לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2010, 14:03
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
הרב מיכאל מלכיאור: "שום משפטן שקשוקה לא ישנה את זכות הציבור על אוצרות הטבע"

"צריך להתבונן ולא להאמין עד להיכן מגיעים אנשים שצבירת עושר מבחינתם היא ערך עליון, תוך רמיסת זכותם של כלל אזרחי ישראל ליהנות מפרי אוצרות הטבע של המדינה", הוסיף לנגוצקי. " 'נס השמן' הדרמטי שאירע לנו, העמיד לרשותנו פוטנציאל אדיר העשוי לסייע בידינו לפתור בעיות שהינן בנפשנו כגון: צמצום פערים כלכליים – חברתיים, שיפור משמעותי במערכות החינוך, ייצוב כלכלת ישראל וביסוס מערכת הביטחון. במקום זאת, אנו שומעים, קוראים ורואים חדשות לבקרים, כיצד מנסים אישים וגופים, שנכנסו אך בין לילה לקטגוריית המולטי-מיליארדרים, למנוע ממדינת ישראל מלהחליט על חלוקה מתבקשת וצודקת של רווחי העתק הצפויים".

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=ab20100913_75396146&from=haaretz

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-09-2010, 17:53
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "לינק לחוק?"

אחפש...יקח לי קצת זמן...

בעריכה: לא מצאתי את לשון החוק (אולי יכולות החיפוש שלי מוגבלות)
אבל כן את הפסקה הבאה:

ציטוט:
על פי המצב הקיים, שנקבע לפני יותר מ-60 שנה, נהנית מדינת ישראל מחלק קטן בלבד מההכנסות של אוצרות הטבע שבשטחה: כ-25% לכל היותר. זהו שיעור ההכנסות מאוצרות טבע מהנמוכים בעולם. גובה התמלוגים מההכנסות על הפקת נפט וגז טבעי בישראל נקבע ב-1952 ועומד מאז על 12.5% (אפקטיבית כ-10%), ואילו גובה התמלוגים על הפקת מחצבים ומתכות נקבע ב-1925 ועומד על 3%-5%. הצעת החוק קובעת כי שיעור התמלוגים על אוצרות טבע המופקים בישראל יעמוד על 20%.

מתוך http://www.themarker.com/tmc/articl...z20100713_65322

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

נערך לאחרונה ע"י Tallyco בתאריך 13-09-2010 בשעה 18:06.
ישן 13-09-2010, 18:00
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא, לא רוצים לגנוב ממנו,..."

האם זה בסדר שהמדינה מבקשת את התמלוגים אחרי שהגז נמצא?
הרי איפו היו מבקשי התמלוגים בזמן שאותם החברות השקיעו וניסו למצאו גז ב-60 השנים האחרונות?
איזה דוגמה זה נותן לשאר החברות והיזמים שאחרי שהדבר מבוצע פתאום קופצים עליהם ואומרים להם: תצטרכו לשלם יותר!.
אפילו אם התמלוגים נמוכים משאר המדינות זה עדיין לא עושה את זה צודק, וגם מיצר אווירה מאוד שלילית.

ציטוט:
אוצרות טבע שייכים למדינה עפ"י חוק, והתמלוגים שהמדינה מקבלת כיום על הפקתם ע"י זכיינים פרטיים דוגמת
תשובה מגוחכים.

נכון.
עד שתשובה הגיעה אוצרות הטבע אומנם היו שיכים למדינה.
האם המדינה נצלה אותם? מצא אותם?
מה הטעם שזה שייך למדינה אם לא יכולים לנצל את המשאב ולהפיק ממנו את המירב לתועלת אזרחי המדינה?

נערך לאחרונה ע"י Homo sapiens בתאריך 13-09-2010 בשעה 18:03.
ישן 13-09-2010, 20:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא תרמה כלום, חוץ מאשר את השטח שבו נמצא האוצר...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "קודם כל מדינת ישראל לא תרמה..."

תמלוגי הגז שנקבעו בתקופה שבה לא מצאו כאן כלום, הצדיקו
חיפושים עם תוחלת הצלחה נמוכה מאוד. בשנים האחרונות כבר
נמצאו כאן לא מעט תגליות גז גדולות (שאל את תשובה על ים
תטיס...), שמצדיקות שינוי במערך.

מתח הרווחים כאן הוא כזה שמרגע שמצאת משהו - אתה כבר עשיר
מעבר לכל דמיון.

האיום של "לא נחפש פה גז אם יגדילו את התמלוגים" הוא
מהמטופשים ביותר שהושמעו - גם אם נגבה מתשובה 60% מס
(ואיש לא מציע כזה דבר), עדיין הרווחים שלו מ"תמר" ו"לוויתן"
ייאמדו במיליארדים רבים - רווחים שהם תולדה של משאב טבע
לאומי.

אם תשובה "יעניש" את ישראל ויוותר על הזיכיון בגלל העלאת
התמלוגים (אל תדאג, הוא אפילו לא מדמיין לעשות כן...), אזי
משרד האוצר ומשרד התשתיות יצטרכו להרחיק בעזרת כוחות
יס"מ את ההתנפלות ההמונית של הטייקונים מכל העולם שירוצו
להחליף אותו, חרף ה"תמלוגים הענקיים" שייאלצו לשלם...
ישן 13-09-2010, 20:16
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא תרמה כלום, חוץ מאשר את השטח שבו נמצא האוצר..."

מתח הרווחים לא כזה גבוה. לייצא את הגז זה סיפור מההפטרה (טכנית), ישראל עדיין לא צורכת גז ברמה כזו גבוהה (רק עכשיו התחילו לדבר על תחנות דו דלקיות), מתקני הפחתת הלחצים עדיין לא קיבלו מקום (התנגדות של ירוקים ושאר אינטרסנטים).

כמובן שעכשיו יבואו טייקונים גם בתמלוגים גבוהים. אבל כשהיה פה ריק, מי רצה בכלל לבוא לפה? כל החברות הללו נסחרו במדד היתר מרוב שהם לא היו סחירות, ומרוב שאף אחד לא רצה אותן. רק עכשיו פתאום הן פורחות.
אם המדינה לא השכילה להעלות את התמלוגים אחרי ים תטיס, שתבוא בטענות לעצמה.

ישן 14-09-2010, 17:31

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מתח הרווחים עצום, לא סתם גבוה"

ישראל לא יכולה לייצא גז לשכנותיה, כך הקהל המטרה לייצוא הוא אירופה. הנחת צינור (ולפני זה- מתקני הנזלה) עולים המון המון כסף וזאת השקה של כמה שנים טובות- לא ריאלי כרגע.

אתה שוב חוזר על "בעל ההון שירוויח". אבל תשובה הוא רק חלק קטן מהסיפור, באמת שאין לי מושג למה נתלו בו.
הידעת למשל שרוב רובה של ישראמקו מוחזקת בכלל על ידי הציבור? אתה, אני, אחרים? שלא לדבר על כספי הפנסיה שלנו? אם המדינה תתערב בזה, אני מפסיד מזה, אתה מפסיד מזה, הפנסיה שלי תפסיד מזה. אני סומך על עצמי שאת הרווחים שלי מההשקעות אדע לכלכל טוב יותר מאשר המדינה תעשה זאת בשבילי. אני סומך על הגופים המנהלים לי את הפנסיה שיידעו להפיק יותר רווחים שיעזרו לי בעת זקנה. לי ולהמוני אחרים.

ושוב- כל העלאה של תמלוגים תהיה רק עבור רשיונות שנמכרו אחרי שתוקן החוק. תיקון של מה שהיה קודם- פסול בעיני.
העובדה שהמדינה התעוררה מאוחר היא הבעיה שלה. שישנו את החוק, בכיף, אבל בלי החלה רטרואקטיבית.

חוץ מזה, אני רוצה לראות כמה לחץ יפעילו נובל אנרג'י דרך הלובי שלהם בקונגרס וכמה ישראל תוכל לעמוד בו.

אני מגיב גם לתגובה השניה שלך-
המדינה לא מתפרקת מאוצרותיה. היא מכרה את הזכות להפיק אותם (להזכירך, היא עצמה הפיקה אותם עד לפני זמן מה עד שנמאס לה והיא הפריטה את החיפושים).
כמו שאמרתי- ברור שעכשיו כולם ירוצו לחפש גז. אבל כמה חברות רצו לחפש גז ונפט לפני כמה שנים? עובדה- תראה אלו הנחות קיבלו ים תטיס. הם לא משלמים כמעט כלום, והמדינה אפילו לא רוצה לחשוף את ההטבות שנתנה לה. אני מצטער, אבל מישהו היה מטומטם בתהליך קבלת ההחלטות, ועכשיו הוא מנסה לכפר על זה בהפרה של כללי מסחר הוגן.

לוקלוק- עניין מס על הבורסה לא קשור לפה. המס שם הוא על רווחים מעסקי אוויר (איך אומרים את זה ביידיש?), לא על מחצבים ולא על עבודה אמיתית. בל נשכח, שמס החברות היה בתהליך ירידה וסופו להמשיך ולרדת בשנים הקרובות. זה מה שבאמת משאיר משקיעים כאן, לא מס על הבורסה, שבינינו- משקיע בחברה גדולה פה לא באמת יושב ומשחק במניות ובאג"ח. זה לא מעניינו היות והוא המנפיק ולא הסוחר.

גם הדוגמא על מס ההכנסה לזה שסיים תואר לא מתאימה. המדינה יכולה להעלות מיסים כאוות נפשה. אבל אתה בטח זוכר כמה משקיעים זרים היו פה כשמס החברות היה בסביבות 40%.
התמלוגים אינם מס, הם בעצם קבלת אחוזים על אוצרות הטבע, ששייכים למדינה, כשבעל הרשיון אחראי להפיק אותם.

ישן 14-09-2010, 18:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

גם תחנות כוח מופעלות גז בישראל היה פעם לא ריאלי.. כשיש ביקוש - זה נהיה ריאלי...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ישראל לא יכולה לייצא גז..."

לא "נטפלו" לתשובה. הוא הבולט מאלה שהרעישו בנוגע לעניין
התמלוגים, ובהתחשב בכך שזה קרה שתי דקות אחרי שהיה כפשע מפשיטת רגל (זוכר במקרה כיצד הציע לרכוש בחזרה אג"חים שלו,
40% פחות מערכן?), הרי שיש בכך סיפור מעניין: האיש שקרה לו נס וניצל מאובדן האימפריה הכלכלית שלו, כשנתגלה גז בכמויות ענק, נלחם על כל אגורה עם הגופים שאפשרו לו את הנס הזה...

ישראמקו היא חברה ציבורית - חברה ציבורית זה לא חברה ש"שייכת לציבור", אלא חברה שנסחרת בבורסה. אני יכול לבשר לך שאתה ממש לא חייב להשקיע בבורסה, ומכיוו שמדובר
במניית אנרגיה, אני יכול לשער שקרן הפנסיה שלך וקופת הגמל
שלך, נרתעות גם הן מהשקעה בסוג כזה של מניות (שעולות
ויורדות יותר מקו בא.ק.ג ממוצע...).

המדינה לא מכרה כלום. המדינה נתנה זיכיון. זיכיון משמעו
שהבעלות נותרת בידי המדינה. זכיין אינו בעלים. עמרי פדן אינו
בעלי מקדונלדס...

בעיניך לא מוסרי לשנות תנאים רטרואקטיבית. זה נכון (למרות
שכאמור הרבה יותר לא מוסרי להציע מכלתחילה את אוצרות
המדינה במחירים נלעגים כ"כ - כאשר הם שייכים לכל המדינה,
ואני מבטיח לך שמהם אתה ואני נרוויח יותר, מאשר מעליית מניית חברת ישראמקו...), צאלא שמאיר הראה היטב כיצד תשובה נלחם בניסיון להעלות את התמלוגים הרבה לפני התגליות האחרונות.
לא צריך לגעת בגובה התמלוגים על ים תטיס - אבל שתי התגליות
האחרונות, מחייבות שינוי בגובה התמלוגים, והוא כלל לא
רטרואקטיבי (למרות שגם היה, כאמור, זה עדיין היה הרע
במיעוטו).
ישן 14-09-2010, 18:54

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "גם תחנות כוח מופעלות גז בישראל היה פעם לא ריאלי.. כשיש ביקוש - זה נהיה ריאלי..."

החברה לא סתם ציבורית, 66% ממנה שייכים לציבור, זאת לא סתם חברה ש-11 אחוז ממנו נסחרים, חברה שרובה שייך לציבור.
ויש לי חדשות בשבילך- ישראמקו חברה במדד 25. מכאן- שהיא מהווה חלק עצום בהשקעות היום, בתעודות הסל, בקרנות הנאמנות, וכן- גם בפנסיה. יודע למה? כי היא לא חברה של דוחות מונפצים כמו גבעות (כפרה עליהם איזה רווח יפה עשיתי מהם), אלא חברה עם תזרים מובטח.
בבקשה- http://www.calcalist.co.il/markets/...3416312,00.html .

לא נטפלים לתשובה? באמת? את כרזת החזיר ראית כבר? כמה אנשים יודעים מה שמו של מנכל נובל אנרג'י? או מיהם בעליה של נפטא? ושל אבנר?

כן, בעיני זה לא מוסרי, אבל זאת הגדרה כלכלית פוליטית אישית. כנראה שאני יותר ימני ממך בתחום הזה לפחות.

אני מאוד שמח שהזכרת את עומרי פדן... נראה לך שמקדונלדס העולמית היתה מעלה לו את התמלוגים שהוא צריך לשלם רק כי היא רואה שהוא מרוויח יותר ממה שהיא חשבה שאפשר? לא, היא תעלה לו, אם כבר, בפעם הבאה שיישבו על חידוש החוזה.

מה שמאיר כתב לא רלוונטי. זה לא שידעו שיש גז ב-2001, ותשובה ביקש את התמלוגים הנמוכים היות וידע שההשקעה גדולה והסיכוי קטן, קטן מאוד אפילו (50 שנה, מאות קידוחים, וגורנישט). אם אז לא העלו, זה לא רלוונטי להיום. רוצים להעלות? בבקשה. אבל על כל הרשיונות שיחולקו מהיום.

דוגמא לדעה מתונה יותר ממני אך גם ממך-
http://www.themarker.com/tmc/articl...0100611_1173570

ועל הדרך, חומר מעניין לקריאה (לינק שמצאתי)-
http://www.themarker.com/tmc/articl...0100902_1187504

ישן 14-09-2010, 14:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "* למה אתה כותב את ההודעות שלך..."

* ככה התרגלתי. אני לא יכול להכריח אותך לקרוא. לי יותר נוח ככה,
ובהתחשב בכך שעיתונים, לאורך עשרות שנים, כתבו בטורים,
מלמדת שכנראה זה דווקא כן נוח, לפחות לחלק מהאנשים...

אם תקרא מה שמאיר כתב, לגבי ניסיונות עיכוב מאז 2001, לשנות
את גובה התמלוגים - ואז יללות ב2010, כשזה עדיין בכותרות,
תבין שיש כאן אג'נדה לא-סמויה, והסיפור לא החל אתמול בבוקר,
כפי שמנסים לגרום לנו לחשוב...

"גם אם התמלוגים יהיו 0, המדינה תרוויח הרבה מאוד"? וואלה,
אז למה לגבות תמלוגים בכלל, בוא ניתן לכל מי שרוצה לחצוב את
משאיבנו ולמכור אותם בכיף, ורק נגבה ממנו מסים. אחרי הכל, זו
אדמה של כווווווווווווווולם.
אחרי זה, למה צריך לבוא בטענות למי שתופס קרקעות ומדינה
ובונה עליהן, אם הוא משלם מסים כחוק?...

מחצבי המדינה הם משאב לאומי, ויש לשלם עליהם סכומים
סבירים. הרבה יותר "לא פייר" זה לתת להם לשלם גרושים, רק
בגלל שפקידים בעבר התרשלו בתיקון הסעיף הזה...
ישן 14-09-2010, 15:13
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "* ככה התרגלתי. אני לא יכול..."

* זה שעיתונים נראים ככה, זה רק מעיד, שיותר נוח לבנות ככה דף של עיתון, לא שיותר נוח לקרוא. פורם ועיתון זה מדיומים שונים לחלוטין, והחוקים שרלוונטיים*לאחד, לא קשורים לשני. חוץ מזה טור אחד גורם לטקסט להראות יותר עמוס, ויותר קשה לקריאה, כי כל פעם שאני יורד שורה עם העיניים אני צריך לחפש את ההתחלה של השורה הבאה.
ואני קורא הודעות שלך כי בד"כ הן מעניינות, למרות הפירמוט המוזר.
ד"א זה נושא שהושקע בו הרבה מחקר בעולם, איך נכון לבנות דף אינטרנט, ועובדה שהרוב לא בנויים בטורים.

עיניינית:

בולשביקים.
קודם כל זכותו של כל אדם לפעול למען האינטרסים שלו בפרלמנט.
לגבי השאר אני פשוט לא מסכים איתך. יש באמותינו*משרד תשתיות לאומיות, ומשרד אוצר, לשניהם יש שר שאחראי אליהם ומנכל, ארבעתם מודעים למצב החוקי של חיפוש נפט\גז בישראל, ומחלקים רישיונות לאלה. אין פה שום פקיד שהתרשל, יש פה יזם (תכלס כמה יזמים, כי יש לו משקיעים) שהלכו לחפש מים במדבר - או נפט בישראל, סיכנו מהונם, השקיעו מה שהשקיעו ומצאו מה שמצאו, ופתאום כמה פוליטיקאים התעוררו וקופצים ונזכרו שמה שהיה לפני כמה שנים קרקעית הים, הפך פתאום לנכס לאומי, ורואים איך הם יכולים להביא עקיצה ורווח פוליטי, ע"י שינוי רטרואקטיבי של חוקי המשחק.

אני גם לא אומר שלא צריך להעלות את התמלוגים האלה, רק שצריך לעשות את זה בצורה הוגנת הגיונית, ולא בשביל "לעקוץ".
ישן 07-10-2010, 06:05
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
אורי צודק ואתה טועה בהקשר לכתיבה בטורים ,( לפחות לטעמי ... )
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "* זה שעיתונים נראים ככה, זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
* זה שעיתונים נראים ככה, זה רק מעיד, שיותר נוח לבנות ככה דף של עיתון, לא שיותר נוח לקרוא. פורם ועיתון זה מדיומים שונים לחלוטין, והחוקים שרלוונטיים*לאחד, לא קשורים לשני. חוץ מזה טור אחד גורם לטקסט להראות יותר עמוס, ויותר קשה לקריאה, כי כל פעם שאני יורד שורה עם העיניים אני צריך לחפש את ההתחלה של השורה הבאה.
ואני קורא הודעות שלך כי בד"כ הן מעניינות, למרות הפירמוט המוזר.
ד"א זה נושא שהושקע בו הרבה מחקר בעולם, איך נכון לבנות דף אינטרנט, ועובדה שהרוב לא בנויים בטורים.

.

כאשר הכתיבה בטורים אין צורך לסובב את הראש ימינה ושמאלה
כמו צופה העוקב אחר משחק פינג פונג ,
הרבה יותר נוח לקרוא את המאמר ברצף מבלי לאבד את השורות
במעבר בין שורה לשורה דבר שקורה בזמן שהשורות נמתחות
לכל רוחב המסך .

ישן 13-09-2010, 20:04

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "הרב מיכאל מלכיאור: "שום משפטן שקשוקה לא ישנה את זכות הציבור על אוצרות הטבע""

כמה מענות לטענות מעצבנות שנשמעו כאן:
המדינה הקימה חברה לחיפוש, חלץ. החברה כשלה, למדינה נמאס, היא החליטה למכור רשיונות חיפוש לחברות פרטיות.
עכשיו- מאות קידוחים נכשלו, במשך חמישים שנה. איזה יזם ירצה לחפש פה מחצבים? אמרה המדינה- בואו, אני אמכור לכם את הרשיונות, תשלמו לי תמלוגים מסוימים. להזכירכם- אין מה להשוות לסעודיה וכו' כי כל אזור סעודיה מלא בנפט, אף אחד לא חשב שיש פה בישראל מחצבים. אז המדינה שיחקה על זה ומכרה בזול.
עכשיו, כשאיכשהו מסתבר שתמיד היה פה גז (ואולי נפט), המדינה התעוררה בהנהגת כמה בולשביקים רעשנים, ודורשת להפר הסכמים רטרואקטיבית?! איפה יישמע הדבר הזה? אם המדינה רוצה, שתכריז שמעכשיו כל קונה רשיון קידוח יתחייב על אחוז גבוה יותר. ואז זה פיירי לחלוטין.

ואני אפילו לא מדבר על הנזק התדמיתי שיקרה להשקעות זרות בישראל. מישהו מעלה בדעתו לבטל לאינטל את המענקים לעשרים שנה שהבטיחו לה? אתם יודעים באיזו מהירות המפעלים שלה ייעלמו מפה?

וכמובן- מישהו מפקפק בלובי של נובל אנרג'י בקונגרס האמריקאי? הרי ברור שלחץ כזה מצד ממשל ארה"ב יקפל את כל הששינסקים שיש. כולנו זוכרים למה אל על התחרטו על כוונת רכישת האיירבוס, נכון?

אגב, משהו מעניין. למה המדינה לא חושפת את ההטבות שנתנה ליוסי מימן? ולמה לא תשמעו על זה בתקשורת? אולי כי מימן מקורב לתקשורת והפוליטיקאים הקטנים מפחדים ממנו?

ועוד ניפוץ דמגוגיה אחת- תשובה הפך לסמל הטייקונים החזיריים. למה לעזאזל? יש ארבע חברות שמחזיקות בקידוחים- אבנר, דלק, ישראמקו ונובל. תשובה מחזיק בחלק מסוים מדלק שמחזיקה כ-20% מהקידוחים. משמע- הוא יקבל משהו כמו 10-15% מכל הרווחים. אז למה הפכו אותו לשעיר לעזאזל? כבר שמעתי אנשים טוענים שזה קרה כי הוא לא "משלנו" הוא קבלן מזרחי ולא חלק מהאצולה העסקית בישראל. אני אשאיר את השיפוט לכם.

ישן 13-09-2010, 20:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אהה, אז תשובה נעשק בגלל שהוא מזרחי... אני חייב להודות שזה חידוש מרענן...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כמה מענות לטענות מעצבנות..."

אני יכול להסכים שעדיף היה לו נקבע השינוי בגובה התמלוגים אחרי התגליות בים תטיס, אבל למרות מראית-העין הלא נעימה של
"שינוי רטרואקטיבי", המצב עדיין עדיף בהרבה על פני סיטואציה
שבמסגרתה מתפרקת המדינה מאוצרות טבע לאומיים במחיר
מציאה.

הדאגה שלך שמא "המשקיעים יברחו מפה" בגלל העלאת גובה
התמלוגים, היא אפילו לא מצחיקה. חברות אנרגיה מחו"ל נלחמות
בחירוף נפש על קבלת זכיון לחיפושי גז (ואולי גם נפט) בחופים
שמול ישראל), והגדלה בשיעור התמלודגים למדינה (שעדיין יהיו
נמוכים משמעותית מהמקובל בעולם), ממש לא מרתיעה אותם.

ההשוואה לאינטל, היא לא נכונה - אינטל מחזיקה בפטנטים
שיצרה בעצמה, וההסדר עימה נובע מכך שהיא חסרת תחליף
מבחינתנו. אין אינטל אחרת שתחליף אותה, אם תלך.
אם תשובה ושות' ("השמקיעים הזרים", כפי שכינית אותם...)
יעזבו - אנחנו רק נרוויח, כיוון שהגז לא יכול ללכת איתם, ופשוט
"נאלץ" למצוא מישהו אחר שמוכן להרוויח מיליארדים ולהוציא
אותו מהאדמה...

בקיצור, לא יפה לשנות הסדר תמלוגים רטרואקטיבית - הרבה
יותר לא יפה לאפשר מכירה בנזיד עדשים של משאב טבע לאומי.
ישן 13-09-2010, 23:18
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

כמה הערות לאורי ולשרוקי.
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אהה, אז תשובה נעשק בגלל שהוא מזרחי... אני חייב להודות שזה חידוש מרענן..."

א. שלי יחימוביץ כתבה היום מכתב שבו היא טוענת שנציגו של תשובה (עו"ד אחד, שכחתי את שמו) מנסה כבר במשך עשור למנוע את העלאת התמלוגים. לדעתי, כל שטח שבו הוחל בחיפוש משאבים אחרי 2001 (מועד הדיון המקורי) הוא לא רלוונטי לטיעוני הרטרואקטיביות.וניתן לשנות את התמלוגים הללו גם ללא התחשבות יתרה בבעלי ההון.

ב. לגבי חיפושים שהתחילו לפני 2001, יש לשקול התחשבות בטענותיהם של בעלי ההון לגבי שינוי רטרואקטיבי של התמלוגים ולשנות אותם באופן מתון בלבד. עם זאת, לא ניתן לקבל את טענתם שכל שינוי כזה על ידי המדינה הוא פסול מעיקרו מכיוון שלא היה ידוע מראש בעת תחילת החיפושים. מה יגיד אזרח פשוט שהשקיע בלימודים על תיכוניים, אוניברסיטאיים, קורסים מקצועיים - התחיל להרוויח כמו שצריך ופתאום - שינו לו את מס ההכנסה? ומה עם המע"מ?

ג. לגבי הטיעון שהמשקיעים הזרים יברחו - הנה הוכחה מהעבר הלא רחוק שהוא שגוי מעיקרו - בשנת 2002 הצליח שר האוצר דאז להפעיל מס על ההון. האם המשקיעים ברחו? האם הבורסה התמוטטה? ההפך, הבורסה התחזקה ומשקיעי חוץ זרמו במידה כזאת שעכשיו הבורסה נחשבת למפותחת יותר מבעבר , בעלת דרוג של המדינות המפותחות.
להזכירכם, רגע לפני שהוטל מס על הבורסה טענו טובי המומחים הכלכליים בעיתונות שרק במקרה מחזיקים בסל ניירות ערך מכובד - שההצעה להטיל מס על הבורסה תגרום לקריסתה..והנה, לא קרה כלום.

ד. יש לבחון בהחלט גם את הלובי שהפעיל מימן לרכישת גז ממצרים ולהעדיף גז כחול לבן לתועלת כולנו.

ישן 15-09-2010, 07:27
צלמית המשתמש של looklook

א. לא.
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "א. אתה יודע כמה לוביסטים..."

ב. אם מישהו פועל כבר עשור למניעת העלאת התמלוגים, זה אומר שהוא לא יכול לטעון בידיים נקיות שהפתיעו אותו באיזה חקיקה רטרואקטיבית.

המדינה מחוקקת שינויי מס כל הזמן, אם אזרחים יכולים להתמודד עם העלאה של מס הכנסה ומס על ההון - אז גם בעלי ההון הכבדים יכולים להתמודד עם זה.

יש לתשובה טענה אחת צודקת טענה נכונה לפיה לא יעלה על הדעת להעלות את התמלוגים על חיפושי נפט וגז באופן דרסטי , בבת אחת, כי הוא לקח על עצמו סיכונים בהתחשב ברווח הצפוי ובעלויות הצפויות אם וכאשר ימצאו משאבי גז.אבל עכשיו מסתבר שהעלויות הצפויות לא היו כל כך צפויות ושתשובה היה צריך לקחת בחשבון שהתמלוגים יעלו.

אבל אם תשובה פועל כבר עשור למניעת העלאת התמלוגים, סימן שהמדינה מתכננת להעלות אותם כבר עשור ושזה היה ידוע לו כאשר יצא לחיפושים! ולכן מותר אפילו להכפיל את התמלוגים עבור חיפושים שהתחילו לאחר העשור הנ"ל.

הערה חשובה : אין בדברים האמורים משום תמיכה בווועדת ששינסקי, יש למנוע בכל מחיר מעורבות של הקרן החדשה לישראל בכל דיון והחלטה שיש בהם אינטרסים מדיניים מובהקים.

ישן 15-09-2010, 13:09
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני לא מבין את תשובה. איש עסקים ממולח שכמוהו אמור לדעת שלובי ובכי זו לא הדרך הנכונה
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "א. לא."

כל שעליו לעשות הוא לתרום קמצוץ מרווחיו למטרות קדושות כמו מימון שיפוץ תקוני הצבע למרמרה [פשע מלחמה של צה"ל] או סבסוד קוסמטיקאית לחה"כ זועבי לעשיית גבות ובעיקר שפם [סתם טעות של הטבע]. זה בשחרור מספר הצהרות על רצחנותו של צה"ל צבא האנסים שרודף מלקטי מתכות תמימים ומסכנותם של מוחמד, מוחמד ומוחמד העולים הפליטים החביבים שנמלטו מסודן והלכן ברגל יחד עם יצאניות ומבריחי נשק רק בכדי לכבס תחתונים לבילבי אמא של שון וקול מוילה מצחיקולה ברעננה.

או אז היה מגלה כי כל העיתונאים ואנשי המשפט היו מגנים עליו בחרוף נפש בשם חוק יסוד כבוד העשיר ונהנתנותו.אפילו יחימוביץ הייתה פותחת את מכתבה המפורסם בשפך מחמאות על האדם היקר שסייע לשקם את הכפר הבדואי "פרוטאק-שנ-אל-שב"ח" לאחר ההרס שזרעה בו המשטרה בחסות צו ההריסה.

ובאותה הזדמנות שאלה לרבי מאיר לרגל חודש תשרי: שופר שנעשה מהקרן לישראל חדשה - כשר אם לאו? שהרי הקרן היא לכאורה בהמה כשרה הנוהגת כשור מועד כלפי ישראל ומהווה פרה חולבת לכל שונאינו ובכל זאת משמשת היא ומשמשים גלליה בפולחן גויים רעים שחלקם אף נוהגים מנהג הקרבת קורבנות שאינם מבע"ח...

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 15-09-2010 בשעה 13:26.
ישן 16-09-2010, 23:29
צלמית המשתמש של looklook

שאלתך הייתה כה חשובה עד שהטרחתי את הצדיק רבי עמרם להשיב עליה וכך אמר.
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני לא מבין את תשובה. איש עסקים ממולח שכמוהו אמור לדעת שלובי ובכי זו לא הדרך הנכונה"

ראשית יש לקבוע שהבהמה ממנה נלקח השופר (כלומר הקרן) כשרה ולכך ב' סימנים.

א. הבהמה צריכה להיות שוסעת שסע - האם יש ספק שהקרן החדשה משסעת את העם?
ב. הבהמה צריכה להעלות גירה - ואכן מקפידה הקרן להעלות גירה לחו"ל את כל שקריה ועלילותיה על מדינת ישראל בכלל וצה"ל בפרט.

אם כך , הבהמה כשרה.

כמו כן, ראינו שהשופר צריך להיות עשוי מקרן חלולה של חיה. הקרן החדשה אכן חלולה לחלוטין ונטולת ערכים , אך אבוי, הקרן החלולה שייכת לנעמי ולא לחיה. על כן היא פסולה לשופר. מצד שני, רבינו עמרם לא השיב את הפונה חינם והבטיח לה בלי נדר שהוא מוכן לבוא ולתקוע לה בביתה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.hofesh.org.il/articles/halacha/shofar2.gif]

ישן 17-09-2010, 12:14

ועוד שאלה לי לכבודו במסגרת פינתנו 'אתה שואל - רבי לוקלוק משיב':
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שאלתך הייתה כה חשובה עד שהטרחתי את הצדיק רבי עמרם להשיב עליה וכך אמר."

בבית הכנסת 'שלום אמיצים' שבישובנו המתקדם "כפר-יורדים" מיסודם של עולי סודן נתגלעה מחלוקת בין המתפללים.

לקראת הימים הנוראיים שכרנו חזן מתוך רשימה כשרה שהעביר לנו בצעקות ובאיתותי סמופור בידיו הרב הצדקן ד.תבורי. החזן שהבאנו הייתה בראש הרשימה ואכן ניחנה בכל המעלות הדרושות: היא תורמת לארגון 'שוועתך' הנאבק בבג"צ למען הקצאת מקום תפילה לטרנסג'נדריסטיות ממוצא צ'רקסי בקבר רחל ומצויידת בקרן לתקיעה השוברת שברים בישראל ובטלית מעוצבת בצבעי ירוק-לבן-שחור עם משולש אדום ומעין מתכת למחזור באלכסון על גביה. אומרים שגם קולה עורב ואיכותי כדי 3% ושעשרות מסגדים באירופה מחזרים אחריה לימי החגים.

הענין הוא שהחזן מתכוונת לשיר 'ונתנה תוקף' במנגינת 'בילאדי בילאדי' ולא בנעימת 'יא חיל נשארת חג - עוד נפגוש אותך בהאג' המסורתית. אנו חוששים כי יהא בדבר לפגוע באחינו מבין המתפללים שהגיעו זה עתה מניגריה והפיוט אינו שגור בפיהם ומתלבטים כיצד נוכל להעיר את תשומת ליבה של החזן מבלי שתגייס נגדנו את משפטני עמותת 'משפח' לצדק אנטי-סוציאלי.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 17-09-2010 בשעה 12:32.
ישן 17-09-2010, 13:38
צלמית המשתמש של looklook

אעוץ לך עצה
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ועוד שאלה לי לכבודו במסגרת פינתנו 'אתה שואל - רבי לוקלוק משיב':"

ראשית, יש לקשט את בית הכנסת לכבוד החג בעשרות מגיני דוד משולבים בצלבי קרס מעשי ידי נילי שגיא מבצלם להתפאר ועוד להוסיף כהנה וכהנה ענפי דקל שנעקרו מיישובי הכיבוש הציוני על ידי בדואים מדוכאים שנושלו ללא רחם מעל אדמתם בה התגוררו מזה עשרות ימים ואם אין דקל ניתן בשעת הדחק לסמוך על ענפי זית שעל פי המסורת הגיעו ממסורו של יואל מרס"ק יו"ר תנועת הקיצוצים.

כמו כן, יש להביא עשרה בחורים חסונים מישיבת "תומכי מחמודים" או מארגון "אטום עכשיו" שישלבו ידיהם זה בידיו של חברו וכשתגיע הגברת המהוללת כשהיא לבושה מלכות ועטרת תנזים - ישירו לפניה "כיצד מרקדים, כיצד מרקדים, יפי נפש, לפני החזן" ואם באותו יום מתיישב בן עוולה הפריע לאבן שומרונית במסלול מעופה ונפגע בראשו - אפשר גם להשליך עליה ממתקים שלא יוצרו באריאל בהשגחת הרבנית עדנא מעז"ה כדי להגביר את השמחה.

ואז יש להתפלל תפילת ערבית (שמעתי שבבית הכנסת שלכם מתפללים ערבית גם בבוקר ובצהרים) ולהתכוון בפני ערפאת שבשמים צור ישמעאל ומחבלו שהרבנית תשמח מזו המחווה ותעתר לבקשתכם ( המשימה אינה פשוטה - בפעם האחרונה שחקה נעמי ב - 88 , עת חיבקה שלושה ניצי פתח ושניים מהם שרדו את החוויה כדי לספר זאת בחוצות בית לחם)

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 17-09-2010 בשעה 13:43.
ישן 17-09-2010, 14:21

וברשות כבודו אספר לרל"ק כי בבית הכנסת שלנו אכן אומרים שלוש פעמים ביום תפילת ערבית
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אעוץ לך עצה"

ערבית ספרותית של בוקר
ערבית מדוברת של מנחה
וערבית מדובבת של פרפור

אך נמצאנו חסרים בבואנו לחפש ברכות ומזמורים לתפילת מוסף שכן כולם היו כתובים ר"ל בעברית ויעץ לנו רב הישוב כבוד 'בעל התוק"ן' שהוא רב מסוג קקדו אשר גוייר כדין והיה מכותי לתוכי ע"י מכון 'בציוצך' לשוויון בע"ח ביהדות. ובעצתו הורה לנו התוק"ן להשתמש במוסף של שבת של אחד מעתוני סופשבוע שהם מלאים הלל לגויים ולמעשיהם וטינה ליהודים ולציוניהם וכמוהם כספרי קודש ממש ואכן פנינו לחפש מוסף לתפילת מוסף מהודרת ונמצאנו נבוכים מול עצתו ולא יודעים אנו באיזה מוסף לבחור: זה של ידיעות או זה של הארץ?

ועוד יואיל כבודו ויעננו בשם איש קהילתנו והוא מרצה ומלומד ידוע איש ספר רודף שלום ושואל הוא האם מותרת ויאה חבטת ערבות באין יהודות לחבוט בהן?
ישן 18-09-2010, 18:34
צלמית המשתמש של looklook

קושייה נכבדה שכזאת מצריכה תותח יהדות אמיתי.
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ועוד יואיל ויעננו הרל"ק"

ולכן נפניתי מעם רבינו עמרם התוקע והלכתי להתייעץ עם ענק-דור אמיתי. ראש וראשון לנאורות בעמינו עלי אדמות, הלוא הוא בעל ה"אבני זהב", האדמור מגעלדסטון.

תפסתי את כבוד האדמו"ר בדיוק בשעת הכנת ארוחת הערב, ריח מסריח וחרוך עלה ממטבחו אך לא העזתי לפקפק בצדיק קדוש ומוסרני שכזה כלל ועיקר. בכל זאת, לאחר כמחצית השעה של סרחונות , התחלחלתי כולי ואמרתי לו "אדונינו, האם אינך מריח משהו?" פניו של האדמו"ר התכרכמו וזעקה קשה ומרה יצאה מפיו! "אוי! שכחתי את חביתת הערבות שלי על האש!" . כך נפתרה לה שאלתך הראשונה האדמו"ר הלך לכבות את האש שהצית והתנצל באומרו שהוא תתרן ולא הצליח להריח גם את בעירת טילי הקסאם מעזה לפני שכתב את ספרו המפורסם "מורה מתרפסים" שפורסם ברחבי עולם התורה המוסלמי ובייחוד בק"ק חאן יונס.

שאלתי את האדמו"ר אם מותר לכם לבנות סוכה ומיד השיב שהוא מתיר זאת ומצדד בזכותם של היהודים לבניין עראי זמני שכל רוח מזרחית מעיפה אותו אל מעבר לאופק. אלא שאז הציב הציב תנאים לבניית הסוכה.

א. יש להמתין עשרה חודשים לפחות בטרם בניית הסוכה. תקופה זאת נקראת "ימי ההקפאה" ויש להם סגולה לקדם את השלום. יש להאריך תקופה זו בכל פעם שיואל מרקוס מואיל לדרוש זאת.

ב. יש לתת ליונתן פולק וא.ב. יהושוע לקשט את הסוכה באמירות שיטהרו את העולם מעוולותיו של העם היהודי ומעצם קיומו המקומם.

ג. יש לארח בסוכה אושפזין עילאין - את האדון האנייה (המתוק מהאני), את כבוד השייח נסראללה,אבו מאזן, מחמודינג'אד,ש'אבס (בשבת חול המועד) וגונ'ג איל. אם מוכרחים לאזן ביהודי אפשר להוסיף דברי נעם מפי חומסקי.

ד. יש לתלות בסוכה רימונים מעשי ידי בדואים מסיני הידועים בעבודת הבורא המעולה שלהם המביאה את האדם לידי התעלות פשוטו כמשמעו.

ה. חאג שמח!\

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:56

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר