לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2010, 22:38
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
כן, הא?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "לי זה נשמע כמו רעיון לפורום חדש..."

החברה שלי טוענים, שמכל מסכת הבגידות על הכדור, בגידה היא רק במולדת..
לטעמי, ענת קם ואורי בלאו לא חמדו לצון.. הם בגדו בכולנו, הם בגדו במולדת.
נעזרים במערכת עיתון ועורכי דין למיניהם, השניים כנראה יצליחו להתחמק מעונש ראוי. (לא תליה חס וחלילה)
כשאתה נזכר בכל אותם אנשים מכל התקופות ששרתו נאמנה את המולדת, נתפסו ועונו עד מוות ולא בגדו במולדתם, קשה לך להצדיק את זילות הצדק שבעיסקת טיעון.
"ללא כוונה לפגוע בביטחון".. נו, אז החברה כנראה חמדו לצון ואפשר אפילו לתת להם פינה שבועית ברדיו ואולי גם ברבות הימים תכנית ריאליטי בטלוויזיה.. אחרי הכל לשניים חוש הומור מפותח..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-09-2010, 23:47
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
לא נראה לי שהוא יצא ללא עונש כלשהו
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "לא חושב שהקריירה שלו תיפגע..."

יתכן והיה רוצה בימים אלה שהאדמה תפצה פיה ותבלע אותו.
קשה לי לראות איך אפילו עיתון הארץ יראה אותו כנכס..
בשנים האחרונות אנחנו עדים ל"גיבורי תרבות" בסגנון של יעקב אלפרון שנרצח, אבוטבולים למיניהם שלא לדבר על האברג'ילים.
קשה לי לראות איך אורי בלאו הופך גם הוא למין סוג של גיבור תרבות. (גם משפחות הפשע לא היו רוצות חייל שכמותו.. )
הוא ישרוד, אבל אם ירצה להמשיך כעיתונאי, יהיה חייב לקחת קו שמאלני קיצוני ואולי אז יזכה להכרה.. אם בכלל.
אם ימצא אשם ואף ירצה עונש מאסר ראוי לשמו, יהיה לו קשה לחזור ל"רוטינה" העיתונאית.. בטח לא פה, אולי בחו"ל כפי שכתבת.
נדמה לי שגם שוחרי השמאל אינם אוהדים טיפוסים כמוהו.

ישן 14-09-2010, 08:47
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הוא מחכה לפס"ד של שותפתו לפשע ואז גם לו תחכה "עסקת טיעון"
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "לא נראה לי שהוא יצא ללא עונש כלשהו"

... ואז הוא יחזור אלינו כגיבור השב משדה הקרב...
נדמה לי שעד היום הוא מקבל משכורת מהמעביד שלו הנושא גם בהוצאותיו בחו"ל (חיים משוגעים)
לדעתי כדאי לחכות עם עסקת הטעון איתו, מפני שלמעביד שלו יימאס לשלם לחינם הוצאותיו ומשכורתו
(וזה כנראה לא מעט) כי הוא בכלל לא מביא יותר "סחורה" ותועלת (גם שם יושבים חכמים ומבינים בכספים).

מצד שני לא צריך בכלל פרקליטות, אשר כל פעם אנו שומעים על עוד "עסקת טיעון" הנרקמת.
אז בבקשה נא להודיע לכל עבריין פוטנציאלי לפני שהוא מתכוון לבצע איזה פשע (עם קלון או בלי קלון) שיצטייד מראש בטופס "עסקת טיעון" וייחסך הרבה כסף (משכורות בפרקליטות-מדור עיסקות טיעון)
ועם ישראל ירוויח כסף טוב ...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 14-09-2010, 03:44
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
איך לא נדרשת כוונה אם החוק בעצמו מבחין בין "עם כוונה" ל"בלי כוונה"?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נו באמת"

"מי שהשיג, אסף, הכין, רשם או החזיק ידיעה סודית כשאינו מוסמך לכך, דינו - מאסר שבע שנים; התכוון בכך לפגוע בבטחון המדינה, דינו - מאסר חמש-עשרה שנים."

כמובן שקם התכוונה לפגוע בבטחון המדינה לפי קנה המידה של ההגיון הסביר, אלא שבבית המשפט יש צורך בראיות, ושם קובע החוק ולא ההגיון או הצדק. מעבר לכך, במערכת משפט שהערכאה העליונה שלה סובלת מהטיה פוליטית ברורה, גם אם היתה הרשעה בסעיף המחמיר יותר, סביר שלא היתה עומדת בערעור. הבעיה המרכזית בעסקת הטיעון היא השארת שיקול הדעת בעונש לשופט, מה שיביא לעונש פחות מהמקסימום הקבוע בחוק. בניכוי תקופת מעצר הבית, והתנהגות טובה יישאר עונש נטול כל יכולת הרתעה - כמה חודשי מאסר, ואולי אף פחות מזה.
ישן 14-09-2010, 03:54
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "איך לא נדרשת כוונה אם החוק בעצמו מבחין בין "עם כוונה" ל"בלי כוונה"?"

לשאלת ההטיה הפוליטית של המערכת המשפטית וכו' לא אתייחס, ואין טעם לדוש בנושא.

לעניין הכוונה, אפילו אותו בית-משפט מדובר מכיר ב"מבחן האדם הסביר". אין צורך להוכיח כוונה מפורשת להרוג וספציפית כאשר אדם יורה (לא בטעות, לא פליטת כדור, לא כתוצאה מלחץ נפשי קיצוני, לא במצב של "אי שפיות זמנית" וכו') באדם אחר, שכן מבחן האדם הסביר קבוע שאדם סביר יורה באדם אחר לא כדי לתרום לבריאותו ולאריכות חייו. אם מדובר בזאטוט בין 4 או באדם לוקה בנפשו באופן חמור זה עניין אחר כמובן...
באותו אופן, האדם הסביר לא ידליף אלפי מסמכים שמפרטים תוכניות מבצעיות וכו', כאשר כל מטרתו היא לחשוף פעילות בלתי-חוקית בודדת שלטענתו מתוארת במספר חד ספרתי של מסמכים. אין צורך למצוא קוסם שייכנס לראשו ויאמר לנו מה הייתה כוונתו, שכן המעשים מעידים על הכוונה כאלף עדים מומחים.

המקרה ברישא של החוק מתייחס לדוגמה למצב בו אדם צריך היה במסגרת תפקידו להעביר אוסף של ניירות מסווגים ממקום פלוני למקום אלמוני, ובטעות אחד מהם נשאר אצלו (התקמט ונדבק לתיק, לדוגמה), ומצא עצמו לא במקום פלוני, לא במקום אלמוני, אלא בביתו של אותו אדם.
ישן 14-09-2010, 13:41
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
דוגמא מצויינת
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "לשאלת ההטיה הפוליטית של..."

כשאדם יורה באדם אחר והורג אותו הוא לא אוטומטית יורשע ברצח. אם לא יוכח שהתכוון להרוג, הוא יורשע בהריגה בלבד - הכוונה מבחינה בין רצח לעבירה פחותה. כך גם במקרה של קם - בעוד שלי ולך ברור שכוונתה היתה לפגוע בבטחון המדינה, הרי שבבית המשפט יהיה צורך להוכיח את זה. קם תטען שהתכוונה לחשוף פעילות בלתי חוקית ובלתי מוסרית של צה"ל מתוך דאגה למדינה, התביעה, בהנחה שאין בידיה הוכחות לכך שקם ניסתה להעביר את המסמכים לסוכן זר, תידרש להראות שהשקפת העולם של קם מצדדת בפגיעה בבטחון המדינה. קל לראות לאן משפט כזה ילך, עד כמה הוא חסר סיכוי ואיזה שמחה תהיה בתקשורת. ספק בעיני אם מישהו בפרקליטות יתמוך בקו תביעה כזה, ובכל מקרה אף אחד לא רוצה להכשל במשפט מתוקשר כל כך. מבחן הסבירות אינו רלוונטי במשפט כל כך טעון פוליטית.
ישן 14-09-2010, 14:54
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "דוגמא מצויינת"

אכן, בבית המשפט שלנו נאלץ להוכיח את זה, וזה קשה מאוד עד בלתי-אפשרי, אך בבית-משפט הגיוני, שמציית לדבר החוק, לא היה צורך להוכיח את זה. ההבדל בין רצח להריגה הוא בכוונה מראש - או במילים אחרות, תכנון (ראה חוק העונשין, 300(א)(2) - "גורם בכוונה תחילה למותו של אדם"). אנחנו מדברים על כוונה ברגע המעשה, ואם אדם הורג אדם אחר אפילו ללא כוונה ברגע המעשה הוא לא יורשע בהריגה, אלא בעברה פחותה בהרבה (אם אדם שיחק עם כלי נשק, או ניסה לפרוק אותו בצורה כושלת, וירה והרג אדם אחר - יורשע בגרימת מוות ברשלנות בלבד).

בנוסף, שים לב לכך שענת קם מסרה את הידיעה, ולא החזיקה אותה בלבד, כלומר, עשתה עברה העונה להגדרת סעיף 113(ב) ולא רק לסעיף 113(ג) של חוק העונשין. (בנוסף, ראה סעיף 113(ה) שמציין בפרוש "הגנה אפשרית" לסעיף 113(ג) - יש להניח שלא סתם בעלמא, שכן לא עושים זאת לרוב - אם האדם "לא עשה דבר שלא כדין להשיג ידיעה באשר היא ידיעה סודית, ושהשיגה, אספה, הכינה, רשמה או החזיקה בתום לב ולמטרה סבירה"; שלושה תנאים ששלושתם אינם מתקיימים במקרה של ענת קם.)
ישן 16-09-2010, 09:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "דוגמא מצויינת"

אני מוסיף:
שלא יהיו אי-הבנות, מבחינה משפטית ענת קם התכוונה לפגוע בבטחון המדינה מאחר שהעובדות בעניינה, שאינן שנויות במחלוקת, מצביעות על כך. ישנם מצבים לא מעטים שאנשים מבצעים פעולות אסורות מתוך מניע נאצל (לקם לא היה מניע כזה) והם לא גיבשו כוונה מיוחדת הנדרשת לגיבוש העבירה - כמו רצון לפגוע בבטחון המדינה. למרות זאת, הם הורשעו בכך שהייתה להם כוונה כזו, וזאת מאחר שהמשפט הפלילי רואה במצב בו אדם צופה ברמה גבוהה של הסתברות שפעולה שלו תפגע בבטחון המדינה, חלופה לכוונה. אם הוצאת אלפי מסמכים סודיים ביותר ומסרת אותם למי שאינו מוסמך לקבלם, התוצאה של פגיעה בביטחון היא ודאית ולכן אתה מוחזק כמי שהתכוון לכך.
מקור: http://www.news1.co.il/Archive/003-D-51992-00.html
ישן 13-09-2010, 21:37
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "חייב לציין, מלבד העובדה שהעסק..."

תן לי לשאול אותך שאלה אחרת, אתה חושב, שאדם שלקח חיים או עזר לקחת חיים מגיעה לו משפחה או לחיות בכלל?
אני אומר לא!
א, מחבל/ת בלי דם על הידיים שלו/ה אוטומתית לסרס או לעקר (תלוי במין שלו גבר או אישה)
ב, מחבל/ת עם דם על הידיים אוטומתית להרוג אותו/ה עם זריקות רעל בלי לתת לו ביקורים ובלי להביא ילדים לעולם.
ג, רצחת ראש ממשלה? אין בכלל מה לדבר כאן בעבר, היום או בעתיד צריך לקבל עונש מוות עם זריקות רעל ובלי להקים משפחה.
ד, רוצחים רגילים, אבל שהרצח בטוח ב 100% בלבד אותו גורל זריקות רעל בלי להקים משפחה.

תעשה את זה ותראה ירידה בטרור וברציחות בארץ מבטיח לך ואגב ארה"ב מוציאה להורג רוצחים ולכן גם אנחנו יכולים לעשות זאת!
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 13-09-2010, 21:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "תן לי לשאול אותך שאלה אחרת,..."

בחלק מהמדינות בארה"ב אכן מוציאים להורג רוצחים (אם אינני טועה, כרגע זה ב11 מ50 המדינות בלבד). באופן מששעשע משהו זה לא מוריד את רמת הפשיעה במיל.

עם כל ההוצאות להורג בארה"ב יש להם פשיעה שגורמת לטרור פה בארץ להיראות כמו בדיחה. כל מי שהתגורר קצת באיזורים הנכונים יודע בדיוק על מה אני מדבר.
מצב הפשיעה פה הוא לא טוב, אבל בהשוואה לארה"ב אנחנו חיים בגן עדן

הסיבה העיקרית שממנה נובע אי השימוש בעונש מוות פה בארץ היא מכיוון לעולם אין דבר כזה "בטוח במאה אחוז". רק תסתכל על מקרים כמו עמוס ברנס. לפי שיטתך, ברנס היה מוצא להורג או לפחות מסורס.
נכון, הוא בילה עשרים שנה בכלא על פשע שלא ביצע, אבל הוא עדיין בחיים ועדיין מתפקד....

נורא כיף להתלהם ולהגיד עונש מוות... אבל המדינות בהן הפשיעה היא נמוכה הן דווקא מדינות שבהן אין עונש מוות.... וזה עובדתי

ישן 13-09-2010, 22:26

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בחלק מהמדינות בארה"ב אכן..."

כמה מקרים כמו עמוס ברנס יש לך פה? תיק אחד (הרוצח של אותו ילדה), שכבר פירסמו בעיות בראיות של המדינה בתיק נגדו. פרט לזה אפשר לסרס,לעקר ולהוציא להורג בלי לפחוד, שתהיה טעות את רוב הפושעים.

אם אתה יודע על עוד תיקי כמו של עמוס ברנס או הרוצח של אותה ילדה, שלא יתפס לעולם כבר כנראה, תרשום בבקשה ותוכיח.
אני מכיר עוד שני תיקים כאלה, אבל השופטים עצרו את התיק ונתנו למשטרה נזיפה חמורה מאוד, ככה שהתיקים האלה לא נכללים בהגדרה שלך לאי צדק וישיבה בכלא הרבה שנים על כלום.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 13-09-2010, 23:40

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני יודע שרק למעט מאוד מהם..."

תיאוריות הקונספירציה? אלה גורמי ימין קיצוני מסוכנים, שרוצים לשחרר את הרוצח של ראש ממשלה ולכן מפיצים את אותן תאוריות שקר.

בכל התיקים מוכיחים רצח וכעובדה תקרא את הכתבה הזו: נער בן 15 זוכה מרצח אביו מחמת הספק, כי ברוב התיקים של רצח, כן אפשר להוכיח הריגה ב 100% בלי בעיות מצפון או שאולי עשינו טעות והרגנו אדם זכאי, כי אתה רואה לפי הכתבה, שננתי לך אליה קישור, כאשר יש ספק האדם ,שנאשם, יוצא לחופשי לפי פסיקה של שופטים בישראל!
(אם משהו ישאל, כן מדובר ב"צעיר", אבל זה לא קשור לדיון הזה.)

ישן 13-09-2010, 22:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
טעות ב11 מדינות מתוך 50 ל-א קיים עונש מוות. בשאר הוא קיים ועוד איך...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בחלק מהמדינות בארה"ב אכן..."

בנוסף, יש שתי מערכות משפט אמריקניות נוספות שקיים בהן עונש
מוות, שהופעל גם בשנים האחרונות - מערכת המשפט הפדראלית
ומערכת המשפט הצבאית.

ז"א, ב41 מתוך 52 מערכות משפט בארה"ב יש אפשרות לסיים את
החיים בהוראה משפטית. גם ביפאן קיים עונש מוות, וגם בסינגפור
(למרות שהיא לא לגמרי דמוקרטיה...).

עונש מוות כשלעצמו אינו הוכחה ל"נאורות" או "אי-נאורות" של
מדינה - והקביעה שלך ש"עונש מוות נכשל", בהתבסס על הפשיעה בארה"ב, נסתרת, כאמור, כשבוחנים פשיעה ביפאן
ובסינגפור (הלוואי עלינו...).

הבעייה בעונש מוות, היא, כ]פי שציינת - חוסר הוודאות, בחלק
מהמקרים.

אגב, ברנס ישב 9 שנים, ולא 20. למרבה הצער, רוצחים בישראל
(גם רוצחים אמיתיים...) לא יושבים עשרים שנה, אלא 17, לכל
היותר (למעט מקרים חריגים שבחריגים כמו צבי גור, יונה אברושמי או יגאל עמיר).
ישן 13-09-2010, 22:59
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טעות ב11 מדינות מתוך 50 ל-א קיים עונש מוות. בשאר הוא קיים ועוד איך..."

הפשיעה ביפן הלוואי עלינו? כשתקיפה מינית היא נורמה? שלא לדבר על כך שמשפחות אבוטבול, בייזה וכל השאר יכולים לקחת שיעורים מהיאקוזה...

אני לא יודע לגבי סינגפור אבל בהתחשב בעוצמתה של היאקוזה, לא בטוח שבאמת הלוואי עלינו להיות כמו יפן...

לא דיברתי על נאורות עונש המוות כשלעצמו, אלא ספציפית על עריפת ראשים ותלייה ושאר פתרונות אלימים. אין בין עונש המוות ונאורות שום קשר. אני דיברתי על זילות הצדק והרצון ללמוד ולחקות את מנהגיהן של חברות ברבריות.

שים לב שבתגובה לעסקת הטיעון (שגם אני מסכים, היא בושה וכלימה למדינתנו) כולם ישר קפצו לפסי מחשבה אלימים וברברים.

ישן 13-09-2010, 23:58

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ויקיפדיה באנגלית יש מספר נתונים"

אתה רוצה למנוע עבירות נשק בארץ? תתחיל מזה שאל תיתן נשק הביתה לחיילים, שוטרים או מאבטחים של מוסדות או חברות בכלל והנשק, שיהיה שמור בארונות נעולים אצל הצבא, ,משטרה או אותן חברות בכספת בטוחה.
חיילים או שוטרים ביחידות מיוחדות, אם צריכים אותם בשטח באמת שולחים להם ואן מיוחד וגם מסוק שיאסוף אותם, אם זה באמת דחוף. אחרת למה שחייל,שוטר או מאבטח יקח נשק הביתה?
אין אף סיבה, שנשק יהיה אצל, מי שלא צריך אותו בבית או עליו/ה סתם.
כאשר למדתי בטכניון ראיתי מאבטחים לא של הטכניון מגיעים לשם עם נשק כגון מאבטחים של שירותי הביטחון השונים בלי לפרט, סופרים ובתי ספר וכו... ומכאן מתחילה הבעיה.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 14-09-2010 בשעה 00:01.
ישן 14-09-2010, 00:34

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אהה, אז אתה מאמין שרוב הנשק שבידי הפושעים, נגנב מחיילים בחופשה?:)"

בנקודה הזאת אתה גם צודק לצערינו, כי כאשר אבא שלי היה קצין תורן בבסיס אספקה על תקן סגן אלוף של צה"ל(לא משנה איזה בסיס), הוא גילה כמה נשקים גונבים מאותו בסיס על ידי העולם התחתון והמגזר הערבי בסביבה של אותו בסיס עקב חיילים, שנרדמו בשמירה והעניין לא זכה לתיקון על ידי הצמרת הגבוה של צה"ל, למרות שזה ידוע מה גונבים מאותו בסיס וזה הרבה יותר גרוע מרובים או רימונים. אצלו במשמרת אגב לא גנבו נשק, כי החיילים פחדו לישון בלילות וידעו, שהוא מסייר בלילות בבסיס לבדוק אותם.
אם זה ככה באותו בסיס זה כנראה גם בבסיסים אחרים לצערינו, אבל אני דיברתי על רציחות אחרות ואני אתן לך דוגמא על איזה רציחות ופשעים דיברתי.
הייתה פרשה שנה שעברה שזכורה לך ולאחרים כנראה מאבטחת, שצרכה אלכוהול בבילוי משותף עם חברים, עד שאחד החברים שלה אמר, שאישה לא יכולה לירות באקדח ולכן היא רצחה אותו תחת השפעת אלכוהול או מקרה של שני חברים מילדות, שצרכו אלכוהול ואחד מהם ירה בשני בגלל משחק עם נשק (אחד מהם היה מאבטח) ואת כל הרציחות האלה ופשעים אחרים היו יוכלים לעצור, אם לא היו נותנים את הנשק הביתה בשום מקרה.

אני צודק או לא בנקודה הזאת? יותר מזה, אם זה ימנע מכמה משפחות בשנה לאבד יקירים אהובים זה שווה לא?

שוב אני לא מדבר על הברחות, תודות לסחר בנשק, ותודות
לעוד אלף ואחת שיטות פליליות שבאות לפני "גניבת נשק
מבתים", כפי שציינת בהודעה שלך.

ישן 13-09-2010, 22:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טעות ב11 מדינות מתוך 50 ל-א קיים עונש מוות. בשאר הוא קיים ועוד איך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
בנוסף, יש שתי מערכות משפט אמריקניות נוספות שקיים בהן עונש
מוות, שהופעל גם בשנים האחרונות - מערכת המשפט הפדראלית
ומערכת המשפט הצבאית.

והבעיה במצב הזה, אגב, היא שהיא מאפשרת התחכמויות. אם אדם ביצע פשע במדינה שבא אין עונש מוות, אבל ממש רוצים להרוג אותו, לדוגמה מסיבות פוליטית, מסיבות של מדיניות, וכד', אפשר לגלות שהוא תכנן את הפשע במדינה אחרת, וזה כבר הופך לפשע פדראלי - והופל'ה, עונש המוות שוב במשחק.
(זו בעיה כללית של שיטת הממשל הפדראלית, ולאו דווקא משהו ייחודי לעניין עונש המוות.)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
עונש מוות כשלעצמו אינו הוכחה ל"נאורות" או "אי-נאורות" של
מדינה - והקביעה שלך ש"עונש מוות נכשל", בהתבסס על הפשיעה בארה"ב, נסתרת, כאמור, כשבוחנים פשיעה ביפאן
ובסינגפור (הלוואי עלינו...).

בהינתן בעיית הוודאות, שאפילו אתה מודה בה בסופו של דבר, קיומו של עונש המוות, או לפחות השימוש בו בפועל, בהחלט מהווה אינדיקציה ל"אי-נאורות". מי שמוכן להוציא להורג אדם, רק כדי לגלות בדיעבד שזו הייתה טעות ויסתפק בלהגיד "אופס" הוא פחות נאור בהגדרה ממי שישאיר אותו בחיים. אפילו היה מקרה משעשע כזה בישראל פעם (כן, כן, בזמן מלחמה, ולמרות זאת)...

משלוש הדוגמות שהבאת, בהעדר כל מידע נוסף (מערכת אכיפת החוק איננה רק ונקציה בינארית של קיומו של עונש מוות או העדרו), ניתן רק להסיק שרמת הפשיעה בלתי-תלויה בקיומו של עונש מוות. אם נצרף לכך את עניין ה"נאורות", כל עניין עונש המוות הופך למוצדק פחות ופחות.
ישן 14-09-2010, 17:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני חושש שכדי להמליץ על ספר - רצוי לקרוא אותו בעצמך קודם...
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "All hail the admin למה שלא..."

אני, למשל, יכול להמליץ לך לקרוא את האיליאדה בשפת המקור,
ואתה עשוי להתרשם מרצינות ההמלצה - אלא אם כן תניח (ובצדק)
שאין לי מושג ביוונית עתיקה, ועל כן כנראה שלא קראתי בעצמי את
הטקסט שאני ממליץ עליו.
אתה הפגנת בורות משוועת לגבי יפאן (אבל הראית בקיאות רבה
בנושאים הקשורים ליפאן שעלו בסרטי אקשן טובים יותר ופחות...)
ואתה בא וממליץ על ספרים אודותיה?
במצב כזה, צר לי - אבל שני הסנטים שלך שווים בדיוק שני סנטים
(בדומה לקביעה המשעשעת שהקלאן והאחווה הארית - ארגוני בריונים אלימים שאל קאעדה אחראי בפיגוע אחד ליותר מיתות מכפי שהם אחראית בכל עשרות שנות קיומם - גרועים בהרבה
מאל קאעדה).

בקיצור, בוא נמליץ על טקסטים שאשכרה קראנו, בסדר? שמעתי
שהחדש של רם אורן הוא להיט גדול ויוכל להעשיר אותך בנושאים רבים...
ישן 13-09-2010, 23:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, זו ממש לא המדיניות שלנו. לא בגדול ולא בקטן
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זה אכן המצב האופטימאלי לדעתי...."

מערכת הענישה בישראל עומדת על סף אותה פשיטת רגל, אליה
הגיעו מערכות המשפט במערב אירופה: תפיסת כל עבריין כקרבן
לנסיבות חייו הקשות והאומללות, והפיכת ה"שיקום" לחזות הכל -
גם כאשר מדובר ברוצח.

במדינת ישראל יש מאות אסירים נמלטים - שלא תשמעו עליהם.
יודע למה? כי לבאמת ברחו מהכלא באופן נועז, אלא סתם העדיפו
לא לחזור מחופשה...

בישראל שני נערים רוצחים למדו נהיגה, והמשיכו לצאת לחופשות
גם אחרי שביצעו שוד מזויין באחת מחופשותיהם. אחד מהם
לא הסתפק ב תנאים אלה, וברח מהארץ (לא חזר מחופשה...),
והשני התחתן בכלא, השלים תואר, וכעת מחכה לקבל שחרור
מוקדם, בעקבות בקשה שהגיש בנידון...

אין כאן איזון. מצב הענישה בישראל מחפיר - והוא גורם עיקרי
בכל כשלון של מערכת אכיפת-החוק להתמודד עם הפשיעה: די
קשה לשכנע אנשים לרדוף אחרי גנב, כשהם יודעים שהגנב
ישוחרר בערבות עוד לפני שיסימו למלא דו"ח המעצר שלו...
ישן 16-09-2010, 15:49
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
ללא קלון...
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "זה חלק מהשילוב של התשקורת,..."

היום יש מושג חדש בפרקליטות "הקלון".
ואם אני מכיר את "הראש" של פרקליטות הם כמובן לא יבקשו "קלון" לגברת קם, מפני שהיא סבלה כבר
יותר מדי "במעצר בית" במקום בכלא. והיות והיא עדיין צעירה מאוד וכל עתידה לפניה, אז למה זה לפגוע בעתידה. אני מתנצל מראש אם אני טועה...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:55

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר