לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2010, 21:24
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "שימוש בנשק אישי בזמן שירות מיל'\סדיר ביציאה הביתה"

עקרונית כל אדם אמור (חייב, למיטב זכרוני, לפי החוק) לעשות מה שביכולתו כדי לעזור לאדם בצרה, כולל להציל אותו מפשע.
אני מניח שלא היית שואל האם מותר לחייל כזה למנוע פיגוע ירי שמתרחש מולו, אני לא ממש רואה הבדל בין זה לבין אדם שאונס ילדה או שודד זקנה ברחוב.
בכל מקרה, גם להתערבות יש כללים וחוקים, אתה לא יורה לאף אחד בראש בשלב ראשון. האם זה בדיוק כמו הוראות פתיחה באש מול חשוד שמתקרב אליך בשטחים? לא יודע, שווה לשאור שוטר/עו,ד. אבל ההיגיון אומר שחייב להיות סד"פ.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2010, 22:42
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "שימוש בנשק אישי בזמן שירות מיל'\סדיר ביציאה הביתה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NKS
האם מילואימניק\סדירניק שיוצא הביתה עם נשק ורואה ברחוב ניסיון דקירה או ניסיון לאונס, יכול לאיים\לירות בנשק כדי למנוע את התקיפה? (האם זה שימוש חוקי בנשק?)

תודה.

כדי להבין את משמעות הדברים, עלי להסביר משהו,
נסיון אונס או נסיון דקירה, מוגדרים בחוק כ-"פשע חמור" והעונש עליהם יכול להגיע עד מאסר עולם, (שזה בעצם 25 שנה, לאחר שנשיא המדינה "קוצב את זמנו" של האסיר - באותו הקשר, יגאל עמיר, שנשפט למאסר עולם, לא יצא לחופשי לעולם, אלא אם נשיא המדינה "יקצוב את זמנו")).

לשאלתך,
בחוק מופיע "לא תעמוד על דם רעיך" כלומר, חובה על כל אזרח/חייל לעשות הכל למנוע את ביצוע הפשע,

אולם, יש להבין שבמדינת ישראל אין עונש מוות (למעט בחוק לעשיית דין בנאצים ועוזריהם).
כאשר אזרח/חיל מונע ביצוע פשע חמור, ע"י שימוש בנשקו האישי הוא בעצם הופך להייות גם השופט וגם התליין,
תמיד תישאל השאלה, באם לא הייתה דרך אחרת (מלבד מהשימוש בנשק) כדי למנוע את ביצוע העבירה.
ואל כך יצטרך לתת את התשובה, אותו אזרח/חייל שהשתמש בנשקו,
אם אתה נתקל בעבירה מהסוג שציינתה, והשתמשתה בנשק כדי לחבוט בתוקף, סביר מאד שתזכה במחמאות וברכות, אבל אם השתמשתה בנשק לצורך ביצוע ירי לצורך פגיעה פיזית, תאלץ לתת הסברים קשים בבית המשפט,

אין זאת אומרת. שעליך לעמוד בצד, ולא לעזור לקורבן, אולם עליך להפעיל שיקול דעת. שתוצאתו הסופית זה ההבדל בין טר"ש לצל"ש.

המצב שונה מאד באזור שבו מתקיימים "תנאי לחימה" כאן חוקי המשחק משתנים לפי "אמנת ז'נווה" (וגם כאן יש הבחנה בין חייל, לבין אזרח שנקלע למצב של "תנאי לחימה").

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 15-09-2010 בשעה 22:45.
ישן 16-09-2010, 07:59
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
אוי למי שמאיים בנשק בלי שמתכוון להשתמש בו- איימת, תביא בחשבון שאתה עלול לירות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "כל עוד לא ירית, אתה יכול..."

ולעניין עצמו: אכן זה צל"ש או טר"ש, אכן זו לקיחת סיכון. מי שמוכן לעמוד מנגד כשרואה אדם נדקר או נאנס ויש ביכולתו למנוע את המעשה, לדעתי הבעיה שלו חמורה יותר מלהפוך טר"ש. ישנו גם חוק, לפחות בארצות נכר, שנקרא "השומרוני הטוב" ומחייב אדם לסייע במקרה כזה, למרות שבעייתי מאוד לאכוף אותו. גם בארץ ישנו חוק המחייב "למנוע פשע" (כמדומני. נדמה לי גם שמרגלית הר-שפי נשפטה על אישום נדיר זה, אך המקרה שלה הוצג בצורה שונה ולא כ"עומדת מן הצד") אך גם כאן, הסיכוי להסתבך עקב ירי לא מבוקר רב יותר מהסיכוי הקלוש להשפט על אי מניעת פשע כאשר אתה צופה מהצד ולא מעורב.

כאן נכנס הכלל "לא תעמוד על דם רעך" ועניינו האישי של כל אחד ביחס לכך.

כל טוב,

אליהו
ישן 16-09-2010, 13:18
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
במשפט הישראלי כולם מתכנסים לאותו חוק
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "תודה על התיקון"

והוא חוק 'לא תעמוד על דם רעך'.

אי מניעת פשע לא מתכוון לכך כי ראית אדם רץ עם סכין ברחוב ומתכנן לדקור פלוני אלא אם ידעת כי אותו אדם הולך לצאת לרחוב ולרדוף אחרי פלוני עם סכין ולא מנעת זאת.

חוק לא תעמוד על דם רעך מחייב אותך, לכל הפחות, להזעיק עזרה במידה וראית אדם נתון בסכנה. החוק כמובן אינו דורש ממך לעשות מה שלא הוסמכת או הוכשרת עבורו.

מנגד, במידה ואכן תחזה בפשע מתבצע והדבר היחידה למנוע אותו תהיה לבצע ירי לעבר המבצע (לדוגמה - מחבל) הרי יכול שתואשם בגרימת חבלה, שימוש בלתי חוקי בנשק ועוד. אולם, אם המקרה מוצדק - ז"א התגובה הייתה מידתית לאירוע הרי יעמדו לך הגנות כמו צורך או הגנה עצמית.

בכל מקרה, במציאות המשפטית כיום - עדיף להיות גנב רכב מאשר גיבור שמונע גנבה כזאת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 16-09-2010, 20:34
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אי אפשר היה לטעון לרצח כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אי אפשר היה לטעון לרצח כי בשביל זה צריך היעדר קנטור, הכנה ברורה והחלטה ברורה להמית.
זאת היתה הריגה קלאסית, שוב - כך בית המשפט.
מספיק שמישהו יקנטר מישהו ויעלה לו את הפיוז כדי שההוצאה להורג שלו תיהפך להריגה ולא לרצח, יתקנו אותי המשפטנים פה אם אני טועה.

א, אני לא משפטן, אלא רק איש משטרה לשעבר (במערך המודיעין של משטרת ישראל).
ב. לגבי "קינטור" נכון מה שציינתה, קיים בחוק המושג של "רף סבילות נמוך" כלומר, אדם ממוצא אטני כזה או אחר, שיקללו את אימו, עלול לבצע רצח, בעוד שאדם ממוצא אטני אחר, יסובב את הגב וילך לדרכו,

כלומר, סניגור טוב, יטען ויוכיח כי הנאשם הוא בעל "סף סבילות נמוך" וזה עלול להייות כלול בטיעונים לעונש, אבל לא לשנות את סוג העבירה.

ישן 16-09-2010, 20:17

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם השופטים היו חושבים שיש פה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אם השופטים היו חושבים שיש פה הוצאה להורג העבירה היתה רצח. יש מרחק בין מה שהואשם בו לבין הוצאה להורג.

ראשית. ההבדל בין "רצח" לבין "הריגה" הוא בתכנון המוקדם,
כלומר, אדם שנהג ברכב, ודרס במתכוון את יריבו העיסקי, יואשם ברצח (כי יש כאן כוונה ותכנון מוקדם)
אדם שנהג ברכב, וביצע, בשוגג, עבירת תנועה שבגינה קופדו חיי אדם, יואשם בהריגה (כי יוצאים מתוך המחשבה שאדם לא קם בבוקר, ומחליט "היום אני הולך לדרוס").
לכן, כאשר מכנים, נהגים מטורפים, "רוצחים על הכביש" זה רק מושג סמנטי ולא מושג משפטי,

לגבי שחר מזרחי (ואני הייתי בין הלוחמים הגדולים לאי העמדתו לדין). עם כל הכאב על הכרעת הדין, מאחר ואני מכיר את פרטי המקרה (ואני לא מעוניין לפרסמם בפומבי), עלינו לקבל בהבנה את החלטת שני ערכאות משפטייות, שהגיעו להחלטה דומה (בימ"ש עליון החליט להחמיר בעונש והעמידו על 30 חודש).

אני חוזר ומדגיש כי במדינת ישראל אין עונש מוות. ולא יתכן שאדם כל שהוא יהיה גם השופט וגם התליין, אלא במקרה ובו מוטלים חיי אדם אחר על כף המאזניים

ישן 16-09-2010, 20:43

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני יודע מה ההבדל בין שתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אני יודע מה ההבדל בין שתי העבירות. אבל הוצאה להורג, כפי שנחמיה טוען שהיתה, היא רצח קלאסי. הוצאה להורג מתארת המתה בקור רוח, בתכנון מחושב. אני מניח שהוא ניסה להעצים את דבריו כתגובה למי שטען שהשוטר זכאי, אבל הוא נפל למלכודת של עצמו.

שוב, מהכרת פירטי מקרה, תיק "שחר מזרחי" נידון בשני בתי משפט, בשתי הערכאות הוברר כי שחר מזרחי לא חף מפשע עם כל הכאב האמיתי על הרשעתו של שוטר מצטיין, שעשה המון למען כולנו, אין מנוס מהחלטה כי הוא אשם,
לגבי העונש, זה כבר סיפור אחר לגמרי,

ישן 16-09-2010, 20:27

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "עצם העמידה למשפט מפריע לי...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NKS
עצם העמידה למשפט מפריע לי.
האם שימוש בנשק כדי למנוע שוד (שודד עם סכין למשל) ,תגרור אותי למשפט? או איום על פורץ לביתי?

שוב, עבירה מסוג "שוד מזויין" היא עבירה מסוג "פשע חמור". אם אין סכנה מיידית וממשית של חיי אדם, חל איסור על שימוש בנשק,
לגבי "איום עם סכין" אתה נכנס לסוגייות משפטייות סבוכות, כגון: אורך הסכין, האם היד עם הסכין הייתה מושטת קדימה או צמודה לגוף, מה היה המרחק בין המאיים למאויים, האם היתה אפשרות לאדם המאויים לסגת לאחור ולמנוע את התקיפה וכו' וכו'.

לגבי פורץ לבית. היזהר אתה בתוך שדה מוקשים, פורץ שיתפס בתוך ביית, יואשם "בהשגת גבול למטרה פלילית"
אתה תואשם באייום בנשק,........... אז תבחר.
אלא אם תוכיח כי לפורץ היה נשק חם או קר שהוחזק בצורה מאיימת. (גם מברג נחשב לנשק קר) והטענה שהיה חשוך ולא ראיתה, לא תעמוד לזכותך.

ישן 16-09-2010, 20:51

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "ומה עם חוק שי דרומי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
ומה עם חוק שי דרומי?

חוק שי דרומי, הוא חוק שבא בעקבות תקדים משפטי בעל משמעות עצומה וחסרת תקדים,
אבל צריך לקרוא את החוק לפרטיו ולהבין כל תג ופסיק, כי חוק "שי דרומי" מוגדר כהליכה על חבל דק מאד.

יש כאן ערבוב של הצטברות של מקרי "גרימת נזק" עד מעבר למה שאדם סביר, יכול לשאת,
ועמידה חסרת אונים, מול מערכת אכיפת החוק שלא הצליחה לתת מענה הולם לבעיה הספציפית הזאת, וגם המיקום הגאוגרפי של מקום האירוע, כך שהתמהיל כולו ועוד מרכיבים רבים, יצרו את הקרקע הפוריה לחוק "שי דרומי".

ישן 16-09-2010, 21:08

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "חוק דרומי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
כן, אני יודע מה הנסיבות שהובילו לחקיקתו, ואני בין השאר חושב שצריך להכפיל את הסד"כ של המשטרה (כולל שוטרי סיור, בלשים ושיטור כפרי - הכל חוץ ממתנ"א ) כדי להילחם בפשיעה הגואה ובמכת הפריצות והגניבות.

השאלה היא האם חוק דרומי מתיר להשתמש בנשק נגד פורץ, ואם כן - באיזה צורה ובאילו סייגים?

לא, חד משמעית לא,
תמיד יש לבחון את המצב מול שלושת התבחינים של: כוונה, אמצעי ויכולת.
כל זאת מול סכנת חיים ברורה ואמיתית.

לגבי הגדלת הסד"ק של משטרת ישראל, ברורה לך עמדתי (כאיש משטרה לשעבר, כיום כראש מערך חירום במשטרת פ"ת).

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 16-09-2010 בשעה 21:10.
ישן 16-09-2010, 20:56

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "אם כך עדיף לבצע וידוא הריגה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי vlad_k
אם כך עדיף לבצע וידוא הריגה ואיכשהו להפטר מהגופה
כל זה באופן תיאורטי אבל ככה אתם מעודדים אנשים לחשוב

הביצוע זה כבר תלוי בבנאדם

אני לא מציע, אפילו לחשוב בכיוון,
זכור, אפילו בעלי נסייון, עם תכנון מוקדם של העלמת הגופה, יש להם סיכוי רב מאד להיתפס. כיום יש למשטרת ישראל, אמצעים חדשניים ביותר בתחום הזיהוי הפלילי, ואפילו אם אתה חושב שכיסתה את כל הסימנים, הסיכוי שלך להתפס הוא רב יותר מהסיכוי שלך לצאת נקי, ראה מקרה טאיר רדא בקצרין, והמקרה של הרצח של הבחורה והתיירת, שפוענח לאחר שנים רבות.

אתה. לעולם לא יודע מהיכן תצוץ הראיה שתקשור אותך למקרה.

ישן 16-09-2010, 21:22

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "אני לא מתכנן את זה...סתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי vlad_k
אני לא מתכנן את זה...

או שאתה תמיד יכול לישון עם תרסיס פלפל מתחת למיטה/שוקר ולחשמל את הפורץ ולקשור אותו עם אזיקון

אני מצטער להרוס לך את קו המחשבה. אולם: תרסיס פלפל או שוקר חשמלי, נחשבים לתקיפה בעזרת כלי חבלני.
תאר לעצמך מצב שבו אתה מרסס גז פילפל על פורץ שסובל מהפרעות נשימתייות, והוא מת לך בידיים - תואשם בהריגה,
תאר לעצמך מצב שבו אתה תוקף את הפורץ בעזרת שוקר חשמלי, ולפורץ יש קוצב לב (ויש פורצים גם כאלה), והא מת לך בידיים, שוב תואשם בהריגה.

עדיף לתת לפורץ אגרוף בפרצוף או בעיטה בביצים, ולשבת עליו עד שתגיע המשטרה. (ובמקרה של פורצים על חם, הם יגיעו מהר מאד - אני אומר זאת מתוך נסיון).

ישן 16-09-2010, 21:42

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "וואי עם המשפטיזציה הזו ואם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי vlad_k
וואי עם המשפטיזציה הזו

ואם אני בנאדם הרבה יותר חלש מהפורץ והוא מזיין אותי במכות ובורח עם השלל איך אני אוכל לעצור אותו אז?(ולא ראיתי אותו ואני לא יודע מה איתו ומה קורה איתו ואתה יודע טוב מאוד שהמשטרה עם הגישה שלה תגיד חוסר עניין לציבור ותסגור את התיק היא בדרך כלל לא תחפש טביעות אצבע)
לא חשבת על זה אה?
השוקר או התרסיס פלפל נותן לי אפשרות לעצור אותו ואם יש לי עורך דין טוב אני אוכל לצאת מזה

או אפשרות נוספת למרות שאני לא יודע על דרך חוקית להשיג Bean Bag Shotgun

לצפייה במקור באתר Metacafe, לחצו כאן.

ראשית אני לא מציע להשתמש באמצעים שלא אושרו ע"י משטרת ישראל ומשרד הפנים,
לא צריך להייות ברוס לי, כדי להתגבר על פורץ. בעיטה חזקה בביצים, או בפיקת הברך או באף, יעילים מאד,

לגבי תגובת המשטרה, טוב......... אם העבריין לא זוהה, ואם הסתבר כי העבריין לבש כפפות (או גרבים על הידים). אין הרבה מה לעשות.
כל אחד רואה את המקרה הפרטי שלו כמקרה הכי חמור, אבל אל תשכח שבמקביל אליך, היו עוד 30 התפרצוייות לדירות/בתי עסק/כלי רכב, באותו יום.
אז.......... זה לא טוב, אבל זה מה שיש.

ישן 17-09-2010, 08:16
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי inbar2000.com
אני מצטער להרוס לך את קו המחשבה. אולם: תרסיס פלפל או שוקר חשמלי, נחשבים לתקיפה בעזרת כלי חבלני.
תאר לעצמך מצב שבו אתה מרסס גז פילפל על פורץ שסובל מהפרעות נשימתייות, והוא מת לך בידיים - תואשם בהריגה,
תאר לעצמך מצב שבו אתה תוקף את הפורץ בעזרת שוקר חשמלי, ולפורץ יש קוצב לב (ויש פורצים גם כאלה), והא מת לך בידיים, שוב תואשם בהריגה.

עדיף לתת לפורץ אגרוף בפרצוף או בעיטה בביצים, ולשבת עליו עד שתגיע המשטרה. (ובמקרה של פורצים על חם, הם יגיעו מהר מאד - אני אומר זאת מתוך נסיון).

מצטער להרוס לך את קו המחשבה אבל כל מה שכתבת מוטעה לחלוטין:

א- שימוש בספריי פלפל או גז מדמיע נחשב סביר בנסיבות שציינת. איש לא יאשים אותו בהריגה אם הוא ריסס ספריי פלפל על פורץ על מנת להבריח אותו מביתו.מדובר בסייג ברור של צורך מה גם שהאמצעי נחשב סביר לנסיבות.
ב- אין פה גם עילה לתביעה אזרחית.
ג- יש אין ספור פסיקות שקבעו שפורץ אשר מגיע לדירה או לרכב וכיו"ב, אמור לצפות התנגדות מבעל הנכס. אי לכך הוא לא יכול לטעון למבחן הגולגולת הדקה.
ד- האמצעי הנו אמצעי אל הרג ומוכר ככך על הן על ידי בתי משפט והן על ידי רשויות אכיפה. במידה והפורץ אלרגי לפלפל וחלילה ימות מכך, הרי שעדיין סייג צורך מגן על בעל הנכס.

ישן 16-09-2010, 21:26

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מן הסתם דיברתי על פורץ חמוש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מן הסתם דיברתי על פורץ חמוש בסכין. אם אינו חמוש הוא פשוט יקבל כיסא.

לא שמעתי על מקרה שכזה בר"ג. מה היה?

בשבוע שעבר, התקבלה קריאה על פורצים לרכבים, למקום הגיעו ניידות סייור,נתגלו ארבעה פורצים בתוך מכונייות גולף גנובות, התפתח עימות (שעדין נחקר) ובמהלך האירוע. נפלט כדור מנשקו של אחד השוטרים, ופגע באחד הפורצים שמת מפצעיו,
אחד הפורצים הצליח להמלט, שנים נעצרו ואחד הרוג,
והשוטר במעצר עד גמר החקירה.

ישן 17-09-2010, 08:30

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

למה להמציא את החוק מחדש כאשר אותו החוק ברור מאוד לצורך העניין?
ציטוט:
צורך
[תיקון: תשנ"ד]
34יא. לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי להצלת חייו, חירותו, גופו או רכושו, שלו או של זולתו, מסכנה מוחשית של פגיעה חמורה הנובעת ממצב דברים נתון בשעת המעשה, ולא היתה לו דרך אחרת אלא לעשותו.

שימוש בנשק על מנת להפסיק (והדגש על להפסיק) שוד מזויין בו העבריין חמוש בנשק קר או חם, או כל ארוע אלים אחר אשר יכול להוות סכנה אמיתית לחייו של אדם, מגובה באופן מוחלט בחוק.

שים לב שהדגש הוא על להפסיק את העבירה ותו לא. במידה והחשוד בורח, אין לאיש זולת שוטר בנסיבות מסויימות את הסמכות לירות בו.

כמה תיקונים קטנים:
א- פורץ בתוך הבית יואשם בהתפרצות לא בהסגת גבול. במידה והוא חמוש- מדובר בכפל העונש- היינו 10 שנים. הסגת גבול לצורך העניין- עונשה שנתיים מאסר. יחי ההבדל הקטן.
ב- אין עבירה כזו איומים בנשק
ג- אין שום דבר מסובך בהגדרת סכין:
ציטוט:
"סכין" – כלי בעל להב או כלי אחר שסוגל לדקור או לחתוך;

ד- אין גם שום צורך בתיאור זוויות ושאר ירקות. צריך רק להוכיח חשש סביר לשימוש באותה סכין, דבר לא ממש קשה בנסיבות של אדם עם סכין ביד שצורח על בעלת דוכן פיס "את הכסף".

ישן 17-09-2010, 09:41

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "למה להמציא את החוק מחדש כאשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
למה להמציא את החוק מחדש כאשר אותו החוק ברור מאוד לצורך העניין?

שימוש בנשק על מנת להפסיק (והדגש על להפסיק) שוד מזויין בו העבריין חמוש בנשק קר או חם, או כל ארוע אלים אחר אשר יכול להוות סכנה אמיתית לחייו של אדם, מגובה באופן מוחלט בחוק.

שים לב שהדגש הוא על להפסיק את העבירה ותו לא. במידה והחשוד בורח, אין לאיש זולת שוטר בנסיבות מסויימות את הסמכות לירות בו.

כמה תיקונים קטנים:
א- פורץ בתוך הבית יואשם בהתפרצות לא בהסגת גבול. במידה והוא חמוש- מדובר בכפל העונש- היינו 10 שנים. הסגת גבול לצורך העניין- עונשה שנתיים מאסר. יחי ההבדל הקטן.
ב- אין עבירה כזו איומים בנשק
ג- אין שום דבר מסובך בהגדרת סכין:
ד- אין גם שום צורך בתיאור זוויות ושאר ירקות. צריך רק להוכיח חשש סביר לשימוש באותה סכין, דבר לא ממש קשה בנסיבות של אדם עם סכין ביד שצורח על בעלת דוכן פיס "את הכסף".

קים סעיף של השגת גבול למטרות פלילייות,
א.השגת גבול שאתה מדבר עליה היא, למשל כניסה לחצרות לצורך מעבר לחצר אחרת או כניסה לחנות למרות שנאבר עליו,

ב.איום בנשק, הכוונה היא לשימוש לא חוקי בנשק,

ג. יש סיבוך רב בהחזקת סכין, ואני מציע לך לעיין שוב בלשון החוק.

ד."תיאור זוויות ושאר ירקות" הופעתי במספיק משפטים, כאשר טיעונים אלו הועלו, וגרמו לשינוי בהכרעת הדין ובגזר הדין, התיאור שאתה נותן הוא בכל להאשמה אחרת של "ביצוע שוד מזויין"
ואני מדבר על דקירה במהלך עימות כל שהוא.

ישן 17-09-2010, 09:51

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
קים סעיף של השגת גבול למטרות פלילייות,
א.השגת גבול שאתה מדבר עליה היא, למשל כניסה לחצרות לצורך מעבר לחצר אחרת או כניסה לחנות למרות שנאבר עליו,

סעיף הסגת גבול מתייחס רק למטרות פליליות.

ציטוט:
ב.איום בנשק, הכוונה היא לשימוש לא חוקי בנשק,

אין עבירה כזו. יש עבירות ספציפיות הקשורות בנשק, בנוסף, נוכחות נשק בהרבה מאוד עבירות משמש תנאי להחמרת נסיבות העבירה וכתוצאה מכך החמרת הענישה.

ציטוט:
ג. יש סיבוך רב בהחזקת סכין, ואני מציע לך לעיין שוב בלשון החוק.

ציטטתי לך במדויק את חוק העונשין.

ציטוט:
ד."תיאור זוויות ושאר ירקות" הופעתי במספיק משפטים, כאשר טיעונים אלו הועלו, וגרמו לשינוי בהכרעת הדין ובגזר הדין, התיאור שאתה נותן הוא בכל להאשמה אחרת של "ביצוע שוד מזויין"
ואני מדבר על דקירה במהלך עימות כל שהוא.

סניגורים מעלים טענות שונות ומשנות על מנת לזכות לקוח, זה לא אומר שבימ"ש מקבל אותם. מוטב לבדוק כמה נאשמים זוכו לאחר שהסניגור טען מה שטען, מאשר לבדוק כמה פעמים סניגורים טענו את זה.

ישן 16-09-2010, 13:39

חוק העונשין מאוד ברור בנושא הזה- קרא בבקשה:

ציטוט:

34י. לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף תקיפה שלא בדין שנשקפה ממנה סכנה מוחשית של פגיעה בחייו, בחירותו, בגופו או ברכושו, שלו או של זולתו; ואולם, אין אדם פועל תוך הגנה עצמית מקום שהביא בהתנהגותו הפסולה לתקיפה תוך שהוא צופה מראש את אפשרות התפתחות הדברים.

[תיקון: תשס"ח-4]
34י1.(א) לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף מי שמתפרץ או נכנס
לבית המגורים, בית העסק או המשק החקלאי המגודר, שלו או של זולתו, בכוונה לבצע עבירה,
או מי שמנסה להתפרץ או להיכנס כאמור.
(ב) הוראת סעיף קטן (א) לא תחול אם –
(1)המעשה היה לא סביר בעליל, בנסיבות העניין, לשם הדיפת המתפרץ או הנכנס;
(2)האדם הביא בהתנהגותו הפסולה להתפרצות או לכניסה תוך שהוא צופה מראש את אפשרות
התפתחות הדברים.
(ג) לעניין סעיף זה, ״משק חקלאי״ - לרבות שטח מרעה ושטח המשמש לאחסון ציוד וכלי רכב במשק
חקלאי.

צורך
34יא. לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי להצלת חייו, חירותו, גופו או רכושו, שלו או של זולתו, מסכנה מוחשית של פגיעה חמורה הנובעת ממצב דברים נתון בשעת המעשה, ולא היתה לו דרך אחרת אלא לעשותו.

כורח
34יב. לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שנצטווה לעשותו תור איום שנשקפה ממנו סכנה מוחשית של פגיעה חמורה בחייו, בחירותו, בגופו או ברכושו, שלו או של זולתו, ושאנוס היה לעשותו עקב כך.

צידוק
34יג. לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שעשה באחד מאלה:
(1) הוא היה חייב או מוסמך, לפי דין, לעשותו;
(2) עשהו על-פי צו של רשות מוסמכת שהיה חייב לפי דין לציית לה, זולת אם הצו הוא בעליל שלא
בדין;
(3) במעשה הטעון לפי דין הסכמה, כאשר המעשה היה דרוש באופן מיידי לשם הצלת חיי אדם,
שלמות גופו, או למניעת נזק חמור לבריאותו, ואם בנסיבות הענין לא היה בידו להשיג את
ההסכמה;
(4) עשהו באדם בהסכמה כדין, תוך פעולה או טיפול רפואיים, שתכליתם טובתו או טובת הזולת;
(5) עשהו תוך פעילות ספורטיבית או משחק ספורטיבי, שאינם אסורים לפי דין ואינם נוגדים את תקנת
הציבור, ובהתאם לבללים הנהוגים בהם.

כניסה למצב בהתנהגות פסולה
34יד.(א) הוראות סעיפים 34ז, 34יא ו-34יב לא יחולו אם העושה היה מודע או אם אדם מן הישוב במקומו
יכול היה, בנסיבות הענין, להיות מודע, לפני היווצרות המצב שבו עשה את מעשהו, כי הוא עלול
לעשותו במצב זה, ואם העמיד את עצמו בהתנהגות נשלטת ופסולה באותו מצב; ובלבד שענינו
של המעשה שנעשה במצבים האמורים בסעיף 34יא או בסעיף 34יב, לא היה הצלת אינטרס
הזולת.

(ב) במקרה כאמור בסעיף קטן (א), רואים את האדם כמי שעשה את המעשה במחשבה פלילית, אם
העבירה היא של התנהגות, או באדישות אם העבירה מותנית גם בתוצאה; נכנס אדם למצב כדי
לעבור את העבירה, והיא מותנית גם בתוצאה, רואים אותו במי שעבר את העבירה בכוונה.
חובה לעמוד בסכנה או באיום

34טו. הוראות סעיפים 34יא ו-34יב לא יחולו באשר היתה מוטלת על האדם חובה על-פי דין או מכוח
תפקידו לעמוד בסכנה או באיום.

חריגה מן הסביר
34טז. הוראות סעיפים 34י, 34יא ו-34יב לא יחולו באשר המעשה לא היה סביר בנסיבות הענין לשם
מניעת הפגיעה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:28

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר