לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2010, 14:53
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "אתר מסוכן, לדעתי זה רק עניין..."

האתר לא יכול "לשים על הכוונת" כי עד כמה שידוע לי הוא בנוי על מדליפים שפונים ביוזמתם. זה לא אתר שמבצע איסוף אלא מקום באינטרנט שבו מדליפים מפרסמים את מרכולתם, והוא מצטיין בכך שככל הנראה קשה מאוד להפיל אותו.
אם ענת קם הייתה חס וחלילה מעבירה את הדיסקים הצרובים שלה לויקיליקס היינו בבעיה. כל עוד אף ישראלי לא עושה זאת ביוזמתו, אנחנו פחות בסיכון.
מה שכן, הפרסום שהאתר זכה לו בחודשים האחרונים יכול להביא לכך שהענת קם הבאה תעביר אליו את המסמכים הגנובים שלה, למרות שבינתיים התקשורת הישראלית עושה כמיטב יכולתה להפיץ לכל עבר הדלפות.
מאחר וענת קם הבאה (מימין או משמאל) היא רק עניין של זמן, בהחלט אפשרי שיבוא יום וגם מערכת הביטחון שלנו תככב בו למרות שיותר הגיוני שהיא תככב באמצעי התקשורת הישראליים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2010, 00:20
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "הבעיה בדמוקרטיה יצוגית, זה..."

עצם קיום גוף שאחראי על משהו יכול להוביל להסתרת מידע. גם עיתונאי יכול להסתיר מידע מהעם, וגם אתה יכול להסתיר מידע מהעם (נניח שהצי היווני בדרך אלינו ולא בא לך לספר..).
בדמוקרטיות יש גופי בקרה שאפשר לפנות אליהם, זה לא תפקיד של אזרח פשוט לקחת את החוק (הדמוקרטי) לידיים ולשרוק ברעש באמצעים שיכולים להוביל בסבירות גבוהה לפגיעה בחיי אדם.

אין לי שום בעיה עם אתר כזה כשהוא חושף סגירת דיל בין משרד ממשלתי לחברה מסחרית, לצורך העניין.

ישן 15-09-2010, 00:27
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "עצם קיום גוף שאחראי על משהו..."

ראה אני לא אומר, שצריך לגלות הכל לציבור, ושבשם הדמוקרטיה המדינה צריכה לוותר על סודותיה. להפך ענת קם לדעתי צריכה לסגור איזה 20-30 שנה במאסר. אבל אני חושב שבאותה מידה שאני ואתה יכולים לשבת ולדבר על מה שאנחנו רוצים, באותה מידה באינטרנט צריך להיות חופש מידע מוחלט, זה גם אומר שלאו דווקא מה שנכתב או נאמר נכון, אבל זה מאפשר לאנשים לדבר על מה שהם רוצים, ומאוד מקשה על ממשל כולשהו להסתיר עוולות.

חוץ מזה שלגוף בטחוני ויקיליקס זה איום שולי, האיום האמיתי זה גופיי מודיעין של האויב, שמנסים להשיג מידע באופן הרבה יותר אקטיבי. בוא נגיד שגוף בטחוני שיש ממנו דליפות לויקיליקס, אז זאת הדאגה האחרונה שלו, זה הרגע להתחיל לדאוג מהמודעין הרוסי, הסיני והסורי.

נערך לאחרונה ע"י hellfrost בתאריך 15-09-2010 בשעה 00:30.
ישן 13-09-2010, 19:49
  NaDaVl NaDaVl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "לא התכוונתי למקרה ענת קם אלא..."

חח אם כך אז אני מתנצל, טעות שלי, שגיתי בהבנת ההקשר של מה שכתבת.
בכל אופן, אם הנושא הוא חשיפה אמיתית של מסמכים המעידים על פעולות לא חוקיות..הרי שמי שעושה זאת עושה פעולה נכונה מבחינה מוסרית (אם ורק אם הוא פנה קודם להתלונן בתוך המערכת, ושם מסמסו אותו), אבל גם אז הוא צריך להיות מוכן לשלם את המחיר על הפעולה הזו.
מחיר שצריך להיות מצומצם, אבל עדיין צריך לגבות מחיר.
זאת מכיוון שיום אחד זה אדם שחושף פעולות לא חוקיות אמיתיות, ויום לאחר מכן זו איזו חיילת סוררת שמדליפה המוני מסמכים כי מה שמופיע בכמה מהם אולי לא מתאים לדעות הפוליטיות שלה.
לחייל אין את האפשרות האמיתית לקבוע האם מדובר בפעולה לא חוקית, או סתם פעולה שלא נראת לו עצמו מבחינת דעותיו הפוליטיות.
ועל כן צריף לשמור על הרתעה מסוימת נגד פעולות שכאלה, גם במקרים שבהם ההדלפה הוא מעשה נכון מבחינה ערכית - מכיוון שזה פותח דלת להדלפות גם כשהן לא נכונות מכל בחינה שהיא.

נערך לאחרונה ע"י NaDaVl בתאריך 13-09-2010 בשעה 19:53.
ישן 13-09-2010, 17:57
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "חשיפת מעשים לא חוקיים בעליל של הצבא זאת " סכנה" בעיניך?!"

חשיפת מעשים "שדגל שחור מתנוסס מעליהם" היא עקרונית מעשה ראוי וחשוב.
ראוי וחשוב שמי שיש בידיו מידע על מעשים כאלו יעביר אותם לפרקליטות הצבאית, למבקר המדינה, לוועדת חוץ וביטחון של הכנסת (שבה יושבים כידוע גם חברי אופוזיציה) ולגורמים מוסמכים דומים. אם הנושא ממוסמס על ידי כולם, נראה לי שאפשר לסלוח גם להדלפה לתקשורת של עיקרי הנושא בלי להעביר מסמכי מקור.

לעומת זאת - הדלפה סיטונאית של מסמכי מקור בטחוניים לאתר אינטרנט היא במפורש סכנה. אם ענת קם הייתה מעבירה לויקיליקס את ה-2000 ומשהו מסמכים שהיא צרבה בשביל לחשוף מעשה לא ראוי שמפורט בשתי שורות בשני מסמכים זה היה יום חג לכל חבר מוחבראת וכל דסקאי ישראל בכל שירות ביון.
ישן 13-09-2010, 19:11
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "לפי ההיגיון שלך (כך אני מבין)..."

זו כבר דמגוגיה.
יש הבדל עצום בין תחקיר עיתונאי ראוי ואחראי או אפילו דיסידנטי וחתרני לבין פרסום מסמכי מקור. כנראה מסיבה זו גם תחקירים עיתונאים וגם ביטחון מידע הם קונצנזוס בכל דמוקרטיה.

תחקיר עיתונאי אמור לעבור דרך הצנזורה הצבאית, ואם הצנזורה משתמשת לרעה בכוחה כדי להשתיק אי נעימויות תמיד יש בג"צים וכד'. ואגב, הצנזורה הצבאית היא דווקא גוף שנעשה לו עוול בכך שבציבור יש תחושה שהוא סותם פיות בגלל שהציבור נוטה לבלבל בין הצנזורה הצבאית לבין צווי איסור פרסום של בתי משפט שניתנים ביד רחבה.
פרסום מסמכי מקור מסווגים ללא אישור הוא גם עבירה וגם עצלנות. מי שרואה מעשה בלתי ראוי לא צריך לשפוך את התינוק עם המים אלא לדעתי מצופה ממנו כאדם שרואה עצמו מוסרי, גם לחשוב קצת ולמזער נזקים.
ישן 13-09-2010, 21:11
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דאגלאס שמתחילה ב "ויקיליקס בהכנות לשיגור אם כל ההדלפות - והפעם עיראק"

The General Gunning for WikiLeaks

by Philip Shenon
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.tdbimg.com//image/logo_foot.gif?v=7.74]

As WikiLeaks prepares a new dump of secret war documents, the feds’ intel SWAT team races to do damage control. Philip Shenon reports on its leader and its inner workings.

In a nondescript suite of government offices not far from the Pentagon, nearly 120 intelligence analysts, FBI agents, and others are at work—24 hours a day, seven days a week—on the frontlines of the government’s secret war against WikiLeaks.

Dubbed the WikiLeaks War Room by some of its occupants, the round-the-clock operation is on high alert this month as WikiLeaks and its elusive leader, Julian Assange, threaten to release a second batch of thousands of classified American war logs from Afghanstan. Thousands more leaked documents from another American war zone—Iraq—are also reportedly slated for release by WikiLeaks this fall.

Although outsiders have not been allowed to inspect the “war room” in suburban Virginia and see its staff at work, national-security officials offered details of the operation to The Daily Beast, including the identity of the counterintelligence expert who has been put in charge: Brig. General Robert A. Carr of the Defense Intelligence Agency. Officials say Carr, handpicked for the assignment by Defense Secretary Robert Gates, is highly respected among his colleagues at DIA, the Pentagon’s equivalent of the CIA, and a fitting adversary to Assange, the nomadic Australian-born computer hacker who founded WikiLeaks and is now believed to be in Sweden.
להמשך הידיעה המלאה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.tdbimg.com//image/logo_foot.gif?v=7.74]

ישן 14-09-2010, 02:07
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[left][font=Times New..."

שאלה בנוגע לאתר הזה, מדוע לא יכולים להוריד אותו?
קראתי, שניסו להוריד אותו בעבר אבל המהלך נכשל. אין איזה גוף עם סמכות לקחת החלטה להוריד את האתר הזה ולתפוס את מפעילי האתר ואת המדליפים לאתר ולהציל חיי אדם?
בכל זאת יש חיילים מארה"ב ומשאר העולם, שהאתר הזה מסכן את החיים שלהם על ידי חשיפה של מידע רגיש מאוד.

אמרו כאן לפני, כאשר קראתי את כל התגובות על המזל, שענת-קם לא העבירה להם מסמכים ואני מבין גם למה, כי גורמים לא טובים כגון: אירן, החיזבלה, חמאס ,הפת"ח ושאר אירגוני הטרור בגדה וברצועה, סוריה ולבנון יכולים לעשות בזה שימוש נגד ישראל.

אשמח לקבל על השאלה שלי תשובה, אם זה מקובל ובסדר.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 14-09-2010, 09:34
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני אחזור על מה שכתבתי..."

הטיעון שלך יכול לנבוע מחוסר הבנה או מראיה שלילית מאוד של המשטר הקיים בארה"ב.
אם כל פקיד ציבור יכול להדליף חומר מסווג לאתר פרטי לא מפוקח* הרי שהמדינה לא יכולה עוד להחזיק מידע סודי. חלק מהחומר סווג כדי להגן על בעלי תפקידים, אך חלקו מסווג מסיבות אובייקטיביות כדי לשמור על הדמוקרטיה והחופש בעולם.

נאמר שוויקיליקס היה מפרסם במאי 44' את התוכנית המלאה של הנחיתה בנורמנדיה, כולל פעולות ההסחה, וכתוצאה מכך מערב אירופה היתה נמצאת עוד שנה תחת כיבוש נאצי. האם זה היה ביטוי ל-"דמוקרטיה, ולחופש בעולם"?

* וזה להבנתי החידוש הטכני בויקיליקס- שהוא מקשה מאוד על חשיפת מקורות, לא שהוא עמיד בפני התקפות.
ישן 14-09-2010, 10:19

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הטיעון שלך יכול לנבוע מחוסר..."

אני אענה לשניכם.

מה זה ויקיליקס?
ויקי ליקס, זה בסופו של דבר אתר אינטרנט - שמאפשר לאנשים להעלות עליו מסמכים, או להעביר עליו מידע, בצורה מאובטחת למדי, ואז מפעילי האתר יכולים להחליט מה להעלות לאתר שלהם, ולחשוף את זה לכל העולם.
כל מסמך שם יכול להיות מפוברק, ע"י מפעילי האתר, סתם ע"י בעלי עיניין, או ע"י ממשלת ארהב, זה שמידע מופיע שם, זה ממש לא מעיד שהוא אמיתי או מקורי, או מצייר תמונה שלמה.

אינטרנט וחופש ביטוי
האינטרנט כמדיום, הוא הכלי האולטימטיבי לחופש הביטוי, וחופש המידע, האינטרנט מאפשר לכל אחד להגיד, ולהציג מה שהוא רוצה לעולם. מה מתוך זה אמת? זה כבר לשיקול הקורא. בסופו של דבר האינטרנט מקשה מאוד על שמירת סודות שיש בהם עיניין ציבורי אם זה, פשעים נגד האנושות של ממשלת סין, או עינויי עירקים בבתי כלא, או מעצרים עם 17 צווי איסור פרסום של ממשלת ישראל, ולא חסר דוגמאות אחרות. כל מידע שנגיש לחלק מהציבור, ומעניין את הציבור הופך לנגיש לכלל הציבור. בגלל זה האינטרנט ואתרים כמו ויקיליקס ,אפילו פרש, או כל אתר אחר שמאפשר לאנשים לדון ולשתף, הם כלי שרת בידי הדמוקרטיה. זה שממשלה לא יכולה להסתיר חלק גדול מהפעילות שלה, זה אך ורק לטובת הציבור, כי זה מונע מהממשלה לפעול נגד האינטרס הציבורי, ומאפשר לציבור לדעת ולבקר את פעילות נבחריו.

בטחון מידע
אני רוצה לציין, שאני חושב שענת קם וכל מי שמדליף מידע סודי ופנימי, ומועל באמון, כמו שהיא עשתה, צריך לשבת בכלא תקופה מאוד מאוד מכובדת. וזה בכלל לא שאלה של כמה נזק היא גרמה, או אם היא התכונה לפגוע באמותינו או לא, היא מעלה באמון, ובגדה בצבא ובמדינה. (ומסרה ידיעה סודית).

אני לא מאמין שמשהו ממה שהיא עשתה הזיק באמת, או סיכן מישהו, מעבר לנזק הפוליטי או התדמיתי (לא בעצם ההדלפה, היו שם לא מעט מסמכים מזיקים תדמיתית). בשביל שמידע שיוצא החוצה יזיק באמת, צריכה להיות לו משמעות אופרטיבית, והוא צריך להגיע לצד השני בזמן אמת, וזה משהו שלמיטב הבנתי לא קרה. זה גם לא בריא שמידע כלשהו מגיע למנגנוני ביון של האויב, הם רק לומדים מזה. אני לא יודע מה הגיע לאן, ומה הייתה הרלוונטיות שלו, אבל כל פיסת מידע עוזרת לצייר תמונה ולהאיר אותה, אבל ברגע שיודעים על זה, זה משהו שאפשר להתמודד איתו ולספוג.
בסופו של דבר האחריות היא על הגוף הרלוונטי (צה"ל \ צבא ארה"ב) לשמור ולהגן על המידע שלו, ואם הוא מתרשל בזה, אז אין לו על מי להלין אלא על עצמו.

הסכנה בדליפת מידע, זה לא חיילת כמו ענת קם שאוספת מסמכים ומעבירה אותם לאחר זמן ניכר לעיתונאי, או לויקיליקס, אלא בריגול. וזאת הנקודה כאן, הסכנה האמתית בדליפת מידע זה לא מישהו שמשחרר מידע לא אקטואלי לציבור, אלא במישהו שיעיבר מידע אופרטיבי בזמן אמת לאויב. חוץ מזה שהמידע שמעניין את המודעין הסורי, ואת אתר ויקיליקס, זה מידע שונה. אל תטעו לצד השני יש מנגנוני מודיעין שמשקיעים הרבה מאוד אנרגיה באיסוף מודיעין עלינו, וכנראה יודעים הרבה יותר ממה שהיינו רוצים, וכנראה הרבה הרבה יותר מהציבור, ומקורת המידע העיקרים שלהם זה ממש לא האינטרנט או הטלויזיה או מקורות OS אחרים.

אם ענת קם הצליחה להוציא כלכך הרבה מידע, בלי כוונה אמתית להזיק, אז מה יכול להוציא מישהו שיש לו כוונה להזיק?

נערך לאחרונה ע"י hellfrost בתאריך 14-09-2010 בשעה 10:25.
ישן 14-09-2010, 11:21
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
יש לי שאלה פשוטה
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני מסכים, בגלל זה המשפט..."

מי שמך או את רב"ט קם להחליט איזה מידע מסוכן ואיזה לא?
מה אפשר להדליף ומה לא?
בגלל זה הגישה של שחורֿ לבן.
ויקיליקס הוא הוא אתר הדלפות בסיטונות ללא הבחנה כאשר מפעילי האתר מתיימרים להפעיל שיקול דעת שלא יפגע בבטחון המדינות והאזרחים.
זה לא שירות לדמוקרטיה, זו אנרכיה שיכולה לפגוע במדינות שאת הדמוקרטיה שלהן האתר אמור לשרת.
מה גם שכםי שכבר נכתב פה, יש דרכים במערכת לחשוף מסמכים.
במקרים צרים של מסמכים ספציפיים ניתן לפרסמם ע"י עיתונאים, אבל לא לפתוח מחסן של מסמכים צבאיים מכל סוגו ןבכל נושא מחוץ למערכת.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 14-09-2010 בשעה 11:42.
ישן 14-09-2010, 21:04
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "הדרכים שאפשר לחשוף "במסגרת..."

קראתי את השרשור הזה לפני התגובה הקודמת שלי.
השימוש בעיתונאים לחשיפת אירועים לא תקינים הוא שיטה ותיקה ויעילה שבוצעה בארה"ב מספר פעמים, כיום ניתן גם לפנות לעיתונות בינ"ל. זו עדיין שיטה יעילה שתקפה גם למקרים כאלו.

הבעיה כפי שרשמתי היא שויקיליקס שואב כמות אדירה של מידע ברמות שונות של סיווג בנושאים שונים שעלולים לגרום נזק ועורכיו מחליטים בעצמם מה לפרסם.
האם הם באמת לא מוטים? האם דעות פוליטיות לא משחקות פה תפקיד? מכיוון שהאתר מנוהל ע"י בני אדם לא ניתן לומר שהתשובה היא לא, ומכיוון שכך האתר ומאגר המידע שלו עלול להיות מזיק מאוד בין אם במכוון עקב אג'נדה פוליטית או בצורה עקיפה עקב דליפת מידע משרתי האתר.
ואז איך זה ישרת את הדמוקרטיה?

יותר מדי מדבר טוב הופך לדבר רע, חופש דיבור ומידע זה נפלא עד גבול מסוים שויקיליקס עובר, זה לא חופש, זו אנרכיה עם פוטנציאל נזק אדיר לאינטרס הציבורי הרבה מעבר למקרים בהם הם רוצים לטפל ומקור לכח.
העם לא בחר בהם ע"מ שיחזיקו כזה כח ומידע רגיש של המדינה אז למה העם צריך לסמוך עליו?

ויקיליקס בעיני משול למליציה שהחליטה לקחת את החוק לידים ולהשליט סדר ברחובות עקב אכזבה מהמשטרה.

לא רק שויקיליקס לא טוב לדמוקרטיה הוא בעל פוטנציאל לנזק לדמוקרטיה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 14-09-2010, 11:29
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני מסכים, בגלל זה המשפט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
מישהו הביא פה את נורמנדי כדוגמה, אז אם התוכנית הייתה נחשפת יום לפני המבצע, זה היה באופן ודאי פוגע במבצע. מצד שני אם תוכנית המבצע היתה נחשפת שבועיים אחרי שהחל, אז בריא זה לא, אבל לנזק מיידי זה לא יגרום.

כשאמרת את זה הוכחת את טענתו של צופה ורואה אפילו לפני שטען אותה....

יום לפני, דליפה של תוכנית הפלישה לא הייתה משנה הרבה, כיוון שהיכולת של הגרמנים להקפיץ תגובורת לאיזור ב24 שעות הייתה מוגבלת מאוד.

לעומת זאת, אם הייתה התוכנית מודלפת שבועיים מראש, היה צי הפלישה נתקל בחומה בצורה הרבה יותר, עם כוחות אויוב רבים וללא ספק הרבה מרעין בישין אחרים. או שהיו בעלות הברית נאלצות לבטל את הפלישה ולחפש דרך אחרת, דבר שהיה מאריך את שלטון האימים של היטלר באירופה....

עצם זה שלא חשבת על הנקודה הזאת איננו מעיד רעות עליך... אבל הוא כן מוכיח את מה שאמר צופה ורואה:

ציטוט:
מי שמך או את רב"ט קם להחליט איזה מידע מסוכן ואיזה לא?
מה אפשר להדליף ומה לא?
בגלל זה הגישה של שחורֿ לבן.
ויקיליקס הוא הוא אתר הדלפות בסיטונות ללא הבחנה כאשר מפעילי האתר מתיימרים להפעיל שיקול דעת שלא יפגע בבטחון המדינות והאזרחים.

ישן 14-09-2010, 10:39
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני אענה לשניכם. [U]מה זה..."

שתי שאלות:

א) אם אני שוכח לנעול את הבית (קיבוצניק, מה לעשות) זה מצדיק את השכן שנכנס וגנב לי את הארנק? כי על פי הלוגיקה שלך, האשמה לא נעוצה באמת במדליפים או במי שמפרסם מידע מודלף אלא במי שממנו דלף המידע

ב) מי אמר שלענת קם לא הייתה כוונה אמיתית להזיק? אם היא כשירה לעמוד לדין (כלומר לא לוקה בנפשה), אז היא אמורה לדעת שלקחית אלפי מסמכים מסווגים ונתנתם לגורם לא מוסמך בהכרח תסכן חיילי צה"ל ופעולותיו ולכן בעקיפין את אזרחי ישראל. מה הייתה הכוונה שלה אם לא להזיק? להכריח את צה"ל לחשוב מחדש על תו"לים ופרישת כוחות?

לא רק שעל מדליף חלה אחרויות, גם על המפרסם חלה אחריות. להזכירך, ענת קם ניסתה למכור את המידע שבידיה לעיתונאי אחר (ברח לי שמו, עמך הסליחה) שסירב להניח את ידיו על חומר כזה שהושג בצורה לא חוקית וסיכן את מדינת ישראל. בהתאם יכול היה הליצן שמפעיל את ויקיליקס לקחת את החומרים המסווגים שהגיעו לידיו וללכת ישירות למבקר הפנימי של משרד ההגנה האמריקני. במקום זאת הוא חשף הכל קבל עם ואינטרנט

ישן 14-09-2010, 11:11

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שתי שאלות: א) אם אני שוכח..."

איפה אמרתי שהמדליף לא אשם?

האחריות היא קודם כל על האירגון שרוצה להגן על המידע שלו, פשוט כי זה האינטרס הישיר שלו. המדליף בטח שאשם ואחראי על מעשיו.

אני לא בקיא מספיק במה ענת קם גנבה, אבל אני לא חושב שהיא התכונה שחיילים יהרגו בגללה... עדיין מגיע לה איזה מאסר עולם...
ד"א אתה טועה אם אתה חושב שפריסת כוחות ותו"לים זה מידע שלא זולג ממילא, במידות שונות, אבל זולג. כל מידע שנחשף למאות- אלפי אנשים זולג, וכל מידע שהאויב יכול להשיג בצורה אקטיבית זולג, זה לא אומר שצריך לעזור לו...

ויקיליקס בעיקר מחזק את הדמוקרטיה(לא הממשל) המאוד מקרטעת של ארה"ב. אתה הוזה אם אתה חושב שלהעביר נניח את צילומי העינויים באבו גרייב, למבקר של משרד ההגנה האמריקאי, היה מועיל במשהו למישהו...
ישן 14-09-2010, 21:28
  דאגלאס דאגלאס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אפשר לסגור אותו די בקלות"

אם כבר מלחמות סייבר המעוגנים בחוק, ארה"ב כשרצתה היא פעלה גם בניגוד לחוק בתקיפות מפעימה (אגב, ואותו אתר הינו מארח כיום של ויקיליקס)
ראה ציטוט:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3258345,00.html
מהדורת החדשות המרכזית של הטלויזיה השבדית דיווחה כי הדרישה לסגור את האתר התקבלה בטלפון ישיר מהבית הלבן לשר המשפטים השבדי, תומאס בוסטרום, לא פחות ולא יותר.
אבל אין לי עילה חוקית, ענה השר. המשטרה והיועץ המשפטי של משרד המשפטים השבדי הזהירו את השר כי סגירת האתר והחרמת הציוד, שלא לדבר על מעצרים, תהיינה בלתי חוקיות. היות ומעמדם של קישורים לחומר חוקי ולא חוקי, הנמצא על מחשבי גולשים, כלל אינו ברור במדינה.
מלבד זאת, כמו ברוב המדינות המתוקנות בעולם, פנייה ישירה כזו של גוף שלטוני אל גוף שילטוני ודרישה לפעולה, שלא בדרך הרגולציות הרגילות, משרדי הממשלה, למשל, אסורה בתכלית האיסור.
ישן 15-09-2010, 17:50
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אפשר לסגור אותו די בקלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
הוא ניתן ל"סגירה" ע"י הוצאת צו משפטי לביטול הדומיין ע"י הרשם. כמובן שדקה לאחר מכן ניתן להפנות את האתר לכתובת אלטרנטיבית או לרשום אותו במדינה זרה, אבל זה כבר משחק חתול-ועכבר שבעלי האתר לא ממש בונים/בנו עליו...

זה כבר קרה. קראתי ב"הארץ" שבעבר ויקיליקס פרסמו מידע על גוף מסחרי כלשהו. הבעליםשל אותו גוף פנו לבימ"ש שיושב בשוויץ שהוציא צו סגירה מיידי לויקיליקס. התגובה של בעלי האתר היתה משהו כמו:
זהירות - ספויילר!
ומאותו רגע האתר עבר משרת לשרת ללא הרף תוך כדי הדיונים בערעור שהוגש על הצו, עד שבסוף פשוט ירדו ממנו ומאז הוא פועל ללא הפרעה. אז מי כאן מתעייף יותר מהר ממשחקי חתול - עכבר?

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-10-2010, 18:16
  דאגלאס דאגלאס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דאגלאס שמתחילה ב "ויקיליקס בהכנות לשיגור אם כל ההדלפות - והפעם עיראק"

400,000 המסמכים התפרסמו

מחדלי ארה"ב בעיראק: בלוני ריגול עפו לאיראן
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3973583,00.html
האם טכנולוגיות אמריקניות רגישות נפלו לידי משמרות המהפכה? המסמכים הסודיים שפרסם הלילה (שבת) אתר "ויקיליקס" על המלחמה בעיראק העלו טיוח אמריקני חמור של התעללות באזרחים עיראקים, אבל לא רק. אירועים אחרים שמתוארים במסמכים ועלולים להביך את הצבא האמריקני נוגעים למחדלים שחושפים לא מעט חוסר סדר ובלבול בקרב חייליו, על רקע המשימה המתישה. העיתון הבריטי "גרדיאן" דיווח כי אחד המסמכים מתעד מקרה שבו בלון ריגול JLens, ובו מצלמות באיכות גבוהה, התעופף ונישא ממקומו עם הרוח לאיראן. לפי דו"ח מודיעין שנמצא בין המסמכים, ...

מסמכים חושפים: ארה"ב טייחה פשעי מלחמה בעיראק
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1194850.html
כ-400 אלף מסמכים המתעדים את פעילות ארה"ב בעיראק נחשפו. הפרסום מציג עינויים, רצח אזרחים, אונס, ובעיקר פסיפס של עימות מתמשך לאחר ציפייה ארוכה, שכללה גם מאבק עקר מצד גורמים רשמיים בארצות הברית, נחשפו הלילה (שבת) מאות אלפי מסמכים המטילים צל כבד על הפעילות האמריקאית בעיראק. הנשיא בוש מכריז על "סוף הלחימה העיקרית בעיראק". תצלום: אי-פי בדומה לחשיפה הקודמת, שהעלתה סימני שאלה לגבי התנהלותה של המעצמה האמריקאית באפגניסטאן, גם כעת העביר אתר ויקיליקס את המידע לשלושה מהעיתונים החשובים בעולם: ניו יורק טיימס האמריקאי, ...

מלקות עם צינור, עינוי במקדחה: 'אין צורך בחקירה'
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3973553,00.html
עיון במסמכים שחשף הלילה אתר "ויקיליקס" על המלחמה בעיראק מציג עדויות מחרידות על ההתעללויות שטייח צבא ארה"ב. הצלפות עם מוטות ואנטנות, בעיטות לגוף ושימוש בפליירים ומים רותחים נחתמו בקביעה: "לא צריך לחקור", אמריקנים ריססו בכדורים נשים וילדים. לפי המסמכים, רה"מ השיעי של עיראק פיקד על רבות מהזוועות נגד הסונים הדליפה הגדולה בהיסטוריה מציירת את הגיהנום העיראקי: ארצות הברית עשתה כל מאמץ בשבע השנים האחרונות להציג את עצמה כ"מבוגר האחראי" בעיראק, אבל המסמכים הצבאיים הסודיים שפרסם הלילה (שבת) אתר ההדלפות "ויקיליקס" ...

מקורות נוספים בגוגל ניוז:
http://news.google.co.il/news/story...rLY-mbM&topic=w
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:08

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר