לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2005, 11:03
  אביב05 אביב05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
כלכלה , כלכלנים וקלקלנים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "קישתה ביבי- אסטרחן: המיתון חוזר לישראל"

אמנם לפני הרבה מאד שנים לקחתי קורס בכלכלה באוניסברסיטה , אבל מאז עברו הרבה מים בירדן , וגם הרבה כסף בחשבון.
אני לא כלכלן , וגם לא יודע מיהו אותו מיכה אסטרחן. שיהיה בריא. אבל אני לא נזקק לו ולשרותיו.
נער הייתי וגם זקנתי ואני יכול לומר בצורה לא מדעית אבל ברורה (ממה שראיתי בימי חיי ) כך:
כלכלה היא ענין של תנודות .או אם תרצו תקופות. יש תקופות טובות יותר ויש תקופות פחות טובות . זה נכון גם בראיה האישית וגם בראיה הכללית .
לפעמים זה קשור בהיותו של אדם שר אוצר ,אבל בד"כ זה קשור בעניינים גדולים יותר ,כמו הכלכלה העולמית ,מלחמות וכד'.

שר אוצר יכול להשפיע בממדים מסויימים. מיסים, תשלומי העברה ושאר ירקות. השפעתו של שר האוצר בתחום הפנימי נובעת מתפיסת עולמו.
זה שיושב כיום על כורסת שר האוצר חושב בתפיסה אמריקאית . גישה שמושפעת מהתפיסה הפרוטסטנטית /דארוויניסטית שבה האחריות לאדם היא בשליטתו. יהא מוצלח- יהנה . יהא פחות מוצלח -בעיה שלו.

אם יהיה מיתון או לא - בד"כ לא שר האוצר קובע .(לעתים רחוקות כן -כמו אשכול ז"ל ב64-5), אלא דברים שבאים מבחוץ. כפי שאמרתי מלחמות או שינויים בכלכלה העולמית.

הבעיה שיש במשרד האוצר כלכלנים או לדעתי קלקלנים שכל מטרתם היא להכניס את הגישה האמריקאית למדינת ישראל. זה הרבה יותר נוח מבחינתם.כי כך יתפנה להם הון להעבירו לבעלי ההון הגדול שיעסיקו אותם אחרי שיפרשו ממשרד האוצר. כך הם בעצם דואגים לרווחתם האישית ומתרצים זאת בלחצים כלכליים.

חנטריש. ים כסף מסתובב במדינה. הוא נזרק על כל מיני נושאים מצוצים מהאצבע ובלבד שהמרוויחים הגדולים יהיו בעלי ההון .

התוצאה של המהלכים הכלכליים של ביבי ושות' לא תהיה שמדינת ישראל תיראה בעתיד כמו ארה"ב (הלוואי וזה היה אפשרי ) אלא שהמדינה הזאת תיראה במקרה הטוב כמו המדינות הקומוניסטיות לשעבר שבהן הנובוריש הוא מכת מדינה וכל השאר בעוני מנוול . אלא כאן יהיה כמו במדינות ערב או הרשות הפלשתינית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2005, 12:35
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
אני יכול להסכים לשלושת השורות האחרונות שלך.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אביב05 שמתחילה ב "כלכלה , כלכלנים וקלקלנים."

בשנים האחרונות התפלצנו להווכח שמתן הקיצבאות עלה ב600 אחוזים!!! (600%!!!).
ראינו כיצד האוכלוסיות שנסמכו על הקיצבאות חיות בעוני משווע ובדלות מחרידה (החרדים והערבים).
האוכלוסיות הללו גם הפכו את הזכאות לקיצבאות ילדים למקצוע "מכניס" והרבו בהולדת ילדים ללא הגבלה.
אוכלוסיות רבות אחרות "הלכו" על קיצבאות והתנערו מכל עבודה שהיא.
מוכרת התמונה של "פועלים" הנשלחים למעביד וכל מה שהם דורשים (בתוקף) מהמעביד הוא שיתן להם אישור שהם "אינם מתאימים" כדי שיוכלו לקבל קיצבה...
את העבודה בארץ עשו יותר ויותר פועלים מתאילנד רומניה וסין.
אין ספק, לולא היתה המדיניות והתפנית הכלכלית של השנתיים האחרונות הרי ששלושת השורות האחרונות שלך לא רק היו מתממשות, זה היה אפילו סצנריו אופטימי למצבנו. המצב היה אף חמור יותר.
למזלנו עברנו מצמיחה של מינוס אחוז!!! לצמיחה של פלוס 4%!!!.
מאבטלה של 10.7% ל9.8%.
גם חולה סרטן במהלך ההקרנות סובל לא מעט. אבל תהליך של טיפול והבראה גובה תמיד כאב וסבל.
הבולשביקים כנראה מעדיפים לחיות עם הסרטן עד הסוף...
ישן 19-04-2005, 14:17
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.02
אחד משרי האוצר הטובים בהסתייגות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "מה הכנסת לי את החילזון הזה?"

בזמנו אחוז המובטלים ירד כתוצאה מהדרך השלום שהלכו בו וסך ההכנסות למדינה גדל . . . ובכלל היינו במצב של אוצר המדינה מעל פני המים

מס על הבורסה הארץ ?ורעשה הארץ והמילכוד יצא בקול התנגדות רועמת הבורסה נפלה באחוזים גדולים . בגלל ההשתוללת של הימין שהיום הוא צבוע כי זה ביבי. וגיבוי שהיה להם מטומי לפיד .אם אופוזיציה כזאת הכל הולך בקלות רבה.מי סופר את האופזיציה. אפשר להעביר בכנסת את כל התחלאות של החברה בקלי קלות

ענין כמו כל ישראל שהוא גוזל את כספם ומפזר בלי אחריות בישיבות שחורות . ובשטחים הכבושים.
אתה טועה ג'מבו . תבדוק בארכיון. מה כתבתי על שר האוצר המוקיון הקודם. ומה כתבתי על כל שרי האוצר הלא יוצלחים מהמילכוד לדורתיהם.
יום נעים -אבל מה דעתך על הסיפור של הביטוח הלאומי? אין קשר לבייגה? רק לביבי שהבטיח שנגיע תוך .......
ישן 19-04-2005, 14:32
  jumbo jumbo אינו מחובר  

שר אוצר טוב?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "אחד משרי האוצר הטובים בהסתייגות"

ברור שבתקופת "אסון אוסלו" היה טוב. איך לא?
הבאנו עשרות אלפי מרצחים מטוניס חימשנו אותם עד צוואר. ברור שהיה שקט.
אבל מה אחרי שנגמרו המרצחים בטוניס? כשנגמר מה לתת...
גם מי שנותן אלפי שקלים "פרוטקשן" לרוצח יש לו שקט בעסק. הרוצח אפילו "שומר" לו על העסק.
אבל כשתפסיק את התשלומים לרוצח תראה את העסק שלך עולה בלהבות תוך לילה אחד.
ככה היה כמובן עם "אסון אוסלו".
ואתה עוד מתגאה שבזמן "אסון אוסלו" היה טוב?
אני הייתי נמנע מלדבר על זה, לפחות מפאת הכבוד לאלפי המשפחות שאיבדו את יקירהן בעקבותיו.
ועוד לא דיברנו על מה שצפוי לנו בעתיד מהאויב ש"אסון אוסלו" יצר לנו.
אויב שהיה "חמוש" בתקופת יצחק שמיר באבנים, הצליח בעקבות האסון להתחמש ברקטות וטילים.
איש מאיתנו לא יודע מה צופן העתיד ולהיכן בגוש דן יופנו הטילים בעתיד.
אולי נביאי אסון אוסלו יודעים.
אבל ממך איש לא ביקש להיות נביא. אפילו את העבר אתה לא מפרש נכון.
בייגה שר אוצר טוב... עד שנגמרו המרצחים בטוניס...

נערך לאחרונה ע"י jumbo בתאריך 19-04-2005 בשעה 14:35.
ישן 19-04-2005, 15:00
  jumbo jumbo אינו מחובר  

ועוד משהו חברי היקר...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "אחד משרי האוצר הטובים בהסתייגות"

אחרי הטלת המס ע"י בייגה רעשה הארץ? אז מה? איפה עמוד השדרה של הבהמה?
כמו שאמרתי - חילזון.

ואתה אומר שהבורסה נפלה באחוזים גדולים? למה אחרי שנתניהו הטיל מס הבורסה לא נפלה?
להיפך, עלתה באחוזים גדולים.
לא אתפלא אם תגיד שהליכוד הכריח את המשקיעים לקנות ולמכור. כבר התרגלתי אליך...

נכון שהבורסה נפלה אנושות ב1994. אתה יודע למה? כי הבורסה "צופה" קדימה את העתיד לקרות.
את "אסון אוסלו" לא רק הימין צפה. גם הבורסה.
למזלנו אנו כבר שנים רבות לאחר מעשה. ועובדה שלא רק הימין צדק. גם הבורסה.
היום כל בר מינן יודע שלא רק הגיל גורם למוות. גם "אסון אוסלו".
ולמה היום הבורסה בשיא של כל הזמנים? אולי היא שוב צופה את פירות המדיניות הנוכחית?

נערך לאחרונה ע"י jumbo בתאריך 19-04-2005 בשעה 15:05.
ישן 19-04-2005, 13:20
  אביב05 אביב05 אינו מחובר  

ראה איזה פלא. ביבי הקוסם.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "אני יכול להסכים לשלושת השורות האחרונות שלך."

ביבי הקטין את תשלומי ההעברה. ובכך הנזקקים לפתע כולם יצאו לעבוד ואינם נזקקים עוד.
לכולם נמצאו בעזרת השם מקומות תעסוקה נפלאים , כולם משתכרים יפה, הפסיקו להביא ילדים לעולם ,וגם הילדים האלה -שפעם נזקקו לכספי הביטוח הלאומי -כבר אינם זקוקים לו עוד.הוריהם מצאו תעסוקה מכניסה, והכל בא על מקומו בשלום.
המיתון מאחורינו ואנחנו כולנו רוכבים אל השקיעה בנוף קדומים נהדר.
גם הזקנים לפתע קרנות הפנסיה הרוויחו בבורסה ויש להם כפול כדי לשלם לזקנים הללו.

רק מה , למה לכל הרוחות דוח הביטוח הלאומי , זה שנחסכו מכספיו מיליארדים שקלים כותב שישראל בדרכה למקום האחרון בעולם המערבי בתנאים הסוציאליים. מה פתאום הם הוציאו דוח כזה שמשחיר את כלכלת פלאים?? צריך לפטר אותם מייד ולהוציא דוח מתוקן .

עשה לי טובה. מי שרוצה למרר חיי האזרחים -ימצא ק"ן טעמים איך לעשות זאת. במיוחד כשהוא אמן תקשורת כמו ביבי. (משמע שקרן בחסד עליון. כי שקרן גרוע כולם יודעים שהוא שקרן -שקרן טוב הוא שחקן שיודע איך שלא יתפסו אותו בשקר ושקרן בחסד עליוןן הוא כזה שכולם יודעים שהוא משקר אבל מאוהבים בשקרים שלו וגם בו)
וזאת כבר כתבתי בתחילה. ביבי לא עשה הוקוס פוקוס ואין מיתון -כי זה בכלל לא תלוי בו. גם אם אני הייתי שר אוצר -הענין היה משתנה בגלל נסיבות חיצוניות .

המסכנים נשארו מסכנים -ורק מסכנים יותר כי עכשיו אין להם תמיכה.
.
היו שקרנים שגנבו מביטוח לאומי? תתפסו אותם ותכניסו אותם לכלא ככה שלא יחשבו יותר על גניבה -בטח שלא מביטוח לאומי. ואני יודע בוודאות שיש כאלה שגנבו ורימו את מוסד הזה.אז מה?? בגלל זה המסכנים צריכים לסבול?? לא רציני.

תשאל את ביבי איך זה יש מיליאדים להסכמים קואליציוניים (אגודה + העבודה+ שינוי וכמובן הליכוד) וגם להנתקות וגם לחלוקת שלל למיליארדרים שבאים לארץ לקנות רכוש ממשלתי שנוהל באופן כושל 0בחצי מחיר. אבל למסכנים קשה לו לתת.

נערך לאחרונה ע"י אביב05 בתאריך 19-04-2005 בשעה 13:40.
ישן 19-04-2005, 13:35
  jumbo jumbo אינו מחובר  

הסתובבת פעם ברחובות העיר?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אביב05 שמתחילה ב "ראה איזה פלא. ביבי הקוסם."

ראית אלפי אנשים בבתי הקפה?
אלפי אנשים (בריאים, בריאים) הולכים ללא מטרה וללא תעסוקה?
אלפי אנשים שמופנים למעסיקים ורק תובעים אישור ל"אי התאמתם"?
רבבות צעירים בחוף הים ביום חול במקום לעבוד.
כן, כן ברור. "אין עבודה".
רק שמאות אלפי סינים ורומנים דווקא כן עובדים כאן. כמובן, במקום הישראלים שבחוף הים.
אולי תגיד שהישראלים לא מוכנים לעבוד בשכר נמוך כמו הרומנים. אבל לקבל קיצבאות אבטלה יותר נמוכות מהשכר של הרומנים הם כן מוכנים???
עדיף קיצבה נמוכה על פני שכר נמוך???
רק שאת הקיצבה צריך מישהו לממן.
אני לא מוכן לממן. נקודה.
אתה כן מוכן? אז תאסוף את עצמך ועוד כאלה שחושבים כמוך ותממנו את הקיצבאות של יושבי הקרנות שאינם מוכנים לעבוד "כמו רומנים". תקימו עמותה (כמו העמותות של ברק) ואת הכסף במקום להעביר לברק תעבירו לנזקקים.
למה אתה מכריח אותי לממן? אני עובד מספיק קשה עבור משפחתי. אין לי כוח לעבוד גם עבור הולכי הבטל.
ישן 19-04-2005, 13:49
  אביב05 אביב05 אינו מחובר  

התשובה פשוטה מאד.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "הסתובבת פעם ברחובות העיר?"

מי שלא הולך לעבוד כי הוא בטלן -אל תתן לו פרוטה. יש מבחנים קלים מאד לבדוק את הענין הזה. אבל במקום לבחון אתה מעדיף למרר את חיי כולם.
לדעתי רוב אלה שיושבים בתי קפה הם דווקא בניהם של מי שהצליחו שלרמות את השיטה ולגנוב את כולנו ע"י סחיטת כספי ציבור כקבלנים דה לה שמעטע . שלקחו מכרזים במחיר מופקע ולא נתנו תמורתם מאומה.

אנשים שחיים על קצבת בטוח לאומי אינם מסוגלים לשבת בבתי קפה. ואני חוזר- אין לי בעיה שמי שמרמה את הביטוח הלאומי -יכניסו אותו לכלא ויאלץ גם לשלם את מה שרימה.

אתן לך דוגמא ממקום אחר . בענין עונש מוות -המתנגדים לעונש זה טוענים שאחד לכמה פסקי דין עלולה ליפול טעות ואז עלולים להוציא להורג אדם חף מפשע .המתנגדים אומרים שהם מעדיפים 100 אנשים אשמים חיים ולא פעם אחת שימות אדם חף מפשע.

ואני עושה את האנלוגיה לכאן- אני מעדיף 100 אנשים שיגנבו וירמו את הביטוח הלאומי ושלא אחד מסכן ונזקק ימות ברעב. ואני אומר לך שהיחס שהבאתי כאן אינו אמיתי.להערכתי יש על כל 100 נזקקים אולי 10 גנבים. וזה ההבדל הגדול.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:42

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר