלו; התעשיינים, שמעוניינים בהצפת השוק בכוח אדם טכני בעל מחוייבות גדולה יחסית לתפקיד (הנובעת מעצם ההשקעה בזמן, כסף, ומאמץ בלימודי הנדסאים) שיבצע את כל העבודות המלוכלכות והמסוכנות בשכר נמוך; וכאשר מדובר בצעירים לפני גיוס, גם הצבא, שאף הוא מעוניין בכוח אדם טכני בעל מחוייבות גדולה יחסית לתפקיד שיבצע את כל העבודות המלוכלכות והמסוכנות (יחסית לג'ובניק) במינימום התנגדות.

צעירים לפני צבא שרוצים להגדיל את הסיכויים לקבלת תפקיד טכנולוגי אינם צריכים לפנות ללימודי הנדסאים. ראשית, אם הם יוצאי מגמה טכנית בתיכון הם יגוייסו לתפקיד טכנולוגי אם ירצו או לא, גם עם פרופיל קרבי (למעט אלו שיבחרו להתנדב ליחידות התנדבותיות ויתקבלו אליהן). גם אלו שאינם יוצאי מגמה טכנית בתיכון, סביר שדי שיבקשו זאת במכתב ללשכת הגיוס כדי שיתקבלו לתפקיד טכנולוגי, מה גם שניתן לעשות קד"צ קצר שיבטיח זאת. אלו תפקידים מאוד לא מבוקשים, עם שיעור נשירה גבוה יחסית (באמצעות הורדת פרופיל ובעיות משמעת). אני כתבתי לא מעט בגנות מסלולי ההנדסאים בפורום מתגייסים וסדירים.

ל-remolus, אני ממליץ לך בחום לגשת ישירות ללימודי הנדסה ומאחל לך הצלחה בהם. אם תגלה שהם קשים לך מדי ואינך מצליח להתגבר, מוטב שתשנה כיוון לתחום אחר לחלוטין שאינו הנדסי (משפטים, כלכלה, פסיכולוגיה וכו'). בכל מקרה, אל תתקרב ללימודי הנדסאים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר