לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2010, 08:32
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אף אחד לא טוען שרק לימ"מ מגיע..."

מה אתה אומר......כנראה שאתה ממש לא יודע כמה שעות עובדים בעיקוב, מה רמת הסיכון שלהם ולמה בבוקר הם יכולים להתחיל את היום בת"א ולגמור אותו באילת או בבודפשט.

אתה כנראה לא מודע לכמה שעות עובדי בימ"רים, כמה שעות עובדים ביס"מים ואפילו רחמנא ליצלן באת"ן ירושליים.

אני אפילו לא מדבר על מקרים יותר ייחודיים של סוכנים סמויים שלמעשה 24 שעות בתוך הדמות שלהם.

הימ"מ (אחרי מעבדות מז"פ) הוא המקום עם המשכורות הגבוהות ביותר במ"י. 20K (ואני עוד המעטתי בגובה השכר- לדעתי הוא מרוויח יותר) לחודש הוא לא משכורת רעב. לגבי שעות נוספות- אין ולא יהיו שעות נוספות- זה לא מתאים לאופי העבודה, זה לא מתאים לאופי הארגון ולזה לא הוגן כלפי אלפי שוטרים אחרים שגם ככה מרוויחים הרבה פחות ועובדים לא פחות קשה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2010, 08:54
  assaf tolko assaf tolko מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "למה מי שנמצא יום יום במחסום ,..."

סתם תגובה מתלהמת, אל תשווה לי חייל בן 19 שמשרת 3 שנים לאדם בן 48 שזה המקצוע שלו וזו הקריירה שלו במשך שנים על גבי שנים. כולנו היינו לוחמים בצבא ולכולנו שילמו חרא - להתחיל ולשלם משכורות (אפילו מינימום) כמו במשק לכל לוחם זו קפיצה גדולה, יתכן והיא מתבקשת אבל זה דיון אחר לגמרי. אל תשכח שגם אותם לוחמי ימ"מ היו לוחמים צעירים פעם ששילמו להם חרא.

וליאור - שוב פעם סיסמאות? משכורת רעב הפעם? אני אגיד שוב, אף אחד לא טוען שלאחרים לא מגיע. אבל ממה שאני ראיתי ודיברתי עם לוחמים בימ"מ - להם ועוד איך מגיע יותר. לא מתפקידי לתכנן פריסה כלכלית חדשה במ"י, אבל להגיד שלא צריך לשלם סוג כזה או אחר של שעות נוספות/תוספת הקפצה או וואטאבר ללוחם ימ"מ שמוקפץ מהמשפחה שלו כי "זה לא מתאים לאופי העבודה" זה פשוט לטמון את הראש בחול. איזה אופי עבודה כן מתאים לתשלום של שעות נוספות?

האשכול הזה עוסק בימ"מ ולכן אני מתייחס לימ"מ ולא לשאר יחידות מ"י שעושים עבודה קשה גם כן וגם להם מגיע יותר, אני גם מכיר ברמה בסיסית את הימ"מ וחלק מלוחמיה ולכן אני מתייחס אליהם. את שאר היחידות שהזכרת אני לא מכיר ולכן אני לא מנסה בכלל לדבר עליהן.

עזוב למה לזה מגיע ולאחר לא - תסתכל שניה במיקרו ולא במאקרו: אתה באמת חושב שלא מגיע יותר ללוחמי המי"מ? נשמע שאתה קצת מתמצא במ"י...
ישן 10-09-2010, 13:25
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "[font=Verdana]יש ויש, ואני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko
יש ויש, ואני מכיר הרבה מקומות אזרחיים לחלוטין (חברות תוכנה למשל - מספיק "אזרחי" בשבילך?) שמשלמים על שעות נוספות. אבל היי, תרגיש חופשי לכתוב שוב שטעות בידי.

ותסכים איתי שבמקרה של לוחם בימ"מ מן הראוי שכן יהיה גילום של שעות נוספות, בין אם כהקפצה או סתם בילוי של שבוע שלם בעבודה.

א. נא קרא אותי שוב. כתבתי "רוב" ולא "כל". אני קצת יותר מבוגר ממך; עברתי קצת יותר מקומות עבודה; וחתמתי על חוזי עבודה, כעובד/מנהל וכמעביד; ולכן יש לי מעט יותר פרספקטיבה. בוודאי שיש מקומות עם שעות נוספות, לרוב אלו משרות חלקיות, סטודנט, וכיו"ב.
ב. אני לא מסכים אתך. בלתי אפשרי להכניס רכיב של שעות נוספות לימ"מ, ומשתי סיבות:
1. אי אפשר לעקוב אחרי רכיב כזה והוא מאוד חמקמק. איך מגדירים ? האם מרגע הקפצה או הגעה לבסיס, ועד לסיום הקפצה או חזרה הביתה ? איפה מחתימים שעון (כי דיווח לא יעיל) ? מה קורה במעבר של 12 שעות עבודה ? 200% ? 500% ? וכו' ...
2. הימ"מ אינה היחידה עם מבנה עבודה כזה. רוב היחידות המבצעיות של המשטרה, גם הפחות זוהרות, הן כאלה. ליאור כתב לך זאת. מהימ"מ זה יזלוג לכל המשטרה, ומשם לשב"כ, מוסד, כו'. אין לך הערה בכמה מאות אחוזים יתפח תקציב השכר.
ג. מבנה "סטנדרטי" של שעות נוספות רלוונטי לעובדי משרד ולאנשים עם שעות מוגדרות שלרוב אינם חורגים ושאפשר לבצע מעקב אפקטיבי אחרי שעות עבודתם. אנשי כוחות הבטחון, ברובם, אינם כאלה. לכן הם מקבלים תוספות רלוונטיות של רמ"פ, כוננות, וכויו"ב. אפשר להתווכח על גובה השכר, אבל שעות נוספות זה לא רלוונטי.

בשורה התחתונה, שכר של 20K הוא ראוי ויפה. להזכירך, מנכ"ל של משרד ממשלתי מרוויח משהו כמו 35 א' ש"ח לחודש.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 10-09-2010, 14:10

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "תגובה"

אני לא טענתי שברוב המקומות האזרחיים נהוג לשלם שעות נוספות, אבל הבאתי את הנתון שאני מכיר הרבה מקומות אזרחיים לחלוטין שמשלמים שעות נסופות כדי להדגיש ששעות נוספות הן לא פריבלגיה של עובדים בחוזה ארעי או עובדי שכ"ש בלבד.

שים לב שכתבתי באחת התגובות שמן הראוי לגלם את השעות הנוספות ללוחמי הימ"מ. אני מסכים איתך שאי אפשר לשלם על כל שעה נוספת ללוחם הימ"מ כמו מהנדס התוכנה שנשאר בעבודה עוד כמה שעות בשבוע ומקבל שעות נוספות כי זה ההוצאה הכספית תהיה עצומה - אבל אני כן חושב שאפשר וצריך לעשות יותר (למרות שכמובן לכל מעביד יש אינטרס לשלם לעובד שלו שעות נוספות שלא נכללות בשכר הבסיס ממנו מופרשים כל הכספים לקרנות השונות).

לגבי הפן הטכני של איך מגדירים/איך מדווחים וכו' - זה באמת עניין פשוט יחסית שקיימים כבר דרכים מוכחות להתמודדות איתו מיחידות אחרות בזרועות הביטחון.

אני לא מכיר אותך אמיר, אני לא יודע מה הרקע הביטחוני שלך וכמה טוב אתה מכיר את הימ"מ ויחידות בעלות אופי פעילות דומה בזרועות הביטחון. אני יכול להגיד לך שממה שאני רואה (אמנם מ-25 שנותיי הצנועות) יש יחידות שעושות הרבה פחות ומקבלות הרבה יותר כשזה מגיע לתנאי השירות ולשכר, ואני חושב שזה עוול. מדובר פה על לוחמים שאת כל הקריירה שלהם מעבירים תוך כדי סיכון חיים מקסימלי, שמים את המשפחה כשנייה לכל הקפצה וחיים ונושמים כדי להציל ישראלים (בין אם במישרין ובין אם בעקיפין) בסיטואציות ומסיטואציות סופר מורכבות.

ד"א, אל תשכח שדוגמאת ה-20K נכונה לאותו רס"ב בן 48 שמחזיק בשיא הפעילות בימ"מ, הרי לוחם ממוצע ביחידה מרוויח הרבה פחות.
ישן 10-09-2010, 15:42

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "ואססאפ מאן...תנשום קצת אוויר...."

אין לי דרך לקבוע מי ראוי יותר לשיפור בתנאי ההעסקה שלו במ"י יחסית לפעילות שלו/רמת הסיכון שלו/חשיבותו במערך וכו', אני פשוט לא מכיר את מ"י. אני גם לא בטוח שאתה אפילו יכול לקבוע זאת וכמובן שלכל אחד יש פרספקטיבה אחרת.

מה שכן - אני חושב (והרבה יסכימו איתי) שתנאי ההעסקה של לוחם ממוצע בימ"מ לא תואמים את מידת ההשקעה שלו בתפקיד, זה הכל.

מפה ועד לדיון שעוסק בלמי מגיעה חתיכה גדולה יותר מהעוגה - קטונתי. אבל תסכים איתי שזה שזה שיש חוסר שיוויון במקום אחד לא אומר שצריך לטמון את הראש בחול ולהישאר אדיש לחוסר שיוויון גם במקום אחר... בדיון הזה אנחנו עוסקים בימ"מ, בדיון אחר נעסוק בימ"רים ובשלישי במז"פים - אף אחד לא טוען שלאחרים לא מגיע.
ישן 10-09-2010, 19:04
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "סליחה- אבל שוב פעם- הימ"מ ממש..."

משכורת התחלתית שמציעים ללוחם ימ"מ בחוזה ראשון, עומדת על כ6.5 אלף.. אני אם הייתי חותם קבע ביחידה, היתי מקבל יותר.
זרועות בטחון אחרות, יש מי שיגיד "רציניות יותר" מ-מ"י, המציבות את אותן הדרישות למועמדים, מציאות משכורת כמעט כפולה מזאת (תלוי בתפקיד). בנוסף התפקיד פחות "דורש" וההכשרה יותר פשוטה, פחות ארוכה, פחות כואבת.
נשאלת השאלה.. אם בן אדם, בוגר יחידה מיוחדת שהשתחרר מהצבא ורוצה להמשיך למקום רציני יותר שמתעסק בתחום, מבחינתו משרד רוה"מ נשמע טוב לא פחות מהימ"מ רק שהתנאים שם הרבה יותר טובים - למה שילך לימ"מ? למה שיבחר בדרך יותר קשה ופחות מתגמלת? לומר ש"אנשים כאלו לא מתאימים לימ"מ" זה שטות. מהכרות אישית עם היחידה, רוב לוחמיה פשוט "זרמו" אליה (כנראה כי לא היו הצעות אחרות ברקע באותו הרגע) או חבר'ה אידאולוגים שמאוד מאוד רצו ימ"מ ולא מעניין אותם שום דבר אחר. יש גם כאלו, אנשים שאופי הפעילות של היחידה מתאים להם יותר ממקומות אחרים.

עם תנאים פחות טובים מהמקובל בשוק, קשה לגייס אנשים (ואל תסתכלו על 1000 מועמדים כי זה לא באמת "מועמדים", אלה מי ששולך מועמדות), קשה לשמור על אנשים טובים שמקבלים לאחר מס' שנים הצעות טובות באזרחות (ומקבלים תמיד והמון, בסוף כולם מכירים את כולם). בסוף לוחם בקליבר כזה, הוא מקצוען בקני מידה עולמי, הערך שלו עולה עם הזמן והנסיון שצובר, עולה בצורה מפחידה. מה שהם מקבלים בשירות המדינה ממצא אולי 40% מה"שובי" של הידע שלהם באזרחות. גם ביחס ליחידות אחרות GSG9 SAS SFODD SWAT המשכורת - לא בשמיים.

אישית, אני לא חושב שכך זה אמור להראות.
בינתיים היחידה שומרת על כשירות גבוהה ורמה מתאימה, ליבת הלוחמים שם הם אנשים ותיקים, אנשים שלא המון כמוהם קיימים היום. היום הריאליות השתנת, מעט יותר אנשים איכותיים רוצים לעבוד קשה "בחינם" עבור המדינה. לצערי, עם כל הכאב, הנושא הזה יוצא מגדר הדיון על יחידת ימ"מ בלבד, יש לי מיליון דוגמאות מהחיים, מצה"ל, שב"כ ומקומות נוספים שעברו שינויים בעשור האחרון, שינויים שלאו דווקא במגמה חיובית. זאת היא התרשמות אישית שלי שמגובת ע"י מס אנשים בתפקידים מאוד מכובדים במערכות השונות. אני מאד מקווה שאני טועה או שהתופעה, לפחות, היא זמנית בלבד.

PS
היממ שוב זכו בתחרות הירי באקדח שנערך בלוט"ר. ברכות!
לא ברור למה הפעם לא דאגו להזמין איזו כתבה בעיניין. הכוונה היתה, בטח זה נפל בין הכיסאות כרגיל.
מקומות ראשונים:
יממ
ימס
עוד פעם, המשטרה לוקחת.
בין היחידות הצהליות מקום ראשון - לוטר, יותר מזה אני לא זוכר. אולי משהו שהשטתף או שפט השנה יוכל לספר יותר.

נערך לאחרונה ע"י Dmith בתאריך 10-09-2010 בשעה 19:08.
ישן 10-09-2010, 21:31
  Dmith Dmith אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הבעיה שאתה מציג נכונה לכל..."

אינני בקיא בנתוני המצב במשטרה כולה, דבר אחד אני יכול לומר בוודאות. הדרישות שמשטרת ישראל מציבה לתפקידים אופרטיביים בימ"מ, הרבה, הרבה יותר גבוהות מהדרישות למסלולי "חוקר" "עוקב", שוטר דרכים וכד'.
ההכשרה וההשקעה שנדרשת משני הצדדים ע"מ לקבל תוצאות ולשמור על כשירויות איננה זהה לזאת של מקומות אחרים במ-י. וכנגזרת מזה, גם תנאי הבסיס, טבעי שיהו שונים מאלו של שוטרים אחרים. בסופו של דבר זה לא קורקטי לגבי להשוות בין 2 הדברים. כמובן שמשטרת ישראל זה אירגון, וכמו בכל מקום יש הסכמים אירגוניים והגבלות מסויימות, תקנים וכד'. שורה תחתונה - אם לא יהיו תנאים אטרקטיביים מספיק לחבר'ה הצעירים העונים לקטיטריונים - הימ"מ תתקשה לעמוד בכשירויות שלה. היא תצטרך להוריד את הדרישות מבחינת כ"א, או לעלות את הפרסטיז' של היחידה בעיני האנשים הרלונטיים.

ישן 10-09-2010, 22:59
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "אינני בקיא בנתוני המצב במשטרה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dmith
אינני בקיא בנתוני המצב במשטרה כולה, דבר אחד אני יכול לומר בוודאות. הדרישות שמשטרת ישראל מציבה לתפקידים אופרטיביים בימ"מ, הרבה, הרבה יותר גבוהות מהדרישות למסלולי "חוקר" "עוקב", שוטר דרכים וכד'.

טעות- אלו תפקידים שונים שדורשים יכולות שונות לחלוטין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dmith
ההכשרה וההשקעה שנדרשת משני הצדדים ע"מ לקבל תוצאות ולשמור על כשירויות איננה זהה לזאת של מקומות אחרים במ-י. וכנגזרת מזה, גם תנאי הבסיס, טבעי שיהו שונים מאלו של שוטרים אחרים.

יכולת נגזרת מנתונים אישיים+הכשרה. ההכשרה היא פונקציה של הארגון עצמו בעוד היכולת היא אלמנט מולד. רק בשביל לסבר את האוזן- הכשרה של חוקר מיומן אמורה להיות ארוכה יותר משל לוחם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dmith
בסופו של דבר זה לא קורקטי לגבי להשוות בין 2 הדברים. כמובן שמשטרת ישראל זה אירגון, וכמו בכל מקום יש הסכמים אירגוניים והגבלות מסויימות, תקנים וכד'. שורה תחתונה - אם לא יהיו תנאים אטרקטיביים מספיק לחבר'ה הצעירים העונים לקטיטריונים - הימ"מ תתקשה לעמוד בכשירויות שלה. היא תצטרך להוריד את הדרישות מבחינת כ"א, או לעלות את הפרסטיז' של היחידה בעיני האנשים הרלונטיים.

אם מחר בבוקר יסגרו את הימ"מ, מ"י תמשיך לתפקד בצורה סבירה. אם מחר בבוקר יסגרו את האח"ק, למשטרה אין זכות קיום. זו נקודת ההנחה שאתה אמור לצאת ממנה.
לא סתם במשטרות אחרות לוקח הרבה יותר זמן להיות חוקר מאשר במשטרת ישראל. יש סינון יותר רציני, יש קריטריונים יותר ברורים ויש עקומת לימוד שונה לחלוטין.

עצוב מאוד שאתה רואה רק מבעד לכוונת. אגף החקירות לדוגמא, חשוב יותר למשטרה מאשר יחידה ללוחמה בטרור שבחצי מהזמן בכלל עובדת בשביל גופים אחרים ולא משנה כמה היא טובה. אי אפשר להקצות לה את המשאבים בצורה כל כך לא פרופרציונלית.

ישן 10-09-2010, 23:41
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
ממש לא
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "אינני בקיא בנתוני המצב במשטרה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dmith
שורה תחתונה - אם לא יהיו תנאים אטרקטיביים מספיק לחבר'ה הצעירים העונים לקטיטריונים - הימ"מ תתקשה לעמוד בכשירויות שלה. היא תצטרך להוריד את הדרישות מבחינת כ"א, או לעלות את הפרסטיז' של היחידה בעיני האנשים הרלונטיים.

לימ"מ תמיד יהיו מתגייסים. האקשן, ההילה, המבצעים המיוחדים, תמיד יביאו מועמדים טובים. עוד אלפיה, פחות אלפיה, לא יהיו חסרים אנשים. בטח לא עם התוספות שציין ליאור.
לעומת זאת, לשכר העלוב של השוטר המתחיל יש תחליף. לשוטר התנועה, לסייר ברחוב, לחוקר המתחיל, אין הילה. אין הרבה אקשן. אף אחד לא מסתכל עליהם בהערצה. כשהם עושים משמרת בראש השנה בנסיעה הלוך ושוב על כביש 4, אין בזה שום הירואיקה. אם להם לא ישלמו טוב, את אחותך יטרידו פושטקים ברחוב, הרכב שלך יפרץ ויגנב לשטחים, וההורים שלך לא ילכו בשקט בלילה הביתה. למקומות האלו, ששם כולנו נמצאים, לא יגיע הימ"מ.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 11-09-2010, 06:22
  טנדם טנדם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
אתה צודק אבל אפשר לומר זאת הפוך
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "ממש לא"

לא ישלח שוטר סיור או תנועה למשימות ימ"מ לכל אחד יעוד משלו.
לכל תפקיד הגדרות משלו ומכאן איכות ונתונים מיוחדים של כ"א ועל איכות משלמים והרבה בכל מקום וגם במשטרה ואין אני מזלזל בשוטרים הקלאסיים שראויים לשכר גבוהה יותר.
הויכוח על שכר שוטרים ביחידות המיוחדות במ"י היה ויהיה תמיד יש כאן הרבה אמוציות ורגשות וזה בסדר אבל יש גם הרבה "מבינים" שיודעים כמה רס"ב וכמה סמ"ר בימ"מ מרויחים אבל לא יודעים באמת מה הם עושים למה הם נדרשים מה רמת האחראיות שנדרשת מהם ביחס לכל שוטר אחר מה רמת הסיכון והחשיפה לסיכון בעבודתם ולכן לא הייתי מציע לתקוף את אותו לוחם או את העקרון של תגמול גבוהה ליחידות מיוחדות במשטרה.
ישן 11-09-2010, 21:01
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא ממש..."

ההפרש בין טייס ללוחם בגולני הוא תוספת טיסה פעילה (שכמו שכתבתי למעלה, לפחות על פי הפקודות אמורים לקבל תוספת זהה לה גם חבלנים [כל מי שתופס כשירות ס"פ בתקן, לצורך העניין] וצוללנים), ושטייס יוצא מקורס טיס עם תואר שמזכה אותו בתוספת שכר שלמיטב ידיעתי היא זהה גם לזאת של לוחם עם תואר ראשון.
טייס בלי תואר בוותק/דרגה הנכון אמור לקבל תוספת קצין טכני, אגב, לפי מה שאני מכיר.
הסיבה להפרש היא פשוטה - כל אחד יכול להיות בגולני, לא כל אחד יכול להיות טייס, ויש רצון עז לשמר את הטייסים במערכת (למי שתוהה, יש לי חבר שהחליט לפרוש אחרי כשנתיים + בטיס כי לא התאים לו להיות בקבע הרבה שנים..).

ישן 12-09-2010, 20:33
  Dmith Dmith אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אינספור, מילולית, משמעה יותר..."

קצת לא ברור על מה הויקוח... זה שיש מקצועות שאחוז האנשים המתאמים להם הוא נמוך ביותר והביקוש להם הוא גבוה ביותר - זאת עובדה! מומחה ללוחמה בטרור זה% 100 מקצוע שנכנס לרשימה הלא ארוכה הזאת. זה לאו דוקא אמור להעיד שזה תפקיד חשוב או טוב יותר מאחרים. אני בטוח שיש ילדות מ8200 ש"הצילו" במהלך שירותם יותר אנשים מפלגה שלמה של ימ"מ. חוקרים ומקצועות אחרים שצויינו כאן, אלה מקצועות שיש חתך אוכלוסייה גדול יותר שמתאים להם מבחינת תנאי סף ויותר אנשים באופן יחסי מוכשרים בסופו של דבר, אלה מקצועות עם ביקוש נמוך יותר מבחינת שוק העבודה. לכן מסיבות ברורות של הצעה מול ביקוש, אנשים בעלי מקצועות כאלה (טייסים\רכזים\מומחים באבטחה או לוחמה בטרור וכד'..) אמורים לקבל יותר מהשאר. כרגע ימ"מ היא אחת היחידות שאנשיה הם נכס (דרך אגב באנגלית גם קוראים לאופרטורים של יחידות כאלו - Asset, שווי ערך לאנשי מבצעים בקהילת המודיעין) אבל התנאים שהמדינה מציאה להם - לא מתייחסים למציאות. נכון לעשיו אנשים שעובדים שם, עושים זאת "מטוב ליבם" מה שנקרא, כי מהרבה בחינות זה לא משתלם להם ולא מעט אנשים עוזבים למגזר הפרטי בשלב כזה או אחר. גם אם משהו התגייס ליחידה לא מטעמי כסף (מאלה שאומרים "הכסף לא מעניין אותי"), אחרי 3 שנים של חוזה הרומנטיקה יוורדת והשגרה הקשה מתחילה לעלות שאלות. בגיל 25-28, מתחילים לחשוב על משפחה, על ילדים והפן הכלכלי מתחיל לעלות בפרספקטיבה אחרת. השאיפה היא שאנשים לא יברחו אחרי 3 שנים אלה ימשיכו ביחידה שנים, יעשה קריירה.

יש מספיק סיבות למה לא לעבוד בעבודה שמתעסקת בגורל מדי יום, לא חושב שצריך להוסיף לזה גם את השיקול הכלכלי הפסימי.

ישן 12-09-2010, 20:56
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "קצת לא ברור על מה הויקוח......"

אני לא יודע לאיפה בדיוק אתה נכנס.
לטייסים, צוללנים וחבלנים יש תוספת סיכון ייחודית בצה"ל, לי אין ספק שהיא נובעת מהרצון לצ'פר את הבודדים שמצליחים ולהשאיר אותם בפנים.
זה לא עניין של מי מציל מה.. מבחינת צה"ל יש בעלי יכולות/מקצועות (בדגש על טייסים ואנשי יחידות טכנולוגיות) שהביקוש אליהם בשוק הוא עצום (טייסים בגלל שזאת איכות "מוכחת", טכנולוגים בגלל תחומי ההתמקצעות שלהם) ולכן מוכנים להשקיע הרבה מאוד בשימור שלהם
אמירה שאין ביקוש גבוה בשוק ללוחמים מהרמה הגבוהה ביותר נשמעת לי מוזר, לי זה נראה יותר כאילו "מומחי בטחון" יש לנו "כמו זבל" (וסליחה על ההשוואה). כבר קראנו כאן כמה פעמים על כך שהשוק צמא לבוגרי קורס "אחיד" ומוכנים לשלם להם את קנסות היציאה כדי שיצאו משירות המדינה ויעברו לזרועות פרטיות. אני גם מכיר אנשי מיוחדות (כולל ימ"מ) שעברו לשירות ביחידות אבטחה כאלה ואחרות במשהב"ט ומקומות דומים, והתרשמתי שהם מקבלים שכר סביר+ ונהנים למרות התנאים הקשים.

בסוף - ואני חושב שגם על זה דיברנו פה - לדעתי מרבית משרתי הקבע (שאינם קצינים) לא נכנסו לקבע מתוך מחשבה על קריירה צבאית והשכר שיהיה להם בעוד 10 שנים, אבל נראה לי שמי שהולך לשירות במשטרה (ואני לא מדבר על בילוש תוך כדי משהו אחר..) ולא חושב קדימה יכול להלין רק על עצמו, ומי שכן חשב קדימה כנראה העריך שהשכר בסדר גמור ביחס לסיפוק מהעבודה ולשאר העבודות שהוא יכול להשיג (רמבו בן 22 לא יוכל להרוויח, בדרך כלל, שכר גבוה יותר באופן משמעותי, אם אין לו כישורים אחרים).

ישן 12-09-2010, 21:39
  Dmith Dmith אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יש גששים ותיקים בקבע, תקן..."

אני אכניס את התגובה ל2 הפוסטים שלך בהודעה 1 ברשותך.

לגבי התגובה הראשונה שלך, לדעתי לא הבנת אותי נכון.. אמרת סוג של אותו דבר. מומחים בלוט"ר ואבטחה יש מעט, ביקוש יש הרבה. לכן כדי להחזיק אנשים טובים בשירות המדינה צריך לשלם בהתאם, גם אם לא כמו ב"אזרחות", הסדר גודל צריך להיות באזור והפיצוי אמור לבוא על חשבון יציבות והטבות של "עובדי מדינה" ו"חבר אנשי בטחון" + סיפוק מתרומה למדינה.

לגבי גששים - אני חושב שאתה צודק. לצערי אין לי שפיץ של מושג על אילו תנאים הם משרתים לכן לא אוכל להשוות. מה שבטוח שהביקוש ל"גששים" באזרחות הוא לא זהה לזה של אנשים עם מומחיות מ"מ.

ולגבי הקביעה האחרונה שלך.. איתה אני לא מסכים בעליל, ולשמחתי המדינה חושבת כמוני.
להשוות בין לוחם ביחידה מיוחדת ללוחם "רגיל" זה אם תרצה, כמו להשוות בין רופא משפחה כללי למנתח-ניורולוג... "בתוך המקצוע" היוקרתי גם ככה (רפואה לצורך העיניין) יש מעטים מאוד שמסוגלים לעבוד בתפקיד השני. {דרך אגב, אני מתנצל אם האנלוגיה שלי טיפשית, זאת פרספקטיבה דילטנטית מהצד על עולם הרפואה).
איכות האנשים היא שונה. האפציות שיש לאנשים היא שונה. האחראיות שיש על האנשים האלו היא שונה. כמו שלא היית רוצה שאורטופד יעשה למשהו יקר לך ניתוח מוחי, לא היית סומך על לוחם גולני שישטתף במשימת מ"מ או יחלץ בני ערובה, מה שלא בהכרח עובד הפוך (מכיר הטעות הוא שונה לפחות). עכשיו תגיד לעצמך אתה - מי קריטי לך יותר שיהיה הכי מקצועי שאפשר, למי תשלם יותר כדי שתהיה לו מוטיבצייה להיות כזה ולהיות כזה אצלך?

אני חושב שהפואנטה שלי ברורה. אם זה עדיין לא שכנע, לא אוכל לעשות עוד כלום.

נערך לאחרונה ע"י Dmith בתאריך 12-09-2010 בשעה 21:43.
ישן 12-09-2010, 22:06
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "אני אכניס את התגובה ל2..."

לדעתי, מומחים וסמי-מומחים בלוט"ר ואבטחה יש הרבה.. אבל אנחנו נכנסים להגדרת מומחה מהו ונראה לי שזה לא הכיוון הנכון..
בכל מקרה, אם מסתכלים על זה ככה, יש ביקוש נמוך יחסית בשירות המדינה (שמאפשר סינון) וביקוש גבוה מחוץ לזרועות הרשמיות. אז אנחנו מסכימים שזאת סיבה שבגללה ראוי להעלות את תנאי השכר - כדי שיגיעו הטובים ביותר. מצד שני אני מניח שקצת כמו בטיס ולוחמה ימית, זה בערך המקום היחיד שאפשר להכניס בו המון אקשן שקורץ לצעירים (וגם לכמה וכמה מבוגרים...), אז יש קיזוז.

מבחינת ההשוואה והסיכון - להבנתי בשוטף הסיכון של לוחם ימ"מ להפגע נמוך יותר מאשר לוחם גולני שסוגר על בית בלי לדעת מה מחכה לו בפנים ועם הכשרה נחותה משמעותית, תקן אותי אם אני טועה (אני זוכר אירוע אחד של פציעת לוחם ימ"מ בפעילות בשנים האחרונות, והחבר'ה האלה עובדים כמו מטורפים, כך אומרים..).
מכאן שאין סיבה לתוספת שכר משמעותית שתהווה החרגה בולטת, אבל יש מקום להציע תנאי שירות קורצים, תוכניות שירות איכותיות ועוד למקומות/תפקידים חריגים.

ישן 13-09-2010, 18:09
  Dmith Dmith אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לדעתי, מומחים וסמי-מומחים..."

1) אני חושב שאתה לא לגמרי מבין את המניעים של מי שמשרת בתפקידים כאלו. הצמא ל"אקשן" עוברת לאנשים בקרב הראשון האמיתי שעוברים, לעיתים קרובות - הרבה לפני. בכלל, לאנשים שרחוקים מהתחום קשה להבין את הפרספקטיבה של לוחם שבוחר בזה כקריירה. היו כאן כמה חבר'ה שהביאו נק' ראיה מאוד צרה ובנאלית בעיניין השיקולים שאחד עומד בפיניהים כשבוחר במקצוע. אסור לשכוח שלא מדובר על צעירים, אלה בממוצע באנשים בני 23-25 שבוחרים להתחיל בדרך הזאת. אני אישית פגשתי אנשים שהתחילו את ההכשרה לקראת ה30.

2) בפירוש - לא. רמת הסיכון ללוחמי חי"ר לא מתקרבת לזאת של אנשי הימ"מ. אחוז הפציעות המבצעיות לאנשים לקראת הגיל הממוצע ביחידה מתקרב ל100 אחוז. לא על הכל אתה שומע בחדשות. תשרת ביחידה עשור שנים ורוב הסיכויים שבאחד מתוך המאות מבצעים שתעשה - משהו ימצא את הדרך אליך.
אם תקח את כל הפציעות ומקרי מוות בחטיבות החי"ר ותחלק בכמות האנשים ששירתו בחי"ר באותו פרק זמן שקיים הימ"מ, אני בספק שתקבל אחוזים שמתקרבים לרמה של השוואה.
ב) אני לא דיברתי בכלל על "תוספת סיכון". דיברתי על כך שאנשים איכותיים ילכו למשרד רוה"מ במקום לימ"מ כי התנאים שם טובים יותר והסיכון נמוך יותר. מאלה שישארו וילכו ויתקבלו לימ"מ, אחרי 3 שנים - הרבה אנשים יעזבו לשוק האזרחי כי התנאים שם טובים בכמה סידרי גודל מכל הבחינות. בסוף אתה נשאר עם אחוז מאוד קטן של אנשים בעלי נסיון של 10 שנים (הנחשבים למקצוענים אמיתיים שמחזיקים את היחידות) ביחידה שאמורה להפעיל סד"כ ממש ממש לא קטן. אני כאזרח לא רוצה שנגיע למצב כזה. אני רוצה שהיחידה הממלכתית ללוחמה בטרור וחילוץ בני ערובה תהיה הכי מקצועית וטובה שבעולם. שלא נצטרך להקים וועדה אחרי "מעלות" במאה ה21. "יהיה בסדר" כבר מזמן לא משכנע..
=|

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:32

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר