לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2010, 15:29
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
התגובות נגישות אם מגיעים למאמר דרך google
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אין לי כוח להרשם בשביל לקרוא את התגובות"

לא קראתי הכל, ולא מצאתי דברים מעניינים במיוחד - חוץ מדיון שהתפתח על דיר יאסין, ומישהו שהביא את בני מוריס כהוכחה לכך שישראל עסקה בטיהור אתני עוד לפני פלישת צבאות ערב. כמובן יש גם את הדיון הרגיל - נאמנות לישראל מול נאמנות לארה"ב. בקהל קוראי העיתון הזה תמצא הרבה תומכי ישראל, הרבה יותר מבעיתונים אחרים, וזה כמובן לא מפתיע בהתחשב בכך שהעיתון תומך בישראל יותר מכל העיתונים הישראלים.

במאמר מוסגר, אני קורא עכשיו את 1948 של בני מוריס, והפתיעה אותי הגישה היחסית מאוזנת שלו. ציפיתי לביקורת חריפה הרבה יותר כלפי הישוב וישראל. את החודשים של לפני פלישת צבאות ערב הוא מתאר כמלחמת אזרחים לא סימפטית, שבה פגיעה באוכלוסיה אזרחית היתה שם המשחק בשני הצדדים. הוא חד משמעית מטיל את האחריות על פרוץ המלחמה על הערבים, ומתאר את השתלשלות הבריחה של האוכלוסיה הערבית באופן די אמין - משהו שהוא תוצאה של יוזמות מקומיות, הדמיון הערבי, מדיניות מבולבלת של הועד הערבי ומדינות ערב, ופחות יד מכוונת של ההגנה, לפחות לא בתחילת המלחמה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2010, 07:41
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עושים כסף מנדל"ן? משגשגים? הולכים לים? 'לא'כפת להם מכלום?"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "טור בגלובס: הזמן האנטישמי של "טיים מגזין""

הייתכן כי נהיינו אמריקאים?

אני מציע להתחיל להתכונן לכך שמאות אמריקאים יסתננו לישראל דרך הגבולות הפרוצים בטענה שהם "פליטים פוליטיים"...

בכל מקרה הנה עוד דוגמא מובהקת לתופעה הנפוצה מאוד לפיה ישראל נשפטת למעשה על "פשעים" שבתת ההכרה של המאשים/שופט, הם פשעיו שלו:

תופעות האדישות המופגנת לגורל העולם בצילו של "בום" כלכלי - זו תופעה אמריקאית.

שגשוג כלכלי שהוא נגזרת של עסקאות נדל"ן, כזה שמחלחל גם לשכבות הביניים - זו תופעה אמריקאית (כמה מאיתנו בכלל יכולים לדבר על שינויים בהכנסתינו בשיעור שונה מ, 25% בואו נגיד באופטימיות, לאורך עשור?).

"אנחנו עסוקים בספורט ימי/מים? - תופעה אמריקאית (בכלל כל הדימוי הזה של עם שאנן המבלה בקוקטיילים ובמסיבות בריכה בבאהמס - זה אמריקאי...).

לא שנראה לי שאיזה אמריקאי קורא את זה, אבל עם לא מעט גאווה (ובטח ידיעה על דרך חייו שלו) אני יכול להגיד את הדברים הבאים:

אנחנו אנשים שעובדים קשה.

אם עבדנו קשה, ויצא וגם תוגמלנו טוב במשך השנים, הילדים שלנו עדיין משרתים בצבא - לא מתחבאים בקולג' בזמן שבצבא משרתים בני המהגרים ובני השכבות העניות או המקומות הנידחים.

כש"באמת טוב לנו", והרבה פעמים גם כשלא, אנחנו מפנקים את עצמינו עם אבטיח בין מליוני עם ישראל מסביב לבריכה המיניאטורית של מלון 4 כוכבים באילת (לשם נסענו 5 שעות ברכב קומפקט שלנו, ולא ב SUV זולל דלק).

ויש עוד דברים להגיד כהנה וכהנה, אבל למה לנו כי נבלבל את האמריקאי? הוא החליט שכולנו פה יושבים באיזו אחוזת גולף מבוצרת ומוקפת מוקשים, כשמסביב הכל בוער. טוב... אני מהמר שהיו כמה ז'ידים, כרגיל, שנתנו לו את המידע הזה... קשה מאמריקאי להצליח להוציא תא האגודל מהתחת של עצמו ולבחון בעין מציאותית עמים אחרים. קשה שבעתיים כאשר הוא מוזן במידע מיהודוני פריץ.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 08-09-2010 בשעה 07:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר