לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-09-2010, 21:43
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
הפסגה שנשים הצליחו להגיע בלי זרועות הבטחון - דליה איציק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דאגלאס שמתחילה ב "מהו התפקיד/דרגה הבכיר ביותר אליו נשים הצליחו להגיע בזרועות הבטחון?"

"החליקה" משירות צבאי בעוון דתיות והצליחה להיות יו"ר הכנסת ומועמדת בעיני עצמה לנשיאות המדינה!!!

יש דברים שאנחנו לא יודעים, כמו למשל לוחמות במוסד, שחלקן הגיעו לדרגות בכירות למדי, כמדומני אפילו מקבילות לתא"ל. מלבד זאת, "פסגה" זו לא רק דרגה. בעיני טייסת, או מט"קית (אם יש) או מפקדת צוות בתותחנים או במג"ב (אני יודע שיש) זו יותר פסגה ממישהי (או מישהו) שקיבל סא"ל או אל"מ בתפקידי מטה, ואני מדגיש - אני אומר זאת בלי לזלזל באנשי המטה, ודאי לא אלה עם הפרופיל הנמוך שלא יכלו להיות קרביים גם אם רצו.

כך שהכל נקודה של השקפה.

ערב נעים,

אליהו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-09-2010, 21:57
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
טייסות קרב כבר יש
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "הפסגה שנשים הצליחו להגיע בלי זרועות הבטחון - דליה איציק"

מט"קית לא. אחת הסיבות לכך היא "השילוב הראוי", אישה לא יכולה להיות נצורה מספר ימים בטנק יחד עם עוד 3 גברים.

בתותחנים יש דווקא נשים בתפקידים קרביים, אאל"ט גדוד ה-MLRS הוא מעורב.

נשים בתפקידי חי"ר קל - יחידת קרקל.

נשים בהנדסה קרבית - מערך האב"כ, כולל צלפיות של גדוד האב"כ, וכן מדריכות הנדסה. אין עדיין מפעילות צמ"ה או פלסיות בגדחה"נים למיטב ידיעתי.

נשים בחיל הים - בעייתי להעלות אישה על ספינה קרבית, בגלל אמונה תפלה שנשים על הסיפון מביאות מזל רע ובפרט נשים בחדר המכונות. ושוב, בעיה של שילוב ראוי ותנאי מגורים על הספינה יחד עם הרבה גברים.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 07-09-2010, 17:35
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "למה מגוחך? יש דרגות מקבילות..."

מגוחך כי ההקבלה שציינת היא בתחום אחד בלבד - התקן, וגם היא אינה מדויקת.
אני יכול לטעון באותה מידה שר'מסד מקביל לתא"ל בלבד מבחינת הסד"כ העומד לרשותו. מצד שני, אני יכול לטעון שרמ"ח במוסד מקביל לאלוף ומעלה מבחינת ההשפעה שלו (אגב, כמה רמ"חים יש במוסד וכמה אל"מים יש בצה"ל?). מצד שלישי, אני יכול לטעון שר'מסד ור'שבכ מקבילים בדיוק לאלוף, ולא לכל אלוף - אלא ספציפית לר'אמן, בתור ראשי הארגונים בקהילת הביון הישראלית והחברים בוועדת ראשי השרותים (עם כך הכבוד לויקיפדיה - הממ"ד, המלמ"ב ואגף המודיעין במ"י אינם שייכים לקטגוריה של שלושת הגופים לעיל).

גם מבחינת "צרכי שכר ותנאים" המצב אינו בדיוק כפי שתארת, שכן יש ארגונים שמציעים תנאים משופרים לעומת הנורמה של נציבות שרות המדינה ל"תקן" מקביל (או לדרוג מקביל).

מעבר לכך, וחשוב להבין את זה, לפחות בשב"ב ובמוסד אין דרגות, למרות גישתם של חלק מהנמצאים בשדרת הניהול בארגון (נטיה מציקה אצל אלופים לשעבר שמקבלים מינוי לארגון שאיננו צבאי, אבל חיים בסרט שהם עדיין בצבא, לדוגמה). למ"י לשב"ס מערכת דרגות מקבילה לזו של צה"ל. לארגונים אחרים (מכבי האש, מד"א, ועוד) יש מערכת דרגות קטנה יותר, אך גם שם ישנה הקבלה חזקה בין הדרגות שיש להם לחלק מדרגות צה"ל. בשב"כ אין דרגות. כמו שברשות המסים אין דרגות וכמו שבשרות התעסוקה אין דרגות. יש שם בעלי תפקידים והם עושים את העבודה שלהם. הייתי מניח שזה ברור מאליו, אילולא השאלות, ולכן אומר זאת מפורשות - בארגון בו אין דרגות כלל, ודאי שאין דרגות המקבילות לדרגות צה"ל (כמו שבחנות בה אין גבינות כלל, אין גם גבינה צפתית)
ישן 07-09-2010, 17:58
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מגוחך כי ההקבלה שציינת היא..."

נכון, בשירותי המודיעין אין דרגות על הכתף, אבל כמו בכל ארגון או חנות גבינות יש היררכיה. והשאלה כמה גבוה הגיעו נשים בהיררכיה בארגונים ביטחוניים היא שאלה מעניינת ולגיטימית.

אני מסכים שראש אגף משאבי אנוש בשב"כ (אם מדובר באשה) ככל הנראה מנהלת סד"כ קטן מזה של ראש אכ"א או אפילו רמ"ח כ"א באמ"ן, ושהמשנה לראש המוסד עוסקת (אני מנחש) בתכנון ובניין הכח בהיקפים קטנים מאלו של ס.הרמטכ"ל, אבל בשני המקרים מדובר בתפקיד גבוה מאד בהיררכיה ובהימנות על חלק מהפורומים הכי מצומצמים של קבלת החלטות.

אז בארגונים בטחוניים שאינם צה"ל, אפשר לבחון גם אם קיימת והיכן ממוקמת תקרת הזכוכית של התקדמות נשים, גם אם לא נשתמש בדרגות צה"ליות ונעשה שימוש כשיטתך באנלוגיות גבינתיות. אם בעבר בגופים בטחוניים אשה נידונה להיתקע בדרגת גבינה תשע אחוז אז האם היום יש נשים שמשרתות גם בדרגת צפתית והאם יום אחד נחזה גם באשה גורגונזולה בישיבות הור"ש?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:34

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר