לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-09-2010, 00:22
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אין כאן כל קשר לדת!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "מה הטעם לעסוק בשאלות..."

וויתור על חלקים מארץ ישראל השלמה שנכבשה/שוחררה יביא בסופו של דבר לתביעות נוספות.
אנחנו נטע זר בים האסלאמי מסביבנו והמוצא היחידי שלנו הוא הים.

אינני מכיר שום מדינה שוויתרה מרצון על שטחים שמבחינתה הם צורך קיומי איסטרטגי.
רק מטורף ירצה להיפרד מרמת הגולן שהחזרתו לידי הסורים שיהפכו אותו שוב למבצר נשק קטלני בהרבה שאיים עלינו טרם 67.
או שטחי יהודה ושומרון - שיהפכו לארסנל נשק ויאיימו על המרחב האווירי של השדה הבינלאומי היחיד שלנו ועל כל אזור השפלה.

ומי קבע שבזאת ייסתפקו?
ומי גם קבע שהאזורים הללו לא ייושבו בפליטים ערביים שיציפו את האיזור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2010, 14:50
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "תפנה את השאלה הזאת לכל ממשלות..."

חיפה ועכו הם כן חלק ממדינת ישראל ועדיין יש ערבים שחושבים שאין לנו זכות לשבת שם, או בכל
חלק אחר של מדינת ישראל לצורך העניין. ד"א אני לא מבין מה הקשר בין תושבים שיושבים באזור
מסויים לבין דרישת שטח כתנאי להסכם שלום, אנחנו יכולים לדרוש מה שאנחנו רוצים תמורת שלום
בדיוק כמו שהפלסטינאים דורשים מה שהם רוצים בלי קשר להגיון או מציאות (ע"ע זכות השיבה).
לשאלתך אני מבוגר מספיק כדי לזכור את האופוריה שהייתה פה עם חתימת הסכם אוסלו והייתי
במילואים בשנת 2000 כשערפאת החליט לפוצץ לנו את ההסכם הזה בפנים בגלל שטות. אני לא
סומך על שום דבר שהפלסטינאים יגידו, יעשו, יחתמו עליו וכו'. אם הם רוצים שטח קודם כל שיהיה
פה שלום אמיתי למשך 50 שנה ואז אולי יהיה על מה לדבר מבחינת החזרת שטחים.

ישן 08-09-2010, 21:53

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אתה לא מבין מה אני אומר. קודם..."

אם אתה חושב שחיזבאללה יושב על גדר הגבול עם רק"ק שיכול להגיע כניראה עד ת"א זה טוב
לנו אסטרטגית לטווח הארוך אז באמת שקטונתי ואני חושב בדיוק ההפך ממך. אנחנו כבר שילמנו
על הטעות הזו במלחמת לבנון השניה ואנחנו נשלם שוב בעימות הבא כשיותר מחצי מתושבי המדינה
יהיו בטווח הרק"ק. ד"א גם מספר החיילים ההרוגים ירד אין ספק שמספר האזרחים ההרוגים עלה
פלאים מה שמעמיד את ההשג של הנסיגה בספק. לגבי ההתנתקות, מספיק רק להזכיר שעד ההתנתקות
לפלסטינאים לא היו רקטות גרד שיכולות להגיע עד אשדוד. היום יש להם רקטות כאלה ואני אשמח אם
תוכל להסביר לי איך לשיטתך הגראדים של הפלסטינאים משפרים את המצב האסטרטגי שלנו לטווח הארוך.

ישן 11-09-2010, 11:51
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם אתה חושב שחיזבאללה יושב על..."

אני אסביר לך, החלק הצבאי זה חלק ממצבנו האסטרטגי. אומנם חשוב, אבל הרבה יותר קטן ממה שעושים ממנו.
אתה חושב שלהחזיק רצועת בטחון בתוך לבנון, בזמן שהחיזבאללה מחזק ומבסס את השליטה שלו בלבנון, ומקיז לנו דם באופן קבוע, זה מצב טוב? אל תטעה החיזבאללה הוקם התבסס, ובנה את רוב כוחו בזמן שאחרי מלחמת לבנון - בזמן שאנחנו כבשנו את לבנון. והכוח שלו למקרה שאתה תוהה זה לא הרק"קים שיש לו, אלא התמיכה בקרב האוכלוסייה בלבנון - וזה משהו שאנחנו נתנו לו. אנחנו אחראיים לתמיכה העממית שיש לחיזבאללה, ויש לנו גם אחריות גם בזה שהוא הופך למפלגת שלטון בלבנון.
יש גם את החלק של התמודדות של חברה חופשית ודמוקרטית, עם לחימה מתמדת, הקזת דם זה לא בריא לישראל כחברה,יש גם את המעמסה הכלכלית של לחימה מתמדת,יש גם את השחיקה המתמדת בהרתעה, בזה שחבורה של דפקטים עם מצליחים לפגוע ולשחוק את הצבא שלך באופן מתמיד, יש גם את המחיר של עינבי זעם, ודין בחשבון, יש את הפגיעה בתיירות - כל פעם שנופלות קטיושות , יש בכללי את הפגיעה בכלכלה הישראלית, מבחינת השקעות זרות וכאלה. וגם יש את הקטע של סדר עדיפות, לאומי - במקום להתעסק בחינוך וכלכלה יש התעסקות קבועה במצב בלבנון.

לדעתי שקט בגבול שמבוסס על הרתעה ויתרון צבאי ברור, עדיף בהרבה על לחימה מתמדת כשהתוצאה היחידה שלי היא - המשך הלחימה המתמדת. גם אם תהיה מלחמת לבנון שלישית, וכנראה תהיה, זה עדיף על עשור רצוף של לחימה.

ההתנתקות היא מעט יותר מורכבת בתחום המידי, בגלל התבססות החמאס, חלקית בזכות זה שהענקנו לו ניצחון מובהק, וגם בגלל ההתבזות של ממשלת ישראל בטיפול ובתגובה לקסאמים. אבל קסאמים עפו גם לפני ההתנתקות, והמתנחלים שגרו בעזה, היו נתונים למתקפה מתמדת של פצמרים, מידיי פעם גם הסתננויות ופיגועי ירי וזה לא ממש תורם לקיום תקין של חברה אזרחית , כשרבע מכל מהדורת חדשות עוסק בהתרחשויות האחרונות בעזה. חוץ מזה שלא היה עתיד להתיישבות היהודית ברצועת עזה, לא מבחינה דמוגרפית, לא מבחינה ביטחונית ולא מבחינת דו קיום שיבוא במוקדם או במאוחר של ישראל עם מדינה פלסטינאית שתקום. בשביל שמתישהו יהיה שלום בנינו לפלסטינאים, הם צריכים שיהיה להם שילטון אחד וחזק, ולא 12 אירגוני גירילה שיורים אחד בשני מידיי פעם, הם צריכים להתעסק במנהל פנימי, ולהפסיק להילחם בנו, ואנחנו צריכים גבול ברור, ועצמה צבאית מבוהקת וההבטחה שלא נהסס להשתמש בה, ולא התכחשות מתמדת איתם.
ישן 11-09-2010, 12:40
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני אסביר לך, החלק הצבאי זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
אני אסביר לך, החלק הצבאי זה חלק ממצבנו האסטרטגי. אומנם חשוב, אבל הרבה יותר קטן ממה שעושים ממנו.
אתה חושב שלהחזיק רצועת בטחון בתוך לבנון, בזמן שהחיזבאללה מחזק ומבסס את השליטה שלו בלבנון, ומקיז לנו דם באופן קבוע, זה מצב טוב? אל תטעה החיזבאללה הוקם התבסס, ובנה את רוב כוחו בזמן שאחרי מלחמת לבנון - בזמן שאנחנו כבשנו את לבנון. והכוח שלו למקרה שאתה תוהה זה לא הרק"קים שיש לו, אלא התמיכה בקרב האוכלוסייה בלבנון - וזה משהו שאנחנו נתנו לו. אנחנו אחראיים לתמיכה העממית שיש לחיזבאללה, ויש לנו גם אחריות גם בזה שהוא הופך למפלגת שלטון בלבנון.
יש גם את החלק של התמודדות של חברה חופשית ודמוקרטית, עם לחימה מתמדת, הקזת דם זה לא בריא לישראל כחברה,יש גם את המעמסה הכלכלית של לחימה מתמדת,יש גם את השחיקה המתמדת בהרתעה, בזה שחבורה של דפקטים עם מצליחים לפגוע ולשחוק את הצבא שלך באופן מתמיד, יש גם את המחיר של עינבי זעם, ודין בחשבון, יש את הפגיעה בתיירות - כל פעם שנופלות קטיושות , יש בכללי את הפגיעה בכלכלה הישראלית, מבחינת השקעות זרות וכאלה. וגם יש את הקטע של סדר עדיפות, לאומי - במקום להתעסק בחינוך וכלכלה יש התעסקות קבועה במצב בלבנון.

לדעתי שקט בגבול שמבוסס על הרתעה ויתרון צבאי ברור, עדיף בהרבה על לחימה מתמדת כשהתוצאה היחידה שלי היא - המשך הלחימה המתמדת. גם אם תהיה מלחמת לבנון שלישית, וכנראה תהיה, זה עדיף על עשור רצוף של לחימה.

ההתנתקות היא מעט יותר מורכבת בתחום המידי, בגלל התבססות החמאס, חלקית בזכות זה שהענקנו לו ניצחון מובהק, וגם בגלל ההתבזות של ממשלת ישראל בטיפול ובתגובה לקסאמים. אבל קסאמים עפו גם לפני ההתנתקות, והמתנחלים שגרו בעזה, היו נתונים למתקפה מתמדת של פצמרים, מידיי פעם גם הסתננויות ופיגועי ירי וזה לא ממש תורם לקיום תקין של חברה אזרחית , כשרבע מכל מהדורת חדשות עוסק בהתרחשויות האחרונות בעזה. חוץ מזה שלא היה עתיד להתיישבות היהודית ברצועת עזה, לא מבחינה דמוגרפית, לא מבחינה ביטחונית ולא מבחינת דו קיום שיבוא במוקדם או במאוחר של ישראל עם מדינה פלסטינאית שתקום. בשביל שמתישהו יהיה שלום בנינו לפלסטינאים, הם צריכים שיהיה להם שילטון אחד וחזק, ולא 12 אירגוני גירילה שיורים אחד בשני מידיי פעם, הם צריכים להתעסק במנהל פנימי, ולהפסיק להילחם בנו, ואנחנו צריכים גבול ברור, ועצמה צבאית מבוהקת וההבטחה שלא נהסס להשתמש בה, ולא התכחשות מתמדת איתם.

חלום השלום שמוכר השמאל מאז אוסלו,
קיבלנו קורבנות שלום, טילים על ערי הדרום והצפון,
אנטישמיות שעולה ופורחת, האשמת הישראלים ללא הפסקה
בכל המצב בכל העולם גם לא תורם לחברה אזרחית בריאה.

הטלת ספק מתמיד ביכולתה של החברה ובעמידותה גם לא תורם לבריאות החברה.

השמאל הוא המחליש הלאומי לישראל.

יש ישראלים שחושבים מציאות
ולא חלומות שקרים של מזרח תיכון חדש.

הבעיה של ישראל זה לא הערבים איתם הסתדרנו,
עם השמאל הישראלי לא מסתדרים.
ישן 11-09-2010, 17:19
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אתה מדקלם באופן קבוע את אותו..."

ציטוט:
אתה מדקלם באופן קבוע את אותו נאום נגד אוסלו ו"הסמאלנים". הסכמי אוסלו לא רלוונטיים כבר 15 שנה.

לא רלוונטים כמו שהפרתם לא רלוונטית עד היום.

ציטוט:
מה שגם לא רלוונטי זה הצורך של לכבוש שטחים- בשביל לכבוש שטחים, הצורך הזה נגמר ב67,

כובשים שטחים לשם כיבוש שטחים ? פששש ממש גינגיס חאן,
הכובש הציוני המחפש לכבוש ולשלוט על העולם.

ציטוט:
והמחשבה שאפשר ליצור בטחון לאזרחי מדינת ישראל ע"י כיבוש ולוחמה מתמדת בכל מי שרוצה לפגוע בנו, בין אם זה בשטחים, ובן אם זה ברצועת הבטחון.

בכניעה לאלימות וצדקת הטרור הפחתם משב רוח מרענן בתורת ההשרדות והמלחמה.

ציטוט:
מדינה שפויה חייבת גבולות ברורים ומוגדים שאפשר להגן עליהם בקלות

אפשר להגן ככה וגם ככה, הבעיה שמבטיחי ההבטחה להגן אם רק ניסוג משקרים,
ומכאן שיש להלחם ע"פ תורת הלחימה ולא ע"פ תורת הנסיגה.

מדינה שפוייה, הצחקת אותי.

ציטוט:
ובשביל שהיא תהיה מדינת העם היהודי, היא גם חייבת יציבות דמוגרפית.

גם הבטחה שאין המבטיח יכול לקיים,
בשביל יציבות דמוגרפית חייבים ערבי ישראל כולם לעבור מהמדינה,
דבר שלא יקויים גם אם פרס יחתום עליו מליון פעם.

בקיצור הבטחות שנמאס לשמוע.
ישן 09-09-2010, 10:55

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "בניגוד אליך אני רוצה שלום אמיתי שיחזיק מעמד לנצח"

בתור הגולש היחידי שיש לו אישור מאחד מבעלי האתר לעבור על אחד מחוקי הפורום ולא להחסם אולי זה קצת לא ראוי שדווקא אתה תדבר כל כך הרבה על חסימות, הרי זה לא שאתה באמת נחסם פה. אתה לא יודע מה הן דעותי ולכן זה ממש עלוב שאתה טוען שדעותי שהן כל כך נוראיות שאם תחזור עליהן תחסם, לא רק שזה עלוב זה שקר וזו אפילו הכפשה. חבל שכשאין לך תגובה עניינית את עובר לתקוף את השותף שלך לדיון על רק אישי, זה לא מוסיף לך כבוד אבל לפחות זה מכניס אותי לחברה מכובדת של אנשים שסובלים מההתקפות האלה שלך

ישן 13-09-2010, 20:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
יפה, עכשיו אחרי שאמרת "טייבה", לך ובדוק מהי חמולת מצרווה - הגדולה ביישוב...
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "כן מאות שנים. תבדוק לפני כמה..."

מה פירוש השם? מאיפה הם באו, ומתי?

רוב הערבים היושבים בישראל לא חיים בה מאות שנים, חלקם לא
חיים בה אפילו עשרות שנים (היו כאלה שהגיעו לארץ, ובתוך חצי
דור הפכו ל"פליטים פלסטינים" כאשר היהודים ניצחו ב1948).

חלק נוסף של הערבים (בעיקר הבדווים) נדדו בין סיני לצפון חג'אז
במשך מאות שנים, ורק יצירת הגבולות קיבעה את "שייכותם
ההיסטורית" לישראל, ולא, נניח, לירדן, או מצרים, או סעודיה...

חלק אחר של "הערבים שחיים פה מאות בשנים", הם בכלל לא
ערבים במוצאם (מכיר את ראשי הצווחניםמשיח' ג'ראח? שם
המשפחה שלהם הוא "אל-כורד", ואני אתן לך לנחש לבד מהו
מוצאם - אגב, זהו גם מוצאו של איש הכספים הפלסטיני השורשי,
מחמד ראשיד...). בצפון הארץ יש אלפים רבים של תורכמנים,
שכן, גם הם לא ממש חיים פה מאות בשנים...

אתה מבין, הייתה פה ארץ ריקה ברובה עד שהגענו, והפכנו אותה
למשהו ששווה להגר אליו. בזמן שהגיעו לכאן רבבות יהודים דרך
הים, מאות אלפי ערבים נכנסו דרך היבשה והגבולות הפתוחים
(בעיקר מאזור החוראן בסוריה).

קרא מעט אודות חיפה הערבית בתקופת במנדט, ותגלה רבות על
"מאות השנים" שהערבים ברובם חיים פה...

אגב, יש אכן ערבים שחיים כאן מאות שנים - רובם, אגב, חיים
באיו"ש...
ישן 16-09-2010, 21:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
צר לי, אבל ההתחמקות לא תעבוד - אתה זה שכתב על טייבה. טייבה היא בתוך הקו הירוק...
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "לא נכון עובדתית?"

ולתושביה ת.ז. כחולה וחברות קבע במועדון חובבי הביטוח
הלאומי...

אין דרך לענות באחוזים על שאלתך בנוגע ל"וותיקים וחדשים",
מעבר לקביעה העובדתית, שטרם המאה ה19, הארץ הזו הייתה כמעט ריקה מאדם, ותהליך אכלוס החל באמצע המאה ה19 (עם הפלישה המצרית של אבראהים פאשא), והואץ מאוד מסוף המאה
ה19, כשהיהודים הגיעו והביאו עימם עבודה...

רוב מוחלט של המכנים עצמם פלסטינים, הם צאצאי גלי הגירה
אלה, ואם בודקים את זה בהקשר לאלה שגרים ב-ת-ו-ך הקו
הירוק (למשל, בטייבה), אזי הרוב גדול עוד יותר, בעיקר בקרב
המסלמים.

אם תרצה להרחיב מעט בנושא, קרא את ספרו של הגאוגרף
והמזרחן דוד גרוסמן (לא הסופר), ותלמד קצת יותר אודות
הדמוגרפיה בא"י במאות ה19 וה20...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:03

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר